Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Teac dv-516e vagy teac dv-516ea ? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) lac019


lac019
tag

Teac gyárt két tipust:516E és 516EA.Az első 512 kb-os bufferes és ez olvassa az INDEXMARKS-ot(mi ez azt nem tudom-tud valaki valamit erről?).A másodiknak 256 kb-os bufferje van és olvassa a +R-es cuccokat.Nos,a buffer mennyire jelentős,melyik lenne a jobb?Nekem az 516EA van,de még szerintem vissza tudom cserélni ha szükséges.Gyors válaszoljatok légy szi!

(#2) Protoss


Protoss
senior tag

DVD területén jobbnak tartom a Pioneer, Toshiba, LG gyártmányokat.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#3) lac019


lac019
tag

Szerintem elég jó ez a TEAC,csak nem tudom mennyire fontos a buffer.

(#4) Protoss


Protoss
senior tag

Hali!

Nekem pioneer slotos (3 éves már) dvd-romom van. Eddig nem akadt semmelyik dvd. Gef2 kártyával. Divx film nézésnél nyugottan ugrálhatok ''szinte'' folyamatosan tud váltani. (Tehát nincs várakozás a találatra.)

TEAC-tól azért tartok, mert sokáig csak + írókkal dolgozott és nem saját belsővel. De nagyon jó márka, ez vitathatatlan! Csak valahógy a pio közelebb volt a tűzhöz.

Cachre visszatérve szerintem nem döntő, többet számít a körítés (pl.: dobozos vagy sem)

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#5) Loha válasza Protoss (#2) üzenetére


Loha
veterán

Az LG nem egy kategória a TEAC-el.

(#6) Hercooles válasza lac019 (#1) üzenetére


Hercooles
aktív tag

Nekem 516E-m van, majd egy éves, semmi gáz vele! árkülönbség a kettő
közt? 512 azért jobb. LG nem kategória, müanyag, iróba még okés.

(#7) Loha válasza lac019 (#1) üzenetére


Loha
veterán

Utánanéz és a szerintem az EA változat az újabb, és szerintem már csak azt árulják. Lehet, hogy rájöttek, hogy tök fölösleg bele 512kb cache, mert nem lesz tőle gyorsabb, de viszont drágább az előállítása.

(#8) lac019


lac019
tag

Akkor a + buffer nem jelent igazán semmit? Hol néztél utánna?köszi

(#9) jules007


jules007
tag

hali!

idetévedtem, mert nekem is ilyen olvasóm van. kb. egy éves. 516e.
és az elején is volt már olyan írott cd, amit nem ismert fel.
tudja-e valaki lehet-e ezen segíteni.
eddig azt hittem, valami régi cd-kkel van baja.
de most írtam egy új TDK Metallic-ra, amit nem olvas a DVD.
kiteszteltem. vannak olyan CD-R-ek, aminek a közepén jól látható, a lemez további részétől nagy mértékben elütő, tükröző középső gyűrűje van.. kb. 3mm széles. rögtön utána kezdődik az első szektor, amit ír az író.
szóval az ilyen tükröződős belsejűket nem olvassa.
és ilyen CD-knél ugyanazon típuson belül (TDK Metallic CD-R80CMEB), (de időben máskori gyártású) van olvasható és nem olvasható is.
azaz gyártanak tök azonosnak látszó (sebesség, gyártó, típusszám) CD-ket, melyek egyikét elolvassa, másikát nem.
ezzel szemben egy egyszerű CD-ROM-mal olvashatóak ezen írt lemezek.

szerintetek hol a hiba? egyedi készülék hiba ez, vagy a teljes TEAC DV-516E-re jellemző?

üdv,
Jules

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Teac dv-516e vagy teac dv-516ea ? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.