Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150774) Rodzser Mór válasza King Unique (#150732) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Köszönöm a segítséget.

Már akkor lefuttattam a Western Digital Dashboard program SHORT tesztet és az EXTENDED tesztet. Egyikre sem adott hibát.
És lefuttattam az EaseUS Partition Master programmal a surface tesztet is, az sem mutatott hibát.

Valamint egy másik programmal (NIUBI Partition Editor) is klónoztam a SSD-t, azzal sem sikerült a klónozás.

Utána egy üres Seagatge 1TB HDD-re meg sikerült a klónozás, ugyanúgy csináltam
mindent, csak WD BLUE SSD helyett egy HDD-t raktam be próbából.

Érdekes ez nagyon így, ellentmondásos :((( Na és persze csomó idő elment vele.

Valamiért a klónozás elbukik a látszólag hibátlan SSD-n (amire a HDSentinel 25 hibás szektort mutat).

(#153267) sz.j válasza sz.j (#153066) üzenetére


sz.j
nagyúr

Többszöri próbálkozás eredményeként sikerült a KB5034441 frissítést telepítenem. :K
Ha valakit érdekeln, akkor:
a Free NIUBI Partition Editor-al először lecsökkentettem a "C partíciót", majd megnöveltem a "Helyreállítási partíció" méretét és ezt követően a notira is települt a KB5034441 frissítés.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#153272) sz.j válasza Attila0 (#153269) üzenetére


sz.j
nagyúr

A "C"-t 250 MB-al akartam csökkenteni, de valamiért azt nem engedte, ezért a hozzá legközelebbi lehetőséggel (kb. 370 KB) csináltam.

@ Doky586
Win Lemezkezelés: kép
NIUBI Partition Editor: kép

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#153419) sz.j válasza efi99 (#153410) üzenetére


sz.j
nagyúr

Így van, pedig aránylag egyszerűen megoldható ...
Akit zavar (mint engem is) és nem akar addig várni míg az MS kiad egy javítottat az például a NIUBI Partition Editor progival növelheti a partíciót és ezt követően már le fog töltődni. Link-1, Link-2

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#154019) Cblacksmithc válasza Doky586 (#154017) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

NIUBI

Ne fogadd meg a tanácsomat. És bárki más tanácsát se. Bízz magadban! Jó vagy rossz, boldog vagy boldogtalan, de a te életed, és csak rajtad áll, hogy mihez kezdesz vele

(#154035) King Unique válasza Doky586 (#154033) üzenetére


King Unique
titán

Mármint a WinRE partíciót kellene a C után rakni, amit ha az AOMEI particionáló programja nem tud megoldani az éppen futó Windows alól, akkor létrehozható pendrive-ról bootolható ún. live változata, + ott van a MiniTool, NIUBI stb. is, ehhez nem feltétlen kell GParted, meg az előbbiek összességében amúgy is többet tudnak.
Következő lehetőség a képfájlba mentés utáni visszaállításnál vagy klónozásnál pl. a Macrium Reflect vagy egyéb hasonló programban drag & drop módon manuálisan átmozgatni a partíciókat a kívánt sorrendben, a lemez elejéről a WinRE partíciót a C után, stb., majd úgy visszaállítani / klónozni.
Egyébként nem is feltétlen kell átmozgatni, mivel lehet akár törölni is a régi WinRE partíciót, majd a C után létrehozni újra az előzetesen leválasztott szabad területből, amit a microsoftos és egy másik útmutató is szemléltet.

[ Szerkesztve ]

(#154195) King Unique válasza csixy (#154193) üzenetére


King Unique
titán

Nem világos a beépített parancssori eszközök és 3rd party particionáló program használata a már telepített Windowson miért lenne "bohóckodás", amikor pont hogy egyszerűbb és célszerűbb, mint egy ugyancsak 3rd party programot külön bootolni egy pendrive-ról, vagy külön bootolni egy azt tartalmazó Linuxot. :))
Ahol ráadásul semmi olyat nem tud particionálási és lemezkezelési műveleteknél a GParted, amit a windowsos AOMEI, MiniTool, NIUBI és társaik 3rd party particionáló programok ne tudnának, sőt az utóbbiak funkcionálisan eleve überelik és nyilván nem létszükséglet az említett partícióátméretezéshez sem az előbbi.

[ Szerkesztve ]

(#154348) PitLee válasza Doky586 (#154033) üzenetére


PitLee
őstag

Sajna nálam is ez a felállás.

Elsőnek a Powershell-es megoldást próbáltam, de nem működött, nálam.
Windows 10 Update Error(0x80070643)
answers.microsoft.com

Aztán a (cmd)-t rendszergazdaként
"KB5028997: Útmutatás a partíció manuális átméretezéséhez a WinRE-frissítés telepítéséhez"
support.microsoft.com
itt már volt valami, mert a C partíció után csinált egy 250MB unalocatedet :DDD

Tegnap nyomogattam mindhárom progiban AOMEI, MiniTool, NIUBI.
Nekem is volt betűjel (már nem tudom melyik pogiban), de ha HIDE-ra állítottam a partíciót akkor eltüntette.
De most azon agyalok, hogy létrehozok egy 780MB (529MB +250MB) partíciót, és copy segítségével átmásolom oda WinRE-t, kibővítem, majd az eredetit törlöm és megpróbálom telepíteni a frissítést, majd visszamásolom (ha jól látom nálad elég az 529MB) és a 750MB vissza adom a C-hez :DDD

[ Szerkesztve ]

(#154367) Doky586 válasza hardlex (#154364) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

4441
Ha lemezkezelőben szabványos a kiosztás akkor könnyű megnövelni a méretét 530-ról ~800 MB-ra (pl niubi-val) és akkor már felmegy. De aki nem nyomkodja manuálisan a frissítés gombot annak nemis telepítgeti újra és újra feleslegesen sikertelenül, úgyhogy nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#154449) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

a 100MB EFI partíció méretét miért nem lehet csökkenteni? [kép]
Niubi eleve nem képes rá (csak növelni tudná)
MiniTool is megtagadja addig amig ki nem iktatom a biztonsági funkcióját.
Pedig fat32 a formázása és kevesebb mint harmada van használva. csak 10MB-al akarom csökkenteni. Mi ennek az oka? a 100 valami mágikus érték?

[ Szerkesztve ]

(#154482) Doky586 válasza Petrónius (#154481) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ajánlom a Niubi particionáló progit, ingyenes és egyszerű, nálam az egész C meghajtót is arrébb tolta fél perc alatt gond nélkül (uefi módban).

(#154528) Doky586 válasza DonThomasino (#154527) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább Niubi partition managerrel csináld. Minden partíciót jobbra húzol 251MB al, a legelsőt meg megnöveled ennyivel.

(#154532) DonThomasino válasza Doky586 (#154531) üzenetére


DonThomasino
veterán

Felraktam közben.
Hogy értetted azt hogy mindent jobbra húzók ?
Nem lehet valahogy inkább a RE partíciót létrehozni/áthelyezn valahogy a legvégére?
Akkor csinálnék neki külön egy 750MB ot .

Fura ez a Niubi olyat is mutat amit a sima lemezkezelő nem.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#154634) Doky586 válasza ledgeri (#154633) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ismétlem: nem kell bökni, azt az oldalt meg sem kell nyitni ha nem tudsz ellenállni a bökésnek. Persze ha már mókoltál vele, ki tudja mit rontottál el a wu működésében.. :(((

De a partíció növelés is pofon egyszerű Niubi-val, fél perc az egész.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.