Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bacon7


bacon7
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem...Van egy Sapphire X 1950xt 256 mb-os videókártyám, és az lenne a kérdésem, hogy normális az ha játék után 91 fokra felmegy a GPU hõmérséklet.Alapon 67 fok Everest szerint.
Köszönöm a válaszokat!

(#52) bacon7


bacon7
csendes tag

Most látom, hogy már más is kérdezte....

(#53) Evil2k


Evil2k
tag

Asus Top 7300GT Aerocool VM-103 hűtéssel alapon 43fok 3dmark03 után 45fok tuninggal együtt ami 650/1300 ajánlani tudom azt a hűtést

(#54) snecy válasza bacon7 (#51) üzenetére


snecy
senior tag

A 67 még elmegy, a 91 már nem igazán. Olyankor már elég durván be tud fűteni a házba, melegítve azáltal szinte mindent, ami a környezetében van. Nem ártana rá valami éppkézláb hűtés.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#55) shaggy


shaggy
aktív tag

miért van az hogy a kártyám hőmérséglete hirtelen megugrott?

zalman vf900 van rajta eddig 35-40 fok volt most pedig 63 fokos pedig hozzá nem nyultam!

(#56) shaggy


shaggy
aktív tag

szisztok!

van egy 7600gs karim és zalman vf900 hűtő van rajta miért lehet az hogy hirtelen megugrott a hőmérséklet a régi alaplapba olyan 30-35 fokos volt és ebbe az újba 64-67 fokos?

Lehet hogy ez méri a jó adatot? :F

(#57) Skizz válasza shaggy (#56) üzenetére


Skizz
addikt

Gondolom terhlés alatt szökik fel annyira a hőm....

(#58) Skizz


Skizz
addikt

amugy nálam zafír1950PRO-n ref hűtés van, elég forrófejű, úgyhogy ráállítottam egy 12-es cm ventit, le 5V-ra és tádáá, terhelés nélkül a kari ventije kevesebbet pörög, és 4-5 fokkal hűvösebb, terhelés alatt átlag 7-8 fokkal vagyok hűvősebb, de legalább nem kell nagyon pörgetni a kisventit, 55%-on megy állandóan terhelés alatt, és a GPU 65-67 fok, környezete max. 45... Majd ha naon döglödik a cooler akkor accelero x2.

(#59) shaggy válasza Skizz (#57) üzenetére


shaggy
aktív tag

nem alapon 65 fokos nekema kari és ezt nemtom miért!

(#60) shaggy


shaggy
aktív tag

Elég kihalt ez a topic!

(#61) sgergi válasza shaggy (#59) üzenetére


sgergi
veterán

Amikor átrakdat a másik gépbe, nem lehet, hogy lelazult a hűtő? Esetleg újra is pasztázhatnád.

(#62) shaggy válasza sgergi (#61) üzenetére


shaggy
aktív tag

ha volna pasztám meg is tenném!

de nincs!

(#63) shaggy válasza shaggy (#62) üzenetére


shaggy
aktív tag

És akár melyik boltba néztem egyikbe sem találtam!

(#64) sgergi válasza shaggy (#63) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem bármelyik számtech boltban fognak tudni adni egy csomaggal.

(#65) marcarc


marcarc
senior tag

Hali!Most újítottam a gépem és új videókari is került bele, nevén nevezve egy geforce 8600GT a kérdésem az lenne h mennyi ennek a kártyának kb az ideális hőfoka?Ha nincs nagyon használva akkor 51 fokon megy kb de egy kis játék közben felkúszik 69-70 fokra is!

(#66) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Hello ! Ez teljesen normális de javasolt a késöbbiekben egy uj VGA hütő természetesen nem muszály de én is most tervezem, hogy vezsek ugyanilyen karim van :R :)) :))

(#67) marcarc válasza sNiP3rFun (#66) üzenetére


marcarc
senior tag

és milyet ajánlasz?

(#68) m3tr0


m3tr0
senior tag

látom nincs nagyon hozzászólás..de hátha..

szóval mostanság Everestben a GPU dióda hőfokom terhelésnél 113C fokra is felmegy?
alapon olyan 60 C fok szokott lenni...mennyi a normális hőfok teljes terhelésnél?
Gondolom a 113 C fok az durva...

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#69) Lord Illidan


Lord Illidan
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy játék, amivel a szüleim nagyon szeretnek játszani, a neve: Rise of Atlantis, letölthető innen:
http://www.bigfishgames.com/download-games/1466/riseofatlantis/index.html
Vagy isohunt-on meg lehet találni. Na most, volt egy 6600GT-m, és valamiért kiégett, vettem most egy X800GTO-t, AGP-s mind a kettő. Amikor elindítom ezt a játékot, a videokártya elkezd őrülten melegedni, most néztem meg, és felment 75 fokra, pedig a Heroes 5 alatt sem szokott 60-65 fölé menni. Nem próbálná ki valaki, hogy neki is ilyen őrülten melegít-e a game, vagy a gépemben van valahol a hiba? Egyáltalán, egy ilyen kicsi és relative egyszerű játék hogy csinálhat ilyeneket?
A válaszokat előre is köszönöm. :U

(#70) Skizz válasza Lord Illidan (#69) üzenetére


Skizz
addikt

Hali
még nem volt X800-al dolgom, de a 75 °C teljesen normális hőfok. Az én HD3850-es karim játék alatt 78-80-ig felmegy, pedig ez 55nm-en készült. Szóval no para.

(#71) 04


04
tag

Szép napot MindenkiNET!

A kártya: Asus 9600 GT gyári hűtéssel, na ezt szertném a lehető leghalkabbra és legjobb hűtésre lecserélni! Tudtok nekem ajánlani valamit???

Köszi előre is!

(#72) 04


04
tag

Valaki tud segíteni?

(#73) CséZé válasza 04 (#71) üzenetére


CséZé
őstag

Ha a lehető legjobbat akarod akkor a Thermalright HR-03 GT, ami passzívan is használható, vagy egy 9cm-es halk ventivel.

(#74) Teasüti válasza CséZé (#73) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
76gt még egészséges 80 fok környékén?

(#75) Thrawn válasza Teasüti (#74) üzenetére


Thrawn
félisten

Az.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#76) Teasüti válasza Thrawn (#75) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi! Akkor nem kell aggódnom. :)

(#77) Westy


Westy
csendes tag

Sziasztok!
Olyan gondom lenne, hogy van 1 Ati 1900 x 1900gt-m. Na mostanság arra szkott rá, vagyis vagy 2 hete, hogy álladnaón textúrahibákat nyom játékokban, és 1 idő után pedig elmegya kép majd viszajön és megint és a végére pedig befagy az egész gép. Venti meg megy mint atom. Mit leeht ilyenkor tenni? Előre is köszönöm.

(#78) maszekember


maszekember
aktív tag

Hali!
Frisítettem a GeForce Go 7300 vidikártyám force Ware driverét.Szép és jó,csak az a baj hogy eltűnt a videókártya hőmérsékletét mérő progi!
Van egy beépített hőmérője,amit eddig használtam is,csk azért lenne fontos,mert nem akarom h ez az új driver annyira széthajtsa,hogy összeolvadjon a kártya.
kérlek segítsen ki vki egy külső progival!
Előre is köszi :R

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#79) zsolt1129 válasza maszekember (#78) üzenetére


zsolt1129
addikt

GPU-Z.

(#80) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Üdv

Ilyen kártyám van: Geforce 7500 LE (ajándékba kaptam) pci-expressz passzív hűtéssel.
/Előtte 6600 Gt-m volt, de sajnos meghalt a hűtőventilátor, de garanciával beszámíttattam egy Asus P5Q alaplapba. Hosszú történet.../

Lényeg, hogy tud valaki valamit erről a kariról, mert nem nagyon találtam semmit a neten.

(Amúgy az az érzésem, hogy a 6600-as erősebb volt. Sokkal több mindent megjelenített, mint ez, pedig az még a régi konfigomba volt.
Úgy tudom, hogy az LE valami olyasmit jelent, hogy limited energy... (vagy talán loosy edition? :DDD )
Kisebb fogyasztás, kisebb teljesítmény. :F
Mégis nagyon melegszik, így azt tervezem, hogy lecserélem a hűtését egy aktív hűtésre.
Meg is van hozzá minden, csak a paszta nem jött még meg...)

Nem minden vándorút céltalan...

(#81) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Ja, és ha mindezzel megvagyok, milyen módon tudnám kihajtani szerencsétlenből a lelket is? Videókártya tuningban nem vagyok otthon...

Nem minden vándorút céltalan...

(#82) Mikee868 válasza 3.Aragorn (#81) üzenetére


Mikee868
tag

Üdv!
Egy jó öreg Geforce4 Mx440 videókarin mivel lehetne a GPU hőmérsékletét kiíratni mert rivatunerrel nem sikerült.

(#83) 3.Aragorn válasza Mikee868 (#82) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Őszintén szólva nem tudom. Kérdés, hogy van-e egyáltalán mérőműszer a videókarin. mert nem biztos. (Talán egy tájékozottabb kolléga tudja...) Mindenesetre azt tudom, hogy az MX 440 egy butított széria, így nem lennék meglepve, ha nem lenne rajta...

Nem minden vándorút céltalan...

(#84) TTomax válasza Mikee868 (#82) üzenetére


TTomax
nagyúr

kézrátétellel.... :B

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#85) 3.Aragorn válasza TTomax (#84) üzenetére


3.Aragorn
addikt

:DDD

Ez jó, kéztátétel :D

Egyébként működik. Ha elbírja a kezed a hőt, a nyák mag fölötti részénél érintve, akkor még nincs gond. Ha nem, lehet, hogy túlmelegszik... :K
Én is így "mérek" ...

Nem minden vándorút céltalan...

(#86) redaizoltan válasza Worker (#39) üzenetére


redaizoltan
csendes tag

Sztem kéná rá egy komolyabb hűtö,esetleg a géped nem szelőzik jól...Sztem vegyél egy két olcsóbb ventit,vagy ami még olcsóbb,vedd le a gépházed oldalapját:)

A számítógép nem az élet,csak az életünk egy része... http://mesterszerviz.hu

(#87) redaizoltan válasza 04 (#71) üzenetére


redaizoltan
csendes tag

Zalman nem jó?

A számítógép nem az élet,csak az életünk egy része... http://mesterszerviz.hu

(#88) 3.Aragorn válasza redaizoltan (#86) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A + házhűtés szerintem is jó ötlet.

Nem minden vándorút céltalan...

(#89) Mikee868 válasza 3.Aragorn (#88) üzenetére


Mikee868
tag

Üdv!
Egy gefoce4 mx 440-nek mi az optimális hőmérséklet a gpu-n mert szeretném egy kicsit húzni? Memóriákra érdemes hűtőbordát rakni?

(#90) 3.Aragorn válasza Mikee868 (#89) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Érdemes rá rakni hűtőbordákat, és egy jobb aktív hűtést, ha nem az van.
Ilyesmire gondolok:
Titan ttc-cuv2ab/rhs
Ehhez adnak hűtőbordát is, amin ragasztóanyag is van.
A Ventillátor meg full réz. Paszta, lefogató, minden van hozzá.
Azért ezt reklámozom, mert nekem is ilyen van, és jó. Anno 2000 Ft volt, most se lehet sokkal drágább.
Vannak ennél sokkal jobb Vga hűtők is, de sztem erre a kártyára ez is elég, meg nem is érné meg többet költeni, hisz többe kerülne a leves, mint a hús.

Nem minden vándorút céltalan...

(#91) Darahian


Darahian
tag

8600 GTS passzív + HL2 =96°C :Y

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#92) dybu válasza Darahian (#91) üzenetére


dybu
tag

veszel egy 8cm -es coolert a hozzád közel eső számtech boltban felrögzíted rá és máris csökkentettél 40 celsiust a magon :C

20 GOTO 10

(#93) mar1boroman


mar1boroman
tag

Nekem Ati kártyám van átlagban olyan 34 fokos.
Nem szokott sokat melegedni.

(#94) zbence válasza Darahian (#91) üzenetére


zbence
aktív tag

Szééép! :C ;)

(#95) Darahian válasza zbence (#94) üzenetére


Darahian
tag

Várjál, a legszebb még hátra van: anyira elszoktam attól hogy bármi is problémát jelenthet, hogy maxon hajtottam a HL2 -t, ráengedve a javasolt értékekre még ezt-azt... :B Szerencsétlen videokártya meg csak dolgozott, dolgozott, azt' egyszercsak befáradt. Én meg csodálkoztam hogy lelökte a gépszíjat. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#96) Kvazár válasza Darahian (#95) üzenetére


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Mért már valaki vidkarin ram hőmérsékletet?
Ha igen, vagy csak simán tudja mi a normál egy nv9800GT esetén az megírná?

Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#97) leves93


leves93
csendes tag

Sziasztok.

Nekem is a GPU VRM melegedésével van a gond.(x1950 pro a kártyám).Alapjáraton 63-68 fok szokott lenni.Terhelés alatt(játék:cod2) felszokott menni 88-100 fokra:S
viszont amikor a játékot leteszem tálcára,akkor lemegy ilyen 68-70 fokra,amikor meg visszemegyek teljes játékba akkor megint felmegy 80-100 fok közöttire(néha feljebb).
Ez lenne a problémám.:(:SNemakarom hogy tönkremenjen,most egy kis ventillátort tudok még a gép mellé tenni ami fujja a hideget azzal kb olyan 3-4-5 fokot nyertem.De nemvagyok nyugodt egyáltalán.
Emnnyire kell foglalkoznom a VRM melegedésével(az értékek azok everestel lettek mérve)

(#98) Kvazár válasza leves93 (#97) üzenetére


Kvazár
őstag

Hát nálam is annyi volt.

Alapon 48, játék és teszt alatt 80-85. Én egy 8 centis alacsony fordulatú ventit applikáltam be alá és 40-43-ra vitte le az alapot. A terheltet még nem néztem.

Más fórumban azt mondták a 100 fok az tök normális terhelten, de azért én sem szeretem azt a magas értéket látni.

Eladó cuccaim: -

(#99) dave199404


dave199404
csendes tag

sziasztok!
valaki nem tudná megmondani hogyan lehet megnézni a videókártya hűmérsékletét? :W
geforce 8500 as kártyám van és 512 es

(#100) Kvazár válasza dave199404 (#99) üzenetére


Kvazár
őstag

Everest erre tökéletes, ha van beépített érzékelőd.
Ha nincs, akkor meg külső hőmérő eszközökkel.

Eladó cuccaim: -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.