Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sulinet szofverellenőrzés? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) doratoth


doratoth
csendes tag

Mostanában hallottam, hogy azokhoz, akik Sulinetes dolgokat vettek, kiszálltak a szofverek jogtisztaságát ellenőrizni. Tud erről valaki valamit? Netán a BSA? Ha igen, milyen alapon, mintha a közelmúltban lettek volna a magánszemélyek zaklatásáért elmarasztalva(indexen olvastam), amről megalakulásukkor kijelentették, hogy nem piszkálják a magánfelhasználókat!!!

Mostanában olyan bizonytalan vagyok... vagy mégsem???

(#2) steveetm válasza doratoth (#1) üzenetére


steveetm
őstag

ja, kijönnek majd fél magyarországhoz, persze...egyébként jöhetnek nyugodtan, zárt ajtókkal várom őket:)
Üdv.: steveetm

(#3) PrinczA válasza doratoth (#1) üzenetére


PrinczA
őstag

Lehetett venni sex-es gephez Linuxot, Win-t. Miert nem etted?
Nem fajna a kobakod!

Csipem mikor az emberek veszik a meregdraga vasat es sajnaljak azt a 20* eft-ot a Winre !!!

[Szerkesztve]

(#4) doratoth


doratoth
csendes tag

Én csak monitort vettem(Philips 170B4BB), egyébként idén vettem XP-t(sajnos), de nagyon bosszant ez az egész ellenőrizősdi.

Mostanában olyan bizonytalan vagyok... vagy mégsem???

(#5) doratoth


doratoth
csendes tag

Senki többet harmadszor, ezek szerint aki olvassa a fórumot még nem voltak? Konkrét tapasztalatok érdekelnének, miszerint ha csak a sulinetes dolgokat ellenőrzik, akkor az ajtóban állva bal kezemben monitor jobbkéz integet?

Mostanában olyan bizonytalan vagyok... vagy mégsem???

(#6) atus7377


atus7377
tag

NEM!Ajtó kinyit,röhög,ajtó becsuk!

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#7) kymco válasza doratoth (#1) üzenetére


kymco
veterán

Szerintem a hír kacsa!

[Szerkesztve]

www.refujvaros.hu

(#8) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Én úgy tudom, hogy akik komplett gépet vettek, annak bekapcsolhatják a gépét. De csak annak! Aki pölö monitort vett, annak nem.

Meg amúgy is, ha az ellenőrzés során ellenőrzik a szoftvereid eredetét, és mindent rendben találnak, akkor nem kezdhetnek neki turkálni a fiókjaidban, a polcaidon, satöbbi.

w: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#9) WuDu


WuDu
tag

Hat, elvileg aki sulinetben vásárolt, annak ugye tanulmányi jogviszonya van, így, ha csak a winfos miatt aggódsz, akkor ha jól emlékszem van valami campus szerződés, hogy amig tanulsz, addig jogosult vagy használni a szoftvereket...
Legalábbis nekünk még aztmondták tavaly a fősulin, hogy emiatt ne aggódjunk, csak üzleti tevékenységre nem használható...

[L]http://www.campus.ikb.meh.hu[/L]

(#10) Cathfaern válasza doratoth (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

lásd még: [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=32268[/L]

(#11) BUBEK


BUBEK
csendes tag

Arról nem beszélve, hogy szerintem csak rendőrők jelenlétében jöhetnek be, és tarthatnak házkutatást.

Azt tudom,hogy az életben mindenre várni kell,na de ennyit?

(#12) Bazsesz válasza BUBEK (#11) üzenetére


Bazsesz
őstag

Hát, ha van házkutatási parancsuk, akkor tarthatnak. De ha nincs, csak úgy nem kezdhetnek turkálni a motyódban....

w: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#13) yankee


yankee
tag

Azt tudni kell, hogy a BSA önmagában nagyon kevés. Ha valaki mégis tárt karokkal fogadva beengedné őket úgy, hogy tudja ''vaj'' van a fején(gépén):D az megérdemli. Ahhoz pedig, hogy a közeg is velük tartson nagyon kevés az esély. Mindenesetre azok se mehetnek be csak megalapozott indokkal és ügyész által jóváhagyott házkutatási engedéllyel. Ez kivételével csak azonnali nyomozati cselekedtként mehetnek be a lakásodba, de ennek erősen megalapozottnak kell lennie (min. bűncselekmény).
Röviden ennyi

"A tapasztalat olyan dolog, amit nem lehet megvásárolni" -Oscar Wilde-

(#14) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

jönnek gyorsan kikapod a wincsiket vagy azt amelyikről megy az op rendszer aztán kamillázhatnak. vagy partricion magic-el partriciók elrejtése stb. Ezer trükk van a kijátszásukra.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#15) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

szerintem meg ha alkatrészt vettél sulinetben akkor azt ellenőrizzék le hogy nálad van te használod. bemutatód rajta a sulinetes matrica azt Isten áldja őket. nem ez lenne a logikus?

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#16) Den válasza doratoth (#5) üzenetére


Den
veterán

hülyeség. hogy lettek volna bárkinél, gondolkodj már. Az adóbevallást még senki le nem adta, amig meg az adót vissza nem igényelték addig a sulinetes gép is olyan mint a többi. Ki terjeszti ezt a marhaságot. És miért nem gondolkodik aki elhiszi?

www.simson4t.hu

(#17) Den válasza Cathfaern (#10) üzenetére


Den
veterán

Na ezt kerestem. Ezt a topicot le is zárom, ott a másik.

www.simson4t.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sulinet szofverellenőrzés? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.