Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

gratulálok, a navnál mindenkinek elmentek otthonról.
remélem, hogy az online számla gépi interfészét nem kendácsolják meg ilyennel, mert akkor morc leszek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Fontos kitételek a TOTP-vel kapcsolatban:
Vannak funkcionalitásukban eltérő TOTP alkalmazások. Nem csak a Google hitelesítő létezik, bármennyire is azt nyomják mindenhol.
Amikor megjelenik a QR-kód, vagy a számsor, azt több eszközbe is el lehet mentetni, ne egy rosszul, rosszkor leejtett telefon miatt záródjunk ki egy "utolsó beadványi napon"... legyen backup!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3) UnA válasza bambano (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

Egyetértek, ezt csak opcionálisan (minimum kikapcsolható formában) szabadott volna bevezetni.

(#4) .mf


.mf
veterán

Jó-jó, de örülnék, ha olyan fícsörökkel is foglalkoznának, amire van igény. Pl. most, hogy egy csomó mikrovállalkozó Katást, köztem engem is, átkényszerítettek az átalányadózásba, igazán megtehetnék, hogy a hónap közben online számlázóban kiállított számlák alapján a hónap vége után küldenek egy összesítőt, hogy a tételek költséghányada alapján mennyi adót kell befizetni milyen számlaszámra, esetleg egy online kártyás fizetéssel megtoldva.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) bambano válasza .mf (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

arról a nav nem tehet, hogy lövésed sincs a világról.
hint: amit leírtál, az működik. VAN.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) .mf válasza bambano (#5) üzenetére


.mf
veterán

Eszem azt a kioktató magaslovadat. Ha létezik is, nekem eddig még egyszer sem küldtek ilyen összesítőt az átalányadózásról vagy előtte a Katáról, TB-ről, mind nekem kellett kiszámolnom és kibogarásznom, hogy milyen számra küldjem; gépjárműadóról tudtak értesítőt küldeni, másról nem. Az ONYA-n a bevallás feleslegesen bonyolítja a dolgokat, ha a számlázóba már úgyis felvittem az összes számlát. A NAV Ügyfélportál oldala azt írja, hogy egyik adónemen sincs tartozásom vagy túlfizetésem, miközben tudom, hogy TB-ből van egy törthónap hiányom, csak nem tudom, mennyit fizettek be utánam, és mennyit kell még nekem fizetnem - tehát ez sem működik. Szóval jah, "működik. VAN." elméletben.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) bambano válasza .mf (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

meg tudod mondani, mi az, ami az onya-n felesleges?
bejelentkezel, lehúzza az összes számládat, rákérdez a lehetséges kedvezményekre, utána megmondja, hogy melyik számlára mennyit kell befizetned, ha van a vállalkozási számládhoz bankkártyád, akkor be is tudod fizetni. PONTOSAN azt csinálja, amit kértél.
Egyetlen dolgot nem csinál, ami téged vagy érint, vagy nem, áfát nem kezel, pedig kezelhetne.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) UnA


UnA
Korrektor

Nem volt siker :D – hír a hivatalos oldalon (gonosz kiemeléssel):

2022-12-05 18:00 A kétlépcsős azonosítás bevezetésére a későbbiekben kerül sor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.