Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Wayteq N770 BT

Hozzászólások

(#1) snowdog


snowdog
veterán

Sziasztok!

Ez egy új géptípus. Nem találtam olyan topikot, ahol kimondottan ezzel a géppel foglalkoznának, ezért nyitottam neki egy újat.

Szeretném lementeni a gépen (Wayteq N770 BT) található ROM-ot, mert elég sokat kísérletezek a géppel (skin készítés). Ha valami probléma lépne fel jó lenne ha lehetőségem lenne az eredeti állapot visszaállítására.

Tehát ehhez keresek olyan programot, ami képes lementeni, és visszaállítani a ROM-ot.

És egy kérdés, ezt találtam a registry-ben:
HKCU/Software/WinCESoft/GAPI for HPCs
Medion GoPal P4425, CE5.0, 480x272

Ez került az N770-be?

A kérdést nem "egykérdéses"-nek szánom, mert belekezdtem egy kimondottan ehhez a géphez tartozó skin elkészítésébe, és ezzel kapcsolatban is szeretnék a továbbiakban veletek párbeszédet folytatni. Kérdéseim is lesznek, és az eredményt is szeretném közzétenni. Letöltöttem többféle skin verziót, de vagy nem ehhez a géphez vannak, vagy az igényeimnek nem felel meg. Tehát akinek ilyen gépe van, és kedvet érez ehhez a munkához, kérem vitassa meg velem,

Üdv, snowdog

[ Szerkesztve ]

(#2) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Yeeeey... vegre nem a Wayteq / Intensa N720B / N720BT ben kell turkalni.... Remelem itt fog elni a 770 mostantol es nem a regi topicban....

(#3) snowdog válasza Z0mbi (#2) üzenetére


snowdog
veterán

Remélem valóban életképes lesz a topik, bár választ még nem kaptam.
Azt hallottam a ROM mentéshez speciális USB kábel kell.

Ha valakit érdekel a gépem adatai a következők.

Resinfo:
Windows CE 5.0.1400
51.5 MB RAM
ARM926T AT4X0A
480x272 pixels, 65536 colors

TCPMP:
Processor: ARM 926E
Clock speed: 322 MHz (második kiíratáskor meg 327 MHz)

System Properties:
Processor Type: Centrality, ARM926T-AT4X0A
Memory: 52784 KB RAM
System: Microsoft Vindows CE Version 5.00 (Build 1400)

[ Szerkesztve ]

(#4) 8


8
senior tag

Most gondolkozok egy ilyen kütyün.
Olyan hozzászólást olvastam, hogy rossz minőségű a kijelzője.
Akinek már van ilyen annak mi a véleménye?
Mennyire használható a bluetooth funkciója?
iGO 2006 fut rajta? 8.1.x vagy 8.3.x milyen gyors, illetve akad-e valamelyik funkciónál?

Fel tudnátok esetleg tölteni valahova pár képet, akár működés közben?
Neten nem találtam, csak gyári képeket.

Most elsőre ennyi, köszi! :)

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#5) snowdog válasza 8 (#4) üzenetére


snowdog
veterán

A kijelzője nagyon szép, szerintem a fényereje is megfelelő, bár amire sokan panaszkodnak (N720) azt még nem láttam. Viszont egyéb géppel összehasonlítva ennek a fényereje nem tűnik kevésnek.

Egyszer próbáltam a BT-t, telefonnan párosítva rendben működött. Továbbá próbáltam a transzmittert, mp3-at rendben álküldte a rádióra.

Az IGO8 egyszer kevés memóriára panaszkodott, és kiszállt, egyszer meg navigálás közben kifehéredett a képernyő, és csak egy ki/be kapcsolás hozta helyre. Az IGO8 a belső memóriába van telepítve.

(#6) 8


8
senior tag

Látott valaki ennél olcsóbban? [link]
23 900 Ft+ÁFA = 28 680 Ft

(bár ez Intensa és nem Wayteq megnevezés alatt fut, de gyanítom hogy csont ugyanaz)

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#7) 8 válasza snowdog (#5) üzenetére


8
senior tag

köszi a választ,
Ezen két alkalomtól eltekintve jól működik az igo?

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#8) snowdog válasza 8 (#7) üzenetére


snowdog
veterán

Bár még keveset próbáltam, de látszólag jól működik mind a három IGO8 verzió (IGO8 8.0, IGO8 8.3.1 és IGO8 8.3.2). Azon a rövid szakaszon amin próbáltam (kb. 50 km) más probléma nem volt vele.

Szép látvány a nagyméretű kijelző! :C

(#9) runner 125


runner 125
nagyúr

..vki már nyitott egy 770 topikot,de az zárolva lett..-ez túléli?!.. :)
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10) snowdog válasza runner 125 (#9) üzenetére


snowdog
veterán

Remélem igen, mert ott CSAK egy olyan igoval kapcsolatos kérdést tettek fel, amit bárhol megkérdezhettek volna. Nem a gépről volt szó. Itt meg szeretném, ha magát a gépet tudnánk kitárgyalni. Ettől függetlenül minden a Moderátorok kezében van. ;)

Én azért reménykedem. Szerintem szükség lenne erre a gépspecifikus topikra.

És akkor megint magáról a gépről. Az nagyon zavaró, hogy minden teljes kikapcsoláskor lenullázódik a dátum és az idő. Nincs valami trükk arra, hogy ez ne történjen meg?

És mi a különbség a két hard reset eljárás között?

1. Kikapcsolás gombbal, PowerOff,
2. Reset gomb megnyomása (oldalt a stílussal).

És hogyan lehet soft resetet csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#11) Viktor0610 válasza snowdog (#10) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amit írsz, egyik sem a hard, hanem csak soft reset.

Az idő elállítódására megoldás lehet a GPS-időhöz való szinkronizáció bekapcsolása.

Samsung Galaxy A54

(#12) Zsigi72


Zsigi72
aktív tag

Én is beneveztem egy ilyen készülékre.
2 napja használom, eddig tökéletesen megy.
A fényerővel sincs semmi gondom.
4GB - 8GB - 16GB-os SDHC kártyákkal kipróbáltam és viszi mindet.

(#13) Z0mbi válasza snowdog (#3) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Ez erdekes. Valaki 400mhz es procit ir az oldalon. Mas meg 327et. hmmm.

(#14) Iohannes válasza snowdog (#5) üzenetére


Iohannes
csendes tag

Szia snowdog!

Nekem a BT-vel van egy kis gondom. Ha felveszem a bejövő hivást, akkor nem hangosítja ki rádióra, ha viszont én hívok valakit, akkor meg a mikrofon nem működik, de kihangosítja a rádióra az FM-el. Te nem tapasztaltál hasonlót? Bár lehet, hogy ez a telefontól is függ.

Üdv

Windsurf forever

(#15) Zsigi72


Zsigi72
aktív tag

Az adatok az importőr oldaláról származnak.

[katt ide]

Wayteq N770 BT FM

* Bluetooth kihangosítás, FM transzmitter
* 4.3" TFT kijelző, CPU: 400 MHz
* 2GB beépített memória
* MP4 video és MP3, WMA, WAV zene lejátszás
* Kép, Szöveg megjelenítés (JPG, BMP, GIF, PNG, TXT)
* Beépített hangszóró, Fülhallgató kimenet (3.5mm jack)

Jellemzők:

* 2 GB beépített memória
* Bluetooth támogatás
* FM transzmitter
* Magyar nyelvű menü
* Zene lejátszás: MP3, WMA, WAV
* Video lejátszás: AVI, DVIX, XVID, WMV, ASF, MPEG1, MPEG2
* Kép megjelenítés: JPEG, BMP, GIF, PNG
* Szöveg megjelenítés: TXT
* Fülhallgató kimenet (3.5mm jack)
* Külső antenna csatlakoztatható
* USB csatlakozás

A csomag tartalma:

* Wayteq N770 BT + FM PNA navigációs eszköz
* Autós tartó (tapadókorong+kar)
* Szivargyújtó töltő (autós használathoz)
* Hálózati töltő
* USB kábel
* Használati utasítás (ez viszont használhatatlan)

[ Szerkesztve ]

(#16) 8


8
senior tag

Lehet-e vele ilyesmit csinálni (vagyis működik-e normálisan :D vagy pedig egyszerre csak egy funkciója van):

Megy a navigáció, közben hallgatom a zenét (FM-en). Bejön egy hívás, elhalkul a zene, hívást kirakja az FM-re, navigáció természetesen megy tovább és közbeszól amikor kell (vagy be lehet állítani hogy hívás közben ne pampogjon). Ha befejeztem a hívást, minden visszaáll ahogy előtte volt.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#17) diksuu


diksuu
csendes tag

A 770 es kijelzo felbontasa 480x272 .Nektek milyen felbontasu videot jatszik le teljesen akadozasmentesen?

(#18) snowdog válasza 8 (#16) üzenetére


snowdog
veterán

Megy a navigáció, közben hallgatom a zenét (FM-en). ...

Amennyire láttam, már ez sem megy. Ugyanis ha elindítod a zenelejátszást, de ki akarsz lépni ebből a menüből, akkor kikapcsolja a lejátszást. Azt még nem próbáltam mi történne, ha a WinCE felületről először a lejátszást, majd a navigációt indítanám.

(#19) snowdog válasza diksuu (#17) üzenetére


snowdog
veterán

Készítettem egy MPEG-4 filmet, a felbontása 480x192. Lejátszás közben enyhén akadozik. Ez azt jelenti, hogy kb. 3-4 mp-ént rándul egy kicsit a kép.

A filmmel készített benchmark adatai:

Bench. Frame Rate: 18.77
Bench. Sample Rate: 24486
Bench. Data Rate: 986 kbit/s

Original Frame Rate: 25.00
Original Sample Rate: 32000
Original Data Rate: 1.31 Mbit/s

(#20) snowdog válasza snowdog (#18) üzenetére


snowdog
veterán

Kipróbáltam. ;)

A WinCE felületről elindítva a zenét, majd a navigációt rendben működnek. A zene egyfolytában szól, ha a hangnavigáció is megszólal, akkor a két hang egyszerre hallatszik.

A WinCE felületről még nem tudom elindítani a transmitter-t, az majd egy másik kísérlet lesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#21) snowdog válasza Iohannes (#14) üzenetére


snowdog
veterán

Nekem a BT-vel van egy kis gondom. Ha felveszem a bejövő hivást, akkor nem hangosítja ki rádióra, ha viszont én hívok valakit, akkor meg a mikrofon nem működik, de kihangosítja a rádióra az FM-el. Te nem tapasztaltál hasonlót? Bár lehet, hogy ez a telefontól is függ.

Szia Iohannes!

Ezt még nem próbáltam. Nem tudok mit mondani.

(#22) dllz


dllz
csendes tag

sziasztok .

én egy N770 es vásárlását tervezem, olvasgattam a fórumot, és látom hogy írtátok hogy IGO8 3d jól fut rajta. ez lett volna a kérdésem, mert nekem ez van megvásárolva, de gondolom akkor simán fel tudom rakni erre a készülékre.

amugy egy - tapasztalat a navigáciojával a készüléknek? pontos jol használható?

üdv

[ Szerkesztve ]

mfg

(#23) 8 válasza snowdog (#20) üzenetére


8
senior tag

Itt azt a választ kaptam hogy a Riks 3.2 skinnel működik a dolog:
[link]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#24) snowdog válasza dllz (#22) üzenetére


snowdog
veterán

...IGO8 3d jól fut rajta. ez lett volna a kérdésem, mert nekem ez van megvásárolva...

A legális IGO-t nem tudod rá feltelepíteni, mert PNA-hoz nem létezik külön vásárolható IGO. Ha SD kártyás (PDA) változatod van, az nem fog vele működni.

Egyébként meglepően érzékeny GPS vevő van benne. Még lakásban is talál 3-5 műholdat!

(#25) snowdog válasza 8 (#23) üzenetére


snowdog
veterán

Nekem is fent van ez a skin, de nem látok benne ilyen lehetőséget. Csak egy számológép gomb van a "Beállítások" oldalon, ha megnyomom nem történik semmi.

Média lejátszót nem találtam a beállítások között. Mit olvastál róla, hogy lehet elérni a lejátszót?

(#26) dllz válasza snowdog (#24) üzenetére


dllz
csendes tag

miért nem müködne az SD kártyás változat? van olyanom is.

hogy tudok akkor IGO8 at varázsolni rá?
üdv

mfg

(#27) 8 válasza snowdog (#25) üzenetére


8
senior tag

A lejátszóra a válasz a linken van (gondolom ez válasza kérdésedre) az FM-et nem tudom.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#28) snowdog válasza snowdog (#25) üzenetére


snowdog
veterán

A menüpontot megtaláltam a Gyorsmenü oldalon, de zenét lejátszani még nem tudok vele. :K

(#29) snowdog válasza 8 (#27) üzenetére


snowdog
veterán

A navigáció közbeni zenehallgatást Riks 3.2-es skinje tudja. Kicsit modositani kell az mp3player.exe elérési útvonalát...

Én nem találok a gépen mp3player.exe-t.

(#30) Wraith88


Wraith88
csendes tag

Sziasztok!

A Russa nevű navigációs programot fel lehet rá telepíteni "trükközés" nélkül?

(#31) snowdog válasza Wraith88 (#30) üzenetére


snowdog
veterán

Itt olvashatsz róla: [link]

[ Szerkesztve ]

(#32) dllz


dllz
csendes tag

nemtudjátok véletlen igo8.0 hoz friss MO. térképet honnan tudok leszedni?

mfg

(#33) 8 válasza dllz (#32) üzenetére


8
senior tag

dllz: privi ment

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#34) snowdog válasza 8 (#33) üzenetére


snowdog
veterán

Tőlem meg mindkettőtöknek. :K

(#35) snowdog


snowdog
veterán

Egy nagyon érdekes dolgot figyeltem meg.

Vannak olyan registry bejegyzések, amiket ha beírok akkor azok mindig úgy maradnak, és vannak olyanok, amiket minden kikapcsolás után kitöröl.

Tudja valaki ez mitől lehet? Illetve hogyan lehet megoldani, ha beírok, vagy megváltoztatok valamit, akkor az úgy is maradjon?

(#36) 8 válasza snowdog (#35) üzenetére


8
senior tag

Szerintem ebben a kérdésben a google lehet a barátod.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#37) tiger22


tiger22
csendes tag

Sziasztok

Tegnap szereztem be egy ilyen sast, és valahogy varázsolni kéne rá valami navigációt, ugyanis a gépen nem volt gyárilagt. Van iGO-m és Sygic-em , csak kérdés, hogy hogy lehet rábuherálni, meg úgy általában, miként lehet a géphez "hozzányúlni". Bocsi a hülye kérdésekért, de új vagyok ezzel kapcsolatban. Eddig egy Mio C510-em volt, arra elég könnyen felvarázsoltam mindent.

Köszönöm a segítséget :)

(#38) snowdog válasza diksuu (#17) üzenetére


snowdog
veterán

A 770 es kijelzo felbontasa 480x272 .Nektek milyen felbontasu videot jatszik le teljesen akadozasmentesen?

Akkor lássuk a tényeket!

Enyhén akadozik, a képminőség kiváló!
Format Video files (AVI, DIVX, GVI)
Duration 2:12:50,159
Filesize 866007 KB
Video MPEG-4 Video
Codec CoreASP
Video Size 480 x 192
Frame Rate 25,000
Audio MP3
Codec CoreMP3
Format 32000 Hz Stereo
Data Bit Rate 80 kbit/s

Video Driver Average Speed Bench. Date Rate
DirectDraw 74,58 % 1,1 Mbit/s
Raw FrameBuffer 117,65 % 1,7 Mbit/s
GDI 104,32 % 1,5 Mbit/s

Folyamatos lejátszás, gyengébb képminőség
Format Ogg Vorbis files (OGG, OGM)
Duration 2:30,022
Filesize 7503 KB
Video MPEG-4 Video
Codec CoreASP
Video Size 320 x 168
Frame Rate 24,000
Audio 1674F
Codec Vorbis Audio
Format 44100 Hz Stereo
Data Bit Rate 64 kbit/s

Video Driver Average Speed Bench. Date Rate
DirectDraw 113,44 % 465 kbit/s
Raw FrameBuffer 155,48 % 637 kbit/s
GDI 131,11 % 537 kbit/s

Folyamatos lejátszás, még gyengébb képminőség
Format Ogg Vorbis files (OGG, OGM)
Duration 2:29,914
Filesize 4271 KB
Video MPEG-4 Video
Codec CoreASP
Video Size 240 x 120
Frame Rate 12,000
Audio 1674F
Codec Vorbis Audio
Format 44100 Hz Stereo
Data Bit Rate 32 kbit/s

Video Driver Average Speed Bench. Date Rate
DirectDraw 353,36 % 824 kbit/s
Raw FrameBuffer 390,06 % 910 kbit/s
GDI 326,59 % 762 kbit/s

Egyenlőre ennyi.

(#39) Ygg


Ygg
senior tag

Gondolkodom egy ilyenen.
Szerintetek érdemes, vagy van jobb ilyen árban?

Tesztelte valaki hosszabb úton, és BP-n, magas épületek között?
Elég érzékeny?

(#40) snowdog válasza Ygg (#39) üzenetére


snowdog
veterán

Hosszabb úton még nem teszteltem de nagyon érzékeny. Több gépet próbáltam, de eddig ennek volt a legérzékenyebb vevője.

(#41) Ygg válasza snowdog (#40) üzenetére


Ygg
senior tag

Milyen hamar talál kapcsolatot egy coldstartnál?
Akkor jobb a SirfStar III-nál szerinted?
I-Go "simán" rámegy, ismeri ugye?

[ Szerkesztve ]

(#42) snowdog válasza Ygg (#41) üzenetére


snowdog
veterán

"Simán" rámegy

A cold restartot ennél a gépnél nehéz értelmezni, mert a GPS modulok állandóan futnak a háttérben.

Viszont a cpu-ban nincs óra, a dátumot és időt is a GPS adatokból szedi ki. Ennek az a következménye, ha valaki teljesen kikapcsolja a gépet, akkor a dátumot és az időt a gép elfelejti. Viszont ha a gép olyan helyen van, ahol van rendes GPS vétel, akkor nagyon hamar beállítja a dátumot és az időt. Érdekes megoldás.

(#43) Ygg válasza snowdog (#42) üzenetére


Ygg
senior tag

Hmmm. Akkor lehet ilyen gépet veszek.
Nekem a GPS a lényeg, a navi.
A többi funkció számomra lényegtelen, ebben legyen jó.
Erre ajánlod?
Láttam egy ilyet:
[link]
De semmit nem tudok róla, így nem merem megvenni.
E körül a 770-es körül meg már szép közösség van, találok segítséget. S ez nagyon fontos előny.

(#44) schiraly


schiraly
csendes tag

Sziasztok!

Én vettem egy ilyen gépet (INTENSA), eddig nagyon meg vagyok vele elégedve.

- kijelző fényere teljesen jó,
- a szélvédő tartó kicsit viszont rövid,
- az óra megoldás tényleg fura, megspóroltak egy 100Ft-os elemet meg némi elektronikát, de nem zavaró, ha csak navigációra használod, akkor úgyis jön a pontos idő a műhódtól,
- tegnap mentem 160km vele, teljesen jó,
- nekem a riks nem megy rajta, nem indul el a progi,
- viszont az iconx skin nagyon szép, használható.

Navigáció szuperül fut rajta.

Kérdezném a nálamnál tapasztaltabb felhasználóktól, hogy a navi szoftvert fel lehet e tenni a belső memóriára, hogy az sd kártyát tudjam másra használni.

(#45) snowdog válasza schiraly (#44) üzenetére


snowdog
veterán

Nyugodtan másold be a belső memóriába. Működni fog. Nekem is ott megy.

(#46) hashpoque


hashpoque
tag

Én is ilyet szeretnék venni.
Lehet hozzá TMC vevőt kapcsolni? Esetleg ajánlani tudtok valamilyet?

(#47) scott_free válasza schiraly (#44) üzenetére


scott_free
senior tag

mennyire rövid az a szélvédő tartó? :F

(#48) snowdog válasza scott_free (#47) üzenetére


snowdog
veterán

Közepesen, teljesen átlagos két csuklós tartó, viszont nagyon stabilan tapad!
Nekem nincs bajom a hosszával.

(#49) snowdog válasza hashpoque (#46) üzenetére


snowdog
veterán

Esetleg BT-n keresztül, nekem nincs BT TMC vevőm, ezért nem tudom kipróbálni.

USB-n keresztül nem fog menni, mert még a PC-hez sem csatlakozik ActiveSync-el. Az USB csak adatmásolásra és töltésre használható.

(#50) hashpoque


hashpoque
tag

Itt azt Irja, hogy TMC (optional)

[link]

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Wayteq N770 BT
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.