Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lexa


Lexa
csendes tag

Kérdésem egyszerü.

Van e merszünk összefogni és szembe szállni a Vatera és Teszvesz önkényes sarcának?

Vagy behodolunk és fizetünk a Törököknek?

(#2) Lexa


Lexa
csendes tag

Senki ????????????

Akkor fejet hajtunk?

Ezt nem hiszem el.............

(#3) peterszky válasza Lexa (#1) üzenetére


peterszky
őstag

Inkább úgy tenném fel a kérdést, hogy az eladóknak van-e vér a pucájukban, mert a vásárlás továbbra is díjmentes.

Viszont ez az új Vatera szabályzat nálam is felnyomta a pumpát. Nyugodtan írhatták volna, hogy kell a pénz, ehelyett ráfogják egy ilyen hantára, hogy a termékek egy részét nem veszik meg... Így nem is fogok feltenni semmit, mert pont ez volt a jó, hogy akár egy hónapot is fent lehetett, végül elvitték minden cuccomat.

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#4) stichus válasza Lexa (#2) üzenetére


stichus
tag

nem egy este lesz megváltva a világ

(#5) lúzer válasza Lexa (#2) üzenetére


lúzer
veterán

nem muszáj odamenni, oszt ennyi

Te most az a tatabányai csávó vagy?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#6) Lexa válasza lúzer (#5) üzenetére


Lexa
csendes tag

Nem. Miért az ki?

Használd a Szerkesztés gombot - Loretto

[ Módosította: Loretto ]

(#8) Lexa válasza peterszky (#3) üzenetére


Lexa
csendes tag

Igen ez egy jó kérdés?

De azt sem szabad elfelejteni hogy az eladási árak is megemelkednek mivel mindenki belekalkulája az aukcióba.

Ezt a drágább árat megfizetik e a vevők?

Nem hiszem.
A jó magyar ember nem erről híres.

Szerintem.

(#9) Lexa válasza peterszky (#3) üzenetére


Lexa
csendes tag

Hanem arról hogy rögtön a kiskaput keresi.

(#10) lúzer válasza Lexa (#8) üzenetére


lúzer
veterán

Ezt a drágább árat megfizetik e a vevők?
meg!

Áfáról hallottál?
az 20% (23% lesz) és megfizetik azt is!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#11) Armahun


Armahun
addikt

Piacon is kell helypénzt fizetni, az ingatlanos is kér díjat.
Igazából az lenne a jó megoldás, ha csak akkor kellene fizetni, ha létrejön az üzlet.
Csak sajnos azt nem tudják ellenőrizni, és a magyar emberi ismerve az mindent meg is fog tenni hogy ne kelljen.
A parkolás ennél százszor gusztustalanabb dolog, mégis fizetünk érte.
Meg az üzemeltetől is keresni akarnak vele, ez is érthető.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#12) Lexa válasza lúzer (#10) üzenetére


Lexa
csendes tag

Azért ne tévesszük össze a közértet ezzel!
Az alapvető dolgokat megveszik az emberek, de mint a körülöttünk lévő példák is mutatják mást már nemigen.

(#13) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Javaslat: nyiss személyes blogot, és oda írd meg a panaszodat. Eme topikodat hamarosan zárni fogják.

Elolvastam az új szabályzatot. Ne legyetek már skótok! Ha használtok valamit, aminek igen is vannak fenntartási költségei, mert a szerverek sem levegőn üzemelnek, akkor kell egy kis pénzt adni cserébe. Egyébként sem nagy összegekről van szó.
Plusz. Ha nem tetszik, nem kell használni a reklamált oldalakat. Ennyi.

Micsoda szörnyűség, hogy kiderül, ezen édes egy világon az internet sem ingyenes. Soha nem volt az.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#14) Lexa válasza Armahun (#11) üzenetére


Lexa
csendes tag

De már így is fizetünk díjat ez csak egy plussz díj még rá .

A parkolás meg egyébb dolgokba nem mennék bele.
Mert az már politika.És az személyesen párt emberek zsebébe kerül.
De ez még hab a tortán mert külföldre vándorol még az a kevés pénzünk is.

(#15) peterszky válasza Algieba (#13) üzenetére


peterszky
őstag

Volt díj eddig is, X % minden eladott termék után, amit ki lehetett ugyan játszani, de az érdekesnek tűnt volna, ha az eladó összes adás-vétele nem jött létre :D

Én két eladott PC-s játékért több, mint egy ezrest fizettem be (20k alatt volt a kettő végső ára) és erre még rányomnak kikiáltási ár alapján X forintot egy kamu indokkal, hm, nem tetszik továbbra sem.

Kis pénz eladás után + kis pénz feltöltésért + egyebek = túl sok lesz. Legközelebb már a fénykép feltöltésért kérnek pénzt?

What else you gonna do on a Saturday?

(#16) Algieba válasza Lexa (#14) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Amióta itt vannak az országban a nagy külföldi áruházláncak, azóta jó sokan átszoktak hozzájuk és náluk költik el a pénzüket. A magyar itt is a külföldinek adja a pénzét.
Ez van. Mi mindig kétfelé fizetünk, ha pedig vállalkozók vagyunk, akkor meg élve felfal a saját államunk.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#17) Armahun válasza Lexa (#14) üzenetére


Armahun
addikt

Sajnos ez van. Ez az oldal nyújt egy szolgáltatást, amiért egyedül ő szabhatja meg, hogy mennyi ellenszolgáltatást kér.
Felhasználóként csak annyit tehetünk, hogyha megfelelnek nekünk a feltételek akkor használjuk, ha nem nem.
Azt írtad, hogy fogjunk össze. Te szerinted mit lehetne tenni ez ellen?
Csakmert szerintem semmit.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#18) Lexa válasza peterszky (#15) üzenetére


Lexa
csendes tag

Pontosan erről beszélek.
De legalább lenne más licitálos oldal(magyar) ahová átmenne az ember de nincs .
Mindet kivásároltak a külföldiek.

(#19) Lexa válasza Lexa (#18) üzenetére


Lexa
csendes tag

Azt elfelejtettem még hogy ez a március 25.ei levesszük az árunkat akció
sikeres lessz e?

[ Szerkesztve ]

(#20) Szatír


Szatír
aktív tag

Üdv,

Több éves részvét az egyik oldalon, több fejlesztő ötlet - javaslat, több száz tranzakció után végleg betelt a pohár. Az első lökés az volt amikor pofátlanul eladták felőlünk az oldalt, és a levélre amit nagylelkűen küldtek még csak válaszolni sem lehetett...brávó ! Elszállt velük a ló, nem kívánom nekik - de szerintem pofára esés lesz - mert ez Magyarország és itt "magyarul" kell gondolkodni, nem pedig "ebay-esen", hiszen mások az adottságok.

Véleményem szerint hagyni kell az egészet, egy ilyen brancstól aki elfelejti miből él és maga ellen fordítja a tömeget az bukásra van ítélve... ez a hajó már elment - át kell menni másik oldalra. Van ingyenes oldal is ami a felfutás után lehet megint "értékké" válik és eladásra kerül, de bízom benne, hogy akkor majd jön másik..

Mivel nem "kampányolok" ezért ha valakit érdekel csak privátba küldöm el annak az oldalnak a címét amelyre tudomásom szerint több Vaterás is áttért.

Az akcióhoz sok sikert kívánok !

Vins

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#21) Szatír válasza Algieba (#16) üzenetére


Szatír
aktív tag

Tökéletesen megfogalmaztad.

Még egy dolog: nem állítunk elő semmit, vagy ha igen, akkor azt is kintről hozzák darabokban. Persze amiből lehetne +produktumot előállítani és képes is lenne rá az ország - gondolok itt a mezőgazdaságra - azt persze szétverték, rabolták - uniós szabályokkal leszabályozták. Rabszolgák vagyunk a saját országunkban...ez a szomorú magyar valóság, a felelősök pedig azok az emberek akik 1989-től napjainkig "irányították" az országot.
Még mielőtt bárki is félreérti - MINDEGYIK, 1-től egyig párttól függetlenül. Sajnos bizonyos időnek el kell telnie ahhoz, hogy érdemes legyen a politikai élettel foglalkozni - meg kell tisztulnia a "halnak" amely a fejétől bűzlik.

És megint ki fogja megszívni, aki bérből él. A felső x ezer meg röhög a markába..
Az a vállalkozó aki nem simlizik halott, aki simlizik / áfát csal, nem fizet adót, minimálbéren dolgoztat / meg él mint hal a vízben. Undorító ez az egész.....

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#22) runner 125 válasza Szatír (#20) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hali!

Jöhetne nekem is az oldal címe.

..ebay-es/vatera-s topikban már leírtam, ekkora segghülyéket h eladni egy nagyon jól jövedelmező "boltot".. :F :W
Egyébként nyugodtan kirakhatod ide is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23) fokukac


fokukac
nagyúr

Édes jó Istenem, hogy lehet így megfogalmazni egy topic címét??? Visítok...!
:W

"Van e merszünk összefogni és szembe szállni a Vatera és Teszvesz önkényes sarcának?"

Tudsz Te magyarul? Tudsz ragozni? Szembeszállni valamivel, nem valaminek.
Szembe pedig a muslica száll... :U
Az egyéb helyesírási hibákat már meg sem említem...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#24) Integra válasza fokukac (#23) üzenetére


Integra
titán

és ezt még Gambit nem látta:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25) fokukac válasza Integra (#24) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hát, egy tucatnyi szóban összehozni ennyi hibát, ez szépségdíjas, az biztos! :DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#26) concret_hp válasza Lexa (#1) üzenetére


concret_hp
addikt

nem tudom a mimennyihogyant, 1szer vettem cuccot vateráról, most kaptam valami ímélt, hoyg mimennyi, első ránézésre lehet hogy soknak tűnik amit kérnek. az hogy ha pofátlannak tartod az árakat meg stb, az a te dolgod. ha így van akkor roppant egyszerű, nem veszed igénybe a szolgáltatásukat :) ha sokan így tesznek vagy észbekapnak vagy nem.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27) Jester01


Jester01
veterán

Én nem vateráztam eddig, de néha benéztem tájékozódás céljából. Most elolvastam a módosítást:
A feltöltési díj összege a kikiáltási-, minimál- vagy fix ár értékétől függ. ... A feltöltési díjak alól teljes körű mentességet élveznek az 1 Ft-ról, minimálár nélkül indított aukciók!

Hát tessék szépen 1ft-ról indítani a cuccokat. :K
Eddigi (minimális) tapasztalatom szerint igen kevés igazi árverés folyt mert az emberek gyakran irrelális kikiáltási és/vagy minimál árral hirdették meg a cuccokat. Ettől most hátha megélénkül a piac.

Jester

(#28) Lexa válasza Jester01 (#27) üzenetére


Lexa
csendes tag

Köszönöm a pozitív és negatív hozzászólásokat.

A címre sokan felkapták a fejüket ki ezért ki azért és máris két táborra osztódtunk.
Ki sárbanyomós ki éljenzős hangvételben nyilatkozott.

Azt azért ne felejtsük el ha itt az aprohirdetésekben bevezetnék ,hogy nem athatod annyért az árudat amennyiért szeretnéd ,ugyancsak nagy felháborodás lenne.

Nem azért licitálsz hogy 0 forintról kezdj hanem a játék és kaszinó filing vonz sok embert.

Ma mindenhonnan pénzt húznak le rólunk nagyüzemben.
A kérdés az volt ,teszünk e ellene valamit vagy nem.

És itt vissza is kanyarodtunk a topic címéhez.

(#29) Lexa


Lexa
csendes tag

Kezdjétek már összeadni az -indítási + fix aukciós + % díjat.
Na utána van panpogás,amikor x % aukciós díjat követel a vatera.
Az nem emeli meg a termék árát?
Ki az a hülye aki ennek tudatában 0 forintról kezd, ha csak nem a szemétbe akarta elözőleg kidobni a cuccost.

(#30) Ariadne


Ariadne
őstag

Nem lehetne mindenekelőtt a topikcímet kijavítani, hogy 1. helyesírásilag legalább közelítsen a társadalmilag elfogadott normákhoz és 2. értelmes legyen? Fáj ránézni... :F

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#31) adalbert1


adalbert1
veterán

Igaza van a többieknek, ha nem tetszik, ne vegyétek igénybe ezt a szolgáltatást. Pl. itt a PH!-n is lehet hirdetni...
Ja, hogy itt van olyan tájékozott a vásárlóközönség nagy része, hogy nem veszi meg sokkal drágábban a terméket mint amit ténylegesen ér az már mást téma... :U

(#32) runner 125 válasza adalbert1 (#31) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pont ezt akartam írni, vateran a piaci ár felett ellehet adni szinte mindent. :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33) -NOKIA- válasza Ariadne (#30) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Gondolom a modik meg tudják csinálni...

(#34) Lexa válasza -NOKIA- (#33) üzenetére


Lexa
csendes tag

Nem köteleő ezt a topic-ot olvasgatni !

Ha bírálni szeretnéd bármilyen okból akkor ne ide írd hanem szólj a megfelelő helyen és majd eldöntik.

Itt most nem a kukackodásról szól a téma hanem egy bizonyos támakörről és annak következményeiről.

Gondolom van olyan ember akit érdekel a jövő ebből a szempontból.

Vagy így , vagy ugy!!!!!!!!!!!!!!

Kérem az írjon aki konkrétan a címben megadott témát és annak következményeit szeretné megvitatni esetlegesen javaslatokat tanácsokat adni.

Aki nem ,nyisson új topic-ot.

Köszönöm.

(#35) Jester01 válasza Lexa (#29) üzenetére


Jester01
veterán

Ha jól értettem a feltételeket, az indítási díjat beszámítják a sikeres aukció után fizetendő díjba. Tehát ezzel csak azt akarják, hogy a sok sikertelen aukció után is kelljen fizetni. Azok pedig azért sikertelenek, mert túl magas a kikikáltási/minimál ár ez ellen pedig a bevezetendő díj majd tesz!

Bizony az árverés nem csak azért van, hogy az eladó meghirdesse az általa elvárt áron a cuccost és röhögjön a markába, hogy a sok birka vevő meg egyre feljebb veri az árat. Az eladónak is kell kockázatot vállalnia, igenis alacsonyabb áron kell meghirdetni és hagyni hogy a licitek miatt felkússzon az ár addig a szintig amit a vevők gondolnak.

Jester

(#36) Lexa válasza Jester01 (#35) üzenetére


Lexa
csendes tag

Te adtál már el a vatera vagy a teszvesz piacterén terméket?

Mert ha igen , akkor nem írnál ilyenek.

(#37) Lexa válasza Jester01 (#35) üzenetére


Lexa
csendes tag

Mondok egy példát.

Ha nagyon meglennél szorulva és rákényszerülnél hogy eladd a
C128, floppy,+ nyomtató, +lemezeidet és tudod hogy 15,000,-ér
Feltennéd 0 forintra majd eladnád a licit végén 3000,-ért mert éppen
hónap végén tetted fel és nincs pénze az embereknek fellicitálni?

Tetézve: + befizeted belőle az 1200,- fix aukciós díjat + a 4% díjat?

Nos kezdjünk el gondolkozni !!!

(#38) Kidus válasza Lexa (#1) üzenetére


Kidus
őstag

A kerdes ertelmetlen. De ha gondolod atirom :U

Assuming Control

(#39) Lexa válasza Kidus (#38) üzenetére


Lexa
csendes tag

Tégy belátásod szerint.

[ Szerkesztve ]

(#40) Ice!?


Ice!?
őstag

Nagyon sokáig lehetne vitatkozni, mindenki máshogyan látja.
Szerintem akkor is pofátlanság még azért is díjat kiszabni, ha nem sikerült eladni a terméket..
Jó. Mindenféle fenntartási költség van, amit bizony mi fizetünk ki, mert a mi cuccunkat sikerült eladni. Ezt meg is értem, mert nem lehet olcsó mulatság egy ilyen kaliberű céget üzemeltetni.
De. Ha nem sikerült eladni, akkor miért fizetnénk? Semmi értelme. Ez csak a Vaterának illetve a Teszvesznek jó.
Én támogatom az "akciót", bár szerintem nem lesz semmi következménye. Nem hinném, hogy földhöz vágná őket az, hogy egy napig a felhasználók ~fele leveszi a hirdetést.

Jester01: Minimálár nélkül 1Ft-ről. Tehát ha jól értelmezem, akkor annyiért adja el az eladó, amennyire 1Ft-ről feltornásszák. Szerintem nem sokan raknának fel pl egy 20k értékű telefont úgy, hogy jóval az értéke alatt elkelhet.

(#41) Jester01 válasza Ice!? (#40) üzenetére


Jester01
veterán

Szerintem nem sokan raknának fel pl egy 20k értékű telefont úgy, hogy jóval az értéke alatt elkelhet.

Hát az árverés az ilyen. Ha az eladó mondja meg az árat, az akkor az apróhirdetés :P

Jester

(#42) Lexa válasza Ice!? (#40) üzenetére


Lexa
csendes tag

Igen.
Rátapintottál a lényegre.Most én sem hiszem hogy nagyot durranna a dolog.

Szerintem akkor fognak sokan elpártolni ezektől az óldalaktól amikor megkapják az első borsos megemelt számlát.

Mondani sokmindent lehet .
Meg így megszorítani meg ugy megszorítani.

De most a pénztelenség az úr .

Másrészt.
Azért vagyunk magyarok hogy ne hasonlítsunk "egy két bugyuta " nem nevezem meg ország népcsoportjához.
Ott meglehet tenni de szerintem nálunk nem.

Csak az a nyomorult szomszéd tehene ne lenne.
Nálunk ez az akadály.

(#43) Lexa válasza Jester01 (#41) üzenetére


Lexa
csendes tag

Jester01

Te raktál már fel eladói hirdetést ezekre az oldalakra?

(#44) Jester01 válasza Lexa (#43) üzenetére


Jester01
veterán

#27: Nem. De attól még tudom mi az az árverés.

Jester

(#45) Lexa válasza Jester01 (#44) üzenetére


Lexa
csendes tag

Na itt kezdődnek a problémák.

Ez a tipikus esete annak amikor a cipész megmagyarázza a péknek hogy süssőn kenyeret.

Légyszi elöbb tegyél fel egy neked fontos és sokatérő árút eme lapokra 0 forintért.

Ha lezárult az árverés megoszthatnád a tapasztalataidat velünk.

Kicsit olyan kibic szaga van a dolognak.

(#46) lúzer válasza Lexa (#37) üzenetére


lúzer
veterán

Hol van fix. 1200 ft? :F

és ennél termékfeltöltési díj?
az sincs

http://www.vatera.hu/item/costcalc/index.php
3000 Ft-os eladási ár esetén a jutalék: 180 Ft

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#47) lúzer válasza lúzer (#46) üzenetére


lúzer
veterán

persze szóljatok ha valamit benéztem, de a Jutalékszámláló-tól eltrő jutalékot szerintem nem kell kifizetni, peres eljárásban buknak

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#48) Jester01 válasza Lexa (#45) üzenetére


Jester01
veterán

Én mondtam rögtön az elején, hogy nem vateráztam, tényleg kibic vagyok. De azért, mert gyakran bekukkantva azt láttam, hogy semmit sem ér az egész, mert nem árverésre használják leginkább.

Gondolj bele, a vaterának az a jó, ha pörög az üzlet, az pedig akkor pörög ha sok igazi aukció van amire gyűlnek az emberek (pl. én). És ha sokan vannak, akkor attól sem kell tartani, hogy egy dolog áron alul kel el, mert a licitálás során felkúszik az ára addig ami kb. megfelelel a piaci értéknek. Szerintem aki ezt a kockázatot nem vállalja az ne árverést csináljon hanem apróhirdetést.

De én igazán nem akarom megmondani senkinek mit csináljon, csak rámutattam, hogy én (vevőként) akkor használnám gyakrabban a vaterát, ha ilyen irányú változások lennének. A hasonlatodban tulajdonképpen te vagy a cipész, aki meg akarja mondani a vaterát üzemeltető péknek, hogyan süsse a kenyerét.

Jester

(#49) Tomate


Tomate
veterán

Én is vateráztam annó amíg normálisak voltak. 100+ adásvételem volt. Jó dolog volt. Feltettem ami nem kellett és dőlt a lé. Aztán kihúzták a gyufát a számlázással. Állandóan letiltottak 1000Ft-ok miatt mikor már több mint 20000Ft-ot tejeltem jutalékra. Már nem is tudom hányszor inaktiváltak és aktiváltak újra. Befizetett jutalékokra, küldték az újabb és újabb felszólítást. Aztán jött, hogy fizetni kell azért is ha felrakom a cuccot... Most is van tartozásom. Nevetséges 167FT a semmiből! Arra jó hogy küldjék az email-eket és ne adjak fel semmit, mert nem lehet. (nem mintha amúgy feltennék valamit is ezek után) :(

[ Szerkesztve ]

(#50) Lexa


Lexa
csendes tag

Végül is pro és kontra.

Csak az a probléma aki ágál hogy nemérti mit problémázunk ezen,
nem hasztálta ezeket az oldalakat max csak bekukkantott.

Szerintem így könnyű osztani az észt!

Aki használja az oldalakt felháborodott aki meg nem és nem is fogja az meg helysli.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.