Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Wayteq N770 BT

Hozzászólások

(#651) housejoy


housejoy
tag

sziasztok ! valaki végre megoldhatná a külső usb-s TMC vevő problémát is, sztem párunknak már csak az hiányzik a teljes boldogsághoz :DD :C :R

(#652) PLaci58 válasza gyurma111 (#643) üzenetére


PLaci58
őstag

Szia.
Örülök, hogy újra látlak.
Jó lett a winyód, vagy ment a levesbe?
Majd éjjel megírom az emailt :-)

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#653) snowdog válasza PLaci58 (#640) üzenetére


snowdog
veterán

És azt a Launch50-et sem írta vissza YFLoader-re?

Azt néztem meg, és nem írta vissza.

(#654) Kukipapa_rr


Kukipapa_rr
tag

No, MP3Player ügy:

Köszönöm a segítséget, megosztanám a tapasztalatokat.

Snowdog oldalán a lejátszó nagyon csili-vili, de olyan lassú, hogy folyamatosan elakad a lejátszás, mihelyt az ember hozzáér az iGO-hoz. Így eléggé élvezhetetlen dolog zenét hallgatni.

A hozzáírt mortscript meg szvsz teljesen felesleges, nélküle is teljesen jól működik. (Egyébként az always on top kapcsolót meg nem találtam sehol.)

Az oldalad egyébként nagyon jó.

Sokkal inkább ajánlom a PLaci58 által említett, eredeti RIKS oldalról letölthető verziót, 1 db 300 kb-os mp3player.exe, automatikusan ráscannel az mp3-akra és gyors (iGO-t maxra tettem, és rángatom a 3D képernyőt, akkor sem szaggat be).

Snowdog módosított scriptje ugye a ResidentFlash/Program Files/ -ban keresi, ide kell bemásolni.

Még egyszer köszönet mindenkinek.

(#655) gyurma111 válasza PLaci58 (#652) üzenetére


gyurma111
aktív tag

Szia,

Vinyó behalt :W Szedegetem újra össze a cuccokat.Érdekes a gapi.240x320-as játéknál csak a játékot forgatja el,nem a képernyőt,a kezelőfelőletet tökéletesen pozicionálja.
Várom a mailt :)

[ Szerkesztve ]

(#656) snowdog válasza gyurma111 (#647) üzenetére


snowdog
veterán

Valamint,ha azt akarod,hogy avatatlan szemek ne vegyék észre a buherát,akkor az egész "tükrözést" tedd rejtett mappába a ResidentFlash2-be.Van elég hely.
Köszönöm, működik.

(#657) snowdog válasza Kukipapa_rr (#654) üzenetére


snowdog
veterán

Az oldalad egyébként nagyon jó.

Köszönöm!

Annyit megkívánok jegyezni, hogy egyenlőre válogatás, és néhány dolgot kipróbálás nélkül pakolok fel, így az ilyen tapasztalatok nagyon fontosak.

(#658) schiraly


schiraly
csendes tag

Ma töltöttem a gépet az autóban, és közben egyik rádióadót sem tudtam hallgatni. Találkozott már valaki ilyen problémával?

(#659) Hanna99


Hanna99
csendes tag

Hi mindenkinek!
Lécci segítsen valaki privátban N770-re IGO telepítésével kapcsolatban. Már nagyon sok órán át böngészgetem fórumokat, és mégis elakadtam. AS-el látom a kütyüt, de hol találom a sys.txt-t és mivel tudom módosítani? stb... Ha bárki tud részletes segítséget adni a témában, kérem segítsen! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#660) Vaskalap


Vaskalap
csendes tag

Sziasztok

Először is köszönet mindenkinek, aki megosztja tudását a fórumon. Pár napja vettem 770BT-t és visszaolvasva minden felmerült kérdésemre találtam választ. Javaslom minden hozzám hasonló zöldfülűnek, ne szemeteljen oktalan kérdésekkel, szánjon időt a fórum végigolvasására.
Külön köszönet snowdognak, a módosított gj5.2 skínje nagyon megtetszett.
Rögtön bele is piszkáltam, mert nekem is hiányzott belőle az mp3 lejátszás. Az egyszerű megoldást választva beáldoztam a gyorsmenü járműtípus ikonját. (túl sűrűn úgysem kell, meg elérhető máshonnan is) Erre rövid click - kalkulátor, hosszan nyomva - mp3 player. Aztán mivel erősen szemüveges vagyok, pár helyen (utcanevek, házszámok, hátralevő távolság, idő) picit megnöveltem a karakterek méretét. Nagyon kezdő munka, de ha valakit érdekel itt
http://data.hu/get/956134/gj_pack.zip.html
megtalálja. A csomiban a skin mellett benne van a calculator.exe és mp3player.exe is (riks féle). Ezeket a ResidentFlash gyökerébe kell bemásolni, ott keresi.

(#661) schiraly válasza Vaskalap (#660) üzenetére


schiraly
csendes tag

Kedves Újonc!
Azok nevében, akik az elejétől olvassák, írják a fórumot, és szembesülnek minden nap néhány visszatérő és már megválaszolt kérdéssel, szeretném megköszönni, hogy bebizonyítottad, hogy a legtöbbször elég olvasni.
Nyalhatsz! :D

(azért ha jól látom nem vagy te sem egy kezdő típus, ha rögtön továbbmódosítottad a skint)

(#662) snowdog válasza Hanna99 (#659) üzenetére


snowdog
veterán

hol találom a sys.txt-t és mivel tudom módosítani?

A sys.txt-t alapesetben az iGO8 könyvtárban, ha a könyvtár neve már módosítva lett, akkor a mobilenavigator könyvtárban találod. Szerkeszteni bármelyik egyszerű szövegszerkesztővel - pl. Notepad - lehet.

(#663) rezar


rezar
csendes tag

Na most szórakoztam ezzel a Registry átírással, hogy ne törölje ki mindig az asztalról a parancsikonjaimat, de nem egészen úgy sikerült a dolog, ahogy kellett volna :D

Az INI-t még nem írtam át, azt utána olvastam én barom; csak a Desktop útvonalát. Jelenleg nem akarja behozni a Windowst a Navi ikon megnyomásakor, szerintem kicsit már megkavarodott az agya. Sajnos láma vagyok még ehhez, annyi sok információ van itt, hogy sokszor fel se bírom dolgozni, pedig tényleg szépen leírjátok. (Pl. az ilyen registry-s elérési utaknál miért van dupla perjel a mappák között :F )

Kicsit fáradt vagyok már, majd holnap megint nekiugrom. (Ha esetleg vmi tuti ötlet volna, hogy leheljek életet a windowsba, azt megköszönném :)) - a navival nincs gond, egyszerűen visszatettem a mobilenavigator.exe fájlt, az eredetit, a mortsripteset meg átneveztem)

- Rezar

(#664) PLaci58 válasza rezar (#663) üzenetére


PLaci58
őstag

Szia.

Erre írtad át?
"Desktop"="\\ResidentFlash\\Windows\\Desktop"

Előtte létrehoztad a ResidentFlash-ben a Windows és abban a Desktop mappát és belemásoltad az eredeti tartalmát?
Akkor mennie kéne.
Ha elgépeltél valamit, akkor javítani kell.
Az init átírása nem kötelező! Az azért jó, mert akkor bekapcsoláskor egyből a win jön be.
Az SD-n a mobilenavigator mappába másold be a regedit programot és nevezd át mobilenavigator.exe-re. Azzal ki tudod javítani, ha elírtál valamit.
Ha nem másoltad át , akkor a cecmd-vel csináld ugyanezt és másold át a könyvtárat.
Ha rádugod a PC-re, akkor a ResidentFlash-ban létre tudod hozni a TotalCommanderrel a könyvtárakat.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#665) D_Akos válasza PLaci58 (#280) üzenetére


D_Akos
csendes tag

Az IGO8 menüjében hogy lehet előcsalogatni a nappali / éjszakai fényerő állítást?

(#666) wocsok válasza Kukipapa_rr (#654) üzenetére


wocsok
tag

Én nem tudok tallózni az mp3player.exe-vel, hova kell az mp3 fájlokat másolni, hogy le tudjam játszani ? Tudnál ebben segíteni?

(#667) micro válasza wocsok (#666) üzenetére


micro
addikt

Az SD kártyára.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#668) vimre válasza wocsok (#666) üzenetére


vimre
tag

Ez a lejátszó az SD kártyáról tud mp3-at lejátszani, tehát másold a zenéket a kártyára, akár mappákba rendezve.
A jobb alsó ikonnal tudsz tallózni. Ha megnyomod, a kártya azon mappáit láthatod, amelyek mp3-at tartalmaznak. A mappákra bökve be tudsz lépni, az alsó ikonnal pedig vissza egy szinttel feljebb. A jobb felső nyíllal jutsz vissza a lejátszófelületre. (mindenhol elég egy bökés)
Ha elindítod a zenét, a mappa tartalmát sorban lejátssza, folyamatosan ismételve.

(#669) Trianrta


Trianrta
aktív tag

Az mitől van, hogy ha kiveszem az SD kártyát, akkor a residentFlash-ből nem indul az iGO, iiletve indul csak hibát ír ki és leáll?

(#670) wocsok


wocsok
tag

Köszönöm mindenkinek, akkor ez volt a probléma, mivel még SD-m nincs hozzá :( Ha a romba rakok fel albumot azt nem tudom lejátszani akkor sehogy??

(#671) issyke


issyke
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Nekem a regedit-el kapcsolatban lenne egy problémám,én a desktop elérési útvonalát irtam csak át és a win-ből kilépés aztán újra belépés után meg is jelentek a parancsikonok,ha viszont reset-elek vagy a készüléket teljesen kikapcsolom akkor viszont visza íródik a desktop-nál a "\Windows\Desktop" utvonal.
Szerintetek ezt mért csinálja így?

(#672) schiraly válasza Trianrta (#669) üzenetére


schiraly
csendes tag

Azért, mert eddig sem onnan futott. Esetleg félig. A sys.txt-ben nincs minden beállítva. Van egy content elem is, ha jól emlékszem, azt is be kell állítani.

(#673) vimre válasza wocsok (#670) üzenetére


vimre
tag

Dehogynem. Pl a készülék gyári lejátszójával.

(#674) snowdog válasza Trianrta (#669) üzenetére


snowdog
veterán

Vagy mert nem jó license fájlod.

(#675) Trianrta válasza schiraly (#672) üzenetére


Trianrta
aktív tag

A content-nek is a Rasidentflash van beállítva.
Ha kiveszem az SD kártyát akkor nem indul az iGO.

(#676) Trianrta válasza snowdog (#674) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Ha bent van az sd, akkor meg jó a licens file?
Az SD-n is van iGO, de annak a mappája most át van nevezve, hogy ne onnan induljon.

(#677) vimre válasza Trianrta (#676) üzenetére


vimre
tag

Bizony.
A PDA-s licence csak bentlévő SD-vel használható (backup és gpslog mappát tesz a kártyára, bármit is írsz a sys.txt-be).
A PNA-s licence nem igényel kártyát.

(#678) Kukipapa_rr válasza wocsok (#666) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

A file-okat bárhova teheted.

Kezdjük a beépített lejátszóval, aztán ha az működik, jöhetnek az extrák.

Sajnos nincs előttem a készülék, emlékezetből írom, hogy nagyjából hogyan kéne működnie.

Főmenüben ha Zenére nyomsz, be kéne jönnie egy tallózó ablaknak, ahol az SD-kártya pl. SDMMC-nek látszik (nálam azon voltak az MP3-ak valamilyen könyvtárban). Duplaclick-kel tudsz belemenni.

Ehhez képest te mit tapasztalsz?

(#679) Trianrta válasza vimre (#677) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Aha, akkor azért.
Igen, van backup és gpslog mappa a kártyám.

(#680) Trianrta válasza wocsok (#666) üzenetére


Trianrta
aktív tag

A lejátszóban alul van három gombszerú nemtudom mi, azokkal tudsz tallózni.

(#681) snowdog válasza Trianrta (#676) üzenetére


snowdog
veterán

Ha bent van az sd, akkor meg jó a licens file?

Pedig ezt is olyan szépen leírtam a fórumon. :K

(#682) snowdog válasza vimre (#677) üzenetére


snowdog
veterán

A PDA-s licence csak bentlévő SD-vel használható (backup és gpslog mappát tesz a kártyára, bármit is írsz a sys.txt-be).

Az hogy egy backup mappát tesz a kártyára nem azt jelenti, hogy hiányzik, vagy rossz a license fájl, mert a backup mappát akkor is oda teszi, ha minden rendben van.
Viszont az igaz, ha nem jó license fájl, akkor memóriából nem indul.

[ Szerkesztve ]

(#683) Trianrta válasza snowdog (#682) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Indul mind a két helyről.
1. Residentből akkor indul, ha az SD-n törlöm vagy átnevezem a Mobilenavigator mappát.
2. Ha bent van az SD és van rajta Mobilenavigator, akkor indul az SD-ről.

3.Viszont, ha az SD kártya nincs bent, akkor nem indul a Residentből.

(#684) PLaci58 válasza snowdog (#608) üzenetére


PLaci58
őstag

Snowdog!
Azt nem mondtad, hogy a naviplayer csak 480x234-es felbontású.
Mit össze kerestem, hogy hol lehet teljes képernyősre állítani.
Sajna nem lehet.
Egyébként szépen megy. Semmi gond vele.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#685) PLaci58


PLaci58
őstag

Az mp3 fájlokat legegyszerűbb az SD-n és a ResidentFlash-ben is egy MP3 nevű mappába tenni.
Sok lejátszó ezt keresi.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#686) snowdog válasza Trianrta (#683) üzenetére


snowdog
veterán

Indul mind a két helyről.
Mivel úgy tapasztalom nagyon sokan olvassák ezt a topikot tegyük helyére a dolgokat, mert megfognak szaporodni az ezzel kapcsoltos kérdések.

HA NINCS Maestro_PNA_NA@08Q2_(NQ)_2008-08-22.lic a ResidentFlash memóriába tett iGO8 license könyvtárában, akkor a ResidentFlash-ből az IGO8 nem fog működni.

HA VAN Maestro_PNA_NA@08Q2_(NQ)_2008-08-22.lic a ResidentFlash memóriába tett iGO8 license könyvtárában, akkor az IGO8 megy a belső memóriából. Próbáld ki, töröld le ezt a fájlt, vedd ki az SD kártyát, és próbáld meg elindítani az IGO8-at. Nem fog menni.

Amiről te írtál, az a prioritás. Ha minden rendben van, tehát megvannak a szükséges license fájlok is, és az SD kártyán is, meg a ResidenFlash-ben is van mobilenavigator könytár (persze IGO8-al), akkor az SD-ről fog elindulni. Ha kiveszed az SD-t, akkor meg a ResidentFlash-ből.

Tehát hogy van-e megfelelő license fájl, és hogy honnan indul a program, ezt két különböző dolog. Ezt a két dolgot nem szerencsés összekeverni!

(#687) snowdog válasza PLaci58 (#684) üzenetére


snowdog
veterán

Azt nem mondtad, hogy a naviplayer csak 480x234-es felbontású.

Mert én sem tudtam. ;)

Az viszont nekem is feltűnt, hogy hiányzik az alja.

(#688) mrhat


mrhat
csendes tag

Sziasztok! Tudom, hogy nem erre tervezték, de geocachingelni vajon lehet-e a Wayteq N770BT vel?? :F Túraútvonalak rátöltése, stb... Kösz a választ!

(#689) snowdog válasza mrhat (#688) üzenetére


snowdog
veterán

Tudom, hogy nem erre tervezték, de geocachingelni vajon lehet-e a Wayteq N770BT vel??

Miért ne lehetne, pl. a GisRussa-val. Van neki ingyenes verziója. [link]

Ami nekem van, azon sajnos nem jó a nyelvi fájl, mert a Beállítások menüben mindenhol csak kérdőjelek vannak. Továbbá kilépés után lefagy tőle a gép. Tehát ez a verzió még nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#690) morisz77


morisz77
csendes tag

Sziasztok.

Ma végre sikerült elindítani... :K Megy az iGO. Egy kis licenc problémám akadt, de megoldódott. Először is köszönet nektek, hogy segítettetek, igaz a nagy segítséget már általánosban megkaptuk, mikor megtanítottak minket olvasni. Én is úgy kezdtem neki az egésznek, hogy majd leírják mit is kell csinálni. De ez azért sem jó, mert kell egy kis kreativitás az efféle kütyükhoz és a jóérzés mikor sikerül :C !! Tényleg csak ismételni tudok néhány előttem szólóhoz hasonlóan, hogy "csak" vissza kell olvasni. És tényleg, már a srácok jól leírták az okos dolgokat, csak meg kell keresni. Na mindegy, nem szaporítom a szót, köszi még egyszer!!!

További szép napot :R

(#691) Trianrta válasza snowdog (#686) üzenetére


Trianrta
aktív tag

"HA NINCS Maestro_PNA_NA@08Q2_(NQ)_2008-08-22.lic a ResidentFlash memóriába tett iGO8 license könyvtárában, akkor a ResidentFlash-ből az IGO8 nem fog működni."

De, működik, ha van bent SD-kártya.

[ Szerkesztve ]

(#692) Trianrta


Trianrta
aktív tag

Nekem a telefonom (Nokia 6310i) minden bekapcsolás után megkérdezi, hogy kapcsolóthat e a Navihoz.
Nektek is így működik?
Hha már egyszer korábban engedélyeztem a kapcsolatot (párosítás), akkor nem kellene automatikusan kapcsolódnia?

[ Szerkesztve ]

(#693) zorromoto


zorromoto
senior tag

üdv.

A turista térképes navigálást tényleg jó lenne ha meg lehetne oldani .Én a Navitel 3.2 szériát javaslom(Russa utódja).Nekem Intensa N410-en futott .nagyon jó.Gondolom ha azon meg lehetett oldani akkor ezen is.[bár az 320/240-re készűlt]
És mégegy kérdés . sikerűlt -e már valakinek életre kelteni az internetet rajta egy wifi sd-kártyával ?:.....Az se lenne rossz.

Tudom kérni könnyen lehet,de gondolom szívesen venné mindenki ha ezek is futnának ezen a ragyogó gépen. Akkor" miért nem vesz az ember pda-t?" Mert abból is biztos hogy mosógépet akarnánk építeni :)))
Eddig is hálás köszönet amit elértetek.

(#694) snowdog válasza Trianrta (#691) üzenetére


snowdog
veterán

Arra kértelek, ezt próbáld ki:

"Próbáld ki, töröld le ezt a fájlt, vedd ki az SD kártyát, és próbáld meg elindítani az IGO8-at. Nem fog menni."

Így is megy a belső memóriából?

(#695) snowdog válasza mrhat (#688) üzenetére


snowdog
veterán

Tudom, hogy nem erre tervezték, de geocachingelni vajon lehet-e a Wayteq N770BT vel??

Próbálgatom ezzel a GisRussa-val, de nem az igazi, nagyon sok minden nem jól működik rajta. Szóval valami más után kell nézni.

Az OziExplorer viszont szépen megy rajta. Ha valakit érdekel ez a hír. ;)

(#696) PLaci58 válasza zorromoto (#693) üzenetére


PLaci58
őstag

Fut rajta a navitel 3.2. A magyar nyelvi fájlt hibásnak jelzi, de simán megy vele teljes képernyő méreten. Felismeri a felbontást magától.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#697) PLaci58 válasza snowdog (#695) üzenetére


PLaci58
őstag

Nálam a GisRussa is jól működik. A nyelvi fájl ott álló módban jó, fekvőben tele van kérdőjelekkel.
A GPS vevőt a com7-re és a HP-s protokolt kell kiválasztani.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#698) PLaci58 válasza Trianrta (#692) üzenetére


PLaci58
őstag

Nem ismerem a nokiát, de nem lehet beállítani azon "bizalmi kapcsolatot"?
Nekem az Alcatel nem kérdez semmit, csak kapcsolódik.
A navi kezdeményezi a kapcsolatot és a telefon fogadja.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#699) rezar válasza PLaci58 (#664) üzenetére


rezar
csendes tag

Köszi a választ! Valszeg valóban elrontottam valamit, nem is fogtam fel mostanáig, hogy így idézőjelekkel, mindennel együtt kell beírni... túl akartam gondolkodni... :W

Most viszont az a baj, hogy a mobilenavigator.exe fájlnéven hiába fut a regedit, nincs hozzá billentyűzetem, amivel átírhatnám az értékeket... van ötlet? Köszi!

- Rezar

(#700) snowdog válasza rezar (#699) üzenetére


snowdog
veterán

Ezzel én is így jártam, ezért használom a TotalCommander-t, arra feljön a billentyű.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Wayteq N770 BT
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.