Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) JrCsG válasza updog (#179) üzenetére


JrCsG
tag

Neten kutatva egy 3-as leírásban találtam:

"Note: The filter may produce odors when it absorbs excessive harmful gases. It is recommended to store the filter in a place with good lighting and ventilation to improve the activity of the activated carbon and restore its particle adsorption capacity. Please replace the filter when its recommended service life is due."

Ez most akkor mit jelent pontosan, nem sikerült "összeraknom"...

(#202) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Szaisztok
Kulfoldi rendelessel hol van most a legjobb aron?
Ha veszek egyet, benne van minden ami par honapos uzemelsre szukseges ?

(#203) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Tegnap megerkezett az Air Purifier 3 alirol rendelve, spanyol raktarbol. Sajnos kinai verziot kaptam, igy lemondhatok a jo kis EU regios Mi Home-rol, viszont amint atallitottam a regiot China mainland-re egybol megtalalta a legtisztitot, szoval nem akkora gond. (Szerencsere csak 1 robi van, ami mukodik mind2 regioban).
Viszont meglepodtem azon, hogy mennyire tiszta a levego a lakasban (Bp. 11.ker). 15 fole szinte sosem megy a pm2.5 erteke.
Mivel sosem mertem meg ilyet, igy kicsit szkeptikus vagyok. Nalatok is hasonlo a helyzet?

Maga a cucc, szerintem marha jo. Konnyen kezelheto, "csinos". Egyedul a hozza adott EU adapter ami egybol kuka, de majd kap egy rendes tapkabelt.

[ Szerkesztve ]

(#204) sittes79 válasza Begi (#203) üzenetére


sittes79
addikt

Csak fujj a szenzorba kis cigi füstöt vagy spryt na akkor lesz ám ne mulass, nálam max 5ig megy fel amúgy kíváncsi leszek nyáron mi lesz.

(#205) updog válasza JrCsG (#201) üzenetére


updog
senior tag

Ez csak az amit többen írtunk már, hogy egy idő után "szagosodni" kezd a szénszűrő, ami abban nyilvánul meg hogy ha közel hajolsz, érezni ilyen édeskés szagot ha működik a gép. A szénszűrő csak korlátozott mennyiségben képes megkötni a levegőből a káros anyagokat, így egy idő után telítődik és elkezdi ki/átengedni őket. Én ilyenkor kidobom, és a hepaszűrő részt még jó ideig tudom használni (kb. a szűrő 50%-os állapotánál szokott ez lenni).
Viszont amit ír az idézet, az nekem újdonság hogy fényes/jól szellőző helyen lényegében regenerálható, nem értek a fizika/kémia részhez, hogy tényleg lehet-e így visszaállítani az elnyelő képességét... de gondolom ha lehet is csak korlátozottan.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#206) pyxystyx válasza JrCsG (#201) üzenetére


pyxystyx
tag

Ez volt írva nekem is a Purifier2 mellé kapott doksiban. Próbáltam még közvetlen napra is tenni a szűrőt miután elkezdett büdösödni, de semmit sem ért.

(#207) JrCsG válasza pyxystyx (#206) üzenetére


JrCsG
tag

Akkor jól sejtettem...

(#208) JrCsG


JrCsG
tag

Ha a Purifier-ből "international Version"-t veszek, akkor az "Chinese Mainland"-on nem fog menni, ugye?

(#209) JrCsG válasza JrCsG (#208) üzenetére


JrCsG
tag

Konkrét választ nem találtam sehol, de vsz nem fog menni.
Az EU szerverekből melyiket érdemes választani? Melyiken megy a legtöbb eszköz a legtöbb funkcióval, vagy EU-n belül nincs különbség?

(#210) JrCsG


JrCsG
tag

Ilyen kerekeket a szobák közötti könnyebb mozgatáshoz rendelt már valaki?
Esetleg más megoldás ami megkönnyíti a transzportot?

(#211) Victoryus94 válasza JrCsG (#210) üzenetére


Victoryus94
őstag

Szerintem nem nehéz a kütyü, bárki felkapja, és viszi. Csomagolással, mindenestül nem több mint 10 kiló.

[ Szerkesztve ]

(#212) Begi válasza JrCsG (#209) üzenetére


Begi
senior tag

Mindenhol azt irjak, hogy a Global (=international?) nem megy kinai szerveren es vica versa.
Nalam a legtisztito (Air purifier 3, nem a 3H) csak kinai szerveren megy, viszont a robi (S55) megy mindketton.
Szoval fene se tudja, hogy mi az igazsag, de inkabb a nemre tennem a voksomat.

Amikor meg EU szerveren hasznaltam a robit, akkor Mo. volt beallitva regionak. Teljesen jol mukodott minden.

[ Szerkesztve ]

(#213) vicces1 válasza JrCsG (#210) üzenetére


vicces1
aktív tag

:C na ne röhögtess egy 4 éves gyerek odébb dobja

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#214) bumi válasza JrCsG (#208) üzenetére


bumi
tag

Én a 220.hu-n vettem pro-t EU-st, simán megy a kínai szerveren! Valahol mint ha azt olvastam volna, hogy a légtisztítók mindkettőn mennek. De, ebben nem vagyok biztos.

(#215) Begi válasza bumi (#214) üzenetére


Begi
senior tag

Mert nem. Itt irtam , hogy nalam csak kinain megy.

[ Szerkesztve ]

(#216) JrCsG válasza Victoryus94 (#211) üzenetére


JrCsG
tag

Súlyát nem is néztem, csak ránézésre tippeltem, köszi!

(#217) JrCsG válasza Begi (#212) üzenetére


JrCsG
tag

Értem.
Mintha a purifier-ek kapcsán olvastam volna, hogy az EU-sok csak a német szerveren voltak hajlandóak értékeket is mutatni az app-ban :F

(#218) JrCsG válasza vicces1 (#213) üzenetére


JrCsG
tag

Akkor nekem is menni fog :D

(#219) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok
Ha jol nézem, alin es banggoodon 150 euro korul már lehet kapni 3ast.
Ti melyiket mondjátok inkább megbizhato lehetőségnek ?
Ha veszek egyet, lehet hulye kérdés, de tudom egyből használni ugye? Nem kell venni még szurot hozzá ?

(#220) Victoryus94 válasza Sterilzona (#219) üzenetére


Victoryus94
őstag

Járni szokott hozzá szűrő, amit bizonyos időnként (használatfüggő) cserélni kell. Én úgy látom, nekem 1 évet bőven kihúz a szűrőm. De ha nagyon megy -vagy épp poros, szomogos helyen, 4-5 hónap alatt is el lehet használni.

[ Szerkesztve ]

(#221) Sterilzona válasza Victoryus94 (#220) üzenetére


Sterilzona
senior tag

:R

(#222) rigoberto válasza Victoryus94 (#220) üzenetére


rigoberto
őstag

Üdv. Tervezek venni én is egy légszűrőt, de fenntartásaim vannak vele.
Nem kamu hype van e körül?
Valóban tiszta (steril) lesz egy ilyentől a levegő?
Polleneket elszívja? :F

[ Szerkesztve ]

(#223) Victoryus94 válasza rigoberto (#222) üzenetére


Victoryus94
őstag

Én allergiás vagyok, és többször volt orrpolip műtétem is... Elvileg nincs biztos módszer az elkerülésre, ezért több alternatív dologgal próbálkoztam, ami csökkentheti az esélyt a műtétnek. (Elsősorban kerülni a polleneket)

Az egyik ilyen a légszűrű. Tavaly május körül vettem. Nálunk egyébként elég tiszta a levegő, nem vagyok benne 100%-ig biztos hogy van hozzá köze, viszont tavaly nem volt komoly problémám, sem műtétem.

[ Szerkesztve ]

(#224) rigoberto válasza Victoryus94 (#223) üzenetére


rigoberto
őstag

Köszi.
Neked melyik szerkezet van otthon?

(#225) Victoryus94 válasza rigoberto (#224) üzenetére


Victoryus94
őstag

A 2S. Viszont vásárlás után találtam rá, hogy a Hepa szűrőknek is több típúsa van.
A 2S-nek H11 (szabványú?) szűrője van. Ma pedig már vannak H13-H14 -es szűrők is.

"Here are the different levels of HEPA filters: (The higher the number following "HEPA", the higher the level of filtration is optimum.)
HEPA H14: pass up 0.005% of 0.1 micron particles per liter of air.
HEPA H13: pass up 0.05% of 0.1 micron particles per liter of air.
HEPA H12: pass more than 0.5% of 0.1 micron particles per liter of air.
HEPA H11: pass a maximum of 5% of 0.1 micron particles per liter of air.
HEPA H10: pass more than 15% of 0.1 micron particles per liter of air.Thus, a more optimal filtration will need a more efficient model ( H14 or H13)."

[ Szerkesztve ]

(#226) tallerbator


tallerbator
csendes tag

Sziasztok!

Rendeltem a Xiaomishoptól egy Mi Air Purifier 3-at, viszont 3H-t hoztak ki. Neten nem igazán találtam leírást róluk. Valaki tudja, hogy mi a különbség a kettő között?

(#227) JrCsG válasza tallerbator (#226) üzenetére


JrCsG
tag

A 3H elméletileg a Global verzió (átalakító nélküli eu-s dugvillával), illetve szürke szűrővel adják, ami mintha már tudná a Hepa H13-at.
Más különbségről én nem tudok (ja meg a 3H nem megy kínai szerveren, ha minden igaz).

De majd jönnek a jártasabbak és megerősítik vagy cáfolják az írásom.

[ Szerkesztve ]

(#228) Begi válasza JrCsG (#227) üzenetére


Begi
senior tag

En is igy tudom.
(kinai szerver: a sima 3-as nem megy EU szerveren, de hogy a 3H megy-e kinain azt nem tudom)

(#229) sittes79 válasza tallerbator (#226) üzenetére


sittes79
addikt

Nekem is 3H-s van eu dugós, szürke filter és teljesen jól működik az app-al!

(#230) tallerbator válasza JrCsG (#227) üzenetére


tallerbator
csendes tag

Köszi szépen a válaszokat! Gond nélkül működik nekem.

(#231) JrCsG válasza sittes79 (#229) üzenetére


JrCsG
tag

Azt meg tudnád nézni, hogy a Mi Home app-ban a Purifier Automation részénél milyen lehetőségek vannak? PM2.5 alapú vezérlés van már, vagy még mindig nem lehetséges 3H esetében sem?

(#232) JrCsG válasza tallerbator (#230) üzenetére


JrCsG
tag

A 3H kínai szerveren?

(#233) sittes79 válasza JrCsG (#231) üzenetére


sittes79
addikt

(#234) JrCsG válasza sittes79 (#233) üzenetére


JrCsG
tag

Köszönöm szépen!

(#235) Mikiapa


Mikiapa
friss újonc

Sziasztok!

Ma vettem egy Xiaomi Air Purifier 2H-t és az a gondom vele, hogy Mi Home-ban nem hajlandó felcsatlakozni. Ami infókat google-ről össze tudtam szedni, mind kipróbáltam, sikertelenül. Korábban már ebben a topicban is felmerült ez a probléma:
Telefonhoz csatlakozik az eszköz
Üzenet az eszköznek elküldve
Eszköz csatlakoztatása a hálózathoz - Timeout hiba folyamatosan
Próbáltam magyar, kínai, cseh, német lokalizációkkal, orosz tört mi home-al, 2 routerrel, router beállítások módosításával (WPA WPA2 DHCP ki be etc.) sehogy nem megy.Kínai lokalizáción pl meg sem találja az eszközt. Próbáltam resetelni 1000x mindent, az egész délutánom ráment és semmi előrelépés. Lehet az eszközzel van a baj? Alzában vettem am. Kérem valaki segítsen, előre is köszönöm!

(#236) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Xiaomi.hu Lurdy üzletben 46.900 Ft a 3H széria. Ma vettem nagyon jó!

Üdv: Csabee.

(#237) Domper01 válasza Mikiapa (#235) üzenetére


Domper01
friss újonc

Sziasztok!

Nekem pont ugyanez a problémám. Tegnap vásároltam és az istenért nem tudok az APP-al csatlakozni. Én is már mindent próbáltam. A kínai szerver nem is látja.

Valakinek, valami megoldás?

Köszönöm előre is!

(#238) updog válasza Csabee. (#236) üzenetére


updog
senior tag

Azt jól értem hogy a 3H-t alapból a szürke filterrel adják?
Van esetleg a Lurdyban raktáron szürke szűrő? Webshopban nem láttam (de ott még a 3H-t se :D).

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#240) Csabee. válasza updog (#238) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szia, szürke van benne igen. Emailben írj a shopnak, nagyon gyorsan válaszolnak, én is így vettem.

Üdv: Csabee.

(#241) Yoe


Yoe
tag

Sziasztok!
Én is most vettem 3H és nekem se akar felcsatlakozni, az első két pip meg van a harmadik timeout :-( , ha valaki tud valami megoldást ne tertsa magába! Amúgy a 220Volt.hu vettem.

(#242) noicenoice válasza Yoe (#241) üzenetére


noicenoice
tag

Elsőre én is így jártam. Először az otthoni wifin egy 2.4-es vendéghálózatomra akartam rakni, akkor hasonló volt a helyzet. Aztán ráraktam a "normal" 5-ös hálózatra, azon rögtön felcsatlakozott. Pedig ezek a kínai cuccok általában 2.4-et szeretik.

(#243) Yoe válasza noicenoice (#242) üzenetére


Yoe
tag

Az 5g hálózatra nem tudok csatlakozni vele mert azt látja hogy van csak nem aktív a 2.4-re meg nem csatlakozik. Ha a telefon 5g van úgy sins csatlakozás. Nem tudom hogy lehetne nincs ötletem. :((

(#244) bumi válasza Yoe (#243) üzenetére


bumi
tag

Én is a 220 voltnál vettem prót.
Kéri a wifi jelszót? Beírod? Bocs az amatőr kérdésért?
Nekem kínai GW-vel, ruszki appal, magyar szerverre egyből csatlakozott! 2,4Ghz.

(#245) Yoe válasza bumi (#244) üzenetére


Yoe
tag

Persze kéri a jelszót, el is indul a csatlakozás csak a harmadik pipánál kilép és nem csatlakozik. A play árúházból töltöttem le az Mi home appot, azt hittem nem kell mókolni mivel Mo. vétel és simán működni fog.

(#246) bumi válasza Yoe (#245) üzenetére


bumi
tag

Nem muszáj mókolni, nekem minden menne kínai szerveren, csak szimpatikusabb a magyar.
Te, kínain próbálkozol? Azon megy, hiába itt vetted.

Meg, próbálgasd többször a csatlakozást, attól mert nem megy elsőre. Hátha.

[ Szerkesztve ]

(#247) Yoe válasza bumi (#246) üzenetére


Yoe
tag

A kínai szervert hogy gondolod? Állítsam át a régiót kinaira?" Chinese mainland" van azon sem megy úgy még a wifi sem látja ha egyáltalán jól csinálom.

(#248) bumi válasza Yoe (#247) üzenetére


bumi
tag

Igen, "Chinese mainland" , a DNS a routerben 8.8.8.8 és 8.8.4.4 ? Ezt is szokták javasolni.
Bár, nekem ment e nélkül is.
Esetleg próbáld meg [ezt] feltenni, hátha sikerül.
Ezzel elméletileg magyar szerver is jó, nekem így van, működik.

Ja, ha kipróbálod, a nyelvet állísd angolra, ne hagyd default-on!

[ Szerkesztve ]

(#249) Yoe


Yoe
tag


Hát sajnos nem megy végig nyomkodtam resetelgettem újraindítgattam de nem megy.
A szkennelője felismeri hogy ott van de a harmadik pipánál mikor csatlakozna akkor félbe marad :-(

[ Szerkesztve ]

(#250) bumi válasza Yoe (#249) üzenetére


bumi
tag

Nekem, mikor megjött, bedugtam, bekapcsoltam és már csatlakozott is.
Azóta működik hibátlanul, minden automatizációval.

Szokták ajánlani, hogy wifi csatlakozás neve, jelszava egyszerű legyen, ékezet és minden egyéb írásjel nélkül.
A router DNS szervert átállítottad a google szerverére? 8.8.8.8 - 8.8.4.4

Több ötletem nincs, sajnos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.