Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) -NOKIA- válasza Lexa (#34) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nem én kifogásoltam a topic címet, csak válaszoltam a kollégának.
Egyébként tényleg lehetett volna igényesebb címet kitalálni. :DDD

(#52) Lexa válasza -NOKIA- (#51) üzenetére


Lexa
csendes tag

Lehet.
De erre sokan felkapták a fejüket.
Míg egy semmitmondó blabla ékesen írt nyitásra ,beleuntan ránéznek és továbblapoznak.

(#53) Lexa


Lexa
csendes tag

Látom kevés sikerrel járt ez a mai sztrájk.
De ez így helyes.
Fizessünk csak a külfödieknek.
Akár bankról akár a vatera vagy teszveszről van szó.

Végül is az a cél hogy az ö pénztárcájuk dagadjon.

Tipikus magyar mentalitás.

Összetartás = egy nagy 0.

(#54) Szatír válasza Lexa (#53) üzenetére


Szatír
aktív tag

Szerintem ne csüggedj, inkább tégy ellene.
Sajnos ezt az országot már eladták a fejünk fölül, ezért is döntöttem úgy, hogy elég volt, nem szeretnék már itt élni. Rabszolgák vagyunk.....

Gyere inkább a zsibvasar.hu-ra...magyar és egyenlőre full ingyenes !!!!

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#55) Lexa válasza Szatír (#54) üzenetére


Lexa
csendes tag

Sajnos ,látom mindenki szari... bele.
De amikor szorul a hurok rohangálnak ,hogy így a pénz meg ugy a pénz.
Még mindíg ott tartunk - dögöljön meg a szomszéd tehene.

És akkor hova kellene menni?

(#56) Szatír válasza Lexa (#55) üzenetére


Szatír
aktív tag

ok, akkor leírom - én a zsibvasar.hu-n fogok szerencsét próbálni, most még ingyenes is ráadásul - elvileg majd 4% lesz a sáp. Mellette még futtatom a vaterás dolgaimat, mert voltam olyan hüle,hogy előre szoktam utalni 1-2 ezer ft-ot nekik azért, hogy 2-300 ft-os számlákkal ne cseszegessenek - és még abból van pár Ft szóval kb. még 1-1,5 hónapig kitart.

Nem vagy egyedül, és részben igaz, hogy az emberek java inkább beletörődik sajnos - ezért írtam, hogy próbálkozz mással. És bízz benne, hogy a vaterának nem jön be a számítása és visszahátrál.

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#57) Shy


Shy
tag

Úgy látom nincs merszetek :(

Kell, vagy rakom el?!

(#58) Jester01 válasza Szatír (#56) üzenetére


Jester01
veterán

Indult egy másik oldal is, ami elvileg ingyenes is marad.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#59) biga válasza Lexa (#45) üzenetére


biga
senior tag

Már bocsi, de én sem tudok tojást rakni, de azért meg tudom különböztetni a jó tojást a záptól. Attól, hogy Jester nem vaterázott még, attol még az árveréssel kapcsolatban igaza van. Én sem adtam el még vaterán semmit, de vásárolni már vásároltam párszor. De mióta a vatera egy szimpla apróhírdetés lett felé sem nézek. Mert ha te úgy hírdetsz meg valamit, hogy szerinted az a termék 15000-t ér, és ezt adod meg minimálárnaak és villámárnak is (vagy alatta/felette 1-2 ezer FT-al), akkor az lényegében fix ár. Ha meg fix áron hírdetsz, akkor az apró, nem árverés. Az árverés az bizony 1Ft-ról indul, akár tetszik akár nem. És ha a vásárlók szerint az a termék most épp 3000 Ft-ot ér, akkor annyit. Ezért hívják ezt árverésnek. Ha te nem így gondolod, akkor miért nem hírdetsz egyszerű apróhírdetési oldalon? A vatera nem e-bay, de valahol szeretne az lenni. És bizony ha körbenézel az e-bay-en, ott azért a túlnyomó többség bizony 1€-ról nyit, gyakran minimálár nélkül...

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#60) Lexa válasza biga (#59) üzenetére


Lexa
csendes tag

Hali.
Már meg bocsáss ilyet is csak az ír aki nem adott el a vaterán vagy a teszveszen.

Te mikor is adtad el a cuccodat mélyen ár alatt?
Na ezen kellene elgondolkodnod.

Vásrolni"" Teccik jó ócsón ""ár alatt de eladni már büdi?

Az e-bay t. hadjuk.Elöbb a szinvonalat kell elérnünk mint pénzügyileg mind kulturában.

(#61) Lexa válasza lúzer (#46) üzenetére


Lexa
csendes tag

Kedves lúzer

Mikor kiszámlázzák az aukciót akkor valahogy nem ezek a számok szerepelnek a számlán.

Nem egyszer nem kétszer fordult már elő velem.
De szerintem mással is aki kereskedik.

(#62) Lexa válasza Lexa (#61) üzenetére


Lexa
csendes tag

Ugy látom két pártra szakadtunk.

Akik kereskednek ,eladnak és sokalják a plussz sarcot "költséget".

És akik már hallottak róla esetleg benéztek vagy netán egyszer már vásároltak.
Nekik meg mindegy hogy mennyit fizet utána az eladó csak ő olcsón vehessen.
Amugy fingja sincs az egészről de ha lenne is nem nagyon érdekli.

Na igazam van vagy igazam van.

(#63) Calibos válasza Jester01 (#58) üzenetére


Calibos
addikt

Van még rajta mit javítani.

(#64) lúzer válasza Lexa (#61) üzenetére


lúzer
veterán

akkor nem kell kifizetni, oszt jónapot
lehet perelni, elbukják, ilyen egyszerű

mellesleg még mindig nem értem, miért zavar
ne menj oda és kész

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#65) Lexa válasza lúzer (#64) üzenetére


Lexa
csendes tag

Például ha neked nemtetszik az internet ,akkor te sem internetezel?
Sajnos az az oldal a szükséges rossz, most. Mivel nem nagyon van másik.
Ez azért lehet mert amerikai modszerrel lemosták a föld szinéről a többi társ oldalakat.
Persze ehhez kellett a bugyuta és egyben hiéna magyar közre müködés is.

(#66) Louloudaki válasza biga (#59) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

kicsit beleszólok én is: az árverés nem attól árverés, hogy 1ft-ról indul. ha elmész hagyatéki vagy műtárgy árverésre, ott se azt mondják, hogy 15. századi ilyen meg olyan fából készült aranyberakásos asztal, kikiáltási ár 1ft. nem? :N

(#67) lúzer válasza Lexa (#65) üzenetére


lúzer
veterán

hülye példa
inkább internet-szolgáltató, és igen: választok

a vatera szerintem nem létfontosságú, sőt mi van ha nincs?
semmi
most nem lehet máshol eladni pár vackot?
engem pl. rohadtul nem érdekel, ebay sokkal olcsóbb

vatera: pofátlan szolgáltató de pofátlan eladókkal, megérdemlik egymást

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#68) biga válasza Louloudaki (#66) üzenetére


biga
senior tag

Műtárgy árverésen ellenben voltam. És ott bizony viszont ha nem adják meg az induló árat sem, akkor akár csökkenteni is elkezdenek. Igen, egy árverés így is működhet. A vaterán is lehessen csinálni olyat, hogy ha az általatok ajánlott árat nem adja meg senki, akkor akár lefelé is mehessen az ár. Ugyanis ekkor valóban a piac dönti el, hogy mennyit ér meg neki az adott cucc. Nos, ilyen egy árverés. Amíg nem így megy, addig csak egy apróhírdetési oldal és kész.

Lexa: hiszed vagy sem, adtam már el párszor ár alatt cuccot. Mert el akartam adni, és nem akartam belőle mindenáron (akár pofátlanul is) meggazdagodni. De itt sztem nem ez a lényeg. A lényeg az árverés és az apróhírdetés között van. Te szimplán hírdetni szeretsz (ha jól értelmezem), és örülsz, ha esetleg még feljebb is verik az általad ajánlott árat. Én meg ha árverést akarok nézni (és szerintem nem vagyok ezzel egyedül), akkor árverést keresek, nem apróhírdetési oldalt. Nos a vatera egyre inkább egy szimpla apró szerintem.

[ Szerkesztve ]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#69) lúzer válasza biga (#68) üzenetére


lúzer
veterán

már csak azért is mert árverezni egyedi alkotásokat szokás
nem pedig gagyi tömegcuccot

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#71) Lexa


Lexa
csendes tag

Egy két tagtársunk kicsit eltolta személyesé a témát.
Itt nem arról cseverészünk hogy ÉN mennyiért adok valamit a fentnevezett aukciós oldalon,hanem arrol mennyi bőrt tud lehizni az eladókról és lenyeletni az oldal tulajdonosa.
A rádió is bemondta több száz millios haszonra tettek szert a tavaji évben.
Ez nem is baj de itt kezdődik az igazi hiénáskodás amikor már a telhetetlenség felé kezd fajulni a dolog.

-----------------------------------------------------------------------------------

Visszatérve magamra.
Igen árulok termékeket az oldalakon.
És szép sikerrel.
Ha kell akkor egyforintról is indítottam már aukciót.
Vagy csökkentettem az árat amikor ugy itéltem meg hogy nem fog elkelni az eredetileg eltervezett összegért.

Na de a jopofa kibiceknem üzenném gondolom én senki nem olyan hülya hogy Pl egy több százezer forintos autót egy forintért hirdeti meg!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
És vizsgáljuk meg egy másik szemszögből is .
Volt 1 forintos nagyon kecsegtető hirdetés fel is nyomták az árát a termékeknek rendesen.
Erre kiderült az eladó a müszaki boltban fényképezte le a taz eladandó árut amit meghirdetett.
Mire rájöttek a vevők akkorra már közel 2 milliót utaltak át egy hajléktalan számlájára.
Rendőrségi ügy is van belöle de szerintem ez a mérközés már az utalás pillanatában megpecsételődött.

Mit mondott a vatera!!!

Nagyon sajnálják a történteket.De nem vállalnak felelőséget semmiért.
Az alpszabályzatuk igencsak hosszu ha netán valaki gerjedne rá hogy elolvassa.
És ott csak nekik van joguk, nekünk csak kötelezettégünk van.

Na szóval.
Akkor el kellene nyamnyogni ezeken a dolgokon is .
Nem csak vevő van a világon eladó is.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Azt meg már írtam
az e-bay t ne keverjük bele .
Messze van drága és macerás .
Ezt azért írom hogy felhorkanjon egy két nagytudásu okoskodó.
Hogy én már vettem ott és így meg ugy.
Na azért ott sem fenékig tejfel,ott is van szar meg átverés.
Tudnék mondani példákat.

(#72) Daemon09 válasza Lexa (#71) üzenetére


Daemon09
őstag

Pedig elég sokszor van, hogy autót tesznek fel 1ft-ra akár min. ár nélkül.
Elég sok gond van ezekkel az aukciós oldalakkal, egyeseket le se sz@rnak, másokat meg minden szarért elővesznek. Ez a saját példámból is tudom.
De nagyon sok az idióta ember az eladók és a vevők között is. Felteszi a cuccait 1 forintra, min. ár nélkül, megveszek tőle 5 cuccot 1ft-ért. E-mailekre nem reagál, telefonja nem elérhető. Erre egy hét múlva jön az értékelés, hogy én nem vettem fel vele a kapcsolatot és megfenyeget, hogy ha negativot adok neki, akkor jelenti a vaterának és kidobat onnan. Én irtam a vaterának, le se szarták az egészet, nem foglalkoztak velem. Ez csak annyiból idegesit, hogy ok nélkül eltávolitották az aukciómat, felfüggesztettek pár napra és a termékem nem volt besorolható egyetlen tiltott kategóriába sem. Ami még ezt fokozni tudja, az az, hogy ahányszor irtam nekik, annyiszor mást mondtak, hogy miért lett törölve.
Nem hiszem, hogy sok ember van, aki a 40 oldalnyi szbályzatot végigolvasná...

Az meg, hogy ki mit mennyiért akar eladni, az szerintem mindenkinek a saját dolga, maximum nem veszi meg tőle senki, vagy előbb utóbb talál egy balekot.

Hogy a topic cimére is irjak valamit, nincs ebben az országban összetartás, hogy fellépjen több ember is ellenük...

(#73) Lexa válasza Daemon09 (#72) üzenetére


Lexa
csendes tag

Igen van igazság abban amit írtál.
Már én is jártam így.
De optimista vagyok alapból.(néha nem jó) és némi mérgelődés után felfujtam magam és ujrakezdtem.

Azért a licitágatásoknál elég sokminden kiderül ,milyen hülyék vagy éppen milyen okosak az emberek.,

Az autó rossz példa volt.
1 forint indulóval olyat is kapsz tisztelet a kivétel.

(#74) lúzer válasza Daemon09 (#72) üzenetére


lúzer
veterán

megfenyeget, hogy ha negativot adok neki, akkor jelenti a vaterának és kidobat onnan. Én irtam a vaterának, le se szarták az egészet, nem foglalkoztak velem

vele miért fogalkoznának?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#75) Lexa válasza lúzer (#74) üzenetére


Lexa
csendes tag

Ezek a (buzi hülye ) vevők kategoriályába sorolandók.
Egyszerüen zárd ki az aukciódbol.

Sajnos nem tudod elkerülni.
Nekem ha valaki 0 felhasználó akkor gyanusnak tekintendő.
Persze ez relatív.

(#76) Daemon09 válasza lúzer (#74) üzenetére


Daemon09
őstag

Miért foglalkoznának? Ezek szerint mindent szabad? Mégsem akarom eladni annyiért, adok egy negativot és ennyivel el van rendezve?

mod : Kizárnám az olyan embert is, akinek van 5 nagativ értékelése, megveszi a termékemet az utolsó pillanatban, ugyanugy negativot kell adnom, mert elérhetetlen. Újrahirdetem a terméket és megintcsak ő az, aki licitál rá. :W
Ugylátszik, van akinek ez jó szórakozás.

[ Szerkesztve ]

(#77) Lexa válasza Daemon09 (#76) üzenetére


Lexa
csendes tag

Ezért írtam.
Ha kizárod akkor már nem tud többet licitálni a termékedre.

Mindíg lesznek ilyen tipusu emberek,ezt nem tudod kikerülni.
Erre való az értékelési lap.
Ott meg tudod nézni hogy megbízható e.

Nálam is előfordult hogy vidéki volt a vevő és látatlanul átutalt 50,000,- a készülékemért és én becsülettel el is küldtm.

De volt olyan is hogy utánvéttel küldtem és egyszer csak jött a postás és vissza hozta + ki kellett fizetnem a vissza utat is.

(#78) Lexa


Lexa
csendes tag

!!! A következő kérdés !!!

Kell e nekünk licitálós oldal.

Szerintem igen mert szeretik , izgalmas és kihívásokra sarkall.

[ Szerkesztve ]

(#79) Daemon09 válasza Lexa (#77) üzenetére


Daemon09
őstag

Ez van sajnos. Én már nem küldök utánvéttel semmit, mert megjártam párszor...

(#80) sbazsi


sbazsi
veterán

76
Kizárnám az olyan embert is, akinek van 5 nagativ értékelése, megveszi a termékemet az utolsó pillanatban, ugyanugy negativot kell adnom, mert elérhetetlen.
És ha kizárják mit érnek el vele? Azt, hogy Kovács Pista regisztrál Szabó János néven???

71
Mire rájöttek a vevők akkorra már közel 2 milliót utaltak át egy hajléktalan számlájára.
Annak is csak gratulálni tudok, aki személyes találkozó nélkül egy vadidegennek elutal 2 milát. Igazából már a Nyíregyházi notebookos csalónál is sokalltam azt a 200.000 Ft-ot, amit vakon elutalt/kifizetett utánvéttel...
Van egy érték, ami felett csak személyes átvétel van, amibe bele kell férnie a próbának is. Vagy inkább le kell adni az igényeket, és megvenni valamit újonnan.

71
az e-bay t ne keverjük bele. Messze van drága és macerás .
Eladni, vagy venni? A magyar siteok tele vannak az e-bayről rendelt cuccokkal. A magyar eladó megrendeli ebayen, majd tovább postázza. Így lesz a <10 (postával) usd cuccból 4-5ezer forint + posta. Ja, és ki kell várni azt, hogy megérkezzen az eladóhoz a termék, mert készletet azt természetesen nem tart.
Na meg vettem én az ebay-en skype telefont. Postával együtt 10.000 Ft volt. Kész szerencse, hogy itthon is lehet(ett) kapni, potom 30.000-ért.
Csak mert az ebay drága.

Egyébként meg szeretnék nyitni egy üzletet New Yorkban, a Broadway-en. Na jó, tulképp a Westenddel is beérem. De drága. Fogjunk össze, és törjük le az árakat.

(#81) lúzer válasza sbazsi (#80) üzenetére


lúzer
veterán

:C :C

én meg 12k-t fizettem a boltban ma reggel (eddig mindig 10 alatt voltam)
fogjunk össze a 20% áfasarc ellen!

hagyjuk, vagy nyulak vagyunk?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#82) Lexa válasza lúzer (#81) üzenetére


Lexa
csendes tag

IGEN A MOSTANI FELÁLLÁS SZERINT MI NYULAK VAGYUNK.

VAGY CSAK KÖZÖNYÖSEK?

(#83) ngabor2 válasza Lexa (#82) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ehez miért kell kiabálni? gondolkodj logikusan, ne indulatból. van kismillió hirdetés, aminek igen nagy százaléka "csak úgy, meghirdetem, legfeljebb nem viszik el" alapon került fel, mert ingyenes. van az egyszeri vevő, aki venni akar valamit, használja a keresőt. azt látja, hogy 428 találat. megnézi az első 20-50 hirdetést, és mivel igen nagy részük nem az, amire ő számított hagyja az egészet a francba. viszont ha ezek a töltelékhirdetések eltűnnek, akkor már nem 428 találat lesz, csak 42, amit lényegesen könnyebb átnézni, mivel az eladók mindet el akarják adni.

megnöveli ez az árat? igen. milyen mértékben? minimálisan. kapunk cserébe valamit? igen, jobban átlátható rendszert. az a baj, hogy az indulatosak csak az első kérdés válaszáig jutnak el, a többiig nem.

végül még néhány kérdés-felelet:
- a vatera vagy a teszvesz monopolhelyzetben van magyarországon?
- nem, van még más hirdetős oldal, ahol lehet licitálni is.
- ha nem tetszik ezen oldalak hozzáállása, nyithatok más ilyen oldalt?
- igen, van rá lehetőséged.

csak ha nyitsz ilyen oldalt, akkor arra vigyázz, hogy ne kérj pénzt semmiért, mert csak úgy leszel népszerű. ja, hogy akkor nem tudod fenntartani, és tele lesz szeméttel? de népszerű leszel, és neked csak ez számít.

(#84) Depression válasza Lexa (#37) üzenetére


Depression
veterán

Tetézve, ezt számold át újra!

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#85) Lexa válasza Depression (#84) üzenetére


Lexa
csendes tag

Te sem arról írsz amiről a kérdés szól !

Nem arról van szó hogy az eddigi aukciós díjakat töröljék el , hanem a plusz díjak ne vezessék be !!!!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#86) Depression válasza Lexa (#85) üzenetére


Depression
veterán

Na jól van. Figyu!
Eddig is hasznot húztál abból az oldalból, ezután is fogsz. Nem tetszik, hogy árat emeltek? Úgyis beépíted a saját áraidba.
Igenis tűnjön el a sok, ezeréve túlárazottan hírdetett termék!
És igenis már régóta nem aukciós oldal, hanem boltok kiterjesztett piaca lett! És ezért fizessenek is. Drága? Menj máshová, de ne indulatoktól vezérelve harcolgass itt, hogy NEKED mennyivel rosszabb.

Tisztánlátás végett:

Feltöltési díjak
1Ft, minimálár nélkül 0 Ft
2 - 5000 Ft 5 Ft
5001 - 10 000 Ft 10 Ft
10 001 - 20 000 Ft 20 Ft
20 001 - 60 000 Ft 30 Ft
60 000Ft felett 40 Ft
Ingatlan, Építkezés, Otthon > Ingatlan és alkategóriái (kivéve az Albérlet) 500 Ft
Albérlet 300 Ft
Egyéb jármű; Haszongépjármű, munkagép, busz; Légi jármű; Motor, robogó, quad; Személyautó; Versenyautó; Veterán jármű > Autó; Veterán jármű > Motor; Vízijármű (kivéve a Motorok)* 500 Ft
Motorok* 300 Ft

Tehát 60.000 Ft feletti cucc feltöltési díja 40 Forint!!! Ez fáj neked annyira?

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#87) Lexa válasza Depression (#86) üzenetére


Lexa
csendes tag

Na na ,te tudzs valamit !

Csak nem a vateránál vagy másod állásban?

Amugy megnézheted megritkultak az aukciók az oldalakon.
De mit ad isten hirtelen feltöltésre került rengeteg nagykerskedői áru de tömegével.
És a vatera füle botját sem mozdítja ,idáig kordába tartoták ezeket de most hirtelen
Kb két hete nem! Érdekes. Azért el kellene ezen is gondolkodni.-

Nem csak a saját véleményemet képviselem.
Vagy nem olvastad a hozzászólásokat?

(#89) Depression


Depression
veterán

Igenis ne fájjon az az összeg, hanem olyan cuccot olyan áron kell felrakni, amit el is visznek.
Egy újságban mennyibe is kerül egy hírdetés? Persze, ott nem kérnek részesedést, de ugyanúgy hetente kérik a lóvét. Ha sikeres vagy, ha nem. Persze ők az újságot is pénzért adják.
Nem érdekel a vatera, nincs semmi közöm hozzá.
De tényleg örülök, hogy sok olyan hírdetés tűnik el, amik hónapok óta csak egy palimadárra várnak. Persze minden változásnak vannak áldozatai. De! Ne azt nézzük, hogy egyszerre hány termékkel vagyunk jelen. Mert ezt az összeget minden egyes termékhez hozzá lehet csapni. Amit meg 1-2 hónapon belül nem visznek el, az ne is legyen ott! (és igen tudom, hogy ezt a ritkaságok szívják meg)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#90) Apollyon válasza Depression (#89) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"De tényleg örülök, hogy sok olyan hírdetés tűnik el, amik hónapok óta csak egy palimadárra várnak."
Egy ismerősöm vaterázik, és ő is ad el olyan cuccokat, amiket igazából csak ilyen palimadarak vesznek meg. Nos legalább ez is generált egy afféle forgalmat a vaterának, az eladó is, meg a palimadár is jól járt ha megvette, ha meg nem tetszett neki a cucc, akkor úgyis visszakérte a pénzt, nem?

A palimadarak meg ezek nélkül a cuccok nélkül is azok maradnak, akik.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#91) ngabor2 válasza Kalandor (#88) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az oldal üzemeltetői úgy gondolták, hogy az ilyen, sok apróságot külön-külön meghirdetők rétege az, akit "le kell építeni" az átláthatóság érdekében. külföldön bevált. itt... majd kiderül. nem azt állítom, hogy ez az egyetlen üdvözítő út, vagy hogy nem lehetett volna másként... de ez is egy megoldás.

az ilyen cuccokkal arányaiban több az adminisztráció, mint utánuk a bevétel, legalábbis a nagyobb értékű dolgok esetén. tehát ezeket akarják kordában tartani. valahogy úgy gondolhatják, ha már n-szer nem vitték el, akkor miért akarod n+1. alkalommal is meghirdetni, azonos áron? a Vatera, mint magáncég, úgy döntött, hogy ezt a réteget leépíti. legalábbis az intézkedéséből nekem ez jött le. mivel magáncég, megteheti. valszeg előtte átgondolták, hogy x nagyságrendű eladó fog elfordulni tőlük, és a bevételeiket a többiek behozzák.

megpróbálják az embert az 1ft-os aukciók felé terelni, viszont ez így ebben a formában nem biztos, hogy bejön.

egy ideje én is csak vevőként járok a vaterára. régebben adtam is el, de nem túl sok mindent.

[ Szerkesztve ]

(#92) Lexa


Lexa
csendes tag

Akkor hogy is van? a Massziv vaterások a benézegető néha vásárlók ellen?

Érdekes azt vettem észre aki folyamatosan ott árul akármit is annak nem ez a gyepáljuk ki az eladókat jellegü a véleménye.

Akik viszon immel ámmal tudnak róla netán benéztek és egyszer már el is adtak valamit
azok IGEN ritkuljon hulljon a férgese a jelszavuk.

Nincs ebben valami visszásság?

(#93) Lexa válasza Lexa (#92) üzenetére


Lexa
csendes tag

Ja igen ha nincs eladó akkor mit is nézegetek vagy netán mit is vásárolnak ezeken az oldalakon?

Az apro árú nem jó és a nagyértékü sem jó ,akkor mi jó?

(#94) sbazsi válasza Lexa (#93) üzenetére


sbazsi
veterán

ha nincs eladó akkor mit is nézegetek vagy netán mit is vásárolnak
és ha nincs a vatera/teszvesz?
ők eldöntik, hogy milyen áron kínálják a szolgáltatást.
te eldöntöd, hogy igénybe veszed-e.
én pedig hogy megveszem-e a termékedet, melybe te beépíted a v/t szolgáltatásának az árát.

Szavaidból azt veszem ki, hogy neked jár az ingyenes termékfeltöltés lehetősége, amit most elvettek tőled. De miért is jár???

De most komolyan, ki kényszerít téged, hogy a v/t oldalon adj el?
mehetsz az ingyenes oldalra is.
csinálhatsz saját weboldalt, vagy akár webáruházat is.
sőt, még akár saját aukciós oldalt is csinálhatsz.
vagy hirdethetsz az apróneten/expresszen.

Szóval ki kényszerít rá?

[ Szerkesztve ]

(#95) ngabor2 válasza Lexa (#92) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nekem inkább úgy tűnik, hogy te nem vagy hajlandó a lényeget megérteni, amit már többen, többször leírtunk. Kalandor azt írta, hogy hirdetett, de már nem hirdet, mert neki nem éri meg. én azt mondtam, hogy egy ideje nem hirdetek. tehát nem mi leszünk a vatera nagybefizetői és törzsárusai. őt rosszul érintette, de nem ment tüntetni ellene, "mindössze" nem hirdette meg a cuccait ismét.nem ismerem a tranzakció-történetét, de valszeg jópár sikeres eladáson van túl. el tudom képzelni, hogy valamikor, ha ő is úgy látja jónak, ismét hirdetni fog. az is lehet, hogy elmegy másik oldalra.

ahogy látom, te viszont csak egy forradalmat akarsz szervezni a saját elveid mentén, és mindenki, aki nem ért vele egyet, az ne is szóljon. csak az a baj, hogy ez nem így működik...

(#96) Depression válasza Lexa (#92) üzenetére


Depression
veterán

Tévedsz. Itt én vagyok a te flegma stílusod/hőbörgésed ellen.
A vevők örülnek az eladhatatlan áruk eltünésének. Képzeld el, ez a normális eladóknak is jól jön, mert az oldal szinvonalának növekedése több vevőt csalogat oda.
Most konkrétam rákérdezek, hogy milyen az a terméked, aminek az árába azt a heti 5-40 Forintot nem tudod beleépíteni? Rákérdezek, mert eddig mindenféle konkrétum nélkül ócsárolod azt az oldalt.
Egy 5000 Forintos cucc éves! hírdetési költsége 250Ft.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#98) Depression


Depression
veterán

Csak úgy megkérdezem. Miért nincs ebay.hu?
A másik kérdésem pedig az lenne, hogy mennyire nehéz egy ilyen aukciós oldalt elkészíteni? Vannak szabadalmak is, amik ezt érintik?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#99) Lexa válasza ngabor2 (#95) üzenetére


Lexa
csendes tag

Ez a forradalom dolog jopofa.
Nem értek veled egyet mégis engedlek szólni.

Ez egy vita forum.
Vagy nem?

A csapatok felálltak: a bal sarokban az eladók akik szertnék ha nem történne változás.
a jobb sarokban a nézelődök beletörődők és néha vásárlok akik elfogadják a változást.

Mivel közeleg a nap,a jövő héten kiderül kinek lessz igaza.

[ Szerkesztve ]

(#100) Lexa válasza Depression (#98) üzenetére


Lexa
csendes tag

Na ezeknek a kérdéseknek a válaszára én is kiváncsi vagyok.

Ki tudja a választ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.