Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Steady74 válasza Memmaao (#500) üzenetére


Steady74
addikt

:R köszi

(#502) Celtis válasza Memmaao (#498) üzenetére


Celtis
veterán

Amúgy miből lehet tudni, hogy jó egy légtisztító? Nekem van egy fél éve. Éjjel-nappal auto módban. Alacsony fokozatban pörög a venti, a kijelzőn 1 és 8 közötti szám. De hogy ez nekem miért jó, arra még nem tudtam rájönni. A bútorokra lerakódó por ugyanannyi. :F

(#503) Memmaao válasza Celtis (#502) üzenetére


Memmaao
addikt

Nálunk lényegesen kevesebb a por a bútorokon. Feleségem por allergiás, most nem folyik az orra és nem köhög. És fél év után elég durván néz ki a szűrő cserekor, szóval van mit összeszednie. Ha valami odaég a konyhában, kb 10mp múlva felpörög, mutat több százas értéket és kb 5 perc alatt lehúzza a konyhaszagot minimálisra.

My name is Bond, James... Dean.

(#504) Steady74 válasza Memmaao (#500) üzenetére


Steady74
addikt

Annyit szeretnék még kérdezni, hogy vannak-e rajta gombok, vagy csak applilációból lehet vezérelni? Köszönöm

(#505) Memmaao válasza Steady74 (#504) üzenetére


Memmaao
addikt

Vannak.

My name is Bond, James... Dean.

(#506) Sygnus83 válasza Celtis (#502) üzenetére


Sygnus83
csendes tag

Nálunk is ez van kb....én ezért csináltam 2 időzítést amikor kb nem vagyunk otthon délelőtt és délután 1-2 óra, amikor átvált manual módba ami kb 3/4 gőzzel pörgeti a ventit. Lényegesen több por van a szűrőn és a légtisztító körül is látható a parkettán pár nap után.

(#507) Celtis válasza Sygnus83 (#506) üzenetére


Celtis
veterán

Kipróbálom, köszi.

(#508) SPQR301


SPQR301
tag

Új helyre költöztünk, a szűrők itt kb. 2 hét után elkezdenek édeskés, büdös szagot árasztani. Arra rájöttem, hogy az aktív szén szűrő a hibás, viszont az app szerint még 90% felett kéne, hogy legyenek a szűrők...

2 hetente luxus 12 ezerért újat venni, főleg mivel csak a szénszűrőt kéne cserélni, viszont ezekben nem lehet külön cserélni őket.

Lehet valahol olyat kapni (akár utángyártottat is), amiben ezek külön cserélhetőek? Vagy esetleg amiben eleve nincs szénszűrő? Valahogy úgy, mint itt a fő képen?
https://www.arukereso.hu/huto-futo-keszulek-kiegeszitoi-c4065/xiaomi/mi-air-purifier-hepa-filter-scg4021gl-p583289949/

Vagy pl itt külön ki van emelve, hogy külön van a szénszűrő:
https://www.aliexpress.com/item/1005002637297241.html?spm=a2g0o.search0304.0.0.4c4ae07c8CCqT3&algo_pvid=00163607-1112-462d-9e22-0c25a55939b7&algo_exp_id=00163607-1112-462d-9e22-0c25a55939b7-23

[ Szerkesztve ]

(#509) IamGabor


IamGabor
tag

Sziasztok!

Nekem is elkezdte az 1 hónapos 3C, hogy kb felment 500 -ra, majd lassan lement, de fel-le ugrál folyamatosan. (iszonyat hangosan persze)

Gondolom a párásító miatt, ami pár percig ment mellette.

Ha kicsavarozom a szenzort, hogy átfujjam, akkor az nem jár gari vesztéssel? Vagy ki sem kell csavarozni?

"Józanul vadászni pont olyan szar, mint horgászni....... józanul."

(#510) Memmaao válasza IamGabor (#509) üzenetére


Memmaao
addikt

Ez teljesen normális működés, ha párásító ment mellette. Ne mellette menjen! Ne szedd szét. A szenzor nem hibás.

My name is Bond, James... Dean.

(#511) farkas26 válasza IamGabor (#509) üzenetére


farkas26
tag

A párásítóba használj desztillált vizet, és akkor nem fog rá reagálni.

"A jövő sem a régi"

(#512) IamGabor válasza Memmaao (#510) üzenetére


IamGabor
tag

Csak pár percig ment mellette, de most nem akar visszarázódni. :(

"Józanul vadászni pont olyan szar, mint horgászni....... józanul."

(#513) IamGabor válasza farkas26 (#511) üzenetére


IamGabor
tag

Igen, olvastam lejjebb, hogy az megoldás lehet. Ki is próbálom majd. Köszi!

"Józanul vadászni pont olyan szar, mint horgászni....... józanul."

(#514) SPQR301


SPQR301
tag

Ti tapasztaltatok olyat, hogy a vadi új filter rögtön büdös?

Mostanában csak 2-3 hétig tartott ki egy-egy szűrő, most vettem egy újat (11k), ez már rögtön bekapcsolás után árasztja azt a jellegzetes édeskés szagot, amit a szénszűrő megtellése után szokott.

Arra jutottam, hogy maga a gép büdösödött be. Másnál is volt ilyen? A végén kiderül, hogy nemcsak a szűrőket, hanem magát a gépet is rendszeresen cserélni kell... Ez ellen viszont az szól, hogy filter nélkül, üresen járatva nincs szaga.

Nem vág földhöz, de zavar, hogy mások hónapokig kihúzzák egy filterrel, nekem meg 90% feletti kapacitásnál már cserélni kell őket. Lehet, hogy átnyergelek az IKEA-sra, ott külön cserélhető a szénszűrő meg a HEPA fillérekért. Új a ház, azt hiszem szélmalomharc a gázok elleni harc, elég lenne nekem csak a port kiszűrő HEPA is.

[ Szerkesztve ]

(#515) SPQR301


SPQR301
tag

Ha beleszagolok a filter közepébe - ami eddig kb 20 percet járt -már erős édeskés illata van.

Lehet, hogy egy használtat kaptam? Az mStore-ból rendeltem.

(#516) Bib válasza SPQR301 (#515) üzenetére


Bib
őstag

Nekem kb 2 éves a szűrőm, mindig kiporszivózom sűrített levegővel kifújom belülről kifelé semmi szaga. Mérjél páratartalmat, mert szerintem az lesz a gond. Amíg nem volt szárítógép meg új ablak, meg szellőztető megoldások, akkor nagy volt a pára. Büdösödni csak ettől tud szerintem.

(#517) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Sziasztok
Vettünk egy 3h légtisztítót de csatlakozási problémák vannak. Listában nincs is benne a 3h viszont a qr kód scannelése után a sima 3 beállításihoz megy. Beállítom a WiFi-t aztán jön a következő képernyő hogy “add bluetooth device”. Na itt nem találja az eszközt. Régi probléma lehet vagy inkább a wi-fi gond. Telefonban látni a légtisztító wifijét.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#518) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!

Használt filtert hova szokás leadni?

(#519) mckj12 válasza G@ß! (#518) üzenetére


mckj12
csendes tag

Erre én is kíváncsi vagyok illetve melyik filtert érdemes és hol vásárolni?
Jelenleg a lila antibakteriális van a barátnőm asztmája miatt...De különösebb változást nem tapasztaltunk.
KI melyiket ajánlja és miért? :DD

Fingani vicces!

(#520) Memmaao válasza G@ß! (#518) üzenetére


Memmaao
addikt

Én a sima kommunális hulladékba szoktam rakni.
#mckj12: Tecsend-en mindig jó áron vannak Általában az antibakteriálisat veszem 10e alatt. Az astmán nem is fog változtatni, max a pollen allergián

My name is Bond, James... Dean.

(#521) mckj12 válasza Memmaao (#520) üzenetére


mckj12
csendes tag

Nincs raktáron egyiksem :(
Illetve jóval 10 felett van mindegyik. :(((
Egyedül a zöld van 10 ér

Köszi szépen azért.

[ Szerkesztve ]

Fingani vicces!

(#522) Memmaao


Memmaao
addikt

[Érdemes az árgépen nézni]

My name is Bond, James... Dean.

(#523) nemerei


nemerei
tag

Sziasztok.
Légtisztító vásárlásán gondolkodom.
3H modelt néztem ki. Elég jókat irtak róla aránylag. A következő lenne a dilemmám amiben kérném a segítségeteket és a tapasztalatotokat. Egy tetőtérbeépítéses lakásba lenne, ahol a földszint egy kb 35nm konyha+nappali és az emelet meg kb 15nm háló. Tapasztalatok alapján elég 1DB légtisztító, vagy kellene 2ő? Egy lentre és egy fentre? Ezt nemtudom eldönteni. Amikor besüt a nap akkor elég sok a por mindenhol.

üdv: nemerei

(#524) Memmaao válasza nemerei (#523) üzenetére


Memmaao
addikt

Szintenként kell a külön légtisztító, a lépcső feljáró nem elég tér athúzni a levegőt. Nekünk nagyon hangos lett a 3H. Most a smartmi kerek szűrője van fent, lent meg egy pro.

My name is Bond, James... Dean.

(#525) nemerei válasza Memmaao (#524) üzenetére


nemerei
tag

A pro halkabb mint a 3H?

üdv: nemerei

(#526) Memmaao válasza nemerei (#525) üzenetére


Memmaao
addikt

A 3H-ban típushiba, hogy a szenzor kis ventilátora hangos lesz idővel.

My name is Bond, James... Dean.

(#527) nemerei


nemerei
tag

Xiaomi Smart Air Purifier 4 el már van valakinek tapasztalata?

üdv: nemerei

(#528) Celtis válasza nemerei (#523) üzenetére


Celtis
veterán

Százat is vehetsz, nem lesz kevesebb a por.

(#529) Memmaao válasza Celtis (#528) üzenetére


Memmaao
addikt

He? Már hogyne lenne kevesebb! :U 5 éve használunk Xiaomi légszűrőt. Előtte lényegesen többet kellett port törölgetni. Most még alig porosodnak a kiállított Lego modelljeim, és az bizony nagyon jó szűrő, mert azon kb azonnal meglátszik a por.

My name is Bond, James... Dean.

(#530) littlejohnny


littlejohnny
tag

Hallihó! Több, mint 1 éve használok nagy megelédessel egy PRO verziót. Viszont az utóbbi időben random módon "beep"-el egyet. Nem mondom, hogy nem tudok együtt élni a helyzettel, de jó lenne tudni miért is teszi ezt.
Filter cserék után mindig resetelve, élettartam az app szerint csökkenő tendenciát mutat.
De mi a pitty lényege vajon? Próbáltam figyelni, hogy esetleg valami rendszer van-e a hangjelzések közötti időben, de nem nagyon vettem észre...

(#531) novoszath


novoszath
senior tag

most rendeltem egy 3C legtisztitot olyan kerdesem lenne hogy van tobb okos kutyum is de az mind china maniland region van es ez ugye eus verzio akkor mikent tudom a tobbihez kapcsolni ha eus akkor melyik regiot kell az appba kivalasztani? :F

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#532) novoszath


novoszath
senior tag

Be tudom allitani hogy automatukusra van allitva es beallitottam egy idozitett ki bekapcsolast mikor be kapcsol akkor egybol a kedvencek bealitasaval induljon ne automatan vagy ejszakai modban?

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#533) Ashiyo


Ashiyo
csendes tag

Sziasztok! Egy kb 30nm körüli nappali + konyha helyiségbe néztünk ki egy 3C-t. Iszonyat sok a por mindig, 2 naponta törölgetni kell és ha már egy picit segítene a gép, akkor már megérné nekünk. A gond, hogy "szabadon" sehova sem tudnánk lerakni úgy, hogy minden oldalról rendes szabad távolság legyen és ne legyen útba. Egyedül a TV-s polc és a könyves polc közé tudnánk beszuszakolni, ott viszont mindkét oldalról és hátulról is egyből határolva lenne. Lényeg a lényeg, ha csak szemből és felülről tudja szívni a levegőt, mennyit veszít a hatékonyságából? Lenne értelme?

(#534) novoszath válasza Ashiyo (#533) üzenetére


novoszath
senior tag

nekem is ilyen legtisztitom van es minden oldalrol min 20 cm tavolsag kell hogy legyen akkor hatekony mivel az ezekeloje hatul van

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#535) bandigyerek válasza Ashiyo (#533) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Nekem nem portalanít. Ment automatán folyamatosan. Ment a szoba másfélszeresén (Kedvenc mód) 3x egy nap időszakosan, hátha a nagyobb slung átmozgatja a levegőt. Semmi. A főzést, erkélynyitást tökéletesen lekezeli, de por nem lett kevesebb. Volt itt valaki, akinek igen. Nekem nem. De ha lefojtod kétfelől, akkor meg szerintem tuti nem. :(

(#536) farkas26 válasza bandigyerek (#535) üzenetére


farkas26
tag

Venni kell mellé robotporszívót és akkor sokkal hatásosabb ;)

"A jövő sem a régi"

(#537) bandigyerek válasza farkas26 (#536) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Úgy van. Vagyis inkább úgy se. Pedig a macsek miatt mindennap megy.

(#538) internetezoo


internetezoo
senior tag

Most szereztem egy 3C légtisztítót.
AliExpressen van ilyen, hogy elektrosztatikus szűrőpaplan és hogy érdemes-e beszerezni vagy parasztvakítás?
10 Pcs Electrostatic Cotton Air Purifier Filter Replacement for Xiaomi Mi 1/2/2S/3C Air Purifier Hepa Universal Air Filter
https://a.aliexpress.com/_mMy4C1C

[ Szerkesztve ]

(#539) Turbobacsi válasza internetezoo (#538) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

én használom, bevált (3 havonta ledobom róla (tiszta por addigra már)) a nagy szűrőt félévente kifújom nagynyomásúval, belülről kifelé

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#540) humigabi


humigabi
aktív tag

Sziasztok!

Ilyet (Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro) használ már valaki, van valami tapasztalat vele?

Köszi:

humigabi

(#541) humigabi válasza humigabi (#540) üzenetére


humigabi
aktív tag

Nekem most már lesz, ma megérkezett. Pár hét múlva leírom a tapasztalatokat.

humigabi

(#542) tybsen válasza humigabi (#541) üzenetére


tybsen
addikt

Kivancsian varjuk! :R

(#543) humigabi válasza tybsen (#542) üzenetére


humigabi
aktív tag

Előzetesen csak annyit, hogy jóval nagyobb dobozban jött és lényegesen nehezebb mint a 3H, de ez érthető, hiszen nagyobb 4-4, illetve 16 cm-rel.

humigabi

(#544) tybsen válasza humigabi (#543) üzenetére


tybsen
addikt

Izgalmasan hangzik, gratulálok hozzá! :)

(#545) humigabi válasza tybsen (#544) üzenetére


humigabi
aktív tag

Köszönöm, nagyon rendes vagy!

Pár első benyomás:

csomagolás kifogástalan, minden zacskóban, minden leragasztva, hogy szállítás közben se mozduljon el, ami elmozdulna.

Mi Home-ba felvétel, hálózatra csatlakozás: elég sok okos eszköz van itthon, de ilyen gyorsan még nem csatlakoztattam eszközt, mint ezt. Nem hittem el, hogy ilyen sebességgel megy, nem győztem a NEXT gombot nyomogatni, pár másodpercig tartott.

Állítottam automata működést, a lehetőségek fényévekre vannak a 3H lehetőségeitől, természetesen pozitív irányba. Aki ebben nem találja meg magának a megfelelőt, az semmilyen készülékben sem.

Több időm lesz, csinálok pár képet, mert a telós felület is más lett.

A szűrőképességről pedig majd hetek múlva, mert ahhoz idő kell.

humigabi

(#546) tybsen válasza humigabi (#545) üzenetére


tybsen
addikt

Ez jól hangzik! És persze nagyon profi cucc! Nekem még a régi 3H van, de nagyon jól teszi a dolgát. Ez is biztosan nagyon jó lesz! :K

Van háziállat a lakásban? Ha igen, akkor kíváncsi leszek hogy mennyiben érzékelsz változást, de persze egyébként is köszi ha megosztod a tapasztalatokat! :)

(#547) humigabi válasza tybsen (#546) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Nincs háziállat, ezzel kapcsolatban nem tudok majd érdemit nyilatkozni.
Nem tudom, neked mit takar a régi 3H , nekünk 2 éve van meg a 3H, nálunk is nagyon jól működik, csak rájöttem, kicsi arra a területre, légköbméterre amire szántuk. Így felváltotta a 4 pro, a 3H meg bekerült a hálóba, oda tökéletes a mérete és nem kell fullon járatni.
A 4 pro nagyon szépen dolgozik, beállítás szerint kapcsol ki-be, este átáll éjszakai módra és megy is néha, mert az unokám miatt mozgás van és az keveri a finom port.
A szűrő élettartamra még 290 napot ír, 291-ről indult pénteken. Kíváncsi vagyok, kibír-e ennyit, bár a mérete alapján ki kellene, mert sokkal nagyobb, mint a 3H-ban lévő. Az 146 napról indul és kb. fél évre tolódik ki, mire nullázódik.

A többit majd 2-3 hét múlva, amikor először kitakarítom a szűrőt és a műanyag házat.

Üdv:

humigabi

(#548) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Sziasztok, a lenti kérdéseimet ide is beteszem, hátha van rá válasz. Köszi.

**********

Kérdésem lenne a Xiaomi Air Purifier Pro kapcsán:

A) Manuális üzemmód

Van egy időhatára, amíg hajlandó manuális módban működni? Ha igen, akkor az kapcsolódik a beállíott fokozathoz?

t.i. Pontosan nem mértem, de úgy tűnik, hogy manuális módból kb. egy óra múlva átkapcsol automatára, fokozattól függetlenül.

B) Szűrő élettartam
Valószínűség szerint áramlásmérő nincs a gépben (t.i. 'tömítettség/telítettség').

Jól gondolom, hogy az élettartam kalkulálása az pusztán üzemidő és teljesítmény függvénye?

t.i.

élettartam -> X (fixen, a szűrő RF ID-jának regisztrálásának megtörténtétől)
elhasználódás -> Y = [üzemidő] X [fordulatszám/teljesítmény]
degradálódás -> X-Y

Ergo, ha egy sterilszobában üzemeltetném, akkor is kinullázná a szűrőt egy bizonyos idő után.

Nevermind...

(#549) humigabi válasza LZs?! (#548) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Nekünk egy 3H és egy 4Pro van. A 3H két éves, de én ilyet, amit leírtál még sosem tapasztaltam. Van, hogy egész nap manuálisban megy, de magától sosem vált másik üzemmódra. A 4Pro csak pár napja van meg, de az is manuálisban megy napközben és az sem vált magától. Lehet valami fw hiba van a tiedben. Miért ne mehetne folyamatosan manuális beállítással?

A másik kérdésed, ami a szűrőre vonatkozik, az szinte biztos úgy van Állítólag sokan csinálják azt, hogy alufóliát ragasztanak az ID csipre, így nem érzékeli a gép és nem számol élettartamot De ezt úgy hallottam, nem tudom az igazság tartalmát.

humigabi

(#550) tybsen válasza humigabi (#547) üzenetére


tybsen
addikt

köszi szépen a beszámolót! :R

A régi 3H-n azt értettem, hogy az egy régebbi modell, nekem legalábbis már régóta megvan.

Érdekes hogy írtad ezt a szűrő takarítást mert én nem szoktam takarítani a szűrőt csak amikor kiírja hogy csere akkor kicserélem. Na majd én is megnézem időről-időre hogy mennyire poros, az előző durván tele volt porral.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.