Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Szerepjáték

Hozzászólások

(#201) MichaelSD válasza Dominator (#200) üzenetére


MichaelSD
őstag

Scifiben (és az általános kevencem) a Living Steel szerepjáték. A Blue Planet és a Trinity is még tetszik.
(Quasi-) Jelenkori RPGben a Millenium's End a kedvenc.
Fantasyben, a Flashing Blades a nagy a kedvenc. A Thirty is bejött nekem.
Az általános rendszerekben a CORPS a kedvencem.

Mokus és d20 nekem nagyon nem jött be, se mint rendszer, se mint világok.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#202) Bencom


Bencom
senior tag

a M.A.G.U.S. fanoknak van egy jó hírem;]
Bővebben: link van nekije külön topicja

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#203) Nimrod


Nimrod
addikt

Levelezős formában van valamerre? :F

(#204) Dominator


Dominator
aktív tag

Shadowrun, de már egy ideje nem játszottam. Elöntöttek a szép emlékek, amikor takarítás közben megtaláltam az egykoti karakterlapjaimat. Ó, azok a vadászatok :)
Úgy tudom, hamarosan jön a negyedik kiadás :)
Az utóbbi fél évben kártyajáték, nevezetesen Magic The Gathering.

[Szerkesztve]

(#205) MyKonzerv


MyKonzerv
senior tag

Ars Magicázik valaki?
remélem nem volt még kitárgyalva

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#206) MichaelSD válasza MyKonzerv (#205) üzenetére


MichaelSD
őstag

Shadowrun 4. kiadása kijött már és az www.rpg.hu-n van egy ismertető róla.

Ars Magica-t régen játszottunk. AZ 5. kiadás nagyon jó lett (kevesebb szabály, több hangulat).

Mi Fading Suns-t játszunk éppen. (ttp://www.holistic-design.com/)

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#207) Notes válasza HSNet (#25) üzenetére


Notes
senior tag

''összeraktunk egy olyan partit, ami ellene (1. szintüként) hagyományos halandónak halvány esélye sem volt''

Hol itt a baj? Az első szintű kalandozó nem azt jelenti, hogy valaki gondol egyet és a péklapátot láncos buzogányra cseréli. Egy első szintű kalandozó messze képzettebb a harcban, mágiában stb. mint egy átlag ynevi lakos. Iskolát végzett, akár többet is, ha harcos akkor edzette a testét, évekik gyakorolta a fegyverek használatát stb. Teljesen normális, hogy egy első szintű party csuklóból lenyomja egy átlag ynevi kocsma teljes törzsközönségét. De 3-4 komolyabb NJK már könnyen okozhat gondokat.

Romanes eunt domus!

(#208) warmaster válasza MyKonzerv (#205) üzenetére


warmaster
aktív tag

Én régebben Ars Magica-ztam az egyetem alatt.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#209) Kain


Kain
senior tag

Én is toltam iylesmit még anno,főleg Armageddon,M.a.g.u.s.,és középföldét.De már vagy 4 éve nem foglalkoztam iylesmivel :(

(#210) Nyűnyüke


Nyűnyüke
csendes tag

M.A.G.U.S,Vampire ezekkel ''papíron'' ,Diabló 1-2,Enclave,Fable,Sacred ezeket pedig gépen vittem.Miért hagytad abba Kain? Bele untál?-Kétlem. Vagy felnőttél? :)


[Szerkesztve]

Életünk hosszát nem a lélezetvételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok amikor eláll a lélegzetünk.

(#211) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok ph!-s szerepjátékosok!

Kinek lenne kedve bp-n szerepjátékozni? Mágus kivételével minden szóbajöhet!
Ha valakit érdekel a téma keressem a fórumban vagy priviben! :))

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#212) föccer válasza animatrix11 (#211) üzenetére


föccer
nagyúr

Eh, de régi szép idők...


nem mondom, de rég is volt hogy mondjunk egy jó kis horror cyberpunkot-<a mesélő egy kicsit call of cthulhu-sra vette a figurát, és a végéna dzsungelben még a bagjot is lelöttük a fárol :D>

[Szerkesztve]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#213) animatrix11 válasza föccer (#212) üzenetére


animatrix11
őstag

igen régebben rendszeresen játszottunk, de 1-2 éve nagyon leapadt és hiányzik de a csapat mindig gond volt a népek jöttek mentek, házasodtak, elköltöztek és mindig oda jutottonk hogy nincs elég ember, de szeretnék már valamit...
amiket szoktunk: főleg shadowrun, néha dnd, mutans and masterminds, star wars stb,

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#214) animatrix11


animatrix11
őstag

azért azt reméletem több a ph!-n a szerepjátékos :O

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#215) macilaci78 válasza animatrix11 (#214) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ne pityeredj el! Van a Ph!-n szerepjátékos, csak nem Pesten. ;]

MAGUS rulez! Amúgy Neked mi a kifogásod ellene?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#216) animatrix11 válasza macilaci78 (#215) üzenetére


animatrix11
őstag

mágus? nem birom tulajdonképpen dnd koppintás csak a világ más, egyszerüen nem jön be

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#217) Qru


Qru
MODERÁTOR

Mennyit érhet kb egy elsőkiadású (még kemény fedeles) M.A.G.U.S alapkönyv? Kicsit kijárnak a lapjai igaz (rongyosra lett olvasva/használva)... Vagy már csak eszmei értéke van :F

Meg van még egy magyar D&D 3rd edition szabálykönyv, az zsír új, kétszer ha ki volt nyitva. Az kb mennyit érhet? (lehet eladnám)

#nincsbennetarcsi

(#218) föccer válasza macilaci78 (#215) üzenetére


föccer
nagyúr

Amikor Én utoljára játszottam vele, akkor elovetettük azinte ez összes második törvénykönyv utáni szabályt. Valahogy túl 'tápolos'' szaga volt az egésznek, és inkább csak arra mente rá a jéték, hogy kockacsörgény, oszt leírtunk mindenkit a vérbe. Nem volt semmi szerepjáték 'feeling'-je.

Nagyon sokáig <1,5-2 évig> 3asban játszotunk: haver, tesóm meg én. Tesóm mesélt, én egy testvérgyilkos szökött bajvívóval, haver meg egy Khal-lovaggal. Érdekes 'csapat' voltunk, de hatalmasakat játszottunk. Sokszor nem is volt szükség a kockákra, mert csak mese volt. Úgy ahogy a ngykönyve meg votl írva :) Persz voltak olyan napok is, amikor a logag megfejelte a varázslót, és csogálkozott, hogy meghalt..... ;]


Szeintem ha a szorosan vesszük a szabályokat <éa itt minden szerepjátékra értem>, akkor nem lehet igazán kiálvezni a játékot. Erre írták a Vampire-The masquarade játék szerői, hogy ha a történet és a szabályok ellentétet okoznak, akkor automatikusan a történet győz...


üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#219) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Természetesen d10 Mágus v1.0-ról beszélek, nem az újról. ;P

Azért azt tegyük hozzá, hogy nagyon sok elmebeteget odaengedtek egy-egy szabálykönyvhöz a szerkesztőségbe. ;]

Nézzük meg az új irányvonalat! Após, anyós, mint kidolgozott kaszt. :o :F

A tápolásról meg annyit, hogy van egy wier 12. szintű nekromantám, ami végigjárta a 12 szintet. Új banda, 12. szintű party, mehetek-e, persze, aszongya a KM. Én meg nem voltam rest és kb 90%-ban én vittem a party-t. De hozzáteszem, egy összeszokott 3 fős banda: 2db 3. szintű boszmester és egy akár első szintű harcos leverhati akármikor, meg lehet szívatni szimpatikus mágiával, térmágiával, stb...

A másik dolog pl a képzettségek: attól, hogy oda van írva, hogy x. szinten jár, nem azt jelenti, hogy megkapja. Vissza kell térnie a kalandozónak a mesteréhez, rá kell szánni pénzt, időt. Ha olyan képzettséget választ, amit nem kapna meg, akkor találnia kell valakit, aki megtanítja rá, és nem biztos, hogy ''Te figyu, a ramiera mesteri forgatását elsajátíthatnám tőled...'' mondat nyerő lenne... Szóval nagyon szépen vissza lehet fogni a játékosok fantáziáját...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#220) animatrix11


animatrix11
őstag

egyéb elvontabb szerepjátékokkal ki játszik?
pl: mutans and mastermind (szüperhősös),
vagy shadowrunt valaki?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#221) föccer válasza animatrix11 (#220) üzenetére


föccer
nagyúr

Én nyomtam shadowrunt eléggé sokat. A legelvonatabb rpg amit játszottam az a MERP <nem, jó ez nem elvont, csak kevésbbé ismert>, Call of Cthulhu, Vampier the Masquarade.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#222) Qru válasza animatrix11 (#220) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vampire meg Shadowrun nálam is befigyelt anno. Sajnos nincs kivel játszak, meg időm sem engedi. :((

#nincsbennetarcsi

(#223) trassher


trassher
addikt

tavaly nyáron rengetet mágisoztunk de mivel a KM 50 KM-rel :D távolabb tanul ezért nincs idő meg lehetőség. neten us nyomtam de annak semmi fílingje úgyhogy talán idén nyáron újra. addig meg marad a PH! fórum meg a lan partyk

Redmi Note 7

(#224) animatrix11 válasza Qru (#222) üzenetére


animatrix11
őstag

nálunk is hasonló a helyzet nekem lenne rá időm hétvégen egy nap de mindenki huzza a száját :(((

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#225) animatrix11 válasza föccer (#221) üzenetére


animatrix11
őstag

MERP?

az meg mi a szösz? :F

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#226) Qru válasza animatrix11 (#224) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

rpg.hu-n most van fent egy nagyon jó modul, igaz csak picit olvastam bele, hátha egyszer még lesz időm játszani. Egyenlőre Oblivionnal vígasztalódom, de élőben persze sokkal jobb rpg-zni.

(még középsuliban teázóban nyomtuk a Vampire-t, sajátos szuper hangulata volt az fix! bár MAGUS meg Shadowrun jobban bejött, D&D-ről nem is beszélve... :) )

#nincsbennetarcsi

(#227) föccer válasza animatrix11 (#225) üzenetére


föccer
nagyúr

by legjobb barát: [link] ;]

Ha valaki elégg fan, akkor....

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#228) animatrix11 válasza föccer (#227) üzenetére


animatrix11
őstag

azért akkor fan nem vok ;]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#229) animatrix11


animatrix11
őstag

valaki a jelenlévők közül volt bármilyen szerepjáték versenyen? :U

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#230) macilaci78 válasza animatrix11 (#229) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Sajna nem sikerült eddig eljutnom egyre sem, de egyszer már nagyon kipróbálnám... :)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#231) Killberk


Killberk
aktív tag

Egy kis reklám. :)

GLORIA LIVE [link]

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#232) doc válasza animatrix11 (#229) üzenetére


doc
nagyúr

pár éve voltam Veszprémben egy versenyen, nyertem is egy D&D phb-t ;)
szívesen mennék most is, de magust nem játszanék (bár az említett alkalommal is az volt, mondjuk még a Nagy Zöld alapján), a d&d szintén nem tetszik igazán, új rendszert meg nem versenyen kéne kipróbálni :D

(#233) Trak válasza animatrix11 (#229) üzenetére


Trak
addikt

Shadowrun verseny tavaly BP-n. Harmadikok lettünk :)
Vagy másodikak? nem is emlékszem, a játék jobban megmaradt, jó volt a mesélőnk.

Amúgy 10 évig RPG-ztem (Magus (régi rendszer, az új akkor jött ki, amikor már nem nagyon játszottam), AD&D, SRUN stb), de már pár éve nincs rá időm, lehetőségem... fránya munka :W


[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#234) doc


doc
nagyúr

játszik vki kevésbé ismert rendszerekkel (tehát nem magus, dnd, cp, stb)?
anno kacérkodtunk a Timelords-szal, de nem lett belőle semmi, most inkább az egyszerű szabályrendszerek érdekelnek (van is saját, bár főleg lapozgatós könyvekhez lett kitalálva, szerepjátékra is remekül használható)

sajna amikor még volt időm játszani, akkor nem nagyon volt választék, kezdtük ugye ad&d-vel, aztán jött a mókus, meg a legvégén a d&d. pedig mindig is szerettem volna kipróbálni pl. a Cthulhu-t :(

(#235) föccer válasza doc (#234) üzenetére


föccer
nagyúr

A Cthulhu nagyon jó játék, csak vigyázni kell vele :) Ha túl jól sikerül a játék, akkor roszat álmodik tőle az ember :)

A teljesség igénye nélkül az általam kipróbált rendszerek, és véleményem róluk:

Magus: ezzel kezdtem, mint gondolom sokan. Vémenyént már írtam.
ShadowRun: Szinte sesem használtunk mágiát, és a hálot. Így nagyon egyszerő, és élvezetes játékot lehetett kreálni. Amolyan üljönk le és játszunk eggyet.
Cyberpunk: Pörgős hentes játék. A mi mesélömkel sosem szabadott elköövetni azt a hibát, hogy bemegyünk oszt lehentelünk mindenkit a pics@ba. Feszültséglevezetésnek tökéletes :)
Codex: Egy kicsit túl lett bonyolítva a mágiarendszer, de ezt leszámitva egy eléggé kiegyensúlyozott rendszer. Profin kidolgozva a képzettséglista, a világ stb. Igazi reneszánsz volt a fantazis szerepjátéknak. Igényes kiadásokkal és írásokkal. Kár hogy nem hódított teret.
MERP : Egy kicsit bonyolult, de nagyon feelinges játék. Főleg, ha valaki jól ismeri a Tolkien világot. Igazi tündérmese. CSak annyit tudok mondani ellene, hogy nagy korlátokat szabhat a játékrendszer. Minden eshetőségre készíteni akartak szabályt és táblázatot, ami az éles szituációk játszását nagyon meghosszabította.
StarWars: Ha nem vesszük komolyan, akkor hatalmas szórakozás lehet belőle. Jó röhögés, miegymás. Szigarúan pánikmentesen kell játszani, és sosem kell ragaszkodni a 'szigorú' szabályokhoz.
Vampire: Az intrika játéka. Nagyon nagy felkészülést igényel mind a játékosoktól, mind a mesélőktől. Csak jól összeszokott csapattagok tudják igazán jól játszani szerintem.

Hirtelen ennyi. Ha jut még eszembe több rendszer, akkor írom őket. Nagyon sok félét kipróbáltam már több kevesebb ideig.

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#236) animatrix11 válasza doc (#232) üzenetére


animatrix11
őstag

én két versenyen voltam régebben dnd-ben 2.ok lettünk 30valahányból, shadowrun versenyen is 2. lettünk de ott 4 csapat közül :))

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#237) animatrix11 válasza föccer (#235) üzenetére


animatrix11
őstag

d20 alapú újjabb gémek?
mn'm [link]: szüperhősös bármit megcsinálhatsz a pókembertől kezdve akár egy jedi-t is, egyik leghangulatosabb játék
ennek nem jut eszembe a neve horror-western: hangultos de nekünk nem igazán jött be, de lehet hogy nem volt elég jó a kaland

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#238) Qru válasza animatrix11 (#237) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem rossz... kipróbálnám ezt a gammát is.

#nincsbennetarcsi

(#239) MichaelSD válasza föccer (#235) üzenetére


MichaelSD
őstag

Néhány rendszer:

Legend of the Five Rings / L5R pseudo japán-ázsia szamurájos. Nagyon hangulatos (szigorúan csak az első kiadást szabad használni). Egyszerű rendszer, apróbb hibákkal
Blue Planet: a hard scifi szerepjáték, nagyon kidolgozott és hangulatos, van magyar fordítás egy részéről. [link] Rendszere neve Synergy, elegáns és egyszerű
Jovian Chroicles: eltekintve a exokat (mecha) egy nagyon hard scifi, ahol az emberiség kolonizálta a naprendszert. Egyszerű és nagyszerű a rendszere (SilCore a neve), enyhén hasonlít a Synergyre
Orkworld: nagyon kidolgozott Ork kultúrában lehet Orkokat (törzset!) játszani. John Wick (L5R) egyik rememűve. Saját, Orkokhoz passzentott rendszere van.
7th Sea: a 3 muskétások és a karib tenger kalózai kis mágiával. Hasonló a rendszere, mint a L5Rnek. Ez is John Wick remekmű. A Rose and Cross kiegészítő kötelező olvasmány!

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#240) doc válasza MichaelSD (#239) üzenetére


doc
nagyúr

akkor én is csatlakozom:

Timelords: rendkívül részletes és realisztikus szabályrendszer, melynek központi témája az időutazás, így a kőbaltától a high-tech fegyverekig mindent képes kezelni. Megadja a lehetőséget arra is, hogy a játékos saját magát készítse el karakterként és azzal játszon! A hátránya az előnye is: mivel a rendszer nagyon részletesen kidolgozott, nemárt ha a szabálykönyv nagy része az ember fejében van, és a maradékról is tudja hogy hol kell keresni, ellenkező esetben a gördülékenység erősen veszélybe kerül.

(#241) MichaelSD válasza doc (#240) üzenetére


MichaelSD
őstag

A CORPSot ismered, az utódja a Timelordsnak. EABA meg a CORPSnak.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#242) doc válasza MichaelSD (#241) üzenetére


doc
nagyúr

CORPS-ból csak az ingyenes zanzásított verzió van meg, esetleg neked van elektronikus formátumban? :U :B
EABA megvan, de még nem mélyedtem bele túlzottan

akkor folytatom :D
Chill: Egyszerű de hangulatos horror-szerepjáték, melyben a S.A.V.E. nevű szervezet ügynökeként küzdhetnek a játékosok a sötétség legkülönbözőbb teremtményei ellen. Sajnos méltatlanul elfeledett játék :(

(#243) MichaelSD válasza doc (#242) üzenetére


MichaelSD
őstag

Mail ment.

EABA kicsit hősiesebb, mint a CORPS. Nem rossz, de nekem kicsit komplikált.
Chill kicsit poros, de nekem is egy régi kedvenc.

Ars Magica: főleg az 5. kiadás. Kicsit sok a szabály, de jó a hangulat és nagyon jó történet ötletekhez ad tippet. Nagyon jó csapatokat lehet csinálni.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#244) doc válasza MichaelSD (#243) üzenetére


doc
nagyúr

mail jött :R

nem is rossz ötlet ez a szerepjáték-ismertetés. az egyik régi Rúnában volt ilyen, bár ott tényleg csak egy-egy mondatban. majd még körülnézek itthon, van még pár cuccom, pl. Harc és Varázslat (50Ft/db volt :DD)

(#245) MichaelSD válasza doc (#244) üzenetére


MichaelSD
őstag

Over the Edge: egy modern (mai) mediterán város Twin Peaks stílusban, ahol minden titokzatos. Nagyon kevés szabály, de nagyon sok stílus.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#246) Chandler


Chandler
senior tag

hali

elkezdett érdekelni a téma :)
hogy működik ez? vannak ilyen klubbok vagy ilyesmi? ahol hetente összelehet ülni meg ilyesmi? és átkell magam bújni egy 1000000 oldalas könyvön hogy értsem a játékot? vagy hogy megy ez?

(#247) MichaelSD válasza Chandler (#246) üzenetére


MichaelSD
őstag

Hát vannak klubbok (a www.rpg.hu-n érdemes körbe nézni), de az elején a legegyszerűbb ha valahova elmész megnézni/játszani.

Normális körülmények között nem nagyon kell ismerni a rendszerét a játéknak, persze játékra válogatja. Amivel mi játszunk ott szinte alig van szabály ezért könnyű csatlakozni.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#248) doc válasza Chandler (#246) üzenetére


doc
nagyúr

lehet klubban is, de a ''csapatra találás'' erősen függ attól hogy hol laksz. Pesten meg nagyobb városokban könnyen találhatsz csapatot
egyetemeken pl. mindenhol de a legtöbb középiskolában is vannak szerepjátékosok

a szabály mennyisége meg változó, a saját házi rendszerem pl így néz ki:
1 oldal az alaptulajdonságok leírása és a szakértelmek használata
1 oldal a harc
1 oldal a karakterkészítés és szakértelemlista, pár felszerelési tárgy
a többi (perpill. 2 oldal) igazából a mesélőnek (vagyis nekem) kell

ezzel a három oldallal nálam már lehet játszani :)
sőt, mivel a harc nagyon ritka (nem fantasy setting, leginkább talán Call of Cthulhu vagy Adventure! hangulat) és pl. a párom első meséjéhez is én csináltam egy előre gyártott karaktert, gyakorlatilag az első oldal elég :DD
mondjuk ez nem általános, egy mainstream rendszer általában elég vaskos, de persze ezt nem kell kívülről fújni, meg játék közben könnyen megtanulja az ember a szabályokat

(#249) MichaelSD válasza doc (#248) üzenetére


MichaelSD
őstag

doc, mi a vélemény a CORPSról?

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#250) doc válasza MichaelSD (#249) üzenetére


doc
nagyúr

nagyon komoly cuccos, a timelordsnál némileg egyszerűbb, de még mindig meglehetősen aprólékos rendszer. a szabálykönyvet olvasva látszik hogy minden kis apróságra van nagyon reális szabály, de játék közben sajna elég sokat kéne lapozgatni a szabálykönyvet (persze a fontosabb dolgokat hamar megtanulja az ember)
ami még zavar, hogy helyenként eléggé össze-vissza vannak dolgok (pl. leír egy csomó skill-check módosítót, aztán egy oldallal később meg hogy mi is az a skill-check...)
röviden: nagyon profi, részletesen kidolgozott rendszer, de profi party/gm nélkül esélytelen

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Szerepjáték
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.