Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Protoss válasza Sanya (#200) üzenetére


Protoss
senior tag

A fáradt gőz ne számítson hozzászólásnak, végülis jó 5let. Az, hogy 100% hw oldal legyen, hát nem tom sok ilyen van már. Ahol az emberek talpig páncélban és fennhangon hirdetik igazságukat.

De én mégis jobban bízok
hw ügyben Keitaroban, akiről tudom, hogy anime fan,
Den ár/teljesítmény véleményében, gazdasági képzettsége miatt
Kalandorban, mert sokfelé kószál az országban
neduddki ötleteiben, mókás írásai miatt
Bobmesterben, mert létrhozta és elviseli a box topikot
MLaca cikkeiben, mert beszéltünk a munkahelyekről
Parci interaktivitása miatt
Nimrodnak, TorzonBorznak a box miatt :DDD
csendpengének a megfontoltsága miatt és még kb 200 nevet írhatnék (ezúton is elnézést, akiket kihagytam)

Szóval kell a fáradt gőz, persze nem így ahogy most mert a jelek szerint már zavaró, de ha csak simán lemoderálják bizrtos, hogy csökken a látogatottság is.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#202) napos2600


napos2600
tag

nem veletlenul van a techneten is offtopic levlista.

es biztos fog valtozni a rendszer csak turelem kell hozza! (ahogy parci irta megy a munka minden szinten szinte minden (bargyuOFF :D ))

(#203) Bobojsza


Bobojsza
aktív tag

Az egeszhez csak annyit: Nezzetek meg az egyes temakba erkezo levelek, uzenetek szamat, es gondoljatok bele a szamitogep eletetek mekkora reszet tolti ki. Az off:nem off arany es az utobbi hanyadosa amennyiben kozel azonos nincs baj a PH-val, nem higul, persze ez is szubjektiv!

Kulonben meg hasonlo erdeklodesu emberek eszmecsereje mas temakban nem karos. A helyes aranyt kell megtalalni. :C

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#204) Den válasza Protoss (#201) üzenetére


Den
veterán

huh, sűrgős korrkció. nincs gazdasági végzetségem, csupán műkedvelő vagyok, plusz a fősulin tanított közgáz nagyon tetszett, meg egy közeli családtag nagyon komoly közgazdász, tőle ragad rám :)

www.simson4t.hu

(#205) Ye_Nő


Ye_Nő
tag

Üdvös lenne, ha a fáradtgőz-hozzászólásokért nem járna pont, legalább mindenki tisztában lehetne saját lámaságával.

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#206) Protoss válasza Den (#204) üzenetére


Protoss
senior tag

na akkor most már ezt is tudom :)

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#207) BobMaster válasza Ye_Nő (#205) üzenetére


BobMaster
senior tag

és még mindig al-újonc lennél? ;]

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#208) Protoss válasza BobMaster (#207) üzenetére


Protoss
senior tag

Ha számít én benne vagyok, hogy nullázuk és mindenki új lappal indul. :D

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#209) KERO_SAN válasza Panther (#127) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

En azt vettem eszre, hogy mar reg _NEM_ a hardverek miatt jarsz ide.
Egyebb irant van egy furcsa sejtesem, hogy mi masert jarsz ide, de ezt _MEG_ nem hozom nyilvanossagra :]

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#210) Ye_Nő válasza BobMaster (#207) üzenetére


Ye_Nő
tag

Nem, én ''ÖRÖKÖS LÁMA'' kategória lennék, hozzászólás-independens módon ;] t:

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#211) rii válasza twollah (#192) üzenetére


rii
nagyúr

a
''..........- de jót tekertem a hétvégén (ahelyett, hogy máson tekert volna)............'' -ben iegész jól üsszejött egy bringás meg egy fél motors csapat .... :)

különben meg nem jó ez a felosztás, meg ez a 24 óra .... hajnal 3 körül ugyis csak 8-an szoktak lenni....

ha hüje téma támad, akkor meg majd reggel nyolckor bezárják a bazártot ... :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#212) rii


rii
nagyúr

statisztikáááááááát .... :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#213) Cathfaern válasza twollah (#146) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez lehet. Csakhogy Kero San Panther-t a földig alázta, míg téged szinte már dícsért. Ha úgy gondolod, hogy ez igazságos, akkor viszont az 1. mondatomat ne vedd figyelembe.

(#214) Panther válasza KERO_SAN (#209) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Nem CSAK a hardverek miatt. Fórumban leginkább Win98 kérdésekben érzem magam úgy, hogy ''na ezt tudom, erre tudok értelmes választ adni''. Ha meg olyan téma van, ahol nem tudok olyan választ adni, ami biztos jó, vagy legalább reális eséllyel jó, akkor inkább nem szólok hozzá. Hülyeséget inkább nem beszélek, mert aztán még valaki elhiszi nekem amiben én sem vagyok biztos -> így szoktak terjedni a legnagyobb marhaságok... :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#215) Cathfaern válasza Protoss (#201) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ezt a fáradt gőz-beli hsz-ek ne számítsanak ötletet én is nagyon támogatom! Igazság szerint az lenne a legjobb, ha ezt a jelenlegiből is le lenne vonva, de tudom, ez képtelenség, így azzal is megelégednék, ha ''csak'' az ez utániak nem számítanának.

(#216) Den válasza rii (#212) üzenetére


Den
veterán

szerintem senki nem akarja, csak az elmebeteg értelmetlen topicokból van már mindenkinek elege.

www.simson4t.hu

(#217) Ye_Nő válasza BobMaster (#207) üzenetére


Ye_Nő
tag

//OFF
...ésss igen! Megtaláltam végre Kicsi_KERO:P mondását, amit szóban már 1000x idéztem neked; igazából leginkább ezzel értek egyet:
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=12168[/L] #201
//FFO

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#218) rii válasza Den (#216) üzenetére


rii
nagyúr

aham... és az az ....? csak a miheztartás végett ....

// nincs ''megalázkodó'', ''szerény-kérdés'' szmályli.... pedig most kietenném ... :)
// de csak kérdem az is az...? :)

most nem tom azt pölö hova sorolod be ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#219) rogers


rogers
aktív tag

Nagy figyelemreméltó, hogy ehhez a topichoz a 12 óra alatt majd 100 hozzászólás érkezett... Ez önmagában elég bizonyíték, hogy nemcsak hardveres hanem egyéb kérdésekről is szeretnének itt beszélni az emberkék, ahogy azt többen találóan meg is megjegyezték.

Én nagyon egyet tudok érteni azokkal, akik szeretik jobban megismerni a többieket és nem kizárólag ''biorobot'' módjára a ''Szakmáról'' beszélni. Azt megtehetik máshol is. Nagyon humánus dolog és a fórum koncepciójába is beleillik, hiszen máskülönben a ''tulajdonos'' lépne a szabad témaválaszték ellen.

Ha már mindenáron finoman motiválni kéne az embereket a szakma felé, néhány ötletem nekem is van. (kecske&káposzta uniója...)

1. Úgyis dúl itt a rangkórság (újonc, tag, stb...), csináljuk azt, hogy a fáradt gőz hozzászólások nem számítanak be a hozzászólás számlálóba. Ettől senkinek nem lesz baja, de az itteni ''karakterek'' jellemfejlődésének ''titulusának'' értelmet adna. Akár fa szerűen elágazó címek is keletkezhetnének, ha pl. vki sokat szól hozzá videokareszokhoz, akkor vmi arra utaló címe lehetne.
Ez az egész csöndesen segítene orientálódni, hogy kinek mik az erősségei, miben érdemes a tanácsát kérni...

2. Korlátozhatnánk az újoncok mindenféle ''vad'' téma felvetését, hogy a Fáradt gőzbe mondjuk csak pár nap várakozás után nyithatna témát. Ettől még szakmai kérdéseit feltheteti, csak ''lazulni'' nem lehetne. Ez is a felhígulást elkerülendő.

3. A szakmai tartalom elősegítésre érdekében: szakmai topicokban is lehetne korlátozni a napi hozzászólások számát, mondjuk 5 v. 10 vagy amit az okosok célszerűnek találnak. Mire jó? A szakmai hozzászólások így célirányosak és célratörőek lennének, talán nem lenne annyi OFF topic, valamit eltűnnének azok az IRC szerű részek amikor félpercenként írogat egymásnak két ember, ahelyett, hogy elmászna IRCre és megbeszélné dolgot...

Na ennyi, ezért is sokan nekem fognak ugrani, de mindegy. :D

Jobb későn, mint még később...

(#220) Flashback


Flashback
addikt

Bocs nem olvastam végig a topicot de amit az elején láttam...
Hát, ez süllyeszti a PH!-t! Egymás ''fikázása'', idegesítése...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#221) twollah válasza Flashback (#220) üzenetére


twollah
nagyúr

Szerintem mókás dolog egymás fikázása.

Hamar ki derül belőle, hogy ki az aki hamar elveszti a fejét, és elkezd értelmetlenül csapkodni.

(#222) rogers válasza Flashback (#220) üzenetére


rogers
aktív tag

Na még néha ez is tud bosszantani amitől felhígul a fórum: a lustaság.

1. úgy hozzászólni egy topichoz, hogy nem veszem a fáradtságot ha máshogy nem vázlatosan átfutni a tartalmát, kivadászni a kulcs üzeneteket. Ha ezt nem teszem, egy két hozzászólás szétbombázza a topicot vagy felesleges ismétlésekbe bocsátkozik. Aki nem tudja végigolvasni, az ne szóljon hozzá, mert nem tudja, mihez szól hozzá nem? :))

Jobb későn, mint még később...

(#223) twollah válasza rogers (#222) üzenetére


twollah
nagyúr

Hát akkor:

1. egy több száz hozzászólásos topic végigolvasása néha elég hosszadalmas dolog, remélem ezt te is megérted.
2. igen azzal tényleg nehéz mit kezdeni.
3. lehet, hogy már előtte keresgélt, csak nem a jó irányba, vagy nem jó kulcsszavakkal, és elakadt az illető.

(#224) rii válasza twollah (#221) üzenetére


rii
nagyúr

humanum rulzz :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#225) Den válasza rogers (#219) üzenetére


Den
veterán

nem a fáradtgőzzel van baj, azal sem hogy sok van, mint írtam ez régen jól működött, a baj hogy sok a nem idevaló téma.

www.simson4t.hu

(#226) localhost válasza Den (#225) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Den-nek már megint igaza van!!!!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#227) rii válasza Den (#225) üzenetére


rii
nagyúr

#218? most ako te hova sorolod be a bringás totyikomat .... :)
me már érdekel .... :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#228) rogers válasza Den (#225) üzenetére


rogers
aktív tag

Na akkor vmit én nem értek teljesen asszem: azt mondod, hogy a mostani helyzet szerint van ''idevaló Fáradt Gőz'', meg ''nem idevaló Fáradt Gőz''? Ha igen, akkor hogyan definiálnád a kettő közötti különbséget?

Jobb későn, mint még később...

(#229) Den válasza rogers (#228) üzenetére


Den
veterán

Igen, az idevaló, az olyan aminek helye van egy hardverfórum fáradtgőz rovatában, mert:
-van értelme
-érdekes
-egy fórumon megosztható, megvitatható témát vet föl
-stb :)

Nem ide való mert:

-baromság
-hülyeség
-értelmetlen
-lerágott csont
-egy fórumon nem megválaszolható (megyik csajt válasszam, stb...)
-3 emberen kívül a kutyát nem érdekli.

www.simson4t.hu

(#230) Protoss


Protoss
senior tag

További ötletek:

Téma nyitás előtt lenne 1 állandó szöveg, pl.:

Tájékoztató:
1, Kérlek téma nyitás előtt, használd a keresőt! Mert lehet, hogy adott téma már létezik.
2, A témát a megfelelő fórum kategóriában nyisd!
3, A téma címe legyen lényegre törő!
4, Az első hozzászólásban fejtsd ki bővebben a problémádat! (pl.: hardver vételi tanács esetén, hogy milyen célra fogod használni, mennyit tudsz az adott hardverről)
....
stb és így tovább, mert szerintem vannak páran akik csak nyitnak és utánna gondolkodnak

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#231) Den válasza rii (#227) üzenetére


Den
veterán

ööö, hm, izé, erre inkább nem válaszolok :) de a véleményem kitalálhatod abból amennyit hozzászóltam benne :P

www.simson4t.hu

(#232) rogers válasza Den (#229) üzenetére


rogers
aktív tag

Az stb :) naaaagyon jó! :DD

Értem én a lényegét annak, amit mondasz, csakhát ezek eléggé szubjektív szempontok, így aztán ami az egyiknek érdekes, a másiknak unalmas. Megaztán ugyebár (senki ne vegye ám magára!) a hülyék hülyeségekről is el tudnak vitatkozni és még érdekesnek is találják... :DD :D

Jobb későn, mint még később...

(#233) Cathfaern válasza Den (#231) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az eredeti topic tényleg nem egy kkhhhmm....túl jó ötlet, viszont ami kialakult belőle az egy nagyon jó és értelmes topic. Csak át kéne nevezni valami ''bringás topic'', vagy hasonló névre.

(#234) rii válasza Den (#231) üzenetére


rii
nagyúr

az enyém érdekes volt és 3 emberen kivül még a kutyát is érdekelte .... :)
amugy :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#235) Den válasza Cathfaern (#233) üzenetére


Den
veterán

na ez az, ezt mondom. ha végiggondolta volna a dolgot előre akkor lehetett volne egy ''bringás kalandok'' vagy hasonló topicot indítani....

www.simson4t.hu

(#236) Den válasza rii (#234) üzenetére


Den
veterán

akinek nem inge... :P

www.simson4t.hu

(#237) rii válasza Den (#235) üzenetére


rii
nagyúr

a kutttttya nem gondolta volna, hogy felkapott lesz ... :)
amugy lehet hogy ma-holnap elsüllyed ....

keopsz nagy cangás?
biker lenne még érdekes, ha ránézne ... :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#238) Den válasza rii (#237) üzenetére


Den
veterán

átnevezzem?

www.simson4t.hu

(#239) Panther válasza localhost (#226) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Jéé, localhost. Akkor ma nem süllyedt, hanem emelkedett a PH! színvonala :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#240) rii válasza Den (#238) üzenetére


rii
nagyúr

igen kérném a szépet szépen ... :)
.....csak nem tuttam most onlályn lenni ...
szoval bocsánat, hogy ily soká reagálok ....

elöre is köszönöm, hogy ha valami jó nevet adatsz neki .... :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#241) Polesz válasza localhost (#226) üzenetére


Polesz
addikt

Üdvözlet localhost mester! Most már körünkben marad újra? :C

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#242) VladimirR válasza localhost (#226) üzenetére


VladimirR
nagyúr

udvozlet ujra ITTHON

(#243) VladimirR


VladimirR
nagyúr

sok erdekes dolog merult itt fel, kiemelnem azokat, amiket en is tamogatok (nem mintha szamitana):

-''lathatatlan'' faradt goz
-kokemeny diktaturikus moderalas, cenzura rulezz
-csak moderatori/hazigazdai jovahagyassal lehessen topicot nyitni
vagy ne legyen lathato a topic, amig egy moderator ra nem bolint
-latszodjon a rangban, ki hol a legugyesebb, hol okit legtobbet
-aki tul sokat log a faradt gozben kapjon kulon rangot (persze nem magasztalot)

egyebkent nem a teljes faradt gozzel van a baj. teljesen helyenvalok az olyan topicok, melyek pl a kozosseget osszehozzak egy erdekes eszmecsere, nem pedig egy kis anyazasra vagy chatra

(#244) LordX válasza VladimirR (#243) üzenetére


LordX
veterán

- igenigenigenigen
- Nah, erre sem energia, sem akarat nincs, és még ellenszenves is lenne...
- Megintcsak kéne még moderátor hozzá (én jelentkeznék! :)) Bár támogatnám. Én pl. a fáradt gőzbe régóta be se nézek. Látszik is, még mindig csak senior tag vagyok, de tuti, hogy néhány addiktnál régebbóta PH!zok.. (Rio, Plusabit? :P )
- lásd előző.

Jah: valaki árulja már el, miért a '': P'' (szóköz nélkül) a kacsintós és a '': t'' a nyelvnyújtogatós szmájli???

(#245) renegade válasza VladimirR (#243) üzenetére


renegade
aktív tag

-aki tul sokat log a faradt gozben kapjon kulon rangot (persze nem magasztalot)

egyebkent nem a teljes faradt gozzel van a baj. teljesen helyenvalok az olyan topicok, melyek pl a kozosseget osszehozzak egy erdekes eszmecsere, nem pedig egy kis anyazasra vagy chatra


no ez itt jó kis ellentmondás, szerintem te sem gondoltad át teljesen. Merthogy hiába nem rossz az eredeti ötlet, ott a köv. sor.
(zárójelben megjegyzem, hogy stikában a chat sem rossz olykor, az is összehozza a társaságot.)

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#246) renegade válasza LordX (#244) üzenetére


renegade
aktív tag

hú, a hwsw pontozása mekkora gáz... ötletnek nem rossz, de totál működésképtelen... :(

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#247) VladimirR válasza renegade (#245) üzenetére


VladimirR
nagyúr

atgondoltam en ezt. jo a faradt goz, kell is, csak ha valaki 2x nannyit van ott mint a hardvernel kapjon valami pejorativ? rangot

a chat telleg nem rossz dolog, de nem egy forumon. ha emlezel a multkor is emlitette vki az irc-t, csak ez probl;emakba utkozott (nem ismeri mindenki, nincs mindenkinek cliens...)



LordX: szerintem sem megvalosithato mind, lehet hogy van koztuk hulyeseg is, csak mondtam hogy sztem ezek jo otletek...

(#248) renegade válasza VladimirR (#247) üzenetére


renegade
aktív tag

Én konkrétan arra gondoltam, hogy egy amúgy szűkszavú, de összeszedett és tömör, lényegretörő hozzászólásokkal operáló kliens ha értelmes, konstruktív hozzászólásokat követ el a fáradt gőz értelmes topicjaiban, mindig ügyelhetne, hogy nehogy ''túl sokat szóljon a nem-hardver témához'' (mondjuk a ph-tali szervező témához), mert akkor rápattan a pejoratív jelző... :)

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#249) renegade válasza renegade (#248) üzenetére


renegade
aktív tag

Na, csak hogy a saját szavaiddal mondjam: miért kapjon külön pejoratív rangot az aki értelmeseket szól hozzá ugyan de ''tul sokat log a faradt goz'' olyan ''teljesen helyenvalo olyan topicjaiban, melyek pl a kozosseget osszehozzak egy erdekes eszmecsere''..?

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#250) Cathfaern válasza VladimirR (#243) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

- egyetértek
- egyetértek (bár tudom, hogy nagyon sokan meg nem :( Most örülhetek, hogy 3 csillagom van, oedig soha semmi rosszat nem csináltam :U
- nekem ez az ötlet nem teszik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.