Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Achill3uS válasza tlac (#50) üzenetére


Achill3uS
veterán

hát nekem kb a Quad ilyen meleg kb ugyanilyen feszen 3.6-on :D
szóval van ott még mit javítani, bár ezt már beszéltük a procid nem valami hüvös darab.. attól függetlenül h jónak tünik a kupakja egy polirt rádobnék..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#52) tlac válasza Achill3uS (#48) üzenetére


tlac
nagyúr

kösz!
és így is ''koppanásig'' húztad a csavarokat?

ha csak a bordát políroznám érne vmit? (procit nem akarom, akkor lehet nehezebb lenne eladni, bár ki tudja, tuningos darabként árulnám majd egyszer, ha végre lesz wolfdale :)
meg még nem is csináltam ilyet...)

hát nekem kb a Quad ilyen meleg kb ugyanilyen feszen 3.6-on

na igen, de ez már a 3. hűtőm így is, jobb léghűtést már nehezen hozok össze :)

(#53) nagyamte válasza tlac (#50) üzenetére


nagyamte
tag

aszta:) jó meleg:) :DD

(#54) Achill3uS válasza tlac (#52) üzenetére


Achill3uS
veterán

igen, csattanásig, vagy koppanásig :D
persze, hogy érne :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#55) Oibacsi válasza Achill3uS (#54) üzenetére


Oibacsi
őstag

neked melegszik rendesen a heatpipe?

(#56) tlac válasza Oibacsi (#55) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem melegszik

(#57) Oibacsi válasza tlac (#56) üzenetére


Oibacsi
őstag

nekem kb 60 fokos procinál kezd el melegedni, pedig polírozva van és leszorítás is tuningolva...akkor tényleg rosszul mér a lapom...főleg h 95 foknál még stabil volt...

(#58) tlac válasza Oibacsi (#57) üzenetére


tlac
nagyúr

fogdosd meg még a hűtő talpát is

[Szerkesztve]

(#59) Oibacsi válasza tlac (#58) üzenetére


Oibacsi
őstag

60 fokos procinál épphogy langyos volt

(#60) tlac válasza Oibacsi (#59) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem is langyos
húzd le a ventit, akkor átforrósodik az egész ;)

(#61) Oibacsi válasza tlac (#60) üzenetére


Oibacsi
őstag

nekem venti nélkül kezdett langyosodni csak:)

(#62) tlac válasza Oibacsi (#61) üzenetére


tlac
nagyúr

de terheld is a procit :)

(#63) Oibacsi válasza tlac (#62) üzenetére


Oibacsi
őstag

nyilván úgy csináltam:)
felforrósítani csak 1,6v valós fesszel,terhelve,passzívan bírtam...dehát celeron csak...

[Szerkesztve]

(#64) tlac válasza Oibacsi (#63) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor kénytelen leszel lecserélni egy quad-ra, ha azt akarod, hogy jó meleg legyen a borda ;)

(#65) Achill3uS


Achill3uS
veterán

nah közben megcsináltam azt az oldal leragasztás modot is, nyertem vele úgy 3 fokot..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#66) Oibacsi válasza tlac (#64) üzenetére


Oibacsi
őstag

hűtőhöz vegyek procit? persze már :D

(#67) tlac válasza Achill3uS (#65) üzenetére


tlac
nagyúr

milyen ventit használsz? egyet?
quad-ot hűtesz vele? mert akkor core 2 dou-nál gondolom ennyit nem hozna

csinálnál pár képet? :)

Oibacsi:
egy ilyen vadállat hűtő már kívánja a forró fejű procikat :D


[Szerkesztve]

(#68) Achill3uS válasza tlac (#67) üzenetére


Achill3uS
veterán

kamera most nincs kéznél, de majd csinálok, egyébként fentebb linkeltem mindegyik modhoz képeket :B

egy ilyen: [link] 5v-on :D
igen Quad-ot, de annyira nem bonyolult megcsinálni, hogy egy próbát ne érjen meg sztem..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#69) oettinger01


oettinger01
őstag

szemezgetek én is ezekkel a hűtőkkel csak nem tudom hol lehetne megvásárolni itthon vagy honnan érdemes beszerezni?
hosszútávra szeretnék egy nagyon erős hűtőt ami majd a quadommal is simán megbirkózik. milyet ajánlotok?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#70) Oibacsi válasza oettinger01 (#69) üzenetére


Oibacsi
őstag

ultra 120 extreme egy 1200-as noctua-val:D

(#71) oettinger01 válasza Oibacsi (#70) üzenetére


oettinger01
őstag

a gyártó a honlapján az ifx 14-et preferálja a quadokhoz. vagy ez nem jelent semmit?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#72) Oibacsi válasza oettinger01 (#71) üzenetére


Oibacsi
őstag

Mert az a legdrágább és nyilván kell nekik a pénz...ahol én olvastam, jobb volt az ultra 120 extreme, nekem is az van, bár az én lapom sz@rul mér

(#73) oettinger01 válasza Oibacsi (#72) üzenetére


oettinger01
őstag

hol szerezted be és mennyiért?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#74) Oibacsi válasza oettinger01 (#73) üzenetére


Oibacsi
őstag

tts-től, 16k volt asszem

(#75) oettinger01 válasza Oibacsi (#74) üzenetére


oettinger01
őstag

a ventivel együtt? azt is onnan vetted?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#76) Oibacsi válasza oettinger01 (#75) üzenetére


Oibacsi
őstag

nem, venti nélkül.

(#77) vazimódó


vazimódó
senior tag

Sziasztok!
Most találtam ezt a modot Thermalright Ultra 120 Extreme-hez.
Nem tudom volt-e már,azért belinkelem. :R
[link]

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#78) oettinger01 válasza vazimódó (#77) üzenetére


oettinger01
őstag

ez valami opcionális tartozék?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#79) Oibacsi válasza oettinger01 (#78) üzenetére


Oibacsi
őstag

ez házi tuning:D én is megcsináltam, de én egy fém tárcsát ragasztottam rá

(#80) vazimódó válasza oettinger01 (#78) üzenetére


vazimódó
senior tag

1penny. :) :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#81) oettinger01


oettinger01
őstag

megrendeltem a hűtőt már csak a venti kérdéses.
Scythe S flex közül ti melyiket vennétek?
[link]

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#82) tlac válasza vazimódó (#77) üzenetére


tlac
nagyúr

volt már ;) [link]

(#83) tlac válasza oettinger01 (#81) üzenetére


tlac
nagyúr

Scythe S-FLEX 21F a legbikább, nekem olyan van rajta
1600rpm-en elég hangos, de nem is kell maxon járatni
;)

(#84) oettinger01 válasza tlac (#83) üzenetére


oettinger01
őstag

te mennyin járatod? hardcanom gondolom kezeli. milyen a csatija?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#85) tlac válasza oettinger01 (#84) üzenetére


tlac
nagyúr

alaplapom szabályozza, most 900 körül megy
3 eres

(#86) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Megjelent az új ram hűtő az előzőnek a hibáját javítva...

[kép]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#87) Muton válasza Ragadozó (#86) üzenetére


Muton
addikt

igen, mostanában elég sok mindent frissítenek :)

én pl type3-as mosfethűtőt várom már

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#88) Ragadozó válasza Muton (#87) üzenetére


Ragadozó
Ármester

én a HR-05 SLI/IFX-t, tetszik nagyon.... ;]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#89) Muton válasza Ragadozó (#88) üzenetére


Muton
addikt

olyat én is szeretnék venni, mert ahhoz adnak lefogató kampót a horgos alaplapokhoz (a sima hr-05 meg majd megy a déli hídra), bár annak a formája kevésbé tetszik :P

illetve a hr-05-ömnek a teteje oxidálódott (''vagy nem tudom'' de matt lett) :O

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#90) oliba


oliba
őstag

Na, már akkor én is írok, mivel van egy HR05 SLI-m. Most fogom megcsizoltatni és felpolíroztatni az alját és megnézem, hogy mennyivel lesz jobb a teljesítménye. Aztán új leszorítót csinálok rá (fából :D ) és azzal is megnézem, hogy mennyit javít hőmérsékletben, mert azt tudom, hogy a gyári fél miliméter vastag alu a műanyag rögzítőkkel még viccnek is rossz. Meghaljik az alu és a közepén van egy púp. Kíváncsi leszek az új leszorító + csiszolás mennyit hoz majd teljesítményben :D

(#91) oliba válasza Muton (#89) üzenetére


oliba
őstag

Nekem is ilyen volt. Cillit bang + 10 perc áztatás és sirály már :D

(#92) Muton válasza oliba (#91) üzenetére


Muton
addikt

köszi! ki fogom próbálni!

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#93) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Megjöttek az újdonságok hazánkba is ;]
[link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#94) oliba


oliba
őstag

Nos úgy volt, hogy csinálok egy blogot a HR-05 SLI hűtőjéről és közben rájöttem, hogy mégsem lesz. Hogy miért? Hát egyszerű, amit nemsokára olvashattok is. Először is kezdjük a ''rövidke'', életemet évezredekkel megrövidítő teszttel.

Tesztkonfig:
DFI Lanparty UT CFX3200 DR/G és mellé egy 3200+os proci 2350mhz-en hajtva egy Aerocool ExtremeEngine 3T házban

A szoba hőmérséklete folyamatosan 21,2°C - 21,5°C között váltakozott.
Alap hűtő, alap pasztázással:

Házhűtés és minden hűtés kikapcsolt állapotban kivétel a chipset és táp.

5V (800-1200rpm) 52 fokos lett a chipset
12V (5000-5500rpm) 45 fok

Magas fordulaton elviselhetetlen volt a hűtő. Ki is menekültem a szobából.

Házhűtés minimum fordulatszámon

5V = 46°
12V = 39°

Max szellőzés mellett

5V = 42°
12V = 37°

Gondoltam egyenlő eséllyel küldöm harcba az gyári hűtőt a HR-05 SLI-vel szemben. Levettem a hűtőt és újrapasztáztam az elég jónak számító Artic Silver 5-el. A régi pasztát körömlakklemosóval távolítottam el. Pozitív csalódásként ért, hogy a paszta minőségin lett felhordva és nem tapadt a maghoz, így könnyen le tudtam venni. (nem mint a DFI LP UT NF4 Ultra-D chipsetű lapomról, ahol mindegyik elég kókány munka volt)

Jöjjenek a hőmérsékleti adatok ugyanebben a sorrenden, ezzel megkímélem magam, hogy a ház hűtéséről beszéljek

5V = 51°
12V = 44°

Egy fokos teljesítményjavulásról van szó. Ez nem valami sok.

5V = 44°
12V = 39°

5V = 41°
12V = 37°

Mindkét esetben 1 fokos javult 5V-on a hőmérséklet az újrapasztázástól. Őszíntén megmondom, hogy többre számítottam.

Na akkor most jöjjön a Thermalright HR-05 SLI hűtője. Órákat tudnék mesélni róla és éppen azon gondolkozom, hogy hogyan is kezdjem el.

Anno még a másik DFI lapomhoz rendeltem meg ezt a hűtőt. Azért kellett SLI, mert a VGA rálógott a chipsethűtőre. Mindeddig úgy gondoltam, hogy jól jön mindig az, ha a hőcsövekkel odébb van tolva a borda, mert biztos nem fog elakadni semmiben sem. Nos most változott a helyzet. Sajnos csak egy pozícióba tudtam NAGYON NEHEZEN felhelyezni a hűtőt. Hogy miért is nehezen? Hát tudok róla mesélni. A hűtő leszorítása kritikán aluli. Miután kiválasztottuk a megfelelő leszorítóvasat a lapunkhoz és felhelyeztük, akkor egyből észrevesszük, hogy az a leszorító elég szépen meghajlott. A közepén egy nagy púp található. Mondom ez ám a leszorítás. Kivettem és homorúra hajlítottam a leszorítót és bízva bízom, hogy 1 évig úgy is fog állni és nem fog felpúposodni. Na ez volt az első, amit megjegyeztem. Most jöjjön a többi.
A kellékekbe van egy lesarkazásvédő négyzet alakú ''szivacs'', ami ugye arra szolgál, hogy ne sarkazza le az ember a chipjét. Na nekem simán sikerült, így félig odaveszett azNF4-es lapom.
Nos mondom akkor most nem lesz rajta, így felhelyeztem a CFX3200-ra.
Hogy essen pár szó a hűtő stabilitásáról. Egy emberrel szinte lehetetlen normálisan felrakni. Mindeképpen kérjük szülők, vagy haverok segítségét. Leszorítása nevetséges, mert ha beakasztod az egyik kampór a lyukba, akkor megbillen a hűtő nagyon és ezzel veszélynek van kitéve maga a chip, mert ugye mi jobban szeretnék hogy hővesebb legyen, mint, hogy le legyen sarkazva. Egyszerre a kettő műanyag - 5000FT-os hűtőhöz MŰANYAG - leszorítót ugyancsak lehetetlen reátenni, mert a hűtő biztos elmászik valamerre.
Az első megoldással sikerült feltennem a hűtőt. Közben 4X billent el a hűtőm valamelyik irányba és vagy 3x fordul körbe, mert ugye ez simán forog 90-180 fokot bármely irányba. Mondom magamba, hogy ennyi a szép pasztázásomnak. Ezentúl nem fogok nagyon csodálkozni azon, hogy ha rossz eredményeket kapok. Érdemes még megemlíteni, hogy 2! órát töltöttem el azzal, hogy csak az új hűtőt feltegyem. Ezen két óra alatt a gépembe minden ropogott, recsegett, csikorgott, pattogott. Nem is csodálkoztam azon, ha nem fog elindulni a gép, de beindult. Mondom király, míg a monitorra nem pillantottam. Lila minden. Ez nem is lesz olyan ''zökkenőmentes'', mint gondoltam. Szerencsére csak a vga kábelével volt a gond. Aztán újraindíütom és 3 percen belül lefagyott. Hehe király! Azóta nem fagy, pedig már jóideje írom ezt a hsz-t. (Amúgy is fagyogatott a gépem a ram miatt).

Nos, akkor neki is esek a hűtő rövid tesztelésének a szoksásos beállításokon-
Kikapcsolt ventillátorok mellett (csak a táp ment) 44°-os a chipset. Hát majdnem bőgtem egyet a 2 óra szenvedés eredményén. Most a ventillátorokat a leglassabb fordulatra állítottam. A hőmérséklet lekúszott 34°-ra. Na mondom alakul. Maximumra állítottam a házam fordulatát és 31°-ot sikerült varázsolnom a kb 5x5mm nagyságú chipemre.

Persze mivel minden ventit én minimumon szeretek használni, ezért összehasonlítottam a régi és az új eredményeket. 46 fokról 34 fokra csökkent az eredmény. Ez nem tűnik rossznak 5000FT elköltése után. Azt még érdemes megemlíteni, hogy a sok csúszkálás, billegés, forgás hatására a paszta minden valószínűséggel nem úgy van, ahogya én ráraktam még anno, így biztos javítható még passzív üzemmódban ez az érték.

És, ami miatt blogot akartam csinálni, az pedig az 1 illetve 2 hűtővel mért értékek, a felpolírozott talp, mivel a mostani kb egy elkopott körömreszelőhöz hasonlít, de aztnem értem, hogy ennek mi az értelme, mikor sok fóruumon a felpolírozással nyernek csak 5 fokokat. Ekkora chip mellett nem láttam értelmét a polírozásnak. Gondoltam ég egy normális leszorítü készítésére, de a 2 óra munka, annyira fel....ta az agyamat, hogy erről is letettem egy időre, de nem tudni mit hoz majd a jövő :U

Hogy miért nem tettem rá ventillár(okat)? A kérdés könnyen megválaszolható. Annyira instabil a lefogatás, hogy nem mertem volna rárakni egy ventit, nemhogy kettőt, bár nem is nagyon kell rá. Gondoltam megfújom a hűtőt és sikerült arrébb fújnom. Nagy szó. Így a feltételnél is nagyon figyeltem arra, hogy a gravitávió hatásának irányába tegyem fel a hűtőt, hogy a lehető legkevesebbet mozogjon. A kábelezést is újra kellett csinálnom, mert a közelébe sem mertem tenni egy kábelt.

Nos azt hiszem, hogy ennyi. Ha még valmai eszembe jut, akkor leírom, ha kérdés van, nyugodtan kérdezzetek.

Kellemesen szórakoztam!!!

(#95) PPSH


PPSH
őstag

hi emberek ez a huto''Thermalright XP-120 ''mennyibe van es mennyire jol hut?mennyivel tud jobban huteni az XP 90-eshez kepest? :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#96) oliba válasza PPSH (#95) üzenetére


oliba
őstag

11,5k pénz.
Azt nem tudom, menynivel hűt jobban, de úgy 10-15%-al jobban kb

(#97) szjoci válasza oliba (#94) üzenetére


szjoci
őstag

egy sli/ifx-et fogok nemsokára ráaplikálni a chipsetre, remélem picit túloztál és nem lesz ennyire körülményes :U

(#98) oliba válasza szjoci (#97) üzenetére


oliba
őstag

Ebből nem volt túlzás semmi sem. Így történt minden, ahogyan említettem + egy lesakazott DFI lap :DDD
Már nem is dühít az egész annyira, szóval lehet lesz itt polírozás meg minden, csak először tervezek és legyártatok egy lefogatót, vagy szimplán én csinálok egy olyat, ami nem mozog és meg sem billen :D

(#99) szjoci válasza oliba (#98) üzenetére


szjoci
őstag

afene... :W abban bízom hogy állítólag az ifx-eken javítottak a lefogatáson és nem lesz ilyen elforgás meg ilyesmi...

(#100) oliba válasza szjoci (#99) üzenetére


oliba
őstag

Láttam már képen asszem és ott csavarral volt. Hát sokkal bizalomgerjesztőbb megoldás.
Én is ilyet akarok majd csinálni és még sok mást is, csak kellene egy kis szabadidő, mert ezt a kis fél napos tesztet is 2-3 hét alatt tudtam megcsinálni :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.