Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- bambano: Bambanő háza tája
- Lalikiraly: Kinek milyen setupja van?
- sziku69: Szólánc.
- Kalandor: „Ha engedtem volna a lelkiismeretemnek, az üzlet kevésbé lett volna jövedelmező”
- pechman8: 300B vs. GU50: a Herceg és a Koldus
- Cseppino: Windows 11 25H2 frissítés – Újdonságok, AI-funkciók és rejtett beállítások.
- potyautas: Nóta állj!
-
LOGOUT
TP-Link WR1043ND - N450 router
Új hozzászólás Aktív témák
-
paix
tag
Sajnos szintén a PCX-től szereztem be a héten az enyémet is, igaz azon nem voltak német eredetre utaló jelek. Szintén jelerősség gondok.
Noha nem szívesen, de egyre inkább hajlok arra, hogy visszaviszem nekik, s visszakérem az árát.
Annyit sem produkál, mint a régi routerem. Továbbra is értetlenül állok a korábban már emlegetett sebességkülönbség előtt a le- és feltöltés tekintetében.
-
Kris87
aktív tag
Szia!
A routeren milyen helyzetben vannak az antennák? Azzal az antennával amit vettél az (is) a gond, hogy még inkább vízszintesen (mármint saját tengelyéhez képest derékszögben) szórja / veszi a jelet, mint a gyári antennákkal. Említetted, hogy szintkülönbség van a router és a kliens gép között. Próbáld meg a két szélső antennát 45-45 fokban balra és jobbra hajtani, a középsőt pedig előre dönteni egy "kattanásnyit", ha nem javul, akkor pedig teljesen vízszintbe helyezve kellene megnézni.
-
vargalex
Topikgazda
Hi!
PC oldalon biztos vagy te abban az a/b/g-ben? Az csak 54 Mbps lenne.
-
dbius
veterán
(#25672) raidx: Azért van még olyan, aki a gyári firmware-t használja, de én inkább read-only vagyok, mert egyelőre nem éreztem szükségét a 3rd party cuccnak, bár alkalmanként vannak problémáim, de hogy ezt a gyári firmware okozza-e vagy a hálózatom/szolgáltató minősége, azt nem tudom biztosan.
Én kb. hasonló felállásban használtam eddig a routert. A Router gyári, legújabb firmwarerrel a földszinten van, az emeleten pedig egy kliens gép, egy "G"-s usb stickkel.
A távolság olyan 4-6 méter lehet. A jelerősség viszont 70%-os szokott lenni, és majdnem mindig 54Mbps a csatlakozás sebessége. Igaz, nálam a net csak 6/1 megás, így a maxot simán hozta.
Pár napja viszont lecseréltem a routeren a három antennát erősebbre és a kliens gépen is usb sticket cseréltem, egy N-es, 150-esre.
Azóta a csatlakozási sebesség is folyamatosan 150-et mutat, a jelerősség is nagyon jó és ha másolok földszintről az emeleti gépre (vagy ről), akkor a korábbi 2 MB/s-ról 6-7 MB/s-ra nőtt a másolás sebessége.
Ebből ítélve Nálad lehet valamilyen probléma. Nincs a környékeden ugyanazon a csatornán, vagy közvetlenül mellette másik wifi? Ha igen, válts csatornát, lehetőleg olyanra, amelyiknek a környéke sem foglalt még.
Aztán próbáld meg a routert 11bgn mixedre állítani, majd a channel width értékét 40mhz-re állítani, a Max Tx rate-t pedig 300mbps-re.
Ezen kívül a kliens gép wifi eszközének tulajdonságainál windows7 esetében vezérlőpult - hálózati kapcsolatok - majd a wifi eszközön jobb klikk, tulajdonságok, majd beállítás, aztán a speciális fülön keress olyasmit, hogy: 802.11n csatorna-sávszélesség 2,4ghz. Ennek az értéke ne 20mhz legyen, hanem auto vagy 40mhz.
Ezt követően a biztonság kedvéért indítsd újra a gépet, majd tesztelgess. A fenti beállítások nélkül a saját laptopom sem tudom 300mbps-en csatlakozni a routerhez, csak maximum 150-nel. Azóta viszont simán csatlakozik 300-on és ez érezhető a fájlok másolási sebességén is.
Új hozzászólás Aktív témák
- Corsair SF850L Gold 850W SFX Moduláris Tápegység
- Corsair RM1000X Gold 1000W Moduláris Tápegység PCIE 5 ATX 3 12VHPWR
- Lenovo ThinkPad P15 Tervező Vágó Laptop -50% 15,6" i7-10750H 16/512 QUADRO T1000 4GB
- MAKULÁTLAN! Dell Precision 7760 Tervező Vágó Laptop -70% 17,3" i7-11850H 32/1TB NVIDIA A3000 6GB FHD
- Kiwiears Astral
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3047, 94% Akkumulátor
- Akciós Windows 10 pro + Office 2019 professional plus csomag AZONNALI SZÁLLÍTÁS
- HIBÁTLAN iPhone 11 64GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3547,100% Akkumulátor
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro Max 256GB White Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3661, 100% Akkum
- Honor Magic5 Pro 5G LTPO 120 Hz kijelző, 50 MP triplakamera, 66W gyorstöltés 512 GB
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest