Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Tápellátások OFF

Hozzászólások

(#1) _Atesz


_Atesz
addikt

Ide jöhet minden off, ami a tápellátásokkal kapcsolatos, természetesen a PH! alapszabályait betartva, egymást tisztelve az esetleges diskurzusokban, vitákban.

(#2) Sir81


Sir81
aktív tag

Nekem az lenne a gondom, hogy a disznó keveset fial. Milyen tápot ajánlanátok neki? Köszi! :P :D
Viccet félretéve van egy olyan problémám, hogy a corsair 430-as tápom szépen sípol, lehet oka az hogy le van terhelve túlzottan. Egy régi 3 magos phenom mellett egy wd winyó egy kingston ssd egy xonar hangkari, és egy radeon r7 250x VGA csücsül benne. Szokott olyat is csinálni, hogy alvó módból vissza kapcsolna, de abban a pillanatban félbeszakad az egész és behal. Áramtalanítás után hajlandó csak elindulni.

[ Szerkesztve ]

(#3) _Atesz válasza Sir81 (#2) üzenetére


_Atesz
addikt

Tápból csak ezt:

C6/C7 opciót próbáld meg letiltani a BIOS-ban. Esetleg mehet egy memtest. Ha ok a memória és az opciók tiltása sem segít, akkor jó eséllyel táphiba.

(#4) _Atesz


_Atesz
addikt


REIT (#108820)

Az eredeti vita 1200W Gold vs 3db Bronze tápról szólt.
Visszatérve egyébként teljesen azonos hatásfokú tápokat véve, teljesen azonosan terhelve, valóban nem lenne különbség fogyasztásban. Viszont nem tudod a tápokat azonosan leterhelni, míg a nagyobb egy ágas tápnál eloszlik a terhelés. Ezért lesz jobb az összhatásfok az egy nagy tápnál.

(#5) jim bcs válasza _Atesz (#3) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:DDD

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#6) Sir81 válasza _Atesz (#3) üzenetére


Sir81
aktív tag

C6/C7 opciót merre találom a Bios-ban?

(#7) _Atesz válasza jim bcs (#5) üzenetére


_Atesz
addikt

Mi csak minőségi tápot ajánlunk! :D


Sir81

BIOS függő, általában az advance menüponton belül, esetleg CPU menüpont, egyéb energiagazdálkodáshoz tartozó menün belül.

(#8) jim bcs válasza _Atesz (#7) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Hirtelen kiégtem :DDD

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9) _Atesz válasza jim bcs (#8) üzenetére


_Atesz
addikt

:K :D

(#10) Sir81 válasza jim bcs (#8) üzenetére


Sir81
aktív tag

(#11) DR|FTK|NG válasza jim bcs (#8) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

(#12) _Atesz válasza DR|FTK|NG (#11) üzenetére


_Atesz
addikt

:D :))

(#13) SyMbioTe válasza DR|FTK|NG (#11) üzenetére

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#14) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

Látom beindult az offtopik :DDD

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#15) chopin42


chopin42
őstag

Szevasztok! Egy új gépet építek, terv: 4x evga kingpin gtx 1080ti, 4x wd black 1tb, + 1 terás samu ssd, valami hedt intel vagy amd (i9 7980x vagy hasonló threadripper ) + ahhoz való lap, ami tud quad sli-t, 64 gb ddr4, be quiet dark base 900+épített víz. ehhez keresek tápot, amit néztem:Akyga Basic 500W (AK-B1-500), vagy
nBase N-Power 500W, esetleg
Approx APP550PS 550W. Ti mit ajánlanátok ehhez a konfighoz? Úgy olvastam , ma már 500w elég mindenre , és sajnos a keret elég szűkös, max 8k van a tápra. Remélem tud valaki segíteni, HELP :O

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#16) _Atesz válasza chopin42 (#15) üzenetére


_Atesz
addikt

:DDD

(#17) chopin42 válasza _Atesz (#16) üzenetére


chopin42
őstag

de most komolyan, kinek gyártják ezeket a hulladékokat és társaikat ? ezek életveszélyesek kb...

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#18) _Atesz válasza chopin42 (#17) üzenetére


_Atesz
addikt

Talán életveszély nincs (bár előfordulhat extrém esetben), de a gépre mindenképp veszélyesek tudnak lenni.
Itt amúgy nem kell offba tegyed.. :D

(#19) chopin42 válasza _Atesz (#18) üzenetére


chopin42
őstag

igaz, megszokás :D bár nagyon vicces ezt a gépet elképzelni egy ilyen táppal...van nonameből egyáltalán 1000w-os?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#20) DR|FTK|NG válasza chopin42 (#15) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

HEDT gép és HDD? :Y :Y :Y

(#21) chopin42 válasza DR|FTK|NG (#20) üzenetére


chopin42
őstag

Sajna nem fért volna be a 4 ssd a keretbe, és így is kell a pénz a tápra nem láttad ?! :DD

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#22) DR|FTK|NG válasza chopin42 (#21) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

SSD-n se szabad spórolni. :(

(#23) chopin42 válasza DR|FTK|NG (#22) üzenetére


chopin42
őstag

akkor belerakok még 4 ilyet [link]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#24) DR|FTK|NG válasza chopin42 (#23) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Én inkább 960 Pro 2TB-osokat vennék, és beletenném ilyenekbe.

(#25) chopin42 válasza DR|FTK|NG (#24) üzenetére


chopin42
őstag

Hmm...akkor viszont olcsóbb táp kell, max 5k. Ennyért van platinum 700as? :D Valami minőségi, monjuk kolink

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#26) _Atesz


_Atesz
addikt


wrongduke (#109483)

Nem lehet, hogy neked sima Hexa van? Annak rövidebbek a vezetékei.
A Hexa+ ATX vezetéke 45cm, a 4+4 EPS pedig 55cm, ez elég kellene, hogy legyen. A házad magassága 43cm, tehát még nem is a nagyobb ATX házak közé tartozik.
Próbáld az alaplapi tálca mögött elvezetni, ha útban van a VGA.

(#27) FoLey-v válasza chopin42 (#15) üzenetére


FoLey-v
addikt

Hát amelyik jobban elfüstöl azt vedd meg. :DDD

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#28) ló úr válasza chopin42 (#25) üzenetére


ló úr
őstag

[link]

Ezt tudom neked ajánlani, minőségi mert fekete. Ennél occóbbat nem nagyon találsz. :D

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#29) wrongduke válasza _Atesz (#26) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Az a probléma, hogy ha hátul próbálom vezetni akkor nem ér el semmit, elől nincs vele gond, vagyis eddig nem volt.
Mióta az új kártya van bent, necces megoldani, hogy a kábelek ne érjenek hűtőbordát. Hátul szeretném elvinni, de egyszerűen rövid.
Ma lefényképezem, hogy látszódjon miről is beszélek. A lényeg az, hogy a lapon elég sok minden rossz helyen van a kábelrendezés szempontjából, így mindent a lap felett kell vezetni és kikötni. Ha valamit cserélni kell, akkor meg le kell bontani szinte nullára a gépet.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#30) --ka válasza wrongduke (#29) üzenetére


--ka
senior tag

Én is ide találtam.
Szóval javaslom Neked az N200-as házat. Többször építettem már bele különböző konfigot, egész jól variálható. Nagyon közeli rokonságban áll az N300-zal.
Ha a tápodon tényleg csak 5-6 cm-rel rövidebbek a kábelek az N300-hoz, akkor elégnek kell lennie és nem lesz "maradék sem.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#31) wrongduke válasza wrongduke (#29) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Na itt is van:

Itt pedig firkák nélkül.

A lényeg az, hogy az alaplapit még csak-csak elcibálnám, de az eléggé feszül, a CPU kábel az felejtős. Ott legalább 5 cm híja van. A DVD-ROM-nál pedig érthető miért nem ér el a kábel, nem is nagy érvágás. Ritkán is van használva.
Ezért gondoltam a toldásra, ha ezeket eltudnám rendezni, akkor a többit már gyerekjáték elrejteni. A vinyókat nullára akarom majd redukálni, mennek külső rack-ba egy meg talán belsőbe, így a SATA táp csak ideiglenes kellemetlenség.
Augusztus elején vagy végén akarom megcsinálni. Közben szétnézek házak terén is, de egyenlőre a toldás híve vagyok.

Vélemények?

(#30) --ka:
Ez a mennyiségű anyag nem menne be rendesen az N200-ba véleményem szerint. Anyámnak raktam össze gépet N200-as házba és keveselltem a helyet. Neki príma, de nekem már problémás lenne.

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#32) --ka válasza wrongduke (#31) üzenetére


--ka
senior tag

Az N200 gyári specifikációja szerint 1×nagy meghajtó hely, 3×normál HDD hely és 4× SSD (notebook HDD) hely áll rendelkezésre egyidejűleg.
Sőt hosszab VGA fér bele, mint az N300-ba.
Még sehol sem vagy a kép alapján a fentiekhez! :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#33) wrongduke válasza --ka (#32) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Ennél is azt mondták minden belemegy rendesen, aztán látod mi van. :D
A gond a másiknál inkább az lenne, hogy a kártya után nincs hely a SATA csatiknak. Mérnöki szemmel nagyon zsír, hogy minden belefér csak épp 3 cm-nél (csak mondtam valamit) meg kell törnöd a kábelt.
Az alapkérdés továbbra is adott, az ilyen kolink és társai kábel az 1000 forintos csoportban okoznak-e gondot?
Annó molex kábeleket (ráadásul no-name tápokét) toldottam ilyenekkel, azokkal nem volt gond. Nem igazán látom hiba lehetőségét, azon kívül, hogy milyen anyagból van a vezeték, de nyílván bírnia kéne.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#34) _Atesz válasza wrongduke (#31) üzenetére


_Atesz
addikt

Érdekes, mintha annak a Hexa+ tápnak nem 55cm-es lenne az EPS kábele. Itt egy 60cm-es bőven elkígyózik: link
Ha hosszabbítod, akkor ez pl. egész jónak tűnik: [link]

(#35) _Atesz válasza wrongduke (#33) üzenetére


_Atesz
addikt

Megtennéd, hogy leméred egy mérőszalaggal azt az EPS kábelt?

(#36) wrongduke válasza _Atesz (#35) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Ejj gyanítom melyik kábelre gondolsz... (nem vagyok otthon a kifejezésekben) A képen nem látszik, de hogy ahhoz hozzáférj le kell venni a hűtőt, vagy baba kezűek előnyben. :DD
Estére lecsekkolom, valamint abból a fajtából 2 van. Ami rá van most dugva a lapra azon csak 1 csati van, elvileg a videokártyás az hosszabb és 2 csati (6+2 pin és 4+4 pin ha jól emlékszem) van rajta. Megnézem mind a kettőt.

Elég zsír ez a videó. Megnézem baloldalon mik a lehetőségeim, de nekem sokkal rosszabb helyen van a 8 pin mint neki és az előlapi USB3.0 is...

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#37) _Atesz válasza wrongduke (#36) üzenetére


_Atesz
addikt

A 4+4-es, ami bal oldalt felülre megy.

(#38) wrongduke válasza _Atesz (#37) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Megnéztem. Mind a kettő 55 cm (talán 1 cm-rel picit hosszabb is). A tövénél nehéz volt rendesen bedugni a mérőt...
Próbáltam úgy is vezetni ahogy a srác csinálta a videón, ez a kártya akkora, hogy sehogy nem fér el a kábel csak felette.
A 4+4 mellett a másik az 2 db 6+2, azt rosszul tudtam. Hát szerintem túl sok munkát nem érdemes beleölni. A CPU-hoz veszek mindenképp egy hosszabbítót és biztonságosabban elvezetem, az alaplapihoz is veszek egyet, aztán legfeljebb nem kell. Emlékeim szerint feszül, ha hátul viszem, de majd ha szétkaptam alaposan megnézem. Na meg a SATA táp.
Nem tudom, hogy egy ATX méretű lappal jobban jártam volna-e, de a következő konfig cserénél figyelembe veszem most már ezeket a tényezőket is. Ez az első alsó tápos gépem.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#39) janpier


janpier
tag

Sziasztok!

Bár lehet hogy nem ide kellene írnom, de sajna a megfelelő helyen nem kaptam választ...

Van egy GigaByte Superb E620 -as tápom.
Az utóbbi időben mintha hangosabb lenne alap járaton. Plusz, több óra folyamatos működés után, kb 10-15 másodpercenként felpörög, persze nem nagyon, de halhatóan.
A problémához hozzá tartozik, hogy kb 3-4 hónappal ezelőtt kerregő hangot adott. Utána 2-3x fordult elő, random. Újra indítás után viszont normális volt, és már egy ideje nem is csinálta.
Én a ventilátorra gyanakszom, mert a számítógép amúgy normálisan üzemel. Egyéb problémát nem észleltem.
Mivel a táp hibákkal sok tapasztalatom nincs, ezért kérnék hozzáértőbb tanácsokat.
Ha a venti, akkor milyet érdemes vennem bele?
Ha más is lehet a gond, mit kellene meg néznem / nézetnem?

A válaszokat előre is köszönöm,

üdv.: janpier

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#40) _Atesz válasza wrongduke (#38) üzenetére


_Atesz
addikt

Köszi a mérést, akkor tényleg jobb a hosszabbító. Elég sokat van ajánlva az N300 másik topikokban, de érdekes, hogy az EPS aljzat feletti résznél nincs kivezetés a tálcán.. Elég rossz tervezés.


janpier

Yate Loon D12SH-12 venti dolgozik benne. A varázslónak annyi van, hogy el is ad belőle: link

(#41) janpier válasza _Atesz (#40) üzenetére


janpier
tag

Köszönöm a linket. :R
Akkor, rendelek innen egyet és kicserélem.
Az azért menni fog... :)

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#42) _Atesz válasza janpier (#41) üzenetére


_Atesz
addikt

(#43) kzoli89


kzoli89
tag

Sziasztok,

Remélem a topic csak szendereg, és nem halott, de lenne egy problémám. Bő két éve vettem (2015.07.01) egy FSP 500W HEXA+ tápot. A teljesítményével nincs is baj, viszont az utóbbi időben furcsa hangja van. Ez sajnos két féle módon jelenik meg:

1, Már induláskor nagyon hangos. Ebben az esetben segít egy leállítás, majd indítás.
2, Halkan hallható, majd egy idő után egyre hangosabb. Ilyenkor az azonnali leállítás nem segít, és meg kell várni, amíg a táp/venti bemelegszik, vagy bármit is csinál (kb. 15 perc), és utána ha kikapcsolom, majd megint be, akkor fasza.

Gondolom a csapággyal van valami benne, bár nem értek hozzá. A garanciás gyere már ugrott, már ha egyáltalán erre van.

A kérdésem az, hogy ezt lehet-e valahogy javítani, vagy dobjam ki, és vegyek egy másikat. Utóbbi esetben tudnátok ajánlani valami jó alternatívát?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv,
Zoli

(#44) _Atesz válasza kzoli89 (#43) üzenetére


_Atesz
addikt

Szia, ki kellene cserélni a ventilátort egy ilyenre: [link]

(#45) kzoli89 válasza _Atesz (#44) üzenetére


kzoli89
tag

Helló,

Köszi a linket. Ez olyan mint a gyári? Ha lehet, akkor kicserélném valamire, amire halkabb/jobb hatásfokú.

Köszi,
Zoli

(#46) _Atesz válasza kzoli89 (#45) üzenetére


_Atesz
addikt

A gyári típust linkeltem, nem érdemes mást beletenni.

(#47) kzoli89 válasza _Atesz (#46) üzenetére


kzoli89
tag

Rendben, köszönöm szépen a választ!

Üdv,
Zoli

(#48) Benkovics91


Benkovics91
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék összerakni egy gépet amihez már gyakorlatilag minden alkatrész megvan csak a táp kérdéses!

- Alaplap: MSI MS-91F7
- Processzorok: 2x AMD Opteron 4170 HE (6 mag, 2100MHz, 6MB Cache/processzor)
- Ramok: 3x8GB DDR3 ECC RAM + 1x2GB DDR3 ECC RAM (össz: 26 gb)
- Vga: Gigabyte Radeon R9 270 2gb DDR5
- HDD: Western Digital VelociRaptor 150GB 10000 RPM , és még egy 146 gb-s sas hdd első körben, de még tervezem legalább 1 tb hdd bővítést is!

A jelenlegi tápom egy Cooler Master RS-500-PSAP-J3

Szerintetek a mostani tápom elég lesz erre a konfigra?
A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv: Benkovics91

(#49) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Sajnos nem találtam meg azt a topikot amire szükségem lenne, remélem ide befér a kérdésem, ha nem akkor elnézést kérek.
Vettem egy külső tápos monitort (BenQ GW2406Z) a kimeneti értékek 19V és 2A és van egy GENIUS SP-HF 1800A hangfalam ami elvileg 50W-os, háttul van rajt egy billenő kapcsoló amivel ki és be lehet kapcsolni. Amikor kikapcsolom, akkor képi hibát okoz a monitoron. Jelenleg egy konnektorról mennek egy elosztóval. Van valakinek valami ötlete hogy lehetne ezt kiküszöbölni?

(#50) laskr99


laskr99
addikt

Kaptam egy Mercury tápot egy géppel. Előző tulaj szerint 100% megy de Mercury... Az U alakban hajlított papírfogós teszt jó lesz neki?(előző kapott táp elpukkant ahogy bekapcsoltam, nem tudom vitt e magával valamit ezért akarom tesztelni.) A táp kapcsolója jobbra van és a mutatója a kapcsolón 220V. Ha a másik fele húzom előbukkan a 115V szóval szerintem 220V-on van ami jó. Múltkori eloukkant tápnál nem mertem a táphoz érni meet nem tudom,hogy ráz-e a külselye.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Tápellátások OFF
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.