Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46051) Tizedes1 válasza deicide (#46001) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Ne kímélj az adatokkal: vázméret kellene elsősorban, ha 56-58as ffi,akkor lehet, hogy érdekelne, mert kell egy munkábajárós, gyerekcipelős,bevásárlós bringa - is .

(#46052) deicide válasza Tizedes1 (#46051) üzenetére


deicide
veterán

Ha hinni lehet az internetnek, akkor 56-os a váz. Ilyen, mint a képen, csak kék, a váltó, stb típusát csak szombaton tudom megadni, mert Fehérváron van a bringa és oda csak akkor megyek.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#46053) D.Orion válasza deicide (#46052) üzenetére


D.Orion
veterán

Ha nem akarsz méricskélni, akkor odaállítjuk mellé az enyémet és rögtön kiderül, hogy 56os-e. :)

Tizedes1: Öcsémnek kell majd valami cross keró használtan 50K körül. Igazából neki az is bazi jó lenne, ha tudna venni olcsón egy használt vázat és első villa+telót. A többit meg már összevadássza.

(#46054) Mizsala válasza D.Orion (#46039) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Természetesen a bringa útra gondoltam! (mielőtt még jobban kifakadnál :) amúgy sem szeretek autókkal együtt biciklizni)
Mellesleg az most fel van túrva, közlekedni gyakorlatilag nem lehet rajta, így a másik oldalban bringáztam a múltkor is a járdán, szóval ott meg 20km/h ahogy a későbbi hozzászólásokban látom.

Másik kérdés: mobil klímákkal van valakinek tapasztalata? Vagy azokkal a hideg vizet párologtató eszközökkel? Megéri ezeket megvenni? Kezd elviselhetetlen lenni a tetőtéri lakás...

[ Szerkesztve ]

(#46055) MunezXBK válasza Mizsala (#46054) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A mobil klíma hangja még rosszabb.

(#46056) D.Orion válasza Mizsala (#46054) üzenetére


D.Orion
veterán

Én is ott közlekedem sajnos, gyalogosok közt a járdán. Mobil klímával az a legnagyobb baj, hogy amit elől kifúj hidegben azt hátul a hőcserélőjén leadja meleg formájában. :( Mondhatni egyáltalán nem hatékony, többet érsz egy ventilátorral ami legalább keringeti a levegőt. Párásítani melegben rossz ötlet, mert magasabb páratartalom mellett kisebb a kipárolgás. Ergo te kevesebb hőt tudsz leadni a környezetedbe, magyarul még jobban meleged lesz.

(#46057) juliabrilke válasza Mizsala (#46054) üzenetére


juliabrilke
addikt

Folyamatos használat mellett ok lehet. De folyamatosan a benti levegőt küldi kifele, így lekapcsolni nem nagyon lehet. :N

(#46058) Motaba78 válasza D.Orion (#46056) üzenetére


Motaba78
őstag

a hőcserélőnél ki kell vezetni a csővet nekem tökéletes, nekem kiküldi a meleget és nem a szobába, ráadásul panelba használom.

[ Szerkesztve ]

(#46059) mtade


mtade
aktív tag

Ma majdnem legyalultam egy díszb@zit, meg a három fap@náját... Nem volt tiszta a különbség nekik bringaút és járda között... :( Palotai... Legközelebb belerongyolok a tömegbe, és megtanulják, melyik melyik... A bringát meg leperlem anyuciról apuciról.... Grrr. Pedig csengettem is, meg látták is, hogy érkezek, de nem álltak volna arrébb, pedig üres volt a szomszéd sáv... :(((

Járdán már nem járok. Kimegyek az útra, az autósok meg oldják meg. 80%a segít, a maradék 20 tirpák meg bekaph@ssa....

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#46060) juliabrilke válasza mtade (#46059) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ezért is Gyurcsány a hibás. :DDD

(#46061) Komi28 válasza juliabrilke (#46060) üzenetére


Komi28
senior tag

Mongyon le! :DD

(#46062) Mizsala válasza Motaba78 (#46058) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Egy kicsit utána olvasgattam ezeknek a vízpárologtatós cuccoknak, hááát nem sok embernek van jó véleménye róla :DDD
A mobil klíma jó lehet, de ahogy látom abból is 60-70k+ az amit talán megéri megvenni. Neked milyen fajta van? Tetőtéri ablakig elér az a flexibilis cső?

Ja, autórádió és blaupunkt hangszórók még mindíg itt csücsülnek az asztalomon és hajlandó lennék megválni tőlük. Segítsetek, mert kell a pénz hűtésre! :DD

[ Szerkesztve ]

(#46063) D.Orion válasza Motaba78 (#46058) üzenetére


D.Orion
veterán

Mobil klímáról volt szó. A mobil klíma egy álló torony amit bedugsz a 230as fali aljzatba és oda állítod le ahova akarod. Az egy komplett egybeépített rendszer, egy kb 120cm-es torony. :U

[ Szerkesztve ]

(#46064) D.Orion válasza D.Orion (#46063) üzenetére


D.Orion
veterán

Ja most esett le, hogy a flexis csövesről beszéltek. :B

(#46065) juliabrilke válasza D.Orion (#46064) üzenetére


juliabrilke
addikt

Persze!

Van benne minden! G szektoros Vidi bérlet, szotyi tartó és még a buksidat is megvakarja. :DDD

(#46066) mdk01 válasza mtade (#46031) üzenetére


mdk01
addikt

A múltkor kanyarodtam le a Lövöldéről a Huszár u. irányába nagy ívbe és a zebrán lendületből jött egy biciklis és a zebrán akart persze leszállás nélkül átszáguldani én meg hát nem engedtem át mert későn vettem észre és leökrözött. Később már megbántam hogy álltam meg és kaptam le a bicikliről de lehet legközelebb megteszem. Azoknak van a legnagyobb szájuk ilyenkor akik életükbe nem vezettek 1km se és nem tudják mi mindenre kell figyelni még rajtuk kívül is.
Neked milyen bicajod van, csak nehogy összefussunk vmelyik kereszteződésben.:DD

Amúgy én sem szállok le, de nem ökrözök ha vhol meg kell állnom, mert jön vmi.

[ Szerkesztve ]

(#46067) Motaba78 válasza Mizsala (#46062) üzenetére


Motaba78
őstag

nekem valami alaska típusú van hasonló mint ami a képen van a cső nekem ki van vezetve a szobából és azon keresztül távozik a keletkezett hőmennyiség.(kb 3m a cső hossza kihúzott állapotban)
Az aljában van a kondenzvíz tartály amit manapság elég sűrűn kell kiönteni.
Tény, hogy van hangja, de cserébe nem 28-30° fok van szobában.

[ Szerkesztve ]

(#46068) mdk01 válasza Mizsala (#46038) üzenetére


mdk01
addikt

Azok nem biztos hogy mértek.
A múltkor a szembe másik oldalról a targoncás mellöl a bokor mögül fotózták a piros lámpán átmenőket. Itt is azt figyelték sztem, mert a Budairól lefele azért lehet haladni azon a szakaszon és sárgánál inkább a gázra lépni mint a fékre.

(#46069) Komi28 válasza Mizsala (#46062) üzenetére


Komi28
senior tag

Inkább ha lehet akkor ne mobilklímát vegyél hanem normált. Nem mindenkinél és mindenhol lehet egy kb. 10cm cső végét kidugni a szabadba. Tudom, hogy oda tolom ahova akarom, de mindenhol kell neki a kivezetés.
Egyébként meg mindenki olyat vesz amilyet akar és csak hüssöl hüssöl hüssöl ..... :D

(#46070) kovsol


kovsol
titán

én ha klímát akarok akkor bemegyek melózni, 2 kor mikor végeztem esküszöm maradtam volna még inkább túlórázni olyan dög meleg idő volt odakint :(((

May the Force be with you!

(#46071) Pancsermeste válasza mdk01 (#46066) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ó, igen, azt én is imádom, mikor Berényin a Csavar-Akku előtti kis körforgalomban biciklis velem együtt átsuhan a Berényivel párhuzamos zebrán, aztán az erre merőleges zebrán körülnézés nélkül elém vág... gondolom úgy érzi, neki úgy is elsőbbsége van, hiszen a zebrán megy! :W
A másik kedvencem, mikor ráérős gyalogos nyuggerek (nyiszogós guriszatyorral) megállnak beszélgetni a zebra előtt, aztán döntsem el, hogy most csak beszélgetnek, vagy át is akarnak menni. Aztán mikor látom, hogy csak beszélgetnek, mondom akkor indulok... erre lelépnek elém, és mutogatnak, hogy mit képzelek!? :U

-= Pancsermeste® =-

(#46072) bim válasza Pancsermeste (#46071) üzenetére


bim
veterán

Mindkét esetben padlógáz-zene maxxon és merev nyakkal ütemre bólogat napszemcsiben. ;) ;]

(#46073) Pancsermeste válasza bim (#46072) üzenetére


Pancsermeste
őstag

:D
Persze, aztán vakargathatom a szélvédőt, meg a motorháztetőt! ;]

-= Pancsermeste® =-

(#46074) mtade válasza mdk01 (#46066) üzenetére


mtade
aktív tag

Én nem ökrözök, szépen megköszönöm, ha elengednek. Autósoknak is intek, hogy köszi, ettől jobb a kedvem.. :D

Rettenetes, hogy az autósok mennyire nem bírnak mit kezdeni a bringásokkal. A seregélyesin, mikor a korház felé kanyarodok, minden autós meg van lepve, amikor a 2 sor között tekerek előre, ilyenkor hamar megvannak a csakazértisénvagyokazerősebb sofőrök. Propelleresek, négykarikások mellé be se állok, ezek tuti fizikát fognak tanítani: 2t vs 110kg melyik az erősebb. Mondjuk elhatároztam, ha kicentiz nagyon, szemrebbenés nélkül leverem a visszapillantóját, oszt' majd a bácsiknak elmagyarázza, hogy sikerült karnyújtásnyira kerüljön egy relatív védtelen bringáshoz.

Huszár utca felé nem járok, de egy fekete/narancs specialized-et kell keress bézbólsatyis fülhallgatós dagadt brinyóssal... :D

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#46075) Mizsala válasza mdk01 (#46068) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Úgylegyen, bár ha meg a sárgán mentem át, akkor 100k a 30k-s gyorshajtás helyett, szóval nemtudom melyik is lenne a jobb :D No mindegy, már magamban próbálom lezárni a témát, és reménykedni hogy semmi féle csekk nem jön az elkövetkezendő hetekben.

Ha még sokáig kitart ez az idő, akkor lehet bemegyek egy flexicsöves mobilklímára. Normált nem tudok venni, mert nem fúrhatok faraghatok a lakásban, és persze nem is hagynám itt amikor elköltözök :U

[ Szerkesztve ]

(#46076) Komi28 válasza bim (#46072) üzenetére


Komi28
senior tag

Mögötted kettővel bekapcsolja a villogót, szirénát aztán lehet fizetni a kasszánál :DDD
Én meg az akkus bicókon száguldó mammer-tattereket nem szeretem. Megy mindenfelé amerre lát mert neki lehet. Nyomja neki majd leesik az ősz parókája csak lebeg a szélben :)

(#46077) D.Orion válasza mtade (#46074) üzenetére


D.Orion
veterán

A fém pedált nem szereti az autó kaszni. Elég jól szól az oldalán, határozott hangja van. ;) Én személy szerint ott nem megyek kerékpárral ahol nem illik és még tiltva is van. :U Szar a járda és a kerékpárút, de ez van, ezt kell szeretni.

Mizsala: Ha megbüntetnek, akkor lehet kérvényezni, hogy ne kelljen kifizetni, hanem közmunkával ledolgozod. Anyám munkahelyén a bölcsődében egy öregúr két hete közmunkában lefestette az összes gyerekjátékot az udvaron. Valahogy nem volt kedve kifizetni a gyorshajtásos bírságot, inkább ez.

[ Szerkesztve ]

(#46078) mtade válasza D.Orion (#46077) üzenetére


mtade
aktív tag

Ahol van bringaút, használom. (ha hagynák az üresfejű gyalogosok). Ahol nincs, ott az úttesten megyek. Egy kivétel lesz, Agárd előtt, ott teljesen használhatatlan a bringaút, nincs kedvem hetente centíroztatni...

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#46079) deicide válasza D.Orion (#46077) üzenetére


deicide
veterán

A tiltásokat nem mindig tartom be, megyek, amerre az utam visz, de azért ha jó minőségű bicikliút van, akkor használom. De pl a múlt szerdán kénytelen voltam a 8-ason is menni 5km-t, egyszerűen VP-be Fehérvárról nincs más egyszerű mód. Igazából senkinek nem volt baja, elfértek, egy autós dudált, aki szembe jött és 4 sáv választott el minket... :Y

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#46080) Mizsala válasza D.Orion (#46077) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Ez nagyon jó ötletnek hangzik, csak én JNSZ megyei vagyok és necces lenne akár hazautazgatni akár szabit kivenni rá(többe kerülne mint a bírság :) ). Persze tuti rákérdezek majd, hogy nem lehet-e áthozni Fehérvárra a munkát :D Építem az amúgy sem elmaradott városotokat :D Na de ne is fessük az ördögöt a falra! :))

(#46081) MunezXBK válasza Mizsala (#46080) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mi nem, majd Te fogod közmunkában. :D

(#46082) mdk01 válasza mtade (#46074) üzenetére


mdk01
addikt

Az a baj a 2 sor közötti előre húzásnak amit személy szerint én sem kedvelek, csak megtűröm csendben, hogy miután zöld lesz az autósoknak nem bírnak normálisan haladni mert ott tekersz előttük 30-cal és kerülgetni kell, meg tötymörögni. Ebben a melegben meg türelmetlenek az emberek, meg figyelmetlenek, és ugye a "csakazértis". Ezt a továbbiakban esetleg tartsd szem előtt, hogy minél tovább beszélgethessünk itt a fórumon.
A robogósokkal is ez a gond főleg azokkal amelyik csak 40-el bír haladni, de mindegyik idegesítő mikor előre megy.

(#46083) siti válasza Mizsala (#46054) üzenetére


siti
senior tag

van mobil klímánk, egy lakókocsiban használjuk. egy flexi csövön lehet kivezetni a meleget (ablakon, a csőnek van egy luk), bent meg fújja a hideget. a lakókocsi elméletileg 6 személyes, a tűző napon kb 40 fokig melegszik, ezt késő délután a klíma két óra alatt leviszi 23-25 fokra (7-9 járatjuk). nap közben kb 28-30 fokot tud csinálni, de hát nem ellenfele a napnak. Ha lakásban használod, akkor csak a kivezetést kell megoldani, egy hálószobát simán lehűt.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#46084) tzimash


tzimash
őstag

Tud valaki arról valamit, hogy van-e a Visteonba felvétel operátori munkakörben? ill. hogy lehet oda jelentkezni, közvetlenül vagy valamelyik munkaközvetítőn keresztül?
Aki tud más operátori melót, ne tartsa magában:) nem akarom, hogy unokaöcsém itt hesszeljen egész nyáron a nyakamon. :D

[ Szerkesztve ]

(#46085) Mizsala válasza siti (#46083) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Köszi szépen! Lassan utána is nézek hogy használtan lehet-e olcsóba szereezni valahonnan.

(#46086) csizzah


csizzah
aktív tag

sziasztok,

van egy eladó fejhallgatóm, hátha érdekel valakit

@tzimash: ha jól tudom most van oda felvétel de csak man at work-ön keresztül

[ Szerkesztve ]

(#46087) A@ron válasza Mizsala (#46085) üzenetére


A@ron
tag

Vaterát érdemes nézni, ott most eléggé pörögnek az ilyesmik.

(#46088) tzimash válasza csizzah (#46086) üzenetére


tzimash
őstag

Köszi. :R

(#46089) Sub-S


Sub-S
senior tag

Eladó:

1TB Western Digital My Passport Essential 2.5" külső merevlemez - 24e
Samsung SyncMaster 971P - 28e
MS ARC - 5e
Cambridge Audio A300 erősítő - 30e
Sony STR-DB930 QS erősítő - 38e
Gigabyte EP35-DS3 alaplap - 7e
ASUS P5KPL/EPU alaplap - 6e
Kingmax 2 GB DDR2-800 - 4,5e
Samsung 2 GB DDR2-800 - 4,5e
Samsung 320GB HD322HJ - 6e
Zalman CNPS9700 LED - 6e
Logitech MOMO FORCE - 28e

1TB Western Digital My Passport Essential 2.5" külső merevlemez USB 2 - 24e

Samsung SyncMaster 971P - 28e

MS ARC - 5e

Cambridge Audio A300 erősítő - 30e

Sony STR-DB930 QS erősítő - 38e

Gigabyte EP35-DS3 alaplap - 7e
[link]

ASUS P5KPL/EPU alaplap - 6e
[link]

Zalman CNPS9700 LED - 6e

Logitech MOMO FORCE - 28e

[ Szerkesztve ]

(#46090) kem válasza Sub-S (#46089) üzenetére


kem
addikt

wd passport stippistoppi:D megvan mèg?

Köszi!

(#46091) MunezXBK válasza Sub-S (#46089) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A Cambridge-nek nagy UP. Szerintem a hifis topikba dobd be, tuti hamar elmegy.

(#46092) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

(#46093) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Meghívó!

Kérlek benneteket gyertek el a hagyományőrző rendezvényünkre!
2012.07.21. 10-órától.

www.csausz.hu

(#46094) gyenge47 válasza SzalaiG (#46093) üzenetére


gyenge47
tag

Jut eszembe!

Mi is várunk titeket a következő hétvégén a Zámolyi elágazásnál.
MésziStock '12
A sör olcsó lesz :K

(#46095) D.Orion válasza Sub-S (#46089) üzenetére


D.Orion
veterán

Momo piros, mint a képen vagy fekete?

(#46096) Sub-S válasza D.Orion (#46095) üzenetére


Sub-S
senior tag

Piros. :K

(#46097) akyyy


akyyy
senior tag

Hali!

Szükségem lenne egy bőröndjavító műhelyre fehérváron. Kereső nem dob ki jókat.

Szétment a gurulósnak az egyik kereke, így nincs ki a 4 kereke ;]

(#46098) D.Orion válasza Sub-S (#46096) üzenetére


D.Orion
veterán

Az szép technika! :R Így megéri a kért árat. :R Szerencse, hogy leszoktam a pc-s játékokról. Lassan lehet eladó lesz nálam meg egy Logitech 3D joy. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46099) Rush888


Rush888
tag

Ha valaki laptopot szeretne venni, van egy ilyen Eladó, fél éves, még garis, újszerű állapotban, nagyon kedvező áron, ha érdekel írj, megegyezünk :U

(#46100) juliabrilke válasza Rush888 (#46099) üzenetére


juliabrilke
addikt

Csere esetleg kisebb notira érdekel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.