Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8.1 [Blue] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1551) turbulencia8 válasza pzstm (#1542) üzenetére


turbulencia8
őstag

Gond nélkül felraktam a 8.1-et, immár érdemben én is hozzá tudok szólni pár témához. A Fájlelőzmények menüben balra alul van Helyreállítás és az alatt pedig a Rendszerkép biztonsági mentése. Minden megoldható ugyanúgy, mint korábban, a Helyreállításnál simán lehet biztonsági rendszerindítót is készíteni

(#1552) TRob1 válasza GEPESZ66 (#1549) üzenetére


TRob1
veterán

Én pl. évek óta MSE-t használok a gépeimen gond nélkül (illetve a 8 óta ugye Defender néven fut) És ez igaz a családtagjaimra is...

Háttér: Azt nem tudom lehet-e az asztaltól eltérő saját képet betenni, de ugyanazt lehet mint az asztalon lévő. (megj: sztem így a legjobb, így mutat a legjobban mikor egyik felületről a másikra váltok :) )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1553) turbulencia8 válasza King Unique (#1548) üzenetére


turbulencia8
őstag

Javaslom, hogy rakd vissza a klasszikus asztali skype-ot az úgyis sokkal jobb: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1554) GEPESZ66 válasza TRob1 (#1552) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az asztal hátterének kiválasztottam egy képet (jobb gomb-beállítás háttérként), viszont a modern felületé nem ez lesz.

(#1555) TRob1 válasza turbulencia8 (#1553) üzenetére


TRob1
veterán

Vagy térjen át Viberre... mert az mégjobb. :D

(#1554) GEPESZ66:
Modern felületen Beállítások/Személyre szabás, és ott a képek közül a jobb alsó.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1556) cattus válasza GEPESZ66 (#1554) üzenetére


cattus
őstag

Kezdőképernyőn Charm Bar -> Beállítások -> Személyre szabás(asszem). De ott lesz valahol a Beállításoknál.

Do the thing!

(#1557) King Unique válasza turbulencia8 (#1553) üzenetére


King Unique
titán

Vmi egyéb ötlet, mert nekem meg a Metros kéne mképp :F
8-ason megy gond nélkül, csak 8.1-en tapasztaltam, többi appnál minden ok, csak ez, klikkelek rajta---->elindul, "pörög a betöltő izé"----->majd kilép, de a jobb oldali sávon továbbra is ott van...erre kéne vmi megoldás.
Más tapasztalt hasonló hibát frissen (nem 8-asra húzott) rakott 8.1-nél :F

[ Szerkesztve ]

(#1558) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Amúgy nem értem, hogy sokan miért nyűglődnek az IE11-gyel. A Firefox legnagyobb előnye - azon kívül, hogy nincs Nagytesó a háttérben - az Adblock Plus. Enélkül ma már index.hu-t sem lehet kényelmesen olvasni, még a youtube videókat is reklámmentesíti kvázi. Chrome alatt is működik (egyelőre).

(#1559) turbulencia8 válasza King Unique (#1557) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nem lehet, hogy összeakadt az MS-fiókoddal?

(#1560) King Unique válasza turbulencia8 (#1559) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom, be vagyok jelentkezve, bár aszem uaz mind2 helyen az email és jelszó, az okozhat ilyen gondot :F
De 8-ason is detto és ott nem vettem észre hasonló hibát, de azért kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#1561) bAtt001 válasza turbulencia8 (#1558) üzenetére


bAtt001
addikt

gondolom modern ui-n dolgoznak ott meg az van jól megcsinálva, gondolom én. még életemben nem indítottam el és nem is tervezem. egyszerűen felesleges a modern ui desktopra, nem mondom h zavar mert nem látom de a klasszikus felület jobban használható :B

(#1562) King Unique válasza turbulencia8 (#1559) üzenetére


King Unique
titán

Kipróbáltam, helyi fiókra váltva, de uaz a helyzet... :(

(#1563) dunc válasza dejaris (#1533) üzenetére


dunc
nagyúr

Az első opció csak picit levesz a fényerőből? Nem a kikapcsolást akarom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hanem laptopnál van egy olyan ami előszór picit levesz a fenyéröböl,egy másik opció,meg kikapcsolja!!!!!!!!Nos win8.1 nél a fényerő csökkentése opció hiányzik!

[ Szerkesztve ]

(#1564) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Van itt valaki amúgy aki tapasztalt még egér laggot 8.1 alatt a játékokban? 8 alatt semmi ilyen nem volt, most viszont Black Ops 2 szinte játszhatatlan úgy laggol az egér. A Google is tele van vele, elég szomorú.

Heyho.

(#1565) masholnap válasza dunc (#1563) üzenetére


masholnap
senior tag

hiányzik, de mégis csinálja :D filmnézés közben a legfrankóbb ám :DDD

(#1566) dunc válasza masholnap (#1565) üzenetére


dunc
nagyúr

Szuper BUG! :C (win7,win8 alatt ilyen nem volt)

(#1567) Orlin válasza dunc (#1563) üzenetére


Orlin
addikt

Nálam is...Akkor megnyugodtam nem csak nálam van jelen a hiba :D

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1568) polonic válasza polonic (#1515) üzenetére


polonic
félisten

Ezekre a kérdésekre valaki?

(#1569) turbulencia8 válasza King Unique (#1562) üzenetére


turbulencia8
őstag

Akkor nem tudom mi lehet a gond. Én anno állati boldog voltam, amikor W8-ra sikerült visszaraknom a régi skype-ot, szerintem ideiglenesen használd azt. A metrós mellesleg úgyis eszméletlen béna a klasszikushoz képest.
Egyébként belenéztem az Áruházba, és pl. a MindigTV az új 8.1 alatt immár működik rendesen, míg sima nyolcason egyfolytában kifagyott (legalább a Forma1-et megnézhetem néha TV nélkül is). Ennek azért örülök, ráadásul eddig semmi bug-ot nem tapasztaltam, még a fiókjaim sem kavarodtak össze. A beharangozott Posta alkalmazás viszont még mindig nagyon gyenge, de az átállás legalább egyszerű volt - úgyhogy összességében elégedett vagyok.

(#1570) turbulencia8 válasza polonic (#1515) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ha nem használod miért ne kapcsolhatnád ki? Lehet, hogy valamelyik alkalmazás telepítette föl ezt a sok vpn-klienst, szerintem nyugodtan blokkolhatod (ha ez volt a kérdés lényege).

[ Szerkesztve ]

(#1571) King Unique válasza turbulencia8 (#1569) üzenetére


King Unique
titán

Felraktam sima desktopot is, az ok, megy :K .
Csak ez a metros zavar nagyon, h mért nem, mert ha másoknál is előforduló típushiba lenne, akkor azt mondanám egye fene, de így, nem tudom hol lehet a hiba... :W
Kipróbáltam úgyis, h full MS fiókkal lépek be és úgy is, hogy csak a Skype-hoz adom meg az account adatait, de így se jó...elindul, majd pár sec után kilép...
Neten találtam vhol leírást, h akkor is előfordulhat hasonló, ha vki "N"-es win8-at használ media pack nélkül, de enyém nem az, rendes 8.1 Pro.
Azért kösz a tanácsokat :R

Más tapasztalt hasonlót :F

[ Szerkesztve ]

(#1572) polonic válasza turbulencia8 (#1570) üzenetére


polonic
félisten

Nem is a letiltás lehetősége volt inkább a kérdés.
Hanem az, hogy miért és hogyan kerülhettek ezek oda.
Én semmit nem telepítettem fel, csak frissítettem 8.1-ra a 8-at. Ugyanazok a programok vannak. A 8-as alatt nem voltak ilyen bejegyzések a tűzfalnál. Csak az oprendszer változott. Ezért kértem, hogy nézzétek meg, nektek vannak-e ilyenek.

Aztán a másik dolog az autocorrect. Eléggé zavaró, hogy az asztali IE-ben belejavít a szavakba, ha egy hozzászólást írok, holott ki van kapcsolva a funkció a pc settings részen. Erre van megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#1573) TRob1 válasza polonic (#1572) üzenetére


TRob1
veterán

Vannak nekem is... igaz, vmelyikből csak 1 és nem 2, de vannak.

A javításra meg: írj helyesen, és akkor nem javít. :DDD (Amúgy passz, nem használok IE-t)

¤ R'n'R ¤

(#1574) dejaris válasza dunc (#1563) üzenetére


dejaris
addikt

Egyaltlan nem volt egyertelmu, hogy mit akarsz.

(#1575) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Most ismerkedem rivjúkkal, véleményekkel a win8-ról, 8.1-ről.
Pár kérdésem lenne, viszont előbbi hsz-om is nyitott ajtón döngetett, így most sem várok túl nagy tolongást, hogy válaszoljatok. :DDD
WinXP-t, Vista SP1-et, illetve Win7-et használtam megelégedésemre, viszont első próba után win8 kukázva lett anno. Azóta nem tudom, hogy javították-e az órajel generátor hibáit, ami tuning alatt jött elő, vagy még mindig megvan a bibi?
8-al már kibékülnék, viszont olyan verziót választanék, amit HW csere/bővítés után is tudnék használni, illetve igény esetén 8.1-re frissíteni.
8.1 volt tervben, de pontos választ előző hsz-ra sem kaptam, illetve a jelenlegi hsz-ok eléggé negatív képet festenek nálam. Melyik verziót javasoljátok és miért?
Válaszokat előre is... :R

(#1576) dunc válasza dejaris (#1574) üzenetére


dunc
nagyúr

Elnézést! :R

(#1577) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Többször előfordul, hogy ha az IE11-el megnyitok egy oldalt, akkor az oldal egy részén több cm-es fekete csik jelenik meg. Ha rákattintok a frissítésre, akkor már jó az oldal.

(#1578) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8.1 [Blue] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.