Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning questions (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) colt1


colt1
tag

Hello fiuk!
Van egy 800-as cerkém és egy GeF2MX-400, és kicsit szeretnék kicsit több teljesítményt kisajtolni belőlük. A kérdésem az lenne, hogy ésszerű tuning mellett (jelenleg a ventillátorom mellett 28 Cfok a hőmérséklete) csökken-e a processzornak a élettartama? Az OK, hogy garancia ugrik, meg hogy vigyázni kell, óvatosan, fokozatosan emelni a frekvenciákat (ezeket is tudom, hogyan kell), csak ezt nem tudom.

ui: Mit jelent az szvsz az üzenetekben???

(#2) colt1


colt1
tag

Na, megint tojtok a fejemre! :(((

(#3) atus7377


atus7377
tag

SZVSZ=Szerény Véleményem Szerint.

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#4) GeorgeTerror válasza colt1 (#2) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Ez nem így van, csak minden újonc felteszi ezt a kérdést, és kezd unalmassá változni a téma, ugyanazt x-szer leírni.
Gari nem ugrik, csak ha kiég a mag és az láccik kívülről. Tehát ne adj neki 3 voltot :)
Emelheted ész nélkül is a frekit, legfeljebb megfagy. vagy semmit sem csinál. Akkor biosreset aztán heló újra elölről. Hát ennyi.
Ja és használd a keresőt!!! 800-astól ideális elvárás rendes lap+mem mellett a 8*133, ha rendes c1-es proci. Ha nem akkor is mehet, csak nem bizti, hogy jó lesz. Esetleg 0.1 voltot adhacc neki.
Ennek a kövületnek (pl egy modern P4-hez képest) nem árt a tuning, de inkább ésszel csináld.
A tuning ártalmairól olvashacc a hirtelen elhalálozó p4-ek vagy vmi hasonló című topikban.
Ja és ne légy türelmetlen a fórummal kapcsolatban, mert ojan aki akar tud és elég türelmes (10000000-szer is) segíteni kevesen vagyunk és nem is vagyunk elegen :DD :DD :DD

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#5) Ploszi válasza GeorgeTerror (#4) üzenetére


Ploszi
senior tag

úgy akartad mondani, hogy sokan vagyunk, de nem.... bocs az OFF-ért, de nem lehet kihagyni :D

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#6) GeorgeTerror válasza Ploszi (#5) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Nem tényleg kevesen vagyunk akik elmondják 100000000000000000-szorra is ugyanazt. De a kiegészítést viccességből írtam :D

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#7) colt1


colt1
tag

Köszi mindenkinek a segítséget. A procim ugyan csak cC0 steppingű, de kisatolom belőle a lehetőségeket. Az alaplapom (Abit VH6T) egész jól támogatja a tuninglehetőségeket. :DD

(#8) guess.who válasza GeorgeTerror (#4) üzenetére


guess.who
senior tag

/OFF
''Esetleg 0.1 voltot adhacc neki.''
Hát olyan feszültséggel biztos szépen muzsikálna... ;]
/ON

Az véleményem az, hogy ha egy proci x frekvenciát nem bír ki feszültségemelés nélkül, akkor jobb hagyni a fenébe... Elvégre inkább legyen üzembiztos, minthogy pár plusz megaHertz miatt állandóan resetelnem kelljen, meg kékhalált bámulnom...
Szóval ahogy GT bá' is említette: ésszel, nyugodtan, lassan, mindent inkább ötvenszer kipróbálva...

(#9) CsendPenge válasza colt1 (#2) üzenetére


CsendPenge
őstag

Ne türelmetlenkedj légyszíves, ez nem irc...
Alapból szerintem olvasd el ezt a cikket: [L]http://prohardver.hu/rios2_cikk.php?id=92[/L] Ja, ezt úgy találtam, hogy rákerestem a híreknél a tuning szóra :D

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#10) colt1


colt1
tag

Ezt a cikket már olvastam a megjelenés idejekor. Csak mondom az egyetlen fenti kérdésben nem voltam biztos. Bár, eddig tartott míg átvertem magam a ''Hirtelen elhalálozó P4...'' topicon ott valaki azt mondotta volt, hogy a feszemelés okozhatja az élettartam megrövidülését.

(#11) rup1u5 válasza colt1 (#7) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Szinte ugyanez az én konfigom is:
vh6-t
900@1200 cerka
133fsb +1.825v és szépen megy lassan 1 éve
feszemelés nélkül kb 127fsb-ig ment stabilan ugyhogy lehet hogy neked még emelned sem kell.
ja és szintén cD0-ás

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12) Dr.Burn válasza colt1 (#10) üzenetére


Dr.Burn
őstag

feszemelés az nem okozhat élettartam rövidülést! Csak akor ha porcid 70fokos akor meg vannak számlálva a napjai :P

"Later Nerd!"

(#13) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Jó estét, Elvtársak! :D

Nah, szóval nekem is CEL 800@1066-om van, kb egy éve, egy ősrégi CUSL2-ben müxik, alapfeszen, és semmi probláma nincs vele....Atomstabil, mérsékelten melegszik:
Üresjáratban kb 36-38 fokos, HOTCPU-val kinozva hosszasan , max 47 fokos volt.Igaz, hogy Titan D5TB/4TC cooler van rajta, főleg a csöndessége miatt...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#14) colt1 válasza rup1u5 (#11) üzenetére


colt1
tag

''Szinte ugyanaz'' a konfig: 800-as cerka cC0-steppingű - nem teljesen ua., régebbi step., nem biztos, hogy olyan jól fogja bírni...

(#15) Bogyó bá' válasza colt1 (#1) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hájj!
Hol tartasz a húzással, és milyen körülmények között?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16) colt1


colt1
tag

Öcsém ül a gépen (nem ezen, ez egy 233MMX, Virge VGA-val :))) ), játszik, de majd holnap nekiülök. Ja, a nagyobb teljesítmény több fogyasztással is jár, ugye? Most cseréltem tápot, két vincsim, egy CD-olvasóm és egy -íróm van. Nem fog kiakadni a gép???

(#17) Bogyó bá' válasza colt1 (#16) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A fogyasztás miatt ne aggódj, nálam DVD , CD-iró, Gef3ti200 van, és még mindig az ócska 235 wattos tápomat használom.....cerka húzva sem fogyaszt olyan sokat :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#18) colt1


colt1
tag

Jaja, csak a konnektorban rossz a földelés, és idén már nem nagyon jön a villanyszerelő, máshova meg nem tudom dugni :(((

(#19) Bogyó bá' válasza colt1 (#18) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ettől meg nem a gépnek lesz baja, hanem legfeljebb Neked! a pc-k nem kettős szigetelésüek, hanem védőföldelésesek: magyarul, ha a tápban a szigetelés megsérül, akkor a háza igy feszültség alá kerülhet!
Mielőbb javittassátok meg!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20) colt1


colt1
tag

Meg lesz, csak tudod egy hónapja füstölt el az előző táp (kiégtek a kondenzátorok - 3 év után) és ezért parázok. Egyébként nem ráz annyira, olyan mint a koax, amikor túl közel érinted a kezeddel a kábel végét és a TV csatlakozóját -éljenek a mazochisták :D

(#21) supercow


supercow
őstag

''Egyébként nem ráz annyira''

Errő az jut eszembe, hogy van az a sorozat, hogy ''Utolsó mondatok a halál előtt''. Abban voltak ilyenek, hogy:

Ááá, tudok én villanyt szerelni...
Dehogyis, ez a vezeték nincs feszültség alatt!
Hogy itt milyen gázszag van!? És milyen sötét...
Ez a zongora rögzítve van.
És akkor csak bedugom ide ezt a kábelt, és világos lesz!

Azért csak óvatosan azzal a konnektorral :(

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#22) karib válasza colt1 (#20) üzenetére


karib
addikt

cC0 stepping sem volt olyan rossz, 1066 csak meglesz (133 FSB), talán több is...

Department of Redundancy Department

(#23) bazs válasza supercow (#21) üzenetére


bazs
aktív tag

Az én fém-aljú billentyűzetemben 76V-volt, még jó, hogy nem történt semmi baj...
A konnektorban valahogy lecsúszott a föld, éljen a minőségi munka! :))
Volt még egy jó utolsó mondat:
''A 220V egyeltalán nem életveszélyes''

Pont most fogyott el...

(#24) PeliScan


PeliScan
addikt

Na jó, látom, kezd offolódni a topic, én is:

Vajon miért nem megy 110 FSB fölé az MSI845UltraC+1.7Celeron konfig? A BIOSban betettem 133ra, és szedhettem szét BIOSt resetelni... :(

Asszem eddig 115 FSB volt a max, ami azért (főleg az eddigi hozzászólásokat nézve) elég kevés, nem?

(#25) colt1


colt1
tag

Hello fiuk!

A fél délutánom ráment a tuningra, és összességében 430 pont többletet hozott a 3DMark2001-ben. A tortúra a következőképpen folyt:

- először felvittem az FSB-t 110-re (880 MHz): 70 pont plusszt hozott

(#26) Bogyó bá' válasza colt1 (#25) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Most meg kifagytál a tuningtól?! :DD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#27) colt1


colt1
tag

- utána 120 -ra : úgy hatvan pont plusszt eredményezett.

Ezek után gondoltam, hogy nem lesz ez így jó és hozzápitiszkáltam a VGA-hoz is (GeF2MX400):
- felvettem a frekvenciákat 200/165-re: + 200 pont (mhh, ez már fincsi)
- ezután 200/171-re : még egy 100-as
- végül 200/175-re: csupán 30 ponttal lett több. Nem is próbálkoztam vele tovább.

Ezután fogtam a magfeszt és megtoldottam 0,1-gyel. Lesápadtam, mert 8 ponttal kevesebbet kaptam. Most akkor ez hogy van? A fesz emelés nem jótékony hatással van a teljesítményre? Visszaállítottam.

Ezután felvettem az FSB-t 125-re (meg va az 1 GHz!!!): itt sem voltam igazán megelégedve, ezért gondoltam felviszem 130-ra talán még bírja (ez 1040 MHz-et jelent). A teszt közben jött a fagyi - vissza a 125-re.

A teljes procedúra + 10 Cfokot jelentett. Szerintetek ez reális (már az egész)?

(bocs a kettévágottságért, de rátehénkettem a billentyűzetre, és ment az üzenet.)

(#28) colt1


colt1
tag

Örülök, hohy mindenkit lázba hoznak az élményeim. :((

(#29) Egon válasza colt1 (#27) üzenetére


Egon
nagyúr

Ember, ez nem így megy....:(
1. A fesznek semmi köze a teljesítményhez, ellenben a 3DMark-eredmény ingadozni szokott kicsit.
2. A stabilitás-tesztelésre nem alkalmas a 3DMark: helyette Prime95-öt, és memtest86-ot javaslok.
3. A feszt nyugodtan emelheted, egy-két tizedvolt nem árthat (persze állítsd be a bios-ban a hőmérséklet-figyelést/riasztást úgy 55 fokra, és normális hűtés + paszta legyen a procin!!!).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#30) colt1


colt1
tag

Akkor mire jó a feszemelés??? (simmtester nevű memória-tesztelő progim van - ilyesmire gondolsz?)

(#31) Egon válasza colt1 (#30) üzenetére


Egon
nagyúr

A fesz. emelés a stabilitást szolgálja. Olvasd el mégegyszer a tuning-alapozót!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32) colt1 válasza Egon (#31) üzenetére


colt1
tag

Okézsoké!

(#33) colt1


colt1
tag

Még egy kérdés: nyáron a nagy melegben vissza szoktátok venni a tuningot nehogy a fagyi hűtse le :) ?

(#34) colt1


colt1
tag

Valahogy nem igazán akar összejönni ez a 133 MHz-es FSB. Ha felhúzom 125-re OK minden (1 GHz). Fölviszem 133-ra és egy fél-egy órás játék után kifagy. A stepping (cC0) miatt nem megy, vagy kifogtam egy sz.r procit, ami nem bírja addig? :(((

(#35) Den válasza colt1 (#34) üzenetére


Den
veterán

Ennyit bír, örülj ennek is, a tuningképesség ''ajándék'', nem fícsör.

www.simson4t.hu

(#36) colt1


colt1
tag

Ez igaz, bár örültem volna annak a 133-nak, valaki azt mondta fentebb, hogy odáig tuzi bírja. Hát csalódnom kellett :(

(#37) colt1


colt1
tag

Akarom mondani tuti bírja.

(#38) Lomos válasza colt1 (#37) üzenetére


Lomos
aktív tag

hat nem birta... :)) most tudom, hogy egy vilag osszetort benned, hogy miert nem mukodik a procid 66 FSB helyett 133on...telleg katasztrofa...

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#39) colt1 válasza Lomos (#38) üzenetére


colt1
tag

Hozzátenném, hogy egy 800-as cerkáról van szó 100-as FSB-vel. Ez most nem jött be :))

(#40) Sidaries válasza colt1 (#39) üzenetére


Sidaries
őstag

Szerintem FESZTNEKIIIII!!! Sokat. Én mindíg úgy kezdem a tuningot, hogy maxra állítom a feszt. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#41) colt1 válasza Sidaries (#40) üzenetére


colt1
tag

Ezt tenném én is, de már maxon van (1.8V) Az abit Soft Menu III-ja eddig engedi :(((

(#42) sh4d0w válasza Sidaries (#40) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen... Maxra a feszt, aztán majd úgy jársz, mint ahogyan a Northwood-ok járnak... fél év után Enter van... Arról nem olvastatok sehol, hogy a feszemelés ajánlott mértéke max. 10%? Ha akkor nem stabil, azután sem lesz az. De végül is Ti tudjátok, a Ti procitok...

https://www.coreinfinity.tech

(#43) colt1 válasza sh4d0w (#42) üzenetére


colt1
tag

És ki mondta neked, hogy 10 %-nál többre húztuk? A procim alapfesze 1.7 volt, de 1.8-ig tudom húzni, mert Abiték úgy gondolták ennél többre nincs szüksége egy FCPGA-s procinak. Ha kapod a számológépet, vag sikerül fejbe hozzáadni az 1.7-hez 0.17-et, akkor láthatod, hogy 1.87-et kaphatunk. Azt a 7 századot meg igazán ki lehetne használni. Mert az én procim. Mert megérdemlem :) .

(#44) atty


atty
tag

Nekem C1-es steppingű 800-as Celeroncsom van és vitte simán az 1200 MHz-et feszemelés nélkül, stabilan, de effektíve olyan giga-brutál sebességnövekedést nem tapasztaltam, meg melegedett is cefettül (nem volt valami jó a hűtés:50 fok), szóval nekem megy alapon oszt így is jó. Na persze lehet hogy a Geforce 2 MX400 is kicsit visszafogja játékban :DD !!!

atty

(#45) atty


atty
tag

Hoppá, nekem cD0-ás a Celeroncsom, bocsi! :DDD

atty

(#46) Bogyó bá' válasza colt1 (#34) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hát ha fél-egyórát birsz vele játszani 133 MHz-es FSB-n fagyás nélkül, akkor nem tünik olyan reménytelennek a dolog szerintem...próbálkozhatnál egy jobb coolerrel szerintem....nekem speciel egy Titan D5TB van...ez még nem túl drága (3kHUf) jól hűt és egész csöndes...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#47) colt1 válasza Bogyó bá' (#46) üzenetére


colt1
tag

Na ja, de a proci hőmérséklete nem igazán megy 40 fok főlé. Egyébként legyen az a fél-egy óra inkább negyed-fél óra. Néha kapható vagyok egy kis költői túlzásra :) .

(#48) Gri


Gri
tag

Hi!

IMHO a cC0-as stepping miatt nem fog feljebb menni, bar az is lehet, hogy ram kinja van.
De orulj a 12x FSB-nek is.

Gri

[ POWERED BY 230V ]

(#49) Gri


Gri
tag

Marmint nem tizenketszeres, hanem szazhuszonvalahanyas FSB... :DD

[ POWERED BY 230V ]

(#50) colt1 válasza Gri (#49) üzenetére


colt1
tag

Már beletőrőttem, hogy a stepping miatt van a problem, de azért köszi a megerősítést. Egyébként az 1024 / 8 = 125 MHz-es az FSB. A ramot meg 155 MHz-en (host clock + pci clock<125/4=31 egész akárhány>) pörgetem.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning questions (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.