Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8.1 [Blue] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#901) headhunter86 válasza King Unique (#900) üzenetére


headhunter86
senior tag

Köszi. Második lehetőség játszik akkor nálam. Ilyesmire megoldásra gondoltam én is, reméltem hogy működik. Telepített programjaim, beállításaim, nem vesznek el ugye? Ha egy két windowsos beállítás el is szál az nem probléma.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#902) King Unique válasza headhunter86 (#901) üzenetére


King Unique
titán

Azt nem tudom pontosan mi marad, de a store-os update-nél vsz megmaradnak, inkább a Metros appokat szabhatja át, azért várd meg többiek válaszát is.
Első mért nem jó, nem tudsz várni 2 hetet?

[ Szerkesztve ]

(#903) headhunter86 válasza King Unique (#902) üzenetére


headhunter86
senior tag

Már mind1. Már fenn van. Sajna majdnem minden ment a kukába. De szerencsére, csinált egy Windows.old mappát, ahol megvan minden. Innen visszapakolgatom ami kell. Pár programtelepítés ami kicsit időigényes, de túlélem.

Ezt a Windows.old mappát, hogy lehet törölni? Mert nem engedi teljesen.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#904) headhunter86 válasza headhunter86 (#903) üzenetére


headhunter86
senior tag

Közben megtaláltam, hogyan lehet kitörölni. Bocsi.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#905) vlevi válasza headhunter86 (#903) üzenetére


vlevi
nagyúr

Rendszergazdakent inditott total commander se tudja torolni?
Igazabol a windows intezo is elindithato rendszergazda modban, de hirtelen nem ugrik, hogyan.

(#906) headhunter86 válasza vlevi (#905) üzenetére


headhunter86
senior tag

TC sem engedi. Amúgy Administrative tools -> Disc Cleanup -> Clean up sytem files -> és itt valami sytem backup féleség volt.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#907) I3ence


I3ence
tag

Sziasztok, nem tudom, hirtelen, hova kellene fordulni a kerdesemmel, ugyhogy itt probalkozok. Adott egy i3-2100,8GB RAM, GTX650Ti rendszer, eddig Win7-tel hasznaltam. Ma kaptam sulitol DreamSpark accountot, ugyhogy feltoltam ra gyorsan egy Win8.1-et.

Eddig minden rendben is volt, amig nem raktam fel az nVidia Drivert. Azota csak szurke kepernyo fogad boot helyett, probalkoztam megegyszer az egesz folyamattal, akkor mar az asztalrol is eltuntek az ikonok driver telepites kozben, Ctrl+Alt+Del-re pedig visszatert a szurke kepernyo. Csokkentett modban minden okes.

Olvasgattam, de kb. egy eve lehetett ilyen hiba, meg a sima 8-as winnel. Valami otlet?

Ekezetek miatt bocsi, angol billentyu.

(#908) GuruZone válasza I3ence (#907) üzenetére


GuruZone
őstag

természetesen próbálj másik drivert.

A két hónappal ezelőtti csomagok elég durva problémákat okoztak. Lefagyó, átváltozó egérkurzorok, stb stb

tegnap (szeptember 30-án) jött ki egy BETA driver, 331.40. Próbáld meg azt!

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#909) I3ence válasza GuruZone (#908) üzenetére


I3ence
tag

Legutolso WHQL-t szedtem, elotte a Betaval is probalkoztam, azt hittem amiatt volt a problema. Azota probaltam net nelkul is, ugy is ugyanaz tortenik, mikor megkapom a FullHD kepet, az asztalrol eltunik minden, csak a talcat latom, ha megnyitom a feladatkezelot, a talcan latom, hogy fut, de az ablak mar nem jelenik meg.

Ma mar nem cseszekedek vele, most nincs fent semi, de legalabb netezni tudok, amig nincs megoldas. Holnap este nekifekszek megint.

(#910) I3ence válasza GuruZone (#908) üzenetére


I3ence
tag

My bad, a HDMI-re dugott TV az elsodleges forras a kartyanak, ezert attette oda minden driver telepiteskor a kepernyot. Egyszer mar megszopatott igy.

Meg toltam egy reinstallt, es akkor jottem ra, mi lehet a gaz. A WHQL van fent, jo nagy lett minden (kurzor, meg oldalak is, de mindjart kap egy restartot).

(#911) noxon


noxon
őstag

Tudtok olyan metros filmlejátszót ami viszi az mkv-t és a feliratokat?

We live in a simulated world...

(#912) Sub-ZeRo válasza noxon (#911) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

mobil.hd media player

Fizetős de jó.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#913) noxon válasza Sub-ZeRo (#912) üzenetére


noxon
őstag

Elindítok vele bármilyen filmet és rögtön vissza dob a start képernyőre... :(

We live in a simulated world...

(#914) Sub-ZeRo válasza noxon (#913) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az baj, nálam működött.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#915) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha majd frissítek WIN 8.1-re, akkor a korábbi programokból kell keresnem 8.1-el kompatibilis verziót (pl. Total Commander), vagy nyugodtan használhatom azt a verziót, amit 8-on is használtam?

(#916) pzstm válasza GEPESZ66 (#915) üzenetére


pzstm
titán

nyugodtan használhatod

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#917) Szabesz


Szabesz
őstag

Valaki tapasztalta az alábbiakat?

-Wifi-nél a hálózatok felsorolásánál nem működik a jobb klikk, ahol 8-ban lehetett állítani pl metered-dé, vagy elfelejtettni a hálózatot.
-Nem megy a hybrid shutdown. 4-5 percig elvan üres képernyővel, majd rebootol. Reboot után ez van a logok között: "The computer has rebooted from a bugcheck. The bugcheck was: 0x0000009f (0x0000000000000003, 0xffffe00000fe34f0, 0xffffd0002065b960, 0xffffe000045eea50). "

Toshiba R840 az alany ha érdekes. Windows 8 alatt nem volt ilyen jelenség.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#918) King Unique


King Unique
titán

Hogyan is működik pontosan oprendszerek - jelen esetben 8 to 8.1 - közti upgrade, telepített programokat, appokat, felhasználói fiók tartamát 1-1-ben bepakolja windows Old mappába, v ez csak annál van, mint amit feljebb kolléga is elkövetett 8.1 Isoval :F
Az okt. 17-ei store-os upgrade is "így csinálja", vagy az meghagy mindent az a helyén és csak Metrón appokat rakja újra, driverek, driver mappa megmarad ?

(#917) Szabesz: sima 8-asnál tényleg van hálózat nevén jobbklikk, adatforgalmat stb. kiírja, 8.1 preview-ben már nincs, ezek szerint véglegesben se, azt is kispórolták, mint az élményindexet...?

(#919) bon válasza King Unique (#918) üzenetére


bon
őstag

Élmény index egy haszontalan dolog volt, már réges rég kikellett volna hagyni.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#920) Sub-ZeRo válasza King Unique (#918) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha 8-ról, 8.1 Preview-ra frissítesz, akkor tiszta telepítés kell, mert a 8.1 RTM nem megy fel.
Ha 8-ról, 8.1 RTM-re frissítesz, nem kell újra telepíteni.
Windows old mappád akkor lesz, ha a régebbi rendszert nem törlöd/formázod a merevlemezt, hanem cask ráengeded az új windowst és akkor a régi rendszert egy ilyen mappába pakolja be. Lehet törölni az ilyen mappát..
A 8.1 egy úgy fog működni, mint egy SP (service pack) cask 8.1 a neve.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#921) King Unique válasza bon (#919) üzenetére


King Unique
titán

Az mondjuk lehet, nem olyan nagy kár érte :D , de fenti wifi jobb klikk, v xy biztonsági mentés funkció hiányá már az. :K

(#920) Sub-ZeRo : tehát gyakorlatilag megmarad jóformán minden - beállítások, már telepített progik-appok, driverek - , akkor az baró :K
Esetleg, ha vkinek xy gondja lenne 8.1-el, akkor vissza lehet állítani egy ilyen store-os upgrade után 8-ra?

köszönöm az infót :R

[ Szerkesztve ]

(#922) beldeczki


beldeczki
aktív tag

Üdv!

Egy gyors kérdés.

SkyDrive nem akar működni megfelelően. Felhasználómhoz hozzárendeltem a microsoftos accot, a SkyDrive mappába ott is vannak a fájljaim, letölteni is tudok, de amint létrehozok egy mappát, vagy fájlt akarok feltölteni az nem töltődik fel, a gép úgy jelzi (meg az app is), hogy ott van a fájl, de pl. a webes felületen ránézve nincs ott se a mappa se a fájl. Webes felületről minden működik prímán. Amúgy amikor rámegyek hogy a fájl csak online legyen elérhető, akkor kiírja hogy még nincs feltöltve a fájl...

Szóval olyan mintha csak a letöltés része működne, a feltöltés nem csinál semmit. Ezzel lehet valamit kezdeni?

(#923) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Sziasztok !

Hogy lehet beszerezi a 8.1 telepítőjét.
Bent a cégnél hivatalos 8 as van, itthon meg nem !
Hogy tudom a benti gépre megfrissíteni ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#924) micafighter válasza beldeczki (#922) üzenetére


micafighter
nagyúr

Érdemes szétnézni a tüzfal beállításokban, engedélyezve van-e ki- és bejövő kapcsolat is. Szerintem vagy a C:\Windows\FileManager\FileManager.exe vagy a C:\Windows\System32\SkyDrive.exe felelős a szinkronizálásért. Nekem is hasonló problémáim voltak, engedélyeztem mindkettőt a tüzfalon ki és be, és elmult a gond. Ha nem jön össze, akkor kipróbálnám a helyedben a külön telepíthető skydrive alkalmazást.

(#923) Core2duo6600 win 8.1 most még csak MSDN és DreamSpark felhasználóknak elérhető, illetve fájlmegosztó helyeken, ahol az MSDN / DreamSpark verziókat feltették.

[ Szerkesztve ]

(#925) King Unique válasza Core2duo6600 (#923) üzenetére


King Unique
titán

Okt. 17-én áruházból átfrissíthetsz rá, de már lett mondva sokx... :K , akkor minden meg is marad, mert ha új isoból csak ráengeded, bepakol old mappába minden előzőt, de nemrég volt kérdés-válasz [link]
8.1 iso msdn, msdnaa (suli dreamspark),technet előfizetőknek letölthető, + van "egyéb beszerzés", de az itt off...meg is lehet venni [link], de ha ott a storeos upgrade, akkor gondolom nem akarsz fizetni érte.
csak úgy engednek bent munkahelyen rendszerrel babrálni, amúgy cool az, h nálatok már 8-as van, sok helyütt még XP, v max 7-es.

[ Szerkesztve ]

(#926) Core2duo6600 válasza King Unique (#925) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én vagyok a rendszergazda, és még ismerkedünk a 8 assal szokni kell a felületet :)

Amúgy felháborító, hogy a 2012 es servernek is az új felület ....
A serverek esetében is ingyenes az upgrade a 2012 R2 re ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#927) Воланд válasza Core2duo6600 (#926) üzenetére


Воланд
titán

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#928) beldeczki válasza micafighter (#924) üzenetére


beldeczki
aktív tag

ESS-t használok, nem a beépített tűzfalat, ki is kapcsoltam is, engedélyeztem is, de akkor se működik. A letölthető verzió meg nem települ 8.1-en (végig fut telepítő, a vége felé egyszer leáll és ennyi, nem teszi fel gépre, másnak is ilyen). Mappa listát lekéri, ha valamit leakarok szedni az is működik, ez mind letöltés oldali dolog, de ami feltöltési az nem jó. Elég idegesítő...

(#929) beldeczki válasza micafighter (#924) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Windows Search szolgáltatás engedélyezése által megjavult... Win7be megszoktam hogy le volt tiltva, de itt több szolgáltatáshoz is van kapcsolata.

(#930) micafighter válasza beldeczki (#929) üzenetére


micafighter
nagyúr

Érdekes.. Azt hol tudod kapcsolgatni?

(#931) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Sziasztok!

Lehet, egyszerűek a kérdéseim, de kérem a segítséget:
1.: Az MSDN-es verziót leszedtem és a hivatalos kulcsommal nem tudom aktiválni a telepítés elején. Kaptam egy kódot, amit a telepítés elején elfogad, aztán ha fent van, akkor a vásárolt licencemet elfogadja és tudom aktiválni. Ez miért van?
2.: Amit kiadtak 8.1-et és leszedhető az MSDN-ről, az már hivatalos és végleges verzió? Valahol, mintha azt olvastam volna, hogy még mókolják a hivatalos kiadásig.

Köszönöm a segítséget. :R

(#932) premete válasza Szellem. (#931) üzenetére


premete
veterán

1, Mi az, hogy MSDN-es verzió? Nálam 46 félét ad ki, valamelyiknél engedi, valamelyiknél nem a telepítést a kulccsal.
2, Ez a "végleges"

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#933) Szellem. válasza Szellem. (#931) üzenetére


Szellem.
nagyúr

MSDNAA-s verzióra gondoltam, csak én rövidítem.

Mi az, hogy némelyiknél engedi, némelyiknél nem?

[ Szerkesztve ]

(#934) pzstm válasza Szellem. (#933) üzenetére


pzstm
titán

az reamspark, ahhoz jár kulcs. Ha 8-as kulcsod van, akkor azzal telepíteni nem tudod, csak 8.1-essel

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#935) Szellem. válasza pzstm (#934) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Tehát, a 8.1-es kiadásnak új kulcsa lesz?
Csak mert akkor megvárom a céges MAPS telepítőt és onnan leszedem.

(#936) premete válasza Szellem. (#933) üzenetére


premete
veterán

Nekem az Enterprise-ot engedte, a Pro VL-t nem engedte, telepítés után viszont elfogadta és aktiválta magát. A többit nem próbáltam, sem a simát, sem az "N"-eseket, sem az Embedded-et.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#937) pzstm válasza Szellem. (#935) üzenetére


pzstm
titán

van. MSDN, TechNet és Dream Spark hozzáférés esetén is új kulcsot kapott mindenki

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#938) beldeczki válasza micafighter (#930) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Futtatásba --> services.msc --> ott lelehet tiltani.

(#939) micafighter válasza beldeczki (#938) üzenetére


micafighter
nagyúr

Köszönöm :) Nekem megy a szolgáltatás, (ki se volt kapcsolva, legalábbis én nem piszkáltam) viszont most valamiért mégse tölt fel a SkyDrive. Viszont ahogy látom, nem vagyok egyedül : http://news.softpedia.com/news/Windows-8-1-SkyDrive-Not-Syncing-385244.shtml

[ Szerkesztve ]

(#940) bon válasza micafighter (#939) üzenetére


bon
őstag

Nekem a skydrive mappabeállítások alaphelyzetbe hozzása segített.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#941) micafighter válasza bon (#940) üzenetére


micafighter
nagyúr

És azt pontosan hol találom? :)

(#942) beldeczki válasza micafighter (#941) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Ha jól értem, a kolléga erre gondol:

Jobb klikk a SkyDrive mappára:

és ott Alapértelmezések visszaállítása.

Nálam most jól működik, tettem fel sok fájlt, hibátlanul teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#943) bon válasza beldeczki (#942) üzenetére


bon
őstag

Igen erre gondoltam.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#944) micafighter válasza beldeczki (#942) üzenetére


micafighter
nagyúr

és (#943) bon köszönöm szépen a tippet, kipróbáltam, de nekem sajnos nem segített. Majd okt. 17.én hátha javítással adják ki :) vagy majd megoldodik vhogy :DDD

(#945) daimonion


daimonion
senior tag

Azért azt valahogy megoldhatták volna a Skydrive integrációnál hogy valami kis jel mutassa azt hogy szinkronizál ..Most helyezek át 3,2 giga anyagot azt sehol sem látom hogy hol tart ..A kiválasztott meghajtón megjelentek ugyan de ha meg akarom nyitni Őket egyenlőre nem engedi mert még nem szinkronizálta a HDD re...Azért a win7-es skydrive ilyen téren sokkal jobb volt :(

(#946) micafighter válasza daimonion (#945) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, nem vagy egyedül. Nagyon kényelmes és szuper ez az új megoldás, de azért legalább egy pici felületet csinálhattak volna neki, ahol esetleg látod, hol jár a szinkronizálásban, vagy ne adj isten, hogy éppen mit szinkronizál, vagy mi van még hátra..

(#947) daimonion válasza micafighter (#946) üzenetére


daimonion
senior tag

Nos valamit azért észrevettem ..Van ugye a metro-s skydrive alkalmazás ha azt megnyitottam bejönnek ugye a mappáim ha kijelölsz egy vagy több mappát és jobb egérgombot nyomsz feljön alul a menű és van ott egy olyan gomb hogy a fájlok legyenek elérhetőek offline módban is... :P

ez az a mód ami leszinkronizálja a HDD re a fájlokat...Kicsit el lett rejtve a dolog meg átnevezve...de azért meglett :) legalább is ÉN ezt a módot vélem annak ami a win 7-es asztali app csinált..Hogy kijelöltem hogy hol legyen a skydrive mappa és akkor összeszinkronizálta az összeset..A Feltöltést azt mutatja itt meg azt írja hogy folyamatban..Ha gondoljátok probáljátok ki Ti is hogy jol gondolom-e

Ja és ha kész akkor a mappa négyzetben kiírja hogy OFFLINE is ELÉRHETŐ..Ergo ha nincs neten a gép a fájlok akkor is ott vannak

[ Szerkesztve ]

(#948) bon válasza daimonion (#945) üzenetére


bon
őstag

Pl. a skydrive alkalmazás mutatja.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#949) daimonion válasza bon (#948) üzenetére


daimonion
senior tag

igen rájöttem most már ÉN is ott van benne hogy letöltött és feltöltött azt amire kattintok akkor látom..DE azért egy tálca értesítés nem ártott volna vagy egy olyan mint az emailoknál de ne legyek telhetetlen..gye most mutatkozik meg amikor az user csak használ egy cuccot de előtte nem nézi át rendesen hogy hogyan is mükszik az ÚJ progi jelen esetben az integrált Skydrive...
De most már átnéztem rendesen és úgy néz ki mindent átlátok rajta :P
De azért nem iszok előre a medve börére

[ Szerkesztve ]

(#950) beldeczki válasza daimonion (#947) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Nos valamit azért észrevettem ..Van ugye a metro-s skydrive alkalmazás ha azt megnyitottam bejönnek ugye a mappáim ha kijelölsz egy vagy több mappát és jobb egérgombot nyomsz feljön alul a menű és van ott egy olyan gomb hogy a fájlok legyenek elérhetőek offline módban is...

Ha simán a mappára/fájlra kattintasz (persze jobb klikkel), ugyanúgy ott van, meg se kell nyitni appot.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8.1 [Blue] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.