Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sziku69


sziku69
senior tag

Az utóbbi időben, de az elmúlt pár évben már a bőrünkön érezzük a kímaváltozás súlyát. Nem hinném, hogy a természet csak "úgy játszadozik" velünk.
Ezek a rendkívüli erejű viharok, amik itt nálunk (is) vannak, már milliárdos károkat okozott nagyon sok embernek.
Gondolom itt a PH-n is akadnak szép számmal károsultak.
De nemcsak nálunk jelentkeznek ezek a problémák. Olaszország, Szerbia, Németország, USA, is megkapta már rendesen a természettől a "büntetést".

Tulajdonképpen ezért szeretném létrehozni ezt a topikot, hogy ide gyűjtsük bele a viharokkal kapcsolatos eseményeket, előrejelzéseket, jó és rossz élményeket. Valamint képeket is.

Gondolom ezzel a témával már sokan szembesültetek mostanában, vagy régebben.

(#2) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Csak hogy képben legyek... :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) sziku69 válasza Vakegérke (#2) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszönöm! :R
Tehát a X. kerület már képviselteti magát. :)

Azt hiszem most sokan elmentek nyaralni, és nem a vihart várják! :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Fr0z3n válasza sziku69 (#3) üzenetére


Fr0z3n
őstag

De én igen. Nagyon szeretem a villámokat nézni. Nyáron ha vihar van éjszaka és meghallom, képes vagyok kint ülni az ablakba és csak nézni. Az a legjobb amikor olyan közel van, hogy feláll a szőr a kezemen. Azt imádom :D

(#5) sziku69 válasza Fr0z3n (#4) üzenetére


sziku69
senior tag

Extrém hobby :)

Én ezzel másképp vagyok. Én inkább tartok tőle. Tetőtérben lakunk, és elég magas a ház. Láttam már szétrobbant tetőket, ahol a villám pusztított.

[ Szerkesztve ]

(#6) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Az asszony a nagy rajongója az időjárásnak, bár ilyen melegben én is komálom a zivatarokat :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7) Fr0z3n válasza sziku69 (#5) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Fotózni is szeretem a villámokat, csak ebben a G2 nem partner. Nem állítható a záridő. Az S4 Zoommal viszont nagyon szépképeket lehetett lőni.

(#8) Sirandrish válasza Fr0z3n (#7) üzenetére


Sirandrish
legenda

Van olyan képed amit azzal csináltál?
Asszonyt érdekelne egy olyan teló, és a fényképező a legfontosabb. :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#9) Fr0z3n válasza Sirandrish (#8) üzenetére


Fr0z3n
őstag

(#10) sziku69 válasza Fr0z3n (#9) üzenetére


sziku69
senior tag

Az időképnek is szoktál küldeni?

(#11) Sirandrish válasza Fr0z3n (#9) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ez S4 Zoom? :Y

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#12) Fr0z3n válasza sziku69 (#10) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Nem, csak magamnak csinálom
Andris: ez a G2 produkciója.

[ Szerkesztve ]

(#13) sziku69 válasza Fr0z3n (#12) üzenetére


sziku69
senior tag

Kellene neked egy komolyabb gép. Csinálhatnál egy fotósorozatot. Ha szereted ezt csinálni. :)

(#14) Sirandrish válasza Fr0z3n (#12) üzenetére


Sirandrish
legenda

És az S4 szebb képeket lő?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#15) Fr0z3n válasza sziku69 (#13) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Gondolkoztam rajta, de ilyesmire sajnálom a pénzt. Muternak vettem nemrég egy Samsung kompaktot, nem rossz a produkciója de inkább 2in1 eszközben gondolkozom.

Andris: Nem lő szebbeket, sőt.. Tudott nagyon pocsék minőséget produkálni. Viszont annak nagy előnye, hogy a záridő növelhető akár 30 mp-ig ha jól emlékszem, illetve az optikai zoomot nem pótolja semmilyen digitális. Kivéve ugye a lumia 1020, de nálam a wp nem alternatíva.

Remélem jönnek páran, akik aktívak lesznek a topikban. Szívesen néznék képeket. Bár ott a mobil fotós topik, de nem igazán erre a témára koncentrálnak. Elég idény jellegű ez a fajta fotózás.

[ Szerkesztve ]

(#16) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Néhány naplemente:első, második, harmadik

Sajnos rengetegről lecsúsztam, mert ezek csak néhány percig láthatóak ennyire élesen.

Végére a grátisz kép: [link] Ettől szó szerint féltem. Alá mentem utána, néhány 10 méter magasan úszott, majd egyszer csak szószerint leesett a mező felett. Ahol földet ért, deres lett a föld, mint ami átfagyott. Jelzem nyár volt, és vagy 25-26 fok.

[ Szerkesztve ]

(#17) Sirandrish válasza Fr0z3n (#15) üzenetére


Sirandrish
legenda

Megpróbálom rávenni az asszonkát hogy nézzen be, vagy legalább adjon néhány képet.
Képes 1-1 felhőről is 30-50 képet lőni. Mondjuk neki villámjai nem igen vannak, de felhőkről, meg ilyenekről van 1000 :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#18) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Csemő beszáll! :D

(#19) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ha már felhők...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#20) Fr0z3n válasza Vakegérke (#19) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Éljen a panel! :D Laktam a 10-en, szép volt a kilátás. :K

(#21) sziku69 válasza Sirandrish (#17) üzenetére


sziku69
senior tag

Pedig jöhetnének a képek. :R

Nagyon jók a vihar előttiek, amikor kettévágja az égboltot.

Vakegérke, ezek a tegnapi képek? P. Lőrincen megint volt egy kis eső.

[ Szerkesztve ]

(#22) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Beköszönök Én is. Fehérvár, tavaly nyári képek.

(#23) sziku69 válasza MunezXBK (#22) üzenetére


sziku69
senior tag

Ezek nagyon ott vannak. Szerintem a legjobb festőművész, maga a természet. A másik a fotós, aki meglátja, és megörökíti. :R

(#24) MunezXBK válasza sziku69 (#23) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Amúgy ritkán fotózok, vihart főleg. Dörgött az ég, redőny felhúz, száj tátva...ezt le kell fotózni. Így sikerült. :))

(#25) sziku69 válasza MunezXBK (#24) üzenetére


sziku69
senior tag

Mostanában rendesen kapott égi áldást Fehérvár is. Ne fogd vissza magad.

A probléma a viharok erejével van sajnos. Ha lennének képek az esetleges pusztításról, arra is kíváncsi lennék. :R

(#26) MunezXBK válasza sziku69 (#25) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fehérvár:

Velencei tó, kemping:

(#27) Sirandrish válasza Fr0z3n (#20) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mi a 9.-en laktunk és onnan lett lőve néhány kép. Majd délután megmondom neki hogy töltsön fel párat :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#28) sziku69 válasza MunezXBK (#26) üzenetére


sziku69
senior tag

Ez a múltkori vihar.

Mint amerikában a hurrikánok idején.

(#29) Vakegérke válasza sziku69 (#21) üzenetére


Vakegérke
veterán

2006 augusztusi képek, valahogy megmaradtak a gépemen.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) sziku69


sziku69
senior tag

Emlékszem, gyerekkoromban nem voltak ilyen viharok. Egyszer talán. De az is csak egy sima jégeső volt. A 70-es években nővérem hozott haza az óvodából biciklivel. A házunktól 3-400 méterre kapott el minket. Csak úgy kopogott a fejemen a jég. :)

Voltak zivatarok, de nem ilyen erős széllel, és nem ennyi esővel.

Talán mindenki számára a legemlékezetesebb, a 2006 augusztus 20

(#31) sziku69 válasza Sirandrish (#27) üzenetére


sziku69
senior tag

Szia. Sikerült az asszonyt rábeszélni? :)

(#32) Sirandrish válasza sziku69 (#31) üzenetére


Sirandrish
legenda

Már linkeltem neki a topikot. Már csak rajta múlik :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#33) sziku69 válasza Sirandrish (#32) üzenetére


sziku69
senior tag

Aha, szóval távol éltek egymástól?

(#34) Sirandrish válasza sziku69 (#33) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem, együtt élünk. De külön gépünk van, aztán kb sose PH-zott még, szóval hiába mondom neki hogy mit keressen :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#35) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Néhány kép...nem válogattam csak néhányra rányomtam.
Ezek az FB-re felrakott kicsinyített képek...majd küldök normál méretüeket is..
Rengeteg van még...naplemente, felhők, viharok...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#36) Drótszamár válasza sziku69 (#30) üzenetére


Drótszamár
őstag

Persze, mert nem volt belőle ekkora médiahiszti.

Régen ha jött egy szlovéniából átcsusszanó szupercella, és szétcsomagolta Cseralakos települést, akkor arról tudott a szomszédos 3 falu, ma meg 5 perc múlva ott az indexen és az egész világ olvashatja.

Az 1924-es Bia-Vác tornádóról nincs fotó, ma meg egy apró nem mezociklonális tubát is lefotóz 3 ember mobillal.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#37) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Jöhetne már valami amit lehet fotózni. Megdöglök ebben a melegben :(

(#38) Vakegérke válasza Fr0z3n (#37) üzenetére


Vakegérke
veterán

Témába vág. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39) Fr0z3n válasza Vakegérke (#38) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Kéne a fenének egy nagy bundás jószág az ágyba. Van 1-2 hölgy ismerősöm akinek jobban örülnék :DDD

(#40) sziku69 válasza Sirandrish (#35) üzenetére


sziku69
senior tag

Ezek nagyon jó képek. Az asszonykád valamit tud! :)

(#36) Drótszamár : Én nem mondanám médiahisztinek. Ennyire sűrűen sosem voltak még ilyen erejű viharok.

(#41) Drótszamár válasza sziku69 (#40) üzenetére


Drótszamár
őstag

Réthly Antal: Időjárási események és elemi csapások magyarországon 1801-1900-ig

1300 oldal, 100 év Jó olvasgatást :)

Felütöttem a közepén, csak egy kiragadott példa: 1839 szeptember 3. Ruszkinóc
Borzalmas jégzivatar pusztított, néhány perc alatt a jég az ablakokat, a háztetőket, a fákat , a terményeket tönkre tette, ui a későbbi aratás miatt a gabona még lábon állott. A melegebb helyeken, és az árkokban még harmadnap is feküdt a jég, nagy összefagyott darabokban.

Van benne májusi fagy, villámárvíz, karácsonyi villámlás, jégverés, zivatar, eőzés utáni sziklaomlás, stb...

Régen is voltak nagy viharok, ma is vannak nagy viharok. A mostaniakról sokkal több infó jut el az emberekhez, ezért úgy tűnik, hogy több van.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#42) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Hali Skacok!

Beköszönök egy látványterv szintű fotóval. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#43) sziku69 válasza Drótszamár (#41) üzenetére


sziku69
senior tag

Csak remélni tudom, hogy neked lesz igazad. Nem bánnám, ha a gyerekek, unokák, egy normális világban nőnének fel.

(#42) tomcsi23: Szia. :R

(#44) sziku69


sziku69
senior tag

Így néz ki az Ótátrafüredi hegyoldal, a Magas-Tátrában, a 2004-es vihar után 9 évvel.

Itt van egy cikk.

(#45) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Most hallgattam a rádiót, ide az Alföldre mond egy kis esőt délután. Na az tuti nem fog szépen jönni, hátha egy pár fotóra jó lesz.

(#46) Vakegérke válasza tomcsi23 (#42) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Jó kép, guszta kis lakótelep. Hol található?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47) tomcsi23 válasza Vakegérke (#46) üzenetére


tomcsi23
veterán

Kőbánya, Taraliget.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#48) Vakegérke válasza tomcsi23 (#47) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszi. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50) Sirandrish válasza sziku69 (#49) üzenetére


Sirandrish
legenda

Meg a 2014es a legmelegebb év.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.