Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) SPQR301 válasza Celtis (#450) üzenetére


SPQR301
tag

Tényleg nem hallottam még róla, viszont ezek után határozottan felkeltette az érdeklődésem. Xiaomi 3H-ra a legolcsóbb ár 41.432Ft, amit találtam, tudnál segíteni a 20 ezer körüli megtalálásában, mert akkor én is rendelek?

A fő kérdésre visszatérve ugyanazon az áron én inkább a 3H-t venném, nem is azért mert egy hangyányit nagyobb a teljesítménye, hanem mert azon fizikai gombbal lehet kis-közepes-nagy teljesítményt beállítani, míg a 3C-n ehhez mindenképp kell az app. (auto-éjszakai-manuál van csak rajta, a manuált csak appon belül lehet állítani). A másik amiben jobb az a szebb kijelző, de hát ezt se gondolom túl fontosnak.

(#452) Celtis válasza SPQR301 (#451) üzenetére


Celtis
veterán

Na jó, úgy tűnik hadilábon állok a számokkal ma reggel. :B

A banggood-on tényleg kb. azonos árban van a 3H és a 3C, de mindkettő 40k körül. Viszont a 3C most egy kuponnal 28k-ért megrendelhető.
Így már nem kérdés melyiket választottam.

(#453) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Sziasztok

Most gondolkozok légtisztító vásárláson. Természetesen csak Xiaomi lehet. A 3H-t néztem ki és most kuponnal a BG-n 125,99 lenne. A 3C jóval olcsóbb, viszont gyengébb is. Nálunk most egy 54 m2-es albiba kellene egy Ragdoll macska mellé. (sok nagy hosszú szőre van és a levegőben is repkednek) Elég lehet a 3C is, vagy inkább legyen a 3H amit később majd másik nagyobb lakás/házban is lehet tudunk használni? :)

(#454) XARAI


XARAI
tag

Sziasztok!
Vásároltam három napja egy Xiaomi Mi Air Purifier 3 okos légtisztítót.
Első két nap a légszennyezetsége írta folyamatosan 1-2 másodpercenként változva 002 és 010 érték között. Most 1 napja csak 001 értéket mutat, nem változik. Többször újraindítottam és marad az érték, hiába..
Valaki találkozott már ilyen hibával?

(#455) SPQR301 válasza XARAI (#454) üzenetére


SPQR301
tag

Nincs semmilyen hiba, épp tiszta a levegő. OLM szerint 4 körül van a PM2.5 szálló por koncentrációja Budapesten, a lakásba gondolom annyi se jut be.
http://www.levegominoseg.hu/

(#456) SPQR301 válasza INGJOKE (#453) üzenetére


SPQR301
tag

Elég a 3C. Elhanyagolható a maximális teljesítménykülönbség, de általában úgy is a max 5-10%-án fogod járatni.

(#457) ztibor válasza XARAI (#454) üzenetére


ztibor
senior tag

Ha tesztelni akarod működik e rendesen csak gyújts egy gyufát vagy öngyújtót a szenzor közelében, vagy fújj a közelébe kis dezodort, mindkettőnek meg kell emelnie az értéket.

(#458) INGJOKE válasza SPQR301 (#456) üzenetére


INGJOKE
veterán

Sajnos elfogyott a kupon a 89 dolláros 3C-hez.

(#459) XARAI válasza SPQR301 (#455) üzenetére


XARAI
tag

Köszönöm, na akkor ez előfordulhat..

(#460) XARAI válasza ztibor (#457) üzenetére


XARAI
tag

Szisszentettem egy csepp dezodort és felugrott 180-ig. Szóval akkor jó lehet a készülék. Csak fura, hogy eddig mindig sűrűn változtatta az értékeket, most meg fix 001

(#461) Celtis


Celtis
veterán

Megjött ma a 3C. Lehet, hogy túlzottak voltak az elvárásaim, de elég nagy csalódás.
Gyakorlatilag egy nagy üres doboz. Benne egy hengeres papírszűrő, filléres elektronika meg egy nagy ventillátor kerék.
Alapjáraton persze halk, de akkor szerintem annyit is ér. Kicsit is feltekerve a fordulatot meglehetősen hangos lesz.
Az egészhez hozzájárult a xiaomi, most már mondhatom szokásos, borzalmas felhasználói élménye a buzi régióikkal. Agyonbonyolított rendszer, csak azért, hogy a hangerőt tudjam szabályozni. Az ikeás légtisztító fele ennyibe kerül, jobban néz ki, és egyszerűen egy gombbal lehet beállítani a fordulatszámot.

Azt már sejtem, hogy a szálló port nem fogja felszippantani a lakásban, de talán az allergia szezonban lesz valami haszna.

(#462) Celtis


Celtis
veterán

Ti hogy használjátok ezt a légtisztítót? Minimális fordulaton tényleg halk, de ha akár csak 6-10m2-esre állítom, már hülyét kapok mellette, pedig méterekkel odébb van és nem is egyenes vonalban és ide a hang.
Azt nem is tudom, hogy a nagyobb fordulaton hogyan használja bárki.

(#463) rigoberto válasza Celtis (#462) üzenetére


rigoberto
őstag

Centrifugának jó csak nagyobb fordulaton. :D

(#464) SPQR301 válasza Celtis (#461) üzenetére


SPQR301
tag

Valóban ez a 3C legnagyobb hátránya a 3H-hoz képest, egyszerűen nem lehet rajta gombbal sebességet állítani, csak az appon keresztül. 3H-ban van low/med/high mód, amit gombbal ki tudsz választani. Elég szánalmas, hogy van rajta minden szar szkriptelési lehetőség, backend, wifi támogatás, de a legalapvetőbb és legfontosabb funkciót (szerintem direkt) kiszedték belőle, hogy vedd meg a drágábbat.

Alapvetően auto (ami általában legalacsonyabb) fordulaton szoktam használni, esetleg a 6-10m2-t lehet még elviselni. Ennél magasabbra max szellőztetés után pár percre szoktam rakni. (Ezért is felesleges a nagyobb teljesítmény).

Utánanéztem az IKEA-snak, esztétikus, veszek egyet kipróbálni a hálószobába.

(#465) Celtis válasza SPQR301 (#464) üzenetére


Celtis
veterán

Mondjuk ha a schedulingban az on/off-on kívül lehetne állítani a módot, neadjisten a manuális erősséget is, annak lenne értelme.

Kíváncsi leszek mi a véleményed az ikeásról a xiaomihoz képest.

(#466) Madwe válasza Celtis (#465) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az automation részen be tudod állítani - timer-rel h naponta xy időpontban ismételje s ekkor manual vagy auto módba váltson. Igaz a manual módnál nem tudsz konkrét értéket megadni, az általánosan beállított manual módra lehet csak tenni.

[ Szerkesztve ]

(#467) Celtis válasza Madwe (#466) üzenetére


Celtis
veterán

Ok, köszi. Ez már elegendő lehet.

(#468) Orsi1985


Orsi1985
friss újonc

Sziasztok! Mai nap vásároltam egy 3H készüléket. Órák óta full fokozaton megy. És csak megy felfelé az érték. Most 482, 5 perce 460 volt. Létezik, hogy ennyire rossz
a levegő? Nem lakunk forgalmas úton. Ne harapjátok le a fejem ha idióta a kérdésem csak már arra is gondolok, hogy hibás a készülék.

(#469) SPQR301 válasza Orsi1985 (#468) üzenetére


SPQR301
tag

Ultrahangos párásító nincs mellette? Ha nincs, akkor a szenzort hidegre állított hajszárítóval fújd át, ha az sem segít akkor rossz. 460as érték Mumbaiban sincs.

(#470) Orsi1985 válasza SPQR301 (#469) üzenetére


Orsi1985
friss újonc

De van mellette, kb. 2 méterre egy párásító. Erre nem
is gondoltam :W
Király Vagy :C
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ :D

(#471) farkas26 válasza Orsi1985 (#470) üzenetére


farkas26
tag

Használj desztillált vizet és úgy már nem lesz gond ;)

"A jövő sem a régi"

(#472) Orsi1985 válasza farkas26 (#471) üzenetére


Orsi1985
friss újonc

Megpróbálom!
köszönöm szépen.

(#473) bl4ze


bl4ze
veterán

Hölgyek, Urak :)
Segítsetek : esetleg valakinek van már ilyen új, Xiaomi asztali légtisztítója? (a MIJIA AC-M9-SC)
Milyennek találja ? Elég jók a paraméterei, leírása és a bemutató alapján bőven megéri az akciós árát. Praktikus lehet home office esetén, hogy ne kelljen "cipelni" a nagy 3H légtisztítót 🙂 Ha valaki használ ilyet, leírná milyen ? Köszi :R
[link]

.:. bl4ze .:.

(#474) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

Akinek van 3C légtisztíja, megnézné vagy levideózná nekem, hogy milyen hangja van, amikor éjszakai módról felpörög 7-12nm-es beállításhoz tartozó fordulatra?
Az enyémet kissé hangosnak találom. Olyan sugárhajtómű hangja van amikor felpörög. És ezen a fordulaton hangosabb mint szélzaj.

(#475) sinak


sinak
tag

Üüdv mindenkinek

Kérnék segítséget, mert már kezdek begolyózni :)
Ma vettem egy 3C-t az alzában. De sehogy nem akar csatlakozni a MiHome App-hoz. Van már porszívóm, kamerám és rollerem is, mind benn van az APP-ban és működnek is. Ez a dög nem akar.

Pedig tutira jó a jelszó :(

(#476) ztibor válasza sinak (#475) üzenetére


ztibor
senior tag

valószínűleg régió problémák lesznek. A többi kínai régión van?

(#477) bl4ze válasza sinak (#475) üzenetére


bl4ze
veterán

probáld meg egy Mi Home vevs-szel. Azzal mennie kéne ha régió gond és nem jelszó para....

.:. bl4ze .:.

(#478) Sygnus83


Sygnus83
csendes tag

Üdv !

Vettem ma egy Xiaomi Mi Air Purifier 2-t , de a wifi nem jön össze.
A led villog rajta, de a telefon nem találja, sem a légtisztító wifijét /zhimi..../

Az appban régiónak próbáltam chinese mainland -et is de ugy sem megy.

Ami még fura, hogy kb 1 percenként az alsó led zöldről átvált piros villogásba / kb 15-20at villog pirosan /, nem tudom ez mit jelezhet.

(#479) whoiam válasza sinak (#475) üzenetére


whoiam
újonc

Nekem is ez volt... Az új vodafone/upc router alapbeállítását nem szereti, próbáld átállítani a wifi security-t wpa2-psk-ra. Nekem ez volt a megoldás

Bánatomat italba akrtam folytani, de tud úszni a bestia!

(#480) 85EasyRider


85EasyRider
csendes tag

Sziasztok!
Nekem 3c van.
Idáig minden rendben volt de tegnap óta a sebesség állítás az alkalmazásban nem tudom állítani. Ki be kapcsoltam a készüléket, újra telepítettem az alkalmazást de továbbra sem megy. Valami ötlet?
Köszönöm

(#481) antalzse


antalzse
csendes tag

Sziasztok!
3H-t használunk Karácsony óta. Folyamatosan, 0-24 ben ment és most június elején kiírta hogy a szűrő 0% -os, elhasználódott. Kicsit több időre számítottam mint fél év, mert így évi 2 szűrővel számolva évi 16-20e Ft / év csak a szűrő..
Több dolgot olvastam itt, melyik lenne az ultimate megoldás?
1. App-ban csak 10-es érték felett kapcsoljon be
2. Éjszakára kikapcsolni
3. Fújjam ki a szűrőt kompresszorral és akkor még megy egy darabig :D
4. Egyéb hack vagy tanács?

Köszi!

(#482) SPQR301 válasza antalzse (#481) üzenetére


SPQR301
tag

Szoftveresen letiltotta a szűrőt a gép, és nem engedi használni? Ha még működik, akkor szerintem nyugodtan használd tovább. Ezekre 6-12 hónap van írva indiai meg kínai körülmények között, szerintem itthon 12 hónapot simán ki kell bírnia.

[ Szerkesztve ]

(#483) Memmaao válasza antalzse (#481) üzenetére


Memmaao
addikt

Két éve van Xiaomi légszűrőnk, soha nem bírt fél évnél tovább a szűrő. De még így is az egyik legolcsóbb a piacon. Viszont ma a Pro leállt motor error kóddal. És már nem garanciális. Nem tudom, hogy érdemes e javítani.

My name is Bond, James... Dean.

(#484) nokia3650365


nokia3650365
aktív tag

Sziasztok!
Xiaomi Mi Air Purifier 2H-t cseréltem le 2 napja egy Xiaomi Smartmi Air Purifierre.
Ez henger alakú, gyárilag fekete szűrő van benne és van benne gesztus vezérlés meg TVOC szenzor.
Nem tudom ennek is rossz-e a PM2.5 de folyamatosan 001 a 2H nál 9 alá nem ment és érzékeny volt a párára is stb.
Ennél már nem érzékeny ezekre viszont pl ha parfümöt fújsz akkor a TVOC jelzi és nem a PM2,5
A gyufa tesztnél felmegy 600 ra szóval a szenzor a füstre érzékeny, nem tudom a porral mi lehet.
Ha esetleg valakinek van ilyen fajta leírhatná a saját tapasztalatát.

(#485) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Egy olyan kérdésem volna, hogy nemsoká költözünk házba, ahol van hővisszanyeros automata szellőztető rendszer, és nem tudom, emellett van-e értelme a legtisztitonak :F 3H-nk van, és ha a válasz az hogy nincs, akkor eladom szerintem. Amúgy fura, hogy a 9.keruletben, társasházi lakásban, gyakorlatilag mindig 001 körül mutat, persze fozesnel, ha pára van, megy a párásító, akkor felmegy jócskán. Ha itt nem szennyezett a levegő, akkor a XVI. Kerben, ahová költözünk, nem számítok nagyobb szálló por mennyiségre.

(#486) ztibor


ztibor
senior tag

Valaki szedett már szét 2s gépet? Az évek során koszos lett a venti lapátja és megtisztítanám ha lehetne.
Szóval mennyire lehet bonyolult szétkapni?

(#487) Bib válasza ztibor (#486) üzenetére


Bib
őstag

Épp tegnap fújtam ki kompresszorral az egészet.

(#488) ztibor válasza Bib (#487) üzenetére


ztibor
senior tag

Ennek 2 akadálya van, nincs kompresszorom, és ez pár éves cucc ami a lapátokon van, ezt max lemosni lehet. Amúgy találtam youtube-os videót, közepesen nehéz, lehet meglépem egy unalmas órámban :)

(#489) canniball


canniball
nagyúr

Sziasztok!
Vettem egy Smartmi légtisztítót, két napja beállítottam, hogy 8:00 és 22:00 között az alábbiak szerint működjön:
1. ha pm2.5>5 akkor induljon el
2. ha pm2.5<2 akkor álljon le.
Az eredmény: másnap teleszórta a telefont és a logot az elindulásról szóló értesítésekkel, legtöbbször úgy hogy már eleve működésben volt; illetve többször eljátszotta, hogy 5-6-7-es pm2.5 értékkel elindult, majd azon nyomban 1-es értékre váltott és leállt.
Ez másnál is ilyen, ennyi pénzért ne várjak többet vagy sikerült belenyúlnom?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#490) canniball válasza canniball (#489) üzenetére


canniball
nagyúr

Senki sem használja a gépét légszennyezettségi értékhez állítva? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#491) Memmaao válasza canniball (#490) üzenetére


Memmaao
addikt

Nem :F . Minek? Auto módban van és folyamatosan megy. Mi értelme máshogy használni?

My name is Bond, James... Dean.

(#492) canniball válasza Memmaao (#491) üzenetére


canniball
nagyúr

Az auto mód olyan amilyen:
1. Nem tudja leállítani a készüléket, még akkor sem ha már hegyi levegőt varázsolt; akkor pedig mi értelme tovább működnie?
2. A programja szerint pm2.5<=3x (talán 35, nem emlékszem pontosan) értékig szerinte jó a levegőminőség, a WHO ajánlás pedig pm2.5<=5 (azaz öt!). Nem kis eltérésről van szó...

Optimális esetben szvsz szabadon választhatóak kéne legyenek a zöld/narancs/piros tartomány határát meghatározó értékek, így ezek alapján a venti sebességét is ezekhez tudná állítani, illetve ha olyan jól dolgozott akkor leállítani. Ha már optimális eset és határérték-állítási opció nincs, akkor legalább nagyjából hasonló lenne a program-páros amit fentebb írtam. Ez lenne az értelme.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#493) SPQR301 válasza canniball (#492) üzenetére


SPQR301
tag

Teljesen egyetértek. Én is próbálgattam ezeket az okos funkciókat, hasonlóan nem nagyon működtek. Gondolom belerakták, hogy elmondhassák, hogy van, de működni már nem nagyon működik. Amúgy alacsony értéknél elég megbízhatatlan a mérője is. Esetleg a 2.5-ös küszöböt állítsd magasabbra (7-8?). Kínai minőség...

Én nem járatom folyamatosan, kézzel kapcsolom be, ha érzem, hogy rossz a levegő.

(#494) Memmaao válasza canniball (#492) üzenetére


Memmaao
addikt

Hát mit mondjak, nekem eszembe sem jutna kikapcsolni egyik légszűrőt sem! Pont az a lényege,.ha folyamatosan megy ,akkor állandó alacsony szinten tudja tartani a por koncentrációt.

My name is Bond, James... Dean.

(#495) tybsen


tybsen
addikt

Van valakinek esetleg hasonló problémája hogy nem tudja csatlakoztatni a 3H légtisztítót? Egy ideig nem volt használatban, aztan bedugtam és egyszerűen azóta nem csatlakozik már töröltem és próbálom újra hozzáadni de egyszerűen nem akar összejönni. Wifi 2.4 gyakorlatilag már mindent megpróbáltam kivéve a szervereket változtatni (több Xiaomi cucc is van, nem tudom milyen kihatással van ha változtatok a szerveren).

Pont ugyanaz a hiba amiről itt is olvasni lehet de eddig még nem találtam megoldást esetleg tényleg valamilyen európai szerver gond lehet. Gondoltam azért megkérdezlek titeket hogy másnap normálisan működik-e? Köszi!

(#496) tybsen válasza tybsen (#495) üzenetére


tybsen
addikt

Ebben a videóban meg is találtam a megoldást. Át kellett állítani a router biztonságát wpa/wpa2-ről wpa2-re és azonnal működött. :)) nem értem hogy eddig hogy nem találtam meg ezt a videót illetve hogy mi változott, amiért korábban sikerült a csatlakozás most pedig nem, de bárhogy is, végre működik.

(#497) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok. A Mi Air Purifier Pro ról mi a véleményetek? Kétszintes (2x75nm) ház alsó szintjére kellene egy eszköz. Kb egy H alakú az alsó szint, gondolom középre kellene kb elhelyezni?

(#498) Memmaao válasza Steady74 (#497) üzenetére


Memmaao
addikt

Nekem az van lent, kb hasonló méretű az ingatlan. Teljesen jó.

My name is Bond, James... Dean.

(#499) Steady74 válasza Memmaao (#498) üzenetére


Steady74
addikt

Hogyan megy Nálatok, milyen időközönként kapcsol, vagy mik a beállítások? Köszi szépen

(#500) Memmaao válasza Steady74 (#499) üzenetére


Memmaao
addikt

Folyamatosan megy auto funkción. Halk. Nem kell kikapcsolni. Ha folyamatosan megy, akkor a leghatékonyabb.

My name is Bond, James... Dean.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.