Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) bolvar válasza Savanya (#600) üzenetére


bolvar
senior tag

az jó csak hol kapok ilyet?:D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#602) Savanya válasza bolvar (#601) üzenetére


Savanya
addikt

Itt a ph-n TTS-nél vaqy OHS-nél .OHS webshopja

Mobilszámom: 70-516-8068

(#603) bolvar válasza Savanya (#602) üzenetére


bolvar
senior tag

köszönöm szépen a segítséged és a fáradozásod :R

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#604) Hady


Hady
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
A segítésgeteket szeretném kérni! Keresek thermalright xp120-hoz lga775-ös lefogató keretet!
Előre is köszönöm

(#605) jenei92 válasza Hady (#604) üzenetére


jenei92
senior tag

(#606) Hady válasza jenei92 (#605) üzenetére


Hady
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors választ! :) :))

(#607) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Thermalright Ultra-120 True Black-re milyen ventit javasoltok? :P

(#608) Henk válasza Lauda (#607) üzenetére


Henk
veterán

12-est. :DDD
Kérdés mi a fő szempont?(hang,teljesítmény,kinézet,stb...)

(#609) Nyugdíjas válasza Henk (#608) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azért érdemes a nagyon low-flow-okat elkerülni, mert azért elég sűrű a lamellázása a TRUE-nak.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#610) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Udv all

en is beleptem egy Tr hutovel a klubba
HR-01+ lett a kivalasztott..
mint azt par hsz elottem olvastam kerdes volt h milyen a talpa..
hat az enyimnek
ILYEN VOLT
Ilyen volt feluton
es vegul ILYEN LETT

felszerelve meg nincs (mar majd 2 hete vettem) mert miutan hazaerek melobol nem alltam neki szetbontani a gepet.. gondoltam amjd 7vegen de pentek ota idegbecsipodessel szenvedek uh orulok ha ulni tudok a mozgas meg nehezen megy.. remelem hamarosan elmulik mert mar nagyon kivancsi vagyok a teljesitmenyere..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#611) Nyugdíjas válasza Devil Smile (#610) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Engem nagyon meggyőzőtt a teljesitménye. Persze egy erős ventivel van több hűtő is, ami lenyomja,de passzivban, vagy low-flow-ban nagyon ott van.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#612) Devil Smile válasza Nyugdíjas (#611) üzenetére


Devil Smile
őstag

egy CM TX-2 ot kell majd helyettesitenie..
Enermax UC-12AEBS venti lesz rajta meg nem dontottem el h 1 v 2.. de sztm eleg lesz 1is..
ugyis atszervezem a szellozest a hazban uh lesz kereszthuzat..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#613) Lauda


Lauda
félisten

Beléptem a klubba egy Thermalright Ultra-120 eXtreme-1366 RT hűtővel. :K Nagyon brutál, így kell hűtőt készíteni.

(#614) _Blank_


_Blank_
aktív tag

üdv

3,5GHz-en járatott c2d-t HR01Plus-al hűtve elég ha közvetlen a hűtő mögött egy hátsó 12cm-es venti kiszívja a meleg levegőt? vagy egy 800rpm-es s-flexet nem ártana még rámmasszírozni?

(#615) Henk válasza _Blank_ (#614) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem elég ha jó a házszellőzésed.Nekem az e8400-et passzívan vitte,de nyárra tettem rá egy ventit jól leszabályozva.

(#616) emre


emre
veterán

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. mit gondoltok egx XP-120-as bordát fel tudok majd tenni eg ygiga P35 DS3 alaplapra?
Kicsit aggaszt, milyen nagy a gigán a borda.

Köszi! :R

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#617) Nyugdíjas válasza emre (#616) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szerintem nem lesz ot probléma,de esetleg keresd meg a hűtő méreteit mondjuk a hivatalos oldalon. Ez sokat segithet...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#618) emre válasza Nyugdíjas (#617) üzenetére


emre
veterán

Megkerestem, (Méretek: 110 x 60 x 159.5 mm) de amíg nincs a kezemben a cucc addig nem tudom. Ami bizonytalanná tesz az a lap nagyméretű bordája miatt van.
Ez 11cm-re van a a lap szélétől, szóval ha elfér akkor elég kevés helyem marad mellettem.

Köszi! :R

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#619) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Tag lettem én is. Bár a hűtők még inaktívak, mivel a rendszerhez hiányzik a RAM.
Szóval:
FlameFreezer a DFI LP UT X48-T3RS lapon
HR-07 Duo/H a RAM-ra
HR-03 Plus a VGA-ra
És egy TRUE Copper a procira.
Még lehet, hogy jön egy HR-05 SLI/IFX

Aki csendes TRUE-ban gondolkodik, annak erőteljesen javallott két ventit szerelni rá, hogy megoszoljon a terhelés. Így adott zajszint mellett jobb lesz a légszállítás. ;)

Bye!

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#620) Nyugdíjas válasza TESCO-Zsömle (#619) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem xarozol bhászkijj :D
Nem semmi lesz igy a gép. Majd képeket mutissá;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#621) TESCO-Zsömle válasza Nyugdíjas (#620) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Of korsz! ;) :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#622) Salvador20


Salvador20
őstag

na be lett szerelve minden TR alkatrész a gépbe, ami hiányzik még: Hr-07 duoX2,Ultra 120 Extreme+ifx10.
Ami már be van szerelve: hr-05 ifx + ifx Sli, hr09X2.+ mindenen 8centis noctua hűtő pörög.
Ha lesz időm, képeket is csinálok.
Sajnos így kiszorult a gépemből a xonar d2x, majd megpróbálok valami megoldást találni az ügyre.

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#623) Salvador20 válasza Salvador20 (#622) üzenetére


Salvador20
őstag

Na végre elkészültek a képek, bocsássátok meg a minőséget, haldoklik a fényképezőgépem, a mosfet hűtőket pedig csak félig tudtam lefotózni a zalman venti miatt, mert pont alatta vannak:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#624) bzs73


bzs73
őstag

Üdv mindenkinek.Na eldöntöttem én is csak a HR-01plust tartom meg.Vissza is szereltem a ninja réz helyett.1-2 fok külömbség a ninja réz javára de ez valószínű az miatt van mert a ninja réznél lentebb bírtam tenni kb 1.5-2cm-el a ventit az alsó lamelláktól és hát ugye így befújt közvetlen a procira is.Gondolom ez számít,és ügye a HR-01plusnál meg a csavar miatt nem birom lentebb tenni a ventit.Túl magas az a rúgós csavar,és neki ütközik a venti.Lehet megpróbálom majd kisebb csavarral,igaz nem lesz rugós de szerintem a csavar csak összehúzza a hátlaptámaszt meg a felfogatót,és akkor lentebb mehetne a venti itt is 1.5-2 centivel az alsó lamellától,mert így pont szintbe van.Vagy nézek másik felfogatót.Amúgy nagyon jó hűtő.Még a venti felfogatás ami nem annyira tetszik,meg ki is kell majd találnom rá valamit ha lentebb akarom tenni a ventit.Nyugdíjas kollegától vettem.További TR cuccaim HR-05 ifx,HR-09U.Még esetleg HR-09S tervezve van de szerintem felesleges.P5QPRO lapom van és gyárilag sincs rajta felső mosfet hűtő.Nem tudom számítana-e valamit,de ha nem raktak rá szerintem nem igen melegszik annyira.Szóval jók a TR termékek szerintem is.Azért a HR-01plus mennyivel kisebb meg könnyebb minta a ninja réz és ugyanazt hozza.Teszem hozzá hogy a ninja réznél is ha nem hoztam lentebb a ventit akkor 1-2 fok a HR-01plus javára.Ennyit számít hogy a ventit is hogy rakjuk fel.Ez mondjuk az én tapasztalatom.Na további szép napot.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#625) Salvador20 válasza bzs73 (#624) üzenetére


Salvador20
őstag

biostar lapokra se raknak, az egyik tesztben,meg pont azon tesztelték,hogy mennyivel jobb lett a hűtése. Az inkább költségmegtakarítás. úgy vannak vele,hogy alapon nem melegszik annyira,aki meg tuningol,annak úgyis szétfagy a gépe,mielőtt vminek baja esne :D

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#626) bzs73 válasza Salvador20 (#625) üzenetére


bzs73
őstag

Hát azt nem tudom megállapítani hogy felső mosfetek milyen melegek terhelés alatt mert nehézkes odaférni.Ha lesz majd feles pénzem veszek rá lehet de szerintem sok nem múlik rajta.Elég jó a légmozgás a házba,meg közvetlen a tápventi is szívja a levegőt onnan.Tuning meg max 30%,de inkább 20%,az meg nem olyan sok.Meg azért is akarom HR01pluson lentebb vinni a ventit hogy oda is fujna,meg közv proci környékére.

If a second or you are the first to lose.

(#627) bzs73


bzs73
őstag

Hm.Tegnap délután óta senki?

If a second or you are the first to lose.

(#628) bzs73


bzs73
őstag

Én miattam?

If a second or you are the first to lose.

(#629) Salvador20 válasza bzs73 (#626) üzenetére


Salvador20
őstag

ez egy kicsit olyan topic,amiben kevesebb írás születik a specialitása miatt....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#630) TESCO-Zsömle válasza bzs73 (#627) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hi!

Ma hámoztam meg a RAM-okat, és adtam rájuk az új ruhát. Kicsit trükközn kellett, mivel HR-07 Duo nem komálja a SS modulokat (de ezek jobban bírják a tuningot). Az üres oldalra 1-1 db 40x15x2-es GAP-PAD került.

Hamarosan megveszem a HR-05-SLI/IFX-et, amit gyerekjáték feltenni.

VGA-ra kell leszorítót csinálni a HR-03-ashoz, valamint kéne pár böszme borda, ami elviszi Semi-Passive-ba a VRM-et meg a VRAM-ot.
Technikai és esztétikai okokból nem akarom megtartani a gyári hűtést.

sz: A TRUE-Copper olyan erős, hogy csak ámulok. Két PWM venti van rajta, amik alhangon pörögnek 400-at percenként. IDLE/LOAD - 35/50°C@ stock (Q6600)

Bye!

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#631) bzs73


bzs73
őstag

Üdv.Nem tud valaki valmi jó megoldást a HR-01plus felfogatására.Hogy a csavarok ne álljanak olyan magasan,és akkor a ventit lejjeb bírnám tenni.Köszi.

If a second or you are the first to lose.

(#632) TESCO-Zsömle válasza bzs73 (#631) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Használj kisebb csavaroka. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#633) bzs73 válasza TESCO-Zsömle (#632) üzenetére


bzs73
őstag

az nem baj hogy azok nem rúgósak?Szerintem is az a lényeg hogy összehúzza a hátlapmerevítőt meg a füleket.

If a second or you are the first to lose.

(#634) Savanya válasza bzs73 (#631) üzenetére


Savanya
addikt

Keress valaki olyat akinek HR-01 van , azon régebbi a felfogatás és lejjebb teheted a ventit is .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#635) TESCO-Zsömle válasza bzs73 (#633) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Rakj alá rövidebb rugókat.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#636) Salvador20 válasza TESCO-Zsömle (#630) üzenetére


Salvador20
őstag

a hr-05-re fogsz ventit rakni? Ha igen,akkor majd írd már le, hogyan oldottad meg a csavarproblémát. Ha fölszereled, érteni fogod :DDD

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#637) bzs73 válasza Savanya (#634) üzenetére


bzs73
őstag

Köszi

If a second or you are the first to lose.

(#638) bzs73


bzs73
őstag

Én raktam hr-05-re ventit de semmit nem ér.NB-re raktam és passzívan teljesen jó.Tesztekbe is azt írták hogy sokat nem számít a venti,főleg ha normális szellőzés van a házba.P5qpro lapom van,és előtte ha megérintettem az nb-t forró volt,most meg langyos passzívan a hr-05..Én meg vagyok vele elégedve nagyon.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#639) TESCO-Zsömle válasza Salvador20 (#636) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem nem fogom érteni, mivel az alaplapomra nem csavarral rögzül, hanem egy olyasmi torziós klipsz-el, mint a zégi S370-es bordák.

Nem terveztem rá ventit, mivel -sztem- túl közel lesz a VGA-hoz, hogy normálisan áramolhasson a levegő. De persze nagy úr a muszáj...

Amúgy meg a ventit Pósta-gomival rögzítem mindenhova, ahol bármi macera van a gyári leszorítóval. Nem a leg esztétikusabb, da ha alá is kerül egy réteg, akkor szinte kökéletes a rezgés-elnyelés.

bzs73: Na igen, de nálam az hűti a délit és a PWM-eket. Utóbbi pedig tud fűteni rendesen.

sz: Ha elkészülök, kb így fogok kinézni, leszámítva 1-2 apróságot.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#640) bzs73


bzs73
őstag

Na a mostani lap hőmérséklet ami egy melegedős p5qpro.
p5qpro
Mielőtt felment a hr05ifx 32-33 fokon volt idle,1 óra játék után 40-42 fok volt. Most idle 27-29 fok,1óra játék vagy bármi keményebb terhelés után 32-34 fok.Úgyhogy sokat javult tőle.Mondjuk egy hőcsővel össze volt kötve az oldalsó mosfet hűtővel,így azt is ki kellet cserélni hr09u -ra.A szobába 22-23 fok van.Nyáron mondjuk biztos melegebb lesz egy kicsit.

If a second or you are the first to lose.

(#641) bzs73


bzs73
őstag

TESCO-Zsömle Brutális lesz.Jó néz ki.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#642) TESCO-Zsömle válasza bzs73 (#640) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez a másik, amit imádok az alaplapban. Külön méri az északit és a PWM-et. :C

Megj: A procit hűtő ventiket azért nem látja, mert 400-at pörögnek. :P

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#643) bzs73 válasza TESCO-Zsömle (#642) üzenetére


bzs73
őstag

komoly

If a second or you are the first to lose.

(#644) Nyugdíjas válasza TESCO-Zsömle (#639) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jajjde kiváncsi vagyok :K
Csábító, még a végén kénytelen leszek eladni az iMac-et. :D

EZ is nagyon szép,de emmeg máshogy szép. Illetve egy ilyen "TR-rakás" inkább brutál ;]
Nagyon szép lesz, várjuk a képeket :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#645) TESCO-Zsömle válasza Nyugdíjas (#644) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A cél egyszerű. A lehető leghalkabb működés mellet a lehető legjobb tuning elérése. ;)

Tőled amúgy is kérdeznem kell esetlegesen, úgyhogy dobtam egy provátot. :R

Am nem keveset kell agyalni, hogy elférjen minden.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#646) Salvador20 válasza TESCO-Zsömle (#639) üzenetére


Salvador20
őstag

rendben, egyébként csak azért mondtam, mert amik rögzítik az alaplap hátlapján annyira hosszúra sikeredteka csavarok, hogy csak egyfelől lehet rárakni a ventit, és sajnos pont csak azon az oldalon, ahol a 18mm-es ventit lehet felrakni( én egyébként úgy oldottam meg, hogy a 18mm-es oldalára kötegelővel meghosszabbítottam a felfogatót)
egyébként ne aggódj elég hely lenne "bőven" az áramláshoz, ha arra a dfi lapra raknád,amit mondtál, nálam is nyomja a levegőt, mint állat, még féltem is,hogy bezavar a proci ventilátorának.(de végülis nem lett gáz, még a memóriák is hűvösek lettek tőle :D )

szerk: Ja, jó, nem, bocs, mert sli kerül rá a true copper miatt. Akkor tényleg szűkös a hely :R

Egyébként minen elismerésem, nagyon jól fog kinézni, már az enyém is alakul, csak nem találok istenverte hr-07 duot sehol :(

Megkérdezhetem, hogy hol sikerült szerválni? TTS még nem jelzett vissza,de a többiek mind bemondták az unalmast

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#647) Salvador20 válasza TESCO-Zsömle (#645) üzenetére


Salvador20
őstag

esetleg nem akarsz betettni még egy ifx-10-et? akkor meghajolnék :D

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#648) TESCO-Zsömle válasza Salvador20 (#646) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Itt tudsz venni. Én Pentium4-től vettem 5k-ért a H-t. sajna az L-t már lekéstem... De nem is baj. Amíg nem lesz még 2 ramom, úgyis csak a helyet foglalná...

Én is megkérdeztem minden disztibútort és PH!-s shopot. IFX-10-et csak OHS-nél, HR-07-et meg csak a linkelt helyen. :K

sz: Sokat gondolkodtam rajta. Fenn tatom a lehetőségét. De csupán, hogy teljes legyen a kollsekció, mert hűtés szempontjából sztem nem sokat hoz. Bár, egy 60°-os CPU-nál már lehet van értelme...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#649) Salvador20 válasza TESCO-Zsömle (#648) üzenetére


Salvador20
őstag

:R
Hú,de jó, köszönöm. Sajnos itt sincs L, de még van 2-3 hetem találni. Majd lesz vmi.

De érdekes,hogy a képen egy L van és mégis H az eladó, de mindegy, egy shop az nem nagyon foglalkozik ilyesmivel :D

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#650) TESCO-Zsömle válasza Salvador20 (#649) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Vásároltam már itt, jófej a tulaj. Írsz neki, biztos tud rendelni. :K

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.