Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) chungee


chungee
addikt

Szeretném tudni, hogy teszveszen 3k alatti érték eladás esetén mennyi a jutalék fizetés:F

(#852) elistvan válasza chungee (#851) üzenetére


elistvan
senior tag

Ezzel a kalkulátorral: [link] megnézheted.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#853) chungee válasza elistvan (#852) üzenetére


chungee
addikt

Köszi!

(#854) zsibvásár válasza elistvan (#846) üzenetére


zsibvásár
csendes tag

Örülök hogy tetszik a Zsibvásár. A mai nappal "arculatot váltottunk". Azaz felkerült egy új logó és jó pár új funkció. Egyelőre nagyon különbözünk a Vaterától Inkább családi vállalkozás jelleggel fut a dolog. Az utolsó szögig mi csinálunk mindent. De folynak a kereskedések, van support, folyamatosan fejlesztünk és erős vason fut az oldal. Úgyhogy jöjjön minden érdeklődő.

Zsibvásár (http:\\zsibvasar.hu) a legnagyobb ingyenes aukciós oldal

(#855) elistvan válasza zsibvásár (#854) üzenetére


elistvan
senior tag

Csak így tovább! Megoldottátok már, hogy egy keresés után a találati listát megye szerint lehessen szűkíteni?

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#856) zsibvásár válasza elistvan (#855) üzenetére


zsibvásár
csendes tag

Ezt egyelőre a részletes keresőben tudod megtenni.

Zsibvásár (http:\\zsibvasar.hu) a legnagyobb ingyenes aukciós oldal

(#857) kraftman


kraftman
csendes tag

Csatlakozom a MOCSKOS VATERA sálálálááá táborához! Kib.szott k.rva anyj.kat!
Minden kedves elégedetlen hírdessen a jofogas.hu -n! Én már átálltam!
NINCS JUTALÉK, NINCS CÉCÓ, MEG LEHET TEKINTENI ELŐTTE AMIT AKARSZ VENNI!

(#858) kraftman


kraftman
csendes tag

Jaa ez a három mocskos egyre megy: VATERA és TESZVESZ és ALLEGROUP :D

(#859) kraftman


kraftman
csendes tag

A TRIO-nak szerintetek van PANASZKÖNYVE? Gondolom kéne lennie, mint minden cégnek, de mivel senki nem tud róla senki nem ír bele.. :F :W

(#860) Generik válasza kraftman (#859) üzenetére


Generik
csendes tag

Sajnos viszont én nem vagyok jó véleménnyel a jofogásról.

Szerintem szar.

Meg is mondom miért.

Feltettem egy hirdetést pénteken.
még aznap este megérkezett az aktiválási levél de a
hirdetés csak szombaton délután volt látható.

Megnézem látom céges hirdetés ,na akkor rákérdezek.
És meg is ujítom ,azóta se hirdetés se válasz.

Én így jártam.

(#861) KRi2


KRi2
aktív tag

Milyennek találjátok azt az ötletet hogy vki felrak egy 1Ft-os fixáras kavicsot (vagy gémkapocs, vagy bármi 0ft értékű dolgot), mondjuk "Kapcsolat kavics" névvel, és emellett lennének fennt normálisan cuccaim is (fix árasak), esetleg felhívom ott a többi aukciómra a látogató figyelmét. Aki venné a lapot, vesz 1ft-ért kavicsot, azért nem kell se jutalékot, se feltöltési díjat fizetnem. Megkapja az elérésemet, és bármelyik árúmból tud választani, le tudom venni neki.
A kapcsolat kavicsnál meg a leírásba beírnám hogy ez a kavics mágikus erővel bír. Ha szerencséje van 6%-al olcsóbban szerezhet be dolgokat.

Amúgy meg az egész Vatera rendszernek az a gusztustalan politikája hogy hogyan rejtsük el egymás elöl a vevőt, és az eladót. A Vatera csak a hírnevét használja. Senkinek sem érdeke hogy a vaterán adja el a dolgát. Semmi védelem, semmi kényelem. Ellenpéldának lásd eBay.

Harmadik dolog, hogy tételezzük fel hogy állandóan van egykis tartozásom a vaterának. Ha netán közben kitiltanának az oldalról, akkor a fenntmaradó tartozásomat ugye nem követelhetik (szerződést bontottunk?) ?

||| | || ||||| | ||| ||

(#862) kraftxld válasza KRi2 (#861) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kivágnak és behajtják a pénzt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#863) FerroChrom válasza KRi2 (#861) üzenetére


FerroChrom
tag

Ezt már rengetegen megpróbálták megcsinálni már évekkel ezelőtt is, csak ők gemkapoccsal és használt radírral próbálkoztak. Gondolom nem kell külön leírnom, hogy már egyiküknek sincs aktív fiókja a Vaterán.

Ha tartozásod van, akkor nem tiltanak ki rögtön, hanem inaktívvá teszik a felhasználónevedet és a három csapás törvénye alapján járnak el: az első és második alkalommal írásban figyelmeztetnek, hogy lejárt tartozásod van feléjük és egyenlítsd ki a tartozást. A harmadik alkalommal pedig már csak annyit írnak, hogy a tartozásodat átadták a CreditExpress-nek.

Ha netán közben kitiltanának az oldalról, akkor a fenntmaradó tartozásomat ugye nem követelhetik (szerződést bontottunk?) ?

Miért ne követelhetnék? Attól, hogy kitiltottak az oldalról, a tartozás még tartozás marad.

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#864) KRi2


KRi2
aktív tag

Értem, akkor elvileg jófiúnak kéne lenni. És mi van ha valaki érzi hogy ki lesz vágva az oldalról, mondjuk már van 2 figyelmeztetése, érik a harmadik, és kicseréli a személyes adatainál, a nevét, címét, telefonszámát. Egyáltalán, mi alapján azonosítja a Vatera, egy felhasználó valós személyi adatait? Értem hogy elküld sms-ben megerősítést, vagy postai úton, de és? Nemazén telefonom, nemtudhatja hogy kinek a nevén van, és nem is ő a felelős. Engem nem úgy hívnak, csá.

||| | || ||||| | ||| ||

(#865) PHM válasza KRi2 (#864) üzenetére


PHM
addikt

Mikor teljes jogú felhasználó lettél, nem kellett utalnod 100 Ft-ot?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#866) KRi2 válasza PHM (#865) üzenetére


KRi2
aktív tag

De igen, 100ft-ot levontak a legelején, és amúgymeg rendesen fizetek a mind mai napig, de tételezzük fel hogy rosszfiú lettem. Megvan a bankszámlaszámuk amiről néha fizet nekik valaki. Und?

||| | || ||||| | ||| ||

(#867) zsibvásár válasza KRi2 (#866) üzenetére


zsibvásár
csendes tag

A 100 Ft-os utalás a legelején azért kell, hogy tényleges adatok legyenek rendelve a accountodhoz. Ez hasonlít ahhoz mintha a személyid másolatát kérték volna el. Sőt azzal még jobban vissza is lehet élni. Persze ha kitiltanak, akkor még mindig utaltathatsz egy rokkonnal ismerőssel az új accountodhoz. De ez az azonosítás szerintem amúgy is inkább a csalók megfogására van. A Zsibvásárnál mi is utaltatunk és már előfordult csalási ügyeknél, hogy a rendőrség kérte ezeket az adatokat. Ez mindenkinek az érdeke, hogy a csalóknak kisebb legyen a mozgástere.
A Vatera egyébként figyelni szokta az IP cím egyezőséget. És valószínűleg cookie-t is használ a felhasználó azonosítására. Tehát tudja, hogy melyik azonosítokkal szoktak ugyanarról a gépről bejelentkezni. Hallottunk már olyat, hogy ez alapján egy kitiltás után más új accot is kitiltottak ugyanarról a gépről.
Nekünk konkurenciánk a Vatera, de mégis azt mondom hogy ha igénybe vetted a szolgáltatását akkor fizesd ki. Ha nem akarsz rá áldozni, akkor használj apróhirdetési oldalt vagy ingyenes aukciós oldalt mint a zsibvasar.hu.

Zsibvásár (http:\\zsibvasar.hu) a legnagyobb ingyenes aukciós oldal

(#868) zsibvásár válasza KRi2 (#866) üzenetére


zsibvásár
csendes tag

Ha a zsibvásáron is árulsz az nem számít trükközésnek a Vateránál. A google-ból ugyanúgy megtalálnak és ha néhány vásárlód itt vásárol jutalék mentesen, akkor az kész haszon. A vaterás termékek áttölthetők egy segéd programmal. (előtte a vaterás PST-vel CSV-be kell konvertálni az adataidat) Nem mondom, hogy a legegyszerűbb a használata, de én már töltöttem át így pár száz terméket. Különösen a megfelelő kategóriák megtalálása melós több száz cikknél.

http://www.zsibvasar.hu/help/tomeges_feltolto

Zsibvásár (http:\\zsibvasar.hu) a legnagyobb ingyenes aukciós oldal

(#869) PHM válasza KRi2 (#866) üzenetére


PHM
addikt

A bankszámlaszámhoz tartozik név és cím is, valamint inkasszóval
le lehet tiltani róla a tartozást.
Ez esetben viszont lehet, hogy többe kerül a leves, mint a hús...

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#870) zsibvásár válasza PHM (#869) üzenetére


zsibvásár
csendes tag

Az inkasszó nem olyan egyszerű, bírósági végzés kell hozzá. A szolgáltató csak a bankszámla számot és a nevet látja alapból. Szerintem semmi kockázata nincs kiadni a bankszámlát. Persze aki eleve sunnyogni akar az inkább ne adja ki. :)

Zsibvásár (http:\\zsibvasar.hu) a legnagyobb ingyenes aukciós oldal

(#871) PHM válasza zsibvásár (#870) üzenetére


PHM
addikt

Meglehet, de az ilyen tartozásokat kiadják behajtó cégnek.
Azután pedig már sok minden lehetséges...

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#872) hossszú


hossszú
őstag

Vásároltam a vaterán egy terméket, a visszaigazoló emailban az eladó által megadott vezetékes telefonszám nem az övé az emailekre nem válaszol.
Mit lehet tenni? :F

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#873) cellpeti válasza hossszú (#872) üzenetére


cellpeti
veterán

írni a Vaterának és feljelenteni :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#874) hossszú válasza cellpeti (#873) üzenetére


hossszú
őstag

Az rendben van, hogy jelentem a Vaterának de a feljelentéssel mit érek, anyagi károm nem származott.Nem hiszem, hogy foglalkoznának velem a rendőrségen.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#875) Wolves#13 válasza hossszú (#874) üzenetére


Wolves#13
tag

Ha nem lett anyagi károd, akkor felesleges a rendőrségre menni. Ha nem utaltál neki előre, akkor nincs más teendő, mint adni neki egy negatív értékelést, mivel elérhetetlen és a terméket sem kaptad meg :R

[ Szerkesztve ]

(#876) hossszú válasza Wolves#13 (#875) üzenetére


hossszú
őstag

Nem , nem utaltam, személyes átvétel lett volna de sehogy nem lehet elérni az eladót.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#877) Wolves#13 válasza hossszú (#876) üzenetére


Wolves#13
tag

Akkor tényleg nem lehet sajna vele mit csinálni. Én is jártam már így, pedig nem 0 értékeléses emberről volt szó...Jelenteni kell a vaterának, hogy zárják ki.

(#878) solymosi.e


solymosi.e
csendes tag

Sziasztok, a vaterán és teszveszen kívül hol lehet eredményesen online eladni?
Antik bútorokat és minőségi új és használt cikkeket értékesítenék. A Zsibvásár szimpatikus, de eddig nem sok vevővel találkoztam, a Galéria Savarián és Jófogás.hu-n vannak jó tapasztalataim. Ismertek még valami használható oldalt? Azok az oldalak, amik a vaterás feltöltési díj bevezetésekor indultak be, működnek még? Boltamarson, ittvettem.hu, stb?

(#879) chungee


chungee
addikt

Sziasztok!
magyar Postán levélként maximum mekkora dobozkát fogadják el:F

[ Szerkesztve ]

(#880) _ATi_1 válasza chungee (#879) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia!
Ezt találtam:
"Legnagyobb mérete: hosszúságban, szélességben és vastagságban együttvéve 900
mm, de a leghosszabb mérete 600 mm-nél nem lehet nagyobb.
Tekercs alakban a hosszúsága és az átmérő kétszerese együttvéve legalább 170
mm, legfeljebb 1040 mm, a hossza legalább 100 mm, legfeljebb 900 mm lehet."

(#881) FerroChrom válasza chungee (#879) üzenetére


FerroChrom
tag

Idézet a Magyar Posta üzletszabályzatából:

***

Levél és nyomtatvány tömege

A 2000 g-ot nem haladhatja meg.

Levél és nyomtatvány mérete

Legkisebb mérete: 90 mm x 140 mm,
Legnagyobb mérete: hosszúságban, szélességben és vastagságban együttvéve 900 mm, de a leghosszabb mérete 600 mm-nél nem lehet nagyobb.
Tekercs alakban a hosszúsága és az átmérő kétszerese együttvéve legalább 170 mm, legfeljebb 1040 mm, a hossza legalább 100 mm, legfeljebb 900 mm lehet.
A címirat legkisebb mérete: 70 mm x 100 mm

***

A fenti idézet a Magyar Posta üzletszabályzatának 2010. november 1.-jétől érvényes változatából származik, de talán ezt a részét még nem változtatták vagy módosították. A legegyszerűbb, ha bemész a legközelebbi postafiókba és megérdeklődöd a legfrissebb adatokat.

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#882) chungee


chungee
addikt

Köszönöm. Akkor csomagom lesz ebből :K

(#883) FerroChrom válasza solymosi.e (#878) üzenetére


FerroChrom
tag

Úgy látom, hogy _ATi_1 kolléga kicsit gyorsabb volt, mint én. :)

Ha nem feltétlenül aukción történő eladás a cél, akkor jó szívvel tudom ajánlani az Expressz oldalát. Itt már én is találtam pár jó cuccot és viszonylag nagy a vásárlóköre is.

Utolsó kérdésedre válaszolva:

Anakonda: Működik
Auxx: Működik
Boltamarson: Megszűnt
Ittvettem: Működik
Kézalól: Jelenleg szünetel
Ok-é Aukciós Portál: Működik
Toplicit: Működik (Szerintem ezt feltétlenül nézd meg, mert úgy látom, hogy az antik dolgok nagyon mennek náluk)

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#884) runner 125 válasza cellpeti (#873) üzenetére


runner 125
nagyúr

Miért kellene feljelenteni? :D

..írni kell a vaterának, majd egy szép negatív mellett le lehet zárni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#885) apóka


apóka
aktív tag

A köcsög vatera ma 1 napra kizárt.
Annyit írtam a vevőjelöltnek, hogy "Nem érdekli valamelyik olcsó termékem?"
Erre kaptam pihit....pedig semmilyen elérhetőséget nem írtam.
Feltételezem, hogy valamelyik "jóakaró" segített...

Gondoltam lesz annyi esze, hogy megveszi a 200Ft-os cuccot és így megkapja a telszámomat.
Főleg, hogy bele van írva"ha nem tetszik neki, leütés után sem kell megvenni, én kifizetem a jutalékot"

Legszívesebben feltennék egy hirdetést: "Hogyan vásárolj olcsóbban a vaterán?" tegyél fel 100Ft-ért valamit, hogy azt leütve a vevőjelölt megkapja az elérhetőségedet. Így el lehet felezni a jutalékot és mindketten jól jártok :K

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#886) runner 125 válasza apóka (#885) üzenetére


runner 125
nagyúr

Van ilyen bejelentő gomb úgy rémlik, amit bárki megnyomhat, ha szabálytalan aukciót lát. Sajnos ezzel nem lehet mit csinálni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#887) apóka válasza runner 125 (#886) üzenetére


apóka
aktív tag

Van ilyen gomb. Viszont az nincs a szabályzatban, hogy nem ajánlhatom a többi hirdetésemet :((

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#888) runner 125 válasza apóka (#887) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ne csináld már :) , te is leírtad, h mi célból ajánlottad neki, h más termékedet üssön le. - S, ez viszont már benne van. Adott terméknél való érdeklődés, beszélgetés során nem szabad másikat - pláne eltérő árút leütni.

A taktika egyszerű, ha drága holmit árulok szinte mindig van fent 50ft-os termékem, amit a rutinos úgyis észrevesz kérdés nélkül. Fordított helyzetben meg ezt csinálom én is. Ha, látom, h árul valami drágát, ami nekem kell, szépen leütök egy olcsó termékét kérdés nélkül. Ha, valami oknál fogva nem jönne össze az adás-vétel, akkor is pozitívra zárjuk, hisz 50ft-os terméknél ki szenved el kárt?! Senki. De, ha mégis reklamálna érte felajánlom, h elutalom akkor azt az 50ft-ot.

Ez nekem eddig bevált. Ilyen nyíltan célozni meg tényleg nem lehet, mert vagy beköpnek, vagy a robot kiszűri.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#889) apóka válasza runner 125 (#888) üzenetére


apóka
aktív tag

Az a szomorú, hogy a feleségem is azt mondta: "Nekem eszembe se jutna megnézni, hogy árul-e a másik valami nagyon olcsót"
Eddig még senki sem ütötte le az olcsót a drága miatt.....nincs ezekbe az emberekbe semmi életösztön :F

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#890) FerroChrom válasza runner 125 (#888) üzenetére


FerroChrom
tag

A taktika egyszerű, ha drága holmit árulok szinte mindig van fent 50ft-os termékem, amit a rutinos úgyis észrevesz kérdés nélkül.

Azért egy idő után elég feltűnő lesz, hogy a felhasználók a huszadik használt radírjukat és a harmincadik repedt CD-tokjukat veszik meg nálad, úgyhogy csak óvatosan. :)

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#891) zotac56 válasza FerroChrom (#881) üzenetére


zotac56
csendes tag

na szóval 30kg csomagot fel lehet adni 1690ft -ért a postán 90*80csomagot is simán elviszik
és értékbiztosított is 20ezerft ig
biciklit IS ELVISZNEK ENNYIÉRT stb
ha 3db ilyn csomagot feladsz akkor csk 1590ft

OLCSÓ A POSTA FŐLEG HA 500KM VISZI.
ARRÓL MÁR NEM IS BESZÉLEK MÁSNAP VAGY MÁSNAP UTÁN MÁR KI IS VITTÉK

20kg 1000valahányszáz forintért lehet feladni de nem értékbiztosított
DE AZ IS NAGY CSOMAGBA EL TUDOD KÜLDENI

(#892) FerroChrom válasza zotac56 (#891) üzenetére


FerroChrom
tag

Köszönjük, legalább ezt is tudjuk.

Amúgy ezek az infók honnan származnak?

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#893) Generik válasza FerroChrom (#892) üzenetére


Generik
csendes tag

Szerintem innen.

Posta csomag feladás

(#894) runner 125


runner 125
nagyúr

Áh, én lehet megveszem tőle ezt a ruhát, - de nem azért, h hordjam. :Y

Úúú

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#895) _ATi_1 válasza runner 125 (#894) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Látod, milyen hatásos marketingfogás ?! :D

(#896) FerroChrom


FerroChrom
tag

Vatera Társkereső - Egy újabb gyöngyszem: Link

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#897) jooker82


jooker82
nagyúr

Sziasztok
a vaterán,hogyan tudom törölni egy termékemet,vagy módositani a leirásait??
köszönöm

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#898) FerroChrom válasza jooker82 (#897) üzenetére


FerroChrom
tag

A Személyes menüdben (bejelentkezés után) kattints az "Eladás" fülre, majd ott az "Eladó" menüpontra (bal oldalt). Ott meg fognak jelenni az eladó cuccaid és mindegyik mellett lesz egy "További opciók" felirat, mellette egy lefelé mutató nyíllal. Kattints erre a szövegre, majd a legördülő menüből válaszd ki a "Változtatás az aukción" menüpontot. Itt tudsz változtatni az aukció adatain, továbbá itt tudod lejárttá tenni (ami a törléssel azonos).

Fontos, hogy sok adatot már nem tudsz változtatni, ha már van licit a terméken.

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#899) buffon007


buffon007
tag

üdv.lehet rossz helyen kérdezem,ha igen elnézést:hol tudnék venni vaterára hozzáférést,mellyel kereskedhetek is?
kitiltottak.:(
gondolom a sok semleges értékelésem miatt,ugyanis sosem jött létre a bizniszem,de korrekt voltam az ügyfelekkel.:)
(ugye tudjátok mire gondolok)

(#900) FerroChrom válasza buffon007 (#899) üzenetére


FerroChrom
tag

Tehát jutalékcsalás miatt tettek ki.

Egy teljes jogú hozzáférési fiókhoz rengeteg személyes adat tartozik, többek között név, cím, bankszámlaszám, telefonszám. Ha adatokat változtatsz, a személyes adatok mindegyik verziója tárolva marad a Vatera szerverén, a régi és az új adatok egyaránt, mindegy hányszor változtatod meg azokat. Ez érvényes a felfüggesztett felhasználók adataira is. Ennek tudatában senki sem fogja eladni neked a regisztrációját.

Arról nem beszélve, hogy ha tudsz is venni valakitől egy fiókot, akkor meg kellene változtatnod az adatokat, tehát a saját nevedet, címedet, telefonszámodat, bankszámlaszámodat kellene beírnod, ami a fent leírtak miatt nem fog sikerülni. Vagy kereskedhetsz az ő adataival is, de szerintem nincs az a hülye, aki ezt bevállalná.

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.