Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tiv83us


tiv83us
veterán

Kedves fórumozók!

A következő pár órában beindul az új hozzászólás számlálás. Ezáltal a rangok is át fognak csoportosulni kicsit, úgyhogy ne lepődjünk meg, ha tömeges ''lefokozásokkal'', illetve ''kinevezésekkel'' találkozunk a fórumon az elkövetkezendő időszakban.
Úgy gondoltuk, hogy ezentúl nagyobb hangsúlyt szeretnénk fektetni a rangok, illetve hozzászólások terén a szakmai oldalra.

Mint láthatjátok, a motor az elmúlt órákban 3 csoportra szedte szét a hozzászólásokat az adatlapjaitokon.

Szakmai hozzászólások
Közösségi hozzászólások
Apróhirdetések és -hozzászólások

Ennek megfelelően a különböző főtémákba beírt hozzászólások különböző ''értéket'' képviselnek az összesített, ún. ''kombinált'' hozzászólások számításakor:
A szakmai hozzászólások teljes értékűek, a közösségiek 0.25-szörös súllyal, a piacosok pedig 0.1-szeressel fognak számítani.

A képlet tehát a következő:

kombinált = (1 * szakmai) + (0.25 * közösségi) + (0.1 * piac)

Példa:

Szakmai hozzászólások: 200
Közösségi hozzászólások: 500
Apróhirdetéses hozzászólások: 700

kombinált = 1*200 (szakmai) + 0.25*500 (közösségi) + 0.1*700 (piac) = 395

A rangok eléréséhez szükséges regisztrációs idő és hozzászólás szám nem változik, csupán ezentúl a kombinált hozzászólásszámot vesszük alapul.

Szakmai témakörök:
A fórum főoldalán a Prohardver!, IT Cafe, Gamepod és Mobilarena csoportokon belüli témakörök

Közösségi témakörök:
Fáradt gőz, Proharver! Interaktív, Lokál, (B)Logout

Piacos (apróhirdetéses) témakörök:
A fórum főoldalán a Keres-kínál csoporton belüli témakörök

A Blogoszférában elkövetett hozzászólásokat mostantól egyáltalán nem számoljuk.

FAQ / GyIK

Eddig x hozzászólásom volt, most x-100 van. Miért?
Az újraszámolásnál a rendszer nem számolta a később törölt topikokba írt hozzászólásokat. Ezek számával van kevesebb hozzászólásod.
Folyomány: akik még a kettővel ez előtti rendszerben sok piacos hozzászólást gyűjtöttek, aztán ezek a topikok az elévüléssel törölve lettek, nekik valóban kevesebb hozzászólásuk lehet. Arról nem is beszélve, hogy a régi rendszerben gyűjtött x piacos hozzászólás az új rendszerben már csak x/10-nek számít.
Javítás: a későbbiekben az archiválásra kerülő törölt piaci topikok hozzászólásai nem fognak levonódni.

Mi lesz így az egyéni arcképekkel?
Az egyéni arcképek követelményrendszere megváltozik, kb ugyanazok kaphatnak ezután is egyéni avatart, akik eddig jogosultak voltak rá.

+-----------------+--------------------+-----------------+
| Hozzászólások | Regisztráció óta | Automatikusan |
| száma | eltelt napok | járó rang |
+-----------------+--------------------+-----------------+
| | | |
| 0 - 49 | 0 | újonc |
| 50 - 99 | 15 | lelkes újonc |
| 100 - 199 | 30 | kvázi-tag |
| 200 - 399 | 60 | tag |
| 400 - 799 | 100 | fanatikus tag |
| 800 - 1749 | 180 | senior tag |
| 1750 - 3499 | 270 | őstag |
| 3500 - 5999 | 365 | PH! addikt |
| 6000 - 9999 | 450 | PH! kedvence |
| 10000 - 16999 | 600 | PH! nagyúr |
| 17000 - 24999 | 850 | PH! félisten |
| 25000 - ? | 1100 | Jómunkásember |
| | | |
+-----------------+--------------------+-----------------+

a Prohardver! csapat

[ Módosította: Kalandor ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#2) Panther-D válasza tiv83us (#1) üzenetére


Panther-D
PH! technikus

Üdv, emberek... kész van. :)

Panthernek írj ► http://prohardver.hu/tag/panther.html ◄ ne nekem!

(#3) Silencer83 válasza tiv83us (#1) üzenetére


Silencer83
addikt

:o egyszeruen nem jon be, ennyi

(#4) Sianis válasza tiv83us (#1) üzenetére


Sianis
addikt

:R :R

Egy-két ember lekerült az őt megillető ''helyére'' ;]. Nekem tetszik!

(#5) parandroid válasza Panther-D (#2) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem szeretem a tapsikolós szmájlit, de ezúttal itt a helye.

:C

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#6) DeadMeat válasza tiv83us (#1) üzenetére


DeadMeat
veterán

Kiderult h nemvagyok ''kozossegi ember'' :) Ez nemtuljo hir,de azert teccik h maradtam senyor :P

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7) bobace


bobace
őstag

hát ez nem semmi. Hála a jó égnek hogy lealább a rangom megmaradt... Persze én is sajnáltatom magammal magam, de kellett az uj rendszer,ez nem kérdés :U

Láttam mostmár senior tagokat is saját arcképpel, remélem lejjebb viszitek a követelményeket ;]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#8) parandroid válasza bobace (#7) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Természetesen, ez a következő lépés. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#9) Biaggio


Biaggio
őstag

Betenné vki ide, hogy most hol vannak a ''ponthatárok'' ? ;] (akár az első hozzászólásba)

(#10) bobace válasza parandroid (#8) üzenetére


bobace
őstag

és most döntsem el hogy mire gondolsz? :) a természetesen és a vigyorgo smile között nem tudom eldönteni hogy lejjebb megy e vagy sem :U

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#11) Loretto válasza Biaggio (#9) üzenetére


Loretto
veterán

Benne van. Maradt változtlan.

Soirée...

(#12) DigitXT válasza tiv83us (#1) üzenetére


DigitXT
félisten

csupán ezentúl a kombinált hozzászólásszámot vesszük alapul
Az egész jó ötlet, de ha már lehet kérdezni: mi lesz így azokkal a kedvencekkel, akik visszafokózódtak őstaggá, de egyéni avatarjuk van, viszont még kevesebb, mint 900 napja regeltek?:DDD Csak a későbbi viták elkerülése végett kérdezem: az új rendszer mellett, lehet, hogy az avataros szabályzat is frissítendő/kiegészítendő ezzel a kitétellel.:R Egyébként ami tuti, hogy a ''kereskedők'' nagyon nem fognak örülni az új rendszernek, mert ránézésre így nem fog látszani, hogy megbízhatóak/régi motorosok (pl. ha csak fanatikus tag lett).:) Panther: jó móka lehetett ez az újraszámoltatás, gondolom karikázott rajta egy darabig a szerver, gyilkolva az adatbázist és a futtató vasat: dícséretes, hogy emellett olvasni lehetett a fórumot!:D Egy érdekes bugot viszont mindjárt írok a megfelelő topikba.:))

(#14) divot


divot
veterán

Ismét kedvenc vagyok, és ez bizony teljesen reális, hiszen engem mindenki kedvel. :DDD

(#15) Biaggio válasza Loretto (#11) üzenetére


Biaggio
őstag

Hogy másnak ne kelljen keresgélnie ;)
Hozzászólások - Rang - Regisztráció óta eltelt napok

0-49 - újonc - 0 nap
50-99 - lelkes újonc - 15 nap
100-199 - kvázi-tag - 30 nap
200-399 - tag - 60 nap
400-799 - fanatikus tag - 100 nap
800-1749 - senior tag - 180 nap
1750-3499 - őstag - 270 nap
3500-5999 - PH! addikt - 365 nap
6000-9999 - PH! kedvence - 450 nap
10000-16999 - PH! nagyúr - 600 nap
17000-? - PH! félisten - 850 nap


Pontosítottam a listát -- Panther

(#16) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Na akkor! ;]

Nekem tetszik!! :))

Viszont én sem a közösségit, sem a hírdetést egyáltalán nem számoltam volna be, semmilyen arányban! ;)

Panther-nek: Ha viszont így van, akkor kellene egy ''Összes hozzászólás'' rovat is az adatlapra, nem? :U
És bizony én hozzányúltam volna a hozzászólás/idő arányhoz is. Picit kevesebb hozzászólás, de hosszabb regisztrációs idő kellene a rangokhoz. :U

Szép álmokat!
Racecam


Com'è diverso il mondo visto da qui

(#17) kavicssli


kavicssli
addikt

Jó lett csak az abaj hogy aki arra megy hogy minél több szakmai hsz legyen sok baromságot fog írni a témákba csak azért hogy jobb legyen! :((

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#18) Sianis


Sianis
addikt

erdoke -nek nagy :R :R :R ő az egyetlen PH! félisten

(#19) Racecam válasza kavicssli (#17) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ennek elkerülését szolgálná az előző postom! ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#20) parandroid válasza kavicssli (#17) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ezért vannak a moderátorok. Aki láthatóan hozzászólásszámra, rangra megy, floodol, azt figyelmeztetjük.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21) ngabor2 válasza Sianis (#18) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hát igen... aki megérdemli :D

ennek már ''ideje volt'', így látszik, hogy ki az, aki csak beszélgetni jön ide, és ki az, aki szakmailag is hozzászól. és pl én látom, hogy többet kellene a szakmai részen mászkálnom és aktívkodnom.

[Szerkesztve]

(#22) Pötyi


Pötyi
őstag

Ööö, izé, a szerver hogy számolja ezeket a tizedes szorzóval feljavított hozzászólásokat?

Mostantól fogva az lesz kiírva, hogy HOZZÁSZÓLÁSOK SZÁMA: 12,6 ?

Vagy kerekít?

QNX is cool!

(#23) _seth_


_seth_
veterán

Enyhén túl van bonyolítva a rendszer szerintem :)

Szakmai hozzászólást is lehet írni 10000-et úgy, hogy értelme alig van...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#24) Racecam válasza Racecam (#16) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Most, hogy megnéztem néhány kolléga adatlapját, különösen megerősített a véleményemben! :U
Inkább nem írok példákat, nehogy valaki megbántódjon! ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#25) Sianis válasza _seth_ (#23) üzenetére


Sianis
addikt

Igen...meg blog-ot is, plusz OFF-ban meg kifejezetten...vannak igen komoly lefokozások ám!

(#26) Sianis válasza Racecam (#16) üzenetére


Sianis
addikt

''És bizony én hozzányúltam volna a hozzászólás/idő arányhoz is. Picit kevesebb hozzászólás, de hosszabb regisztrációs idő kellene a rangokhoz.''

Szerintem aki értéksen szól hozzá a témákhoz, azt ilyen idő korlátokkal is illik megbecsülni, sőt egy akármilyen rangú embert is illik megbecsülni, sőt kell, hogyha nagyon otthonosan mozog valamiben, és ezt nem rest megosztani.

(#27) _seth_ válasza Sianis (#25) üzenetére


_seth_
veterán

A blogot már nem számolja. Asszem ez a második alkalom, hogy lefokoznak bár a rang nem érdekel túlzottan :D Legalább nem fogok kapni ''izé hozé te PH! addikt vagy biztos tudsz segíteni'' jellegű emileket egy jó ideig :D (volt ilyen :) )
Ha már ilyen reformok vannak akkor sztem meg lehetett volna csinálni, hogy csak a szakmai számítson. Egy megszállott közösségi fórumozó is lehet PH! akárki ha eleget írogat úgy, hogy 1 szakmai hsz-e sincs :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#28) róland válasza parandroid (#20) üzenetére


róland
veterán

OK! Jogos a változtatás. Csak tekintsétek át a közösségi témákat is. Szerintem van olyan, ami átkerülhetne szakmai témakörbe. (Legalább a Lokál témakör topicjainál legyen 0,33-as a szorzó.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#29) Sianis válasza _seth_ (#27) üzenetére


Sianis
addikt

Persze lehet...csak addikthoz 14008, kedvencéhez 24008, nagyúrhoz pedig 40008 hsz szükséges. Döntse el mindenki magának, hogy közösségi munkával ez neki mennyi idő!

(#30) divot válasza _seth_ (#27) üzenetére


divot
veterán

Egyébkén ha már ennyire fontos kérdés lett a PH! üzemeltetőinak a rang, akkor seth kollégának van igaza: csak a szakmai hozzászólás számítson.

Én például az elmúlt két évben . vagyis a PH!-s életem kb. felében - már nem sok szakmai hozzászólást eresztettem el, egészen egyszerűen azért, mert két éve elmúlt rólam a hárdverláz, és azóta hozzá sem nyúltam a géphez. Na most mit okoskodjak egy 9800pro-val a masinámban, amikor egyesek már a 7900-at cserélik le, mert hogy szar. :DDD

Magyarán az időnként előforduló, és a PH!-n kapható tanácsokkal javítható gebaszokat leszámítva már tényleg csak a közösségi fórumok tartanak itt. De az meg annyira külön világ, hogy tényleg semmi köze a PH! alapjaihoz.

(#31) róland válasza _seth_ (#23) üzenetére


róland
veterán

Rémkép1: Most majd a szakmai témákat offolják szét a rangvadászok. (Ne legyen igazam!)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#32) erdoke


erdoke
titán

Jó ötletnek tűnik, és most azt is meglátom, mivé lettem. A ma reggeli hozzászólásaimnál nem néztem a pofámat. :D

A legjobb aláírás a héten

(#33) róland válasza divot (#30) üzenetére


róland
veterán

Igaz, hogy ProHARDVER! a név, de azért elég jelentős a szoftverekkel foglalkozó témák száma. Azok meg gyorsabban cserélődnek, mint némely hardverelem. Az elmúlt két évben nálam is csak egy hangfal (2.0-ás), meg egy kábelmodem volt a bővítés.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#34) -Mike- válasza róland (#31) üzenetére


-Mike-
addikt

Ez az egész hsz számlálás tök felesleges...szerintem. :)

(#35) Loretto válasza divot (#30) üzenetére


Loretto
veterán

Attól még nem baj, ha ismered technológiákat, pipe-okat, etc... ;)

erdoke:alaírásod most kissé... ;) ;]

Soirée...

(#36) _seth_


_seth_
veterán

Előbb utóbb majd úgyis megint meg lesz változtatva még szigorúbbra csak nem tudom mi értelme van....

Most én másabb lettem itt a ph-n azzal, hogy őstag vagyok PH! addikt helyett? Nem, legalábbis szerintem nem. Ez egy kis szó a név alatt aminek nem kellene ekkora fontosságot tualjdonítani szerintem.

Pl hardverárusoknál sem lényeges mert ha ott van, hogy x ideje regelt és x apróhírdetéses hsze van akkor már lehet látni, hogy kivel van dolga az embernek.

Szal az lett volna a legjobb ha 1. lépésben csak a szakmai számítana :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#38) róland válasza _seth_ (#36) üzenetére


róland
veterán

Mindig kihagyjátok belőle a közösséget-teremtő/-építő részt. Mai egymástól elidegenedő társadalmunkban nagy szükség van közösségekre, ezért szerintem jó az ilyen átalakítása a hozzászólás számításnak. Csak a túl drasztikus közösségi (kvázi OFF-topic) témakör szorzója miatt félek, most majd nagyon sokan a szakmai fórumokat offolják tele.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#39) divot válasza róland (#33) üzenetére


divot
veterán

Hát vazze, én még szoftvert sem cseréltem mostanában a szükséges ápdéteken kívül. :)

Tényleg megállt velem a világ két éve: nem játszom, használom a régi, bevállt dolgokat, oszt jönapot.

(#40) vicces


vicces
addikt

szerintem is tök jó igy a számolás :D

:)

(#41) divot válasza Loretto (#35) üzenetére


divot
veterán

Ismerni ismerem, hiszen olvasom a cikkeket, sőt, a szaktotyikokba is belenézegetek, de érdemben hozzászólni már nem tudok, meg nem is akarok.

(#42) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

miért nem adunk külön alrangot?..pl piaci kofa meg vmi empatikus forumtás jellegűt a többinek?.;))

mod : vááá..most látom visszaestem 1 rahedli hozzászólást és épphogy senior tag vagyok..:$

[Szerkesztve]

Nos Omnes Una Manet

(#43) róland válasza divot (#41) üzenetére


róland
veterán

Akkor legalább segíthetnél, néhány kezdő felhasználónak. Én mindig benézek olyan ... help, plíz topicokba, amikhez ''értek'' egy kicsit.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#44) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Sziasztok!

És a kombinált hsz-eim számát hol irja ki a rendszer?

Ufff, azt látom, hogy nem sok kellett a visszafejlődésemhez. :)

Most hogy is lesz az arcképrendszer?

[Szerkesztve]

(#45) divot válasza róland (#43) üzenetére


divot
veterán

És ha én már csak az offtopicocban akarok irogatni? (Ott is egyre kevesebbet.)

(#46) róland válasza (Kolombusz) (#44) üzenetére


róland
veterán

Egyelőre változatlan. A gyakorlat pedig az, hogy aki már korábban kapott egyéni avatart, attól nem veszik el egy ilyen általános változtatás következtében kialakult lefokozásnál.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#47) (Kolombusz) válasza (Kolombusz) (#44) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Azért elég durva, hogy Gianniből fanatikus tag lett. :Y

Róland:Francba, nyár végére meglett volna a 600nap, meg a 3500 hsz, de igy nehéz lesz. Majd úgy 5 év múlva talán. :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#48) kirkri


kirkri
addikt

Szerintem valami gubanc van a dologban, /vagy csak nagyon nem világos, hogy hogy is számol a rendszer/ ugyanis jelenleg van 484 szakmai 180 közösségi és 110 piaci hozzászólásom. Ha ezt összeadom akkor 774 jön ki. Namost mivel nagyon nem érdekel, hogy milyen rang van írva a nick-em alá így nem tudom, hogy tegnap mennyi volt, de biztos hogy 1300 fölött volt, mert nemrég az egyik haverom kérdezte, hogy miről írkáltam én több mint 1300 hozzászólást.

21 éve a Prohardveren! ™

(#49) _seth_ válasza (Kolombusz) (#47) üzenetére


_seth_
veterán

Ne aggódj, én már igényeltem is az arckép requestbe csak nem kaptam meg az egyéni arcképet most pedig már nem is kaphatok :DD

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#50) róland válasza kirkri (#48) üzenetére


róland
veterán

Mondasz valamit. Én is olyan 4900-valahány hozzászólásomra emlékszem. Ma épp ránéztem, hogy van-e már 5000, ekkor láttam, hogy csak őstag vagyok. (Nálam mondjuk pár tíz hozzászólás csak a különbség, nem vészes.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.