Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad T, X, A és W notebookok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) raszputyin


raszputyin
senior tag

Már többféle sorozatnak van saját folyama a fórumon... miért ne lehetne ennek a típusnak is? (Persze lehet, hogy azért nem nyílt még ilyen vegyesbolt a ThinkPad T sorozatról, mert túl kevés probléma merül föl e gépek kapcsán, hogy fórumot lehetne nyitni róluk :) ) Modoknak: ha már volt ilyen téma, vagy más okból nem idevaló, akkor töröljétek szívbaj nélkül :)
Valószínű, hogy előbb-utóbb én is boldog tulajdonosa leszek egy ilyen gépnek, de tudom, hogy a fórumon már jópáran rutinos ThinkPad Txx-felhasználók.

A közvetlen ok, amiért nyitottam ezt a folyamot, az az, hogy hallottam pár kevésbé hízelgő véleményt is a T4x gépekről: például azt, hogy a képernyő színhűsége és homogenitása átlag alatti, az optikai meghajtó rögzítése igénytelen, és a kéztámasz épp a jobb kéz alatt lesz forró, mert ott helyezkedik el a HDD.
Horribile dictu a T40-ről még olyat is olvastam, hogy túl rugalmas a titánium/magnézium/mifene háza, ezért a kelleténél könnyebben törik benne az alaplap (érintőleges kémiai ismereteim alapján a magnézium igen rugalmatlan anyag, és a titán se épp gumi, de ki tudja, talán megfelelő ötvözetben... :) -- de csak nem ír valaki olyat, hogy tömegesen találkozott szervizesként ilyennel, ha nem igaz :()
Rengeteg panasszal találkoztam a kanadai/egyesült államokbeli támogatás- és szervíztevékenységről, de annál több dícsérettel a magyarral kapcsolatban, szóval ez legyen az ő bajuk :)
Szóval kíváncsi volnék a véleményetekre ezen ''rémhírek'' kapcsán.

Egy még sokkal praktikusabb kérdés: az IBM azt állítja, hogy extra védelmet biztosít a merevlemez számára (fej félrepozicionálása, ha a normálistól eltérő a tehetetlenségi gyorsulás, ami szabadesésre vagy lökdösésre utalhat). Két dolgot kérdeznék erről:
-- igaz-e, hogy Windows-ban lehet állítani az érzékenységet (valaki beszélt egy ''Ignore minor shocks'' opcióról), míg Linux alatt nem?
-- maga a merevlemez, vagy az alaplapi elektronika része a védelem? magyarul, ha merevlemezt cserélünk egy ilyen gépben, megmarad-e a védettség?

[Szerkesztve]

(#2) raszputyin válasza raszputyin (#1) üzenetére


raszputyin
senior tag

miért van az, hogy ahányszor topicot nyitok, mindig kisbetűsíti a rendszer az első betűt kivéve?

(#3) xedos


xedos
addikt

Szerintem meg ne nyiss...Ajánlok egyet a HWSW-ről... 40oldal hosszú!

Bővebben: link

(#4) raszputyin válasza xedos (#3) üzenetére


raszputyin
senior tag

kösz, itt még nem voltam őshonos :)
törölhető a folyam.

(#5) AMD Power


AMD Power
titán

Egy IBM nagy Topic az jó ötlet. De ez nem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6) raszputyin válasza AMD Power (#5) üzenetére


raszputyin
senior tag

úgy született ez a topic, hogy bepötyögtem: a ph! keresőbe: ibm. semmi, ami tetszett volna. aztán: thinkpad. megint semmi. ha nem tetszik, ne írj ide :P ha nem tetszik, ÉS mod. vagy, akkor töröld nyugodtan :)
egyébként jóindulatú célkitűzésem az volt, hogy e megjegyzésekkel ne a ''milyet vegyek''-be szemeteljek ezentúl.

[Szerkesztve]

(#7) WN31RD


WN31RD
addikt

Szerintem nem árt az, ha van a PH!-n egy ThinkPad T-kkel foglalkozó topic. Átneveztem, és maradjon, aztán meglátjuk, legfeljebb elsüllyed, vagy esetleg összevonásra kerülnek a ThinkPad-es topicok.

Szerk.: Legyen inkább T és X topic, tehát a felső kategóriás ThinkPad-ek topicja.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#8) laxius_


laxius_
tag

Szia.
Azert ebbe a topicba irok mert mas thinkpades topicot nem talaltam ami normalisnak tunt, és ez annak tunik igy elsore.
Tegnap lettem boldog tulajdonosa egy Thinkpad r51nek.
Szerintem kiváló. A kijelző valami nagyon szuper benne, a billentyűzet mégjobb.
T series nem volt még a kezem ugyében, de eredetileg azt akartam de aztan R mellett döntöttem és nagyon jól tettem.
Szerintem IBM laptopokat gyárt a többi cég meg csak megpróbál, mert ha valakinek laptopra(notebookra) van szuksége vegyen IBM et. Ha kívánjátok kifejtem bővebben miert mondom.
Eddig volt előtte acer markaju meg hasznaltam VAIO-t is kicsit, meg HP-t is fujitsut csak boltban láttam de szerintem közelébe sem érnek thinkpadnak. VAIO még nemrossz de csak a kijelzője miatt amugy foskalap az is széthullik drága a szerviz ilyesmi.

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#9) AMD Power válasza laxius_ (#8) üzenetére


AMD Power
titán

''Szerintem IBM laptopokat gyárt a többi cég meg csak megpróbál, mert ha valakinek laptopra(notebookra) van szuksége vegyen IBM et''

Ez azért kicsit erős volt. A Sony-s mondatnak szintén sokan nem fognak örülni. Amit nem is csodálok!:U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10) laxius_ válasza AMD Power (#9) üzenetére


laxius_
tag

nem mondtam hogy örülni kell annak amit mondtam....
Vaio még annyira nem rossz de akinek az van az tudja hogy a kijelző okés de a muanyag ház nem az igazi...
Talan még hp amire tudok jot mondani....

Ja meg még annyit hogy akinek nem ibm van es lecserélné ibmre az megéretné amit mondok. Tapasztalatbol beszelek en is

[Szerkesztve]

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#11) AMD Power válasza laxius_ (#10) üzenetére


AMD Power
titán

Én szerintem meg a HP low end gépeivel elég kakik. Persze a low end-től sokat nem kell várni de a HP az egyik leggyengébb low end noti gyártó.;)

[Szerkesztve]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12) Atlantis válasza WN31RD (#7) üzenetére


Atlantis
veterán

Egyetértek, IBM T és X is megérdemli.
Bár inkább Dell párti vagyok.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#13) Atlantis válasza laxius_ (#10) üzenetére


Atlantis
veterán

Nana, a vélemény egy dolog, tálalni egy másik. IBM valóban nem rossz, bár az R ott is a ''gyengébb'' széria. Azért a Dell-t ne írd le, szerintem nagyon jó gépeket adnak ki. :DD

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#14) kzs


kzs
tag

Sziasztok!

Ide nekem is be kell jelentkeznem: tegnap kaptam meg vadiuj céges T42-met (aug 18-ai gyártás :)): ez váltotta fel már 5 éves a21m-emet (erre sem lehetett panaszom, jól működött, még ha kicsit lassan is...)

Ez a mostani egyelőre nagyon jó: 1.7Mhz, 1GB RAM, sxga felbontás, 60GB vincsi, BT, wifi stb

Én egyelőre nagyon stabil gépnek látom, nagyon örülök neki - persze a puding próbája az evés, a notié meg a használat.

Ha van valakinek konkrét kérdése, szivesen megnézem, megpróbálok válaszolni.

Üdv,
kzs

(#15) zfarkas


zfarkas
senior tag

Hali!

A táskámba rakott DVD-RW megkarcolta a T41-esem borítóját. Hát elég csúnyácska, egy kb. 2-3 mm2-es részen olyan, mintha fém figyelne.
Mivel fújjam le, hogy ismét szép legyen a drágaságom?

Raw Dark Pure

(#16) HEBI válasza zfarkas (#15) üzenetére


HEBI
senior tag

Ha egy műanyag tok meg tudta karcolni a géped borítását akkor ennyit a T sorozat nagy anyag minőségéről. Ez komoly vagy csak kacsa? Nekem eddig csak a HP pavilont sikerült megkarcolnom, de azt nagyon könnyen, hát igen az olcsó HPnak is híg a leve. Az NC6000-et azt még nem siekerült, pedig kap rendesen. Az nc8000-esnek meg valami eszméletlen a borítása szerintem csiszolásra is lehetne használni.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#17) raszputyin válasza raszputyin (#1) üzenetére


raszputyin
senior tag

a wincsiről szóló kérdésre ha valaki tudja a választ, pls tiszteljen meg azzal, hogy leírja nekem!

(#18) raszputyin válasza laxius_ (#8) üzenetére


raszputyin
senior tag

Szerintem IBM laptopokat gyárt a többi cég meg csak megpróbál, mert ha valakinek laptopra(notebookra) van szuksége vegyen IBM et. Ha kívánjátok kifejtem bővebben miert mondom.
ha nem nagy fáradság, főleg ha még nem szerepelt más tollából pont ugyanaz, sztem fejtsd ki!

(#19) bundas válasza laxius_ (#8) üzenetére


bundas
csendes tag

Mellesleg az IBM csak gyártat (ott), eladta az egész PC üzletágát a Lenovo-nak.

A T sorozat anyaga meg nem rossz, csak van rajta egy gumiréteg, ami könnyen karcolódik. Viszont nem csüszik ki a kezedből a noti, ha hurcolászod :)

(#20) AMD Power válasza laxius_ (#10) üzenetére


AMD Power
titán

Vannak ''nagy márkák'', amelyek már egyáltalán nem gyártanak notebookot, sem asztali PC-t. Az IBM-nek már PC-részlege sincs, megvette a kínai Lenovo

Bővebben: link

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21) raszputyin válasza AMD Power (#20) üzenetére


raszputyin
senior tag

Attól, hogy Kínában csinálják, még nem biztos, hogy rossz. A legtöbb számítógépalkatrészt lényegében csak Kínában, vagy még nyomorúságosabb országokban gyártják.
Ha pl. megnézed közös kedvencünk termékeit... persze, Dresden, Deutschland -- a processzormag. De az is rá van írva, hogy Assembled in Malaysia. Erkölcsileg talán gázos (filléres rabszolgamunka van benne), de a minőség rovására a jelek szerint nem megy.

(#22) laxius_


laxius_
tag

Na szoval.
A kinai temarol csak annyit hogy mindegy hogy kistigrisek rakjak ossze vagy magyarok....

A laptopos utanzas stb... tema meg.
Ami szerintem full egyedivé és utanozhatatlanná teszi ibm tp -ot.
Minden olyan kényelmi funkció benne van ( es csak annyi semmi felesleges szar) amire szuksege van egy laptop tulajdonosnak.
Amikor használod érzed hogy ezt tényleg arra tervezték hogy mobil, de egyben stabil ''munkahelyet'' biztosítson neked.
Biztonsági funkciói is egyedülállóak az antishockos cucctol kezve a lopasgatlo chippig hogy az adataid biztonsagban legyenek.
A kijelző remek...
A billentyűzet halk, és puha és kényelmes...
A tapipad nagyon jo a gombjai is jol vannak felrakva.
Halk! (legalabb is a centrinos)
Nagyjából ennyi

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#23) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Erősen körbenéztem laptop témában az elmúlt időben, mert anyámnak szeretnék egy laptopot venni karácsonyra (esetleg egy kicsit előbb ;]).
A sok nézelődés után az IBM T42-s notija nyerte el a tetszésem. T21-en már dolgoztam, az nagyon bejött. Igazából azt tetszik a T42-ben, hogy lehet bele ujjlenyomat olvasót venni/kérni. (Meg még sok minden más is, de nem akarnék litániát írni)
A noti csak net-re (tehát: tűzfal, virnyák kergető állandóan fut), illetve irodai alkalmazásokra lenne használva. Esetleg egy kis dvd-zés.

Kérdésem, mit ér a noti ujjlenyomat olvasója, illetve mennyivel kerül többe a noti ezen kiegészítővel?

Második nem annyira jeletős kérdés: Hol érdemes (melyik boltban) IBM notit venni?


[Szerkesztve]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#24) raszputyin válasza Rez_Grof (#23) üzenetére


raszputyin
senior tag

A ThinkPad ujjlenyomat-olvasó tudtommal kb. 0,5%-os ''false accept rate''-tel dolgozik, azaz ne védj nemzetbiztonsági adatot vele, mert minden 200-adik random ember be tud majd lépni. (Úgy tudom, ez egyébként is szoftveres elérési-, tehát nem adatvédelem, vagyis ha szétszerelik a géped, majd kiolvassák a wincsid, akkor legfeljebb egy húszbetűs jelszóval titkosított Linux vagy NTFS partítció adhat a helyileg tárolt fájloknak védelmet.)
A ''false reject rate'' is irritáló lehet (3-4x végig kell húznod az ujjad, mire elfogad.) Viszont impozáns dolog, igaz, sztem elkérik az árát, főleg MO-on, mert itt kevés ilyet vesznek. Én akkor se használnám, ha üzletember lennék, mert egy (sok... :( igazából ezért találták ki, hogy ne kelljen fejben tartani sok eltérő jelszót) jól választott jelszó többet ér, ezenkívül osztom sok okos ember aggályát a bármilyen célú biometrikus azonosítással szemben.
Ha eldöntötted, hogy ilyen gépet keresel, vezessen első utad erre a lapra: Bővebben: link
Most van nekik egy relatíve nagyonis olcsó ujjlenyomatolvasós gép magyar klaviatúrával, Centrinóval és ami kell, és állítólag ez bontatlan új (eltérően a többi gépüktől, mert ez alapvetően egy ócskás/szervíz). Igaz, csak R7500 van benne, ezért a majdani windows longhorn grafikája, valamint a 2002 óta írt 3D-játékok nem fognak fullon menni rajta, de mindenre bőven elég, amit említettél.
Lehet, hogy trehány a honlapjuk, de jártam náluk, és jófejek szerintem, meg a gépválasztékból is igényesség derül ki; sztem egy próbát megér akkor is, ha Te történetesen 500€-s öltönyben szaladgáló üzletember vagy :P
Ha minden stimmel, a fent említett cucc ára eléggé verhetetlen, de ha válogatni akarsz és/vagy biztosan 100%-osan hivatalosan újat szeretnél venni, akkor sokak kedvencét, a notebook.hu-t tudom javasolni.

[Szerkesztve]

(#25) AMD Power válasza raszputyin (#21) üzenetére


AMD Power
titán

Persze tudom én. Én csak arra akartam rávilágítani , hogy még a ''nagy'' IBM-t is csak egy nagy Kínai cég szereli össze. És a Lenovo nem csak IBM gépeket rak össze! Most konkrét pl nem tudok mondani , de az biztos , hogy a low end kategoriába az IBM ugyan olyan ''gyagyi'' mint bármelyik más márka!! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26) raszputyin válasza raszputyin (#24) üzenetére


raszputyin
senior tag

kb. 0,5%-os ''false accept rate''-tel dolgozik
forrás:
Bővebben: link
Itt a T43-ról van szó, de nem látok okot arra, hogy a T42-ben érzékenyebb lenne az ujjlenyomatolvasó.

szerk.: Amd Power: úgy tűnik, az IBM bizonyos értelemben egyáltalán nem futtat low-end gépet :P Low-end telejsítményt vagy szűkös szolgáltatásokat igen, de sokak szerint az R sorozat is masszív, megbízható és ergonomikus.
A dvd+-r lemezeknél is fölmerült, hogy ha ugyanott gyártják a low-end meg a high-end lemezt, akkor miért más az ár és a minőség? Ott felsoroltak pár dolgot, ami itt is képbe jöhet.


szerk II.: tényleg nem tudna valaki megnyugtató végső szót mondani a wincsi ''aktív védelmének'' kérdésében? ld. #1

[Szerkesztve]

(#27) zfarkas válasza HEBI (#16) üzenetére


zfarkas
senior tag

Bocs, pontatlan voltam. Egy meghajtó volt, ami megkarcolta. Annak is a fém része. Egyébként nagyon strapabíró. Mostoha körülmények között is. Most sajnos nem voltam körültekintő.

Raw Dark Pure

(#28) AMD Power válasza raszputyin (#26) üzenetére


AMD Power
titán

Ezek akkor mik?

- IBM ThinkPad R50e
- IBM ThinkPad R50e UR0GSHL
- IBM ThinkPad G41 UG16KHL

Ezek mind low end gépek. Sőt a R50e a maga 162.299 Ft-s Bruttó árával már szinte a low end kategória alját surulja!?:U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29) HEBI válasza zfarkas (#27) üzenetére


HEBI
senior tag

Megnyugodtam.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#30) raszputyin válasza AMD Power (#28) üzenetére


raszputyin
senior tag

Najó, a G sorozat tényleg khm... fura választás. De az R-t továbbra is a védelmembe veszem :) 162e bruttó? Tényleg nem rossz egy új géptől... olyan lehet, mint egy Joszif Sztalin II páncélos -- tetűlassú, bűnronda, de csatában értékes, és nehéz szétverni :D
szerk.: hú, most megnéztem... tényleg rémes, mintha 3-4 éves lenne a konfig. De amire való, arra jó :)

[Szerkesztve]

(#31) xedos


xedos
addikt

Félreértés ne legyen... Nekem is tetszik az IBM T és X sorozata... (nekem egy T20-asom van)
De....
2db USB édeskevés!
Firewire port nuku...
Ráadásul cd író-dvd olvasóval van, ami spéci vékony...
Ezt kicserélni DVD íróra nem kis költség ! (akinek kell)
A kijelző is mesze van a mai jóktól...
Az alap T42-ben 4200-es winyó van... Lassú!!!!!

Cserébe strapabíró szinte örök életű notit kapsz!!!!

(#32) AMD Power válasza raszputyin (#30) üzenetére


AMD Power
titán

IBM-be szerintem a T sorozat a legjobb. Én tudom , hogy jó az IBM de azért nem ájulok el tölük. Főleg azért se mert baromi csúnyák.:DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33) raszputyin


raszputyin
senior tag

na, újabb kérdés merült fel...
ha olyan T41-et szerzek, amiben egyes alkatrészek nem eredeti IBM-ek (wincsi, memória), akkor attól még fogják garanciálisan javítani, ha valami más romlik el benne? nem fogják azt mondani, hogy a kicserélt alkatrészek miatt enyém a felelősség az egészért?
nyilván ha megőrzöm a kicserélt részeket, akkor visszaszerelhető, de financiálisan jobb lenne azokat eltapsolni a használtaspiacon :)
-- továbbra is érdekel a véleményetek, hogy megmarad-e a wincsi védelme a csere után... túl triviális kérdés és mindenki tudja, vagy fordítva, senkinek lövése nincs? :F

(#34) xedos válasza raszputyin (#33) üzenetére


xedos
addikt

Szerintem hívd fel az IBM-et...
Egyébként más notival csinálta kollégám, hogy másutt vett cuccot az adott márkaszervízben rakatta be... így elvileg a notira maradt a gari...

(#35) raszputyin válasza xedos (#34) üzenetére


raszputyin
senior tag

utálok telefonálni...
nincs valami mailcímük, amit olvasnak és válaszolnak?

(#36) raszputyin


raszputyin
senior tag

itt is megkérdem, mert a ''milyet vegyek''-ben túl hamar süllyed...
milyen tesztprogramokat javasoltok, amivel egy használtgép integritását a legalaposabban ellenőrizni tudom?

(#37) WN31RD válasza raszputyin (#33) üzenetére


WN31RD
addikt

Elvileg, ha felhasználó által cserélhető komponenst (pl. RAM, vinyó) cserélsz, annak nem kellene befolyásolnia a garanciát, kivéve, ha bizonyítható, hogy tényleg az új alkatrész miatt romlott el valami.

Az Active Shock Protection szenzora nem a vinyóban van, tehát az érzékelő működik a vinyó cseréje után is. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy a vinyót leállító szoftver (ez nem hardveres feature, éppen ezért pl. Linux alatt - egyelőre - nem is működik) támogat-e mindenféle vinyót.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#38) KINKY_007 válasza raszputyin (#36) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

A T41-ben alapból van bár progi, ami mindent elmond a gépről, DOS-os rendszertesztelő, a windows alól az aksit is megmondja mennyit használták.

A wincsiszenzor azért jó eséllyel működik a winyókkal, mert ha jól tudom giroszkóppal nézni a laptopban a gyorsulást, és lényegében a megállj parancsot adja ki, hogy ne mozogjon a fej.

Ha érdekel valakit nekem van 1 eladófélben lévő T41-em:U

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#39) raszputyin válasza KINKY_007 (#38) üzenetére


raszputyin
senior tag

köszi az infókat mindkettőtöknek!
szerk.: annyira érdekel, hogy már megtaláltuk egymást máshol :)
vö. e-mail címem :D


[Szerkesztve]

(#40) zfarkas


zfarkas
senior tag

Elképzelhető, hogy vennék Bluetooth/modem kártyát a T41-embe. Szerintetek kell ehhez valami extra antenna?
Kérdés: tudom-e majd egyszerre egérrel, headset-tel, telóval, ... használni? Ja, és mekkora a hatótávolsága (sajna semerre sem találom)?
Köszi!

Raw Dark Pure

(#41) zfarkas


zfarkas
senior tag

UP!

Raw Dark Pure

(#42) amargo válasza KINKY_007 (#38) üzenetére


amargo
addikt

Milyen T41ed van?
Kis paramétereket kaphatnék? Akár magánba is.
amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#43) BFeco válasza zfarkas (#40) üzenetére


BFeco
aktív tag

Igen, kell. Ha a baloldali zsanér átvezetésenél csak két kábel megy át (szürke, fekete), akkor csak wifi antennád van (Main, Aux). 3 kábelnél (+ fehér) csak a kártyát kell cserélned. A kijelzőt hárahajtva, jól megfigyelhetőek a kábelek a noti megbontása nélkül is. Megy az egér.. stb együtt. Hatótávolság 5-10 m.
Antenna, clear plate (icon), kártya beszerzése IBM lerakat, eBay, aprónet (Mandarin Kft. combó kártya: FRU 91P7315, itt a legolcsóbb)

13N5515 BT antenna (14'' T40, T41, T42)
91P7315 BMDC200 IBM Bluetooth Modem Daughter Card
Bővebben: link
13R2455 clear plate (új BT-os fólia a LED sor elé)

IBM Spare Stock Request Handler
1117.Budapest,Budafoki ut 60.
tel : ( 00-36-1 ) 481-0532
fax : ( 00-36-1 ) 382-0285

IBM ThinkPad T vs. R Series, Minden, amit tudni kell róluk:
Bővebben: link

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS

(#44) _Elektra_


_Elektra_
csendes tag

Sziasztok,

tegnap este csomó fórumot és webáruházat átböngésztem, köszönöm a tanácsokat! Jelenleg ott tartok, hogy vagy a 160 bruttós új R50e, amit ki kell egészítenem és akkor már a 170-80-at verdesi, 1 év garival vagy egy használt, de már felsőkategóriás T41-es (bár nem látom, mi a pontos különbség 40-es kistesójával, de ált. a 41-42-es típusokat dícsérik), amire van akár 2 év is kimaradva garijából, mert ugye alapból 3-at adnak hozzá. Csakhát félek az aprónettől, laptopinfón meg 200 felett van, nekem nagyon max van rá 160-180 ropim. Van esetleg tippetek, hol nézhetnék utána jó állapotú T41-eseknek?
Másik kérdésem, hogy ha kifognék egy rossz aksis használtat, de van mondjuk még rajta a 3-ból 1 vagy 2 év gari, azt kicserélik nekem? Mi a határ amikortól fogva csak úgy garanciálisan cserélik?
Köszi szépen, ha tudtok tanácsot adni.

(#45) zfarkas válasza BFeco (#43) üzenetére


zfarkas
senior tag

Hi!

Köszi az infókat. Asszem jó, hogy nem licitáltam az eBay-en, mert ha jól látom, csak két kábelem van. Ha lekérem a gépem adatait az IBM oldalán, ilyet kapok:
...Wireless upgradeable(MPCI), Modem(CDC)...
Egy szó sincs a Bluetooth-ról. Szóval valszeg hiányzik belőle a kábel. Ahhoz, hogy azt beszereljem, szét kell bontanom az LCD-t, igaz? Asszem ezzel nem fogok szórakozni...

Raw Dark Pure

(#46) BFeco válasza zfarkas (#45) üzenetére


BFeco
aktív tag

Nézd meg a baloldali LCD zsanérnál hány kábel megy át (2 vagy 3). Van olyan noti, amibe az IBM oldal ellenére is benne volt az antenna. Nagyon szét kell szedni az LCD-t (gari ugrik, nem CRU a BT antenna beépítés) . Megoldás az antennára zsugorcső (szigetelés) majd szépen elfér a bill. alatt, a wifi kártya foglalat és a CPU venti között. Már 3 db T4x gépben így oldottam meg (egyet az LCD-be építettem be. Néhány méterre simán megy vele a BT.
A BT combo kártya beépítése nem érinti a gart (CRU).

IBM Spare Stock Request Handler
1117.Budapest,Budafoki ut 60.
tel : ( 00-36-1 ) 481-0532
fax : ( 00-36-1 ) 382-0285

91P6897 (BT antenna) -4,70 USD
13R2455 (Clear Plate) -5,95 USD

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS

(#47) Terminus_ válasza KINKY_007 (#38) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Ennek a proginak meg tudnád mondani a nevét? Csak mert használtan vettem a T40-esem és kíváncsi lennék mennyit használták az akksiját. Tényleg, a két és fél óra üzemidő BT-szal és WIFI-vel mennyire mondható jónak?

[Szerkesztve]

-

(#48) Terminus_ válasza Terminus_ (#47) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Közben átnéztem a géphez kapott progikat és találtam én is egy ilyet. :)

-

(#49) Detonator


Detonator
aktív tag

Sziasztok!

Meg tudná nekem mondani vki, hogy T22-eshez milyen drivereket érdemes feltenni? Az IBM honlapján iszonyat sok driver van fenn!

Mit jelent a proci neve után az ''E'' betű?

Mire való a Thinkpad gomb?

:U:U:U

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#50) vscotina


vscotina
aktív tag

Szervusztok!

Ki tudja, hogy milyen RAM van az R50e szériás gépekben?? Elég e ha veszek még egy 256-ost, milyent, hol, mennyiért?
És a nagy kérdés az, hogy ennek beszerelése tényleg garanciavesztéssel jár??? Mi a veszély rá, hogy a két memória nem fogja szeretni egymást??? Milyen van az R50e szériában??? Tudja valaki??


Amiért az egészet feszegetem, mert ezért a 2 perces procedúráért el akarnak kérni 5 ezer forintot.

Ha tud valaki valamit kérem segítsen!!!!

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad T, X, A és W notebookok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.