Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Tápellátások OFF

Hozzászólások

(#51) syberia válasza laskr99 (#50) üzenetére


syberia
veterán

A papírfogós teszttel csak a készenléti körét lehet ellenőrizni, de attól még kuka a tápegység.

https://howbad.info/

(#52) mchami


mchami
csendes tag

Sziasztok,

egy chieftec ctg-500-80p tápom van, és a 20+4-es alaplai tápja a valóságban is szét van szedve, és nem tudom eldönteni, hogy a négyes darab hova kerül az alaplapban. A 20as rész elé vagy mögé. Se az alaplap nem jelzi hogy kéri, se a tápillesztés nem egyértelmű. Se felirat, se nút, se semmi. Valakinek valami jótanács?

(az alaplap egy gigabyte GA-Z270M-D3H)

köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#53) _Atesz


_Atesz
addikt


NightGT (117285)

Hogy ne legyen annyi off, itt irkálhatunk.

Szóval az általad linkelt tesztben a kimeneti (exhaust) hőmérséklet 82c, nem az egyenirányítóé.
Utána 150-os alkatrészt írtál, gondolom az 105c akart lenni..
Megint csak azt kell írjam, hogy full terhelésen nem ajánlott használni tápot, nem csak azért, mert lekapcsolhat, hanem mert hangos lesz, többet fogyaszt (rosszabb lesz a hatásfoka), illetve idő előtt elöregedhetnek benne az alkatrészek.

[ Szerkesztve ]

(#54) NightGT válasza _Atesz (#53) üzenetére


NightGT
senior tag

link

"The bridge rectifier is an HY GBU1506, rated for up to 150 degrees. Just in case you were still worried about the exhaust temps." Tényleg nem kispályáztak azon a tápon...korábban azt írta, hogy direkt ehhez az alkatrészhez tette legközelebb a műszert.

Nyilván még művelődnöm kell, de egyelőre amit látok az az, hogy az ATX szabványhoz legközelebbi, és legstabilabb feszültségeket 70-90% között adják le a minőségibb tápok (nyilván típus, és azon belül szórás függő - választáshoz van a neten mindenről adat). Komolyabb chipseten egy jobb belépő lap is egész pontos feszültségeket tud, illetve mér, persze túl sok ampert nem szabad tőle kérni...de így nyilván lehet ellenőrizni, szoftveresen logolni is (CPUID HWMonitor free is jelez min/max-ot pl.) Jelenleg az Msi-ket szeretik e szempontból nagyon.

Idő előtti elöregedéssel teljesen egyetértek, ezért is pártolom a 105C-s kondikat. (persze a névleges Amper/Farád érték sem mind1, de ez már a mélyvíz:D) Hol van már a régi iskola, mely szerint mindenből csak minél nagyobb nehezebb legyen...aztán tedd ki a Phenomot az ablakba télen, és told rá a szorzót meg a feszt - de hallottam egész extrém vizes OC-kről hasonló módszerrel:D Persze erre is van termék, ami az ilyen agyamenteket támogatja. A ZOTAC Amp! Extreme sorozatú VGA-kon pl. egészen abszurd méretű VRM van. Nyilván a hőmérséklet annak sem mind1, de egy elektromosan nem vezető, puha, megfelelő vastagságú thermal pad-et fölétenni (ha gyárilag nem lenne rajta) másikon sem nem nagy ügy. Gyártója válogatja persze, hogy melyiknél számít a VGA hűtő levétele granaciavesztésnek. Mint alaplapon a PCH hűtő upgrade-elése egyéni RAM értékeknél, aminek méretét néha a komolyabb lapok sem viszik túlzásba. Illetve ameddig még volt Northbridge, addig biztos így volt. Általában a CPU után az kezdett sülni elsőként, de nem kellett túúúning se hozzá, hogy öregedjen a hővezető anyag, gyengüljön a néha kérdéses felfogatás...

Most nézem csak...2 műszer, ami árban egy basic tuner/ricer léghűtés, de némileg hasznos lehet... infra hőmérő (ebből nyilván típusa váltogatja, mekkora keresztmetszetű felületet mér be pontosan). A másik pedig, ami a táp fórumban sem lenne off: fogyasztásmérő aljzat

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#55) _Atesz válasza NightGT (#54) üzenetére


_Atesz
addikt

Igen, akkor valóban 150c.
Ez a 70-90% nem tudom hogyan jött ki, a minőségi tápok 0-100% terhelés közt is szabványon belül vannak bőven.
Nem csak a kondik hőtűrésén műlik egy táp időtállósága, a kondik minősége, a táp hűtésének megfelelő konfigurálása, stb.
Mérni többnyire műszerrel érdemes, a szoftveres mérés sokszor csalóka. Persze a műszer is jobb, ha valami minőségi, mert pl. egy olscó konnektoros fogyimérő elég szépen tud tévedni. (személyes tapasztalat)

(#56) jeni


jeni
félisten

Az alábbi terv alapján milyen tápegységet javasoltok?

2x1070 (Ti) VGA= ? tápegység
2x1080 (Ti) VGA= ? tápegység

Az AMD terén nem tudom melyiket kellene ezek helyet besorolni?
AMD 580 sorozat?
Esetleg a VEGA xx valamelyike?

[ Szerkesztve ]

(#57) Adebayor


Adebayor
aktív tag

Hali

van olyan normál táp, ami kis áramkimaradásnál még működteti a rendszert?
Elmegy, visszajön típus. 1 másodperc. (se)

Ma háromszor ment így el az áram rövid időn belül... újraindult tőle a gép. aztán újraindítás közben is elment. Kurva jót tett a gépnek az tuti.

köszi

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#58) _Atesz válasza Adebayor (#57) üzenetére


_Atesz
addikt

Van egy Hold-Up Time jellemzője a tápegységeknek, szerintem erre gondolsz. Ez millisec-ben van meghatározva, általában 100 millisec (0,1 másodperc) alatt van, tehát elég messze van a másodperctől.
Ha ez többször előfordul, akkor szünetmentes tápegységet javaslok.

(#59) Adebayor válasza _Atesz (#58) üzenetére


Adebayor
aktív tag

Igazából fogalmam sincs, hogy mennyi volt. De pont annyi, hogy a gép újra indult.
Nagyon nagy szükségem nincs rá igazából. Nem irodai, vagy egyéb munkára van a gépem. Ha újra indul, akkor ez van, nem veszik el egy el nem mentett doksi, vagy hasonló. Illetve nem is fordul elő sokszor. Csak nyilván dühítő néha.

Szünetmentes meg nem kell. Nem olyan fontos azért.

köszkösz

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#60) _Atesz válasza Adebayor (#59) üzenetére


_Atesz
addikt

Lehetőleg a fontosabb fájlokat (képek, doksik, háziporesz, atombomba reci) ne a rendszermeghajtón tárold, hátha elszáll.

(#61) _Atesz


_Atesz
addikt


pingtest (#119272)

Az Aida teszt nem néz ki rosszul, mi a helyzet a többi ajánlott tevékenységgel? Kábelek, alaplapi csatlakozók, HDTune?

(#62) pingtest válasza _Atesz (#61) üzenetére


pingtest
tag

Bocsi, akkor ide.

Csatlakozókat cseréltem tegnap vagyis átcseréltem, tápban is másik helyre dugtam. HDTuneban mit kellene néznem?

Steam: http://steamcommunity.com/id/bbikass/

(#63) _Atesz válasza pingtest (#62) üzenetére


_Atesz
addikt

Benchmark fül -> start. Hagyd végigmenni, közben ne csinálj mást a géppel.
Ha kész, akkor file menü -> save screenshot. Utána ide fel tudod tölteni válaszba.

(#64) juliensorel


juliensorel
senior tag

Sziasztok,
Feleségem gépéből szeretnék egy passzív ncore "seedelős" gépet csinálni, amolyan 2 az 1-ben lenne, néha netezik, office-ozik rajta, viszont szeretném ha 0-24ben menne, minél halkabban.
Az idevágó kérdésem, hogy egy FSP hexa+ 400W van benne, a gyári ventije tavaly döglött meg, akkor kicseréltem egy Swif2-re, fix ~50%-on megy, de azért így is van hangja, ezért most tulajdonképpen arra gondoltam, hogy egész egyszerűen kiszerelem és nem lesz venti a tápban. Ez gondot okozhat egy ilyen alig terhelt gépben?

Lap: Gigabyte GA-G41MT-D3V
Cpu: Intel pentium E6600 ->ez is passzív lesz, kap valami jó nagy bordát
van benne egy ssd és egy 500GB laptop vinyó
Vga nincs
Max egy 120as befújó házventit szeretnék tenni tenni az egész gépbe, de ha lehet azt se (persze majd tesztelem a hőfokokat mielőtt véglegesíteném a konfigot)
:R

(#65) _Atesz válasza juliensorel (#64) üzenetére


_Atesz
addikt

Igen, gondot okozhat. Inkább vegyél egy csendes tápot, pl.: [link]

(#66) juliensorel válasza _Atesz (#65) üzenetére


juliensorel
senior tag

Rendben, köszi!
Akkor rakok bele inkább egy NANOXIA Deep Silence-t, az a leghalkabb ventim ami itthon van, új tápot nem igényel az egész pc, arról nem is beszélve, hogy a hexa is tökéletesen működik.

(#67) _Atesz válasza juliensorel (#66) üzenetére


_Atesz
addikt

Nem garantált, hogy másik ventivel jó lesz a hűtés, egyáltalán alacsony terhelésnél elindul-e a ventilátor.

(#68) juliensorel válasza _Atesz (#67) üzenetére


juliensorel
senior tag

Ja, bocs azt nem mondtam, h alaplapra van kotve a 120as swif2, fix 7V-on jaratom jelenleg. A hutes igy meg jobb is mint a gyari, csak persze nem homerseklet fuggo es valamivel hangosabb ( mert ez mar egy nagyon regi venti, tobb konfigot megelt) viszont a deep silence-el jo lesz, sot ha nagyon akarnek tehetnek bele 120as pure wings-et is ami az altalad ajanlott bq! tapban is van, de a nanoxia jobb. :K

(#69) _Atesz válasza juliensorel (#68) üzenetére


_Atesz
addikt

Értem, úgy akkor jó lesz.

(#70) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sziasztok, nem asztali táp, ezért kérdezem itt: Biztonságos, megbízható folyamatosan, megállás nélkül működtethető USB töltőt keresek 230V-os aljzatba (IP kamerához kell, 1A körüli fogyasztás). A töltők manuáljában általában az van, hogy használaton kívül húzza ki.

Eddig a Legrand 05068-t ajánlották. Jó termék? Vagy van egyéb ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#71) _Atesz válasza Kalandor (#70) üzenetére


_Atesz
addikt

Szia. Mint márka kiváló, villanyszerelési szerelvényeiről híres. Szerintem a linkelt termék tökéletesen meg fog felelni. :)

(#72) dudu5130


dudu5130
őstag

Sziasztok! 4 illetve 8 pin eps-re alakítót keresek de nem tudom melyik a minőségibb belőlük. Mondjuk sokat nem is találtam, leginkább delockot. Az jónak számít a kábelek között?

(#73) _Atesz válasza dudu5130 (#72) üzenetére


_Atesz
addikt

Delock, Akasa, ezek már egész jók. :K

(#74) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Egy ilyen tápot építenék be a gépbe.

Delta Dps-650pb a
Hamarosan érkezik egy evga gtx 570, amelyhez az alábbi teljesítmény, illetve áramerősség szükséges.
550 Watt or greater power supply with a minimum of 38 Amp on the +12 volt rail.****
A tápegységen az alábbi infók szerepelnek.

3 ág külön áramerősséggel
Melyik lenne ez a 3 ág?
Pontosabban honnan kellene, milyen átalakítókkal a szükséges áramerősséget biztosítanom.
A vga-n egy 6-os és egy 8-as pin aljzat van.
A tápegységen csak SATA tápcsatik vannak.
Köszönöm.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#75) _Atesz válasza moongoose (#74) üzenetére


_Atesz
addikt

Nem találtam pontos infót róla. Jó eséllyel az alaplap kap egy ágat, a CPU egy másikat, és a harmadik marad a perifériáknak. (Sata és Molex)
Mindenképp csak periféria kábelről tudsz átalakítózni, de akkor meg csak 18A, amivel lehet gazdálkodni, ráadásul már öregecske táp lehet, szóval .. lehet jobban járnál egy másik táppal.
Ha mindenképp ez mellett döntesz, akkor legyen az egyik molex-VGA 8pin átalakító: [link], a másik Sata-VGA 6pin: [link]
Vagy esetleg beleraksz egy 1050/1050Ti kártyát, az 570 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#76) moongoose válasza _Atesz (#75) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Sajnos csak SATA van rajta.
Van 2 db 6-os pin, ebből most egy 9800gt táplálkozik az egyikről.
Akkor még egy 8 tűs, ez gondolom alaplapi lehet( rövid fehér)
És a 2 ág SATA csatolókkal.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#77) _Atesz válasza moongoose (#76) üzenetére


_Atesz
addikt

Nincs molex csati?? :D
Akkor marad a Sata, de nem vagyok biztos benne, hogy úgy jó lesz, egy próbát megér. Ha kibír egy furmark-ot, akkor mehet.

(#78) moongoose válasza _Atesz (#77) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Rövid gondolatot levezetve.
A 3-ág összerakható logika szerint.
Ha mindent rádug az ember az alaplapra, akkor már csak a 2 SATA ág, és a 2db pcie 6-os pin marad, ami össze van fogva.
Ebből adódóan, lehet a 2 sata 18-18a, és a pcie 6os ping ág 16A?

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#79) _Atesz válasza moongoose (#78) üzenetére


_Atesz
addikt

Korábban azt írtad, hogy csak Sata csati van, most akkor van a tápon PCI-E csati is? Mert kép alapján nem egyértelmű.
Találtam egy oldalt, itt azt írják van: [link], akkor viszont nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#80) moongoose válasza _Atesz (#79) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Igen.
Látom lehagytam a felsorolásban a 6 pines vga tápcsatit.
Gondolom a pci express foglalatból is fel tud venni 75w-ot.
Én is úgy gondolom elég lesz neki a kraft.
Köszönöm.
Egyébként, ha gondja lenne az áramellátással, azt hogyan jelzi a vga?

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#81) _Atesz válasza moongoose (#80) üzenetére


_Atesz
addikt

Elmegy a kép, egyéb képhibák, kifagy a játék, kékhalál', kb. így. Észre fogod venni. :D

(#82) core i7


core i7
addikt

Sziasztok egy 250W vga és 130TDP s procinál mennnyire számítanak a tápok ágai ,hogy 18 24 vagy 40 Ampert tudnak leadni?

(#83) _Atesz válasza core i7 (#82) üzenetére


_Atesz
addikt

Nagyon. ;]

(#84) core i7 válasza _Atesz (#83) üzenetére


core i7
addikt

konkrétabban az mit jelent? :DDD

(#85) _Atesz válasza core i7 (#84) üzenetére


_Atesz
addikt

Konkrétan kellene a táp pontos típusa + a konfiguráció. Meg kell nézni, hogy adott alkatrészekhez elegendő-e a táp teljesítménye.

(#86) core i7 válasza _Atesz (#85) üzenetére


core i7
addikt

Adatlapomon ott van
Táp Be Quiet straight power 580W
Ős régi 990x
+ titan x vga

(#87) _Atesz válasza core i7 (#86) üzenetére


_Atesz
addikt

Ha nem túl régi a táp, akkor elvileg elég hozzá. A 2 VGA ágról csatlakozz külön a VGA-ra 1-1 csatival.

(#88) core i7 válasza _Atesz (#87) üzenetére


core i7
addikt

na okés ezt kipróbálom köszi ez tényleg nagyon okos tanács :R
Egyébként idős már 2013 ban vettem

[ Szerkesztve ]

(#89) core i7 válasza _Atesz (#87) üzenetére


core i7
addikt

megcsináltam eddig 1 volt bekötve most 2 van egyikről 6 pin másik 8 :R

(#90) core i7


core i7
addikt

Most nézem a 130W procinak ez így elég csak mert a 3,3 és 5 Voltos ágaknál 140W ot ír de arról megy alaplap memóriákkal is nem?

(#91) _Atesz válasza core i7 (#90) üzenetére


_Atesz
addikt

A proci a 12V-os árgól táplálkozik, a memória fogyasztása pedig nem sok.

(#92) Vesa


Vesa
veterán

Sziasztok,

Gyereknek raknám össze a régi munkagépemet játékra, de a VGA tápellátással kapcsolatban nem vagyok képben. A gép egy HP z600 Dual Workstation, de most csak egy x5675-ös Xeon CPU van benne (95W TDP) 24GB RAM társaságában. Mivel játékra lesz, ezért tennék bele egy GTX 970 G1 Gaming-et (vagy más hasonló tudású kártyát), de ezeken jellemzően 1db 6pines és 1db 8 pines tápcsatlakozó is van. A gépben viszont csak egyetlen 6pines dedikált VGA tápcsatlakozó van. Mivel nem szabvány ATX táp van a gépben, cserélni nem lehet. Maga a táp bírná a terhelést, mert ez egy 650W-os Gold minősítésű tápegység.

A kérdés most az, hogy miként oldhatom meg a VGA tápellátását? Bár kapható olyan elosztó kábel, mely a 6pinből csinál egy 6+8pines csatlakozót, de nem tudom, hogy ez így mennyire nyerő és az egy ágon realizált terhelést így bírja-e majd? Vagy esetleg még van olyan, hogy molex/8pin átalakító, de itt ugyanaz a kérdés, vagyis működhet-e valamelyik megoldással?

Köszönöm!
Vesa

A tudomány a valóság költészete!

(#93) _Atesz válasza Vesa (#92) üzenetére


_Atesz
addikt

Üdv. Ha igaz, egy 650W-os táp van benne, elvileg el kellene bírnia a kártyát. Ha még nincs meg, akkor vegyél inkább 1060-as kártyát, a legtöbb beéri 1db 6pin-es csatival is.
Ha mégis 970, akkor egy minőségi molex-8pin vga átalakító megoldás lehet: [link]

(#94) Vesa válasza _Atesz (#93) üzenetére


Vesa
veterán

Sajnos kényszer a 970, mert a 10xx-es szérián már nincs DVI-I, a fiam monitora pedig sajnos csak dSub-os. Akkor veszek egy olyat amit linkeltél. Köszönöm a választ! :R

A tudomány a valóság költészete!

(#95) _Atesz válasza Vesa (#94) üzenetére


_Atesz
addikt

Ja értem, szívesen.

(#96) pappen


pappen
tag

Sziasztok!

A következő új összeállításhoz egy Cooler Master 500W Elite V3 Series tápegységet választottam:

ASRock B450M PRO4 alaplap
AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz Socket AM4
XFX Radeon RX 570 8GB RS XXX Edition
8GB 2666MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury Black CL15 (2x4GB)
1TB Toshiba 3.5" P300 SATAIII
240GB Toshiba SSD SATAIII 2,5" TR200

A tápegységből terhelés hatására, játék indítása, "ciripelő" hang hallható.
Mi lehet a gond?
Tápegységből már a második van benne, u.a. a jelenség.
Kevés az 500 W?
Köszönöm!

Üdv.: pappen

AMD-ATI

(#97) _Atesz válasza pappen (#96) üzenetére


_Atesz
addikt

Üdv. Az a gond, hogy későn néztél fel ide. Sikerült egy gagyi tápegységet választanod. Sajnos ez a Cooler Master tápok terén eléggé leadja a mércét.
Ha tudod, akkor kérd vissza a pénzed, és vegyél egy minőségibb darabot. Abból akár egy 400W-os is elég.

(#98) pappen válasza _Atesz (#97) üzenetére


pappen
tag

Akkor már a Cooler Master sem a régi?

Van két régi tápom, egy Seasonic 430W és egy Coolink 450W. Nem 100%-os egyik sem, de mégis elvitték pár napig az új gépet.

Jelenleg ezek elérhetőek, megfelelő lehet valamelyik:

Zalman ZM600-GS II 600W
FSP 500W Hyper M
Be Quiet! System Power 9 500W
Chieftec 500W Smart, csak 1 db 4 tűs CPU csatlakozója van

Köszönöm!

AMD-ATI

(#99) _Atesz válasza pappen (#98) üzenetére


_Atesz
addikt

Vannak egész jó tápjai a CM-nek, de nem az alsó árszegmensben.

Egyik sem az a kiköpött jó minőség, de inkább az FSP és a BQ.
Viszont lehet az a Seasonic 430W-os tápod is jó lenne.

(#100) pappen válasza _Atesz (#99) üzenetére


pappen
tag

A Seasonic-ot javítani kell, nem tudom, hogy mi baja, nem látok semmi különöset a belsejében.
A Coolink- ban van 5 púpos kondi, ezek cseréjével szerintem üzemképes lesz.

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

AMD-ATI

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Tápellátások OFF
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.