Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Trollok komolyan

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:33

LOGOUT.hu

Üdv a trollok között!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) EmberXY válasza Bjørgersson (#17500) üzenetére


EmberXY
addikt

De ezek szerint tudják, hogy nem megy, csak nálad nem megy, és leszarják, meg téged is? Üdv itthon. :DDD

Up the Irons!

(#17502) koshmar válasza Bjørgersson (#17500) üzenetére


koshmar
őstag

Szeretnéd! ;]
Elvileg jövő hét elején Oli, ideje visszatérni a legjobbhoz! :D

Egyébként tegnap hazafele a buszon nézegettem a CBA-s blokkot, és észrevettem egy failt, amit ide írok, mert ti tudtok annyira angolul, hogy megértsétek.
Az almás&körtés Watt úgy szerepelt a blokkon, hogy Apple&Pearl. Hát kicsit néztem. :D

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17503) Bjørgersson válasza EmberXY (#17501) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerinted miért írtam, hogy kiiratkozok? :D

(#17502) Tibii91: Almás-gyöngyös. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17504) koshmar válasza Bjørgersson (#17503) üzenetére


koshmar
őstag

I ain't even mad. :D

Ma már volt egy kiwis Hell meg most egy körtés Watttttttt, ezzel elleszek egy darabig (ami remélhetőleg legalább hétfő).

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17505) Bjørgersson válasza koshmar (#17504) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A kiwis Hell nekem nem izlik, gumicukor ize van.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17506) koshmar válasza Bjørgersson (#17505) üzenetére


koshmar
őstag

Jó.. and what about the körtés Watt? ú
Neked melyik az abszolút kedvenc?? :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17507) Bjørgersson válasza koshmar (#17506) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Almas-kortes Watt / afonyas Hell :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17508) koshmar válasza Bjørgersson (#17507) üzenetére


koshmar
őstag

De a kettő között nem tudsz kiválasztani egyet, ami a legjobb? :D

Egyébként a bodzás Oxxo megvan? Kíváncsi lettem, bedobtam egyet a kosárba tegnap.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17509) EmberXY válasza Bjørgersson (#17503) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha ki akarsz iratkozni, akkor inkább menj el 2 passzív félévre, aztán felejts el beiratkozni utána... Addig iskolalátogatásid is lehet, diákod is (úgy tudom), és diákként melózhatsz, ami köztudottan jobban fizet, mint a normál meló (én is így csináltam, aztán még fel is vettek a céghez, ahol addig diákként melóztam). ;]

Up the Irons!

(#17510) koshmar válasza EmberXY (#17509) üzenetére


koshmar
őstag

Passzív félév alatt is lehet diákigazolvány? Ezt nem hinném.

De ha igen, akkor az kurva jó dolog. :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17511) EmberXY válasza koshmar (#17510) üzenetére


EmberXY
addikt

Már nem emlékszem pontosan, de nincs kizárva, hogy lehet/nem lehet, szóval fingom sincs már, de iskolalátogatásit azt adtak, az biztos. Viszont valahogy BKV-ztam (1 vonaljegy egy évre, éves bérletnek hívtam), szóval nem tom. Érted? :DDD

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#17512) koshmar válasza EmberXY (#17511) üzenetére


koshmar
őstag

Van egy olyan érzésem, hogy iskolalátogatási önmagában nem elég bérlethez. Ahhoz diák kell, érvényes matricával. Szerintem.

Lehet, hogy te akkor végig blicceltél? :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17513) EmberXY válasza koshmar (#17512) üzenetére


EmberXY
addikt

Az iskolalátogatási a melóhoz kell, nem a bérlethez, a kettőnek semmi köze egymáshoz.
Én, bliccelni? Soha... :DDD
Fiatalság, bolondság... Egyszer a Batyin a metróban majdnem elkaptak, ráadásul nem fent, hanem lent, de sikerült meglépnem, egy darabig üldöztek, de leléptem, mint kurva a sezlonyról, ma már nem biztos, hogy bevállalnám... :DDD

Up the Irons!

(#17514) koshmar válasza EmberXY (#17513) üzenetére


koshmar
őstag

Haverom is ilyen, még az egyetemi időszakban felszállt jegy nélkül a villamos végébe, egyik megállónál felszállt egy ellenőr elöl, ő meg szépen leszállt hátul, aztán inkább gyalogolt. :DDD

Én meg egyszer a farzsebembe beraktam egy érvényesített jegyet, jött az ellenőr, elkérte, odaadtam, azt mondja ezt már érvényesítették. A VÉR MEGHŰLT BENNEM... aztán átnyúlok a másik farzsebbe, és odaadtam neki a jobbikat. :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17515) EmberXY válasza koshmar (#17514) üzenetére


EmberXY
addikt

A kallerek is egyre dörzsöltebbek, ma már nem csak egy száll fel, hanem mindenhol egy, a HÉV-en még securitty kommandósok is szoktak velük lenni. Nálam mindig volt/van jegy, készenlétben, és általában a lyukasztó mellett állok, ha akció van, máris van érvényes jegyem, nyilván metróknál már nem lehet beslisszanni, ott mindig vannak. Ma már ritkábban járok Bp-n, de arra azért figyelek, hogy az utazás minőségének ár/érték aránya rendben legyen. ;]

Up the Irons!

(#17516) Bjørgersson válasza koshmar (#17508) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem. :D Igen, annyira nem jött be.

(#17509) EmberXY: De utálok műszakban dolgozni, diákmelóból meg 99%-ban csak olyan van. :DDD

(#17510) Tibii91: Pedig elvileg de.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17517) EmberXY válasza Bjørgersson (#17516) üzenetére


EmberXY
addikt

Először én is kifogtam a budaörsi OLK-t, 12 órában, éjjeli műszakban, de akkoriban még puhány voltam, emlékeim szerint 3, azaz három műszak után otthagytam a francba. ;] Azután sikerült azt az 1 %-ot kifogni, ott lehúztam 2 évet.
Valahol el kell kezdeni, diplomával se lesz jobb munkád... :DDD

Up the Irons!

(#17518) Bjørgersson válasza EmberXY (#17517) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tudom, de úgysem tervezek sokáig maradni.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17519) koshmar válasza Bjørgersson (#17518) üzenetére


koshmar
őstag

Csak a Neptun miatt, vagy a tanulnivaló is fos?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17520) Bjørgersson válasza koshmar (#17519) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem, az ország miatt. Sosem szerettem, diploma után pedig ha minden jól megy, irány Dánia. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17521) EmberXY válasza Bjørgersson (#17520) üzenetére


EmberXY
addikt

"ha minden jól megy..."

Ez az, soha semmi nem megy jól, én is csak tervezgetem, de nem tudtam még meglépni...

Up the Irons!

(#17522) Bjørgersson válasza EmberXY (#17521) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Barátomtól függ, ha diploma után kint marad, megyek én is, ha nem, akkor előbb próbálok itthon találni valamit.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17523) koshmar válasza Bjørgersson (#17520) üzenetére


koshmar
őstag

"Nem, az ország miatt"

Ez a négy szó nem kíván magyarázatot. :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17524) EmberXY válasza koshmar (#17523) üzenetére


EmberXY
addikt

Pedig ti még nem is vagytok kint a nagy betűs életben, mégis szar... Képzelhetitek, hogy nekem milyen szar. :DDD

Up the Irons!

(#17525) Bjørgersson válasza EmberXY (#17524) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha nekem összejön, intézek neked is valamit odakint, ok? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17526) EmberXY válasza Bjørgersson (#17525) üzenetére


EmberXY
addikt

Köszi, majd visszatérünk rá... Trágyáztam már tehenek alól, nagy baj nem lehet... :DDD

Up the Irons!

(#17527) koshmar válasza EmberXY (#17526) üzenetére


koshmar
őstag

Én arról álmodok (mert csak az megy), hogy az idei telet már Kanadában élem át, annyira kíváncsi vagyok rá.

Tehát hogy ti is értsétek, Kanadában leszek hajléktalan. :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17528) EmberXY válasza koshmar (#17527) üzenetére


EmberXY
addikt

Turista vízummal?

Up the Irons!

(#17529) koshmar válasza EmberXY (#17528) üzenetére


koshmar
őstag

Huh, fogalmam sincs, hogy megy ez.. az kell?

Mondjuk ha nem vagy kanadai állampolgár, és ott lakol, akkor hamar megjárod..

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17530) EmberXY válasza koshmar (#17529) üzenetére


EmberXY
addikt

Pontosan én se tudom, de EU-n kívülre vízum kell, pl nyaraláshoz vagy egyéb dolgokhoz a legalapabb úgy tudom, hogy a turista vízum, de ezzel hivatalosan nem dolgozhatsz, csak beutazhatsz. Ha dolgozni/letelepedni akarnál, ahhoz már külön vízum kell, azt meg nem osztogatják csak úgy, az állampolgárságot meg pláne nem. Ha nincs kint élő rokonod, de főleg anyád/apád, vagy nem született kint valamelyik, nem tanulni mész valami ösztöndíjjal, vagy nem vagy gazdaságilag "fontos" az adott országnak, pl olyan hiányszakmában dolgozol, amit ott szívesen látnának, stb, akkor nagyon nehéz kijutni, letelepedni. Esetleg a szomszédos (EU-s) országokba még csak-csak, de messzebbre nemigen. Ha meg turistaként feketézel és lebuksz, hazáig repítenek, nem olyan egyszerű ez, pláne Kanadába vagy USÁ-ba...

Up the Irons!

(#17531) Bjørgersson válasza EmberXY (#17526) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Dehogy, majd a titkárnőm leszel. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17532) EmberXY válasza Bjørgersson (#17531) üzenetére


EmberXY
addikt

Tán annyira rusnyák a dán nők, hogy még én is szóba jöhetnék? (Bár azzal senki nem járna jól, főleg az, aki alkalmazni akarna...) :DDD

Up the Irons!

(#17533) Bjørgersson válasza EmberXY (#17532) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Erről egyelőre nem tudok nyilatkozni. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17534) koshmar válasza EmberXY (#17530) üzenetére


koshmar
őstag

Rokonom csak Floridában van, az sajnos az USA része, én pedig abból nem kérek! :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17535) EmberXY válasza koshmar (#17534) üzenetére


EmberXY
addikt

Olyasmi is rémlik hirtelen, hogy ha konkrét állásajánlatot kapsz kintről, akkor (is) kapsz munkavállalási engedélyt. Összességében szerintem a büdös életben nem jutsz ki oda. :DDD

Up the Irons!

(#17536) koshmar válasza EmberXY (#17535) üzenetére


koshmar
őstag

Hát, nem egyszerű.. ott (mármint Kanada) még a rosszabb is jó. :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17537) EmberXY válasza koshmar (#17536) üzenetére


EmberXY
addikt

Vagy menj Mexikóba, ott is jó lehet... Valamelyik este volt a hírekben, hogy találtak egy elhagyatott hullaégetőt, ami valamiért csődbe ment, egy csomó több hónapos hulla csak úgy ott volt hagyva, a terjengő bűzre lettek figyelmesek, aztán megnézték, mi van bent...
Az egészségügy is hasonlóan jó lehet... :DDD

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#17538) koshmar válasza EmberXY (#17537) üzenetére


koshmar
őstag

Mexikóban abszolút semmi se tetszik. A tönkőseggű nők főleg nem. :D

Régen én is hittem az "amerikai álom" bullshitben, mint minden fiatal. Naivan azt hisszük, hogy majd én hú de kimegyek Amerikába (inkább USA, mondjuk azt), ahol a semmit se csinálás után kőgazdag leszek. Hát hogyne :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17539) EmberXY válasza koshmar (#17538) üzenetére


EmberXY
addikt

Hozzánk képest ott a csövesek is az amerikai álomban élnek, szóval van benne valami, a bökkenő csak az, hogy azt az amcsiknak találták ki, minket nem engednek oda.

Up the Irons!

(#17540) koshmar válasza EmberXY (#17539) üzenetére


koshmar
őstag

Nagynéném se élhetne már ott, ha nem házasodik össze a jelenlegi férjével. Okosan kell. :D

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17541) Bjørgersson válasza EmberXY (#17537) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Dél-Amerikáról nekem valamiért mindig a szegénység, meg a bűnözés (drog, fegyverek, stb.) jut eszembe, oda még csak nyaralni se mennék. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17542) EmberXY válasza koshmar (#17540) üzenetére


EmberXY
addikt

Vannak megoldások, persze, de ahhoz előbb ki kéne jutni...

kovy29: Ha jól tévedek, a déli államokban ~200 éve még rabszolgatartás volt, ennek ellenére most az USA az erkölcs élharcosa... :D

Up the Irons!

(#17543) Bjørgersson válasza EmberXY (#17542) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem a déli államokra gondoltam, hanem Dél-Amerikára, mint kontinensre. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17544) koshmar válasza EmberXY (#17542) üzenetére


koshmar
őstag

Mire várunk még? :O

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17545) EmberXY válasza Bjørgersson (#17543) üzenetére


EmberXY
addikt

Brazíliában tuti biztonságban lennél... :DDD

Tibi: én egy szép új világra, meg némi anyagi tőkére várok... :D

Up the Irons!

(#17546) #33253120 válasza Bjørgersson (#17520) üzenetére


#33253120
törölt tag

Fúúú... '90 évek vége felé amikor már lett egy kis szakmai tapasztalatom, engem is elkapott az akkor divatos németbe kellene menni dolgozni hajlam... :)
Maradtam. Nem bántam meg.
Minél többen mennek ki, annál jobb nekem itthon. Több a melót kap a cég ahol '96 óta dolgozom, nem kell mindent vackot elvállalnia csak azt ami jó pénzt hoz, és további munkákat is kapunk az egyre jobb referenciák miatt. Emiatt több a pénz, olyan technológiákat használunk, hogy a szakmai fejlődés is biztosított, és sok esetben látványmelókat is csinálunk.
Utóbbi pár évből nem időrendben:
-Debreceni egyetem belső üvegtető világítás: http://www.dehir.hu/videogaleria/atadtak-az-egyetem-felujitott-uvegtetejet/
-De mi csináltuk az egyetem külső világítását is, amit esténként fél fényerőn lehet látni az Egyetem sugárútról.
-Régi városháza világítótest cserék. Most januári meló volt.
-Református kollégium fekvő látvány-könyvtárolók világítása, ólomüveg ablakok utólagos világítása.
-Pár luxuslakóház.
-Globál sportos pályák az iskolákban, közterületeken.
-No meg nem rég hívtak minket a Nagytemplomba, mert csak a kis harang megy. A nagy harang vezérlését valaki elrontotta a felújítás során. Az országban két harangmester van, de nem tudnak vele foglalkozni még egy fél évig. De a város azt szeretné, ha hamarabb működne. Ez most van kitalálás, és koncepciókidolgozás alatt.
-Ja, meg most mi csináljuk a Déri múzeum átalakítását. :)
-De a teljesség igénye nélkül volt meló a K&H-nak, MNB-nak, Pentafrostnak, Tesco, Fórum, Cora, Giacomelli, MOL, Malompark II, stb...

Általában olyan melókat vállal a cég, ahova valamiből több kell. Amit nem vehetsz meg boltban azt mi legyártjuk, beszereljük, garanciát vállalunk rá, és jó munkaközi ügyfélkapcsolatot tartunk. Sok esetben kézműves termékeket kell előállítani. (Pl a Református kollégium lámpáit egy darab alu csőből csináltuk meg, jó minőségű elektronikával, minőségi alkatrészekből)

És ez a cég két főnökből, és átlag 4-5 alkalmazottból áll. Aki innen elmegy, az előbb-utóbb visszajön. :)

Szóval mindenki menjen csak külföldre, mert aki itthon marad annak attól lesz jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#17547) EmberXY válasza #33253120 (#17546) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem az vándorol ki, akinek itthon jól megy, hanem akinek szarul. Ha "minél többen" kimennek, kitől kapnátok megrendeléseket? :D
Sikersztorikat sokan tudnak mesélni, de ettől még az ország nem lesz jobb.

Én is mesélhetnék ilyet, ha nem alakult volna szarul a helyzet. 2009-ben diákmelósként dolgoztam a Sapphire európai szervízközpontjánál (az európai piacon levő videokártyák, alaplapok, digitális képkeretek, stb garanciális ügyintézését végeztük), mi sem voltunk sokan, én videokártyákat teszteltem, olyanokat is, amik az országban még nem is voltak forgalomban, aztán később felvettek alkalmazottnak is... Aztán nem sokkal később a Sapphire a csehekhez vitte a melót, mert olcsóbban kijöttek ott, minket meg szétzavartak, azóta se találtam normális melót, haza kellett költöznöm Bp-ről, stb, stb... Ha ez nincs, még ma is ott dolgozhatnék, teljesen másként alakulhatott volna az élet. Én is egyre inkább azon gondolkodom, hogy szerencsét próbálok valahol, mert itthon a robotmunkán kívül nem sok minden van, szerencséje sincs mindig az embernek.

Up the Irons!

(#17548) Bjørgersson válasza EmberXY (#17547) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A titkárnős ajánlatom továbbra is él. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17549) #33253120 válasza EmberXY (#17547) üzenetére


#33253120
törölt tag

A dolgozó réteg vonul ki. Nekünk meg nem ők a megrendelőink. Két külön halmaz a kettő. Aki innen kimegy, az általában (az engem érintő esetekben) legjobb esetben a konkurenciánknál dolgozhat, vagy velünk párhuzamosan futó, de nem érdekérintő cégnél... Ha valaki ugyanazt csinálja Sopronban amit én, ott vélhetően nem lesz érdekütközés...

De amúgy valamelyest én is gondolkoztam azon, hogy egy felállított megtakarításig kilépek külföldre. Van egy csekély tartalékalapom, de növelni akarom. Talán jövő hónaptól kezdek tárgyalni a főnökkel, hogy mi a véleménye róla. Viszont bonyolult a helyzet, mert nem akarok munkaviszonyt megszakítani... :)

(#17550) EmberXY válasza Bjørgersson (#17548) üzenetére


EmberXY
addikt

Fel tudsz ajánlani néhány titkárnőt, vagy mi van? Kűggyed... :DDD

T_chris: Hidd el, ha majd minden nyugdíjasotthonban jártatok már, meg minden politikus villájában kiépítettétek a wellness részleget, nem marad más meló. :DDD
Egyébként azt nem értem, hogy miért jobb nektek, ha sokan kivándorolnak? Nyilván a konkurencia érthető, de a nem konkurens munkásoknak is legyen minél szarabb, csak hogy nektek minél több és jobb meló jusson? :F
Nem soká úgyis jönnek a ruszkik megint, aztán lesz mit építeni. :DDD

Up the Irons!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Trollok komolyan
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.