Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Thermalright gyűjtőt még nem találtam...

[kép]

Minőségi hűtést kínáló, igaz nem olcsón, minden csicsa nélkül....

Kínálatban fellelhető: processzor, vga, alaplap, mosfet, memória, vízesblokkok, stb...

Gyártó lapja: www.thermalright.com [link]

Tesztek:

[link]

[link]

[link] (2 videókari hűtő is szerepel)

[link]

[link]

[Szerkesztve]

[ Módosította: Racecam ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#2) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Sajnos nem tudtam befejezni :(

Itt a PH-án ketten foglalkoznak értékesítésével:

tts: [link]

OHS: [link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#3) Achill3uS válasza Ragadozó (#1) üzenetére


Achill3uS
veterán

épp a napokban akartam enis egy ilyet nyitni :D
egy ultra120 extreme tulaja vagyok 1 hete kb, és mit is mondhatnék róla, überdurva, az eddigi legjobb leghütöm, a scythe infinity-re 10 fokot ver! sajna itthon macerás a beszerzése, aki teheti rendelje meg odakintről..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#4) Ragadozó válasza Achill3uS (#3) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Egy HR-03 vga hűtőm van, brutál :D

HR-05-sli akarok még, de lehet, hogy kivárok, mert jön az erősebb változat..

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#5) Franticfox válasza Achill3uS (#3) üzenetére


Franticfox
tag

Passzívan is jobban bírja az Infinity-nél?

Kár, hogy ezt az Ultrát csak egy irányba lehet felszerelni...

[Szerkesztve]

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#6) Franticfox válasza Franticfox (#5) üzenetére


Franticfox
tag

Eh, lejárt az időlimit...

Illetve passzívban akkor már nem jobb egy HR-01 Plus? Nincs valami teszt, ahol ezt a három hűtőt vetik össze?

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#7) Oibacsi válasza Achill3uS (#3) üzenetére


Oibacsi
őstag

akkor gondolom nem baj ha megkérdezlek: mekkora proci kell hogy kifogjon rajta?

(#8) Franticfox


Franticfox
tag

Szóval az igények:

Thermalright HR-1 vs. Thermalright Ultra-120 Extreme vs. Scythe Ninja vs. Scythe Infinity minnél kisebb légszállítással, illetve passzívan /kis légszállítású házhűtéssel/.

Illetve ha már itt tartunk...

Thermalright HR-03 Plus vs. Arctic Cooling Accelero S1 vs. Aerocase Condor, szintén kis légszállítású, illetve passzív + házhűtés üzemben.

...rudi?:DD

Amúgy én egy XP-120-at nyüstölök már egy ideje, szuper ''kis'' hűtő. Alaplapváltásnál mindig vicces a ''na akkor túrjuk át a netet, hogy ráfér-e'' kálvária:)

[Szerkesztve]

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#9) Ragadozó válasza Franticfox (#8) üzenetére


Ragadozó
Ármester

A hr-01 szerintem jobb, mint az ultra 120,
ezt benéztem :B Extreme, már valószínűleg jobb :U , de nagy helyet foglal

HR-03 plus :F Csúcs karit akarsz? Compatible with Nvidia GeForce 8800GTX& 8800GTS &8800 Ultra video cards.

[Szerkesztve]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#10) Ragadozó válasza Franticfox (#8) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ezt találtam...cpu hűtő teszt: [link]

[link]

[Szerkesztve]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#11) Achill3uS válasza Franticfox (#5) üzenetére


Achill3uS
veterán

na akkor egy kis alapok..
vannak hütök amiket aktiv hütésre és vannak amiket passzivra fejlesztenek, éppen ezért a kettő nem keverendő össze.. a Ninja passziv hütésben sztem odaverné mind2-t mivel alapvetően arra van kiképezve.. rengeteg heatpipe, szellős lamellázás, nagy felület. az ultra120 extreme egy aktiv hütö-nek készült eszembe se volt passzivan kipróbálni mert légáramlat nélkül ilyen sürü lamellákkal biztosan alkalmatlan a feladatra, bár azért megnéznék egy ninja-t is c2d-vel orthos alatt passzivan.. (egyebkent bármilyen irányba felszerelhető)

nos a hr-01 vs ultra120-rol nem tudok nyilatkozni, google, keressetek rá, az az egy biztos, jelenleg az ultra120 extreme-nél nincs erősebb léghürö forgalomban, anandtech-es teszt is bizonyitja, nézzétek meg ha nekem nem hisztek.

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#12) keIdor válasza Achill3uS (#3) üzenetére


keIdor
titán

-10°C??? :Y Asszem nézek akkor valamit! :D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#13) Achill3uS válasza keIdor (#12) üzenetére


Achill3uS
veterán

hát néztem a régi 1.30v-os infinity-s orthos-aimat (pont azonos cpu-val es ventivel is), és ugyanazt a hőfokot az ultra extreme-el hütve 1.43v körül hozta!
(ja és nyár van:D)

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#14) Fboy válasza Achill3uS (#11) üzenetére


Fboy
aktív tag

ez az ultra 120 ugye nem megy fel s478-ra?

(#15) Achill3uS válasza Fboy (#14) üzenetére


Achill3uS
veterán

se a sima se az extreme.. honlapon irják is h intel-bol csak 775..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#16) Franticfox válasza Achill3uS (#11) üzenetére


Franticfox
tag

Igen, igazad van, viszont egy tesztben még sehol sem voltak ezek letesztelve együtt. A Ninja valószínűleg jobb lenne az Infinitynél és a sima Ultra-120-nál, viszont kíváncsiságból azért csak megnézném az Extreme ellen:U A HR-01 és a Ninja közt meg egyszerűen képtelenség dönteni.:D Valószínűleg ez a kettő maradna azért az etalon.

Szóval kíváncsibb lennék egy passzív, vagy minimális légszállítású VGA-hűtő tesztre.

[Szerkesztve]

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#17) Franticfox válasza Franticfox (#16) üzenetére


Franticfox
tag

Kivagyok ezzel az időlimittel...

Ja igen, és a HR-01 Plus-t se nagyon tesztelgették még sehol, ez lehet eldöntené a Ninjával kapcsolatos dilemmát!

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#18) Franticfox


Franticfox
tag

Kicsit érdekes, hogy három egymást követő hozzászólás az enyém, de

Basszus, most láttam meg ezt az IFX-14-et a Thermalright honlapján! [link] Tesztet!:C

[Szerkesztve]

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#19) Franticfox


Franticfox
tag

[link]:U

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#20) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Nem sokára több új termék befut IFX név jelöléssel ;]
Ilyen alaplapi hűtőt akarok :B

az új prochűtő:
[kép]

[Szerkesztve]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#21) Franticfox válasza Ragadozó (#20) üzenetére


Franticfox
tag

Itt van egy másik teszt az apróságról: [link]

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#22) Oibacsi válasza Franticfox (#21) üzenetére


Oibacsi
őstag

az ''atomerőmű'' szó jutott eszembe :DDD

(#23) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Megjelent a 2900XT tulajok számára a HR-03/R600, remélhetőleg itthon is hamarosan kapható lesz...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#24) Oibacsi válasza Ragadozó (#23) üzenetére


Oibacsi
őstag

remélhetőleg egyszer lesz pénzem olyan kártyára:D

[Szerkesztve]

(#25) Ragadozó válasza Oibacsi (#24) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Egyszer nekem is lesz, még várok pár évet és veszek egyet garisan... :DDD
Mondjuk amennyit már beleöltem gépekbe, vehettem volna új kocsit és most nem egy 9 éves lenne :(


[Szerkesztve]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#26) Oibacsi válasza Ragadozó (#25) üzenetére


Oibacsi
őstag

mondjuk én se nyomom gyengén...tuningolt 420-as celeronhoz ultra 120 extreme-et rendeltem:D

(#27) Franticfox válasza Oibacsi (#26) üzenetére


Franticfox
tag

És még azt hittem én túlzásba viszem a Sempron + XP-120 kombóval!:D
A passzív változathoz még mindig nem találtam ki mi legyen, az új hűtők még nem voltak letesztelve.

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#28) Oibacsi válasza Franticfox (#27) üzenetére


Oibacsi
őstag

passzívan a hr01 és a gumicső kombó lenne a legjobb szerintem

(#29) Franticfox válasza Oibacsi (#28) üzenetére


Franticfox
tag

Gumicső? Hová? Kifejtenéd?:) (minden él nélkül, csak nem értem, hogy gondolod)

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#30) Oibacsi válasza Franticfox (#29) üzenetére


Oibacsi
őstag

fan duct a neve, flexi gumicső vagy mi
[link]
rossz az aki rosszra gondol

(#31) Franticfox válasza Oibacsi (#30) üzenetére


Franticfox
tag

Gondoltam, hogy ilyenre gondolsz, csak nem fért össze a fejemben, hogy minek egy passzív hűtésű bordára.

Itt egy teszt amiben a HR-01 Plus porrá ver mindent, ennek meg egyszerűen nem akarok hinni:) [link]

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#32) Oibacsi válasza Franticfox (#31) üzenetére


Oibacsi
őstag

ennyit tesz ha szellősek a bordák...de amint gyorsabb ventit kap, onnantól az ultra 120 extreme nyer

(#33) nagyamte


nagyamte
tag

Helló én is beszereztem egy ilyen csodát mármint az 120 eXtreme-t ha valakit a blogban van róla kép és eredmény.
Üdv Máté

(#34) Oibacsi válasza nagyamte (#33) üzenetére


Oibacsi
őstag

bizony érdekel...én is arra várok:D

[Szerkesztve]

(#35) Franticfox


Franticfox
tag

Na ne, lesz HR-01-X is, Xeonra... Aszongya: ''Now overlocking your server is not just a dream'' Ez kész:)

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#36) Oibacsi válasza Franticfox (#35) üzenetére


Oibacsi
őstag

persze...meg majd stabilitásteszttel kockáztatok...hogyne...ej ez a fránya pénz mikre nem képes:D

(#37) Achill3uS


Achill3uS
veterán

nah ugy látom azért mostmár gyülekeznek az Ultra120 Extreme tulajok, szoval a következő modokat ajánlom megcsinálni a hűtőn és nyerhettek velük akár még 10 fokot is!
1. érdemes felpolirozni a hütö talpát
2. az X felfogató alá érdemes berakni még valamit, ugyanis legalább 3 fokot lehet nyerni ha egy kicsit jobban leszorítjuk a hűtőt, gyárilag kicsit laza --> [link], [link],
3. ha 2db csendes 12-es ventit rakunk a hűtőre a lamellák oldalát érdemes leragasztani, hogy az összes levegő arra legyen kényszerítve, hogy a hűtőn menjen keresztül --> [link], [link]
ennyi lenne :)

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#38) Oibacsi válasza Achill3uS (#37) üzenetére


Oibacsi
őstag

polírozni elég a 2000-es papír?

(#39) Achill3uS válasza Oibacsi (#38) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem, 600-assal le kell kapnod a nikkelezett réteget, hogy már csak a rezet lásd utána egy kis 1500, 2000-2500, és done :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#40) Oibacsi válasza Achill3uS (#39) üzenetére


Oibacsi
őstag

köszi :R megéri csak ezzel szenvedni?

(#41) Achill3uS válasza Oibacsi (#40) üzenetére


Achill3uS
veterán

szerintem meg, nekem az első kettő meg van csinálva és elég sokat hozott.. + mondjuk a procit is felpolirozod, igy mar tutira nyersz 10 fokot load -ban erősebb venti nélkül..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#42) nagyamte


nagyamte
tag

Helló.
Kaptam pár leb*szó hozzá szólást hogy hülyeséget beszélek mármint blogomban. Nektek mennyi a hőmérséklete a cpunak az extremmel? Mert ezek szerint nekem valami nagyon nem oké, mert nagyon hideg. Ami nem lenne rossz, ha igaz lenne. És Ti milyen hőmérőt használtok? (milyen progit?)

(#43) Achill3uS válasza nagyamte (#42) üzenetére


Achill3uS
veterán

CoreTemp, aktuális Everest.
most mondhatok neked hőmérsékleteket Quad-al, de kétlem h sokra mész vele.. rengeteg függ a pasztától, a procid kupakjától, a házad szellőzésétől, jó hűtővel is lehet gyenge eredményt produkálni..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#44) nagyamte válasza Achill3uS (#43) üzenetére


nagyamte
tag

De tényleg ennyire durva az általam mért eredmény?
Vagyis ez lehetséges, hogy ennyire kevés?
A hűtő pasztáját használom.

(#45) Achill3uS válasza nagyamte (#44) üzenetére


Achill3uS
veterán

a szoba/környezeti hőm. alá ahol van a géped soha nem fog hűteni egy lég de vizhűtés se, az a load 57 fok még sok is, szóval szó sincs itt durva eredményről, a gigabyte lapok pedig sose voltak hiresek a jó szenzorról, szóval egyszerüen azzal az idle CPU hőfokkal nem kell törődni, egyértelmüen nem reális, csak a magok hőfokát kell nézni.

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#46) nagyamte válasza Achill3uS (#45) üzenetére


nagyamte
tag

aha értem akkor átírom.
köszike a segítséget.:)

(#47) tlac válasza Achill3uS (#37) üzenetére


tlac
nagyúr

2.
ezt én is tapasztaltam, hogy kicsit mozog
egy sima alátét szerinted jó?

3.
1 ventinél van értelme?

(#48) Achill3uS válasza tlac (#47) üzenetére


Achill3uS
veterán

2.
attól függ milyen vastag, sztem valami 2 forintos vastagságú cucc kell minimum h érjen valamit..

3.
szerintem nincs, énis azért nem csináltam meg.. de ha ráérsz próbáld ki :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#49) Achill3uS válasza nagyamte (#46) üzenetére


Achill3uS
veterán

nincsmit (bár kicsit sok mod kellett hozzá igy már estefelé) :D
mod: még ide is :O :D

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#50) tlac válasza nagyamte (#44) üzenetére


tlac
nagyúr

nálam ez volt pár perc tat után: [link]
igaz a szobában is volt kb. 28 fok

Thermalright Ultra-120 eXtreme + Scythe SFF21F (1600 rpm)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.