Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8.1 [Blue] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#551) pzstm válasza premete (#547) üzenetére


pzstm
titán

elnézést, nem néztem át újonc kollega fordítását, mindenkitől sorry akinek a lelkébe tiportam :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#552) Visormail


Visormail
addikt

Hm, a feladatkezelő indítás fülén a hatása az indításra oszlop sem működik? Mindegyik programnál az van hogy nincs mérve, jópár újraindítás után is.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#553) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Nekem Windows 8-on sem működik, az első 2-3 héten jó volt aztán egyszerűen csak megadta magát. Azóta nekem is csak "Nincs mérve" van.

Heyho.

(#554) vlevi


vlevi
nagyúr

OFF:
Találtam egy HVG cikket, ott is emlegetik a háromnegyedet, de teljesen más kontextusban:

[link]

... A válaszadók több mint háromnegyede tudta, hogy mindez mit jelent, ezzel együtt sokan nem tervezik az XP leváltását ...

Igaz, ez itt egy néhányszáz főt megkérdező, hazai felmérés volt, és az ilyen felméréseket lehet irányítani, hogy az legyen a végeredménye, amit én szeretnék. Vagy egyszerűen csak rossze helyre megy be valaki. Mert pl. nálunk már túlnyoórészt hetesek vannak, kivéve néhány terminál szervert, virtuál gépként üzemelő gépet, ahol megmaradt az xp.
Szóval, ha hozzánk jön, akkor az jött volna ki, hogy 0% tervezi az XP leváltását (mert nincs), és kb 0% tervezi a nyolcasra átállást, mert túl friss még a hetes, jó az még.
Ami megintcsak részben igaz, mert biztosan lesznek jónéhányan nálunk is, aki fel fogja rakni a 8.1-t, még akkor is, ha a nyócas nem tetszett. Én is.

[ Szerkesztve ]

(#555) pushalias válasza vlevi (#554) üzenetére


pushalias
addikt

Magyarországon aki teheti az nem vált, mert még a végén meg kéne venni jogtisztán.

Honor 9 / HP 8470P

(#556) vlevi válasza pushalias (#555) üzenetére


vlevi
nagyúr

Magyarországon még akkor se vált, ha tényleg érdemes lenne váltania.
Mondjuk ezesetben ez mindenképpen igaz, mert XP-ről érdemes.
De ha azt számoljuk bele, hogy adottesetben azok az XP-k egy tízéves gépen futnak, akkor már más a leányzó fekvése, mert nem csak egy win8 upgrade licenszet kell vennie, hanem mégegyszer ennyiért (vagy többért) egy legolcsóbb gépet, akkor lehet, hogy az office95, vagy a 6-os word sem fut már win7, win8 alatt, akkor abból is kell az újabb, és még nem is beszéltem arról, akinek van valami egzotikus hardvere, amit nem tudna használni az újabb gépen. Pl. engem nem zavar, ha a régi scanneremet nem tudom használni, mert nincs rá szükségem, de van, akinél ezért nem lehet kidobni az XP-t, mert akkor a szkennert is cserélni kellene. Ja, meg a gépet is, mert lehet, hogy ott is előfordulna valami hardverbeli inkpomatibilitás a régi gép és a 8.1 között.

(#557) pushalias válasza vlevi (#556) üzenetére


pushalias
addikt

Ezt én mind aláírom.

De gondolom sejted, mennyire hat meg azoknak a világfájdalma, akiknek most azért kerülne sokba a váltás, mert már egy évtizede ba.nak informatikára költeni.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#558) BigManus válasza pushalias (#557) üzenetére


BigManus
addikt

Teljesen jogos!

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#559) Milestone2 válasza pushalias (#557) üzenetére


Milestone2
nagyúr

vlevi

Figyelj, részben igazad van. De csak részben.

És nyilván én most nem cégekről beszélek.
Magánemberként.

Eddig megtehettem, fejlesztgettem az otthoni gépparkot.
Megvettem rájuk hivatalosan a W8-at.

Most meghalt egy szeretett családtag, akitől ha eddig kértem, adott fejlesztésre.
Mostantól, ha kijön egy új OP-rendszer, ami esetleg nem kompatibilis a gépeimmel, megszívtam...

Nem azért, mert szarok a fejlesztésre, hanem mert inkább a gyerekeknek adok enni, meg befizetem az "ingyenes" oktatásuk költségeit...

Szívás...

Azért remélem a 8.1-et még megkapom...mert megvenni már nem fogom tudni.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#560) pushalias válasza Milestone2 (#559) üzenetére


pushalias
addikt

Pont a gyerekeid jövője érdekében lenne érdemes egy szintet tartani a későbbiekben is. A 8.1 pedig természesesen ingyen lesz a 8 tulajdonosoknak, mint azt már bő fél éve tudjuk.

Honor 9 / HP 8470P

(#561) Milestone2 válasza pushalias (#560) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:-)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#562) vlevi válasza Milestone2 (#559) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Mostantól, ha kijön egy új OP-rendszer, ami esetleg nem kompatibilis a gépeimmel, megszívtam..."
Persze, ezt is írtam. Hogy van, aki nem tud megválni a régebbi eszközeitől, akármilyen okból, ha új rendszert telepít.

Én is informatikával foglalkozok, szakmai ártalom, hogy valamilyen szinten érdekelnek az újdonságok. XP után a hetes legeslegelső bétáját kipróbáltam, és annyira bejött, hogy azóta nem tudok elképzelni XP-t a gépemen. Tavaly kipróbáltam a nyolcast is, és arra ugyanezt egyáltalán nem tudnám elmondani. Próbáltam, hónapokig rajta volt a gépemen, de itthon, ahol csak mint átlag user használom a gépet, nem találtam semmit benne, ami jobb lenne a hetesnél. A 8.1 végleges próbaverziót, az enterprise evalt azért még várom, hogy lássam, de nincsenek túl nagy elvárásaim vele szemben.

(#563) pushalias válasza vlevi (#562) üzenetére


pushalias
addikt

Mert az Xp és a W7 között nagyon durva volt a különbség, míg ha nem érintőképrnyős eszközön használod a W8-at, éééééééés nem használod ki a Kezdőképernyő és a metrós cuccok előnyeit, akkor a W7 és a W8 között nincs olyan látványos különbség. Érintőképernyőn eleve labdába sem rúg a W7 a W8 mellett.

Honor 9 / HP 8470P

(#564) Milestone2 válasza pushalias (#563) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ez sajnos így van, és pl érintőképernyős asztali monitorra, vagy érintőképernyős laptopra esélyem sincs.

Nekem jó a 8, a 7-et is szerettem.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#565) Visormail válasza Milestone2 (#564) üzenetére


Visormail
addikt

Aki feltette már a 8.1 rtm-et, nálatok működik a core parking? Igencsak nyugalmi állapotban figyeltem egy darabig és nem írta ki a 2. magra hogy leállítva (feladatkezelő/teljesítmény/erőforrásfigyelő/cpu fül), míg 8ason egyáltalán nem nehéz elcsípni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#566) pushalias válasza Visormail (#565) üzenetére


pushalias
addikt

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power\PowerSettings\54533251-82be-4824-96c1-47b60b740d00\0cc5b647-c1df-4637-891a-dec35c318583]
"Attributes" kulcsot írd át nullára, majd keresd meg az energiabeállítások között a processzor beállításai között megjelenő új kulcsot, és nézd meg, mert valószínűleg 100%-ra van állítva, ami azt jelenti, hogy egyik mag sem parkolhat.

Honor 9 / HP 8470P

(#567) premete válasza vlevi (#562) üzenetére


premete
veterán

Én is így vagyok vele, kíváncsiságból kipróbálom mindet, aztán megy vissza a windows 7; én is foglalkozás miatt használom, ha mondjuk f@szbukkra, szkájpra és a mekiben mutogatni kellene, akkor a windows 8.1 lenne a jobb, de munkára a windows 7, érintőképernyősön is, nem muszáj azt tapizni, van hozzá teljes billentyűzet, amit a windows 8.1 azért néha letagad, ha olyanja van.. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#568) pushalias válasza premete (#567) üzenetére


pushalias
addikt

Na, most már igazán érdekel, miben jobb munkára a W7 mint a W8.

Honor 9 / HP 8470P

(#569) premete válasza pushalias (#568) üzenetére


premete
veterán

Úgysem értenéd meg, ha nem használod munkára napi szinten. :D

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#570) GuruZone


GuruZone
őstag

szevasztok,
az integrált Skype az agyamra megy.
Az asztalon hogy lehetne értesítést kapni az üzenetekről, hívásokról?
óra mellett már nincs ikon, tálcára ha rögzítem (nagy nehezen), az sem műxik.

MÁS:

Hol lehet kikapcsolni, hogy a Windows ne dobálja fel, hogy engedély szükséges bizonyos meghajtók írásához?

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#571) pzstm


pzstm
titán

Windows 8.1 tippek: Rendszerkép biztonsági mentésének használata

Sokan hiányolták ezt a Preview verzióból ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#572) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Erről tud valaki valamit.Elérhető a letöltése.

[ Szerkesztve ]

(#573) Visormail válasza baboss (#572) üzenetére


Visormail
addikt

Mit kéne róla tudni? Erről szól a topik. Van valami konkrét kérdésed?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#574) #19617792 válasza premete (#567) üzenetére


#19617792
törölt tag

több barátom is munkára használ 8/8.1-et és legalább ugyanolyan jól tudnak dolgozni vele... sőt, mivel valamelyest gyorsabb is a rendszer, ezért még jobb is.

(#575) baboss válasza Visormail (#573) üzenetére


baboss
őstag

Az a WIN 8.1 BLUE magyar nyelven?

Úgy tudom ,hogy még nincs magyar nyelvű,vagy tévedek. :F

(#576) pzstm válasza baboss (#575) üzenetére


pzstm
titán

MSDN/TechNet előfizetőknek van

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#577) baboss válasza pzstm (#576) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm.
Elnézést a tudatlanságomért,de mit jelent az,hogy MSDN/TechNet előfizetőknek :U

(#578) pzstm válasza baboss (#577) üzenetére


pzstm
titán

fejlesztők és IT Pro-k ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#579) baboss válasza pzstm (#578) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm a felvilágosítást. :R

(#580) premete válasza #19617792 (#574) üzenetére


premete
veterán

Egy dologban gyorsabb: gyorsabban eldobálja a perifériákat és a hálózatot. :)
Munkában IT-tevékenységre céloztam, amire válaszoltam, nem mondjuk sorszámok kiadására érintőképernyőn.
Mellesleg én még nem találkoztam egy komoly céggel sem, akik windows 8-at használtak volna, pedig a világ piacvezetői vannak ügyfeleink között.
Egyébként több ügyfélnek az eredetileg w8-cal kiadott, érintőképernyős kliensére -kérésére rá kellett tenni a windows 7-est, rögtön stabilabb lett az eszköz, azóta is elégedetten használják.
Nálam is van átmenetileg egy Samsung Ativ 5, ennek is annyi nyűgje van, mint annak a bizonyos állatorvosi lónak. :)
Bár ebben az esetben a problémák egy részéről, mint például a fizikai billentyűzet elfelejtése talán a samsung tehet, viszont a netkapcsolat eldobálása és a bluetooth megszakadása az mindegyik üzleti, nem samsung érintőképernyősön is megvolt.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#581) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha megjelenik a 8.1, akkor érdemesebb-e ezt felrakni újonnan, mint ráfrissíteni a 8-ra?

(#582) #19617792 válasza premete (#580) üzenetére


#19617792
törölt tag

ilyen hiba nem jelentkezett még náluk.
munka szintén IT tevékenység. ASP.NET webalkalmazásokat és WP appokat fejlesztenek, sokfélét.

(#583) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Sziasztok!

Hasznos lehet valakinek:

GA-990FXA-D3 alaplapom van Realtek RTL8111E hálózati vezérlővel. MSDN-es eredeti lemezről raktam fel szűz winyóra a 8.1 pro-t. Mindent felismert de a hálózat használhatatlan volt, oldalak lassan töltődtek be vagy be sem töltődtek. Fel kellett raknom a realtek oldalán levőt, ami azért furcsa mert a sima 8 pro-val ilyen probléma nem volt.

(#584) Visormail válasza kaszaf (#583) üzenetére


Visormail
addikt

Nálam msi alaplap Realtek 8111B-vel, jól működik a 8.1 gyári drivere.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#585) vlevi válasza pzstm (#571) üzenetére


vlevi
nagyúr

Bizony, hogy hiányoltuk :)

De miért kell mindent ennyire eldugni, ha már visszarakták? Szégyellik, hogy van ilyenjük, vagy micsoda? :)
De jól olvasom, hogy a file mentést azt nem rakták vissza? Mert a File History szerintem erre nem az igazi. Amíg fenn volt a 8.1 preview, naponta sírt, rimánkodott, hogy már egy jó ideje nem tud működni, mert le van húzva a külső HDD. Hát persze, hogy le van húzva, az nem azért van, hogy állandóan rajta legyen...
Meg amúgy sem láttam át, nem volt benne bizodalmam, hogy abból hogyan lesz egy visszaállítás. Pl. korábban egyszerkétszer előfordult, hogy pl. a Firefox profil könyvtáram rosszalkodott. Ilyenkor windows7-en ráálltam a mappára, megnyomatm, hogy előző verziók, és ott volt az össze korábbi állapota, ami mentésekben, vagy system restore pointokban el volt tárolva, és néhány másodperc alatt vissza tudtam állítani 1-1 szükséges könytárat. 8.1-ben majd, ha lesz próbaverzió, ezt is ki fogom próbálni.

(#586) lck


lck
senior tag

Hali !
A Posta, Naptár, Kapcsolatok, Időjárás, Video, Zene - alkalmazások nem indulnak. Folyamatosan kidobálnak az asztalra. Nálatok jó ? Tuti délelőtt még mentek. Szerintem nem állítottam el azóta semmit. :F

[ Szerkesztve ]

(#587) Mikulásbá válasza lck (#586) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nálam rendben.

(#588) lck válasza Mikulásbá (#587) üzenetére


lck
senior tag

Köszi !

Most nézem az eseménynaplót ilyenek vannak benne:

A hibát okozó alkalmazás neve: wwahost.exe, verzió: 6.3.9600.16384, időbélyeg: 0x5215d0bb
A hibát okozó modul neve: msvcr120_app.dll_unloaded, verzió: 12.0.20824.1, időbélyeg: 0x5218388b
Kivételkód: 0xc0000005
Hiba pozíciója: 0x000000000001e8d8
A hibát okozó folyamat azonosítója: 0xd14
A hibát okozó alkalmazás indításának időpontja: 0x01ceb15a3bd403bb
A hibát okozó alkalmazás elérési útja: C:\Windows\system32\wwahost.exe
A hibát okozó modul elérési útja: msvcr120_app.dll
Jelentés azonosítója: 7a14616f-1d4d-11e3-826d-00252202e2c8
A hibát okozó csomag teljes neve: microsoft.windowscommunicationsapps_17.3.9431.0_x64__8wekyb3d8bbwe
A hibát okozó csomag relatív alkalmazásazonosítója: Microsoft.WindowsLive.Mail

Ha jól veszem ki valami MS Visual Studio 2013 fájlokkal van talán gond ???

(#589) Mikulásbá válasza lck (#588) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Passz,ehhez nem értek.

(#590) pzstm válasza lck (#588) üzenetére


pzstm
titán

restart volt? Visual studio RC van fent?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#591) lck válasza pzstm (#590) üzenetére


lck
senior tag

Igen felraktam. Restart is volt.
Asszem csinálok egy rendszervisszaállítást, aztán hali.

(#592) netpeti98


netpeti98
addikt

A végleges Win 8.1-ben tényleg vannak reklámok ,ha bekapcsolom a bing integrációt?

Üdv netpeti98

(#593) pzstm válasza netpeti98 (#592) üzenetére


pzstm
titán

nem kell bekapcsolni, mert szerves része a rendszernek.

Most én még nem találkoztam vele amúgy...

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#594) vlevi válasza lck (#591) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mas megy? Pl store, vagy egyeb metro app?
Azert kerdezem, mert ha semmi metros nem mukodik,a kor meg kell nezni, hogy a temp konyvtar es az internet explorer temp konyvtara rendben van-e.

(#595) GuruZone


GuruZone
őstag

#570-re valaki?

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#596) ronin79 válasza GuruZone (#595) üzenetére


ronin79
őstag

Kijelentkezel és nem használod, helyette meg letöltöd a rendes skypot :D

(#597) GuruZone válasza ronin79 (#596) üzenetére


GuruZone
őstag

kösz, működik a linkelt verzió.

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#598) pushalias válasza premete (#569) üzenetére


pushalias
addikt

Látom, más hozzászólásban "IT" tevékenységet emlegetsz. Mert akkor pláne jó lenne, ha mesélnél részleteket.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#599) vlevi válasza ronin79 (#596) üzenetére


vlevi
nagyúr

De azzal meg nem működik (gondolom) a lockscreenen az értesítés, meg a startképernőn az élő csempe.
A levelező is egy ilyen dolog, ha komolyabb levelet akarok írni (pl. szövegformázás), akkor elő kell venni az asztali levelezőt. De ha már időnként elő kell vennem, akkor egyre többször fogom azt használni, és a végén soha nem fogom elindítani a metrósat.
Egy idő után pedig egyik metrós appot sem, és akkor a startképernő nem más, mint bazinagy indító ikonkat tartalmazó képernő.
Na, ezért nem jó ez a kétféle működés egyszerre, szerintem PC-n ezért lesz zsákutca a metro felület.
Nem mondom, előfordulhat néhány féle alkalmazás, ami megoldható jól is metro felületen (pl. az origo.hu app egész jól néz ki, időjárást is meg lehet csinálni szépen, satöbbi), de komolyabb felhasználásra alkalmatlan.

(#600) GuruZone válasza vlevi (#599) üzenetére


GuruZone
őstag

igen, pont mire megszokom a kezdőképernyőt, már törölnöm is kellett róla a Skype-ot és az Outlook-ot...

Amúgy a C meghajtó írásáért folyamatosan kiabál (8.1), a többi meghajtónál is rendszergazda gombot kell nyomnom. Ezekkel lehet kezdeni valamit?

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8.1 [Blue] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.