Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8.1 [Blue] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1001) Victoryus94 válasza HAL-9000 (#1000) üzenetére


Victoryus94
őstag

Hmm.. BIOS-t nézted már?
Lehetséges, hogy ott van letiltva.. de ha nem, akkor is érdemes megnézni, vajon a bios látja-e.

(#1002) mdraco


mdraco
őstag

Kitoroltem egy programot (uninstall) es a modern feluletbol nem tudom kitorolni [link]. Van valakinek valami otlete?
Koszonom elore!

(#1003) HAL-9000 válasza Victoryus94 (#1001) üzenetére


HAL-9000
tag

Amint tudom megnézem, de nem hiszem hogy ott lenne a gond, lévén hogy hozzá sem nyúltam már kb fél éve.

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#1004) kaszaf válasza mdraco (#1002) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Neked működik a fastboot driver 8.1 alatt? Flashtool-hoz ami van driver nem jó nálam.

(#1005) Barthezz2 válasza kaszaf (#1004) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

8.1 preview alatt nálam nem ment, se a flash, se a fastboot a Sony-hoz. Most rtm-en már nem tudom kipróbálni, mert nincs meg a telefon.

Everybody lies.

(#1006) kaszaf válasza Barthezz2 (#1005) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Köszi!

Közben látom senkinek sem megy 8.1-alatt. Eddig nem tűnt fel mert nem akartam kernelt cserélni a telón.

Várom a flashtool frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#1007) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Szerintetek lehetséges,hogy előbb jön a 8.1?Vagy a Microsoft szigorúan tartja magát az időponthoz? :)

Thx

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1008) pzstm válasza Orlin (#1007) üzenetére


pzstm
titán

miért jönne előbb? Egészen biztosan nem ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1009) mdraco válasza kaszaf (#1004) üzenetére


mdraco
őstag

Felraktam a programot de már nincs nálam a telefon, nem próbáltam win 8.1 alatt, asszem sima 8 alatt működött.

(#1010) Orlin válasza pzstm (#1008) üzenetére


Orlin
addikt

Meglepi :)

Amúgy már nem sok van... :DD

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1011) kaszaf válasza mdraco (#1009) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Azt olvastam sokat változott a win 8.1-ben az usb kezelés ezért az eddigi fastboot driver nem lesz jó meg kell várni a frissítést.

Itt egy cikk: [link]

(#1012) Barthezz2 válasza mdraco (#1009) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Igen, 8 alatt ment(bár x64-en ott se volt egyszerű feltenni), de 8.1 alatt sehogy se.

Everybody lies.

(#1013) daimonion


daimonion
senior tag

kellene egy kis segítség ..A metros skype alkalmazást nem tudom telepíteni
azt írja ki hogy egy probléma miatt nem sikerült telepíteni az alkalmazást hibakód 0*80070057
na most a google segítségét hívtam DE nem tudtam semmi érdemlegeset kihámozni sajna..Esetleg valaki tapsztaltabb fórumtárs ha tudna segíteni megköszönném hogy mi lehet a híba ??

(#1014) King Unique


King Unique
titán

Jajj ez a 8.1, azt olvasni itt, h xy dolgot kispóroltak, v még nem működik tökéletesen...biztos kijavítják, jó lesz a rendszer, csak...

8.1 RTM-ben próbálta vki, korábban win7 / win8 alatt használt NTFS-re formázott külső vinyót rádugni, mert nálam Preview latt mindig "javítani" akarja, holott nincs vele semmi gond, javítás után nem talál semmi hibát :F Ha visszadugom pl. 8.1 Perview-ről sima 8-asra, akkor meg ott akarja javítani. Sima 7<---->8 közti használatkor nincs ilyen gond, illetve FAT32-re formázottnál se :N , csak NTFS-nél.
Ez most Preview, VHD miatt van így, v mért, RTM-ben már nem csinálja ??

(#1015) dtraveller


dtraveller
csendes tag

Képek app Skydrive esetén miért lép mindig ki? (merevlemezen lévő képek esetén nincs vele gond)

(#1013) daimonion

Ezt nézted?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1016) beldeczki válasza King Unique (#1014) üzenetére


beldeczki
aktív tag

8.1 RTM-ben próbálta vki, korábban win7 / win8 alatt használt NTFS-re formázott külső vinyót rádugni, mert nálam Preview latt mindig "javítani" akarja, holott nincs vele semmi gond, javítás után nem talál semmi hibát

Épp ma használtam a külső vinyóm, de nem volt semmi jellegű gond vele, minden úgy ment mint régen.

(#1017) HAL-9000


HAL-9000
tag

Még mindig aktuális. Miért nem tudom megnyitni a lemezkezelő és hasonló dolgokat start képernyőről? Ha futtatáshoz beírom például a cleanmgr-t akkor elindul. De a start képernyőn nem reagál a kattintásra.
Teljesen lefrissített MSDN Pro amit 8 MSDN Pro-ról frissítettem fel.

[ Szerkesztve ]

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#1018) Szabesz válasza HAL-9000 (#1017) üzenetére


Szabesz
őstag

Jó kérdés, nekem megnyílik.

¯\_(ツ)_/¯

(#1019) daimonion válasza dtraveller (#1015) üzenetére


daimonion
senior tag

Igen néztem de nem müködött vele :(

(#1020) King Unique válasza beldeczki (#1016) üzenetére


King Unique
titán

Ez jó :K , de rendszerek közt oda-vissza is ?

Apróság, de a win 7 és 8-ban lévő "képmetszőt" 8.1 Preview alatt nem találtam meg, RTM-ben már benne van?

(#1021) beldeczki válasza King Unique (#1020) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Igen, rendszerek közt is. (Win7-Win8).

Van képmetsző is.

(#1022) King Unique válasza beldeczki (#1021) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ok, köszönöm! :R

(#1023) HAL-9000 válasza King Unique (#1022) üzenetére


HAL-9000
tag

Itt elérhető a log vége.
Mit tudnék kezdeni ezzel?

[ Szerkesztve ]

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#1024) HAL-9000 válasza HAL-9000 (#1023) üzenetére


HAL-9000
tag

Sikerült feltöltenem a teljes logot, itt megtalálható.

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#1025) King Unique válasza HAL-9000 (#1023) üzenetére


King Unique
titán

Nem én vagyok itt a szaki :N

(#1026) HAL-9000 válasza King Unique (#1025) üzenetére


HAL-9000
tag

Elnézést, csak mellé nyomtam :))

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#1027) beldeczki válasza HAL-9000 (#1023) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Konkrétan mi is a gond ezzel? Automatán csinálja?

Elvileg a rendszer fájlokat csekkolja le.

[ Szerkesztve ]

(#1028) HAL-9000 válasza beldeczki (#1027) üzenetére


HAL-9000
tag

Az, hogy hibát talált de nem tudja javítani. Első sorban írja.

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#1029) beldeczki válasza HAL-9000 (#1028) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Konkrétan arra gondolok, hogy magától hozza be, vagy te futtatod le?

(#1030) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Semmi warez, de rendelkezem két db eredeti Win8 kulccsal. Ezekkel a kulcsokkal tudom aktiválni a frissen telepített 8.1-et?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1031) pushalias válasza mobal (#1030) üzenetére


pushalias
addikt

Természetesen.

Honor 9 / HP 8470P

(#1032) drkbl


drkbl
őstag

Egy 8.1 64 bit vs. 7 64 bit teszt: [link]

(#1033) pushalias válasza drkbl (#1032) üzenetére


pushalias
addikt

Az elég durva különbség.

Honor 9 / HP 8470P

(#1034) pzstm válasza mobal (#1030) üzenetére


pzstm
titán

aktiválni igen, telepíteni nem

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1035) mobal válasza pzstm (#1034) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Köszi!

Akkor neki se fogok. Esetleg letölthető nem a store-on keresztül a frissítés? (Mint például az XP SP3?)

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1036) pzstm válasza mobal (#1035) üzenetére


pzstm
titán

MSDN/Technet előfizetéssel vagy Dreamspark hozzáféréssel (ISO képfájlként tölthető le, amúgy csak Store-on keresztül 17-én délutántól)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1037) mobal válasza pzstm (#1036) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Dreamsparkos is van (előfizetéssel rendelkezem), de feleslegesen nem akarom azt, hogy telepítek egy Win8-at, majd egy Win8.1-et.

Szerk.: találtam valami hivatalos MS leírást, hogyan tudnám feltelepíteni serial nélkül. Megnézzük.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1038) pzstm válasza mobal (#1037) üzenetére


pzstm
titán

Dreamspark ha van akkor full reinstall mehet, de akkor kapsz 8.1-es kulcsot is (vagy korán van és félreértek valamit)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1039) mobal válasza pzstm (#1038) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nem. Jól érted, de olyan gépre telepíteném amihez eredetileg nem volt Win8, hanem külön vásároltam hozzá!

Köszi!

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1040) pzstm válasza mobal (#1039) üzenetére


pzstm
titán

ha most vásároltad volna a gépet és semmi nem volt hozzá, akkoris a Dreamsparkos ISO-val és kulccsal mehetne a buli;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1041) ronin79 válasza pzstm (#1040) üzenetére


ronin79
őstag

Üdw szakik, gyors kérdés - notebook, dual boot, win7 32bit és win8 64bit. Bezavarhat a két rendszer egymásnak?

(#1042) Sub-ZeRo válasza ronin79 (#1041) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1043) pzstm válasza ronin79 (#1041) üzenetére


pzstm
titán

semmi bajnak nem kell lennie, de ha nem nagyon ragaszkodsz, akkor win7 mehet a levesbe ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1044) ronin79 válasza pzstm (#1043) üzenetére


ronin79
őstag

Az a gáz h. ment a levesbe augusztus végén. Telepítettem a 8ast, megszokott progikat és nem is volt semmi gond, nem hiányzott végképp a 7es, de másfélhónap használat után van pár bosszantó hiba ami win7-en egy éves használat után sem jelentezett, úgyhogy ezért kéne vagy dual bootba 7est feltennem, vagy virtuálisan futtatni rendszerből.

(#1045) pzstm válasza ronin79 (#1044) üzenetére


pzstm
titán

VHD boot esetleg:?, gyors, biztonságos, dual-bott szerű élmény és két kattintással törölhető ha mondjuk 8.1 után mégsem kellene

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1046) ronin79 válasza pzstm (#1045) üzenetére


ronin79
őstag

Kipróbálom, kössz a tippet.

(#1047) Visormail válasza ronin79 (#1041) üzenetére


Visormail
addikt

A fast startup-ot azért ki kell kapcsolni dual boot-nál, ezt elfelejtették a kollégák.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1048) shaggy


shaggy
aktív tag

tudnátok valami vírusírtot ajánlani windows 8.1-re olyan kellene ami nem lassul be a gép tőle laptopra kell?

Jah és még annyi én most ismerkedem még csak a win 8 ha megnyitok egy csempét mondjuk a store azt hogy tudom bezárni utána?

[ Szerkesztve ]

(#1049) pzstm válasza shaggy (#1048) üzenetére


pzstm
titán

gyári defender tökéletes ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1050) King Unique válasza shaggy (#1048) üzenetére


King Unique
titán

Nem akarok okoskodni, de szerintem ezt inkább A nagy Vírusirtó topic kérdezd, mert azért Defender hatékonyságát illetően bőven akad kérdőjel...legtöbb AV/ IS már full kompatibilis vele, Comodo is ok vele.
Alt+F4 pl. a bezárás, de aszem van más módja is.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8.1 [Blue] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.