Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42) janos666 válasza L.Edit (#41) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, mert a B550 lap nem boot-ol GPU nélkül, és az 5800X-ben nincs iGPU.
Lehet, hogy ha aktív lenne a CSM, akkor hajlandó lenne továbblépni a VGA LED-en.

A B450 lapról riser-el sikerült visszatenni a régit, de inkább kipróbáltam még egy korábbi XTREME bios-t (a legrégebbit, talán túl régit). Ezzel boot-ol a B550-es gép, de a Windows nem lát VGA eszközt és ismeretlen/hibás eszközt sem. Kép viszont van, 2160p64 módban. Ilyet sem láttam még.

Viszont a ráncigálástól kicsordult pár csepp víz (ferdén állt a csőbilincs, meglazítottam, kibugyogott még egy kis víz, aztán meghúztam jó állásban - szerencsére ferdén áll a kártya, úgyhogy nem folyt be a blokk és a PCB közé, hanem lefolyt a blokk kilógó felületén).

Viszont most nem kapcsol be, mert még mindig zárlatot detektál a csőcsatlakozó körüli réz lemez, pedig megtöröltem, megfújtam NYÁK tisztítóval, aztán hajszárítóztam. Ha bekapcsol, még megnézek egy bios-t, mert az enyém gyárilag F1x sorozatú, most pedig Fx van rajta (az első próba, a legfrisebb valószínűleg F3x volt).

De fura, hogy a léghűtős bios-al is működik a vízcsepp detektálás, más tekintetben mégis érzékeny a crossflas-re.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.