Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Kungelfang válasza Gabesz87 (#300) üzenetére


Kungelfang
csendes tag

Bizony, én szinte naponta néztem az oldalukat, végre van készleten, rendeltem én is egy 3H-t, kíváncsian várom. :))

(#302) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Na meghozta a futár a 3H-mat. Kicsit meglepődtem a kijelzett értéken, így a IX. kerület belsejében, nem messze az Üllőitől azért magasabb értékre számítottam. Kemény 4-et mutat! :D Kinyitottam az ablakot szellőztetni, akkor is csak egy ilyen 14-15-re ment fel. Meg mondjuk érdekes a kijelzett hőm./páratartalom is. A légtisztító szerint 21°C/65%, míg az olcsó kínai hő-/páratartalom mérő, ill. a szobai termosztát szerint 25 fok fölött van a hőm. és 43% a pára.

(#303) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#302) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na mostanra észhez tért, és ugyanolyan értékeket mutat.

(#304) Kungelfang


Kungelfang
csendes tag

Nekem holnap hozza a futár, már alig várom. Mielőtt beüzemelném azért lenne egy olyan kérdésem azokhoz akiknek már van vele tapasztalata: Hálószobában szeretném használni az ajtótól nem messze, ha jól sejtem akkor a folyosót is fogja tisztítani. Viszont a szoba másik végében, az ablak alatt van a radiátor, arra van függesztve egy kerámia párologtató amibe sima vizet szoktam önteni, hogy ne legyen nagyon száraz a levegő. Nagyon fogja zavarni a gépet?

(#305) noicenoice válasza Kungelfang (#304) üzenetére


noicenoice
tag

Csak az ultrahangos párásító zavarja

(#306) ztibor válasza noicenoice (#305) üzenetére


ztibor
senior tag

vagy az ecigi :-D

(#307) Kungelfang válasza noicenoice (#305) üzenetére


Kungelfang
csendes tag

Köszi a választ! Eddig nagyon bevált, tesztelgettem különféle dolgokkal. Pont rágyújtottak a szomszéd erkélyen, még időben becsuktam az ablakot de bejött a bagó szag, felment olyan 015-ig, le is vitte szépen egy pár percen belül. Amikor beüzemeltem akkor 009-010 között volt, meglepődtem, azt hittem elsőre rosszabb lesz a levegő itthon, bár előtte szellőztettem és ma a kinti PM értékre olyan 30 körülit írt az időkép, szóval kifejezetten szmogmentes volt ma az idő szerencsére. Dezodort fújtam a közelében, 025-ig ment fel, meg hangosabb is lett, de szintén pár perc volt és lement normálra az érték. Most stabil 003-005 között van, délután 3 óta megy kb. teljesen halk, mintha itt se lenne. Eddigi tapasztalat alapján mindenkinek tudom ajánlani aki szeretne tisztább levegőt a szobájában, ennyi pénzért simán hozza amit kell, én úgy gondolom felesleges drágább készülékeket venni, még ha azoknál esetenként ritkábban is kell cserélni a szűrőt.

(#308) boost


boost
addikt

Sziasztok, ez jó por / poratka allergiára?

(#309) Krel


Krel
csendes tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy a 3h légtisztító mennyire tud probléma mentesen együtt dolgozni egy Smartmi tárcsás párásítóval? Előre is köszi.

(#310) updog válasza Krel (#309) üzenetére


updog
senior tag

99.9999%-ra mondom hogy minden probléma nélkül. (nekem sima 2-es légtisztítóm és 2 darab Smartmi-m van). Az ultrahangos párásítókkal "veszik össze" csak.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#311) Kuznyikov válasza boost (#308) üzenetére


Kuznyikov
aktív tag

Sztem jó. Nagyban csökken a por mennyisége.

(#312) Krel válasza updog (#310) üzenetére


Krel
csendes tag

Köszi szépen!

(#313) Anthony001


Anthony001
senior tag

Sziasztok!

Ha az egész ökoszisztémám kínai, akkor ha beruházok egy 2S-re vagy 3H-ra, mindenképpen kínából kell rendelni? Vagy itt nem kell ragaszkodni ehhez a régió kötéshez?

Köszi!

(#314) bumi válasza Anthony001 (#313) üzenetére


bumi
tag

Kínából is lehet, hogy globált rendelsz!
Androidon az orosz app lehet a megoldás.

(#315) Begi válasza Anthony001 (#313) üzenetére


Begi
senior tag

3H az pont a global, a kinai a "sima" 3-as.
Nekem spanyol raktarbol (ali) 3-ast kuldtek, pedig 3H kellett volna, csak hat nem lehetett valasztani. Szerencsere sikerult cserelni egy forumtarssal, mert neki pont a kinai verzio kellett ;).

(#316) ttt1


ttt1
őstag

Hátha segítség valakinek. Én a 2H-t vettem meg. Elötte már Mi home feltelepült (több telóra is ugyanazzal az acc-al). Megjött a gép, de nem akart castlakozni sokadik reset után sem. Majd a telefonnal rácsatlakoztam a 2H-ra és vissza az otthoni hálózati wifire. Ekkor bekérte a jelszót és voilá, máris csatlakozott a Home-ra (és mindegyik telón látszott egyszerre ,a többin be se kellett ugye állítani). Nálam 10-es értékig viszi le (alá nem ment még) viszont sütés mellett felment 140-re is majd onnan vissza , illetve teregetés után 30 lett ,majd onnan csökkentette vissza 20 jörülire (addig amíg néztem).

(#317) Anthony001 válasza Begi (#315) üzenetére


Anthony001
senior tag

Köszönöm!

Akkor mindenképpen a 3-asra van szükségem, a globál verzió nem fog menni a Mainland China-n.

(#318) Anthony001 válasza Anthony001 (#317) üzenetére


Anthony001
senior tag

Egyebkent, a 2S-nel van global? Vagy az minden regioval kompatibilis?

(#319) noicenoice


noicenoice
tag

[kép] Igaz, hogy nem a por csökkentése az elsődleges feladata, de azért azt is szépen gyűjti!

[ Szerkesztve ]

(#320) philipe


philipe
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.. Ma jött meg a pro.. De amikor elindul tök csendes... Viszont mikor felhuzom kB 30-40% ra olyan hangja van mintha a ventilátorok hozzaernenek vmihez... Vagy ez ennyire zajos? Pokoli surlodo hang jön ki belőle
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#321) bumi válasza philipe (#320) üzenetére


bumi
tag

Én sima szívászajt hallok, 30%-nál szerintem együtt lehet élni vele, nappal. Maxon elég jól zúg (szélzaj)!

(#322) philipe válasza bumi (#321) üzenetére


philipe
tag

Itt az alsó lapát sor beleer valamibe.. Hívtam az eladó céget vszinu csere lesz..

(#323) Szári


Szári
tag

Ma megjött a 3H. Azt valaki meg tudja mondani, hogy amazon alexa miért nem látja hozzáadtam a mi home appot de nem képes detektálni. A google símán kezelei. Ez lehet ez az eu, china server dolog és egyáltalán mi ez?. Illetve az befolyásoló tényető ha a földön vagy szekrényen van?

(#324) Buci7 válasza Szári (#323) üzenetére


Buci7
csendes tag

Mivel nem támogatja :) azért nem megy, én is küzdöttem vele, hiába..

(#325) Szári válasza Buci7 (#324) üzenetére


Szári
tag

Hivatalosan támogatja vagy lemaradtam valamiről?

(#326) Lek-lee


Lek-lee
csendes tag

Sziasztok!
Az iránt szeretnék érdeklődni, hogy nektek mi a véleményetek a
Xiaomi Mijia Air Purifier Pro H készülékről? (Nekem a négyzetméter ajánlás miatt pont ez felelne meg.)
Itt találtam: [link]
Ez szerintetek létező termék egyáltalán? Csak azért kérdezem, mert nekem kicsit gyanús, hogy se a www.xiaomi.com, se a www.xiaomi.hu oldalon nem találtam róla semmi információt. Ez a www.banggood.com mennyire lehet megbízható oldal?
Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszotokat!
Üdv.:
Dani

(#327) Szári válasza Lek-lee (#326) üzenetére


Szári
tag

Itt egy teszt [link] Itt meg egy összehasonlító videó [link] A sima pro hoz képest ugyan azok a változások mint a 2s vs 3h között tehát a teteje ahol kijön a levegő teljesen nyitott így megnövekedett a légáram. Az oled kijelző touch-os lett a ventillátort nem tudom, hogy a kétlapátosról váltottak-e a 3H féle “turbinára” de a majd kiguglizod. Úgy látom, hogy a szűrő amivel szálítják az nem a true hepa grade H13 mint a 3H nál hanem a formaldehides verzió grade H11. Ezen kívül picit szélesebb és mélyebb. Illetve nagyobb filter van benne ami elég beszerezhetetlen kategóriának tűnik mert sehol nem találom. Ez is inkább indiai piacos mint az Air Purifier Max. Ezek a tények. A véleményem meg az, hogy te pénzed de én nem vennék 100k. körüli cuccokat külföldről, pláne amit linkeltél az kínai dugós...átalakítót adnak hozzá. Sok sikert a garihoz. A másik, hogy ha tényleg olyan nagy helységbe kell akkor az adatokat úgy vedd figyelembe, hogy “akár” ekkora helységben is jó lehet, de a valóság azért szerintem mégis csak az, hogy egy pár méter sugarú körben effektívek ezek a cuccok ha csak nem kapcsolod 2, 3 as fokozatra csak akkor meg nem maradsz meg mellette a szobában. Ebben a 100 körüli összegben nagyobb helységben én inkább elgondolkoznék 2db 3H-n amivel én szerintem sokkal hatékonyabban és halkabban több levegőt is mozgat kb. ugyan annyi a 2db 3H fogyasztása auto módban mint 1 pro nak kettes fokozaton amit már igencsak hallani fogsz. És még valami. Félreértés ne essék szerintem tök jó kis cuccok ezek a xiaomik de én azért vettem mert ebben az árban 3H 50k vagy mini szarok vannak ami max akkor efektív ha fölé hajolsz vagy valami hihetetlen tré kinézetűek vannak. Az általad feldobott ársávban viszont én szétnéznék olyan márka háza táján is akik kifejezetten ilyen termékekre specializálódtak vagy régóta szűrnek: Blueair, Philps, Elektrolux stb. Bár ezeknél meg a filtere fogsz ugyanannyit vagy többet költeni mint 2db. 3H filterre.

(#328) philipe


philipe
tag

Sziasztok!

Vki gondolkozott már esetleg azon, hogy a szűrő belsejébe beilleszt egy germicid fenycsovet!
Vagy van ilyen infó vhol

Köszi

(#329) tome.jr


tome.jr
addikt

philipe

Épeszű ember nem gondolkodik ilyen házi barkács megoldásban

A rövidhullámú UV káros az emberekre. Nem csupán leégést, és hosszú távon bőrrákot okoz, de a szaruhártya fájdalmas gyulladását is kiválthatja, ami akár maradandó látáskárosodást is okozhat. Ezért a sugárzást árnyékolni kell. Mivel az UV-C sugárzás képes kémiai kötéseket felbontani, a műanyagok (például szigetelések, tömítések) a szokásosnál látványosan gyorsabban elöregednek.

Más potenciális veszélyforrás a keletkezett ózon, mint erős oxidáló, azaz mérgező anyag. Az UV-C tartományú germicid vagy fertőtlenítő, sterilizáló csöveket tehát csak úgy szabad alkalmazni, ha a fény nem éri az élő szervezetet. A fény hullámhosszi sajátossága miatt még az sem elfogadható, ha úgy tartózkodik valaki a működő UV-C lámpával egy helyiségben, ha a fény más irányokba van terelve. Ugyanis a visszaverődés révén, az UV-C visszaverődik és vakságot, szem égést, bőrégést és az így kialakuló égés bőrrákot okoz. Körültekintéssel eredményesen használható sterilizálásra, de ennek biztonsági követelményeit szigorúan be kell tartani. A lámpa besugárzásakor keletkező háromatomos ózonmolekula oxidatív hatása miatt érdemes a helyiséget a használat után friss levegővel ellátni.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#330) philipe válasza tome.jr (#329) üzenetére


philipe
tag

Szia!

Köszi, ismerem az eljárást. A mostani 15W-os germicid fenycsovet is csak zárt ajtónál használom és aztán szellőztetés... Viszont arra gondoltam, hogy magát a szűrőt is lehetne alkalmanként, és egy kissebb méretben bele is férne... Nálunk nemrég jött meg a pro, és egész nap megy az antibakteriális szűrővel, ami érezhetően kellemesebb levegőt biztosít.. Szóval nem huzamosabb ideig, csak szűrő és legcsatorna tisztitasra bele, mondjuk napi 20 percig..

(#331) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Sziasztok!

Családi döntés alapján vettünk egy 2S típusú készüléket, mondván akkora por van a lakásban mintha egy gyártelepen lennénk...
Tegnap megérkezett, öröm bódottá majd nagy nehézségek árán sikerült csatlakozni hozzá telefon wifi - vel.

Viszont eléggé csalódás a készülék...
Egy picike 15nm - es nappali/háló szobában helyeztük el és a reggeli ágynemű elrakás után vígan szállnak a napfényben a szálló por izék, a készülék megy automatán kb. 8-13 - as érték körül jelez és ezek a napfényben megcsillanó por részecskék még csak nem is indulnak meg a készülék felé. Feljebb kapcsoltuk magasabb fokozatra is, de semmi. :((( :W

Kérdésem az lenne, hogy ez így normális vagy valamit nem jól üzemeltünk be?

Köszi

(#332) GZoli7 válasza ElGatto (#331) üzenetére


GZoli7
senior tag

Ez a készülék nem erre való.
Egy kicsit javítani fog, de ehhez idő kell neki.
Helyetted senki nem fogja feltakarítani a lerakódott port.

(#333) ElGatto válasza GZoli7 (#332) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Szia,

Első körben nem a lerakódott port vártam, hogy felszívja nyilván arra a porszívó való illetve a portörlés. Viszont a levegőben szálló / keringő szabad szemmel is látható szálló porra gondoltam.
Ne haragudj, de ha egy levegő tisztító készülék nem arra való, hogy a levegőt tisztítsa akkor mire??? Búvárkodni?
Én kérek elnézést ha megbántottam volna valakit, előre kellett volna tájékozódni róla teszteket olvasni nézni róla...

(#334) updog válasza ElGatto (#331) üzenetére


updog
senior tag

Itt is vótmá, másik topicban is hogy miért nem a napfényben megcsillanó por ellen való :) De azért jó ha van, nem csináltatok rossz vételt azzal hogy beszereztétek szerintem (mindig van ok amiért hasznos, pl. allergia-, vagy fűtésszezon).

Ágyazáskor igazából te generálsz plusz port/szöszt, amúgy ha rakéta üzemmódba kapcsolod akkor megtisztítja a (kisebbfajta) szobát attól is gyorsan, csak egyrészt azt kézzel kell állítanod mert nem azt érzékeli, másrészt nem fogsz tudni megmaradni mellette, mert majdnem porszívó szintre hangosodik.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#335) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Ma úgy jártam, hogy kikapcsoltam az Air purifier 3H-mat és átvittem egy másik szobába. Onnantól fogva a Mi Home alkalmazás azt mondta a légtisztító offline. Már mindent megpróbáltam és most ott tartok, hogy új eszközként sem engedi hozzáadni, mert a hálózathoz nem tud csatlakozni a 3. lépésben. (1. bluetoothon csatlakozik hozzá, 2. küld valami üzenetet). Ha ez lesz kedden megy a szervízbe...
Igen 2,4ghz-n van, nincs messze a routertől, a routerben látom, amikor hozzácsatlakozik!, másik routerrel sem jó, újratelepítettem az alkalmazást is és mindent ki-be kapcsoltam már 2x.

[ Szerkesztve ]

(#336) Kommy


Kommy
veterán

Van aki használ légtisztító (2S) mellet ultrahangos párásítót? Nekem most az a tapasztalatom, hogy ha megy a párásító akkor kiakad a légtisztító felmegy 600-as értékre. Nem tudom, hogy ez amiatt van hogy egy régi párásító és nem biztos, hogy sikerült 100%-osan kitisztítani, vagy ez normális, hogy így felmegy az érték. Elméletben 300ml/órát tud a párásító maximális fokozaton. De sajnos muszály használni, mert ebben az időben már lement a páratartalom 25-re ha éppen idesüt a nap, estére talán visszamegy 31-2-re, most ment kb ~15 órát a párásító így reggelre lett 60%-os páratartalom azóta nem megy, most 40%-on áll a páratartalom.
[Páratartalom] , [levegőminőség] , [Hőmérséklet]

(#337) ztibor válasza zserrbo (#335) üzenetére


ztibor
senior tag

Szerintem nem működik a szerverük vagy problémák vannak vele, mivel a xiaomi getawayem is leszakadt és nem tud visszakapcsolódni.
Mondjuk a purifier 2s meg simán elérhető. Igaz a getaway kinai szerver a légtisztító eu-s, de ettől még valami gond lehet.

(#338) bumi válasza zserrbo (#335) üzenetére


bumi
tag

Én olyat is olvastam már, hogy a 30-ik próbálkozásra sikerült, nem légtisztító, de, Xiaomi cucc volt.

(#339) bumi válasza Kommy (#336) üzenetére


bumi
tag

Sajnos az ultrahangos párásítóval, nem jön ki egyik légtisztító sem!

(#340) Kommy válasza bumi (#339) üzenetére


Kommy
veterán

Köszönöm az információt.

Akkor marad az , hogy éjjel megy a párásító, de a légtisztítót meg kikapcsolom.

[ Szerkesztve ]

(#341) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Ma reggelre visszaállít a korábban kitörölt, bekonfigolt profilom a légtisztítóhoz. Nem tudom azért, mert feladtam egy ticketet a Mi Home-on belül, de gyorsan megoldották.

(#342) ztibor válasza zserrbo (#341) üzenetére


ztibor
senior tag

Nekem szintén megjavult aminek megkellett, szóval itt valami szerver probléma lehetett.

(#343) rigoberto válasza Kommy (#336) üzenetére


rigoberto
őstag

Szeretném megkérdezni milyen ultrahangos párásítót használsz?
Mennyire halk, illetve honnan sikerült beszerezni?
Köszi.

(#344) Kommy válasza rigoberto (#343) üzenetére


Kommy
veterán

Ez egy elég régi de még kapható modell: [link]
Engem nem zavar egyáltalán a hangja, van benne egy kicsi ventillátor, meg ugye a párásító. A leghangosabb dolog amikor megy a tartályból a víz az aljába, a buborékok hangja. Maximális teljesítményen van egy kis hangja a párásításnak (ilyen zizegő).

[ Szerkesztve ]

(#345) rigoberto válasza Kommy (#344) üzenetére


rigoberto
őstag

Ok, köszi.

(#346) ElGatto válasza updog (#334) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Hi,
Rendben, Köszi!

(#347) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Köztudott illetve gyakori kérdés a légtisztító és az ultrahangos párásító kapcsolata. Nekem az lenne a kérdésem hogy milyen párásító az ami nem zavarja a légtisztítót?
Habár a párásító topicban olvastam hogy ha ioncserelt vizet teszünk a párásítóba, azt nem veszi észre a légtisztító.

[ Szerkesztve ]

(#348) updog válasza Gabesz87 (#347) üzenetére


updog
senior tag

A tárcsás (pl. Xiaomi, Boneco) vagy szűrős párásítók (pl. Philips) nem akadnak össze a légtisztítóval, mert nem vízködöt csinálnak, hanem olyan elven működnek mintha folyamatosan ki lenne teregetve a száradó ruha a szobában.

Szerintem az ioncserélt vízre duplán nem igaz hogy nem zavarná össze, valószínűleg a desztilláltra gondolt aki írta, és én úgy gondolom hogy ugyanúgy vízköd keletkezik bármit töltesz az ultrahangos párásítóba, és szerintem azzal akad össze a légtisztító szenzora.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#349) radicspeter1


radicspeter1
őstag

Sziasztok tapasztalt fórumtársak!

Ma vettem egy 2s készüléket, és figyelmes lettem egy kis dologra mely nem túl zavaró de nem 100%-os. A ventiken éjszakai módban látszódIk hogy nem 100%-osan vannak kicentírozva. Van egy kis dobása a venti lapátoknak mikor forognak. Nos ez nagyobb fordulatokon megremegteti egy picit a készüléket, melyet úgy lehet érezni hogyha ráteszem a kezem a készülékre akkor egy picit mintha remegne a burkolata. Nálatok is ilyen? Karácsonyig garanciális csak azért kérdezem...köszönöm ha kipróbáljátok vagy ha belenéztek kicsit ti is közelebbről.

Más: Raspberry Pi-al openhabbal tényleg automatizálható még az EU-s verzió is PM szintű automatizációra, nemcsak idő alapúra mint a gyári app kínál?

[LG NEXUS 5]

(#350) RegElek


RegElek
csendes tag

Sziasztok!

Három napos Pro légtisztító reggel azzal fogad, hogy "Motor error". Kikapcs, bekapcs, pár pillanattal később ugyan ez. Áramból kihúz, visszadug és most látszólag megint üzemel (kérdés, hogy meddig).

Valakinek hasonló tapasztalat?

https://regelek.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.