Hirdetés
- Konvektor korszerűsítés - Computherm KonvekPRO felszerelése Q7RF szobatermosztát
- Öregszem
- Szólánc.
- GPU-k mindörökké - a kezdetek?
- Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Asszociációs játék. :)
- Milyen mosógépet vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
*Ropi*
félisten
Sokféle módon lehet ugyanazt az eredményt elérni, az egyik megoldás az alacsony belső ellenállású akkuk használata, mint Eneloop vagy Infinium, de ez nem a legjobb hatásfokú megoldás, csak kiegészítő jellegű. A másikkal nagyságrendekkel gyorsabb lehetsz, ha 2 vakut sütsz el közös triggerrel egyszerre, mindkettőt fele teljesítményen, mint ami kell. Így 1 vakura csak a mindenkori villanás fele jut, így gyorsabb az újratöltés. Vagy 1 vaku, de gyorstöltővel (lásd Canon 580EX II és CPE-4) megtámogatva. Vagy szimplán csak vakukorrekcióval visszafogva, de az nem mindig kivitelezhető.
Weboldalam: http://karpatisandor.hu
-
D4rkm4n
őstag
Tehát mindenféleképpen némi kompromisszumot kell engedni. Sajnos a táncversenyeket - amiket a közeljövőben reményeim szerint fotózni fogok - nem a legjobban megvilágított helyeken tartják, így gyakran szükséges az erős fénypótlás vakuval.
Köszi a segítséget!
"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."
-
*Ropi*
félisten
Weboldalam: http://karpatisandor.hu
-
Cassidey
senior tag
workshop flyer, meg kiado 2 hely
[link] -
D4rkm4n
őstag
Ha az Isten is úgy akarja, akkor ma vagy holnap megpróbálok csinálni egy HDR panorámát. Csak pár óra szabadidőre volna szükségem hozzá...
Ez alapján a leírás alapján igyekszem majd eljárni.
"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."
-
Cassidey
senior tag
válasz kricsi81 #3060 üzenetére
De en nem TFCD alapon szervezem. Mindenki megkapja a fizeteset a munkajaert, mert en sem dolgozom ingyen, tisztessegtelen lenne TFCD alapon hivni a tobbieket. Masreszt biztos szeretnek lenni benne, hogy a modellek olyanok, akikkel gyakorlatlan fotos is eredmenyesen tud egyutt dolgozni. Leirtam mashol mi lesz, mindent elmondok, megmutatok, hogy en hogyan es miert fotozom ugy, ahogy, meg azt is elmondom milyen beallitasokat hasznalok, de komoly oktatasba nem akarok belefolyni, egy workshop nem arrol szol sztem amugysem . Lehetne feleennyi ketszer annyi emberrel, de en a kis letszamot preferalom, igy biztosan mindenki tud jokat fotozni, nincs sorbanallas stb. Ha draga sajnalom, ha nem lesz ra eleg erdeklodo azt is, de vagy olyat csinalok amilyet en is elveznek a masik oldalrol, vagy semmilyet, es fotozok egyet aznap, johetnek a kovek.
-
kricsi81
senior tag
válasz Cassidey #3062 üzenetére
Félreértettél.
Én úgy gondoltam, hogy TCFD alapon (vagyis ingyen, vagy néhány ezer ft-ért) lehet szerezni gyakorlott sminkest, stylistot, és modellt is. És mivel ez a workshopod nem ad ennél semmivel se többet, messze nem éri meg a 25.000 forintot.
De azért: 5 ember, azaz 125.000 forint. Van 2 modell, meg egy sminkes, mindenki kap fejenként 10.000-ret (ami egy nap/délután fotózásért nem is olyan rossz...), így neked marad 95.000 forint. De ha még stylist is lenne, akkor is 85k. Ebből levonjuk neked a benzint, ami legyen mondjuk 5000 forint (185km). Így a zsebedbe röppen 90ezer forint, azért mert beszerveztél két modellt, egy sminkest, és egy stylistot, és elmondtad a véleményedet a fotózáson a beállításokról.
Ezt azért remélem te sem gondolod reálisnakkovacsrichard.hu
-
Cassidey
senior tag
válasz kricsi81 #3063 üzenetére
En alapvetoen 4 emberrel szamolok. 4x25k az 100k. Modellek 2x15k, benzin 10k, sminkes 5k, a ruhakert elmenni es osszeallitani a szetteket csak ido. Igy nekem marad 55k, amit realisnak gondolok. Aki nem, az nem jon, megy mashoz, vagy szervez maganak TFCD-t stb. Mint mondtam lehetne 10ezer forintos workshop is, ami nem bantana gondolom senki szemet akarhany fovel, mas kerdes, milyen eredmenyesen lehet ugy fotozni. Alapvetoen azert talaltam ki az egeszet, mert sok kerdest kapok, es SOKKAL egyszerubb megmutatni gyakorlatban a dolgokat, mint oldalakat irni. Sztem am tul van ragozva a dolog kisse.
-
cellpeti
nagyúr
Üdv!
Volna nekem egy Kodak ZD710es gépem, és van rajta manuális állítási lehetőség,azért érdeklődnék. Milyen könyvet ajánlotok,vagy milyen oldalakat,ahonnan meg lehet tanulni a digitális fotózás alapjait?
Ilyesmik érdekelnének,hogy makró, háttér legyen élesebb, aki előbbre van, akkor víz kristályosítása meg ilyenek.
Tigris, tigris, csóvafény...
-
-
total90
veterán
Hi all!
A hétvégén megyek fotózni kispályás focit és valami olyan képeket szeretnék lőni, ahol nem lesznek bemozdulva az emberek majd pl. futás közben. Fujifilm S1500-as a gépem és milyen beállításokat ajánlanátok?
Ugyanezen a hétvégén lesz egy beltéri előadás is, kevés fénnyel... ide is 1-2 tipp kellene beállításról. Vaku kilőve, gondolom zavaró lenne ha előadás közben villognék
Ha nincs jó, ló a szamár is.
-
Szten Márs
nagyúr
válasz total90 #3069 üzenetére
Nehéz lesz megoldani, az tuti - főleg kompakttal sportot fotózni, ahol a shutter lag azért rendesen ott van.
Mindenesetre a blende a lehető legtágabb álláson, érzékenység olyan magasan, amilyet még kibír az ízlésed, és nem borzad el az ember az eredménytől már monitorméretben nézve is -> ezzel a kettővel minimalizálható a záridő és az kell neked. Azért, ha túl rövid (1/500 mondjuk) záridő jönne ki valami csoda folytán, akkor lejebb tekerheted az érzékenységet.A beltéri előadás sem túl esélyes kompakttal. Ha nincs vaku, nincs mit tenni, nyílván csak az érzékenységet emelgetheti az ember megint, de egy S1500-on ezt csak igen kemény mellékhatásokkal lehet megtenni. Nem a kompakt/bridge gépek terepe az ilyesmi.
-
total90
veterán
válasz Szten Márs #3070 üzenetére
Tudom, hogy nem erre terveztetett ez a gép, de azért lett ez a gép, mert egy sima kis kompakttól többet akartam, viszonylag részletesebb beállítási lehetőséggel, mert meg akarok tanulni fotózni. Majd ha már kinövöm a gépet, akkor valami komolyabbat is szeretnék, de addig elég ez is.
Köszi a beállításokat, remélem összejön valami használható
Ha nincs jó, ló a szamár is.
-
Gordiann
őstag
Sziasztok!
Egy eléggé pszihólóógiai témát vetnék fel, mert kicsit el vagyok veszve benne:
Utómunka
Mettől meddig tart a fotózás?
Szokták mondani, hogy Fotózás= fénykép készítés+utómunka.
Csak az nem érzem, hogy meddig lehet elmenni...Elkezdtem használni az Adobe Lightroom-ot (3-as). "sajnos" képes a rosszabb képeimből is kontrasztos, kiegyensúlyozott, kellemes képet csinálni. Oké, hogy van egy határ, ami fölött vagy zaj keletkezik, vagy túlszűrni lehet csak, de összességében fényéveket javíthatok a képeken.
Erre kérdezem, hogy "biztos, hogy ér ez"? Pentax K10D-vel fotózok, raw-ban. Ami nagyon feltűnő, az az élességállítás: sok kép képes eltűrni zajosodás nélkül, hogy tűéles lesz, pedig eredetileg nem volt tökéletes. Majdhogynem azt mondhatom, hogy egy új objektívet vettemSzóval hogy van ez?
-
*Ropi*
félisten
-
Gordiann
őstag
Ebből kifolyólag az objektívteszteket sem teljesen értem, hogy amikor azt mondják, hogy "xy milyen jól rajzol" éles/nem éles képet ad...stb. itt csak viszonyítás van a többi objektívhez?
Jpeg nél pláne rengeteget számít, hogy az adott gép milyen beállításokat használ.... -
*Ropi*
félisten
válasz Gordiann #3074 üzenetére
Az objektívteszteket a DxO Labs speciális vázaival, tesztábráival és műszereivel végzik (ez egy szabadalmaztatott tesztrendszer), ahol (kitalálhatod magad is ) nem a váz jpeg motorját használják képalkotásra, hanem egy "steril rawkonvertert". Egyébként szubjektív felhasználói tesztekben is sikerült már akár más gyártók optikáit összehasonlítani, akár különböző vázakon is...Persze ezek hangsúlyozottan nagyon szubjektív tesztek voltak. De etalont mindig találni, amihez viszonyítani lehet...
Weboldalam: http://karpatisandor.hu
-
Gordiann
őstag
Na még egy kérdés felvetődött bennem így nagy elgondolkozásomban:
Hogy akkor végülis ki a jó fotós?
Aki összességében jó képet tud összehozni minden eszköz segítségével.
Vagy az, aki apró módosításokkal (nagyon minimális expo emelés, pirosszem eltávolítás,...stb) jó képeket csinál általában.
Vagy az, aki folyamatosan jó képet készít, amikor csak lenyomja a gombot (előtte beállítva a gépét.?
-
*Ropi*
félisten
válasz Gordiann #3079 üzenetére
Egy igazán jó kép attól jó, hogy van benne valami plusz is a többihez képest.
Egyszer Presser mesélte (aki mellesleg igen jól fényképez): profi fotós barátainak mutatta utazásainak gyöngyszemeit, elismerően bólogattak. Majd mondták neki: elérted a képeslapkészítő fotós szintjét, ami belépő lehet a profi világba. Ezután már mélységeken, tartalmon is gondolkodik az ember, előtte csak térben és formákban.
Középszerű képekből is lehet felismerhetetlenségig effektezett, jól kinéző valamiket gyártani (tudom, mert én is ezt csinálom ), de egy úttörő 'zseni' PS nélkül is képes maradandót alkotni, "ahogy kiesett a jépeg a vázból" (példának okáért Ansel Adams).
[ Szerkesztve ]
Weboldalam: http://karpatisandor.hu
-
Balage1979
csendes tag
Hi.
valakinek van összehasonlítás alapja whibal és expodisc között.
érdemes expodiscet venni +8-9000-ért? -
Szten Márs
nagyúr
válasz Balage1979 #3083 üzenetére
Ha RAW-ban fotózol (márpedig, ha annyira belemerültél a témában, hogy ilyesmit akarsz venni, gondolom apal, hogy abban), akkor biztos, hogy egyáltalán megéri pénzt költeni erre?
-
Szten Márs
nagyúr
válasz Szten Márs #3084 üzenetére
Az "apal" alap akart volna lenni. Olyan keményen elírtam, hogy most hírtelen én sem tudtam, hogy mit írtam oda
-
Balage1979
csendes tag
válasz Szten Márs #3084 üzenetére
már mint arra gondolsz hogy raw fájlokat úgyis lehet adobe light roommal vagy PS-val szerkeszteni és akkor meg fölösleges ez? de vajo software-esen vissza tudom adni az eredeti színeket?
-
Szten Márs
nagyúr
válasz Balage1979 #3086 üzenetére
Arra célzok, hogy a RAW fájlok esetében a fehéregyensúlyt is úgy lehet alakítani utólag, ahogy csak tetszik. Pont ugyanazt az eredményt kapod, mintha az elején állítanád be. Annyi nehézség lesz, hogy kicsit játszani kell a csúszkákkal, és szemre kell belőni, hogy mi is a jó beállítás, de ha kicsit gyakorlottabb a szemed - na meg kalibrált a monitorod - akkor ez nem jelent túl nagy gondot.
-
kiskornel
addikt
válasz Szten Márs #3087 üzenetére
... az egyik ilyen WB beállító terméket reklámozó cikkében faján leírták, hogy miért kell még a RAW lövőknek is beállítani a WB-t. Állításuk szerint akár több Fé-vel is alá lehet lőni a kívánt célnak.
Elmagyarázták, hogy helytelen beállítás esetén pl. az egyik színcsatorna beéghet. Korrigálod, de helyes WB beállítás esetén nem tolódna el az a színcsatorna.
Ez szerintetek igaz lehet?http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/
-
*Ropi*
félisten
válasz kiskornel #3088 üzenetére
A raw jóval többet enged mint bármely más formátum ilyen szempontból, de itt is torzul az információ ha eltérsz a referenciától (értsd: a helyes wb-től). Legegyszerűbben a hisztogramon lehet ellenőrizni ahogy húzod a csúszkát: egymáshoz képest is elmozdulnak a színcsatornákat jelző görbék.
Weboldalam: http://karpatisandor.hu
-
*Ropi*
félisten
-
Balage1979
csendes tag
így összeszedve az infokat nekem úgy tűnik, ha tökéletes képet akarok akkor kell ez a WB beállítás helyszínen, mert az igazi színeket nem fogom tudni visszanyerni képszerkesztő program segítségével. Vagy lehet nem is kell mindenáron erre törekedni? Kérdésem továbbra is adott, van e érzékelhető különbség a fent említett két termékkel készített képek között, melyik a jobb? megéri a drágább, vagy csak fölösleges pénz kidobás?
Miért használnak profik szürkeskálát WB állításhoz, ha RAW engedi a software-es állítást is? -
*Ropi*
félisten
válasz Balage1979 #3092 üzenetére
Nekem ugyan van TrueDisc-em, de nem használom: kis gyakorlással szemre gyorsabb belőni. Egy kis segítség:
Gyertya, olajmécses: 2000 K
Normál villanykörte: 2900 K
Napkelte / naplemente: 3100 K
Izzószálas stúdiólámpa: 3200 K
Fotoizzós lámpák: 3400 K
Reggeli és esti napfény: 3800 K
Déli napfény, rendszervaku: 5500 K
Felhős ég: 7000 K
Tiszta kék ég: 10000 K
A kék ég visszaverődése árnyékban: 16000 KWeboldalam: http://karpatisandor.hu
-
Lakers
tag
Sziasztok!
Arról szeretnék érdeklődni, hogy az alapoktól (néhány alapfogalommal tisztában vagyok) megakarok tanulni fotózni. Manuálisan beállítható fotómasinát is fogok venni.
Elsősorban, rendezvények, előadások, fellépések, emberek fényképezése érdekelne (nem modellek, pl.: életképek, esküvő), és tájképek, éjszakai városképek!
Aki tudna ez ügyben ajánlani nekem könyvet, online tananyagot esetleg weboldalt, ahol ezeket autodidakta módon eltudom sajátani, azért hálás lennék
Tanfolyamot nehezen tudok bevállalni, egyrészt kevés az időm és sokba lenne, mert pesten van főleg ilyen tanfolyam, én meg nem vagyok pesti és a felutazás is nagyon sok.
Szeretem a szép és csodás dolgokat, és szeretném őket megörökíteni, ha már alkotó kézsségem ilyen téren néha pocsékBárkitől szívesen fogadok segítséget, hogy merre menjek a sikerem éredekében.
-
t_a_m_a_s
addikt
Hú, ez így nem egyszerű...
Scott Kelby könyveit mindenki ajánlja, nagyon egyedi stílusban tanít fotózni. Internetes oldalból és szakirodalomból meg ezer van, valamit mindegyikből lehet tanulni. A Digitális Fotó Magazinban pl van tanulós rovat, kezdő és haladó szinten is, én ezeket olvasgatom. Én, ha egyszer rászánnám magam, biztosan bevállalnék valami alapfokú tanfolyást, kerül amibe kerül, addig meg igyekszem minél több képet nézegetni, elemezni, próbálom megjegyezni a nekem tetsző kompozíciókat. Most a valamelyik topikban Fejo által linkelt 1x.com a favorit, főleg az építészet része.
Szerintem ha az alap kompozíciós szabályokat elsajátítod, valamint tisztába kerülsz az alapvető technikai dolgokkal, onnantól már csak a gyakorláson és a tehetségeden múlik minden. Ha valakinek nincs meg a látásmódjában az a kis plusz, sosem lesz igazán jó fotós, hiába veszi körül magát szakkönyvvel, csúcstechnikával.
Holnap majd jól beletépünk...
-
Throme
veterán
-
t_a_m_a_s
addikt
Közben megtaláltam a gépemen a linket, amit az előbb is el akartam küldeni: [link]
Sok értékes könyv be van szkennelve, többek között a Sevcsik-Hefelle könyv is, ami eléggé alapmű (csak baromi száraz szakmai anyag...) Szerintem nézzetek körül itt is
[ Szerkesztve ]
Holnap majd jól beletépünk...
-
Lakers
tag
válasz t_a_m_a_s #3095 üzenetére
Köszönöm! Így már van kiindulási alap. Zsúfolt az időm, így nehéz tanfolyamot is bevállalni, de lassan biztosan megtanulnám és gyakorolnék.
A tanfolyamot meggondolom, későbbre hagyom . Addig magamtól tanulok.Látásmód alatt pontosan mit értesz?
Hogy van-e/lenne-e tehetségem a fotózásban nem tudom. De a képesegeimből a lehető legjobbat akarom kihozni. Amatőr fotós akarok lenni elsősorban, és magamból kihúzni a maximumot. Nem pénzt akarok keresni vele! és nem Profi elismert fotós akarok lenni.
Én csak szeretném az élet pillanatait a lehető legszebb módon megörökíteni. Sokan egyszerű kompaktokkal mennek fotózni pl.: gyermekük első fellépésére stb. És én ezeket az örömteli pillanatokat akarom megörökíteni, engem ezeknek a pillanatok megörökítése hajt És ha már a szülőtől jobb képet tudok készíteni és ezt meglátva csodálkozik, hogy milyen csodálatos a képen a gyermeke, már megérte Az örömök és szépségek megörökítésenek az élvezetéért! -
t_a_m_a_s
addikt
Jó kérdéseid vannak, nehéz rájuk válaszolni Azt, hogy valakinek a látásmódja mitől más, mitől egyedi, nehéz leírni. De nézd meg pl Fejo pipacsos képeit a digitális fotós topikban, vagy Cassidey esküvőfotóit vagy kajás képeit, Chapel makróit, csak hogy pár nevet említsek (és persze bocs azoktól, akiket kihagytam). Egyszerűen látványosabban tudnak megörökíteni egy témát mint az átlagember, aki csak "kattogtat". Ha csak Fejo közelébe érnék egy virág vagy egy épület fotómmal, már boldog ember lennék
Holnap majd jól beletépünk...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest