Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) haxiboy


haxiboy
veterán

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#2) Gave


Gave
addikt

Cím alapján elsőre azt hittem az Nvidia hivatalosan feloldotta, mert nem fogyott a termék, aztán így hátha a vállalkozó szelleműek ritkítják a használt piacot kicsit :D

(#3) Pikari válasza haxiboy (#1) üzenetére


Pikari
őstag

Könnyen lehet, hogy az a negyed évenként eladott pár millió grafikus kártya pár százezerre fog csökkenni néhány éven belül, mivel az userek 1 ezredrészének sincs szüksége ezekre már.

Akik meg igen, azok nyomtató tintapatron chip szintű szórakozással fognak majd találkozni, amikor piszkálni akarják rajta az órajeleket, és feszültségeket. Szép jövő!

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#4) Thrawn


Thrawn
félisten

More ebbű' baj lesz - mondták az NVIDIA ügyvédei.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5) RobbyJr


RobbyJr
őstag

Azt hittem áprilisi tréfa, lehet még meg bánja az nVidia :D

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#6) realme


realme
kezdő

Szóljanak ha nem egy OLED tv árába fog kerülni a VGA, ujjitanom kellene de nem ennyiért.

(#7) Predatorr


Predatorr
őstag

Miért kellene egyedi bios? A legtöbb gyártó ad mindent állító szoftvert, oc scannerrel, vagy ott az Afterburner.
Régi, szép idők, bios modding, ATi tray tools és társai, gyári bios frissítések... :((( :D AMD-hez mondjuk kellhet ma is, de hát azzal az nV meg mit kezdhetne? :F
4080-am a 2080é alatti fogyasztással 4-5* gyorsabb 4k-ban, maxi grafikával, ahová meg kell a kraft, ott is 90%-os energiaprofillal játszom, és még van 10-15% OC-m +2% teljesítménnyel, ha akarom. Bios moddal sem mennék többre.

Pikarri: Neked sem volt még nV kártyád. :P :DD

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#8) RobbyJr válasza Predatorr (#7) üzenetére


RobbyJr
őstag

Vannak akik szeretik feszegetni a határt, és kifacsarni a legtöbbet a VGA-ból. Az ilyeneket nem érdekli az 5-600w-os fogyasztás :DDD

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#9) Predatorr válasza RobbyJr (#8) üzenetére


Predatorr
őstag

Azok eddig is megcsinálták hűtéssel.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#10) RobbyJr válasza Predatorr (#9) üzenetére


RobbyJr
őstag

Meg persze, csak most kicsit többet tudnak majd ezzel elérni. Utána majd jönnek a cikkek később, hogy az Nvidia befagyasztja a BIOS update a kártyákon :C

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#11) Gave válasza RobbyJr (#10) üzenetére


Gave
addikt

Valószínűleg eredetileg is azért volt a lock rajta mert néhányan egy zacskó szenet küldtek vissza garanciáztatni...

(#12) PuMbA


PuMbA
titán

Ez egy új bizonytalansági faktor az NVIDIA használt piacon, mert majd jönnek a BIOS cserélt kártyák.

[ Szerkesztve ]

(#13) djbb534 válasza realme (#6) üzenetére


djbb534
tag

Mindenképp! Te leszel az első akikre ráírok! El is mentettelek!

the way it's meant to be played

(#14) RobbyJr válasza Gave (#11) üzenetére


RobbyJr
őstag

Most megint ez lesz majd szerintem, plusz agyonhajtott VGA-k lesznek a használtpiacon, hibátlanként nem moddolt címmel árulva. Aztán mikor berakod a gépedbe, első indításnál megcsap az a jó kis pörkölt illat, azt fogod hinni, hogy az asszony odatette a kávét... ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#15) CJ4567 válasza PuMbA (#12) üzenetére


CJ4567
veterán

Valamilyen szinten már eddig is lehetett BIOS-t cserélni, pl. én a 1070 Strix-emre tettem 1070 Strix OC BIOS-t a megemelt power limit miatt :) Ugyan az a két kártya, csak az egyiken engedik kihasználni a tudását, a másik meg FE limiteket kapott.

No Sana No Life

(#16) RobbyJr válasza djbb534 (#13) üzenetére


RobbyJr
őstag

Tel. számát is írd le, az a biztos ;)

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#17) Predatorr válasza RobbyJr (#14) üzenetére


Predatorr
őstag

Neked fizet az AMD ennyi marhaságért? :F

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#18) RobbyJr válasza Predatorr (#17) üzenetére


RobbyJr
őstag

Mi, már vicceskedni sem lehet? :O Nem vagyok se AMD, sem Nvidia párti, mind kettőt használom.
Nem írok többet, nehogy rosszul legyél ;)

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#19) Dragon3000 válasza RobbyJr (#14) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor ezek szerint amd-ből csak agyonhajtott vga-k vannak a piacon? A felhasználók pár százaléka él oc-val, így ez is elenyésző lesz. Nekem is van egy kapcsoló a vga-n, egyik állásban 320W a tdp (ezen használom), a másik esetben meg 370. A legtöbb ember ugyanúgy 1-es állásban használja az ilyen kártyákat, mint én is. Persze vicceskedni lehet :D

[ Szerkesztve ]

(#20) RobbyJr válasza Dragon3000 (#19) üzenetére


RobbyJr
őstag

Van mind két oldalról túl hajtott természetesen, távol áll tőlem egyik-másik gyártó favorizálása. ;)

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#21) Dragon3000 válasza RobbyJr (#20) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezzel csak arra utaltam, hogy amd oldalon, ha jól tudom szoftverrel is ki lehet tolni a tdp limitet, persze lehet, hogy ezen már változtattak.

(#22) nexplo


nexplo
őstag

Szeretnék látni egy 3090 OC kártyát még meghúzkodva így nyáron. Egy serpenyőt rá és mehet a főzés kb :D :DDD Kéne valami jó kis cikk ahol ilyen "régi" pl 3080-3090 vagy akár 4080 kártyákat agyon húznak. Kíváncsi lennék hogy mit lehet kihozni mekkora fogyasztással és hány %fps növekedést hozna. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#23) GreatL


GreatL
őstag

Pakolom fel az Aorus Extremet...

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#24) nexplo válasza GreatL (#23) üzenetére


nexplo
őstag

Milyen kártyára? :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#25) b. válasza Predatorr (#7) üzenetére


b.
félisten

Mondjuk egy RTX 3080 @RTX 4070 BIOS és elindul a Frame gen?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26) GreatL válasza nexplo (#24) üzenetére


GreatL
őstag

Gigabyte RTX 3080 Ti Gaming OC

[ Szerkesztve ]

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#27) L.Edit


L.Edit
tag

Én csak egy saját ventilátor profilt szerettem volna beleégetni a pascal kártyámba úgy 5 évvel ezelőtt, most itt a lehetőség. ;]
Annó a profik mondták, hogy amíg NV vagy valamelyik gyártója (büntiért cserébe) nem adja ki hozzá a kulcsot, addig nem lesz működő flash.
Ők tévedtek volna, és unalmában valaki megírta volna a törést?! ;]

[ Szerkesztve ]

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#28) C64


C64
őstag

Good news.
Végre lehet megint mókáskodni 😁

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#29) nexplo válasza GreatL (#26) üzenetére


nexplo
őstag

Így már értem. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#30) GreatL válasza nexplo (#29) üzenetére


GreatL
őstag

Ugyanaz a betűtésztaleves mind egy gyártón belül... a BIOSok meg rugalmasok valamennyire, elég sok mindent kezelnek, ezt le is írták a Techpowerup cikkben. Régen is ez volt, ventilátort 100-ra aztán mehet :D.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#31) nexplo válasza GreatL (#30) üzenetére


nexplo
őstag

EVGA 3090-nél is volt valami ilyen combos jól tudom?

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#32) GreatL válasza nexplo (#31) üzenetére


GreatL
őstag

Nem tudom. Visszapakoltam a saját biosom mert ugyan menet közben nem volt vele gond, újraindításoknál volt hogy nem adott képet.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#33) Predatorr válasza L.Edit (#27) üzenetére


Predatorr
őstag

Régebben sok vga bios modot csináltam(bár főoeg AMD-re, már akkor is az volt gázabb), a kompatibilis kártyákra mind felmentek.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#34) [K2]

Ez a BIOS csere-bere a szerverekből kikerülő gyorsítóknál lehet főként érdekes, vagy a szoftveresen letiltott funkciók esetében.

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#35) L.Edit válasza Predatorr (#33) üzenetére


L.Edit
tag

Nálam hármasával voltak "kipróbálásra" kártyák, mindenféle, cseréltem hűtést és gyártottam hozzájuk a "tuning" bios-okat.
Akkoriban annyira volt "gáz" az AMD, hogy ha volt, ami nem engedte 60°C fölé a GPU-t, akkor 20-25%-ot találtál a gpu-ban, amit nyugodtan bele lehetett írni a bios-ba, mert később sem degradálódott.

Autós játékokokhoz nagyon szerették, egyrészt ott nem kellett hirtelen memóriát le üríteni - amit nem oldott meg szépen -, másrészt nyersebb volt az irányítás mint a konkurensnél, mert nem használtak pre rendered frame-t.

Aztán mindenki elkényelmesedett :DDD

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#36) Predatorr válasza L.Edit (#35) üzenetére


Predatorr
őstag

Nem, mert a nyuszika el-szem-te-le-ne-dett. :P
Nekem a 105°C körüli hőmérsékletek rémlenek, + az AMD válasza, hogy jó az úgy (és persze főleg hűtés modok mentek). +5%-nál többet 1 AMD VGA-ban sem lehetett találni, nem rémlenek 60°C-os problémák. :B Max. olyan volt, h Athlon X2 procik mellé raktak zsenik 3/4870-eket, durva cpu limitekkel.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#37) L.Edit válasza Predatorr (#36) üzenetére


L.Edit
tag

REF ill. His Ice-q kártyákból átalakítva, a VRM+RAM HSF plate-et megtartva, 4 csöves Accelero+120mm-es P-s noctua kombóra gondolj.
A míg nincs melege, addig jelentéktelen a szivárgó árama a GPU-.nak akár 30W-al kevesebbet kért alapon, és simán hűthető volt emelt órajellel együtt.

A 4890-ben viszont tényleg nem volt tartalék, talán még 20Mhz se. Nem volt meg az 1000Mhz. :(

[ Szerkesztve ]

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#38) Predatorr válasza L.Edit (#37) üzenetére


Predatorr
őstag

Az nem gyári kártya. Egyébként volt HIS 3870-em, abban volt az a hatalmas OC,meg pakoltuk a HIS biosokat az összes többire. Mi is volt még az a f.sza hűtés, a 2*9cm (v 8?) kék, lapos ventikkel? Valami női név rémlik...hja, öregszem... :B Sokan használtuk. Semmi zaj, maxi teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#39) L.Edit válasza Predatorr (#38) üzenetére


L.Edit
tag

Leírás alapján erre gondoltál: GFXChilla

Amint kezdtem bepötyögni azt, hogy "GPU aftermarket cooler" már a f-nél beugrott, hogy gfx chiller, de azt már nekem is keresni kellett, hogy hogyan becézték azt pontosan. :)

Nekem élőben nem volt elégé megbotránkoztató, így nem találkoztunk 1 nél többet. De ha már "chiller" meg a "semmi zaj" szóba kerül pl.: volt egy ilyen 4 hőcsöves apróságom rézből, ami 10W-os 8000RPM-es szerver ventilátorral kiegészítve lerántotta a gpu-kat 42C°-46C°-ra: TR V2 :DDD

[ Szerkesztve ]

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#40) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kipróbáltam. Az OMG nem akart működni, de a K igen.

Felraktam a 2 tápcsatis Gigabyte RTX3080 10Gb-ra a 3 csatis Gigabyte RTX3080 10Gb képfile-t (TechPowerUp Database-ből a dátum szerint legújabbat, hogy ResizabeBar is legyen -> bár visszagondolva a crossflash után lefutott volna a gyári frissítő is, ha régebbi Rev1 képfile-t crossflash-elek). Az Ampere-n elvileg autodetectált a tápcsatik kiosztása (de mikor Pascal-t crossflash-eltem, akkor sem volt komoly gond, hogy eltért a tápcsatik száma, csak még kisebb lett a tényleges power limit, mert fölémért). A kijelzőcsatik egyeznek.

Újraindítottam a gépet, és nem indul, csak világít a VGA LED. Csodás. :DDD

Mivel vízhűtéses a kártya és a CPU is, így érdekes lesz visszarakni az eredeti képfile-t.
Mondjuk van bányászatból visszamaradva egy AM4-es Athlon CPU és egy B450 lap, csak nem tudom, hogy az B450 alaplapot próbáljam odatuszakolni a kártya alá, vagy a CPU-t cseréljem ki a B550 lapban. Kérdés, hogy indul-e a B450 lap Athlon CPU-val, ha benne van a téglakártya.

Pedig a GTX1070-en totál más gyártó képfile-jával crossflash-elve sem volt ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#41) L.Edit válasza janos666 (#40) üzenetére


L.Edit
tag

Meg lehet csinálni teljesen vakon is a flash-elést parancssorból "kis" képzelőerővel. Csak emlékezz arra, hogy az eredeti biost amit vissza fogsz rakni, azt milyen néven mentetted le.

Amúgy: :DD

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#42) janos666 válasza L.Edit (#41) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, mert a B550 lap nem boot-ol GPU nélkül, és az 5800X-ben nincs iGPU.
Lehet, hogy ha aktív lenne a CSM, akkor hajlandó lenne továbblépni a VGA LED-en.

A B450 lapról riser-el sikerült visszatenni a régit, de inkább kipróbáltam még egy korábbi XTREME bios-t (a legrégebbit, talán túl régit). Ezzel boot-ol a B550-es gép, de a Windows nem lát VGA eszközt és ismeretlen/hibás eszközt sem. Kép viszont van, 2160p64 módban. Ilyet sem láttam még.

Viszont a ráncigálástól kicsordult pár csepp víz (ferdén állt a csőbilincs, meglazítottam, kibugyogott még egy kis víz, aztán meghúztam jó állásban - szerencsére ferdén áll a kártya, úgyhogy nem folyt be a blokk és a PCB közé, hanem lefolyt a blokk kilógó felületén).

Viszont most nem kapcsol be, mert még mindig zárlatot detektál a csőcsatlakozó körüli réz lemez, pedig megtöröltem, megfújtam NYÁK tisztítóval, aztán hajszárítóztam. Ha bekapcsol, még megnézek egy bios-t, mert az enyém gyárilag F1x sorozatú, most pedig Fx van rajta (az első próba, a legfrisebb valószínűleg F3x volt).

De fura, hogy a léghűtős bios-al is működik a vízcsepp detektálás, más tekintetben mégis érzékeny a crossflas-re.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43) L.Edit válasza janos666 (#42) üzenetére


L.Edit
tag

Elég izgalmasan csinálod ezt a tapasztalat szerzést, remélem kitart melletted a szerencse.

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#44) janos666 válasza L.Edit (#43) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Már kezdem látni magam előtt, hogy szét kell szednem, megtakarítom, összerakom friss pasztával, aztán ugyan így villog, mert ez mégsem vízcsepp detektálás, hanem már hibajelzés. :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#45) L.Edit válasza janos666 (#44) üzenetére


L.Edit
tag

Nekem ha már szét kell szedni, akkor eszembe jutna megtakarítani izopropil alkohollal a víznyomok ellen, és felrakni rá egy felprogramozott bios-csippet. Aztán crossedfinger.

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#46) janos666 válasza L.Edit (#45) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Alkohol szerűt (azt hiszem pontosabban valami benzin van a flakonban, de kb. denaurált alkohol szaga van és direkt NYÁK tisztításra árulják) már fújtam bőven a csőcsatikra (olyan irányban, ahogy dől most a kártya, tehát amerre a víz is csordogált).
Az baj, hogy kb. 20-25% fagyálló az a "víz", és az ilyenkor olyasmi, mint a híg olaj (de pont azért keni jól a pumpát).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#47) L.Edit válasza janos666 (#46) üzenetére


L.Edit
tag

Keress a pcb-n egy olyan helyet ahol nincs alkatrész, tegyél egy cseppet a "víz"-ből és próbáld meg a rendelkezésre álló anyaggal lemosni. Ha foltos marad száradás után, vagy csak szétkeni nem lesz jó hozzá.
Az olajjal az a probléma, hogy az ROHS ón kérdés nélkül felszívja mivel porózus, tud vicces dolgokat csinálni amikor megköti a port.
Gondolom van a közegnek egy jellegzetes szaga, ha kicsit megmelegíted a pcb-t párologni fog és jobban fog érződni, hogy hova került, ha rákerült.

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#48) janos666 válasza L.Edit (#47) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem amiatt villogott, csak rosszul időzítettem a két gép bekapcsolását.
Viszont nem értem, hogy a B450 alaplapban működik cross-flash után, de B550-nem nem. (HDMI 2.1 kijelzőt is dugtam rá most, míg a B450-el, és vitte 2160p120-ban. B550-ben nem lát semmit a Windows, de kép azért van.)

Ahh! Egy DDU Safe Mode-ból megoldotta (már látni a VGA-t Device Manager-ben).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#49) L.Edit válasza janos666 (#48) üzenetére


L.Edit
tag

Esetleg: bios-ban van olyan védelem aktiválva, ami figyeli a bios/fw. változását és amíg nem okézod le a változást az eszköznél, addig támadásnak veszi azt, és nem engedi működni?!

szuper.

[ Szerkesztve ]

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#50) janos666 válasza janos666 (#48) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Amúgy annak ellenére, amit kefi ír a #1 post-jában, az RTX3080-am nem auto-detektálja a 8 PIN csatlakozókat. A 3x8PIN kártya VBIOS-ával 3 csatlakozót lát és mindhármon lát áramot, így hiába magasabb a maximálisan beállítható board power limit a 3 csatis VBIOS-al, a valós maximális áramfelvétel a valóságban alacsonyabb, mint a 2 csatis gyári VBIOS-al. Szóval ugyan olyan, mint a Pascal...

Amúgy nem is értem ezt a hírt, hogy mennyire új ez a tool, mert abszolút emlékszem, hogy crossflash-eltem az MSI GTX1070-em. Az is gyári vízhűtéses volt, és az is ugyan ilyen idiotizmustól szenvedett, hogy az EK vízhűtőblokkos példány power limiten futott hűvös GPU-val, miközben voltak léghűtéses kártyák magasabbra állítható power limit-el. Ott is ugyan így viselkedett cross-flash után a kártya.
De ebben a lényeg, hogy játszva crossflash-eltem a Pascal-t, nem kellett hozzá mókolt nvflash, csak két kapcsoló (talán -4 -6, vagy ilyesmi). A hírek mégis öregebb kártyákról írnak, hogy már azokhoz is ez kell.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.