Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) tlac válasza PPSH (#95) üzenetére


tlac
nagyúr

a 12 centis venti miatt gyönyürűen letudja hűteni a proci környékét is, hőcsöves lapoknál előny ;)

(#102) szjoci válasza oliba (#100) üzenetére


szjoci
őstag

sikerült tegnap feltennem a hr05-sli/ifx-et, alaplap kivétel-visszatétellel együtt fél óra volt kb ;) Valamivel jobb lehet a lefogatása mint a sli-nek, egy lenge szellő nem tudja megmozdítani ha jól meg van húzva a csavar.

Viszont nem tudtam úgy felrakni ahogy szerettem volna: a proci felé legyen a borda (mondjuk így utólag elnézve ([L:http://global.msi.com.tw/uploads/prod_9fcc9c2411da02a38d179d02be3c7d52.jpg][/L]) nem is tudom miért gondoltam hogy egyáltalán elfér ott...) , mert nem ér túl a kártyán sajnos. Így viszont pont a vga hűtőventijébe szálldogál a meleg levegő, mivel a kártyám hossza miatt arra merőlegesen sem tudtam a bordát állítani...

Hőmérsékletileg jelen pillanatban ott járok hogy amennyivel csökkent a chipset hőmérséklete, annyival nőtt a vga-é. Persze venti nincs rajta, azzal még lehet hogy megpróbálok majd játszadozni

szerk.: nem megy a link valami miatt...

(#103) szjoci válasza szjoci (#102) üzenetére


szjoci
őstag

közben rájöttem az új ficsőrre, ami miatt nem sikerült linkelnem. Ez lett volna: MSI K9N Ultra

(#104) oliba válasza szjoci (#102) üzenetére


oliba
őstag

Hát igen. Csavarokkal biztosan jobben lehet rögzíteni, mive azzal a két gagyi műanyag pöcökkel. Nem is tudom, hogy hogyan képzelte ezt el a thermalright. Majd nekem is készül a csavar, csak először még szerzek rétegelt lapot (asztalos vagyok) és azzal fogom rögzíteni. Na attól stabil lesz xD

(#105) oliba


oliba
őstag

Amúgy nekem így sikerült rögzítenem a hűtőt
[L:http://kepfeltoltes.hu/view/070925/21-09-07_1147_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][/L]

(#106) szjoci válasza oliba (#105) üzenetére


szjoci
őstag

Ez volt az én elképzelésem is, csak az én lapom nem sli-s. Gondolom nem a felső pci-e-be passzintottad bele a vga-d ;)

(#107) Muton válasza szjoci (#106) üzenetére


Muton
addikt

lehet, h elfér ott a vga, ha nincs sok cucc a hátára integrálva
de az sem baj ha nem a primeri slotban van a vga. pl nekem is a középső pcie-ben van (volt, mert most gariban van a lap), mert ott gyorsabb.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#108) oliba válasza szjoci (#106) üzenetére


oliba
őstag

Nem, mivel alapból nem tudom a ház kialakítása miatt. Beleakad a ház hátuljába és így lehetetlen beletenni abba a slotba

(#109) Muton válasza oliba (#108) üzenetére


Muton
addikt

de házon kívül amúgy befér a felső slotba?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#110) oliba válasza Muton (#109) üzenetére


oliba
őstag

Esélye nincs

(#111) szjoci válasza Muton (#107) üzenetére


szjoci
őstag

teszek rá egy kísérletet hétvégén hátha pont elmegy a vga mögött, de szerintem is esélytelen a project (ahogy a mellékelt ábra is mutatja, ha véletlenül túl is nyúlna a pci-e csatlakozón akkor sem valószínű hogy befér a borda a kártya és prochűtőm közé)

a képminőség miatt bocsi, nincs normális gépem sajnos...

(#112) oliba válasza szjoci (#111) üzenetére


oliba
őstag

Elég szűkös nálad a hely. Szerintem biztos, hogy nem fog odaférni, bár ez csak rénézés, de fogsz egy vonalzót és így is meg tudod mérni

(#113) Muton válasza szjoci (#111) üzenetére


Muton
addikt

tényleg elég kevés hely van nálad. ahogy oliba kolléga is mondta: legegyszerűbb a vonalzó. anno én is előre elterveztem, h a 3 db HR-0x el fog-e férni egymás mellett (és elfért a tervrajzon, így ment is a rendelés egyből :D)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#114) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

HR-01-ről van valakinek tapasztalata?

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#115) Muton válasza Ragadozó (#114) üzenetére


Muton
addikt

nekem egy e6600-t tart passzívan, úgy, h egy hr-05 és egy hr-03 van közvetlenül mellette, ami fűti.
kidolgozását tekintve lehetne jobb, mert mintha nem lenne síkban az alja

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#116) oliba válasza Ragadozó (#114) üzenetére


oliba
őstag

Én csak anynit tudok, hogy ultra-120-al van egy szinten. Ultra-120 jobb egy kicsit
Most én Ultra-120 Extreme-re gyűjtök aztán jön a HR-07. Ez az új X2-es proci melegszik, hát kötelességem, hogy lehűtsem :D
A ramjaim meg bírják a 490mhz-et hiba nélkül 2,5-4-4-4 időzítés mellett (2x1 giga adata 400mhz CL3), ezért megérdemli, hogy hűtőt kapjon :D

(#117) Franticfox válasza Ragadozó (#114) üzenetére


Franticfox
tag

[link] ;) Amúgy meg a szokásos "Passzívan jobb a ritkább lamellák miatt" duma.

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#118) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Köszönöm mindenkinek :R

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#119) Muton válasza Franticfox (#117) üzenetére


Muton
addikt

igen, ez elepvetően passzív.
de aktívan is elég jól hűt ;]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#120) VinoRosso válasza Achill3uS (#37) üzenetére


VinoRosso
veterán

Szeva! na lesz TR120X hűtő?

(#121) Ragadozó válasza VinoRosso (#120) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Már van tts-nél...a főoldalon van...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#122) subaruwrc


subaruwrc
félisten

Sziasztok tulajok. egy olyan kérdésem lenne hogy használ e valaki Ultra 120 Extremet asus p5k lapon? ha igen akkor elfér e rendesen a házban?. olvastam a méreteit és nem vagyok benne tuti hogy beférne a házamba. az infinity is neccesen de ez még annál is szélesebb. valakinek tapasztalata?. házam egy chieftec bravo. van egy merevítő a táp alatt. nem szívesen barkácsolnék :DDD

(#123) Ragadozó válasza subaruwrc (#122) üzenetére


Ragadozó
Ármester

ASUS INTEL P35 P5K Okay
Thermalright alaplap kompatibilítás ;)
A merevítő már necces, mérd ki...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#124) KrAt válasza subaruwrc (#122) üzenetére


KrAt
veterán

Elvileg ugyanakkora, mint az Ultra 120, csak több hőcső van benne, nem? :U

A sima ultra 120 ennyire lóg le: [link]

[ Szerkesztve ]

(#125) oliba válasza KrAt (#124) üzenetére


oliba
őstag

Gyakorlatilag is akkora, amúgy igen

subaruwrc: a házadtól függ az, hogy elfér-e a házadba. Megnézed a méreteit a hűtőnek (L63.44 x W132 x H160.5 mm) és leellenőrzöd, hogy elfér-e, de számolj rá pluszba 25mm-ert, mivel még megy rá a venti. Én is ilyet tervezek majd venni, csak pont elromlott a vinyóm és azt kell cserélnem most :O

[ Szerkesztve ]

(#126) VinoRosso válasza Ragadozó (#121) üzenetére


VinoRosso
veterán

elég borsos ára van

(#127) subaruwrc válasza KrAt (#124) üzenetére


subaruwrc
félisten

na annak a lelógásnak a mérete kellene cm-ben. az infinity is lelóg azért kellett új ház :W de az ultra még szélesebb az infinitynél szóval a merevítőtől pont nemfog beférni. :W
most vagy szétvágok egy 16k-s hűtőt vagy a házat farigcsálom meg.

többieknek is :R a válaszért.
az infinity ekkora link
ami itt 125mm az az ultra extremenél 132mm. :U a gáz csak az hogy a merevítő és az infinty teteje között kb 2mm hely van. :(((

megoldás: az ultrának a felső pár lamelláját meg kell rövidítenem 5mm-rel. akkor befér.

[ Szerkesztve ]

(#128) tlac válasza subaruwrc (#127) üzenetére


tlac
nagyúr

itt vannak pontosan a méretek

(#129) Hekxer


Hekxer
tag

Üdv mindenkinek nekem egy Abit AN8 SLI-m van és egy HR-05 SLI-t vennék rá!
Hol tudok venni pesten ilyent mert kerestem mindenhol:(

Minden idelátogató kollégának: FEDEZET NÉLKÜL NINCS TELJESÍTÉS!

(#130) oliba válasza Hekxer (#129) üzenetére


oliba
őstag

Itt és itt

(#131) Hekxer


Hekxer
tag

Mi a külömbség a sima HR-05 SLI és az IFX SLI között?
Mert kép alapján csak az hogy a másik mintás lamellákkal van szerelve:)

Minden idelátogató kollégának: FEDEZET NÉLKÜL NINCS TELJESÍTÉS!

(#132) oliba válasza Hekxer (#131) üzenetére


oliba
őstag

Teljesítményük ugyanolyan, csak az IFX-en van rendes lefogató, és hivatalosan is rá lehet tenni 8cm-es ventit. A sima SLI-re, csak 7cm-es venti megy rá.Mindenképpen az IFX-et vedd.

(#133) Hekxer


Hekxer
tag

Ezer köszönet:)

Minden idelátogató kollégának: FEDEZET NÉLKÜL NINCS TELJESÍTÉS!

(#134) subaruwrc válasza tlac (#128) üzenetére


subaruwrc
félisten

köszi a linket. ahogy írtam is az a 132mm a sok. mivel úgy szerelem föl hogy hátrafelé fújjon és a memókra se lógjon rá ezért a házam merevítője útban van. majd ha eljutok odáig hogy megvan a borda akkor a felső 3-4 lamellából levágom azt az 5mm-t hogy elférjen és ne feszítse a lapot.

(#135) Achill3uS


Achill3uS
veterán

nah, parancsoljatok: thermalright.hu megnyílt :K

ezt különösen nézzétek meg HR-01 Plus, tudomásom szerint Ultra120 eXtreme -el van egy szinten teljesitményben, de olcsóbb lesz!

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#136) Gorneck válasza Achill3uS (#135) üzenetére


Gorneck
titán

:C

Böszme egy dög...

Gorneck#1239

(#137) subaruwrc válasza Achill3uS (#135) üzenetére


subaruwrc
félisten

na ez jó hír. mind2. jó hogy van magyar oldal de a hűtő mégjobb. várható esetleg teszt tőled a közeljövőben róla? mondjuk ultra extrememmel összehasonlítva?. :R

(#138) Achill3uS válasza subaruwrc (#137) üzenetére


Achill3uS
veterán

igen várható :K
sztem novemberben megjön az első szállitmány, egyből beszámolok róla :R
addigis itt egy teszt róla (ami nekem kicsit gyanus, a scythe infinity tul erős rajta, az ultra120 ex meg tul gyenge) [link]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#139) subaruwrc válasza Achill3uS (#138) üzenetére


subaruwrc
félisten

:C :C előre is köszi. :R

(#140) oliba válasza Achill3uS (#138) üzenetére


oliba
őstag

Nekem meg az a feltűnő, hogy hivatalos tesztekben mindig nagyon trágyák a TR hűtők az árukhoz képest. Ha a különböző külföldi fórumokat elkezdem "olvasni" (=nézni a képeket), akkor a szépen megcsinált tesztoldal és a fórumon emberek által mért eredmények között nagy különbség van, miközben pontosan ugyanazt a két hűtőt eresztették össze. Persze a TR javára lesz óriási különbség. Pl itt van az xbiltlabsos teszt is a HR-03 Plusról, ahol éppen hozott pár fokot, de fórumokon meg mindenhol 10-20 fokott is javított ez a hűtő. És érdekes módon minden TR hűtő így szerepel, csak nem tudom, hogy hogyan csinálják ezt? :Y
Ezaláló kivétel az anadteches tesztek, mert ott olyan redmények jönnek ki, mint a fórumokon

(#141) manutdzoli válasza oliba (#140) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Mot vettem egy HR-03 Plus hűtőt a 8800GTX karimra.Ha 10-20fokot javít akkor szerelem rá.

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#142) oliba válasza manutdzoli (#141) üzenetére


oliba
őstag

??
Akkor minek vetted, ha eddig nem szerelted rá??

(#143) Oibacsi válasza manutdzoli (#141) üzenetére


Oibacsi
őstag

és honnan tudod hogy a tieden konkrétan mennyit javít amyg nem rakod rá? :DDD

(#144) manutdzoli válasza oliba (#142) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Rá lesz szerelve ne aggódjatok.

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#145) oliba


oliba
őstag

Na már olvasható a HR-03 GT-ről pár infó a hivatalos oldalon. Kíváncsi vagyok, hogy nálunk mennyiért vesztegetik madj, de ahogyan gondolom 10k fölött lesz :(

(#146) arsenlupin


arsenlupin
aktív tag

Mondjatok már egy pár házat amibe belefér a TR ultra 120!? A mostani Aopen házamba nem megy bele a magassága(165mm) miatt! :O

Üdv:F

(#147) Csyppa válasza arsenlupin (#146) üzenetére


Csyppa
senior tag

Mondjuk CM Stacker, Cosmos 1000, Chieftec dragon. Ezekbe bőven be kell férjen.

[ Szerkesztve ]

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#148) arsenlupin válasza Csyppa (#147) üzenetére


arsenlupin
aktív tag

Köszi, akkor nézek valami Chieftec-et! :)

Üdv:F

(#149) petya75 válasza arsenlupin (#146) üzenetére


petya75
tag

Már bocs, de az csak 160,5 mm. (-4,5mm)
Így sem megy bele?

Az Élet könnyű!!!.........................................csak nincs rajta fogás!

(#150) Csyppa válasza arsenlupin (#148) üzenetére


Csyppa
senior tag

Persze nem csak ezek vannak, nézz szét azért jobban is. ;)

"Basically, a computer is a very fast moron."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.