Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-15 16:19:12

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, kérlek, olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Nimrod válasza phanfantom (#600) üzenetére


Nimrod
addikt

Persze, elég sok forgalmazó nyomta feketén és ugyanannak az embernek be lett kötve ugyanoda vagy ötször és egyszer sem fizetett, megy a kergetőzés a behajtással. Számtalan ilyen van, bár már egyre kevesebb. Sajna az ilyen eltűnt beltérikkel nem tudunk mit csinálni, max. központilag letiltják (elvileg), de ügyes ember úgyis kijátssza. :(((

(#602) phanfantom válasza Nimrod (#601) üzenetére


phanfantom
senior tag

Picit nem volt világos az eleje:)
Hogy is csinálták a forgalmazók feketén?
Van olyan előfizető akinek ötször be lett kötve, mert azt mondta, hogy pl. ellopták az előzőt?:)

(#603) Nimrod válasza phanfantom (#602) üzenetére


Nimrod
addikt

Azt nem tudom, hogy mit mondott, de hogy a forgalmazó is tudta, hogy ez nem klappol az tuti.
Lényeg. Emberkénk bemeny a gettóból forgalmazóhoz. Megrendeli, felszerelik, nem fizet, megunjuk, kergetjük (legalábbis próbáljuk) csak éppen az első három fázist megismétli még párszor a drága. Ezt ki lehetett védenni azzal, hogy be lett vezetve az, hogy szerződéskötéskor biza elő a személyi és egy közüzemi. Elég sok esetben ez működik is, hacsak nem őröl a saját malmára is a forgalmazó, mert akkor baj van. Sajnos vidéki forgalmazókkal elég sok baj van, arról ne is beszéljünk, hogy ha antennát kell állítani akkor bizony őket kell hívni, de mire kimásznak... :(((
Tisztelet a kivételnek, mert arra is van példa.

(#604) phanfantom válasza Nimrod (#603) üzenetére


phanfantom
senior tag

Értem.. és esetleg a forgalmazónak is maradt a beltériből, onnan ahova ötször beszerelte...
Gondolom akkor a csomagokkal is lehetnek kóklerságok, tehát nem azt állítja be az előfizetőnek amit rendelt, hanem egy kis kenőpénzért többet ad. Bár én nem tudom, hol állítják be ezeket a dolgokat.
Az antenna állításán mit értesz? Változik a műhold poziciója?

(#605) Nimrod válasza phanfantom (#604) üzenetére


Nimrod
addikt

Nem, hanem a kültéri mozdul el. Megesik, ha béna a szerelő.
Egyébként épp mostanában keresett meg valaki kártya kikódolással kapcsolatban, de sorry, nem tudok és nem is akarok ebben segíteni. :((

(#606) phanfantom válasza Nimrod (#605) üzenetére


phanfantom
senior tag

Hát nem én voltam, az írásaid nyomán én ilyet fel sem tételeznék rólad, legalábbis ezt szűrtem le belőle:) és ugy látszik jól.
Na, de hogy állítják be a csomagokat?

(#607) Nimrod válasza phanfantom (#606) üzenetére


Nimrod
addikt

Alapeset. Szerelő kimegy, szerel. Felhív kártya hot-line, csomagot aktiváltat. Ennyi. :)
Lényegében a kártyát kell beélesíteni, ha ügyes a szerelő akkor tudja manipulálni a csomagokat, bár most volt kártyacsere és most törik a fejüket. ;]

(#608) Hani


Hani
aktív tag

Helló!
A problémám a következő lenne: elő akarok fizetni, de a UPC azt mondta, 4-6 hét, míg valaki kijön és beköti. Viszont azt is mondták, hogy ha találok alvállalkozót, azzal azonnal meg tudják csináltatni.
Honnan lehet megtudni a UPC alvállalkozókat? Van erről valahol egy lista, vagy ilyesmi?

(#609) Nimrod válasza Hani (#608) üzenetére


Nimrod
addikt

Jót kérdeztél, fogalmam sincs, bár én nem kedvelem az alvállalkozós munkákat, mert utána szokott lenni utómunka... :(((
De ha gondolod megkérdezem.

(#610) Tiger24 válasza Hani (#608) üzenetére


Tiger24
tag

4-6 hét? Mi múlthét csütörtökön szóltunk a szerelőnek, és másnap jött és fel is szerelte, és müködik is pöpecül :)

(#611) Nimrod válasza Tiger24 (#610) üzenetére


Nimrod
addikt

Szerintem családi házas kábelezésről van szó, legalábbis nekem sem világos. :F

(#612) BTO válasza Hani (#608) üzenetére


BTO
őstag

a tescok tele vannak UPC direktes pultokkal.érdeklődj ott ha van rá modod.
hö hö . leszolitot az 1-k pultos hogy érdekel-e. a nejem lelőtte a poent.mert mán rámentem vona a dologra mi a mese.:)))

semmi sem tökéletes

(#613) Nimrod válasza BTO (#612) üzenetére


Nimrod
addikt

Hozzám meg tonnaszám dobálják befele a szórólapokat, pedig több antenna már el sem férne a házon, annyi van. :))
Csak át kéne írni a csatornakiosztást, mert ez már régi.

(#614) BTO válasza Nimrod (#613) üzenetére


BTO
őstag

belemész a telepitési menübe és ujra telepitesz akko átiródik, max 10perc.

semmi sem tökéletes

(#615) Nimrod válasza BTO (#614) üzenetére


Nimrod
addikt

A szórólapra gondoltam. :U

(#616) BTO válasza Nimrod (#615) üzenetére


BTO
őstag

ja a szorolapon levő csatkió..hát az nem lehet naprakész.most volt változás 1-2 hete.

semmi sem tökéletes

(#617) Szabacs


Szabacs
tag

Hi Nimrod!

Nem tudod a távirányítót ki lehetne cserélni? Mikor a UPC elkezdte a Directet, azóta vagyok előfizető, és a távirányító már nagyon haldoklik.

thx

(#618) CommanderK


CommanderK
csendes tag

Sziasztok, magam is Nimród illetékes elvtárshoz fordulnék.
Én kérek elnézést, az alábbiakat már nyilván ezerszer megtárgyaltátok itt.
Szóval:

- A múltban sok panaszt kiváltó sávszélesség-takarékoskodás még ma is érvényben van? Kb. mekkora adatsebesség jut most egy-egy műsorra?

- Az egyébként is műholdasként működő műsorok esetén hogyan működik a rendszer (bocsánat, ha hülyeségeket kérdezek):
a) ezeknek van egy saját sugárzási helyük, és a UPC csak hozzáférést biztosít ezekhez
b) az adatfolyam a UPC központon halad keresztül érintetlenül és a UPC valamely saját bérelt transzponderén sugárzódik ki
c) ugyanez, de a UPC még jól tömörít is rajta egyet, hogy az említett szar sávszélességgel sugározhassa ki?

- Utalnak arra jelek, hogy hamarosan hozzáférést biztosítanak HDTV műsorokhoz is? (Tudom, hogy házilagos hardverbuzerálással ez mostanság is megoldható, de mondjuk pl. nem akarok buzerálni, mert lusta vagyok, és inkább fizetek...)

Kérdezem mindezt, mert némileg türelmetlen vagyok a DTV egyéb irányú hazai bevezetésével kapcsolatban. A csatornaválaszték most talán az Antenna Digitalnál a legjobb, de hogy, hogy nem, sehogyse látszik az ablakomból az a rohadt hegy. A T-Kábel digitális csomagja pedig némileg nevetséges, és ráadásul nincs is (úgy volt, hogy ma indítják be az összes kerületben, de csodák csodája, mégsem).

(#619) jerry311 válasza CommanderK (#618) üzenetére


jerry311
nagyúr

Na ennyire nem értek a DTH-hez.

Nagybátyámnak van, jellemzően jó minőségűek az adások.
Amszterdamból lövik fel műholdra (ott van a nagy UPC-s műholdas TV-s központ, de ez igazából nagyon mindegy), ott kapja meg a UPC-nek megfelelő kódolást az összes adó, hogy ne tudjad előfizu nélkül nézni :)

Nem tudom terveznek-e HDTV sugárzást, de digitális sugárzást a kábeltv-re igen :)

(#620) Nimrod válasza Szabacs (#617) üzenetére


Nimrod
addikt

Ha magától haldoklik és nem pl. egy baltával segítettél ezen, akkor hivatalos forgalmazónál díjmentesen kicserélik neked. Érdemes oda visszavinni, ahol a szerződést kötötted, de nem feltétel.

(#621) Nimrod válasza CommanderK (#618) üzenetére


Nimrod
addikt

Félreértés ne essék, nem vagyok illetékes, csak ott dolgozom. :)
Első kérdésedre passzolom a kérdést, ennyire nem vagyok még benne a témában.
Mi ''csak'' továbbítjuk a jelet Amszterdamból megfelelő cryptográfia mellett, semmi több.
HDTV? Ez most mit keres itt? Nem a kábellel kevered? :F
Ez ugyanis digitális, míg a kábel nem. Még.

(#622) BTO válasza CommanderK (#618) üzenetére


BTO
őstag

nem az upc direckt csomagba sugároznak a kurrens csatornák,külön másik holdon.
leszedi az UPC kicsomizza és ujradigicsomizza a saját kódjaival az astrára.
a kábelesek az eredeti helyről szedik le.most itt nincs directem hogy megném a bitrate-t és az egyébb dolgokat a sávszélhez.ja http://www.lyngsat.com/ itt keresd meg ottvannak az adatok,ha jól emlékszem a tömöritésre vonatkozva, ja meg a frekik, az astrán.
a 100hz-s TV-ken jobban látszik a mozaikosodás mint az 50 hz-s TV-n.
a digitális kodolás indul a kábelen -digitális konverterres müsorok lesznekaz analóg szinkronkodolás helyett.nehezebbb lesz feltörni.

semmi sem tökéletes

(#623) BTO válasza CommanderK (#618) üzenetére


BTO
őstag

eygébként semmi se tökéletes a 500000ft-os tv-n is mutatok hibát amit a tulaj még észre se vett.

semmi sem tökéletes

(#624) Nimrod válasza BTO (#622) üzenetére


Nimrod
addikt

Szerinem a Direkt kifejezetten 55 cm-s tv-re van optimalizálva. Benti tv-n tök szép a képe meg minden, otthoni 72 cm-sen olyan bűn ronda pixeles, mint a fene, persze átlag ember ezt nem veszi észre.

(#625) BTO válasza Nimrod (#624) üzenetére


BTO
őstag

egyébként a 72-s tv-t azt illik 1-2 méterről messzebb nézni mint az 55-öst. mindbe 625 sor van.vagy 10 éve dumcsiztam 1 kőmivessel kint dolgozott a németeknél, bement ott 1 boltba tv-t venni, az eladó első kérdése az volt mekkora szobába lesz . ugy adott ajánlatot,nem minjá a legnagyobbat akarta eladni és a legdrágábbat.

semmi sem tökéletes

(#626) BTO válasza Nimrod (#624) üzenetére


BTO
őstag

én 2 éve 50hz-s tv-t vettem . idén ide ügyire is 50hz-s tv-t vettünk mind 70-72 cm-s.
a 100hz-s kiemeli a direct hibáit.

semmi sem tökéletes

(#627) Tiger24 válasza BTO (#626) üzenetére


Tiger24
tag

Nos nekünk van egy régebbi 50Hz-es és egy új 100Hz-es, de nem látszódnak jobban a hibák, sőt a 100Hz-esen szebb a kép... szerintem.

(#628) CommanderK válasza Nimrod (#621) üzenetére


CommanderK
csendes tag

''Félreértés ne essék, nem vagyok illetékes, csak ott dolgozom.''

Semmilyen félreértés nem volt :)

''HDTV? Ez most mit keres itt? Nem a kábellel kevered?
Ez ugyanis digitális, míg a kábel nem. Még.''

Na ezt viszont meg én nem értettem :) Nem keverek semmit, jelenleg már fogható egynéhány műholdas-digitális HDTV-műsor (HD1, Sat1, Pro7 stb), a kérdésem arra vonatkozott, hogy átvesz-e majd a UPC néhány ilyet is a kínálatába (persze, ha azt is újratömörítik, akkor inkább ne vegyék át...)

(#629) CommanderK válasza BTO (#622) üzenetére


CommanderK
csendes tag

''leszedi az UPC kicsomizza és ujradigicsomizza a saját kódjaival az astrára''

Az ok, hogy hozzáteszi a saját cryptkódjait, meg betitkosítja, a kérdés az, hogy újra-MPEG-elik-e nagyobb tömörítés érdekében, mert az az igazi katasztrófa.

Bitráta-adatokat nem találtam azon a linken, de köszi.

''100hz-s TV-ken jobban látszik a mozaikosodás mint az 50 hz-s TV-n''

Nekem plazma van, és azon még fokozottabb sajnos az ilyesmi. Egy szó, mint száz, fos lenne akkor nálam. Azt hiszem lenyugtatom magam, és maradok még egy kicsit a jó öreg kábelnél.

(#630) BTO válasza CommanderK (#629) üzenetére


BTO
őstag

a direct nem a kábeles szolgáltatás ellen készült.oda ahol nincs lehetőség a kábelre.
azért a kábeljobb minőséget tud biztositani. a müholdas tömöritésekbe belejátszik a transzporder bérlet és a kiván csatornaszám.

semmi sem tökéletes

(#631) BTO válasza Tiger24 (#627) üzenetére


BTO
őstag

ne régi tv-t hasonlits össze 1 ujjal.a 100hz-nek nyüzsisebb a képe.

semmi sem tökéletes

(#632) BTO válasza CommanderK (#629) üzenetére


BTO
őstag

a directen jobban be van tömöritve a kép mint a kábelen azeredeti helyről levett müsor.

semmi sem tökéletes

(#633) Nimrod válasza BTO (#630) üzenetére


Nimrod
addikt

Én alapvetően meg vagyok elégedve a Direktel, ha lehetne sem köttetném be helyette a kábelt.

(#634) Nimrod válasza BTO (#625) üzenetére


Nimrod
addikt

Kedvencem a 2x2 méteres panellakásban a plazma. :))

(#635) jerry311 válasza Nimrod (#634) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem szeretem a plazmát, nekem projektorom van a panel nagyszobában ;)

(#636) BTO


BTO
őstag

meg nagy fejetek és nem fértek be az ajtón,és a kezetek a bilibelóg :C :DD :R :)) :)) :R

semmi sem tökéletes

(#637) BTO válasza Nimrod (#633) üzenetére


BTO
őstag

akkor még nem volt jó kábelTV-d.én látom a különbséget a lehetőségekben.
ahol net van a kábelen ott jónak kell lennie a TV szolgáltatásnak is különben a net is szar vagy nem megy. ;]

semmi sem tökéletes

(#638) tigriske


tigriske
csendes tag

Hali!

olvastam a topikot,de valamit sehogyan sem értek!
szóval azt kell minden táván néznem amelyik csatornán áll a beltéri?ezek szerint nem tudom a tévén programozni auz adókat?
mi van ha fel akarok vennni valamit,de közben másik adót akarok nézni?szerintem csak kell lennie megoldásnak mert ez így parttalan! :( vagy én vagy :F ok láma?

(#639) tigriske


tigriske
csendes tag

nem hiszem el,hogy nincs megoldás arra,hogy váltogassam a csatornákat.így nem működhet a rendszer. :(

(#640) tigriske


tigriske
csendes tag

Még 1 dolog: például egy hotelben ahol UPC DIRECT-et használnak,hogyan oldják meg,hogy a szobákban váltani lehessen a csatikat? mert ugye nincs minden szobában beltéri egység...tehát valami okosságnak lennie kell. ;)

(#641) tigriske


tigriske
csendes tag

:U

(#642) BTO válasza tigriske (#638) üzenetére


BTO
őstag

a müholdvevőkön 1xre csak 1 csatorna jön ki
a kábeles fejállomásokban minde cstornához tartozik 1 vevő és 1 modulátor és ott 7-8 Mhz-ként vannak egymás fölé pakolva a csatornák-frekvencia multiplex rendszer-
a direct sajna ien mint minden egyedi müholdvevő.
a szállodákban is van mini fejállomás, és valószinü ott nem direct van.

semmi sem tökéletes

(#643) BTO válasza tigriske (#639) üzenetére


BTO
őstag

csak ugy tudsz válogatni csatornák közt hogy kell földi antenna is az M-1 TV2 RTL-K müsorokra,és a müholdvevő monjuk a viasat3-.n áll. ebben az esetben a tv-den 4 müsor közül választhatsz :P

semmi sem tökéletes

(#644) tigriske válasza BTO (#642) üzenetére


tigriske
csendes tag

akkor ez szívás! ez minden műholdas megoldásra igaz vagy csak a az UPC-re?

és mi a helyzet a felvétellel? csak azt tudom felvenni amit éppen nézek?
hogyan lehet egyátalán időzített felvételt csinálni?

[Szerkesztve]

(#645) tigriske


tigriske
csendes tag

:F

(#646) Tiger24 válasza tigriske (#645) üzenetére


Tiger24
tag

Ha jól tudom, mindegyikre igaz ez. Minden tvhez külön egység.
Be lehet állítani a beltérit, hogy mikor milyen műsoron kapcsoljon be és aztán ki.

(#647) BTO válasza tigriske (#644) üzenetére


BTO
őstag

irtam . minden egyedi müholdvevő ien. ;]

semmi sem tökéletes

(#648) BTO válasza tigriske (#644) üzenetére


BTO
őstag

felvételt meg ugy hogy az megy a müholdvevőn amit fel akarsz venni ,és a földi antennás müsort meg nézheted a fent leirtak alapján. időzitettet,meg beidőzited a videot av-re választod a felvenni kivánt csatornát a müholdast meg bekapcsolva hagyod,igy a bizti,hogy fel is veszi.de figyuzz oda mert van oan video -a thomsonom is oan-hogy az időzitést beállitod aztán készenlétre kell kapcsolni a videot, ha bekapcsolva hagyod akkor nem indul az időzitős felvétel.

semmi sem tökéletes

(#649) Nimrod válasza BTO (#637) üzenetére


Nimrod
addikt

Sohasem szerettem a kábelt, pedig volt valaha, bár nem upc.

Mi a fene ez az új trendi, hogy pakolgatjuk felfele a csatikat csak úgy? Először M1, most már Budapest, a fenének. :F

(#650) Nimrod válasza BTO (#637) üzenetére


Nimrod
addikt

Ha kábeles területen laknék, akkor azért is annyit fizetnék mint most a Direkt-ért. Semmit. ;]
De legalább tesztelhetném a wifi-t. :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.