Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) ken26 válasza krisz 9600 (#149) üzenetére


ken26
tag

próbálj pasztát cserélni,csak sajna huzni nem érdemes ,mert hosszutávon ez az eredménye,vagy jobb hűtés kell neki!

KvardAlien:válasz igen ha pasztázod,kb.10-fokot is eshet sőt már 1-év után pasztázni kell,mivel kiszárad és nem hűti,de azzal nem rontod el,rosszabb nem lessz csak jobb!

bubszi93:igen normális hőfokon megy a karid,nyugodj meg! :)

[ Szerkesztve ]

A normális üzletem után,kérem a piros pontom!

(#152) Size83


Size83
csendes tag

Tiszteletem uraim! Adott egy Gainward GTX 460 SE Fur Mark v1.9.2 Burn-in test alatt a vga hőmérséklete beáll 84 fokra. Ez megfelelő/normális vagy aggódjak? Komolyabb gépigényű játékok közben is hozza a 70-80 fokot. Mennyi ezeknek a videókártyáknak a normális terhelés alatti hőmérsékletük?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Komolytalanok kíméljenek!!!

(#153) KYZRR válasza Size83 (#152) üzenetére


KYZRR
őstag

90°C felett aggódj.

Bár játék közben nem fogja elérni a 80°C-ot, mert a Fur Mark terheli le legjobban minden szeméttel a GPU-t.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#154) Size83 válasza KYZRR (#153) üzenetére


Size83
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors reakciót! :C :R

Komolytalanok kíméljenek!!!

(#155) ken26 válasza KYZRR (#153) üzenetére


ken26
tag

hát én már aggodnák 80-felett is! :K

A normális üzletem után,kérem a piros pontom!

(#156) krsztn01


krsztn01
csendes tag

ez a 80°C általánosan igaz a kártyákra? csak mert az én sapphire HD6850-esem játék közben másfél óra után már alulról nyaldossa a nyolcvan fokot... vagy ha beszerelnék egy nagyobb ventit a házba azzal le tudnám jelentősebben szorítani a hőfokot? (gondolom megreked a meleg levegő) :F

(#157) massaf


massaf
csendes tag

Sziasztok!
Ati asus eah 4770 formula videokártyám van.A baj az lenne h 4-5 hónapja újrapasztáztam és teljesen jól ment,de a minap észrevettem h 95-100 fokra felmegy játék közben.megnéztem a kezemmel de nem tűnik túl melegnek szerintem még ennnél melegebb is szokott leni.A biztonság kezdvéért újrapasztáztam de ugyanúgy rossz.Játékoknál nem akad különöskép,mi lehet vele a hiba?Lehet egy érzékelő?

(#158) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Olyan gondom volna,hogy az adatlapomban szereplő kártya egy sima Unigine Heaven benchmark alatt 75fokos amivel semmi gondom nem is volna,bár azért elgondolkodtató,hogy mi lesz nyáron mert most van 17 fok a szobámban,de furmark alatt 90fokig hagytam és kiléptem nem mertem tovább gyötörni.Órajel a gyári,valami nem ok a hűtővel vagy ne is törődjem vele?Oldallap nincs fent...

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#159) ken26 válasza Normi™ (#158) üzenetére


ken26
tag

szia! elsőnek is a paszta cserét ajánlanám,és attól függ milyen hűtése van. :K

A normális üzletem után,kérem a piros pontom!

(#160) uborka001


uborka001
csendes tag

Sziasztok!

Előre is elnézést, ha kicsit offtopicos a témám, de sürgős lenne! Szóval, beraktam a gépbe ideiglenesen egy videókártyát , amíg a rendes szervizben van. Betettem a VGA-t és frissítettem is , de a windows 7-es minialkalmazás , egy bizonyos GPU Meter azt mutatja, hogy nem dolgozik a videókártya. Egyedül a hőmérsékletét mutatja ami 45 C fok körül mozog.

Alaplapom: Asrock 770 Extreme3
Videókártya: geforce 7600 GS

Várom az öteleteket! :) Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#161) szabok512


szabok512
csendes tag

Halli!

Az Nvidia GTX 550 Ti-ről mi a véleményetek?

Mert mindenre gondol az AMD, de a hőfokokra nem.

Mondjuk fogyaszt 116W-ot, de viszont nagy a GPU-felülete és jobban
lehűti a ventilátor.

A Hd 7750 valami vicc 22 fokos szobában játék közben 80 fokos a proci,
fogyaszt 55W-ot kérdem én mitől ennyi?

Az 550 Ti a teszteket elnézegetve 55 fok felé nem megy
nekem egyre jobban tetszik ez a kártya és lehet nem sajnálom rá az a
plusz pár ezer forintot. (teszem azt hogy Radeon párti vagyok)

Chris

(#162) szabok512 válasza szabok512 (#161) üzenetére


szabok512
csendes tag

hagyjuk

TDR-hiba miatt nem kell NV.

http://prohardver.hu/tema/nvidia_tdr_hiba_van_megoldas/hsz_951-1000.html

Ennyit az NV-ről. (szerintem csődbe megy, ha így folytatja)

Chris

(#163) sajátgép33


sajátgép33
csendes tag

Sziasztok!!
Nekem egy ASUS NVIDIA GEFORCE 7600 GS 512 mb-os karim van.
A következő lenne a gondom. Amikor játszok a gépen akkor a hő fok fel megy 77re:S
de csak játék közben..... ha nem játszok csak netezek akkor normális hö fokon megy pl: 45-55 között mozog. Én arra gondoltam hogy újra kéne pasztázni a hűtő bordát
Szerintetek jó ötlet lenne? Valakinek vlmi ötlet?

(#164) huby80 válasza krsztn01 (#156) üzenetére


huby80
senior tag

Nekem is sapphire 6850 em van és 950/1200 tuningal ami azért nem pici 70 fok max a bf3 alatt ultrán full hd ba! furmárkba ami nagyon megküldi a kártyát szerintem a legjobban az összes közül max 82 fok!! [de ebbe a házba]

Szoval valószonü ,hogyha megoldod a ház szellözést akkor neked is ilyen hüvös lesz!

(#165) Zancrow válasza huby80 (#164) üzenetére


Zancrow
csendes tag

Sziasztok ,
Nekem 1 kis gondom lenne , nem nagyon értek ezekhez a gépes dolgokhoz .
Az lenne a problémám hogy a kártyám (http://www.msi.com/product/vga/R6950-2PM2D2GD5.html) 70fok körül mozog erősebb hűtésen Battlefield 3 vagy pl wow alatt , ez nem is lenen gond , csak ki*aszott hangos mivel a gépház nem igazán szigetel jól és üresben is ha nem csinálok semmit csak netezek 35%os fordulattal mozog 45-55között , ezt azért nem értem mert SharkoonT9 házam van amiben van 3 venti plusszban.
Nekem azt mondják hogy 70 már nem egészséges 1 kártyának , viszont ha nagyon porgetem a ventit nem lessz hosszú életű .
Valaki szakértő nem tudna nekem segíteni beállitani ?

(#166) #25712384


#25712384
törölt tag

Sziasztok!

Van egy EVGA Geforce 9600GT kártyám és véleményem szerint kicsit túlfűtött, alapjáraton 60-62 °C-on üzemel gyári hűtéssel. Nézegettem, hogy kicsit poros, illetve hogy újra lehetne pasztázni, de nem tudom mennyi értelme lenne :/, ahogy néztem nem csak a GPU, hanem az összes kis chip be van nyalva rajta, és az nem kevés paszta lenne :)
Másrészt, gondoltam rá, hogy gyári hűtést cserélem egy Zalman VF900-cu-ra, de az a GPU-n kívül mást nem igen hűtene :/
Melyik megoldás lenne ideálisabb? Vagy a hőmérséklet emelkedés a kártya közelgő végét próbálja jelezni?!

(#167) freelanced


freelanced
addikt

Hali! Van egy HD6870 kártyám és most 70 fokon megy 50% venti használattal... félek, hogy gáz lesz mit tegyek? Ha játszok szerintem megüti a 80 fokot is :S

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#168) #25712384 válasza freelanced (#167) üzenetére


#25712384
törölt tag

Miért nem adsz egy kis kakaót a ventire? Ha csak 50%-on fut, akkor még van hova pörögnie... :F

(#169) freelanced válasza #25712384 (#168) üzenetére


freelanced
addikt

Állítólag nem tesz jót neki ha 100-on pörög :S

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#170) #25712384 válasza freelanced (#169) üzenetére


#25712384
törölt tag

Akkor tedd csak 70-75%-ra, én biztos megnézném, hogy úgy mit alkot, és hogy mennyire szenved?! :)
Vagy szellőztesd meg egy kicsit jobban a házat, lehet hogy bent ragad a meleg...

[ Szerkesztve ]

(#171) steveistvan


steveistvan
tag

Sziasztok!

tudtok valami progit ami kijelzi más programok futatása alatt hogy hány fokos a gpu mem árnyékoló?

más progi alatt pl játékra gondoltam!

előre is köszi a segítséget :R
Üdv!

(#172) szabeska


szabeska
addikt

8800 gtx-nél sok a 105 fok játék közben? :)

F1

(#173) Dr. Romano válasza szabeska (#172) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Érik a reball :DDD (sok)

Ajánlok rá egy AC S1-et, különben nemsokára mehet a sütőbe :)

Nálam jelenleg -ebben a retek melegben- S1-el a 8800GT passzívan, alapon 53 fok, terhelve 75 fok körül.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#174) anderledani


anderledani
őstag

Vertex3D Radeon 6770 1GB-om van.
GTA IV játék közben az árnyaló hőmérséklete a 100-110°C-t is eléri a DispIO pedig a 90-100 fokot is.
Ma érdekes dolog történt. Játszom, egszer csak szürke csíkos lett a képernyő. (minden eltűnt) Gyorsan alt-f4-et nyomtam, kilépett a gta-ból de az asztalon is képhibák voltak. Restartoltam, megjavult de most aggódom, nagyon melegszik a kártya mit csináljak?
Nem lett maradandó baja?

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#175) feribk


feribk
aktív tag

hali! Hogyan lehetne hűteni a vgát? alapjáraton 50 fok játék közbe 80-90 fok... jobban szeretném ha játék közbe lenne 50 fokos :) tippeket ötleteket várok... vagy esetleg vga hűtést ami erre a vgára jó lenne...

Üzenetre illik válaszolni...

(#176) feribk válasza anderledani (#174) üzenetére


feribk
aktív tag

hasonló problémám van :( nekem is meleg a vga de nekem a gép restartolt :F

Üzenetre illik válaszolni...

(#177) DigitXT válasza feribk (#175) üzenetére


DigitXT
félisten

Játék közben 50 fokos? Akkor vízhűtés kell rá. De amúgy minek az neked?
Ezeket úgy tervezik, hogy a gyári hűtővel szépen dolgozzanak, és kész.:)

Egyébként csak azt nem írtad, hogy milyen VGA, de itt láttam, hogy 285...
Esetleg a kártya topikjába is benézhetsz, hátha tudnak segíteni aftermarket
hűtőkkel (nekem volt gyári és Accelero hűtőm is a 285-ökön, és persze víz).

Szerk: ha újraindul a géped "a VGA miatt", az inkább a táp gyengesége...

[ Szerkesztve ]

(#178) zolee5016 válasza feribk (#176) üzenetére


zolee5016
őstag

Azért ide is beírhatnád milyen karid van.Szerintem csak én tudom :D Első körben a hűtés ellenőrzése megfelelően fekszik-é a gpun(nekem volt sajna már,hogy engedett két csavar és elállt a hütés a helyéről. 2 újrapasztázás.(de nem gány pasztával mert itt igaz a drágább ,jobb.Ha ez se jön be akkor lehet keresni a nem gyári megoldásokat(Icy-accelero stb)amik jók a GTX285-re :K

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#179) feribk válasza DigitXT (#177) üzenetére


feribk
aktív tag

Nem alapjáraton annyi :) 50-55 fok... játék közbe meg sokkal több... 80-90 fok :S

igen én is arra gondoltam h bírni fogja a gyári hűtés mellet de újra is indult a gép game közbe :/ mondjuk újra lett pasztázva de kb 4-6 fokot nyertem vele :D igen gtx 285-ről van szó :R

Üzenetre illik válaszolni...

(#180) feribk válasza DigitXT (#177) üzenetére


feribk
aktív tag

egyébként belesek abba a topikba köszi :)

Üzenetre illik válaszolni...

(#181) feribk válasza zolee5016 (#178) üzenetére


feribk
aktív tag

már ott van a vga neve :) :D most lett újra pasztázva de nem sokat segített :( vmi másik hűtést nézni kell az tuti :S

Üzenetre illik válaszolni...

(#182) DigitXT válasza feribk (#181) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem tuti, mert a 80-90 foktól nem fog újraindulni a gép.
Előbb kapcsol be a kártya hővédelme 100 fok fölött.:D

(Én egyszer véletlenül lehalkítva hagytam a gyári hűtőt,
játék közben is, és úgy nagyon kevés volt a kártyának:
azt vettem észre, hogy furán belassulgat a játék. De a
gép nem indult újra, és semmi más jele nem volt, hogy
nagyon melege lett valaminek.) Szóval ha újraindulgat,
azon a jobb hűtés sem valószínű, hogy segít. Én első
körben a tápot nézném meg, hogy mi van vele. Milyen
típus + előtte milyen VGA volt a gépben, amivel jó volt.

Szerk: amúgy természetesen értem, amit írtál - csak
azt mondom, hogy HA játék közben szeretnéd, hogy
50 fokos legyen, azt szerintem léghűtővel nem tudod
kivitelezni. Nekem vízzel volt ilyen 45-50 fokos "átlag"
terhelésre, de ha nagyon meg volt pörgetve, akkor az
55-öt is elérte - igaz, utóbbit már lehet, hogy SLI-ben.

[ Szerkesztve ]

(#183) feribk válasza DigitXT (#182) üzenetére


feribk
aktív tag

csak tipp az a 80-90 fok mert ha game közbe lerakom tálcára akk gyors meglesem és akk épp annyit ír ki de másodpercek alatt lecsökken akár 65 fokra is :) szval pontosan nem tom hány fok volt akk a vga mikor újraindult a gép... :) de azóta már kicsit alkottam az msi afterburnerel és azóta nem indult újra de biztos ami biztos vmit csinálni akarok vele :) mert féltem :DDD

Üzenetre illik válaszolni...

(#184) feribk válasza DigitXT (#182) üzenetére


feribk
aktív tag

nem feltétlen akarom h 50 fok legyen játék közbe :) csak nem szeretném h 100 fok körül legyen meg h netán még1szer újrainduljon a gép :( meg unom azt a füst szagot a gépből :DD

[ Szerkesztve ]

Üzenetre illik válaszolni...

(#185) zolee5016 válasza feribk (#183) üzenetére


zolee5016
őstag

Na ez jó....ha másodpercek alatt leesik a hőfok akkor jónak kellene lennie annak a gyári hűtésnek! :U Azért érdekelne milyen házban hajtod(rácsos ,zárt, oldallap nélkül?).Amugy a 285 és a 480 a két legforrófejűbb vga az NV-nél tudtommal.90 fokig nem lehet baja Füstszag??? Esetleg meleg porszag nem? Ha füstölne az gáz lenne :B

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#186) DigitXT válasza feribk (#183) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha már úgyis afterburner, akkor szerintem feljegyzi a max. hőfokot.
Ha meg nem, akkor pl. RealTemp a barátod, az biztosan tudja...:K

Amúgy igen: ha "hajszárítós" ventiprofilt használsz, akkor szépen le
lehet szorítani a hőmérsékletet (akár 10-15 fokkal is): ha úgy már jó,
akkor mégsem a táp. Én csak azt gyanúsítom, mert az a logikus.:D

(#187) feribk válasza zolee5016 (#185) üzenetére


feribk
aktív tag

aha haverom is azt mondta h csak a por ég :DDD am raidmax ninja a ház de oldala nincs fent :)

Üzenetre illik válaszolni...

(#188) feribk válasza DigitXT (#186) üzenetére


feribk
aktív tag

fokozatosan van beállítva :) minél melegebb annál jobban forog a venti :) na majd meglesem most h jegyzi e a legmelegebb hőmérsékletet :)

Üzenetre illik válaszolni...

(#189) feribk válasza DigitXT (#186) üzenetére


feribk
aktív tag

am a táp hkc 550w :) de sztem nem azzal van a gond mert a vgán a zöld led világít ami tudtommal azt jelzi h a tápellátás megfelelő :K

Üzenetre illik válaszolni...

(#190) zolee5016 válasza feribk (#187) üzenetére


zolee5016
őstag

Az gáz......nekem sli-m van 460-as amig zárt oldallapal ment(strike-x) addig 60-65 között volt a hőfok.Aztán megcsináltam,de míg készült az oldallap 70-et is elérték a karik.Kaptak egy 22cm ventit...55 fölé nem mennek(ezeket az értékeket 4-5 óra játék után mondom.)
link
link2
Szóval ott is van már buktád.....De mint DigitXT írta afterrel fel kellene "térképezni" a pontos helyzetedet.Fok /ventifordulat
Szerk a táp hkc 550w az nem gond :Y az egy hatalmas probléma!!!

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#191) DigitXT válasza feribk (#189) üzenetére


DigitXT
félisten

Dehogy jelzi azt.:) Persze: világít, mert be van kapcsolva, VAN tápfesz.
De amikor játszol, sokkal komolyabb terhelést kap a táp: ha nem tudja
a felvenni kívánt teljesítményt kiszolgálni, akkor nemes egyszerűséggel
lekapcsol. Rákeresve a márkára, sajnos nem igazán ajánlott táp gyártó.

A helyedben inkább ruháznék be egy jó, márkás tápra, ami le is adja a
ráírt teljesítményt, mint aftermarket VGA hűtőre, ami (ezen!) nem segít.
(Persze ne legyen igazam: ha tényleg csak a meleg miatt van baja...:DDD)

(#192) feribk válasza zolee5016 (#190) üzenetére


feribk
aktív tag

meglestem mikor még nem állítottam be 106 fok :D mikor megcsináltam 100 % fordulaton 73 fok :C am szépen mutat a 2 vga 1más mellet :)

Üzenetre illik válaszolni...

(#193) feribk válasza DigitXT (#191) üzenetére


feribk
aktív tag

én úgy tudtam h azt jelzi :) de nem sok kedvem pénzem lenne venni 1 új tápot :DDD mondjuk a procim csak 73watot eszik meg :U

Üzenetre illik válaszolni...

(#194) DigitXT válasza feribk (#193) üzenetére


DigitXT
félisten

10K körül már lehet venni mondjuk egy jó kis FSP-t.:B Szerintem egy
Accelerot sem adnak sokkal olcsóbban. Az szép, ha a proci csak 73
watt, csak a GTX285 akár 200+! Sajnos ez van: lehet, hogy nem bírja.

(#195) zolee5016 válasza feribk (#193) üzenetére


zolee5016
őstag

1 szerkesztés gomb :(((
Na akkor számolj!! proci 70w vga kb 200w a többi olyan 30-50 w =ez alsó hangon kb 300w
Na ezt egy hkc táp tuti nem bírja el! Azok jó ha a ráírt érték felét tudják Én egy 500w-os hkc-t egy 9800 gt-vel leküldtem alfába.....
De hogy tudj viszonyitani egy kis olvasnivaló
Digit XT :DDD Na egyformán számoltunk :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#196) feribk válasza DigitXT (#194) üzenetére


feribk
aktív tag

nekem inkább a chieftec jön be :U nem rossz az a vga hűtő de akk még inkább táp :DDD pontosabban 204 watot eszik a vga :R

Üzenetre illik válaszolni...

(#197) zolee5016 válasza feribk (#196) üzenetére


zolee5016
őstag

Hkc-chieftek...cseberből vederbe :(

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#198) feribk válasza zolee5016 (#195) üzenetére


feribk
aktív tag

a linken azt mutatja h maxon 283 watot eszik :Y :W én azt olvastam utána h csak 204 watot eszik :C

Üzenetre illik válaszolni...

(#199) feribk válasza zolee5016 (#197) üzenetére


feribk
aktív tag

szval a chieftec nem jó ;) :D

Üzenetre illik válaszolni...

(#200) zolee5016 válasza feribk (#199) üzenetére


zolee5016
őstag

Az hogy nem jó az így nem igaz...de vannak sokkal jobbak alig drágábban :K

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.