Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Szerepjáték

Hozzászólások

(#1) Huma


Huma
addikt

Sziasztok!
Szokott itt valaki szerepjátékozni? Ha igen mit?
Én legtöbbször mágusozni szoktam.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#2) Drizzt válasza Huma (#1) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Játszottam MÁGUST vagy kétszer. Ennyi a szerepjátékos előéletem... :)

I am having fun staying poor.

(#3) Huma válasza Drizzt (#2) üzenetére


Huma
addikt

Na ez már valami.
Immáron két prohardveres is játszott már szerepjátékkal.
További jelentkező?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#4) Ekváádor válasza Huma (#3) üzenetére


Ekváádor
őstag

RunEscape

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#5) Sidaries válasza Huma (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

Én szoktam. Régebben sokat, mostanában sajnos kevesebbet. Most, hogy kijött az új mágus mindenképpen leteszteljük.
Játszottam már ADND-t (ez már régen volt), sok Armageddont (sok hibája van, de nekem bejött), Vampire-t (Ez is jó, csak jó mesélő kell hozzá) és soksoksok Mágust. Nekem ez jött be leginkább. Kiváncsi vagyok a többi emberre is. Remélem lesznek más szerepjátékosok is.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#6) Sidaries válasza Huma (#3) üzenetére


Sidaries
őstag

Három! :DDD

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#7) Ekváádor


Ekváádor
őstag

Szoktam Dungeon Siegezni!(Ha ez szerepjátéknak számít)
Négy!:DDD

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#8) Mazka05


Mazka05
őstag

RPG Dungeon Siege Legend OF Aranna !! Bővebben: link

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#9) Skót


Skót
aktív tag

Mi mágusoztunk a haverokkal vagy 2 nyáron át orrba szájba:))
Aztán jött a suliban a nehezebb évfolyam és nem lett túl sok időnk ilyesmire
Most is szervezünk egy találkát vagy fél éve de eddig nem nagyon alkart összejönni:(
Na majd nyáron:D

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#10) Mazka05 válasza Skót (#9) üzenetére


Mazka05
őstag

Ez mien játék : Mágus??? Nem ismerem :(

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#11) Vikthor válasza Huma (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Mágus annyira nem jön be nekem, inkább AD&D, Középfölde.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12) Wildmage


Wildmage
senior tag

Részemről játszottam már DnD-t, Adnd-t, Magus-t, Vampire-t, Shadowrunt. Ezen kívül kártyajátéknak jó volt a Guardians. Az utóbbi két hónapot leszámítva hetente játszottunk valamit a haverjaimmal, csak most se hely, se idő nincs rá sajnos :(

(#13) anaqer


anaqer
veterán

Call of Cthulhu? Valaki? :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#14) Mazka05


Mazka05
őstag

Gothic 2 még egész türhetö! csak bonyolult!! :)

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#15) Wildmage válasza anaqer (#13) üzenetére


Wildmage
senior tag

Tervben már volt, mesélő is megvolt, de még nem került rá sor. :(

(#16) Keitaro válasza Mazka05 (#14) üzenetére


Keitaro
addikt

Itt nem számítógépes szerepjátékok vannak, azért nem csengenek neked ismerősen :)
Én egyébként Magusoztam kicsit, aztán majdnem nekiugrottam Vampire-nek és ShadowRunnak, de nem lett belőle semmi :)

(#17) Skót válasza Mazka05 (#10) üzenetére


Skót
aktív tag

Ez nem gépes játék :) hanem úgy néz ki a dolog hogy van egy ember akit kineveznek mesélőnek és az elmond egy olyan történetet amibe a játékosok beleilleszthetik a karaktereiket és a történetnek megfelelően fognak reagálni a cselekményekre.
Tehát nem a képernyőn látod az eseményeket hanem a mesélő írja le!:)
Egy időben még azt is eljácottuk hogy gyártottunk kardokat, íjakat nyilakat, pajzsokat és egyébb fegyvereket és azzal csépeltük egymást a környező házak között rohangálva és küldetéseket tejjesítve :DD
A kedvencem egy kétkezes csatabárd volt:DD
Nem is nézhettek hülyének ÁÁÁ dehogy:DDD
De nagyon jó volt csak mostanság még arra sincs időnk hogy összeüljünk és csak simán ülve jáccunk egyet:(

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#18) HSNet válasza anaqer (#13) üzenetére


HSNet
aktív tag

Jaja, megvolt:)
Csak nagyon kell hozzá hangulat meg jó mesélő is.
Egyébként mostanában már nincs sajna időm rá, de régebben volt mindan ami szép és jó, csak a teljesség igénye nélkül, szigorúan azok a játékok, amikkel 3-nál több alkalommal játszottam, és egyáltalán eszembe jut a címe:)

ADnD 2 ed. (FR, GH, DS, DL, PS, SJ, meg csak úgy saját világban is)
ADnD Players options (2,5 ed.) mint fennt kiv SJ, DS, PS
MERP
MAGUS 1 ed.
Warhammer RPG
Shadowrun
Mage
Vampire (crossplayben is)
Ars Magica
Call of Cthulhu
Star Wars RPG (a régi nem a D20 system)
Meg még valami magyar Cyber jellegű, amiben Auslanderek voltak, és igazándiból annyira nem jött be, hogy nem is emlékszem a címére
És volt valami avataros játék is amit nagyon szerettem, csak most nem ugrik be a neve, de valami észbontóan jó volt.

Kártyából MtG, Guardians

Meg annó TF, ha ez mond még valakinek valamit ,semleges jellemű, druida árnymanóval nyomultam, és a Mesterek Bandája KT-be tartoztam:)

Más most nem jut eszembe, pedig biztos kifelejtettem még párat...

[Szerkesztve]
Nyomdahubák javítva (remélem).



[Szerkesztve]

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#19) anaqer válasza HSNet (#18) üzenetére


anaqer
veterán

Ó, a jó öreg MERP... :D Az volt az első szabálykönyvünk... mennyit röhögtünk később a táblázatokon... ( láthatatlan teknős megvan? ) :))

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#20) Huma


Huma
addikt

Én is rengeteg féle szerepjátékkal játszottam. Szerintem a legjobb rendszere a mágusnak van, de az AD&D-s világok jobban tetszenek. Leginkább varázstudóval szoktam lenni de a mágusban van vele egy kis gondom Pl: Bmester túl gonosz, a tűzvarázsló szerafista, a varázsló könyvmoly stb.
Sajnos mostanában elég nehéz összehozni egy partit.
Az új mágus eléggé ígéretesnek látszik.
Amúgy fura milyen kevesen játszottak már szerepjátékkal. Mindenki csak hallott róla de senki sem játszott vele.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#21) Huma válasza HSNet (#18) üzenetére


Huma
addikt

Én is játszottam a TF-el. Semleges alakváltóval voltam. Utánna meg az ősök városával nyomultam.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22) Wildmage


Wildmage
senior tag

Szerintem a Vampire, meg a Dnd a legjobb azok közül, amiket ismerek. Hatalmas a hangulatuk és nincsenek el*aszva a szabályok, nemúgy, mint a Magusban. Falnak megyek, amikor a haverom azzal fáraszt, hogy 40szer támad a kardművésze, meg attól is amikor tökönlövök egy óriást az elf sereneyammal, mire belehal........

(#23) HSNet válasza anaqer (#19) üzenetére


HSNet
aktív tag

MERP jó volt:DDD
Nekem volt szerencsém előtte a RoleMaster-hez (a MERP a RoleMaster erősen butított verziója). Na ahhoz képest a MERP szabálykönyvet imádtam, hiszen kevés és jól érthető szabály volt benne (RoleMaster-ben 2 teljes 600 oldal körüli, A4-es könyv szólt pusztán az általános szabályokról), alig volt benne táblázat (RoleMaster 3 könyv....), és szinte egyálalán nem volt benne hiba (RoleMaster: volt hogy a xy táblázat a z kötet 123. oldalán mondatból csak az nem stimmelt, hogy az adott táblázat nem abban a kötetben, nem azon az oldalon vot, és egyébbként a részletezett szabállyal sem volt köszönöviszonyban:D).
Szóval MERP-et nem kiröhögni;]

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#24) bdav válasza anaqer (#19) üzenetére


bdav
őstag

MERP az egyetlen amit próbáltam haverokkal. de két alkalom után (amikor már kezdegettük ismerni a szabályokat) abbahagytuk.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#25) HSNet válasza Huma (#20) üzenetére


HSNet
aktív tag

Hacsak nem csináltak valami radikálisat a Csanádék (nem hiszem), akkor a M.Á.K.O.S. rendszerét jónak az életben nem nevezném. T.Á.P.O.S.-nak igen. De az sajna nem egyenlő a jóval. Engem pl marhára irritált, hogy kb 30 perc komoly felkészülés után összeraktunk egy olyan partit, ami ellene (1. szintüként) hagyományos halandónak halvány esélye sem volt. Mondjuk attól a bandától nem is nagyon vártunk mást:D Ha valaki régebb óta ismeri az ADnD-t akkor talán már hallott a +7-es Vorpal Holy Avenger buzogányról, és arról, hogy merre lehetett vele találkozni rendszeresen;]
Ha igazán jó rendszert kéne keresnem, akkor talán a Warhammer RPG-t tudnám említeni iszonyatosan kiegyensúlyozott anti táp rendszer, amiben vért izzadsz mire lesz egy erősebbnek mondható karaktered, viszont nem bonyolít annyira, hogy megund a játékot közben.
A ''frisebb'' rendszerek közül a WhiteWolf Storyteller-je jött be nagyon (full szabadság, csak annyi szabály van amennyit akarsz), illetve talán tetszik a D20-is, de még nem vagyok benne biztos (meg hát a szanaszéllyel toldozott-foltozott ADnD mutánsunk, de az csak azért, mert túl sok munkánk fekszik benne:DDD)

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#26) Wildmage válasza HSNet (#25) üzenetére


Wildmage
senior tag

A GURPS is egy ilyen full szabad rendszer. Amint leteszem a nyelvvizsgám, meg végzek ezzel a félévvel a haverommal nekiállunk a Magus-ba beépíteni a Gurps szabályrendszert. Így lesz egy tök jól kidolgozott világunk egy rendes szabályrendszerrel.

(#27) HSNet válasza Wildmage (#22) üzenetére


HSNet
aktív tag

Na pont ezt nem szerettem én sem a M*-ban, de azért poénra is lehetett venni, nálunk pl volt a csapatban egy féllábú, ragyás arcú bárd, egekbe tornászot CÉ-vel (tudod, amikor 300 méterről széllel szemben szemen lövi a rigót, és csak 01-gyel nem találná el, de akkor meg szerencse amulet), aki irtózott a vértől, és jó eséllyel beájult, ha csak egy cseppet is látott belőle (ha nem ájult el akkor meg pánikban menekült). Ja és a többi karakter is hasonó kaliberű volt. Na ilyen partival élmény volt a M*, szinte mintha Korongvilágon játszottunk volna:)

Viszont erről beugrott még egy alap játék. Paranoia:) Na ez sem volt egyszerű.

[Szerkesztve]

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#28) HSNet válasza Wildmage (#26) üzenetére


HSNet
aktív tag

Hajrá! GURPS-ról nagyon sok jót hallotam, Ynev meg tényleg igen szépen ki van dolgozva. Ha nem szálltak volna el a rendszerrel, akkor nagyon-nagy kedvencem lehetett volna:(((
Mindenesetre szép meló lesz.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#29) Huma válasza HSNet (#25) üzenetére


Huma
addikt

A tápolást nem szabad megengedni ennyi az egész. Ha valami túl tápos azt le kell gyengíteni nem szabad megengedni stb. Ha egy csapat túl erős a kalandmester egyszerűen erősebb ellenfeleket csinál, vagy valamilyen balszerencse éri a csapatot, etc. De amúgy úgy látom az új mágusban javítottak a kasztokon, csökkentették a tápolást, bár ez még csak az első benyomás még nem rágtam át magam rajta.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#30) Wildmage válasza Huma (#29) üzenetére


Wildmage
senior tag

A szabályok a gyökereikben vannak elb*va, így gyakorlatilag mindent le kéne tiltani, ami poén. Ha a kalandmester meg nem akar valamit megengedni, akkor meg méteres vécépapír telne meg ezekkel a dolgokkal.... :(((

(#31) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Hú, én nagyon szeretnék szerepjátékozni! Nem játszottam még, mindig csak akartam. Vettem pár rendszerhez könyveket és olvasgattam, nagyon tetszik:)) Nem akar valaki bevezetni a szerepjáték rejtelmeibe?:)) Fantasyt szeretnék, a sci-fi-k hidegen hagynak. A Cthulhu viszont elég szimpatikus!

hey-ho-let's-go

(#32) HSNet válasza Huma (#29) üzenetére


HSNet
aktív tag

Igen, sikerült nekünk is olyan vágott változatot csinálni belőle, amiben nem lehetett tápolni. Annyi volt vele a baj mindössze, hogy játszhattál tolvajt, vagy tűzmágust, és ezt a kettőt is csak bizonyos megkötésekkel... No de mindegy, volt (van, lesz) ezer más, sokkal jobb rendszer a világon.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#33) Huma válasza -=V3rthil=- (#31) üzenetére


Huma
addikt

Én is a fantasyt szeretem. A Cthulhu nekem túl dark.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34) Wildmage válasza HSNet (#27) üzenetére


Wildmage
senior tag

Egyszer játszottunk mi is egy funplayt,mert nem volt ideje a mesélőnek megírni a mesét. Poénos volt :) Azzal indult a dolog, hogy egy futóversenyen teremtünk hirtelen, ahol egy ork gyerek a haverom lábát elkapta, mire az első fának repült a gyerek. Erre az anyja elkezdett minket kergetni a mágikus(! :) ) sodrófájával.... Utána volt még minden, amit el tudsz képzelni, vonatoztunk, sörétessel lövöldözte az indiánokat a vonatról a 20-as erejű barbárom :D, a haverom nem segített rőzsét cipelni egy öreglánynak mire az megátkozta stb. A legjobb az volt, amikor egy erdőben találkoztunk Robin Hooddal, meg Little Johnnal. A két srác belémkötött, mire elővettem a 2kezes pallost és 00-át dobtam, mire Robin kettévált és a haverja meg elfutott :)))

(#35) anaqer válasza HSNet (#25) üzenetére


anaqer
veterán

Ehh, minden rendszer csak annyira tápbarát amennyire a KM / DM / Keeper / etc. engedi, ez a mókusgyalázás meg már akkor is idejétmúlt divat volt amikor még játszották az emberek.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#36) Huma válasza HSNet (#32) üzenetére


Huma
addikt

Azért egy kicsit eltúlzod. Nem hiszem hogy pl. a harcos olyan túl tápos lenne a mágusban. Azt viszont elismerem hogy vannak jobban kiegyensúlyozott rendszerek. Amúgy egy tolvajon mit lehet még gyengíteni?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#37) Wildmage válasza Huma (#33) üzenetére


Wildmage
senior tag

Állítólag beszívva jó játszani Cthulhu-t. :)

(#38) Huma válasza anaqer (#35) üzenetére


Huma
addikt

Egyetértek!

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#39) Huma válasza Wildmage (#37) üzenetére


Huma
addikt

Lehet, ezt még nem próbáltam ki. De valószínűleg nem is fogom.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#40) Wildmage válasza Huma (#36) üzenetére


Wildmage
senior tag

A Magusban az eredeti szabályokkal sima kardos-ütős harcos indítani értelmetlen, de ha íjász a gyerek, akkor az meg már overtáp.(én már csak tudom van vagy 2 elf íjászom :) )

(#41) Huma válasza Wildmage (#40) üzenetére


Huma
addikt

Nekem is volt.
Aztán jöttek a fejvadászok...
láthatatlanul...
hátulról...
:O :O

[Szerkesztve]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42) Wildmage válasza Huma (#41) üzenetére


Wildmage
senior tag

Én ezért vagyok sereneya az egyikkel :) Sirenar védelmezői és gyakorlatilag bosszúállóként funkcionálnak a határokon túl. Az egyik ilyenért már van egy kérésem a Shadoni királytól, vagy mittomén ki az über ott :) Neki is útba volt a faszi :D
Amúgy meg már én is szívtam meg egy egész barbárhordával. Voltunk cca 5-6-an, mire én voltam az őr a fa tetején. Látom, hogy jönnek, mire kilövök belőlük vagy 4-et,de odaértek és 1,5 kör alatt kivágtak egy 1,5 méteres törzzsel rendelkező fát alólam egykezes csatabárddal... egy kicsit voltam ideges a mesélőre, hogy ez lehetetlen.... Azért megoldottam a dolgot : futás be az erdőbe jó kis bújócska és fejbekaptam mind a kettőt. Utána kiírtottunk egy egész ork falut a barbárokkal. Akkor 2 nyomi sámánt löttem telibe :D

(#43) kretenallat válasza anaqer (#13) üzenetére


kretenallat
senior tag

pl én. es szeretem is :D

a magus tapolossaga szvsz a meselotol is fugg. meg az ellenfelektol :D
a kalandmestertol a kedvenc mondatom: ezek nem lennenek taposak, pont olyan erosek lennenek mint te [ha lenne fegyvered, nem lennel bekabitva, nem lenne 3x tulero, nem lennel vak, stb stb stb (nagyon hosszu asor, eleget jatszottunk)]


vampire, werewolf, mage, magus, cp, sr, cthulu
meg meg egy parat elolvastam potyara h aztan soha ne jatsszak veluk, vagy 4et

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#44) ArchElf


ArchElf
addikt

Nekem is megvolt pár játék.
Magus: Több KMmel is játszottam, és tényleg sok múlik azon milyen a mesélő. Ha ő nem tápol, akkor a csapat sem tápos. Amúgy hiába tápos a csapat, ha ''gondolkodtató'' a kaland...
SW (régi): Egyszer játszottam, utána inkább meséltem :)
Shadowrun: Néhány alkalommal...
CoT: kétszer... nem fogott meg nagyon, szerintem nem volt rá idő
Codex: ezzel elkezdtünk játszani, majd folymatosan módosítotottunk a szabályokon... A szabályokból mostanra szinte semmi maradt, már egy teljesen új játék lett.:) Igaz nem játszottam már egy fél éve... (kicsit sajnálom is)
Kártyák:
M*: volt egy nagyobb paklim vagy fél évi, játszottunk is néha, de eladtam
TF: kölcsönpakli volt nálam, ez is kb fél évig, jobban tetszett mint a M*

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#45) sanyibacsi


sanyibacsi
csendes tag

14-25 éves korom között rengeteget játszottam asztalnál, szinte minden hétvégén. D&D first edition, Unearthead Aracana, stb. kiegészítőkkel, AD&D főleg. Kipróbáltunk sok mást is (pl. Star Wars, Buck Rogers, Vampire/Werewolf), de valahogy a medieval setting a csapatunknak sokkal jobban tetszett. Forgotten Realms, Dragonlance nagyon tetszett, az agyontáp Darksun már nem annyira.
Amúgy vannak itt elvetemült emberek, akik szívesen játszanának Nagykovácsiban vagy környékén (pl. Hűvösvölgy, Hidegkút) egy-két hetente?

(#46) atee07


atee07
tag

Én anno mágusoztam egy jó darabig,aszem harcművésszel voltam.Emlékszem,hogy egy csomó könyvünk volt hozzá és
így a mesélőnek is könnyebb volt összeállítani minden hétvégére egy komplett küldetést.
Szerintem jobb,mintha gépen játszanék,mert itt több mindent is meg lehet tenni.olyat,amit
egy pc-s játékban nem.Bár igaz,hogy itt is a fantáziádtól meg a vizuálizáló képességedtől
függ a dolog,Szerencsére ez nekem elég jó,mindig láttam magam elő az éppen aktuális helyszínt.
Az abban van valami,hogy a mesélő személyétől sokminden függ,hála istennek nálióunk elég jó
volt.

''Egyszer annyira depressziós voltam,hogy le akartam ugrani a tizedikről.Hívtak egy papot,aki ennyit mondott:Elkészülni... Vigyázz...'' - Woody Allen

(#47) sanyibacsi válasza HSNet (#18) üzenetére


sanyibacsi
csendes tag

és mi az a nyomdahuba?

(#48) warmaster


warmaster
aktív tag

Hát én is egyemista koromban jó sokat jáccottam, de most nincs meg a csapat, mert mindenki szétszéledt.
Amit JÁtszottam:
AD&D 2nd később (Players options)
Ars Magica
Nephilim
Call of Chtulhu
Pendragon
Mage: The Ascercion(nem tudom hogy kell leírni), mert csap egy kicsit.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#49) Cefa válasza Huma (#1) üzenetére


Cefa
senior tag

Én sokat mágusoztam régen amíg volt csapat.
Van sok szabálykönyvem meg a regényeket is olvastamviszont ismerem a vampire-t is picit.

Mindig imádtam szerepjátszani csak kár hogy elment rá az egész nap.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#50) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Én MAGUS-oztam.
Kártyajátékok közül a HKK-t nyomtam.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Szerepjáték
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.