Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:15:49

LOGOUT.hu

TRÓNOK HARCA

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) Deck válasza aizen92 (#4198) üzenetére


Deck
titán

Tényleg jó lenne ;)

PS5

(#4202) Tim82 válasza aizen92 (#4200) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igazából lila gőzünk nincs, hogy mennyien vannak, mert gyakorlatilag talán három vagy négy szerepelt eddig. És még ezen is lehet vitázni, mert egyértelműen csak a mostani rész végén feltűnő lény az. A zombijaik nem érnek, azok minion-kategória. Craster meg azért több évtizedig élt boldog vérfertőzésben a maga háremével...

Amúgy nyilván csak ironizáltam.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4203) D4rkm4n válasza aizen92 (#4198) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Igazából Rhaegar Targaryen az, akit a leginkább sajnálok a lemészárolt hősök közül. Eddard Starkot megölték, de ő ugye szemet hunyt afelett, hogy Aerys király ellen lázadtak fel, és Robert hűbéresei az egész Targaryen családot ki akarták irtani. Egy igazságos szövetséges ezt nettó ellenzi, nem hogy utána még elvállalja a Király Segítője kinevezést. Robert vérszomjára utal az is, hogy szükségtelenül ugyan, de Balon Greyjoy két fiát is megölték amikor Pyke fellázadt Robert ellen és függetlenedni akart. Ned akkor is ott volt, sőt, lényegében az ő segítségével tudták csak bevenni a várat.

Ellenben Rhaegar Targaryenről leírják, hogy nyomokban sem látszott rajta a Targaryenekre jellemző idegbetegség. Jóképű volt és szelíd, ám félelmetesen jó harcos. Egy jó és egészséges leendő uralkodó lehetett volna.

A sors iróniája, hogy a Baratheon ház volt az első, amely házasodott Targaryennel, illetve ez a ház taszította őket le a trónról. Ideiglenesen. ;]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#4204) Gyuri27 válasza D4rkm4n (#4203) üzenetére


Gyuri27
félisten

Eddard vissza adta a segítői cimet és ellenezte a szöszi likvidálását.
A majom gyereket meg magához vette.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4205) Ps Vita


Ps Vita
őstag

Könyvesek,
eszembe jutott valami,amit a tegnapi rész fényében igen csak valószínűnek tartok...
Egy fejezet,ahol egy más szemszögéből látjuk a dolgokat :Y

10 oldal alatt el lehetne magyarázni vele a céljaikat,gondolataikat,hogy örök életűek-e,eredetűket,és még ezernyi dolgot.amit Martin csak akar...
Mert szerintem az biztos,hogy gondolkodó,intelligens lények:)
Mit szóltok hozzá?

(#4206) gyuromoj


gyuromoj
veterán

GoTS04E04

Tetszetős volt. Kiderült pár érdekesség. Remélem a Mások lesznek még ebben az évadban.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4207) vimes válasza Tim82 (#4202) üzenetére


vimes
senior tag

Akármennyien is vannak, Craster pár gyerekével aztán tényleg sokra mennek. Beletelne vagy ezer évbe, hogy valami sereget összeszedjenek belőle. Szerintem a seregük nagy része zombikból állhat.

A részhez: Jó volt, de a történetet a Falon vihették volna tovább. Azt hittem Tomment le fogja smárolni Margaery :D Nem lett igazam.

Ami még engem érdekel, és még semmi nem volt róla az, hogy mi van Oshával és Rickonnal. Annyit tudunk, hogy még az előző évadban elindultak az Umberekhez, azóta semmi :(

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#4208) Gyuri27 válasza vimes (#4207) üzenetére


Gyuri27
félisten

A kovácsról se tudunk semmit. Eltünt bolha végén.

Ezeknek az izéknek mitől van ufó fejük?

Amd - Radeon - Ryzen

(#4209) Kvelstadt válasza aizen92 (#4200) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Spioler
Ráadásul a mások már pár ezer évvel hamabb is voltak mint caster.
Spoiler vége

Azért az nekem érdekes volt hogy északon ahol mindenki magára teker két medvét hogy ne fázzon, egy csecsemő egy szál plédben nem fagyott meg.

A másik dolog meg hogy engem rendesen zavart hogy bran és csapata összeakadt a caster-ben lévő volt varjakkal.
Az oké hogy bran szál nem volt túl érdekes da kkor ne mutassák annyit az á szállát.
Na meg itt már meg kéne lennie a vezetőjüknek a könyv szerint ami igen megdobta volna a száll érdekességét szerintem. Alig vártam hogy lássam ere lehet hogy kimarad egy ez egyben.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#4210) Ps Vita


Ps Vita
őstag

Amúgy ugye mindenki tudja,hogy a másoknak több típusa van?

(#4211) Coccolino_O válasza Kvelstadt (#4209) üzenetére


Coccolino_O
őstag

És ha mindez nem lenne elég, arra is nagyon kíváncsiak lennénk, hogy kihez viszi el őket a vezető... :)

(#4212) Ps Vita


Ps Vita
őstag

Könyves felvetésemre senki semmi? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4213) D4rkm4n válasza Kvelstadt (#4209) üzenetére


D4rkm4n
őstag

KÖNYV SPOILER

Gondolom te Hidegkézre gondolsz, ugye? Őszintén engem kimondottan dühített ez az epizód. Eleve, Bran nem futott össze a Crastert és Jeor Mormont-ot legyilkoló ex varjakkal, nem esett semmiféle csapdába, ahogy Nyár és Szellem sem. Ez az egész úgy baromság, ahogy van. Mint ahogy az is, hogy Jojen Reed hirtelen epilepsziás rohamot kap. A Brienne vonalnak is túl nagy feneket kerítettek. Rendben, hogy fontos bemutatni Jaime jellemfejlődését, de akkor is... Én inkább lettem volna kíváncsi Arya vonalára.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#4214) aizen92 válasza D4rkm4n (#4213) üzenetére


aizen92
addikt

Nagyon megkavarták az egészet. Nem lesz ez jó, de reménykedek, hogy G.R.R valamit lát ebben, hisz áldása nélkül nem lehetett beletúrni a cselekményekbe. Eddig azt mondom, hogy remek a sorozat, de a könyv alapján elég necces a végkifejlet. Sok a fölösleges hangsúly, ahogy az te is kiemelted.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#4215) Ps Vita válasza aizen92 (#4214) üzenetére


Ps Vita
őstag

Főleg,hogy szerintem így fog találkozni Jon Snow és Bran :(

[ Szerkesztve ]

(#4216) Tim82 válasza vimes (#4207) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen. És? Ennyire nem kell komolyan venni, amit írtam, ld. a hozzászólásom utolsó mondatát... :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4217) gghrtz


gghrtz
őstag

Egyebkent Crasternek 100 fia volt nem? Azert jo kis utanpotlas az!

(#4218) vimes válasza gghrtz (#4217) üzenetére


vimes
senior tag

Még ha száz fia volt is, egy hadsereg több (tíz)ezer főből áll, az a száz gyakorlatilag semmi, nem igazán értem, h ebből a Másoknak mi hasznuk származik, de mindegy is, lehet tényleg jobb, ha ejtsük ezt a témát. :D

#4208 Gyuri27: lehet felborult a csónakja, és belefulladt a vízbe :) Ha jól emlékszem még az előző évadra, nem tud úszni... De ha nem lesz róla semmi a további részekben, szerintem úgy kell venni, h megmenekült és partot ért.

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#4219) D4rkm4n válasza vimes (#4218) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Szerintem az újszülöttek életerejét használják fel a mások arra, hogy egyre többen és többen keljenek fel a jégsírból, ahová tértek néhány ezer évvel korábban. Craster ebből annyit profitált, hogy fiú örökös híján nem volt számára konkurencia, aki a család női tagjait szépen sebességbe rakhatta volna.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#4220) Ps Vita válasza vimes (#4218) üzenetére


Ps Vita
őstag

Jó,de az simán lehet,hogy ilyen kékarcú "főmások" (amikből eddig arra következtethetünk,hogy nincs túl sok) csak újszülöttekből jöhetnek létre
Vagy nem tom,annyi minden lehet...

[ Szerkesztve ]

(#4221) Tim82 válasza vimes (#4218) üzenetére


Tim82
nagyúr

Btw., a Mások serege nagyrészt az általuk reanimált hullákból áll, szóval tök lényegtelen, hogy tíz vagy száz Más van.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4222) aizen92 válasza Ps Vita (#4220) üzenetére


aizen92
addikt

Én is erre gondolok, hogy Craster fattyak főtisztek a mások seregében.
És tényleg egy kicsit túl filozofáltuk a témát :DDD

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#4223) Kvelstadt válasza D4rkm4n (#4213) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Igen rá. Ezt az egyszerű nevet is elfelejtettem valahogy..
Épp ezért írtam hogy inkább nem mutassák ennyit bran-es szálat. Már kajak gondolkodtam hogy tényleg elkapták szellemet? Meg akkor szerintem instant kinyírták volna mert mindenki félt tőle.
Meg hogy nyár is csapdába esik...
Alapból sem szeretem ha ennyire eltérnek a könyvtől főleg mert attól félek hogy ezek után odaér Jon és találkozik velük és akkor végképp eltorzul ez a száll..

Annyi nyugtat meg kicsit hogy ahogy aizen92 is írja martin nélkül nem kerül bele semmi változás azaz remélhetőleg kézben tartja a dolgokat.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#4224) pohár válasza Kvelstadt (#4223) üzenetére


pohár
félisten

mármint szál :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#4225) Deck


Deck
titán


[link]

Jegyezze elő most Westeros és a Trónok harca világának hivatalos történetét.

Ha a múlt prológus, akkor George R. R. Martin mesterműve – korunk legeredetibb, legszórakoztatóbb fantasy sagája – pokolian hosszú bevezetést igényel. Ez A tűz és jég világa formájában végre megérkezett.
A több száz színes képpel illusztrált kötet bemutatja a Hét Királyság történelmét, továbbá tartalmazza Westeros és Essos részletes leírását. A könyv azoknak az epikus csatáknak, ádáz viszályoknak és vakmerő lázadásoknak az élénk, izgalmas leírása, amelyek A tűz és jég dalában megismert esményekhez vezettek. A kötet elkészítése során George R. R. Martin hosszú éveken keresztül együtt dolgozott Elio M. Garciával és Linda Antonssonnal, a méltán nevezetes Westeros.org rajongói oldal alapítóival, vagyis azzal a két emberrel, akik majdnem olyan jól ismerik ezt a világot, mint elképesztő képzelőerővel rendelkező teremtője.
A 336 oldalas, exkluzív kivitelű könyv több mint felét maga George R. R. Martin írta.
A kötetben a nagyurakkal, septonokkal, mágusokkal és dalnokokkal kapcsolatos információk mellett, tudományos fejtegetések, legendák és mesés történetek egyaránt helyet kaptak. Olyan krónika ez, amely a Hajnalkortól a Hősök Koráig terjedő időszakot öleli fel, amelyben szó esik az Első Emberek érkezéséről, Hódító Aegon felbukkanásáról, a Vastrón felállításáról és Robert lázadásáról, valamint az Őrült Király bukásáról, vagyis arról az eseményről, amely elindította a „jelenkor” küzdelmeit, lángra lobbantotta a Starkok, Lannisterek, Baratheonok és Targaryenek közötti viszályt. Kiváló kiegészítő George R.R. Martin káprázatosan valósághű univerzumához.

Rengeteg olyan történelmi anyagot teszek a könyvbe, melyet szerintem élvezni fognak az olvasóim… Eddig még feltáratlan részleteket közlök Aegon hódításáról, a hit elleni harcról, a Sárkányok Táncáról, gyarló Aegon szeretőiről..." (George R. R. Martin)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#4226) Deck válasza Deck (#4225) üzenetére


Deck
titán

Előjegyzem :C

PS5

(#4227) Coccolino_O válasza Deck (#4225) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Nagyon jó lehet. :K

(#4228) Deck válasza Coccolino_O (#4227) üzenetére


Deck
titán

Az biztos, nagyon jól hangzik :K November még odébb van de előjegyeztem így jóval olcsóbban megkapom. Szép képekkel is tele lesz. Alig várom már :D

PS5

(#4229) vvega30 válasza Deck (#4225) üzenetére


vvega30
senior tag

inkább a folytatást adnák már ki :(((
(persze instant vétel ez is, de bazz... :) )

[ Szerkesztve ]

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#4230) genndy válasza Deck (#4225) üzenetére


genndy
addikt

:C

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#4231) monti0222w válasza Brent (#50) üzenetére


monti0222w
addikt

Sziaztok, a következő részt a könyvből mikor adják ki, mikkora várható a megjelenés?

[ Szerkesztve ]

(#4232) Deck válasza monti0222w (#4231) üzenetére


Deck
titán

Talán 2015-2016 körül

PS5

(#4233) monti0222w válasza Deck (#4232) üzenetére


monti0222w
addikt

Hát ez sajnálatos, elolvastam mind a hat könyvet ami Westerossal foglalkozik és várom már nagyon a folytatást! Köszi az infót. :R

(#4234) batai15


batai15
félisten

jeeeeeeeee!!!!!!!! végre ez a kis görcs utálatos joffrey megmurdelt! jipájjé! :DD :DD :DD :DD :DD

(#4235) StSanya


StSanya
őstag

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#4236) rétisün válasza batai15 (#4234) üzenetére


rétisün
veterán

valahol azt olvastam, hogy abba is hagyja a színészkedést :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4237) kovsol válasza rétisün (#4236) üzenetére


kovsol
titán

Pedig szerintem jól játszotta a szerepét. Azért jól megutálta mindenki őt. Ebből is látszik, hogy jól eljátszotta a karaktert.

May the Force be with you!

(#4238) rétisün válasza kovsol (#4237) üzenetére


rétisün
veterán

egyetértek, tényleg jól játszotta a szerepét, valószínűleg mindenkivel sikerült megutáltatnia magát :K

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4239) batai15 válasza kovsol (#4237) üzenetére


batai15
félisten

pontosan.

(#4240) Ps Vita válasza rétisün (#4236) üzenetére


Ps Vita
őstag

Igen,inkább továbbtanul
Valami filozófia szak,elég értelmes gyerek,interjúkból is lejön:)

(#4241) leslieke válasza Deck (#4225) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Melyik kiadó jelenteti meg?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4242) Deck válasza leslieke (#4241) üzenetére


Deck
titán

[link]

Aki akar beleolvashat már de még csak angolul: [link]

[ Szerkesztve ]

PS5

(#4243) leslieke válasza monti0222w (#4233) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Melyik az a 6 könyv?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4244) spammer


spammer
veterán

Rick and Morty 1x08-ból :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4245) Deck válasza Deck (#4242) üzenetére


Deck
titán

itt a letöltő linkje: [link]

[ Szerkesztve ]

PS5

(#4246) Ps Vita válasza leslieke (#4243) üzenetére


Ps Vita
őstag

Gondolom még olvasta azt a sorozatost is:)

[ Szerkesztve ]

(#4247) D4rkm4n válasza Ps Vita (#4240) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Szerintem a Joffrey-t alakító Jack Gleeson megérdemelt volna egy Oscar-díjat mint legjobb mellékszereplő. Fantasztikus, amit 22 évesen alakított! Szerintem kenterbe veri a sorozat többi színészét! A magyar kollégáival pedig nem is merném egy lapon említeni. Bízom benne, hogy az egyetem után ismét láthatjuk majd valamilyen szerepben. Lehetőleg valami mélyebb értelműben, az ő tehetségét kár volna egy újabb sorozatra pazarolnia.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#4248) spammer válasza D4rkm4n (#4247) üzenetére


spammer
veterán

Oscart nem TV-s szerepekre adnak. Újabb sorozat pedig nem lenne pazarlás, amennyiben jól választana. "Picit" mélyebb szerepeket lehet kapni TV-ben, mint moziban.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4249) kovsol válasza D4rkm4n (#4247) üzenetére


kovsol
titán

Golden Globe esetleg :) Amúgy meg egy jó sorozattal jobban be lehet futni, mint a legtöbb mozifilmmel.
Szerintem egy 1,5-2 órás filmben kevésbé tudja megmutatni mit is tud, mint több évadon át tartó sorozatban.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#4250) hNp88 válasza D4rkm4n (#4247) üzenetére


hNp88
aktív tag

"A magyar kollégáival pedig nem is merném egy lapon említeni."

na és Berényi Miklós? Magyarország leggyűlöltebb embere a 60 fölöttiek körében :DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.