Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Tápellátások OFF

Hozzászólások

(#351) Falcon C.


Falcon C.
aktív tag

Sziasztok!

Ne nézzetek full kreténnek, elég csak félig, köszi!

Lecseréltem a gépem (lásd aláírás) tápját: (nem fiatal) Chieftec GPA-500S -> (tavaszi) FSP Hyper K 600. Semmi mást nem változtattam, egy laza takarítástól eltekintve. Az OK, hogy halkabb lett, de esküszöm, a gép gyorsabban be is tölti a rendszert. Többször kikapcsoltam, áramtalanítottam, majd bekapcsoltam.

Ezt most csak álmodom, vagy tényleg lehet, hogy ilyen történik? :R

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#352) _Atesz válasza Falcon C. (#351) üzenetére


_Atesz
addikt

Lehet persze, többször tapasztaltam már hasonlót különböző gépeknél, hogy a szegényes tápellátás lassulást is okozott. már A BIOS-nál döcögött a gép a gyenge táppal, de kicserélve hamar átlendült a POST-on.

(#353) LaMotta


LaMotta
aktív tag

Kicsit feléleszteném a topikot... :U
Mit számít a táp fogyasztásánál, ha egy alacsony fogyasztású gép - be quiet! oldalán mondjuk kidob 200W-ot, kap mondjuk egy 700W-os minőségi (Seasonic, Super Flower, FSP, stb.) tápot...
Van egy tápnak egy alacsony alapfogyasztása és terheléstől függően "inverteres" megoldással működik és mondhatni igénytől függően ad le feszültséget?
Ha ez tápegység válogatja.. Mi alapján lehet felismerni, hogy mondjuk van egy 300W-os és az max. teljesítménnyel megy, szemben egy 700W-ossal, amiben van valami egység, ami ezt szabályozza..
Laikusként fogalmazom meg, de ha erről van egy javasolt olvasmány, azt megköszönöm. :)

(#354) _Atesz válasza LaMotta (#353) üzenetére


_Atesz
addikt

Ha egy alacsony fogyasztású gépet kötsz egy nagyobb teljesítményt leadni képes tápra, akkor a hatásfok lesz rosszabb, feltételezve, hogy azonos a 80+-os besorolás.
Amúgy meg annyit ad le a táp, amennyit kér a gép. Bővebben olvasd a tápos topik összefoglalóját.
Az invertert ne keverd ide, arról pl. itt olvashatsz: [link]
A modern tápokban DC-DC átalakítás történik 12V-ról 5 és 3,3V-ra, erről is a tápos összefoglalóban olvashatsz.

(#355) LaMotta


LaMotta
aktív tag

Nagyon köszi! :R

(#356) Csodamaki


Csodamaki
csendes újonc

Sziasztok!

Kérdeznék egy valószínű butaságot a hozzáértőktől:)

Van egy evga 750gold tápom és be szeretnk kötni egy asus phoebius hangkártyát. Na most a tápon vga megjelölésű 4+2 pines csatlakozót találtam, a hangkártyán meg 4 pines van. Az működhet, hogy a 4+2esből csak a 4 pint csatlakoztatom? :)

(#357) _Atesz válasza Csodamaki (#356) üzenetére


_Atesz
addikt

Szia, PCI-E 6 pin megy rá.

(#358) Csodamaki válasza _Atesz (#357) üzenetére


Csodamaki
csendes újonc

Köszi!

Elvileg ez is PCI-E, csak van mellette külön +2 pin, akkor nem jó, ahogy írtam?

(#359) _Atesz válasza Csodamaki (#358) üzenetére


_Atesz
addikt

Valami elnéztél, a PCI-E csati 6pin-es, az mellett lehet még + 2pin.

(#360) Csodamaki válasza _Atesz (#359) üzenetére


Csodamaki
csendes újonc

Igeen, elnéztem. 6pin+2pines. Akkor ebből a 6 pin mehet a hangkártyába?

(#361) _Atesz válasza Csodamaki (#360) üzenetére


_Atesz
addikt

Persze.

(#362) Csodamaki válasza _Atesz (#361) üzenetére


Csodamaki
csendes újonc

Köszi:)

(#363) Varga Bence


Varga Bence
újonc

Sziasztok! Az alábbi táppal rendelkezem: Cooler Master G600 RS600-ACAAB1-EU
Igazából csak bizonytalan vagyok. Ez egy megfelelő, megbízható táp? Érdemes köré gépet építeni vagy cseréljem?

(#364) _Atesz válasza Varga Bence (#363) üzenetére


_Atesz
addikt

Maga korában jó táp volt, de lehet már a kora végett érdemes lecserélni. Kérdés hány éves, milyen állapotban van, stb.

(#365) illes0102


illes0102
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segitséget szeretnék kérni. Van egy EVGA G5 850w-os tápom. tavaly áprilisban vettem, eddig fektetve "rendesen" használtam de gépet frissitettem és új házat is vettem amiben állitva megy bele. Eddig is volt egy minimális sipolás (coil whine), de most előjött valami új nagyobb zaj. ITT a videó róla. a videó nem adja annyira át, de elég hangos. Játék közben jön elő. ha mozgattam a tápkábelt vagy megnyomtam a táp hátulját abbahagyta egy időre, vagy amig nem mozdult el újra a kábel.
Ami észrevettem, hogy most nehezebben tudtam előhozni ezt a hangot, csak a kábel mozgatásra jött elő, de egyből el is ment. valahol olvastam, hogy "szoknia" kell az új poziciót pár hétig?! ez nem tudom mennyire lehet igaz..
Vissza tudnám még küldeni a bolthoz ahol tesztelik és ha előjön a hiba küldenek újat vagy javitják, ha nem jön elő akkor visszaküldik minden további nélkül.. de fekvő helyzetbe a régi rendszerrel nem volt ilyen bajom.
Esetleg valakinek ötlet, vagy találkozott hasonlóval?

(#366) Urna


Urna
tag

Sziasztok!
Szóval tuti ami zicher inkább ide is beírok mert a "mi a baja a tápomnak topik" nem túl aktív és lehet semmi baja sincs a tápomnak.
Szóval a helyzet a következő:
Fejlesztettem a konfigot, a táp+vga maradt meg a régiből.
Gigabyte B550M AORUS PRO
AMD Ryzen 7 5800X
Noctua NH-D15S cromax.black
16GB DDR4 G.SKill
MSI Armor Geforce GTX 1070 8Gb
FSP Raider 550W
2db SSD meg egy hdd,4 venti a konfig jelenleg.
A kérdés meg az hogy lehet-e úgy kevés a táp hogy erősebb meghajtás mellett (aida stresstest, játékok akár ~3-4 óráig) nincs jele? Viszont eddig többször is megcsinálta hogy kikapcsol, mintha kevés lenne a táp, de nem a valóban teljesítményigényes feladatok köben. Rendre ilyen 8+ óra vegyes használat után random időpillanatokban kikapcsol, mintha kihúztam volna a falból / lekapcsolna a táp mert túl sokat kér tőle a rendszer, csak itt ugye idle van. A táp amúgy tényleg kicsit öregecske viszont eddig semmi gond nem volt vele és cserélem is, de csak ha tényleg kevés a rendszerhez (remélhetőleg nem más komponens a hibás).
Köszönöm előre is a segítséget.

S10 + Galaxy Watch 3

(#367) hummelhun


hummelhun
újonc

Sziasztok
SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W moduláris táphoz keresek PCI-E 6+2 pin kábelt. Bárhol lehet ilyet kapni?
Túrtam az internetet de csak más márkákhoz találtam, azokhoz is leginkább kit-et. Ezek csereszabatosak vagy gyártónként saját a csatlakozók tápegység felőli kialakítása? Esetleg az összes univerzális?
Nem hosszabbító kellene, hanem ugyanolyan kábel mint ami a táphoz alapból jár.
Előre is köszönöm ha valaki aki tőlem jártasabb a témában utat mutat.

(#368) Reblina válasza hummelhun (#367) üzenetére


Reblina
csendes tag

Nekem Ő segített. [link]
Úgy csinálja őket, nagyon profin. :K

(#369) hummelhun válasza Reblina (#368) üzenetére


hummelhun
újonc

hálám üldözzön, nagyon szépen köszönöm :K

(#370) nycs71


nycs71
csendes tag

Szervusztok!

Pár napja tönkrement a PC-m tápja (egy CHIEFTEC APS-550SB 550W, amit 2014.10.10-én vettem), ami úgy csapódott le, hogy a gépem időnként újra indult. Tápcsere megvolt, a gépem stabil, viszont nem tudom, mi lenne a legokosabb, amit a régi táppal kezdhetnék. Ránézésre eléggé jó állapotban lévőnek tűnik, talán hasznát veheti valaki, akinek van kedve érte jönni (Budapest, Budafok) és a hibáját kijavítani. Viszont már 6 éve használom, lehet, hogy el van használódva/öregedve az egész belsősége. Mit gondoltok, van értelme valami érdeklődőt keresni, vagy az is csak szívna vele, és az a legjobb ha kidobom?

(#371) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
Érdeklődnék, hogy egy mágnescsík, a tápegység csatlakozó része felől, körbe téve, bezavarhat a tápegység működésébe?
Mert szeretnék egy porszűrő hálót rátenni, csak nem tudom, hogy ebből lehet-e probléma. Vagy csak a csavarok rögzítik majd rá és akkor ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#372) _Atesz válasza Kal-El (#371) üzenetére


_Atesz
addikt

Nem gondolnám, hogy bezavarna, más kérdés, hogy a kiáramló levegőt érdemes-e megszűrni.

[ Szerkesztve ]

(#373) Kal-El válasza _Atesz (#372) üzenetére


Kal-El
senior tag

Passzív táp. Én irányítom a légáramlatot és befele szívja a ház.

(#374) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Csak futó gondolat: Jönnek a 12 v only tápok, meg kompatibilis alaplapok... valamikor....
Lehetséges hogy az lesz a jövő... valamikor.

Az átmeneti időszakban milyen oda-vissza kompatibilitás várható? Pl esélyes, hogy alaplapokhoz lesz olyan adapter, ami a mostani 24-es csatiból csinál újat (csak 12 voltot továbbítva)? (ellentetje kiesik). Vagy lesz egy olyan éra, hogy új alaplaphoz új tápot, oszt jól van?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#375) _Atesz válasza ledgeri (#374) üzenetére


_Atesz
addikt

Nem mennék bele találgatásokba, szerintem ezekre a kérdésekre még a gyártók sem tudják pontosan a választ.
Ha komolyabban érdekel a téma, tedd fel a kérdésed az egyik gyártó supportjának, ha nagyon ráérnek talán válaszolnak rá.

(#376) ledgeri válasza _Atesz (#375) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:C Monjuk jogos.... Majd megoldják...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#377) fatpingvin válasza ledgeri (#374) üzenetére


fatpingvin
őstag

szerintem olyan köztes megoldásokra kell számítani mint amit a bányász rigekben most is használnak: a 12VO táp és az alaplap közé egy kicsi, aktív ATX adapter.

visszafelé nem hiszem, elvileg működhet de egy standard ATX tápról etetni 12VO alaplapot nem hangzik a legértelmesebb dolognak hacsak nem akasztasz rá még nagyon sok olyan fogyasztót aminek 5 meg 3.3 volt kell. ugyanis ebben az esetben a táp kisebb feszültségű ágai lényegében üresben járnának.
csináltam ilyet, egy lenovo OEM géppel ami lényegében ilyen volt csak egy-két kicsi segédfesz is kellett neki de az érdemi teljesítményfelvétele 12V-on volt, ezen kívül az ATX kontroll vezetékek és a -12V kellett neki.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#378) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok!
Kis segítséget kérnék, az öcsémnek estéről reggelre nem kapcsolt be a gépe, csak megvillatotta a ledeket majd leállt, mintha zárlatos lenne. Másik tápot rádugva megy a gép. Belenéztem megbontás nélkül, púpos kondit nem láttam, a konfig is kb. ~300W-ot evett amivel használva volt. A táp egy EVGA GQ 750W gold hatásfokú, félmoduláris hibrid, nem gondolnám hogy komoly baja lehet, tudtok üzletet vagy megbízható ph tagot, a javításra?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#379) _Atesz


_Atesz
addikt


dudika10 #143079
Ezzel nem változtatsz semmit sem, hogy nekem ezt leírod.
Írj a gyártóknak, hogy szerinted ez így nincs jól.
Meglátjuk, hogy pl. egy több tíz éves bevált gyakorlatot a sutba dobnak-e a próbálkozás végett.
Én nem szívesen vennék egy bevált márka japán kondis tápja helyett, egy kevésbé bevált márka, egyéb kondis termékét csak azért, mert a tesztekben ugyanúgy szerepel.
Már csak azért sem, mert a tesztek nem tudnak 10-20 évre előre látni, a pillanatnyi állapotot elemzik, jellemzően egy új tápegységnél. (a mi esetünkben)

(#380) Marcikapap


Marcikapap
tag

Üdv javaslat után érdeklődnék.
Egy x99 2 CPU alaplaphoz keresek tápot. A CPU 2x140W teljesítmény tollhúzás nem lesz.
Lesz bene 2 db R9 270x 280W videokártya. Előre is köszönöm válaszokat.

Marcika

(#381) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
van egy ilyen fsp 250w tápom. De úgy néz ki nem tud 5V-on 4A-t. Lehetséges ez?
[link]
Ez alapján 18A-t kellene tudnia. [link]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Tápellátások OFF
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.