Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Dr.NX válasza szubrutin (#150) üzenetére


Dr.NX
addikt

Egyelőre nincs hír arról, hogy jönne a Pro Európába. Az 5-ös Pro sem jött.

Elfogadom a sütiket.

(#152) szubrutin


szubrutin
aktív tag

És melyik érné meg jobban, a 6 vagy a 8 GB ramos? Sokat számít a plusz 2 GB ram?

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#153) Shokkolo válasza szubrutin (#152) üzenetére


Shokkolo
addikt

Használat függő, nem tudom mire kellene...
ha játszol is akkor megéri a +2.
Egyébként a 6/128 és a 8/256 között van ahol nincs 10e eltérés sem.
[Tőlük vettem]
ajánlom figyelmedbe a szürke színt ~10e -el olcsóbban, mint a többi :DDD Így lett nekem arany, akkor az volt "jóáras"

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#154) szubrutin válasza Shokkolo (#153) üzenetére


szubrutin
aktív tag

Köszönöm, meg is rendeltem a szürkét ingyenes házhoz szállítással, 135 ezer Ft- ért. :) remélem, megbízható bolt.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#155) Shokkolo válasza szubrutin (#154) üzenetére


Shokkolo
addikt

Nekem (a hétvégét nem számolva) 4 nap alatt meghozták, ugyanígy olcsóbb volt az arany szinű.
Olvasgattam az értékeléseket a boltról , elvileg ~10 éve létezik és nem szokott velük gond lenni. Adok nekik egy esélyt, szerencsére nem egy "vagyon" :N
Ha meg segített egy kicsit spórolni neked is, pláne örülök

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#156) Dr.NX válasza Shokkolo (#155) üzenetére


Dr.NX
addikt

2019 óta.

Elfogadom a sütiket.

(#157) Shokkolo válasza Dr.NX (#156) üzenetére


Shokkolo
addikt

Jogos, rosszl emlékeztem, viszont manapság már a 4 éves se "dobós" cég :N

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#158) szubrutin válasza Shokkolo (#155) üzenetére


szubrutin
aktív tag

Elvileg holnap meg is jön :)

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#159) cdrom


cdrom
csendes tag

Jójó és olcsóbb mint egy IPad. Viszont a terméktámogatás nem olyan jó mint az almánál.
140 ezer kontra 194 ezer.... és az alma 7 év után is tudja amit uj korában..

(#160) bostone válasza cdrom (#159) üzenetére


bostone
addikt

Nem mindenki szereti az almás gépeket. Ezzel nincs mit tenni.

(#161) Shokkolo válasza bostone (#160) üzenetére


Shokkolo
addikt

Nekem pl telefonból van mind2, android (pont egy régebbi xiaomi) és egy iphone.
Én speciel nem szeretem az ios-t... de ez személyes preferencia.
Így az árat és kalkulálva a szolgáltatásokkal és persze a supportal is, logikus döntés volt a tab.
Hetek óta itt van, és nem bántam meg.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#162) User64476


User64476
őstag

Valaki kérdezte itt, hogy DAC-al akadozik-e. Ma kaptam kézhez ég CX31993-at, hibátlan vele.

[ Szerkesztve ]

(#163) TomPack válasza szubrutin (#150) üzenetére


TomPack
őstag

Igen, a napokban már kapható lesz, Samsung Tab S9 FE néven! ;] GPS-el, rezgőmotorral, giroszkóppal, DEX-el!
170-környékén már vannak fenn bontatlan Samsung.hu-s garisak.

(#164) Pro!Petya válasza TomPack (#163) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Az derék! "Csak" 40%-al kerül többe még így is mint a cikkben szereplő gép.
Amúgy nem lenne rossz, de pl nekem kimondottan nincs szükségem a gps, rezgőmotor, dex, gsm -re az otthoni tabletbe. Ezek nélkül van olcsóbban valami? :DDD
Ahogy nézem a Pad 6 már 120 környékére beesett a 128-as, és 135 körül van 256-os mindkettő kicsit jobb kijelzővel és hardverrel.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#165) TomPack válasza Pro!Petya (#164) üzenetére


TomPack
őstag

Ha még az akksit a hangszótót és a mikrofont is elhagynák belőle -elvégre otthonra minek az-, akkor lehet 3x olcsóbb lenne! :DDD
De egyébkémt a Pro verziót emlegette a fórumtárs, azt meg nem tudjuk mennyi lenne itthon, de amíg nem kapni addig szerintem jó alternatíva lehet helyette, mert sokan a GPS-t és a kicsit erősebb SOC-t hiányolják a cikkben szereplőtől.

(azért a Dex nagyon ott van a szeren, gyakorlatilag egy 'asztali' operációs rendszert kapsz, ami a tablet kijelzőjét teljes mértékben kihasználja, nem egy felnagyított telefonos MiUI-t kap az emberfia)

[ Szerkesztve ]

(#166) Pro!Petya válasza TomPack (#165) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Én úgy tudom hogy a Pro verzió hivatalosan EU-ban nem is lesz , bár beszerezhető ilyen cirka 430Eur körül szállítással együtt. Ebben az árszegmensben ahol jelenleg ez a tab jár (~120k) nem értem amúgy az ilyen elvárásokat az emberek részéről hogy még ennél is erősebb SOC meg gps , ujjlenyomatolvasó, nfc és egyéb hasonló nyalánkságok sőt valaki talán még Oled-et is írt. Biztosan vannak olyan hasonló árú és kisebb gépek amiben pl egyik vagy másik funkció / hardver benne van de mellette minden másban gyengébb. A probléma hogy az elvárások akkorák mintha mindenki S8/S9 tabletről pötyögne be ide a fórumra mintha ilyenkor az ár nem számítana pedig az emberek többsége még mindig az alapján mérlegel. Speciel én azért örülök hogy vannak ilyen és hasonló tabletek mert nem fizetnék feleslegesen többet olyan funkciókért amikre nincs szükségem, viszont az a pár dolog ami miatt megveszem az legyen a lehető legjobb és kapjam a legtöbbet a pénzemért.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#167) User64476 válasza TomPack (#165) üzenetére


User64476
őstag

Ez már laptop árkategória, Androidon meg komoly munkát végezni nehézkes. Ezeknek a tableteknek a helye a használható laptop kategória alatt van inkább, persze lehet Ferrarival is sört nyitni. :))

(#168) TomPack válasza User64476 (#167) üzenetére


TomPack
őstag

170 ezerért nem vennék laptopot. Szerintem a használhatóbbak is minimum 200-nál kezdődnek.
És tartalomfogyasztásra, játékra szerintem ebben az ársávban a tablet a legjobb választás.
Az asztali DEX-mód pedig csak hab a tortán, nem szabad legyinteni rá, aki már használta az tudja hogy gyakorlatilag egy külön oprendszer (elvégre 90Gb-ot foglal egy üres tabon is a OneUI) -és pont az Android nehézkességét küszöböli ki az ablakos felületével, multitasking megoldásaival, akár még ki is válthatja a laptopot egy külső kijelzőre csatlakoztatva billentyűzettel és egérrel. Sőt!

(#169) xabolcsy válasza TomPack (#168) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Nem tudom hol 170e?

A pad 6

Már ha annyira kell a gps, stb... Akkor s8+ amoled

De ha lúd legyen kövér s9 ultra na ez már tényleg jó :R

(#170) bostone válasza xabolcsy (#169) üzenetére


bostone
addikt

Az S9 ultra tényleg über-brutál. Annyira elkapott a hév, hogy csak a józan ész tart vissza a vásárlástól. Ez nőben 10/10-es kategória és még anyámnak is bemutatnám.

A munka viszont nagyon eltérő lehet. A vállalatnál a managgerek egy része lapossal szaladgál a másik tablettel.

(#171) TomPack válasza xabolcsy (#169) üzenetére


TomPack
őstag

Nem a Pad 6-ra reagáltam, tudom hogy az 120 körül van.
A Pad 6 Pro-t említette itt valaki, amit itthon nem is lehet kapni, és én abba a beszélgetésbe kapcsolódtam bele, és említettem meg alternatívának Galaxy Tab 9FE-t!
Annyit írtam, hogy már vannak fent 170ezer Ft-ért is bontatlanok, samsung.hu-s garisak. Nézz rá a Hardverapróra.

[ Szerkesztve ]

(#172) TomPack válasza bostone (#170) üzenetére


TomPack
őstag

Nekem biztosan kifolyna a szemem az oled panel villódzásától! Ezért keresek inkább valami jobb minőségi TFT paneles tabletet!
Lehet tényleg 9FE lesz belőle! ;]

(#173) xabolcsy válasza TomPack (#171) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Igen azzal kb egy kategória.

(#174) bostone válasza TomPack (#172) üzenetére


bostone
addikt

Az új oledek is zavarnak?
Elvileg kiküszöbölték a problémát.

(#175) TomPack válasza bostone (#174) üzenetére


TomPack
őstag

A Samsung valahogy nem fekszik rá erre a vonalra, nagyon alacsony pwm-eket produkálnak. Pl ez az oledes Tab S vonal is 120-240Hz-en villog. Telefonnak jelenleg egy Samsung S23-at használok, de nem szeretem mert az is zavaróan remeg. Előtte Xiaomi 12-őm volt, ott nem érzékeltem ezt a vibrálást, és a notebookcheck.net szerint is 551Hz-en villog.
Van még egy Samsung oled panellel szerelt Asus Vivobook-om, abban pl van vibrálás mentes képernyőhalványítás. Nem tudom mi lehet a fizikai akadálya, hogy megoldja ezt a Samsung is a házon belüli eszközein. :(

[ Szerkesztve ]

(#176) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Pár kérdés lenne:
fólia van rajta/adnak hozzá? xiaomiknál nem ritka
kemény tok ajánlata van valakinek? Gyereknek lesz kemény tok kell...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#177) mad823 válasza Dare2Live (#176) üzenetére


mad823
őstag

Amazon.de-n találsz hozzá kb. bármilyen tokot.

(#178) blueye válasza Dare2Live (#176) üzenetére


blueye
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#179) bostone válasza TomPack (#172) üzenetére


bostone
addikt

Nekem és a közeli felhasználóknak nem okoz gondot általában. Tényleg senki sem jelzett, hogy hosszabb használat után zavarná a jelenség.

Az S7 és az S8 11"-os tabletek nem oleddel szereltek.

(#180) TomPack válasza bostone (#179) üzenetére


TomPack
őstag

Köszi szépen, de mégis beadtam a derekam a Pad 6-nak. :U

(#181) bostone válasza TomPack (#180) üzenetére


bostone
addikt

Szerintem nem volt rossz választás. Használd egészséggel!
Nekem az elődmodell is nagyon bejött.

(#182) kozmy


kozmy
őstag

Sziasztok!
Olyan probléműm lenne a pad 6 8/256 tabletemmel, hogy bármilyen videót nézek legyen Netflix vagy bármilyen videó tartalom a videók be-be szaggatnak laggok. Erre valami megoldás van esetleg? A beállításon belül HDR-t be kapcsoltam de semmi, A kép frissítési rátát is álítgattam de semmi.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#183) Pro!Petya válasza kozmy (#182) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Érdekes. Itt is 8/256-os van.
Nálunk simán fut minden , HboMax, Netflix, Disney+, és még pluszban az Nvida Shield külső lemezéről is viszi a 4K filmeket smb-n keresztül a VLC. Jah és a kodi és plex is gond nélkül megy.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#184) kozmy válasza Pro!Petya (#183) üzenetére


kozmy
őstag

Akkor lehet valami egyedi nyüg nálam. Csinálok rajta egy hard resetet ha nem oldja meg a gondot. Vissza küldöm ahonnan vettem. 3 napja használom

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#185) TomPack válasza kozmy (#184) üzenetére


TomPack
őstag

A kijelző frissítés automatán (alapértelmezetten) van? Valahol olvastam, hogy nem csak 69/90/144Hz-et használja, hanem az 50Hz-et is, illetve videóknál és játékoknál a 30/48Hz-et is ha az FPS megkívánja, illetve a 24p-s videóknál a 48Hz-et használja.

És vannak még az AI-képmotorok a kijelzőbeállításnál, kapcsold ki vagy be őket, hátha!

(#186) kozmy válasza TomPack (#185) üzenetére


kozmy
őstag

Csináltam factory resetet de az sem oldotta meg az apró laggokat . Az AL kepmotorok azzal is játszottam de semmi nem hozott eredményt. Vissza küldöm a boltnak, nézek valami másik tabletet. Amúgy semmi bajom a Xiaomi cuccokkal csak ez nem az igazi.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#187) blueye válasza kozmy (#186) üzenetére


blueye
veterán

Itt te vagy az első ilyen gonddal, nekem Pad 5-ön sincs ilyen bajom.
A net rendben van rajta, csináltál sebességtesztet?

(#188) Pro!Petya válasza kozmy (#186) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Sanszos hogy gyári hibás, szval csere mindenképp.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#189) kozmy válasza blueye (#187) üzenetére


kozmy
őstag

A nettel nincs gond, egy 10 éves Lenovó tableten minden tökéletesen fut.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#190) kozmy válasza Pro!Petya (#188) üzenetére


kozmy
őstag

Vissza kűldöm, a feladónak, aztán nézek egy másikat.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#191) blueye válasza kozmy (#189) üzenetére


blueye
veterán

Ne ahhoz hasonlítsd, mérj egyet a 6oson!

(#192) Tasli válasza Shokkolo (#153) üzenetére


Tasli
csendes tag

Szia,

Garanciát tekintve mennyire megbízható bolt? Gyári garanciát ad vagy csak saját boltit?

Köszönöm!

(#193) Shokkolo válasza Tasli (#192) üzenetére


Shokkolo
addikt

Szia,

Mint mondtam nem ismerem ennyire a boltot, de elnézve amit küldtek, bolti:

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#194) Tasli válasza Shokkolo (#193) üzenetére


Tasli
csendes tag

Köszi! :)

(#195) TomPack


TomPack
őstag

Tablet választásnál nálam még a Samsung Tab S9 FE volt a térképen, csak sehol nem tudtam megtapizni, így a Xiaomi tabot választottam inkàbb.
Ma viszont sikerült végre meglestem a Media Markt-ban!
Abban sincs rezgőmotor. ;]
Így már utólag nem bántam meg, hogy inkább a Pad 6-ot választottam mert a kijelzője sokkal szebb, mint a Samsungé. A Samsungon fakóak a színek, a fehérek kékesek, a feketék szürkék, és szőrös-pixelesek az ikonok a kisebb felbontás miatt. Akárhogy állítgattam. Környezeti fény érzékelő sincs benne, ami állíthatná a melegségét. A Xiaomi Padjàt mellé téve olyan mintha az Oled lenne. :DDD
Egyébként szerintem vannak olyan élénkek a színei mint a felsőkategórás oled Galaxy Tab S9-nek, de a PPI-je még annál is nagyobb, és ráadásul PWM-mentes IPS.
Szóval a Galxy Tab S9 FE felejtős, az S9-ért pedig nem adnék +200 ezret, mert csak egy vibramotort és 8gen2-őt kapnék egy GPS-el.
Főleg, ha az én szemennek kellemesebb is ez a nagyobb felbontású, élénk és villódzásmentes világbajnok kijelző. Mindössze 130 ezerért.

[ Szerkesztve ]

(#196) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Be lehet állítani vagy van alkalmazás ami ha aksi 10% alá kerül hangosan jelzi? Mivel nincs napi használatban csak hve nem szerencsés ha 0ra merülve áll napokat.

Illetve alkalmazás ami csak ~90%ra engedi tölreni?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#197) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Kínából most valamiért ugyan annyi, mint itthon kb, remélem 11.11-es akcióba lesz hozzá kupon. :)

(#198) Zalaym


Zalaym
tag

Van aki használ hozzá tollat? Vagy van esetleg kimondottan ajánlott?
nem kellene extra fícsör, csak gyors jegyzeteket firkálni képekre. :R

(#199) Zsmester89 válasza Zsmester89 (#54) üzenetére


Zsmester89
őstag

Végül Teclast T60 lett a kijelző mérete miatt, valószínűleg támogatottságban semmi lesz a Pad6-hoz képest, de célnak talán meg fog felelni 70e-ért.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#200) Shokkolo válasza Zalaym (#198) üzenetére


Shokkolo
addikt

Én várom a 11.11 -et, hátha lenne akció a tollra, mert feleségem rajzolna :DDD

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.