Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Ascent

Hozzászólások

(#1) shotika


shotika
őstag

Ez a játék fantasztikus lett! Az idei év egyik meglepetése!

A grafika kellemes. A színek erősek, kontrasztosak. A zenei téma nagyon jó.
A mozgás és a különböző animációk a maguk kategóriájában szerintem jól sikerültek. (bár a mozgás szoknom kellett)
Meglepően sokrétű a karakter managelése, legalábbis én nem számítottam rá, hogy ennyi féle lehetőség lesz: skillpontok, fegyver-armor upgrade, de ezeket lehet találni és/vagy venni is a különféle árusoknál. Elsőre nagyon átgondoltnak tűnik az egész, bár a főcím után elég sok infót öntött rám a játék.

Jöjjön pár kép:

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#2) shotika válasza shotika (#1) üzenetére


shotika
őstag

Illetve RTX és DLSS támogatás is került bele, utóbbi faszán működik, míg az RTX elég rendesen behúzza az fps-t, bár ezen én már nem lepődöm meg.

RTX ON:

RTX off:

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#3) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem is jó cucc, bár ahogy nézem sokaknak nem jön be. Egy kis high tier harc tőlem: [link]

Live-Die-Respawn

(#4) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Hey!

Nagyon kihalt még a téma! Valaki elkezdte a single kampányt? Nem ma kezdtem, de szerintem baromi nehéz egyedül! Van egy rész, ahol nagyon sokan jönnek és állandoan meghalok!

(#5) oriic válasza KD6-3.7 (#4) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én pl egyedül tolom kampányt, lassan végére érek. Melyik résznél akadtál el? (PC vagy Xbox?)

Live-Die-Respawn

(#6) Fitzgerald válasza KD6-3.7 (#4) üzenetére


Fitzgerald
veterán

lvl18 vagyok, eddig talán 3x futottam bele olyan helyzetbe, amelyen kicsit nehezebben sikerült átvergődni magamat, tehát többször is neki kellett ugranom.
Ha figyelsz a gear-re, statjaidra, augmentációkkal kísérletezgetsz, meg fogod találni azt a setupot, ami működik. Van respec-re is lehetőség, ha van rá elég pénzed.
Taxit egyszer használtam eddig, inkább gyalog megyek mindenhová, az útközben megszerezhető xp miatt.

(#7) chris0000


chris0000
őstag

hi. gondolkozom, h megveszem, nagyon jónak látszik a gameplay és brutálul néz ki... már elérhető hozzá egy deepl-es magyarítás is.. üdv.

(#8) chris0000


chris0000
őstag

én egy laptopon tolom és eddig nagyon tetszik.. 1080p-ben minden HIGH-on, MB-KI és 80-135 között megy.. Legion laptom I59300/1660Ti/16GB RAM nektek, h megy?
ezt csak azért írom mert 144Hz-es a kijelzőm és lehetne egy kicsit jobban optimalizáltabb.. (remélem patchelik) de teljesen simán fut és játszható.. akinek játék betöltésnél már belassul, csak annyit kell tennie, h DX11/12-ről csinál egy váltást és utána kilépni a játékból majd vissza, utána visszaállítani arra a DX-re amit szeretne és tökéletesen megy majd megint.. üdv.

[ Szerkesztve ]

(#9) floatr


floatr
veterán

Nekem csak az verte ki a biztosítékot, hogy PC-n nem tudom a felbontást állítani. 4K-ra állítja magát, miközben a monitor 1440p. Minden faszán megy kimaxolva egy 2060-assal, de érezhetően döccen egyet sokszor.

(#10) chris0000 válasza floatr (#9) üzenetére


chris0000
őstag

állítsd a módokat alatta (ablakos/fullscreen..) és akkor váltja a felbontást is.. nekem is berakta 4K-ra (FHD a Laptopom) vezérlőpultban nekem is ott van ez a dynamic resolution, de sose használom.. lehet ez kavar be, h ezt is engedi/lehetne.. egy két drop van azért, első bossnál pl... üdv.

[ Szerkesztve ]

(#11) floatr válasza chris0000 (#10) üzenetére


floatr
veterán

Köszi, kipróbálom...

(#12) shotika válasza oriic (#3) üzenetére


shotika
őstag

Hú, én még nem vittem el eddig :D Egyelőre megcsináltam 3-4 főküldetést meg pár melléket, most lehetek 10-12-es szinten.
Olyan hajnali 5ig toltam, és hát amit eddig prezentált a játék, azt sok nagy költségvetésű cucc megirigyelhetné.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#13) floatr válasza chris0000 (#10) üzenetére


floatr
veterán

A DSR-t kikapcsolva már működik a 1440p, köszi.

(#14) BoneDragon válasza floatr (#9) üzenetére


BoneDragon
veterán

Nekem nincs ilyen problémám. Alapból nem borderlessen van? Akkor nem tudod állitani...
Amúgy brutál a játék, ilyennek kellett volna lennie a Cyberpunknak játékélmény szempontjából.
Eszméletlen hangulata van a játéknak, teljesen rácsúsztam. :C

(#15) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

lvl21 vagyok, side questet talán kettőt csináltam eddig, majd ha lecsengett a "gyorsan végigjátszom" láz, akkor második körben azokra is ráfekszem.
15 óra környékén járok, most vagyok majdnem a fő sztori végén.
Mellékküldetésekkel szerintem el lehet majd nyújtani 20-25 órára is, de majd meglátjuk.

#BoneDragon

Ugyanezt érzem nagyjából a hangulat, a world building kapcsán.
Ez egy igazi, hideg, kegyetlen corporate cyberpunk világ, a CP2077-el ellentétben.

(#16) BoneDragon válasza Fitzgerald (#15) üzenetére


BoneDragon
veterán

Most lettem lvl10, csak a számat tátom egyes helyszineken. :Y
Tényleg eszméletlen hangulata van a játéknak.
Viszont a zártörést hogyan lehet fejleszteni, vagy főküldetéssel nyilik elérhetővé a későbbiekben?

(#17) Fitzgerald válasza BoneDragon (#16) üzenetére


Fitzgerald
veterán

SPOILER (nincs tag)

Ahogy haladsz, fogsz majd találni több cyberdeck upgrade-t elszórva a világban, így ki tudsz majd nyitni magasabb ICE ratingű ládákat, ajtókat.

(#18) oriic válasza BoneDragon (#16) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A hackelés? Később kapsz jobb cuccot automatikusan, azt külön nem tudod lecserélni.

Live-Die-Respawn

(#19) BoneDragon


BoneDragon
veterán

:R

Ezzel a fegyver felszedéssel nem lehet kezdeni valamit? Fight közbe felveszek egy fegyvert és átvált rá, marha zavaró. Ez szerintem borzalmas megoldás.

(#20) Fitzgerald válasza BoneDragon (#19) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ha röviden nyomod a gombot, akkor csak felveszed a cuccot inventory-ba.
Akkor vált át, ha hosszan nyomod. Elején én is szenvedtem vele, meg kell szokni.

(#21) chris0000 válasza Fitzgerald (#17) üzenetére


chris0000
őstag

kértem SP taget..
magyarítást használjátok? üdv.

[ Szerkesztve ]

(#22) BoneDragon válasza chris0000 (#21) üzenetére


BoneDragon
veterán

En hasznalom, de sok helyen nincs leforditva.
Eljutottam a pok robotig, azt hiszem mara feladom. Egyszeruen nem fogy a hp-ja akarmit csinalok. :F

(#23) chris0000 válasza BoneDragon (#22) üzenetére


chris0000
őstag

az f@sza@ :U hát akkor ahogy sikerült..
nem olvastam a spoilert mert még nagyon az elején járok... :D sorry
vmi jobb fejhallgatót használtok? laptop hangszoróztam itt, aztán most elővettem és áhh ez az indent mód őrült jó.. :Y tömve van hangokkal a környezet minden apró kis rezzenést kiad, nagyot dob a hangulaton.. cinematicot le kell venni 100ról 20-30-ra, mert elnyom mindent. üdv.

[ Szerkesztve ]

(#24) Fitzgerald válasza chris0000 (#23) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Fejest csak fps játékokhoz használok (K612 Pro, Fiio K5 Pro-ról, meg néha Beyer DT770), de majd ráfülelek azért.

(#25) chris0000 válasza Fitzgerald (#24) üzenetére


chris0000
őstag

itt szerintem átértékeled majd a hangulatát a játéknak, fejes használatával.. nem bánod meg.. ;) üdv.

(#26) chris0000


chris0000
őstag

hát ez a MAP funkció nem sikerült vmi jól szerintem.. :U kurvár@ nem lehet átlátni, h hol a francb@ vok, és hol vannak pl. a vendorok.. gunsmitht nem tudom meddig kerestem.. vagy csak szokni kell? üdv.

(#27) floatr válasza BoneDragon (#14) üzenetére


floatr
veterán

Borderless, és amúgy nincsen opció, hogy felbontást válts. De DSR-el egyből fenyomta nekem 4K-ba, aztán visszaskálázta QHD-re a monitorhoz :) csak hogy optimális legyen...

(#28) Fitzgerald válasza chris0000 (#26) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ja, térképen nem mutatja sajnos hogy alattad vagy feletted vannak-e.
Mondjuk ha eleget játszol, idővel úgyis megtanulod hogy ki hol van.

Egyébként meg lvl23-on belefutottam én is egy olyan fight-ba, aminek vagy 40x kellett nekiugranom, mire sikerült megcsinálni.
Még
csak nem is boss fight volt, hanem a játék vége felé, amikor aktiválni kell az Ascent Group AI-ját, akkor valami 3.5 percig kell kihúzni, mialatt folyamatosan hullámokban támad az ellenség.
Majdnem két szintet léptem annál a pontnál, mire sikerült (ez lehet nem hangzik soknak, de ezen a szinten már csak harcolva nehéz szintet lépni).

[ Szerkesztve ]

(#29) floatr


floatr
veterán

Menetközben találtam még hibát. Game Pass-os változat
Néha egy elhalálozás után nem spawnolnak az ellenfelek, és nem lehet kilépni. Illetve nagyon random a kilépés, mintha beindulna a háttérben valami, és egy későbbi időpontban lép a főmenübe vissza... vagy nem.

(#30) Fitzgerald válasza floatr (#29) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ez valamelyik tesztben is benne volt (talán SkillUp, vagy Digital Foundry).
Szerintem az Xbox apphoz van köze.
Az Origin-es, Frostbite-alapú játékok is gyakran csinálnak ilyesmit.

(#31) shotika válasza chris0000 (#26) üzenetére


shotika
őstag

Igen, a térkép nincs rendesen átgondolva. Remélem tervbe van vmi módosítás.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#32) McW1


McW1
tag

Hogy lehet kilépni ebből a műremekből, gyerekek?

Segítsetek nekem megoldani ezt az óriási noob problémát, mert alt+f4 kívül én quit game vagy main menu gombot bizony nem látok... :U

Azt hiszed, hogy mit gondolsz?

(#33) floatr válasza McW1 (#32) üzenetére


floatr
veterán

Megvárod a javítást :)
Ez egy létező bug, amire én is az ALT+F4-et használom

(#34) chris0000 válasza McW1 (#32) üzenetére


chris0000
őstag

hi. nekem szerencsére nincs ilyen gondom, viszont az egyik küldetés, ahol a full chromeokat kell kinyirny 4-et nem adott be semmit.. ott karistoltam le-fel egy órát, senki nem jött.. kiléptem hagytam a francba..másnap meg már ment rendesen és megjelentek.. :U
amugy beindul durván a játék utána... olyan jó kis ellenfelek jönnek, nagyon durva a játék.. üdv.

(#35) LÁZ


LÁZ
addikt

hali, a Bubble Trouble mellékküldetés másnál is bugos? másodjára mennék a hullaházba, de zárva az ajtó :(

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#36) oriic válasza LÁZ (#35) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nope, nálam is bugos, nem lehet bemenni.

Live-Die-Respawn

(#37) LÁZ válasza oriic (#36) üzenetére


LÁZ
addikt

najóvanakko, majd peccselik, addig csinálok mást :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#38) floatr válasza LÁZ (#37) üzenetére


floatr
veterán

Nem lehet, hogy az is csak egy adott szint után nyílik, mint a highstreet?

(#39) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Kicsit elakadtam...
Bennt vagyok a dNexusban, Foreign_code a küldetés neve. Azután van, hogy meg kellett szerezni egy bázist és védeni 2 percig, hátha igy valaki emlékszik...
Szóval konkrétan nem mutatja merre kell menni a mapon, ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#40) LÁZ válasza floatr (#38) üzenetére


LÁZ
addikt

10es szint a rekommendid, 13as vagyok, sajnos bug lesz az :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#41) floatr válasza LÁZ (#40) üzenetére


floatr
veterán

Tegnap este jött egy frissítés, hátha...
Nekem most megy a kilépés :D

Ja amúgy ez vicces, mert előfordult már, hogy olyan helyre kéne menni egy side questben, ahová az ajánlott szint megvan, viszont a kapu csak később nyílik ki. Én az anabolic express vs highstreet kapuval jártam így.
Már nem rémlik a pontos szám, de mondjuk az ajánlott szint 5 a kapu meg 7 felett nyílik... ilyesmi

[ Szerkesztve ]

(#42) oriic válasza LÁZ (#37) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Legutóbbi patch sem javította. :(

Live-Die-Respawn

(#43) boogie84 válasza LÁZ (#35) üzenetére


boogie84
veterán

Ma meg tudtam csinálni.
Nálam a Lost and Found küldetést nem engedi befejezni.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#44) LÁZ válasza boogie84 (#43) üzenetére


LÁZ
addikt

máker

@mindenki: az hogy van, hogy nálam a steamen a játéknál júl.29et ír a telepített tartalom utolsó frissítésének :F , egyáltalán nem jelezte sehol ezt a 4-5.-i peccset.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#45) boogie84 válasza LÁZ (#44) üzenetére


boogie84
veterán

Áhh, van még pár küldi amit nem enged... :D
Volt olyan h safe zónából fegyver nélkül jöttem ki, de úgy álltak a kezeim mintha ott lett volna bennük a fegyver. :D

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#46) floatr válasza LÁZ (#44) üzenetére


floatr
veterán

A Game Pass-os változat külön verzió, és ezek szerint külön javítják

#45 boogie84
tegnap egy olyan hibába futottam bele, hogy egy épület oldalához ragadtam.

(#47) boogie84 válasza floatr (#46) üzenetére


boogie84
veterán

No. Mennek azok a mellék küldetések is, csak nem biztos h pont a frissen elérhetőt kell csinálni.
2-vel akadtam el:

Elsőnél megmondom őszintén nem tudom hogy kell csinálni. Using stasis overcharge. Ezt hogy kell?

Ennél viszont egyszerűen nem jövök rá, hol a recept. Vagy nem spawnol le, vagy passz. :U

Nektek ezek meg vannak? :R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#48) oriic válasza boogie84 (#47) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Elsőnél simán csak használd csak a Sweet Justice gránátot.

Live-Die-Respawn

(#49) LÁZ válasza boogie84 (#47) üzenetére


LÁZ
addikt

az elsőt az egyik augmenttel csináltam, ami overcharge-ot tol, aztán elpukkannak tőle, de a gránát is jó :K

második még nem került elő nálam

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#50) boogie84 válasza oriic (#48) üzenetére


boogie84
veterán

:R
Gránát és amíg a levegőben vannak akkor kell megölni őket. Így adta be.

#49LÁZ
Ha csak simán a gránáttal pöltem őket, akkor nem számolta őket. :R

Akkor már csak egy kakukktojás van. :B

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Ascent
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.