Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) kricsi81 válasza D4rkm4n (#3049) üzenetére


kricsi81
senior tag

:( :Y

Ropi írása? Mégis mikor választ?

"Erős akku, kicsi villanás"

Kicsi villanás: amit kiskornel írt...
Erős akku: nem mindegy mennyire van lemerülve, illetve természetesen az ereje sem mindegy...

kovacsrichard.hu

(#3052) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Sokféle módon lehet ugyanazt az eredményt elérni, az egyik megoldás az alacsony belső ellenállású akkuk használata, mint Eneloop vagy Infinium, de ez nem a legjobb hatásfokú megoldás, csak kiegészítő jellegű. A másikkal nagyságrendekkel gyorsabb lehetsz, ha 2 vakut sütsz el közös triggerrel egyszerre, mindkettőt fele teljesítményen, mint ami kell. Így 1 vakura csak a mindenkori villanás fele jut, így gyorsabb az újratöltés. Vagy 1 vaku, de gyorstöltővel (lásd Canon 580EX II és CPE-4) megtámogatva. Vagy szimplán csak vakukorrekcióval visszafogva, de az nem mindig kivitelezhető.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3053) D4rkm4n válasza *Ropi* (#3052) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Tehát mindenféleképpen némi kompromisszumot kell engedni. Sajnos a táncversenyeket - amiket a közeljövőben reményeim szerint fotózni fogok - nem a legjobban megvilágított helyeken tartják, így gyakran szükséges az erős fénypótlás vakuval.

Köszi a segítséget!

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#3054) *Ropi* válasza D4rkm4n (#3053) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha olyan képeket akarsz csinálni, amin az eredeti fényviszonyok "jönnek át", akkor magas iso, érzés szerint tág rekesz és relatíve lassú záridő, valamint mínuszba korrekciózott vaku.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3055) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Oktatóanyag! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3056) sanyixXx válasza *Ropi* (#3055) üzenetére


sanyixXx
senior tag

kösszi :R

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#3057) Cassidey


Cassidey
senior tag

workshop flyer, meg kiado 2 hely
[link]

(#3058) sanyixXx válasza Cassidey (#3057) üzenetére


sanyixXx
senior tag

nálam nem látszik :(

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#3059) Cassidey válasza sanyixXx (#3058) üzenetére


Cassidey
senior tag

ez mar jo lesz
[link]

(#3060) kricsi81 válasza Cassidey (#3059) üzenetére


kricsi81
senior tag

25.000? Ez komoly?? :U
Sminkest fodrászt és stylistot lehet szerezni ingyen TFCD alapon, és mivel profi felszerelés se lesz meg semmi, és oktatás se... Ez eléggé túlárazott... :)

[ Szerkesztve ]

kovacsrichard.hu

(#3061) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Ha az Isten is úgy akarja, akkor ma vagy holnap megpróbálok csinálni egy HDR panorámát. Csak pár óra szabadidőre volna szükségem hozzá...

Ez alapján a leírás alapján igyekszem majd eljárni. :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#3062) Cassidey válasza kricsi81 (#3060) üzenetére


Cassidey
senior tag

De en nem TFCD alapon szervezem.:) Mindenki megkapja a fizeteset a munkajaert, mert en sem dolgozom ingyen, tisztessegtelen lenne TFCD alapon hivni a tobbieket. Masreszt biztos szeretnek lenni benne, hogy a modellek olyanok, akikkel gyakorlatlan fotos is eredmenyesen tud egyutt dolgozni. Leirtam mashol mi lesz, mindent elmondok, megmutatok, hogy en hogyan es miert fotozom ugy, ahogy, meg azt is elmondom milyen beallitasokat hasznalok, de komoly oktatasba nem akarok belefolyni, egy workshop nem arrol szol sztem amugysem . Lehetne feleennyi ketszer annyi emberrel, de en a kis letszamot preferalom, igy biztosan mindenki tud jokat fotozni, nincs sorbanallas stb. Ha draga sajnalom, ha nem lesz ra eleg erdeklodo azt is, de vagy olyat csinalok amilyet en is elveznek a masik oldalrol, vagy semmilyet, es fotozok egyet aznap, johetnek a kovek. :)

(#3063) kricsi81 válasza Cassidey (#3062) üzenetére


kricsi81
senior tag

Félreértettél.
Én úgy gondoltam, hogy TCFD alapon (vagyis ingyen, vagy néhány ezer ft-ért) lehet szerezni gyakorlott sminkest, stylistot, és modellt is. És mivel ez a workshopod nem ad ennél semmivel se többet, messze nem éri meg a 25.000 forintot.
De azért: 5 ember, azaz 125.000 forint. Van 2 modell, meg egy sminkes, mindenki kap fejenként 10.000-ret (ami egy nap/délután fotózásért nem is olyan rossz...), így neked marad 95.000 forint. De ha még stylist is lenne, akkor is 85k. Ebből levonjuk neked a benzint, ami legyen mondjuk 5000 forint (185km). Így a zsebedbe röppen 90ezer forint, azért mert beszerveztél két modellt, egy sminkest, és egy stylistot, és elmondtad a véleményedet a fotózáson a beállításokról.
Ezt azért remélem te sem gondolod reálisnak :)

kovacsrichard.hu

(#3064) Cassidey válasza kricsi81 (#3063) üzenetére


Cassidey
senior tag

En alapvetoen 4 emberrel szamolok. 4x25k az 100k. Modellek 2x15k, benzin 10k, sminkes 5k, a ruhakert elmenni es osszeallitani a szetteket csak ido. Igy nekem marad 55k, amit realisnak gondolok. Aki nem, az nem jon, megy mashoz, vagy szervez maganak TFCD-t stb. Mint mondtam lehetne 10ezer forintos workshop is, ami nem bantana gondolom senki szemet akarhany fovel, mas kerdes, milyen eredmenyesen lehet ugy fotozni. Alapvetoen azert talaltam ki az egeszet, mert sok kerdest kapok, es SOKKAL egyszerubb megmutatni gyakorlatban a dolgokat, mint oldalakat irni. Sztem am tul van ragozva a dolog kisse.:)

(#3066) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

Volna nekem egy Kodak ZD710es gépem, és van rajta manuális állítási lehetőség,azért érdeklődnék. Milyen könyvet ajánlotok,vagy milyen oldalakat,ahonnan meg lehet tanulni a digitális fotózás alapjait? :U

Ilyesmik érdekelnének,hogy makró, háttér legyen élesebb, aki előbbre van, akkor víz kristályosítása meg ilyenek. :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3067) Kazimír válasza cellpeti (#3066) üzenetére


Kazimír
őstag

Szia!

Ezt a topicot tanulmányozd át, van ajánlat bőven. Kezdetnek elég lesz.

A víz kristályosítását már megoldották helyetted, eddig Margitszigeti márkanéven forgalmazták, de január óta Albertirsán palackozzák.. :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#3068) cellpeti válasza Kazimír (#3067) üzenetére


cellpeti
veterán

Nem úgy értettem... :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3069) total90


total90
veterán

Hi all!

A hétvégén megyek fotózni kispályás focit és valami olyan képeket szeretnék lőni, ahol nem lesznek bemozdulva az emberek majd pl. futás közben. Fujifilm S1500-as a gépem és milyen beállításokat ajánlanátok?

Ugyanezen a hétvégén lesz egy beltéri előadás is, kevés fénnyel... ide is 1-2 tipp kellene beállításról. Vaku kilőve, gondolom zavaró lenne ha előadás közben villognék :)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3070) Szten Márs válasza total90 (#3069) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nehéz lesz megoldani, az tuti - főleg kompakttal sportot fotózni, ahol a shutter lag azért rendesen ott van.
Mindenesetre a blende a lehető legtágabb álláson, érzékenység olyan magasan, amilyet még kibír az ízlésed, és nem borzad el az ember az eredménytől már monitorméretben nézve is -> ezzel a kettővel minimalizálható a záridő és az kell neked. Azért, ha túl rövid (1/500 mondjuk) záridő jönne ki valami csoda folytán, akkor lejebb tekerheted az érzékenységet.

A beltéri előadás sem túl esélyes kompakttal. Ha nincs vaku, nincs mit tenni, nyílván csak az érzékenységet emelgetheti az ember megint, de egy S1500-on ezt csak igen kemény mellékhatásokkal lehet megtenni. Nem a kompakt/bridge gépek terepe az ilyesmi.

(#3071) total90 válasza Szten Márs (#3070) üzenetére


total90
veterán

Tudom, hogy nem erre terveztetett ez a gép, de azért lett ez a gép, mert egy sima kis kompakttól többet akartam, viszonylag részletesebb beállítási lehetőséggel, mert meg akarok tanulni fotózni. Majd ha már kinövöm a gépet, akkor valami komolyabbat is szeretnék, de addig elég ez is.

Köszi a beállításokat, remélem összejön valami használható :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3072) Gordiann


Gordiann
őstag

Sziasztok!

Egy eléggé pszihólóógiai témát vetnék fel, mert kicsit el vagyok veszve benne:

Utómunka

Mettől meddig tart a fotózás?
Szokták mondani, hogy Fotózás= fénykép készítés+utómunka.
Csak az nem érzem, hogy meddig lehet elmenni...

Elkezdtem használni az Adobe Lightroom-ot (3-as). "sajnos" képes a rosszabb képeimből is kontrasztos, kiegyensúlyozott, kellemes képet csinálni. Oké, hogy van egy határ, ami fölött vagy zaj keletkezik, vagy túlszűrni lehet csak, de összességében fényéveket javíthatok a képeken.
Erre kérdezem, hogy "biztos, hogy ér ez"? Pentax K10D-vel fotózok, raw-ban. Ami nagyon feltűnő, az az élességállítás: sok kép képes eltűrni zajosodás nélkül, hogy tűéles lesz, pedig eredetileg nem volt tökéletes. Majdhogynem azt mondhatom, hogy egy új objektívet vettem :U

Szóval hogy van ez? :DD

(#3073) *Ropi* válasza Gordiann (#3072) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ne legyenek ilyen aggályaid. ;) Két kép montázsolása ezekszerint már eretnekség? ;] Bármit lehet, még azt is, amit csak csuklóropogtatásos csúszkatologatással tudsz létrehozni. Az már más kérdés, hogy mennyire tetszik a közízlésnek... ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3074) Gordiann válasza *Ropi* (#3073) üzenetére


Gordiann
őstag

Ebből kifolyólag az objektívteszteket sem teljesen értem, hogy amikor azt mondják, hogy "xy milyen jól rajzol" éles/nem éles képet ad...stb. itt csak viszonyítás van a többi objektívhez?
Jpeg nél pláne rengeteget számít, hogy az adott gép milyen beállításokat használ....

(#3075) *Ropi* válasza Gordiann (#3074) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az objektívteszteket a DxO Labs speciális vázaival, tesztábráival és műszereivel végzik (ez egy szabadalmaztatott tesztrendszer), ahol (kitalálhatod magad is ;) ) nem a váz jpeg motorját használják képalkotásra, hanem egy "steril rawkonvertert". Egyébként szubjektív felhasználói tesztekben is sikerült már akár más gyártók optikáit összehasonlítani, akár különböző vázakon is...Persze ezek hangsúlyozottan nagyon szubjektív tesztek voltak. ;) De etalont mindig találni, amihez viszonyítani lehet...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3076) Gordiann válasza *Ropi* (#3075) üzenetére


Gordiann
őstag

tyhű, ezt nem ismertem eddig. köszi szépen!

(#3077) Gordiann


Gordiann
őstag

Na még egy kérdés felvetődött bennem így nagy elgondolkozásomban:
:D
Hogy akkor végülis ki a jó fotós?
Aki összességében jó képet tud összehozni minden eszköz segítségével.
Vagy az, aki apró módosításokkal (nagyon minimális expo emelés, pirosszem eltávolítás,...stb) jó képeket csinál általában.
Vagy az, aki folyamatosan jó képet készít, amikor csak lenyomja a gombot (előtte beállítva a gépét.

?

(#3078) Cassidey válasza Gordiann (#3077) üzenetére


Cassidey
senior tag

az a jo fotos akinek jok a kepei. :) es ezzel el is lehet erkezni oda, mi a jo kep.. ez mar nagyon filozofikus, fotozz, elvezd, alakitsd a kepeid ugy ahogy tetszik:)

(#3079) Gordiann válasza Cassidey (#3078) üzenetére


Gordiann
őstag

hát igen... csak meglepődtem, hogy hirtelen mennyi ütős képet hozok össze és arra gondoltam, hogy ezt mások is könnyen meg tudják csinálni, így kicsit elveszett az önbizalmam :B

(#3080) *Ropi* válasza Gordiann (#3079) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egy igazán jó kép attól jó, hogy van benne valami plusz is a többihez képest.

Egyszer Presser mesélte (aki mellesleg igen jól fényképez): profi fotós barátainak mutatta utazásainak gyöngyszemeit, elismerően bólogattak. Majd mondták neki: elérted a képeslapkészítő fotós szintjét, ami belépő lehet a profi világba. Ezután már mélységeken, tartalmon is gondolkodik az ember, előtte csak térben és formákban.

Középszerű képekből is lehet felismerhetetlenségig effektezett, jól kinéző valamiket gyártani (tudom, mert én is ezt csinálom ;) :D), de egy úttörő 'zseni' PS nélkül is képes maradandót alkotni, "ahogy kiesett a jépeg a vázból" (példának okáért Ansel Adams).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3081) Gordiann válasza *Ropi* (#3080) üzenetére


Gordiann
őstag

:R

"ahogy kiesett a jépeg a vázból" - ez nagyon jó :)

[ Szerkesztve ]

(#3082) kricsi81 válasza Cassidey (#3059) üzenetére


kricsi81
senior tag

Na hogy sikerült?

kovacsrichard.hu

(#3083) Balage1979


Balage1979
csendes tag

Hi.
valakinek van összehasonlítás alapja whibal és expodisc között.
érdemes expodiscet venni +8-9000-ért?

(#3084) Szten Márs válasza Balage1979 (#3083) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha RAW-ban fotózol (márpedig, ha annyira belemerültél a témában, hogy ilyesmit akarsz venni, gondolom apal, hogy abban), akkor biztos, hogy egyáltalán megéri pénzt költeni erre?

(#3085) Szten Márs válasza Szten Márs (#3084) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az "apal" alap akart volna lenni. Olyan keményen elírtam, hogy most hírtelen én sem tudtam, hogy mit írtam oda :DDD

(#3086) Balage1979 válasza Szten Márs (#3084) üzenetére


Balage1979
csendes tag

már mint arra gondolsz hogy raw fájlokat úgyis lehet adobe light roommal vagy PS-val szerkeszteni és akkor meg fölösleges ez? de vajo software-esen vissza tudom adni az eredeti színeket?

(#3087) Szten Márs válasza Balage1979 (#3086) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Arra célzok, hogy a RAW fájlok esetében a fehéregyensúlyt is úgy lehet alakítani utólag, ahogy csak tetszik. Pont ugyanazt az eredményt kapod, mintha az elején állítanád be. Annyi nehézség lesz, hogy kicsit játszani kell a csúszkákkal, és szemre kell belőni, hogy mi is a jó beállítás, de ha kicsit gyakorlottabb a szemed - na meg kalibrált a monitorod - akkor ez nem jelent túl nagy gondot.

(#3088) kiskornel válasza Szten Márs (#3087) üzenetére


kiskornel
addikt

... az egyik ilyen WB beállító terméket reklámozó cikkében faján leírták, hogy miért kell még a RAW lövőknek is beállítani a WB-t. Állításuk szerint akár több Fé-vel is alá lehet lőni a kívánt célnak.
Elmagyarázták, hogy helytelen beállítás esetén pl. az egyik színcsatorna beéghet. Korrigálod, de helyes WB beállítás esetén nem tolódna el az a színcsatorna.
Ez szerintetek igaz lehet?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#3089) *Ropi* válasza kiskornel (#3088) üzenetére


*Ropi*
félisten

A raw jóval többet enged mint bármely más formátum ilyen szempontból, de itt is torzul az információ ha eltérsz a referenciától (értsd: a helyes wb-től). Legegyszerűbben a hisztogramon lehet ellenőrizni ahogy húzod a csúszkát: egymáshoz képest is elmozdulnak a színcsatornákat jelző görbék. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3090) kiskornel válasza *Ropi* (#3089) üzenetére


kiskornel
addikt

De ott helyben érdemes a WB-vel bajlódni ha RAW-ba fotózol?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#3091) *Ropi* válasza kiskornel (#3090) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze, ha utólagosan is pontos expót és árnyalatokat akarsz viszontlátni. A RAW olyankor ad szabadságot, amikor akció közben nincs időd wb-vel tökölni, hanem csak utólag tudod helyrehúzni. Több, mint a semmi. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3092) Balage1979 válasza *Ropi* (#3091) üzenetére


Balage1979
csendes tag

így összeszedve az infokat nekem úgy tűnik, ha tökéletes képet akarok akkor kell ez a WB beállítás helyszínen, mert az igazi színeket nem fogom tudni visszanyerni képszerkesztő program segítségével. Vagy lehet nem is kell mindenáron erre törekedni? Kérdésem továbbra is adott, van e érzékelhető különbség a fent említett két termékkel készített képek között, melyik a jobb? megéri a drágább, vagy csak fölösleges pénz kidobás?
Miért használnak profik szürkeskálát WB állításhoz, ha RAW engedi a software-es állítást is?

(#3093) *Ropi* válasza Balage1979 (#3092) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem ugyan van TrueDisc-em, de nem használom: kis gyakorlással szemre gyorsabb belőni. Egy kis segítség:

Gyertya, olajmécses: 2000 K
Normál villanykörte: 2900 K
Napkelte / naplemente: 3100 K
Izzószálas stúdiólámpa: 3200 K
Fotoizzós lámpák: 3400 K
Reggeli és esti napfény: 3800 K
Déli napfény, rendszervaku: 5500 K
Felhős ég: 7000 K
Tiszta kék ég: 10000 K
A kék ég visszaverődése árnyékban: 16000 K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3094) Lakers


Lakers
tag

Sziasztok!

Arról szeretnék érdeklődni, hogy az alapoktól (néhány alapfogalommal tisztában vagyok) megakarok tanulni fotózni. Manuálisan beállítható fotómasinát is fogok venni.
Elsősorban, rendezvények, előadások, fellépések, emberek fényképezése érdekelne (nem modellek, pl.: életképek, esküvő), és tájképek, éjszakai városképek!
Aki tudna ez ügyben ajánlani nekem könyvet, online tananyagot esetleg weboldalt, ahol ezeket autodidakta módon eltudom sajátani, azért hálás lennék :R
Tanfolyamot nehezen tudok bevállalni, egyrészt kevés az időm és sokba lenne, mert pesten van főleg ilyen tanfolyam, én meg nem vagyok pesti és a felutazás is nagyon sok.
Szeretem a szép és csodás dolgokat, és szeretném őket megörökíteni, ha már alkotó kézsségem ilyen téren néha pocsék :D

Bárkitől szívesen fogadok segítséget, hogy merre menjek :) a sikerem éredekében.

(#3095) t_a_m_a_s válasza Lakers (#3094) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Hú, ez így nem egyszerű...

Scott Kelby könyveit mindenki ajánlja, nagyon egyedi stílusban tanít fotózni. Internetes oldalból és szakirodalomból meg ezer van, valamit mindegyikből lehet tanulni. A Digitális Fotó Magazinban pl van tanulós rovat, kezdő és haladó szinten is, én ezeket olvasgatom. Én, ha egyszer rászánnám magam, biztosan bevállalnék valami alapfokú tanfolyást, kerül amibe kerül, addig meg igyekszem minél több képet nézegetni, elemezni, próbálom megjegyezni a nekem tetsző kompozíciókat. Most a valamelyik topikban Fejo által linkelt 1x.com a favorit, főleg az építészet része.

Szerintem ha az alap kompozíciós szabályokat elsajátítod, valamint tisztába kerülsz az alapvető technikai dolgokkal, onnantól már csak a gyakorláson és a tehetségeden múlik minden. Ha valakinek nincs meg a látásmódjában az a kis plusz, sosem lesz igazán jó fotós, hiába veszi körül magát szakkönyvvel, csúcstechnikával.

Holnap majd jól beletépünk...

(#3096) Throme válasza t_a_m_a_s (#3095) üzenetére


Throme
veterán

Scott Kelby 3 részes könyvkiadványának (A digitális fotós könyv) első része egy ideje nem kapható. Most, május 28 - 31 között jelent/jelenik meg az újra kiadás.
Én is bízom benne, hogy hasznos segítőtárs lesz a fotózásban...
... mármint a könyv :D

[ Szerkesztve ]

(#3097) t_a_m_a_s válasza Throme (#3096) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Közben megtaláltam a gépemen a linket, amit az előbb is el akartam küldeni: [link]

Sok értékes könyv be van szkennelve, többek között a Sevcsik-Hefelle könyv is, ami eléggé alapmű (csak baromi száraz szakmai anyag...) Szerintem nézzetek körül itt is ;)

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#3098) Lakers válasza t_a_m_a_s (#3095) üzenetére


Lakers
tag

Köszönöm! Így már van kiindulási alap. Zsúfolt az időm, így nehéz tanfolyamot is bevállalni, de lassan biztosan megtanulnám és gyakorolnék.
A tanfolyamot meggondolom, későbbre hagyom :). Addig magamtól tanulok.

Látásmód alatt pontosan mit értesz?

Hogy van-e/lenne-e tehetségem a fotózásban nem tudom. De a képesegeimből a lehető legjobbat akarom kihozni. Amatőr fotós akarok lenni elsősorban, és magamból kihúzni a maximumot. Nem pénzt akarok keresni vele! és nem Profi elismert fotós akarok lenni.
Én csak szeretném az élet pillanatait a lehető legszebb módon megörökíteni. Sokan egyszerű kompaktokkal mennek fotózni pl.: gyermekük első fellépésére stb. És én ezeket az örömteli pillanatokat akarom megörökíteni, engem ezeknek a pillanatok megörökítése hajt :) És ha már a szülőtől jobb képet tudok készíteni és ezt meglátva csodálkozik, hogy milyen csodálatos a képen a gyermeke, már megérte :) Az örömök és szépségek megörökítésenek az élvezetéért! :)

(#3099) t_a_m_a_s válasza Lakers (#3098) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Jó kérdéseid vannak, nehéz rájuk válaszolni:) Azt, hogy valakinek a látásmódja mitől más, mitől egyedi, nehéz leírni. De nézd meg pl Fejo pipacsos képeit a digitális fotós topikban, vagy Cassidey esküvőfotóit vagy kajás képeit, Chapel makróit, csak hogy pár nevet említsek (és persze bocs azoktól, akiket kihagytam). Egyszerűen látványosabban tudnak megörökíteni egy témát mint az átlagember, aki csak "kattogtat". Ha csak Fejo közelébe érnék egy virág vagy egy épület fotómmal, már boldog ember lennék:)

Holnap majd jól beletépünk...

(#3100) Lakers válasza t_a_m_a_s (#3099) üzenetére


Lakers
tag

Egy jó diák, mindig kérdez :D, Köszönöm válaszokat! Majd még jövők ha gondom van!
Már csak a gépet kell megvenni és túllenni a vizsgaidőszakon.
A pipacsos képek nagyon jók - láttam őket -, főleg az amelyik a földről készült :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.