Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Stereo vs. 5.1

Hozzászólások

(#1) skywalker16


skywalker16
csendes tag

Hello

érdekelne hogy szerintetek melyiket éri meg jobban venni olyan mindenesre (zene hallgatás,film,játék...)
30.000ft-s kategóriában

(#2) PuMbA válasza skywalker16 (#1) üzenetére


PuMbA
titán

sztereo,mert az egy hangszóróra jutó ár több.

[ Szerkesztve ]

(#3) pmheros válasza skywalker16 (#1) üzenetére


pmheros
senior tag

zene: stereo
film: 5.1
játék: általában stereo de DirectSound -ban(WinXP) csakis 5.1 :K

innentől te döntsd el mi a fontosabb

nem vagyok tökéletes

(#4) dízelracer válasza skywalker16 (#1) üzenetére


dízelracer
senior tag

A magam részéről:

- zene: csakis sztereó! (2.1/5.1 vackok felejtősek)
- film: 5.1
- játék: fejhallgató

[ Szerkesztve ]

(#5) #09634560 válasza skywalker16 (#1) üzenetére


#09634560
törölt tag

Attól is függ,mire kötöd: Házimozi-erősítőre sztereó,amikésőbb bővithető,szgépre 5.1 (már a 30ezres kategóriában).

(#6) Ijk válasza skywalker16 (#1) üzenetére


Ijk
nagyúr

30k-s kategóriában ha minőséget akarsz jobb ha fejhallgatót veszel.
Ha kevésbé akarsz minőséget akkor egy jobbfajta 2.0-ás vagy 2.1-es számítógépes hangrendszert. 50k alatt még használtan sem nagyon kapsz egy sztereó rendszert. Az 5.1-et pedig fél milla alatt felejtsd el. Normális hangsugárzók 30k/db-tól kezdődnek, mélyláda 60k felett, egy jó házimozi erősítő 200 de inkább 300k, amelyiken már jó sztereóban zenét hallgatni.

Mivel az emberek nagy része zenét is hallgat, így az olcsóbb házimozi rendszereket el is lehet felejteni. Ugyanis botrányosan szar zenét hallgatni rajtuk, viszont egy jó sztereó rendszeren teljesen korrektül lehet "házimozizni".

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7) Ares_lovag válasza Ijk (#6) üzenetére


Ares_lovag
tag

Quadral ISM 80 II

Ár: 28990 Ft

http://pcbonto.hu/portal/mindenhol_/HiFi_cuccok/Hangfalak__742697_.html

Ha benne vagy egy használtban.

http://www.edigital.hu/Hangfal/Yamaha_NS-333_audio_hangfalpar_zongoralakk_fekete-p46440.html

Ez drágább, de megbízható. Olcsóbb is van:
http://www.edigital.hu/Hangfal/Pioneer_S-F60_audio_hangfalpar_ezust-p40124.html

Hallgasd meg mielőtt megveszed! Teszteléshez akusztikus zenét használj. Flac, vagy eredeti album.

http://www.barcikaikampi.ingyenweb.hu/keret.cgi?/index_elemei/Page1286.htm

No itt is van pár használt lehet csemegézni.

Erősítőd van? Mert egy jobb 2.0 ha te építed 15khuf alatt nem úszod meg.

http://pcbonto.hu/portal/mindenhol_/HiFi_cuccok/Erositok/Sztereo_erositok/Dual_CV20__129647_288398.html 20khufét egyben. :)

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#8) perempe válasza Ijk (#6) üzenetére


perempe
addikt

Érdemes benézni a Házi hangfal építés topicba! Nem elérhetetlen a high-end!
[link]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9) beritib


beritib
csendes tag

Ha igazán igényes zenét akarsz hallgatni akkor próbáld ki 5.1-ben a zenét, persze csakis olyat ami eleve quadrofón felvétel, a többit nincs értelme. Hallgass meg egy DVD audiot vagy egy Super CD-t érezhető a különbség. De egy quadrofón felvétel csodálatos élmény 5.1-es hangzásban, olyan mintha körülötted játszana a zenekar. Pink Floyd-nak egy Audio DVD quadrofón felvétele érdemes meghallgatni.
Sajnos ma egyre kevesebb igényes quadrofón felvétel készül, inkább csak az tucc-tucc és az elektronikus zenére mennek rá.

(#10) Ares_lovag


Ares_lovag
tag

skywalker16 eltűnt. :)

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#11) skywalker16 válasza skywalker16 (#1) üzenetére


skywalker16
csendes tag

Hello

Köszi a sok választ (de amúgy nem akarok venni már van csak simán érdekelt hogy mások hogy gondolják a témát) Én mivel többnyire zenét hallgatok a Stereo mellett döntöttem
, de még fejlesztés alatt áll ahogy látjátok is (A kezdő egy videoton erősítő volt 2 videoton hangfallal: http://www.youtube.com/watch?v=dbqTObuC_gM&feature=related)
A mostani: http://www.youtube.com/watch?v=LGTBdvRdQJw

http://www.youtube.com/watch?v=vgzkoHh4vYY&feature=related

(#12) skywalker16


skywalker16
csendes tag

A következő dolog amit intézni szeretnék hozzá egy lejátszó úgyhogy ha van valakinek egy felesleges van csomó hi-fi coccom (hangszórók,kábelek,ládák) cserére vagy ha jó vétel megveszem.

(#13) skywalker16 válasza Ares_lovag (#7) üzenetére


skywalker16
csendes tag

Ez tényleg jó vételnek tűnik

(#14) edbacsi


edbacsi
tag

sziasztok!

10körülre gondoltam,hogy ne csak a laptop hangszórója recsegjen :Y
a genius oldalán találtam a SW-5.1 1500 típust

# Teljesítmény: Mélynyomó: 20 W, Szatellit: 5 W, Összesen: 45 W
# Frekvencia-átvitel: Mélynyomó: 20 - 200 Hz, Szatellit: 80 Hz - 20 kHz
# Jel-zaj arány: 70 dB
# Hangszórók mérete: Mélynyomó: 6,5", Szatellit: 3", Center: 3"
# Vezetékes távirányító: Hangerőszabályzó, Mélyhang-szabályzó, „Jack" csatlakozó fejhallgatónak

12ért házhoz hoznák.ilyen árfekvésben esetleg job tipp?sima otthoni felhasználásra :U

köszi,szép estét!:)

"por és hamu sapiens"

(#15) skywalker16 válasza edbacsi (#14) üzenetére


skywalker16
csendes tag

Hello talán ez:
http://www.arukereso.hu/aktiv-hangfal-c4060/genius/sp-hf-2-0-2000-p22586153/termek-leiras.html#description

Tulajdonságok:

* Fa borítású ház
* Teljesítmény: 60W
* Be/kikapcsoló gomb
* Hangerőszabályzó
* Hangszínszabályzók (bass, treble)
* Méretei: (szélesség*magasság*mélység): 163 x 300 x 180 mm
* Frekvencia-átvitel: 20Hz-20KHz
* Jel-zaj arány: 75 db
* Hangszórók mérete: közép-mély: 4", magas: 1.5"

Így is ismerheted: SP HF 2 0 2000, SPHF202000, SP HF 2.0 2000, SP-HF202000

(#16) skywalker16


skywalker16
csendes tag

Szerintem jól néz ki a nyers adatok szerint erősebb is

(#17) edbacsi válasza skywalker16 (#16) üzenetére


edbacsi
tag

jóreggelt!

köszi a választ Luke ;) az nem gáz,hogy csak 2 hangfal van,és nem tudod feldobni a sarkokba a kis hangszórókat?
nem értek különösebben a témához,csak érdeklődöm.le is adnám a rendelést,de megvárom a válaszod:D

"por és hamu sapiens"

(#18) skywalker16 válasza edbacsi (#17) üzenetére


skywalker16
csendes tag

Hello

Simán fel lehet tenni a falra lehet venni , de lehet hogy adnak a coucchoz
ilyen kis akasztót (amúgy 100-050-ft)
De gondold meg hogy a stereot szereted jobban vagy az 5.1-et

(#19) #56474624 válasza beritib (#9) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha a cd-t jó lejátszóba teszed be /jó DAC-ra küldöd a jelet/, ott is igencsak érezhető lesz a különbség. Ráadásul a cd már el van terjedve, sacd/dvd-a meg kb. halott. ;)

(#20) Marcus_


Marcus_
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok "mutatni" egy topikot,ahol kérdezhetnék erősitő és hangfalügyben légyszíves?
Vásárlás előtt állok és szeretnék egy stereo megoldással egy hangrendszert.Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#21) Slacee


Slacee
csendes tag

Sziasztok!

5.1-es rendszert néztem, de olvasgattam a fórumot és sokan a stereo mellet döntöttek,én is inkább zenehallgatásra használnám és fontos a jó basszus is, de tanácstalan vagyok h max 40ezerbölmit tudnék kihozni. Ajánlottak nekem 32ezer körül egy ilyen szettet: http://www.cellcom.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.ilvm_fly_admirable&product_id=3959&category_id=28&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=105

erröl van vmi véleményetek? v hogy tudám megoldani, nyöögvenyelüsen lehet h az 50 ezer is meglenne majd hozzá elöbb-utóbb...

elöre is köszönöm a segitségeteket.

(#22) geza12 válasza Slacee (#21) üzenetére


geza12
aktív tag

Ezek a Genius-ok jó meg minden, de inkább játékra valók szerintem.

Én annak a híve vagyok ,hogy szerintem vegyen az ember egy olyan házimozi erősítőt ami sztereóban is megállja a helyét (pl harman kardon, vagy denon, marantz esetleg technics-ből) vannak ilyenek és használtan viszonylag nem olyan drágán hozzá lehet jutni egy komolyabb ilyen géphez. Persze az soha nem lesz olyan mint pl egy High-end sztereó erősítő, de legalább 2 legyet ütünk egy csapással.

(#23) nagygabor519


nagygabor519
tag

Nekem egy creative 5.1-es hangfalszettem van. Nagyon jól szólt éveken át. Néhány helyen megtört a kábel és azóta recseg néhány hangfal, plusz az egyik leesett az 5 közül és azóta bizonyos hangeffekteknél kopogó hangokat produkál, főleg zenéknél. Ill. van egy típushibája ezeknek a creative hangszóróknak, ami más ismerősömnél is jelntkezett: időszakosan előáll egy olyan szokással, hogy magától elhalkul, majd ha feltekerem, akkor felzendül max hangerőn.. Valami a hangerőszabályzóval vagy az érintkezéssel lehet...?
Várok mindegyik problémára megoldásokat, ötleteket. Érdemes lenne újrahúzni a kábeleket vagy azután még rosszabb lenne??

Nagy Gábor

(#24) P.O.W. válasza nagygabor519 (#23) üzenetére


P.O.W.
tag

Szerintem vegyél hozzá új kábeleket a megtörtek helyett. Főleg ha egy picit jobb minőségűeket veszel az még a hangzáson is javítani fog. Persze ez csak az én véleményem.

MSI MAG B550 TOMAHAWK, AMD RYZEN 5 5600X ,XFX RX 6700 XT 12GB, 4x8GB Kingston Renegade 3600Mhz DDR4, Corsair RM750 ,Noctua NH-U12S, Aerocool Aero One Eclipse RGB, AOC C32G2ZE 240Hz, Razer Deathadder Essential, Genesis Thor 300 TKL

(#25) nagygabor519 válasza P.O.W. (#24) üzenetére


nagygabor519
tag

Köszi!
Már megvettem. újrahúztam a kábeleket. Szebben szól, mint újkorában :DD
Kb 1 óra alatt kész voltam. Megérte :))

Nagy Gábor

(#26) Kimo


Kimo
csendes tag

Hello!

Nem akartam új témát indítani emiatt és talán ez a legközelebb álló létező téma a kérdésemhez. Az pedig annyi lenne hogy 5.1 erősítőhöz rá tudok dugni csak két hangfalat is? Két front hangfalam van egy szettből és most akarok venni egy 5.1 erősítőt hozzá hogy majd egyszer kiegészítem a többi hangfallal is. Csak hogy addig is nem gáz ha csak két hangfal van rákötve..

És ha már itt vagyok, mi a véleményetek erről az erősítőről?:
Sony STR DE- 585 5.1
Ezt néztem ki elég olcsó. A hangafalak pedig amik megvannak:
JAMO FC6000

Köszi

(#27) dragonfx


dragonfx
veterán

Sziasztok.

Zenehallgatasra cserelnek hangkeltot.jelenleg 5.1 van.
A lenyeg bluetoth legyen.
Nem gep.hez es nem tv.hez lenne elsodlegesen de lehet kesobb rarakom.
Logi z607 et neztem ki.
De ismik azt mondjak egyszerubb bluetoth tornyot vennem
Ilyen mint jbl pb100, sencor 4001, sony gtk xb50/60, lg rl 4...stb
Mit gondoltok melyik jobb dontes?

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Stereo vs. 5.1
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.