Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Sziasztok
Most nézegettem egy Thermelright ultra 120 extreme hűtőt és azt szeretném megkérdezni hogy szerintetek milyen venti kellene hozzá?
És még annyi hogy a hűtőhoz széria vagy opcionális kiegészitő-e a felfogató?
Köszi mindenkinek a válaszát.

(#402) sz.j válasza zsolt1129 (#401) üzenetére


sz.j
nagyúr

Igen, adnak hozzá hátlapi felfogatót. Íme

Hogy milyen venti kellene hozzá?
Hát ez attól is függ, hogyan akarod használni a gépet. Nyílván a kemény tuninghoz más kell mint egy alap közelében működő csendes géphez.

Én több ventit is használok a Xigmatek S1283 hűtőmhöz, pl. a komolyabb igénybevételhez a Scythe Ultra Kaze (38 mm-es 3000rpm) ventit használom. :K

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#403) zsolt1129 válasza sz.j (#402) üzenetére


zsolt1129
addikt

Köszi a segitséget.Veszek egy ilyen hűtőt az biztos :C
Egyébként Q6600 jelenleg 3.5GHz-n megy egy CM Gemin-el.Még szeretném feljebb tornászni (lehetőleg anyagi javak hiányában) léggel.Szerinted jobb lesz ez a hűtő mint a Gemin?

(#404) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Hali!
Vettem egy Thermalright HR-03+ -t használtan, és az lenne a gondom, hogy a memoriasünik már nem tapadnak a csipekhez.
Mivel lehetne rögziteni?
Köszi a helpet!

üdv: mad

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#405) sz.j válasza zsolt1129 (#403) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem tudom ....

:U

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#406) Ragadozó válasza Madn!ght (#404) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Aprókban árulnak hőálló/átadó kétoldalas ragasztót...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#407) zsolt1129 válasza sz.j (#405) üzenetére


zsolt1129
addikt

Mindegy,azért köszi a segitséget.

(#408) sz.j válasza zsolt1129 (#403) üzenetére


sz.j
nagyúr

Egy polír szinte biztos, hogy szükséges lesz, pláne ha extrém tuning lesz.
Sokan panaszkodnak a hűtő "körömreszelő" szerű talpára ..., pl serio vett egy TRUE Backot és extrém tuningnál, polír nélkül 95°!

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#409) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Feltettem egy Hr05SLI-t az A8n-e lapomra. Tök jó halk lett a gép, és még pár fokkal hűvösebb is a chipset, persze passzivan használom. :)
Piros a TR-nek! :D

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#410) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Hello!

Lehet, hogy rossz helyen teszem fel a kérdést, de:
A TRadˇ2 nem tudjátok mikor fog megjelenni? 4870-re váltanék, de amíg nem lehet rá kapni egy ilyen normális hűtőt, addig nem szívesen cserélnék. :B

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#411) Ragadozó válasza PowerBuldog (#410) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Még nem láttam sehol :(
HIS ICEQ-s?

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#412) PowerBuldog válasza Ragadozó (#411) üzenetére


PowerBuldog
veterán

4870-ből sajna nincs ICEQ, csak 4850 :(

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#413) Ragadozó válasza PowerBuldog (#412) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Tényleg :B
Lehet, hogy később lesz...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#414) Hukkle


Hukkle
tag

Hello Everybody!

Egy HR-05 / IFX alaplapi chipszet hűtő boldog tulajdonosa vagyok, viszont most gépfejlesztés jön.

Arra vagyok kíváncsi, hogy milyen újabb deszkákon üzemeltetitek Ti ezt a hűtőt.
Ahogy néztem az eddigi kiszemeltemen /GA-EP31-DS3L/ a SATA kábelek miatt bajban lennék.

Szóval várom a megtisztelő segítségeteket!

Előre is köszönöm!

(#415) Muton válasza Hukkle (#414) üzenetére


Muton
addikt

nézem az említett alaplap képét, de nem bírom megérteni, h hogyan ütközöl a sata kábelekbe :U

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#416) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok,sokat gondolkottam (Xigmatek S1284 Achilles vagy Thermalright) és holnap valszeg veszek egy Thermalright Ultra-120 eXtreme hűtőt(nemtom jól döntöttem? )Dimension : L63.44 x W132 x H160.5 mm (heatsink only) a 160,5mm az ugye a teljes hosszá? mert egy Chieftec BA-01-B-B-B házikóba költözne,elfér benne? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#417) Ragadozó válasza Giovanny (#416) üzenetére


Ragadozó
Ármester

el kell férnie :K

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#418) m4rc!


m4rc!
őstag

Asszem itt jobb helyen kérdezem: [link]

We are analog players in a digital world

(#419) Giovanny válasza Ragadozó (#417) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszi :)

Zero Defect.No Compromise !

(#420) DigitXT válasza Giovanny (#416) üzenetére


DigitXT
félisten

Ilyen házam van, és ilyen hűtőm: frankón elfér, kivéve,
hogy a felső oldallapi ventit ilyenkor nem használhatod.

(#421) DigitXT válasza m4rc! (#418) üzenetére


DigitXT
félisten

Mindjárt nekiállok procit cserélni, és megnézem.:)
De a leírás a neten nem mutat ilyen mérezesét?:F

(#422) Giovanny válasza DigitXT (#420) üzenetére


Giovanny
őstag

Hálás köszönet ! Tegnap nem mertem megvenni ,de hétfőn irány a bolt.Köszönöm.

Zero Defect.No Compromise !

(#423) m4rc! válasza DigitXT (#421) üzenetére


m4rc!
őstag

Kerestem, de sajnos nem találtam sehol sem, h mutatná... várom az infót! :R

We are analog players in a digital world

(#424) DigitXT válasza m4rc! (#423) üzenetére


DigitXT
félisten

Hehe, jól elgépeltem amúgy.:DDD
Nah, kezdek bontani...:))
jános: szívesen.:R

(#425) m4rc! válasza DigitXT (#424) üzenetére


m4rc!
őstag

De mégis mutat:

Jó szerelést!

We are analog players in a digital world

(#426) DigitXT válasza m4rc! (#425) üzenetére


DigitXT
félisten

Oké, de az nem pont az alaplaptól mért távolság.:R
A procifoglalat egy kicsit kiemeli, szóval kb. 5,2 cm-ed van,
de mint a képen jól látszik, nem is a lamellák fognak elsőre
bezavarni (akármi magasnak), hanem a 2 kifelé induló hőcső.

Thx: a szerelés megvolt, és két rammodulom elszállása is.
Misztikus, mert a másik kettő azóta is tökéletes, hát hm...

(#427) m4rc! válasza DigitXT (#426) üzenetére


m4rc!
őstag

Köszi az infót, ha minden igaz el fog férni, végülis rajta van a lapom a kompatibilitási listán. Csak azért érdekelt, h milyen messze van, mert az előző hűtőmnél (Xigmatek Red Scorpion) kb. fél mm volt az északihíd bordája és a legalsó lamella között...

We are analog players in a digital world

(#428) DigitXT válasza m4rc! (#427) üzenetére


DigitXT
félisten

Mint mondottam volt nem az a lamella lesz a szűk keresztmetszet, ha magas az NB borda, hanem az a ferdén induló hőcső, aminek el kell férnie: ahhoz képest a legalásó lamella is nagyon magasan van.:R

(#429) Savanya


Savanya
addikt

Van valakinek SI128Se hütője ??? Cserélne velem HR-01-re ?

Mobilszámom: 70-516-8068

(#430) degec


degec
senior tag

Jonapokat! Tulajok !

Egy csoda extreme 120as cumót raktam építettem egy dq6 os p45 ös lapra egy q9550 intel proci alá.. vettem rá joféle kenőcsőt amivel óvatosan (keveset->fekete bors nagyságú adagot) kenőcsőzve felszereltem mindent..szuper is idleben a magok 32-34 fokosak mind a 4..

Kérdésem pedig (lehet lama akkor boccs): ha megfogom a hűtőt a tetejénél fogva alaplara beszerlve nagyon kicsi erőt kifejtve el tudom csavargatni magát a hűtőt a procin jobbra balra ojan fél centit.... tüskék csavarok a helyén meghúzva, pánt is megfelelően rajta.. összerakva tutijólvan..vagy nem :) de azt majd megmondja valaki ha segit!

Nekem kicsit fura de végülis jól hűt szuper..

Köszi szépen !

(#431) ImI87 válasza degec (#430) üzenetére


ImI87
őstag

Hello!

Nincs semmi gond, ez normális. :K
Mivel csak a pánt szorítja oda a talp közepén, ezért tud forogni.
De azért ne nagyon forgasd, lehet a proci nem örül neki! :DDD

Más:

Ma jött a postás, és hozott egy csomagot Taiwan-ból.
A cuccot a TR küldte, mivel egyik termékkel kapcsoltaban hosszasan leveleztünk, de nem tudtak segíteni. Ezért felajánlották, hogy küldenek egy "egyedi" és "limitált példányszámú" pólót, és adjam meg a méretemet meg a címemet. :Y

Egy hét alatt jött is a csomag, és nem valami gagyi kínai átlátszó póló volt benne (ocó, nem dága - kee, nem kee? :)), hanem egy minőségi anyagú, a hátán egy hatalmas kép egy alaplapról, amin az összes kapható TR cucc fel van szerelve. :))

(procihűtő, 4 memóriahűtő, 2 fet-borda, 2 chip-borda, két vga-hűtő a sli-hez, és egy alaplap hátulját hűtő borda is.) Állat lenne egy ilyen, lenne vagy 5-6 kiló, és kerülne kb 40 rugóba. :D

A problémám végülis nem oldódott meg, de mindenképpen kedves gesztus a fájdalomdíj. Úgyhogy respect for TR! :R

[ Szerkesztve ]

(#432) degec válasza ImI87 (#431) üzenetére


degec
senior tag

thx ! akkor nemqrtam el ! :)

(#433) m4rc! válasza ImI87 (#431) üzenetére


m4rc!
őstag

Mi volt a gond a termékkel? Szabad tudni pontosan miről is van szó? Csak nem a TRUE BLACK-el, mert most készülök olyat venni... :)
Am. grat a pólóhoz!

We are analog players in a digital world

(#434) proci985 válasza degec (#430) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

penny mod a megoldás. avagy beraksz a lefogató és a pántok közé valami kis magasságú cuccot (innen jött az elnevezése, de működik szikszalaggal és egyéb kéznél lévő dolgokkal is). utánna már okés a dolog.

ImI87: hát, az a probléma, hogy azt a gyakorlatban nem olyan egyszerű megvalósítani. mmint konkrétan alaplaptól függően a vidkari és a procihűtő közé általában a 05 már nem fér be, a backplate hűtőhöz vadászni kell a házat, amibe befér -és nem kell visszahajtani a ramok fölé-, a ramhűtők és az IFX14 gyönyörűen egymásralógnak beállításfüggően, az SB hűtés pedig a vidkarival /sata kábelekkel tud egymásbaakadni, a HR03GTvel ellátott SLi pedig a hab a tortán. jó, én is láttam olyat, ahol a dolog sikerült, de nálam a gyakorlatban az IFX14 és HR03GT között van bő másfél mm hely -hejj, akinek kell a diszkrét hangkártya-:DDD viszont egy ifx05 még pont beférne a saták és a vidkari közé... elvileg.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#435) degec válasza proci985 (#434) üzenetére


degec
senior tag

thx választ ! akkor moddolom..:) elég lol azért ilyen cég ilyen termékét moddolnikell, de persze atomul hűt :)

(#436) Cocó


Cocó
tag

Üdv!

A biztonság kedvéért itt is megkérdezem:

Egy E8500-as proci kisajtolásához egy THERMALRIGHT ULTRA 120 EXTREME-et ajánlottak nekem, csak épp nem tudom,h ez csak egy bazi nagy borda, v adnak mellé ventit is :F ?? Ha nem adnának mellé, Ti milyet ajánlotok??(Itt a cél, h leehető leghűvösebb legyen a proci) :K

Köszi, :R

(#437) Ragadozó válasza ImI87 (#431) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Képet kérünk :C
Kár, hogy nem oldódott meg...
De tényleg szép gesztus...

Cocó: Nem adnak...Noctua, AC keret nélküli...
Ha magas tuning ramod van, ott figyelni kell az elrendezésre...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#438) degec válasza Cocó (#436) üzenetére


degec
senior tag

hát ez az elérhető legkomolyabb procihűtő (szerintem) ez nem kérdez kategória !...:) thermalright termékek amugy sem voltak lutri cuccok sosem..legjobb választás és nem olyan bazinagy ám ez.. :) ventit meg noctua-t vagy valami ilyesmit pakolj rá.. atom lesz nagyon! és finom pasztát kenjél alá artic cooling mx-5 vagy mx-2 azt hiszem, kapsz hozzá pasztát is de az nem annyira jó, nekem is ezeket ajánlották..és nekem egy 4 magost is gyönyörűen lehűt..

(#439) sz.j válasza degec (#438) üzenetére


sz.j
nagyúr

" hát ez az elérhetó legkomolyabb procihűtő (szerintem) ..."

Talán érdemes lenne ezt a tesztet is megnézni.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#440) Ragadozó válasza sz.j (#439) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ez sajnos így van, sajnos polir nélkül megverik...ennyi pénzért azért erre figyelhetnének :(

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#441) Cocó


Cocó
tag

Ragadozó, degec: :R

Lassan mosább összeáll a kép ;)

(#442) Qru válasza Ragadozó (#440) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam hozott 5 fokot a polír TRU-nál. (teszt) Tényleg kb szégyen, amilyen gyárilag a talpa. :(

mod: jah, nem, ez az. De a másik is témába vág, így marad. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#443) ImI87 válasza m4rc! (#433) üzenetére


ImI87
őstag

Nem kifejezetten gond volt, csak egy kis moddolás kellett backplate-en. TRUE Black-em van, csak nem a hozzá adott backplate-et használom, hanem ami az IFX-10-hez van. (meg az IFX-14 HR-01 Plus, stb......) Ez ilyen "pillangó" alakú nagyobb backplate, és a lap hátoldalán az alátámasztási felület egy kis része beleért a proci körüli kondik lábaiba. DE kivágtam azt a részt, és így király. A TRUE Black saját backplate-jével nincs semmi gond, nyugodtan megveheted. :K

Sajárt vélemény:
Érdekes ez a TR, mert qrva jó termékekekt csinálnak (az áráról most ne beszéljünk), de pont a talpakkal meg a pilír minőségével elrontják az összképet. :( Volt HR-01 Plus-om, és most TRUE Black-em van, gyárilag mindegyik domború volt. Érdemes políroztatni (keressétek nyugodtan subaruwrc kollégát!), mert 4-5 fokot is jelenthet, néha még többet is. :K Egy ilyen felsőkategóriás hűtő, jó ventivel (vagy inkább 2db-bal), minőségi pasztával és tisztességesen polírozva nagyon hatásos, ki merem mondani, hogy a ma kapható összes procit jól meghúzva normál hőmérsékleten tartja. A Q9550-em, 1,35V-on is csak 64-65 fokos volt. (ha még tovább mennénk, akkor nem a hőfok miatt lenne vége, hanem a feszek már veszélyesek lennének.)

(#444) Ragadozó válasza Qru (#442) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Azt gondoltam, hogy TRU kb ott van ahol a TRUE, de azért meglepett engem is teszt...

Ember azt hinné a több hőcsővel jobb...
Itt van CM Hyper 212-m (ára miatt lett ez), középen még borda sincs, mégis meglepően jól teljesít...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#445) Hulk24 válasza Cocó (#436) üzenetére


Hulk24
aktív tag

nekem egy e8400et hűt alapon a TRUE 2db Scythe S-Flex 1200rpm venti van rajta és elég jó. persze egy másik ventirögzítőt vennem kellett hozzá!

(#446) sz.j


sz.j
nagyúr

Copper TRUE 120

Szépnek szép, de részemről ennyi ....

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#447) Ragadozó válasza sz.j (#446) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szépnek, tényleg szép, de 1.9 kg :Y
Addig a sima: 0,79...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#448) Hulk24 válasza sz.j (#446) üzenetére


Hulk24
aktív tag

na de hol lehet ilyet kapni, egyre lehtséges, hogy vevő lennék...

(#449) Ragadozó válasza Hulk24 (#448) üzenetére


Ragadozó
Ármester

A topik elején, a második hozzászólásban nézd meg...

És még Bandit, és Nándika...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#450) redstar16


redstar16
tag

Sziasztok!

Thermalright IFX-14-et szeretnék. Merre tudok venni jó árban? Nagyon jó véleményeket és teszteket olvastam külföldi oldalakon.

T9400 World Record 2: http://bit.ly/bdryHP | Eladó cuccaim: http://bit.ly/3bpsfY | Megbízhatóságom: http://bit.ly/buSffu | Rule #1 of buying laptops: The best time to buy a laptop is always 6 months from now.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.