Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8.1 [Blue] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#851) baboss válasza Visormail (#850) üzenetére


baboss
őstag

Köszi sikerült.

Legelsőnek ott kerestem Win old néven . :U elkerülte a figyelmem a korábbi Win telepítések bejegyzés.

[ Szerkesztve ]

(#852) masholnap


masholnap
senior tag

nya itt is felteszem a kérdésem :)

tudtok olyan oldalt, ahol hasznos és használható app-ok vannak összegyűjtve? (magyarul: valaki már kiválogatta a szemétből az értékesebbjét :) )

(#853) sch_a


sch_a
addikt

Fura, de most nem otthon vagyok és eddig nem dobta le egyszer sem a wifit 4 óra alatt. Pedig az otthoni routerrel sincs semmi gond. Annyi hogy az itteni nem N-es még.

(#854) old-dog


old-dog
aktív tag

A meglévő Win7 32bit rendszerem mellé szeretném egy új SDD-re tenni a Win8.1 64bit-et. Kell valamin állítani, hogy duál boot választható legyen ,vagy ezt megoldja a Win8.1 x64 telepítője?

(#855) vlevi válasza old-dog (#854) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ugyanaozon a meghajton nem fog menni a dolog, de ha a regebbi win7 a korabbi hdd-n van, es a win8 az ssd-n, akkor minden tovabbi nelkul. A 8.1 telepitoje majd csinal boot menut, es indulaskor tudsz majd valasztani. Csak ne felejtsd el a nyocasban kikapcsolni a gyros bootolast, kulonben a kozosen hasznalt lemezmeghajtokon egymas alol fogjak osszeborogatni az ntfs filerendszert.

(#856) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Kipróbálás céljából felraktam a win 8.1 professionalt HU külön SSD-re.
Az SSD-t az op-val most formáztam le.
Azóta a WIN 7 úgy indul el (másik SSD-n van) hogy bejön egy kép WIN 7 indító felirattal.
Hogy tudom eltávolítani,hogy egyből a WIN 7 induljon a betöltési logóval mint régen.
Ez a kép fogad indításkor.

Ennek kéne indulni.

[ Szerkesztve ]

(#857) Visormail válasza baboss (#856) üzenetére


Visormail
addikt

Ezt felesleges volt a 8.1 topikba írni. A 7esen a számítógép ikonra jobb gomb, tulajdonságok, speciális rendszerbeállítások, indítás és helyreállításnál beállítások, rendszerek listájának megjelenítése ne legyen kipipálva.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#858) baboss válasza Visormail (#857) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm. :R

(#859) Blue Eagle válasza Visormail (#857) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Végül is jó helyen járt, mert a választ rögtön megkapta. :)

(#860) King Unique


King Unique
titán

Ezeknek a Preview verzióknak mi szokott lenni a sorsa, mert olyat hallottam még korábban, hogy 8.1 jövő év januárjáig használható, utána a hozzá adott egységes termékkulcs "lejár", vagy letiltja a használatát, utána már frissítések se jönnek ki hozzá :F Azt is regélték, h RTM Preview-ről át lehet térni majd véglegesre, de igaz ez simánal is?
Nem mintha erre készülnék, mikor 8-ashoz ingyen jár, csak szimplán érdekel a dolog... :)

[ Szerkesztve ]

(#861) Zorel válasza King Unique (#860) üzenetére


Zorel
senior tag

Úgy tudom Preview verzióról nem lehet áttérni és valóban januárig használható.

(#862) King Unique válasza Zorel (#861) üzenetére


King Unique
titán

Utána "letilt", aktiválni kell másik kulccsal, frissítések is csak januárig lesznek hozzá?

(#863) Visormail válasza King Unique (#862) üzenetére


Visormail
addikt

"RTM Preview-ről át lehet térni majd véglegesre, de igaz ez simánal is?" Nincs ilyen, a previewról beszélünk ebből egy féle van, rtm az már a végleges. A preview-t másik kulccsal sem lehet aktiválni mikor lejár.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#864) Zorel válasza King Unique (#862) üzenetére


Zorel
senior tag

A Preview januári lejárta után, nem tudod újra aktiválni, frissítések sem érkeznek rá és a legtöbb funkciót sem lehet majd használni.

(#865) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Szasztok!

Tudna valaki ajánlani progit amivel meg lehet nézni milyen kulcsal rakták fel a windowst? Olyan kellene ami tuti működik 8.1-en és biztonságos. Arra gondolok, hogy nem küldi tovább valakinek a kulcsot... Nincs időm végigpróbálgatni mindent hátha valaki már túl van ezen.

Előre is köszönöm.

(#866) xxSanchez válasza kaszaf (#865) üzenetére


xxSanchez
őstag

AIDA64

Heyho.

(#867) King Unique válasza Visormail (#863) üzenetére


King Unique
titán

Visormail & Zorel : kösz az infókat mindkettőtöknek. :R
Táblás RT Preview-t akartam írni, de akkor vsz annál is így van.

(#868) kaszaf válasza xxSanchez (#866) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Tökéletes köszönöm!

(#869) netpeti98


netpeti98
addikt

(#870) vlevi


vlevi
nagyúr

Nem akarok újabb witát szítani, de asszem a start képernő testreszabásában megint találtam egy hézagot. Szerettem volna, ha kisebb a kontraszt a sötét start képernő és a világos desktop között (főleg, ha a desktopon valamilyen alkalmazás nyitva van, az majdnem mindíg fehér alapon van). A startra váltás visszaváltás főleg sötétben babrálásnál zavaró, kisüti az ember szemét.
De sajnos nemlehet, nagyjából ez a legvilágosabb szín.

(#871) bon válasza netpeti98 (#869) üzenetére


bon
őstag

Na ezt egy jó dolgonak tartom.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#872) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Hali!

Egyetemistáknak mennyiért és hol lehet beszerezni?

(#873) Sub-ZeRo válasza Vincsó (#872) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Sulin keresztül nem tudod beszerezni?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#874) Vincsó válasza Sub-ZeRo (#873) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Párom jár a suliba azt gondoltam tudjátok, de akkor majd ráállítom a dologra.
Amúgy jó ez a prewiev de látom nem csak nekem van gondom wifi-vel... vajon megoldódik ez vagy újabb harvder kell? Bár a vevő egységemhez win8-hoz is csak beta driver van...

(#875) King Unique válasza Vincsó (#872) üzenetére


King Unique
titán

Ja, ingyééér... :K Szinte minden jelentősebb fősulinak, egyetemnek (középsulik is már lehet) van MS Dreamspark programja (pl. BME), regisztrálni kell suliban az illetékesnél.
bár megjegyzem nálunk csak infó és vmely műszaki karon hallgatóknak járt hivatalosan...

[ Szerkesztve ]

(#876) pzstm


pzstm
titán

Increasing the app roaming limits

Starting on October 9, Windows Store apps can be installed on up to 81 devices associated with a single Microsoft account. This will apply to all apps in the Store, for both Windows 8 and Windows 8.1.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#877) zsírsámán válasza King Unique (#875) üzenetére


zsírsámán
senior tag

De regisztrálni bárki tudott ;]

(#878) noxon


noxon
őstag

Hello, a végleges 8.1-es skypeban már fel lehet venni valahogy a facebookos kapcsolatokat?

We live in a simulated world...

(#879) pzstm válasza noxon (#878) üzenetére


pzstm
titán

nem még sajnos

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#880) noxon válasza pzstm (#879) üzenetére


noxon
őstag

köszi.. és nincs valami használható csempés megoldás? im+ az béna szerintem nem jön be.

We live in a simulated world...

(#881) pzstm válasza noxon (#880) üzenetére


pzstm
titán

reméljük hamarosan megkapja azt a frissítét, de jelenleg nincs még infóm róla

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#882) noxon


noxon
őstag

Az internet explorerhez van reklámblokkoló bővítmény? Mert nem találok :(

We live in a simulated world...

(#883) pzstm válasza noxon (#882) üzenetére


pzstm
titán

Adblock Plus

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#884) noxon válasza pzstm (#883) üzenetére


noxon
őstag

Nekem ez nem működik, valamit ír, hogy nem kompatibilis valamivel és ezért letiltja ezt :(

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#885) pzstm válasza noxon (#884) üzenetére


pzstm
titán

elképzelhető, hogy IE10-el kompatibilis csak...este kipróbálom ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#886) daimonion válasza noxon (#882) üzenetére


daimonion
senior tag

KÖVETÉSVÉDELMI LISTÁK
Nem kell semmilyen külsö progi csak a listákat telepíteni azt a reklámok meg vannak oldva...
Érdemes mindegyiket letölteni de ha átállítod más országra pl ausztrál akkor ott találhatsz másfajta követésvédelmi listát..

Tudnivalók a követésvédelmi listákról

A követésvédelmi listák (TPL-ek) magasabb szintre emelik az Ön adatainak biztonságát, mivel megakadályozzák, hogy a meglátogatott webhelyek automatikusan böngészési adatokat küldjenek más tartalomszolgáltatóknak. Ha telepít egy követésvédelmi listát, az egy "Ne kövesse" jelet küld az olyan webhelyeknek és tartalomszolgáltatóknak, amelyeket a TPL még nem tiltott le. A Microsoft nem birtokolja, nem tartja karban és nem szabályozza ezeket a listákat. Mielőtt telepít egy követésvédelmi listát, használja ezt az útmutatót, hogy további információt szerezzen a "Ne kövesse" jelről, valamint a TPL működéséről és létrehozójáról

[ Szerkesztve ]

(#887) lck válasza daimonion (#886) üzenetére


lck
senior tag

Tegyük hozzá hogy lényegesen szerényebb a hatékonysága mint AB-nak, de valóban működik.

(#888) daimonion válasza lck (#887) üzenetére


daimonion
senior tag

ha mindegyik telepítve van nem csak egy akkor elég hatékonyan szűrnek ezek is..sztem..

[ Szerkesztve ]

(#889) noxon válasza daimonion (#886) üzenetére


noxon
őstag

Most akkor ez hogy működik? Melyiket érdemes feltenni? Mert azért nem akarok egy rakat bővítményt felpakolni

We live in a simulated world...

(#890) kispx válasza noxon (#889) üzenetére


kispx
addikt

> "Mert azért nem akarok egy rakat bővítményt felpakolni"
Privoxy vállalható?

(#891) lck válasza noxon (#889) üzenetére


lck
senior tag

Eszközök > Bővítmények kezelése > Követésvédelem > Követésvédelmi lista beszerzése az internetről...
Hozzáadogatod mindet. Utána elfogadható szinten szűri a reklámokat (is).

(#892) noxon válasza lck (#891) üzenetére


noxon
őstag

Köszi, de nem az igazi...

kispx : proxyhoz meg nem értek :)

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#893) lck válasza noxon (#892) üzenetére


lck
senior tag

tudom, úgy kezdtem : #887

(#894) kispx válasza noxon (#892) üzenetére


kispx
addikt

Feltelepíted. A böngészőben megadod, hogy a proxy az a 127.0.0.1 cím 8118-es port és ennyi.

A "problémát" max annyi jelenti, hogy a 503-as és az egyéb hibakódú üzeneteket lecseréli, egy rondább kivitelre.

(#895) daimonion válasza noxon (#892) üzenetére


daimonion
senior tag

Köszi, de nem az igazi..

akkor számodra mi lenne az IGAZI ??
Pár dolgot írhatnál légyszives..Mert Nekem a követésvédelmi lista igen sok mindent kiszür ha meg káros oldalakat akarsz szürni arra meg ott a Microsoft családbiztonság szoftver gyárilag a 8.1 be beépítve..Kell egy helyi fiok és minden meg van oldva..

Ha ez sem jo akkor meg hálozati és megosztás központ ott ethenet tulajdonságok majd kiválasztod az IPV4 fület majd annaka tulajdonságait és ott átírod a dns kiszolgálókat ől a következőre
comodo secure dns
8.26.56.26
8.20.247.20

[ Szerkesztve ]

(#896) noxon válasza daimonion (#895) üzenetére


noxon
őstag

Azt szeretném, hogy a hülye reklámok sehol ne jelenjenek meg. Google Chromenál ez tökéletesen működik, ie-nél meg nem, pedig hozzáadogattam ezeket a követésvédelmi listákat.

We live in a simulated world...

(#897) pushalias válasza noxon (#896) üzenetére


pushalias
addikt

IE10-től ott az Advanced Adblocker.

Honor 9 / HP 8470P

(#898) lck válasza noxon (#884) üzenetére


lck
senior tag

Utolsó Devbuild működik rendesen. / Sajnos csak 1 listát kezel egyszerre. / Alul az állapotsorban érhtők el a beállítások.
[link]

(#899) headhunter86


headhunter86
senior tag

Sziasztok,

Windows 8 Professional x64 English Dreamspark-om van, eredeti kulccsal, lehetséges, hogy firssítek újratelepítés nélkül 8.1-re?
8.1-ből is eredeti Pro x64-em van. Csak nem tudom, hogyan tudok frissíteni.
(Most melóba vagyok szóval még nem próbáltam meg, hogyan is lehetne.)

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#900) King Unique válasza headhunter86 (#899) üzenetére


King Unique
titán

Okt. 17-én Áruházból (Store) tudsz auto frissíteni, beállítások, fájlok megmaradnak aszem, de ha isoból ráhúzod 8.1-et (az is DS gondolom), akkor annál is van hasonló lehetőség, ott egyből tudod is aktiválni hozzá adott 8.1 kulccsal, mert 8-asét nem fogadja el, csak utólag gépházban aktiválva.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8.1 [Blue] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.