Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5532) Benny21


Benny21
csendes tag

Tetszik egyébként az openwrt, de.... DHCP, ip osztás/felülírás szilvat rendesen. Illetve az én baromságom biztosan a hibás. Volt mentésem működő "hangolt" verzióról. Most azt állítottam vissza. Megint kezdődik az ip címzés folyamat :)). Csak bonyolult már a hálózatom és kezdek kiborulni... De próbálok még egy kört mielőtt rászánom magamat a "visszaállításra". Bonyolult mert először is egy ax3200 al van meshben. De hogy fentebbről induljak ez a pálya még új nekem. Szóval mesh. Sikerül beállítani. Wifi sávokat szintén. Mivel 60 valahány wifi eszköz van adott volt a régi háló név és jelszó újra megadása, hogy ne kelljen minden eszközt újra párosítani. Valamint mivel több docker komponens is benne volt már az alap hálóban mindenképpen ezt az opciót láttam megoldásnak. Proxmox, Home Assistant, Tasmota, Nextcloud, Pivpn, OMW, Portainer, Plex, zigbee bridge elég sok eszközzel stb... Cloudflare tavolieléres... Blabal. De ez a dhcp sztori megszivatott. :B. Miért indultam neki mégis? Nos egy részről szeretem a kihívásokat, másrészről az eredeti AX3600, AX1800 kombóval is voltak nehézségek. Interferencia lehetett másra már nem tudok gondolni. Openwrt alatt sokkal több lehetőséget látok wifi beállításra. IS! Nem is beszélve az 1000 féle apróságról. Aminek kB csak egy töredékét láttam még. Szeretném megtartani a jelenlegi fw-t de keresem a "menekülő utat is" mert fent felsorolt dolgokban már több év munka van. Köszönöm az eddigi munkáját mindenkinek aki ebbe időt, tudást, erőt belefektetett! Nélkületek tuti első próba után tégla lett volna egyből a router. Szóval köszönöm a segítséget! Mindenkinek itt a fórumon is:R.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.