Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Szerepjáték

Hozzászólások

(#51) warmaster


warmaster
aktív tag

Ja meg a nagy kedvencem a Castle Falkenstein

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#52) zsiga667


zsiga667
addikt

Egész sokan vagyunk, valamikor összejöhetnénk játszani egyet...

(#53) anulu


anulu
félisten

részemről MAGUS, illetve D&D. harcosok rullezzzz!!!!!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#54) Szőrös 


Szőrös 
veterán

mmm MAGUS Uwel paplovag mmm egyik kedvenc karim vót szerepjátékozás során. gyaktam vele mint atom. mmm :) már évek óta nem jáccotam rendesenen rpg-t csak gépen , össze kéne hozni 1 partit.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#55) anulu válasza warmaster (#48) üzenetére


anulu
félisten

Cthulhu szabályköny hol szerezhető be? (Pest)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#56) anulu válasza Szőrös  (#54) üzenetére


anulu
félisten

5. szintű kyr puszító :)) na AZ hentes volt! 2kezes fegyverforgatás MF, mindegyikkel 3D6 sebzés, úgyh volt olyan, hogy 3-4 kör alatt végzett egy kisebb rablócsapattal. szinte éreztem, ahogy áramlik az TP belém :))

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#57) Kraptor


Kraptor
őstag

ADD, Shadowrun, Star Wars, Treshold.

(#58) anulu


anulu
félisten

amiket játszottatok szerepjátékot, illetve olvastatok regényeket, melyik az a vallás, amelyiknek szívesen lennétek követői?

nekem az abszolút NR 1.: Tharr!!! :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#59) zsiga667 válasza anulu (#55) üzenetére


zsiga667
addikt

Nekem van, kölcsönadom szívesen. Egyébként Silverlandben minden van...

(#60) zsiga667 válasza anulu (#58) üzenetére


zsiga667
addikt

Inkább Dorny, bár tápban tényleg Tharr rulz. :D

(#61) Szőrös  válasza anulu (#56) üzenetére


Szőrös 
veterán

nem rossz, sőt kifejezetten brútálka . :) én sem sokat vaciláltam csapatokkal szemben , rajtam full páncél , VÉ-m eléggé jó vót szal fogtam magam oszt uzsgyi belerohantam a bagázsba ahogy vótam , még KM is meglepődött. :)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#62) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Bár szorosan nem kapcsolódik a szerepjátékhoz, de Dragonlance köteteket olvas valaki? Esetleg nem tudjátok, hogy A tavaszi hajnal sárkányai-nak a legújabb kiadása mikor jelenik meg? Eccerűen nem tudom beszerezni. :(

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#63) anulu válasza zsiga667 (#59) üzenetére


anulu
félisten

Silverlandnek mi a címe?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#64) zsiga667 válasza anulu (#63) üzenetére


zsiga667
addikt

Nemtom a pontos címét, de Óbudán van a Kolosy téren, a piac épületében. A Margit hídtól megy arra busz.

Szerk,: Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#65) Jester


Jester
aktív tag

Mókus kb 8 évig, DnD kimaradt, starwars még jó régen (egy jó mesélő kezében meglepően durva dolgokat lehet alkotni...), Shadowrun. Mondjuk a nagy kedvenc a Mókus - azon belül is a tűzvarázslók. Fény ösvénye nagyon ''kellemes'';]. Kártyajátékokat nem gyűjtöttem, nem is sorolom ebbe a kategóriába. (Viszont egykoron egy ismerősömmel jókat eljátszottunk MtG-t, volt neki vagy 1700 lapja...:DDD)

Mehr Licht!

(#66) burgatshow válasza Huma (#1) üzenetére


burgatshow
veterán

Én is mágusozok! Bár az utóbb időben eléggé kimaradt de be lesz pótolva...

(#67) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

A mult hommajaba veszoen en is probalkoztam, de mikor 6d+1-val 18 koron keresztul nem tudtam 2x /tan 21/ fole dobni akkor feladtam....:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#68) Huma


Huma
addikt

Nem is reméltem hogy ilyen sokan játszanak/játszottak szerepjátékot. Azért örülök neki. Rengeteg ember baromságnak tartja, aki meg játszik vele azt hülyének. A múltkor is milyen cikket olvastam a szerepjátékosokról. Egyenesen sátánistának titulálták őket. :(
Na, csak ennyit akartam írni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#69) Skót válasza Huma (#68) üzenetére


Skót
aktív tag

Hát az egyház kifejezetten utálja!
PL én katolikus (kaotikus ;]) iskolába járok és egyszer elszedtek tőlem egy bestiáriumot...
Azóta se láttam!
Az iskola papja meg tartott egy előadást a sátánizmusról a könyvvel kapcsolatban
Namost hogy a sátánizmus meg a magus hogyan kapcsolódik össze azt nem igazán értettem de az atya egyenesen az ördögöktől vezette le a játékot...:-\ :DD

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#70) Wildmage válasza Huma (#68) üzenetére


Wildmage
senior tag

2 évvel ezelőttig én is azt hittem, hogy egy b*romság az egész, de aztán játszottunk egyet és....... :DD

(#71) Huma válasza Skót (#69) üzenetére


Huma
addikt

Asszem én beszóltam volna annak a papnak (persze kultúráltan), hogy mégis miből jutott erre a következtetésre. :((
Amúgy a nagyanyám meg azt mondta hogy egyszer még megégetnek mert azt hiszik boszorkánymester vagyok. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#72) Huma válasza Wildmage (#70) üzenetére


Huma
addikt

Legalább te megtértél :C

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#73) Skót válasza Huma (#72) üzenetére


Skót
aktív tag

Hát a 2 barátommal csak gurultunk a röhögéstől a hátsó padokban a pap ''levezetésétől''/eszmefuttatásától:C
:C

Legalább te megtértél :C
Ámen:DDD

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#74) Wildmage válasza Skót (#73) üzenetére


Wildmage
senior tag

Önszántadból mentél ebbe a suliba, vagy szülői/továbbtanulási okokból? Puszta kíváncsiság. :F

(#75) Shim


Shim
őstag

legtöbbet gépen játszottam rpg-t (főleg ad&d, nekem ez jött be igazán), aztán fél éve kipróbáltuk haverokkal a pen&paper változatot, nekem nagyon bejött, mondjuk mivel kezdők voltak semmi ismerettel (a dm meg én konyítottunk hozzá) eljutottunk a karakter generálás feléig 6 óra alatt :DDD aztán többet nem jöttünk össze :( na mind1 most szervezem a saját kis csapatom, nem sok sikerrel, a dm meg rajtam kívül van egy ember, bähhhh, nem jó ez így.
addig is maradok a baldurs gatenél :D

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#76) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Miért? Az élet nem az?

Egyébbként:
Fading Suns, Changling, Paranoia, Vampire, Cyberpunk házituning über.
Mágust inábbb ne.

A paranoia x@r nagy iq különbségek estén/kb. 30 pont/ már eléggé macska-egérré válhat...
Az über eset nálunk az volt, mikor valaki a ráeresztett rakétát uzival akarta leszedni. A játékvezető: 3x0! Kigurította! Ágggh!

Utánam a kondenzcsik!

(#77) Huma válasza Shim (#75) üzenetére


Huma
addikt

A feléig :F :F
Hat óra alatt :F :F :F
Ez rekord :C

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#78) Huma válasza Skót (#73) üzenetére


Huma
addikt

Ha olyan vicces volt akkor én is meghallgattam volna. Kár hogy nem volt nálatok diktafon. :))

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#79) Skót válasza Huma (#78) üzenetére


Skót
aktív tag

Hát az elég vicces hogy egy pap egy könyvet az asztalhoz csapva azt ordibálja hogy EZ EGY FOS:DDD:DDD:DD
Amúgy én is sajnálom hogy nem vettük fel:D
Amúgy ennek hatására kidobtuk Jézus értékeit:D:D
Pl faj:zsidó
kaszt:megváltó
erő állóképesség 20 (bírta a keresztet :D)
meg ilyenek!
De most komolyan honnan veszik hogy ez annyira rossz?
Van nem is egy ismerősünk aki már vagy 16-17 éve jácca és még nem vált sátánistává! SŐT jobb keresztény mint mi vagyunk a suliban:D

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#80) Gambit


Gambit
őstag

Én is AD&D-t nyomtam elég sokat. Próbáltam mágust is, de nem jött be. Tényleg szervezhetnénk egy jó kis játékot valamikor. Régen úgy csináltuk, hogy amikor jó idő volt, kiültünk a Margit-szigetre plédekre, vittünk kaját piát, aztán reggeltől sötétedésig nyomtuk. De benne lennék egy egész hétvégés játékban is. Mit szóltok hozzá? :C

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#81) zsiga667 válasza Skót (#79) üzenetére


zsiga667
addikt

Én is egyházi gimibe jártam, tudom miről beszélsz. Egyszer a koleszos nevelő el akarta venni a 10ezer forintos angol Lord of the Rings könyvemet... :(((

(#82) Gambit válasza Skót (#79) üzenetére


Gambit
őstag

Fú, egyszer egy igen bigott ismerősünknek véletlenül elmeséltem, hogy délután szerepjátszani megyek. Na erre hozott egy cikket a szerepjátékok keresztyénellenes, meg sátánista, meg nagyon gonosz voltáról. Jót röhögtünk rajta a haverokkal, és annyit szűrtünk le, hogy megint írogatott valaki valamiről, amiről fogalma sincs, soha nem próbálta, de még csak nem is beszélt olyannal, aki próbálta volna. Tiszta előítélet volt az egész. :(((

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#83) lordjancso


lordjancso
senior tag

Van itt valaki, aki Vampire, vagy inkább Magic: The Gathering kártyázik???
Én most kezdtem mind a kettőt!!! Nagyon faszák! :))

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#84) Shim válasza Huma (#77) üzenetére


Shim
őstag

végigröhögtük az egészet :DDD éps tényleg 6 óra volt :)) képzelem mennyi idő alatt jutottak volna el addig, milyen fegyvert válasszanak :D

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#85) Skót válasza zsiga667 (#81) üzenetére


Skót
aktív tag

Hát igen ez a bestiárium tán 800ft volt tehát nem az értéke volt a lényeg hanem az hogy csuklóból elutasítják azt amit sose próbáltak és nem is tudnak róla igazán semmit, de megláttak egy könyvet amiben van egy szörny és már az a sátán szolgája és ezért az egész sátánista lol
Amúgymeg vagy 2 hétig azon ment a poénkodás hogy papbátyánk már biztos áttanulmányozta a bestiáriuomat és ment az első törvénykönyvért hogy ő is jácchasson:D:DDD

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#86) lordjancso válasza Skót (#85) üzenetére


lordjancso
senior tag

Nálunk a koliban nem szövegelnek a nevelőtanárok...
Már elértük, hogy a szerepjátékkörünk ''hivatalos'' foglalkozás legyen a koleszban, meg minden. Mikor mi játszunk, mindenki lapít... :))
Most egy a pen&paper és a kártya is.
Ma vettem meg az első Magic paklimat... :))

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#87) Skót válasza lordjancso (#86) üzenetére


Skót
aktív tag

Nálunk a koliban nem szövegelnek a nevelőtanárok...
Gondolom nem katolikus iskola ahol az egész tanári kar szentfazekakból áll:U

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#88) lordjancso válasza Skót (#87) üzenetére


lordjancso
senior tag

Nem! Mert a tiéd olyan? Hova jársz?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#89) Skót válasza lordjancso (#88) üzenetére


Skót
aktív tag

Jabizony az én gimim egy katolikus gimnázium:)
A szent imrébe járok és itt az iskolának van saját papja aki az ''előadást'' is tartotta:))
Úgyhogy itt foggal körömmel harcolnak egy olyan dolog ellen amit nem is ismernek:D

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#90) HSNet


HSNet
aktív tag

Volt kérdés, hogy mi az a ''nyomdahuba'': No kérem a ''nyomdahuba'' az a nyomdahiba magyar szó CoV-os (műveletlenek és fiatalok részére: Comodore Világ, annó paper alapú ámítástechnikai havilap volt, utánozhatatlan stílussal) tájszólásban ejtett változata.

Más.
Mókús-t nem azé fikázom, mert trendi, hanem mert nem egy jónak induló party lett elcseszve a miatt, hogy a kedves játékos az Eye of The Beholder kaliberű játékok után (ami egyébbként nagy kedvencem volt, de nem szerepjáték) nekikezdett a Pen & Pappernak, ahol is lehúzott Mákosban 2-3-4 évet, majd a hatalmas ''szerepjátékos'' múltjával bepróbálta az Ars Magica-t, vagy a Nephilim-et (ez volt az aminek nem jutott eszembe a neve), aztán még neki állt feljebb, hogy mi ez a xar.
Amikor Warhammerezni, vagy Cthulhu-zni ültek le ilyenek, akkor nem volt gond, mert általában 10-15 perc alatt eljutottak a csinálj új karaktert pontig a saját hülyeségük miatt, és általában 5-6 próbálkozás után megunták (4 óra karaktergenerálás 10 perc játék:DDD).
Ha meg hentelőset akartunk játszani, arra az ADnD/ShadowRun tökéletesen megfelelt. Ott elfért bármilyen stílusú játékos az asztalnál (sőt örültünk, ha néhány M-es is jött játszani), mert az új emberek, mindig új ötletekkel tették élvezetesebbé az eszetlen ámokfutásokat (megj. az ilyen jellegű játékalakalmakkor nem volt ritka a 2-300 %-os letalitás sem, de ez benne volt a pakliban). Ha akarod kifizetheted a számlát, vagy eladhatod rabszolgának az idegesítőbb partymember-öket, esetleg le is rombolhatod a kocsmát ''véletlenül'', ez mind belefért.
Az igazi gond SZVSZ az, hogy egy idő után az ember hall mindenféle ''intellektuálisabb'', meg ''anti-táp'' játékokról, és azt hiszi, hogy neki azt kell játszania. Könyörgöm, ha valaki azt élvezi, hogy elpusztíthatalan félistenekkel játszik már a kezdetek kezdetétől, akkor játszon nyugodtan M.Á.K.O.S.-t, és csak akkor álljon neki másfajta játéknak, ha tényleg van rá igénye.

A fent emlegetett magyar termékben sajnos a kiváló hangulat és a jó 5letek találkoztak egy olyan mérhetetlen tápolást elősegítő rendszerrel, amit nincs az a mesélő aki kordában tud tartani normális eszközökkel (persze, a megvakulsz, megtámad tíz démon és két sárkány, megharagszikrád valamelyik isten, és tsai kivételével, de szerintem ez nem számít normális megoldásnak, és nem is segít hoszzútávon). Talán ha a világ és a harcrendszer kidolgozásán kívül másra is fordítottak volna figyelmet, akkor nem ez lenne a véleményem.

Na M* téma részemről lezárva (mert nem jut rá eszembe több szinoníma:DDD). Aki szereti játszon vele, de hadd ne kelljen kényelmetlenül éreznem magam csak azért, mert nekem ez a játékstílus nem jön be. Na jó, bejön, de csak 2 évente egyszer, és akkor is inkább SeriousSamet nyomok GOD módban Serious nehézségi szinten. Az sokkal szebb, és a hanghatásai is jobbak:P)

Ufff. Én szóltam (de minek?!).

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#91) HSNet válasza lordjancso (#83) üzenetére


HSNet
aktív tag

Én. MtG, bár mostanában már nem nagyon követem az eseményeket (kb 1-2 éve). Azért a paklim még megvan, és van még benne egy két meglepetés (hiába no, néha néha még leülünk játszani a haverokkal nosztalgiából). Persze nem a mostani lapokból, én inkább azokra gyúrok/gyúrtam, amik nekem voltak klasszikusok valamikor a Revised Edition - Fallen Empires környékén. Ilyen Force of Nature, Wrath of Gods, Chanel, Order, Hymn és társaik. A múltkor néztem, hogy már Type 1-be se nagyon férne be egyik 'classic' paklim se, Type 2-höz meg alig van lapom, és azok is többnyire commonok. Ez van. Nincs időm / másra kell a pénz sajna. De majd talán nyáron/ősszel valami Sealed Deck-en frissítjük a készletet:)

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#92) sanyibacsi válasza HSNet (#90) üzenetére


sanyibacsi
csendes tag

Csak azért kötöszködtem, mert a javítás után maradt benne Huba! (Töhötöm hova lett?) :)

Szóval senki Nagykovácsi és környéke játékra?

(#93) sequator válasza HSNet (#91) üzenetére


sequator
senior tag

az én ''trófeáim'': MAGUS(Zöldkönyv, régi), MAGUS(Alapkönyv, új), Earthdawn

akkor ezek szerint te még nem hallottál/próbáltad az új mágus alapkönyvet

elmondhatom, h vége a tápolásnak:)) pl. 3-4 szintű partit azonos szintű és létszámú ellenség elég csúnyán helyben tud hagyni;]
gondolom mindenki emlékszik, h a régi mágusban a városőrséget simán szét lehettett vági egy első szintű csapatnak, most 5 próbaharcból 5ször a városőrség győzött

Sautia

sequator

(#94) Gambit válasza HSNet (#91) üzenetére


Gambit
őstag

Én is szívesen nyomnék egy sealed deck-et, régen is azt szerettem a legjobban. Nem tudod véletlenü, mikor lesz legközelebb? :)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#95) anaqer válasza HSNet (#90) üzenetére


anaqer
veterán

A mágusos tápolást ( és általában a tápolást ) nem azzal kell megfogni, hogy a szituációt nehezítjük ( pl. bestiárium segedelmével ). A karakter félisteni szintekre fejlődését kell olyan lassúvá és fáradtságossá tenni, amennyire csak lehet. Némi munkával a ''normál'' küldetésekben amúgy vérpistikéket játszó embereket is rá lehet kényszeríteni szerepjátékra úgy, hogy nagy valószínűséggel még élvezni is fogja ( hiszen tudja, hogy nem a puszta TP-ért küzd, hanem valami sokkal konkrétabb előnyért ). Jobban meg is fogja becsülni.

Akarsz egy tápos képzettséget? Jó. Keress mestert, aki tanítványául fogad! Nem ám levonjuk a KP-t aztán hawaii - le kell szépen játszatni a folyamatot. Akarsz egy rúnafegyvert / rúnapáncélt? Jó. Keress egy varázslót aki hajlandó Neked készíteni ( nyílván nem holmi aranyakért vagy valami orkgyakó küldetésért cserébe ). ''Varázsboltokat'' bezáratni, a főellenfelekből kipotyogó ereklyéket beszüntetni, stb. Mérgeket, kicsit is ritkább vagy értékesebb felszerelést, papi szolgáltatásokat kivenni a rutinszinten beszerezhető dolgok közül, és szinte mindent csak PC-NPC / PC-PC interakción keresztül elérhetővé tenni. Mert végső soron erról szól az egész.


( Ha kifejezetten a hentelésre gyúr mindenki, azzal sincs persze baj, de akkor ez legyen előre megbeszélve. )

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#96) lumpi válasza anaqer (#95) üzenetére


lumpi
csendes tag

Hmm eszembe jutott még egy név,
valaki emlékszik még a ''Harc és Varázslat''-ra? :DDD

annó avval kezdtem, de ez már több mint 10 éve lehetett,
emlékszem még 5-ödikes voltam ált. iskolában,
még egy d10-ünk se volt, csináltam papirból egy 10 oldalú hasábféleséget,
és azt gurigattuk d10 helyett :)

aztán mikor megjelent a mágus, kezdtünk neki többet játszani,
meg volt némi Star Wars (d6-os verzió) de az nem jött be..

most ugyan már partim nincs de mégis megvettem az uj M* alapkönyvet,
csak hogy szagoljak némi régi szerepjátékos ájert :)
és jobbára kellemesen csalódtam, sokat tettek a tápolás kiküszöböléséért,
de ebben amúgy Anaqer-el értek egyet, a tápolásról csak a mesélő tehet,
sztem nem érdemes a játékot hibáztatni.
Amúgy nem hiszem hogy van olyan szerepjátékos aki sokat játszott-mesélt és 1/1 betartana minden alapkönyvekben leírt szabályt, az alapok fontosak,
meg a világ, de a többit úgyis minden parti kialakítja a saját izlésének megfelelően.

(#97) HSNet válasza sequator (#93) üzenetére


HSNet
aktív tag

Megmondom őszintén, a második kiadásig még bíztam benne, utána a valamilyen tekercseket még megnéztem, aztán úgy döntöttem, hogy ebbe több pénzt-időt-energiát nem érdemes beleölni.
Meg aztán magyar nyelvű verzió elérhető csak belőle, és tapasztalatból tudom, hogy a magyar verzió mindig gázosabbra sikerül mint az eredeti:)))
Egyébbként amit az első 1-2-3 évben műveltek vele, abból nem hittem volna, hogy teljesen ki tudnának mászni valaha is. Ha mégis így történt, akkor Mea Maxima Culpa, szerzek valahonnan egy friss kiadást, megnézem, és addig nem fogom többet gyalázni. Mondjuk arra kicsi az esély, hogy újra nekikezdjek, mert most van elég más amit ki szeretnék próbálni (D20 Star Wars, DnD, Werewolf, Macho Women with Guns;], Mechwarrior RPG ), és azokra sincs elég időm.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#98) HSNet válasza sanyibacsi (#92) üzenetére


HSNet
aktív tag

Direkt maradt benne. Ez nálam már csak így megy, mexoktm, aztán így maradt. Hasonlóan ahhoz, hogy hétfő délután tipikusan jó hétvégéttel szoktam elköszönni, vagy hogy a szia, hogy vagy (halál semmit mondó kérdésre) a neked is jó étvágyat a default válaszom.:)

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#99) HSNet válasza Gambit (#94) üzenetére


HSNet
aktív tag

Sajna nem, de érdeklődj a Camelotban (vagy talafonon náluk), mert ők szervezik a hivatalos versenyeket. A weboldalukon (www.deltavision.hu) ugyan fenn van a hivatalos versenynaptár, csak az a pici gond van vele, hogy a 2004-es év csak februárig van kitöltve:DDD Hát igen. A weboldal frissítése nem tartozik az erősségeik közé...

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#100) HSNet válasza anaqer (#95) üzenetére


HSNet
aktív tag

Mi speciel az ADnD-t is (elég gyakran) OldScool módban nyomtuk, azaz még a szintlépés sem automatice ment (csücs le szépen elemezni a dolgokat / keress valakit, aki profibb és tanít), de vérpistike játékosnál ilyenkor jött a ''Dehát a szabálykönv szerint ez nem így van, és egyébbként is az xy-ban le van írva, hogy amikor szintet lépek akkor kapok egy übertáp lovat / kastélyt, és egy világelpusztító-maxramindentulajdonságot-ereklyét, és ha ezeket nem kapom meg, akkor kapjátok be, mind szemetek vagytok / csak azért csináljátok, hogy engem szivassatok!''. Namost egy ilyen ember mindenki más játékát haza tudja vágni. Az meg személyes megfigyelés, hogy amennyiben kb 5kg/fő angol nyelvű könyvvel jelensz meg játszani, akkor a vérpistikék felbukkanásának a valószinűsége minimálisra csökken;]
Nem azt mondom tehát, hogy a mágust (az általam ismert második kiadásig) nem lehet táptalanul játszani, csak azt, hogy marha nehéz, mert a szabályok pont ellenkező irányba húzzák. Ugyanez volt megfigyelhető az ADnD-nél az xy Handbook-ok és a Players Options, DMs Options körül, de ott legalább mindenhol öles betűkkel kiírták, hogy ez mind opcionális, és csak azokat a részeket vedd át belőle, amikre igazán szükséged van, és tetszenek is. A második kiadásnál újabbakról nem nyilatkozom, mert nem ismerem őket.


( Ha kifejezetten a hentelésre gyúr mindenki, azzal sincs persze baj, de akkor ez legyen előre megbeszélve. )
Ezzel annyira teljesen egyet értek, hogy legszívesebben én mondtam volna:) Annak is van egy érzése, amikor valaki Diablo-t játszik Pen&Paper-ben, csak SZVSZ nem szabad itt leragadni, mert hatalmas élményektől vágja el magát az ember.

[Szerkesztve]

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Szerepjáték
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.