Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Micha3l válasza South Velen (#100) üzenetére


Micha3l
tag

Kipakoltam az erkelyre szinten 001.
Pedig nem oxigensatorban elek, ez igy eleg krepalasnak tunik.
Reset megvolt, dezodoros teszt is max fel percig mutat nagyobb ~100 koruli erteket.

(#102) South Velen válasza Micha3l (#101) üzenetére


South Velen
addikt

Nekem is 001 azóta. Fura, hogy egyszerre romlott el mindkettőnké. Ráadásul a tied pro.

[ Szerkesztve ]

(#103) Micha3l válasza South Velen (#102) üzenetére


Micha3l
tag

Reggel a szellozteteskor egeszen 006 ig ment fel, mar nem ertek semmit.
A szabad levegon szerintem egy 10 koruli ertek minimum lennie kell, akar milyen alpesi faluban is.
A full resetet probald ki, bar szerintem tudod hogy kell, (ez a filtert is visszaallitja 100% ra, nekem visszaallt 99% rol)
A hatso es a felso gombot egyszerre lenyomod 5 s ig, majd a hang (csippanas) utan a felso elenged (hatso tovabbra is nyomvatart kb 5 s ig. Ekkor egy kinai felirat jelenik meg EEProm kulonbozo szamok kodok, felso gomb megnyom, kikapcsolod majd vissza es elvileg megtortent a reset. Ertelem szeruen a WIFI-t mindent vissza kell allitani.

(#104) South Velen válasza Micha3l (#103) üzenetére


South Velen
addikt

Megvolt már ez is, de 001.

Tuti, hogy rossz, mivel eddig ha nyitva volt az ablak, a szomszéd cigijére is azonnal láthatóan reagált, most meg simán 001 akkor is. Csak extrém dolgokkal mozdul el (teflon, dezodor)

(#105) Tomapiska


Tomapiska
csendes tag

Halihó!
Melyik szűrővel adják a csomagot? Allergia (parlagfű) ellen melyik szűrőt érdemes megvenni?
Az alsó szomszéd cigifüstje néha feljön, az ellen melyik a legjobb?
Köszi!

(#106) vonyarc válasza South Velen (#104) üzenetére


vonyarc
tag

Én szombaton vettem a Lurdiban a 2s-t.
Ma du-ig jól működött, de utána lement 001-ig és nemigen mozdul.

Nálad megoldódott a dolog?

(#107) South Velen válasza vonyarc (#106) üzenetére


South Velen
addikt

Nálam hektikus a dolog.

Néha beragad 001-en (és tényleg beragad mert olyankor a sütés se változtatja), néha meg jól működik.... nem értem, de nincs időm foglalkozni vele, tisztítani így is tisztít.

Egyébként ha zárva van az ajtó-ablak, simán elképzelhető, hogy 001. Süss egy kis bacon-t teflonban, és nézd meg mozdul -e :))

[ Szerkesztve ]

(#108) Micha3l


Micha3l
tag

Az utobbi idoben visszaallt nalam 005-010 koruli ertekre, reggelre zart ablaknal 002, most eppen amikor ezeket a sorokat irom 003.
Eddig legjobban, a mikroban pattogtatott kukorica olajos illata tolta fel az erteket, olyan 080 ra. :DDD
De lekopogom, 1 hete nincs itthon pollen - por jellegu tusszogesem, orrfolyasom.
Eddig oke a masina.

(#109) vonyarc


vonyarc
tag

Köszönöm!

Következő reggel nekem is beindult a reggeli készülődésben, pirítós készítésénél.
Azóta nálam is 002_010 között van legtöbbször.
Csak nem gondoltam, hogy ilyen jó levegő van a panelben, igaz 7. emelet és sok a fa körben.

Majd fűtési szezonban leszek kíváncsi az értékekre.
A párásítóhoz mit fog szólni vajon?

(#110) Tomapiska válasza Micha3l (#108) üzenetére


Tomapiska
csendes tag

Parlagfű azóta h nincs 30 fok teljesen normális lett. Kb 1 hete nincs orrdugulás se. Sajna így most nem tudom már kipróbálni h rajtam mennyit segített volna.

(#111) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok,
Jól látom, hogy a Lurdy MiStore-ban érdemes az air purifier 2s-t megvenni? A jelenleg kapható típusok között csak a kapacitás különbözik? :R Külföldről lehet jobb áron rendelni mint a Lurdy-s boltból? /itthon ahogy látom nincs olcsóbb/

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#112) Hacsii válasza L4mie (#111) üzenetére


Hacsii
csendes tag

Igen. Én is ott vettem és nagyon meg vagyok elégedve vele. Én azonnal vettem egy antiformaldehides szűrüt is hozzá (két napra rá). (Nem tudom a Basic szűrővel mit érdemes csinálni...)

(#113) L4mie válasza Hacsii (#112) üzenetére


L4mie
veterán

Szuper, akkor du. elugrok lurdyba,
Nettó 31nm szobához (tetőtér, szóval bruttó 25nm-es) elég lesz a 2s?
+ remélhetőleg nem sokára költözünk, nem hiszem, hogy lesz ekkora tér.
fene pár hete volt náluk akcióban már nézegettem, de sajnos nem volt még meg a ding.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#114) Hacsii válasza L4mie (#113) üzenetére


Hacsii
csendes tag

Nekem is ekkora szobám van simán boldogul vele.

(#115) L4mie


L4mie
veterán

Ezt a korábban többször szóbakerült szűrőre húzható plussz hepa réteget használjátok, bevállt?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#116) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Van egy Air Purifier PRO-m, aminek a ventilátora kicsit csapágyas hang alapján. Nektek is ilyen vagy én fogtam ki egy ilyen példányt? Garanciáztatáshoz ennyi elég?

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#117) Guenwhywer


Guenwhywer
csendes tag

heyho! Most tervezem egy ilyen vásárlását. Egy pro-t néztem ki. 320m3 a légtér tudom hogy ez sok a gépnek, de szerencsére nincs allergia stb viszont van kisgyerek és padlófűtés. Nem mindenki szerint a legjobb kombó meg a látható por is aránylag sok ezt szeretném csökkenteni. Szerintetek van hátrány az esetemben? Ja igen a fogyasztásra nem nagyon találtam sehol adatot. Arról van infótok? Előre is köszönöm.

(#118) updog válasza Guenwhywer (#117) üzenetére


updog
senior tag

A sima 2-esnek találtam ~30W-ot max, ez gondolom turbon. Szerintem a Pro 10-15W-nál többet nem fogyaszt egy normál üzem közben, de csak tipp.

A látható por ellen a törölgetés és a robotporszívó jobban megéri, nyilván ez is lesz rá valamilyen hatással, de nem arra való.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#119) beginnerguy válasza updog (#118) üzenetére


beginnerguy
tag

A sima Air Purifier 2-t egyszer lemértem. A 30W a max (34 -- 37 m^2 jelzés az appon belül) módra vonatkozik, nem a turbóra.

A Pro-ról sajnos nem tudok nyilatkozni.

(#120) updog válasza beginnerguy (#119) üzenetére


updog
senior tag

A turbo alatt a max-ot értem :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#121) beginnerguy válasza updog (#120) üzenetére


beginnerguy
tag

Áh, értem.

Csak a tisztázás végett ha valaki idetéved, ne értse félre: a turbó az alapból elérhető maximum fölötti sebességeket jelenti, ennek a legnagyobb elérhető sebessége 42 -- 45 m^2-re vonatkozik és aktiválni kell appon belül a "device settings" alatt (figyelmeztet is, hogy nagyobb hanghatással jár) . A készülékben alapból elérhető maximális sebesség 34 -- 37 m^2 kulcsszóra hallgat, ekkor 30 W a teljesítménye.

(#122) updog válasza beginnerguy (#121) üzenetére


updog
senior tag

I see. Tényleg egyről beszéltünk, de köszi a pontosítást :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#123) Guenwhywer válasza beginnerguy (#119) üzenetére


Guenwhywer
csendes tag

Köszi a választ. Mivel a kisgyerek egész nap itthon van gyakorlatilag a robot porszívó nem tudom mennyire lenne hosszú életű :D

(#124) proger82


proger82
csendes tag

Xiaomit lehet ugy idoziteni , hogy pl beallitsam hogy delutan 5kor kapocsoljon be ees dolgozzon mondjuk X beallitott idot es utnna kapcsolodjon ki a beallitott idokor? es ez ismetoldve

(#125) ztibor válasza proger82 (#124) üzenetére


ztibor
senior tag

Persze, nálam így működik dél és éjfél között.

(#126) proger82 válasza ztibor (#125) üzenetére


proger82
csendes tag

Vettem egy philips 2729 et de lehet h megis csak jobb lett volna egy xiaomi tisztito meg egy xiaomi parasito kulon:-/
en ugy veszem eszre h ez a 2in1 ha mar nem tisztitja a levegot nem is parasit mar
nekem meg a parasitas 0-24 kell h menjen h 50 korul ertek legyen

(#127) RoBour


RoBour
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék hogy egy ilyen készüléket hova érdemes a helyiségben elhelyezni?
Ágyhoz közel vagy attól távol? Fűtőtesttől milyen messze érdemes tenni?
Köszönöm.

Üdv: RoBour

(#128) istvandavid


istvandavid
újonc

Sziasztok!

Gyors válaszra lenne szükségem

Vásároltam egy Air Purifier Pro-t, viszont már ejszakai módnál is a szimpla ventillátor zaj mellett van egy másik zaj is, mint amikor egy Pc tápján a ventillátor súrolna, vagy csapágyas lenne(?) nem tudom pontosan leirni, elnézést ezért, ez normális vagy selejtet kaptam? Csendes üzemmódban, ez a hang megszűnik, gondolom az alsó ventillátor leáll teljesen, azzal lehet a gond. Vagy ez ilyen alapvetően?

[ Szerkesztve ]

(#129) istvandavid válasza istvandavid (#128) üzenetére


istvandavid
újonc

https://streamable.com/i88co

Itt egy felvétel is róla. A folyamatos búgás a felső ventillátor hangja, ami pedig megy alatta “brekegés” na az nem tetszik nekem.

(#130) Bib


Bib
őstag

A Xiaomi home frissítés óta nekem tök bonyolultnak tűnik az automatizáció és nem is menti a beállításokat ios-en. Az óraátállítás óta 1 órával előbb kapcsol ki meg be. Nagyon makacs, ezt a beállítást már ki se tudom irtani belőle :)

(#131) mazsi


mazsi
senior tag

Írhatjuk át a topik nevét, mert már az első Xiaomi Air Purifier 3 készülékek kezdenek befutni a baráti körben :P

[ Szerkesztve ]

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#132) csabig3


csabig3
újonc

Sziasztok, Tegnap vettünk egy Xiaomi Air Purifier Pro készüléket, ami úgy néz ki nem segít az én problémámon, mely szerint hajnal felé tüsszögő rohamot kapok. Valószínűleg nem a levegő a gond, legalábbis nem olyan amit ez megold. Amúgy zöldövezeti kerteshazban lakunk, bekapcsoláskor is 002-003-as értéket mutatott, majd lement 001-re. Teszteltük gyufapróbával az érzékelőt, felnyomta durván 600as értékig. Viszont ekkor a filter átugrott 99%ra, és emiatt már nem tudom visszavinni a boltba, a 14 napos elállást így buktam. Esetleg valakit nem érdekelne 55e Ft-ért? Győr-Budapest vonalon megoldható a szállítás is. Budapesti bolti 1 éves garanciával.

(#133) updog válasza csabig3 (#132) üzenetére


updog
senior tag

A 14 napos elállásban benne van az amortizáció is, asszem úgy szokták megfogalmazni hogy jogosultak a visszatérítés értékét csökkenteni a termék állapotától függően (nem fogják, tapasztalat). Szóval nyugodtan vidd vissza ha benne van még :)

Így a tünetekből lehet hogy inkább párásítóra vaan szükséged, van páratartalommérőd? Meg kéne nézni hogy reggelre hogy áll.

Amúgy egy nap alatt semmilyen téren nem történik csoda, érdemes pár napot még várni szerintem.

mazsi: azért 90-ért, Kínából, kicsit vastag még :D

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#134) csabig3 válasza updog (#133) üzenetére


csabig3
újonc

Köszi, a 14 napban bőven benne vagyunk, hiszen 1 napja vettük. Lehet végül az lesz a sorsa. Nem tudom itt hogy kezelnék az amortizációt...Szerintem jogos némi pénzlevonás, hiszen így már nem 100%-os. Pára nem lehet kevés, 60-70 közötti, szóval inkább magas. És a levegő annyira jónak tűnik, hogy további használattal nem csökkenteném a szűrő élettartamát.

(#135) Bib válasza csabig3 (#134) üzenetére


Bib
őstag

Antialergénes szűrővel kellene járatni a szoba méretéhez beállított manuális módban legalább 24 órát hogy kifejtse hatását

(#136) tonerz válasza csabig3 (#134) üzenetére


tonerz
aktív tag

Arra figyelj hogy ha weben rendelted és bolti átvétel volt, akkor van elállási jogod. Ha simán üzletben vetted akkor erre nincs lehetőség.

(#137) csabig3 válasza tonerz (#136) üzenetére


csabig3
újonc

Köszönöm, igen netes rendelés volt bolti átvétellel.

(#138) =WiNTeR= válasza istvandavid (#129) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Szintén konkrétan ezzel "jelenséggel" küzdök szintén Air Purifier Pro esetén. Ez már a második ilyen gép, ami ilyen hangot generál. A héten viszem garanciáztatni, aztán kiderül, tudnak-e kezdeni vele valamit. Érdekesség, hogy a Lurdyban lévő Pro-t anno pont ezért nyomogattam és közelről meghallgattam és annak nem volt ilyen zaja.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#139) sd6


sd6
tag

Sziasztok, ilyen eszköz vásárláson gondolkozunk, de nekünk szükséges a párátlanítás is. Ez jó arra is?
Köszi :R

(#140) updog válasza sd6 (#139) üzenetére


updog
senior tag

Abszolút nem :N Külön céleszköz kell párátlanításra.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#141) Bib válasza sd6 (#139) üzenetére


Bib
őstag

Nem jó , de a párátlanító is tévút a vizet kell száműzni a lakásból. Szárítógép , szellőztetés stb

(#142) sd6


sd6
tag

Köszönöm mindenkinek a választ :R

(#143) Chaser


Chaser
titán

szeretnék egy légtisztítót venni
a 2s és 2h köt van érdemi különbség a kijelzőn kívül?
2s kijelzője lekapcsolható egyébként, ha nem akarom látni de működnie kellene éppen az eszköznek?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#144) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok
Szűrőt milyen gyakran kell cserélni? Tudom, nyilván használat függő. De úgy kb? Mi az általános tapasztalat ?

(#145) mazsi válasza Sterilzona (#144) üzenetére


mazsi
senior tag

Jobb környéken fél év-év a szűrő ideje. Elkezd sikoltozni a végén a gép hogy cserélj, de pár nap után megunja. Másnál 2-3 hónap után büdös lett a filter.
Lurdy Xiaomi Store-ban amúgy most 9990 HUF a zöld, és a lila szűrő épp. Pont ma vettem egyet náluk.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#146) coolicool_hu


coolicool_hu
csendes tag

68m2 lakásomban a konyha előtér nappali és részben az egyik szoba is ha nyitva van az ajtó (az a nappaliból nyílik) egy légtér. Érdemes erre a kb 45m2-re egy készüléket elhelyezni a nappaliba vagy abszolút hülyeség ?! :)

(#147) bb78


bb78
csendes tag

Sziasztok, szűrő csere után nehezen tudtam újra indítani (újra kellett adni neki a wifit, app-ban átállítani kínai lokációra), most működik, igaz magas értéket mutat szerintem, de csak saját wifi hálózatzól irányítható-figyelhető. Mobilnet, külső nem. Segítene valaki vissza állítani, hogy kivülről is elérjem? Köszönöm!

(#148) Apollo0007 válasza Chaser (#143) üzenetére


Apollo0007
csendes tag

Igen, lekapcsolható a kijelző.

(#149) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok :)
Egy Xiaomi Purifier 2S vásárlása van tervben.
Viszont lenne két kérdésem :D
Az EU piacos működik kínai szerveren?
A másik pedig, ha Aliexpressen egy Cseh vagy Lengyel raktárból vásárolt szintúgy EU piacos lehet vagy kínai?
Előre is köszönöm.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#150) updog válasza erikke17 (#149) üzenetére


updog
senior tag

Én már semmiben se bízom, miután Gearbesten a Xiaomi párásítóból direkt kínait kértem (a terméklapon megrendeléskor szokott választható lenni, vagy ilyet odaírnak hogy Global/EU/Chinese version), és küldtek egy kínai dugósat, ami csak EU szerverre csatlakozik :DDD Kicsit lutri a dolog a csingcsong piacokról rendelve.

Ellenben magyar Xiaomi boltokból (Lurdy, Aréna) majdnem ugyanannyi (volt már hogy akcióban olcsóbb volt) a légtisztító, van gari, tuti hogy EU-s.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.