Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Spórolni pl az üzemanyaggal is lehet. Tölts a dízel kocsiba szűrt, használt étolajat. Az Állítólag című műsor statisztikái szerint 1,5szeresével megnő a kocsi fogyasztása és sültkrumpliszagot húz maga után, de a gázolaj árának negyedébe kerül csak. Bármelyik étterembe lehet vásárolni.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#352) tkazmer válasza JetiRulez (#351) üzenetére


tkazmer
addikt

hát ezt a modern motorok tudtommal annyira nem kedvelik, de ez még csak a kisebbik gond, a nagyobb az, hogy illegális, mert nem fizetsz utána mittudomémilyen adót

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#353) JetiRulez válasza tkazmer (#352) üzenetére


JetiRulez
őstag

Mekkora baromság ez. Fizetni kell érte, ha kímélni akarom a környezetet? Na ne má! :((

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#354) Josh válasza JetiRulez (#353) üzenetére


Josh
tag

Nem azért kell fizetned, mert kíméled a környezetet, hanem mert az állam ezzel a tevékenységeddel bevételtől esik el, mert az étolaj után nem fizeted meg a jövedéki adót.

Valóban az új, korszerű motoroknak nem tesz jót az étolaj.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#355) JetiRulez válasza Josh (#354) üzenetére


JetiRulez
őstag

Akkor is baromság. Javíts ki ha tévedek, de szerintem jogom lenne szabadon megvélasztani az üzemanyagot, amit használni akarok. Egyébként nem szeretnék új kocsit (a 80as évek beliek jönnek be nekem a legjobban), úgyhogy nem lenne nagy gond...sztem.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#356) tkazmer válasza JetiRulez (#355) üzenetére


tkazmer
addikt

hát valóban furcsa, hogy nincs jogod, de ez van..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#357) concret_hp válasza JetiRulez (#355) üzenetére


concret_hp
addikt

van jogod megválasztani, akár csapvizet is tölthetsz a kocsidba, csak fizesd meg utána a literenkénti nemtom hány ft adót :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#358) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Ok. Kösz a felvilágosítást. Akkor megyek továbbra is busszal több okból: 1.Szeretek tömegközlekedni (na ezt jól megfogalmaztam), 2.Se kocsim, se jogsim nincs még, 3.Amilyen kocsit szeretnék az nem dízeles, 4.Karaj (1ik kedvenc kajám). :) A negyedik pontról ne kérdezzetek. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#359) Josh válasza JetiRulez (#355) üzenetére


Josh
tag

Hmmm, most amúgy egy érdekes dolgot mondtál. Persze, ha józan ésszel belegondolunk, akkor abszurdum.

Nos, itt nem az van megtiltva, hogy nem tankolhatsz bármit az autódba, hanem az van szabályozva, hogy amit beletöltesz az után az állam adót szed, mert adómonopólium. (Micsoda hülye szó, lehet nem is létezik ilyen)

Mert ha azt mondanák, hogy nem tankolhatsz bele, akkor korlátozzák a tulajdonod használatát, amihez tulajdonjogodnál fogva jogod van.

Amúgy valóban érdekes dolgot vetettél fel, de persze ez tök hülyeség.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#360) JetiRulez válasza Josh (#359) üzenetére


JetiRulez
őstag

Hát ez van. Talán ha egy 50 év múlva elfogy a föld olajkészlete, akkor nem kell adó a növényi olaj üzemanyagkénti felhasználásáért. Erről ennyit.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#361) Josh válasza JetiRulez (#360) üzenetére


Josh
tag

Akkor már nincs sok hátra, kitartás! :D

Amúgy mióta is használjuk az olajat? 19 század közepe körül? Tehát már 150 éve, van még 50, úgyhogy jó úton haladunk, már nincs sok hátra.

Ha meg majd jön a minisztériumból a koma, hogy az üzemanyag utáni adót fizessem be, hát majd akkor jól a pofájába röhögök, hogy:"Kisköcsög, gondolkodj már, mit beszélsz a száddal! Há' nincs is olaj" ;]

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#362) Mawyx válasza JetiRulez (#353) üzenetére


Mawyx
senior tag

Mi ez a "Ne Fürggyé' Le!!! " ? Mindenhol ezt látom, honnan szedtétek ezt? :U

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#363) e.vid válasza Mawyx (#362) üzenetére


e.vid
senior tag

Egy tahó p@raszttól származik...

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#364) doc válasza JetiRulez (#360) üzenetére


doc
nagyúr

1 forintosokat veszel? viszed szinesfemnek?
nalam van itthon vagy 2000-2500 darab :D

(#365) JetiRulez


JetiRulez
őstag

(#362) Mawyx válasza JetiRulez (#353) üzenetére
Privi ment.

(#364) doc válasza JetiRulez (#360) üzenetére
Azt a 2500darabot úgy 3000ft-ér megvenném. De csak ha pontosan 2500! Bár kicsit messze lax.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#366) doc válasza JetiRulez (#365) üzenetére


doc
nagyúr

nem eladó :D
de azért tényleg érdekel hogy színesfémnek kellene-e?
persze ha nem akarod, ne válaszolj, a Te dolgod, igazából semmi közöm hozzá :)

(#367) JetiRulez válasza doc (#366) üzenetére


JetiRulez
őstag

A bankba többet kapok érte, mint a vastelepen. :P

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#368) doc válasza JetiRulez (#367) üzenetére


doc
nagyúr

komoly? erről még nem is hallottam...
na mind1, én évek óta gyűjtöm őket, meg is tartom dísznek :)
jobban belegondolva ez nem is annyira OFF téma itt

(#369) JetiRulez válasza doc (#368) üzenetére


JetiRulez
őstag

Valójában, ha visszaviszed a bankba, minden századik darabért plussz 80Forintot írnak jóvá neked (kezelési költség). Úgyhogy te kb. 4500-at kapnál érte.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#370) tkazmer válasza JetiRulez (#369) üzenetére


tkazmer
addikt

a kezelési költséget általában nem jóváírják, hanem levonják..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#371) concret_hp válasza JetiRulez (#369) üzenetére


concret_hp
addikt

mármint 100db 1 forintosért adnak 80ft-t nem? :U

egyébként mikor vonják ki őket a forgalomból? múltkor volt híradóba de nem jegyeztem meg.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#372) e.vid válasza JetiRulez (#369) üzenetére


e.vid
senior tag

LOL! Ne haragudj, de nagyon elértettél valamit... :DDD

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#373) JetiRulez


JetiRulez
őstag

A híradóba azt mondták, hogy március elsején szűnik meg. És az Aktívba mondták, hogy jóváírják a kezelési költséget.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#374) tkazmer válasza concret_hp (#371) üzenetére


tkazmer
addikt

márc 1, épp most írták az indexen[link]

#373) JetiRulez
[link]
ez ugyan csak egy bank hirdetménye, biztosan van olcsóbb is, de annyira nem örül senki sem az aprópénznek, hogy 80%os hozamot fizessen neked:)

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#376) Eastman válasza tbs (#298) üzenetére


Eastman
őstag

"Szeretem én a kp-t is. Főleg milliós nagyságrendben."

Figyelem! Az alább található link a nyugalom megzavarására alkalmas képeket tartalmaz!

LINK

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#377) concret_hp válasza Eastman (#376) üzenetére


concret_hp
addikt

váztákurvá :Y
nde ne offoljuk szét a topicot :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#378) amargo válasza Ákombákom2 (#346) üzenetére


amargo
addikt

Ahogy kedvenc költőm, Váci Mihály is oly gyönyörűen megfogalmazta: "Nem elég a jóra vágyni, a jót akarni kell, és nem elég a jót akarni, de tenni tenni kell."

Kinek mi a jó?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#379) lorcsi


lorcsi
veterán

az otp-s junior számlánál mennyibe kerül ha kártyával fizetek?
500-at láttam a kivonaton, de nem tudom elhinni :Y hátha az valmi más tétel

[ Szerkesztve ]

(#380) tildy válasza lorcsi (#379) üzenetére


tildy
nagyúr

Kártyával vásárlás elvileg sehol nem szabadna , hogy külön pénzbe kerüljön.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#381) concret_hp válasza lorcsi (#379) üzenetére


concret_hp
addikt

az inkább más bank automatájából való kp felvét lehetett. (sokszor ezt vásárlásként tüntetik fel)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#382) j.bravo válasza concret_hp (#331) üzenetére


j.bravo
addikt

Nem mondtam hogy nem komolyak a tesztek (természetesen van tartóségetés, amelyhez a mintavétel szigorú szabályok alapján történik, ugyanakkor van feszített avagy túlhajtásos teszt - a párezer - néha pl. 20 000 - üzemórát sajnos nem mindig lehet kivárni..., illetve van az általam leírt módszer is, melyben a hétköznapi használatot igyekeznek szimulálni...) csak azt hogy abban a folyamatban, aminek inputja a teszteredmény, outputja pedig a szám amit a dobozra írnak, sajnos ennek is jelentős szerepe van.
[OFF]
Persze gyártónként lehet eltérés; utána kell járni, ha valóban ér ennyit a dolog.

Ha gondolod folytathatjük PÜ-ben, vagy más topikban már most kezdünk már off-ba menni (a jelen topik témájához képest)[/OFF]

Whatever.

(#383) j.bravo válasza Josh (#354) üzenetére


j.bravo
addikt

Tesztelték a TotalCar-on is:

"Állítólag Herr Rudolf Diesel eredetileg mogyoróolajjal üzemeltette a találmányát, a dízelmotor növényi olaj felhasználására készült. Csak véletlenül kiderült, hogy a drága élelmiszeripari produktum helyett elketyeg a szerkezet a kőolaj lepárlásakor keletkező olcsó, semmire sem jó melléktermékkel, a gázolajjal is."

Idézet forrása: totalcar étolajos cikk 1

További cikkek ugyanott (ld. a 8-12 találatokat)

De valóban, mivel az üzemanyag jövedéki termék, sajnos az apeh és/vagy a vpop valószínűleg nem lenne túlságosan kedves és megértő, ha a fülébe jutna.

Hogy lehet-e személyautót hivatalosan biodízel vagy bioetanol üzeművé íratni, sajnos nem tudom (de mintha a Saab-nak már lenne gyárilag bioetanol hajtású modellje).

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#384) concret_hp válasza j.bravo (#382) üzenetére


concret_hp
addikt

miért kéne kivárni?
vesznek mondjuk 1000 izzót, égetik valamilyen módon (időnként kapcsolgatva vagy egyfolytában vagy valahogy) X órát ezalatt Y db kiég, ebből meghatározható a poisson eloszlás lambda paramétere, abból meg az élettartam várható értéke :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#385) j.bravo válasza concret_hp (#384) üzenetére


j.bravo
addikt

Inkább PÜ-ben, ez itt már nagyon OFF.

Whatever.

(#386) lorcsi válasza concret_hp (#381) üzenetére


lorcsi
veterán

a genyók :((
ez lehetett 2x erste

(#387) Josh


Josh
tag

Az autós közlekedésnél is tudunk spórolni.

Ha benzines autónk van, akkor átalakíthatjuk gázosra, vagy alkoholos üzeműre. Az előbbi költséges, és kiterjedt hálózata van, míg az utóbbi átalakítása pár ezer forintos tétel, ellenben kevés kút van. Jelenleg foglalkozik vele a totalcar, van róla videó, meg minden, érdemes utánajárni, hogy az adott autóhoz mit kell átalakítani (ha kell egyátalán)

A dieselnél rendszernél, az örök megoldás, amit mindenki ismer, nem akarom kiírni, mert a modik megszidnak. :( Na szóval, mivel sütöd a sültkrumplit? ;]

Persze tudom, hogy nem minden dieselnél lehet trükközni, de akik olvassák a topikot, azok nem a felső tízezerből kerülnek ki, és nem rájuk jellemző, hogy több milliós autócsodával járnának.

Márha van autójuk egyátalán...... :O

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#388) glutamin válasza Josh (#387) üzenetére


glutamin
őstag

Ezt az étolajas dolgot én nagyon nem preferálom. Meg most már amiennyibe ez kerül...

Ami most így esezmbe jutott. Pl. kaján is lehet sokat spórolni azzal ha előre elkészített kaját eszik a család több tagja is. Ha reggelire szendvicset esetleg főtt ebédet stb viszel magaddal dobozokban, ezen rendesen lehet spórolni. Több emberre már megéri a vesződség este valami értelmesebb cuccott összedobni. Ha nem vagytok finnyásak es esti főtt vacsora még elmegy másnap ebédnek is. Pl valamilyen hús, akár más körettel is. Nekem jelenleg elég komoly kiadásaim vannak kaja vonalon. Nem nagyon tudok napi 1000Ft alá menni. Ez neketek kb hogy alakul? Ki mennyit költ kajára?

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#389) Mawyx válasza glutamin (#388) üzenetére


Mawyx
senior tag

A kaja a legnagyobb költség, 1 személyre elmenni a boltba még suli/meló előtt 2db zsömiért meg 2szelet parizelért nem éri meg, legalábbis még nem tudtam rávenni magam, csomó idő rémenne. Így marad a büfé, ott a legolcsóbb a párizsis zsömi, 120ft, ebből 2db lecsúszik, meleg ebéd (hús+krumpli) 700ft. Van, hogy marad belőle, elhozom, de még aznap elfogy és nem zabálom agyon magam. Ennyi elég is, de bizony nem megy napi ezres alá. És az a legnagyobb baj,hogy nem tartom luxusnak, jó lenne, ha ezt így mindig megengedhetném magamnak, semmi különleges nincs benne, 2zsömi+meleg kaja :((( :U
Az innivalón lehet még spórolni, pl fél l ásványvíz 200ft, de 80ft-ért kapsz boltban másfél litert. Otthon öntözgetem kis flakonba, amit tudok hordozni, nem a büfében veszem meg. Csokit se érdemes büfében, hanem egy dobozzal kell hozni a metróból, olcsóbb...

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#390) Josh


Josh
tag

Igazából hadd vágjak ide egy kis szösszenetet a KSH honlapjáról, amely szerint egy aktív felnőtt embernek 60128 HUF-ra volt szüksége, hogy a létminimumon megéljen, ezen belül pedig az élelmiszerre fordított rész 16017 HUF, tehát az összbevételünk 26,63%-át fordítjuk kajára. Ha ezt leosztjuk 31 napos hónappal (számoljuk a legrosszabb esetet), akkor naponta 516 HUF-ot lenne szabad kajára költenünk.

Persze nem ismerem az élethelyzeted, hogy heti hány napi kajálást kell megoldanod saját pénzből, stb… Mert egy főiskolás fogyasztói kosara egészen más, mint egy munkavállaló családos felnőtté.

Amúgy szerintem is sulisoknak a legnagyobb részt a kaja veszi el, valóban érdemes több napra bespájzolni zsömiből, felvágottból, vajból, stb…. Hisz ha reggel megveszed a zsömit akkor abból még másnap reggel meg tudsz reggelizni, és érdemes ilyen kajadélutánokat tartani, amikor is, megcsinálod több étkezésre elegendő kajádat, hisz nem mindegy, hogy a zsömi magában van, vagy felvágva, megkenve, szalámival megtöltve vár rád? Kényelmesebb, és ha csak néhány naponta kell ezzel foglalkozni, bár akkor több ídőt kel rá szánni még akkor is megéri.

Persze a zsömi szárad, és így tovább, de csóró vagy, akkor meg ne válogass.

Az meg már csak kukacoskodás, hogy 3 kajálás után 3x kell elmosogatni mondjuk a kést, de ha megcsinálod egyszerre a 3 kajálásra elegendő szendvicset, akkor csak 1x kell a kést elmosni.

[link]

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#391) fateless válasza Josh (#390) üzenetére


fateless
veterán

Ez szívás. Mi 102k-ból élünk

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#392) Josh válasza fateless (#391) üzenetére


Josh
tag

Kik azok a mi? És hol?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#393) hanee válasza Mawyx (#389) üzenetére


hanee
senior tag

Ebédre tipp: Én néha veszek konzerveket, amikor nincs időm venni/főzni/stb.. vagy csóró vagyok :D Egy jobb minőségű konzerv 350-450 Ft-ot kóstál kb., és ha nem vagy finnyás, akkor az egy fullos ebéd, ami után csak jó sokára vagy éhes.

hanee

(#394) Josh válasza hanee (#393) üzenetére


Josh
tag

Igen, ismerem őket, sok kenyér kell hozzá, és akkor kihagyható a leves, valóban laktató, csak az íze a nevesebb gyártóknak jó.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#395) hanee válasza Josh (#394) üzenetére


hanee
senior tag

Én kenyér nélkül eszem.. mondjuk nyilván nekem kisebb az étvágyam, mint egy férfinak, de nekem egy ilyen konzerv (általában a főzelékeket veszem) egy elég bőséges ebédnek felel meg. Egyébként Globus elég jó és lehet már kapni 350-ért is belőle, főleg ha esetleg METRO-ban próbálod bevásárolni, ráadásul mivel eláll, gond sincs vele, veszel 20 db-ot 'oszt jónapot :DD
Én szoktam néha Norbis vagy nem Norbis Globus készételt is venni, ez picit drágább, nálunk az Újpesti bioboltban 450-550 Ft között, szerintem még ez is elfogadható ár, és viszonylag ehető, bár pl. a zöldborsó főzeléknek nem zöldborsó főzelék íze van, hanem nem tudom :D Én igazából nem vagyok finnyás, ha ehető, megeszem.

(#396) fateless válasza Josh (#392) üzenetére


fateless
veterán

A feleségem és én. Vidéki városban.
Mivel nincs időnk ebédet főzni, körbejártuk a várost, és találtunk egy olyan éttermet, ahol ebédre kétféle menüből választhatunk, leves valamint főétel együtt, pincér szolgál fel, mindez pedig 450 forint egy főre. (Egy konzerv ára.) Persze Pesten ilyen ár nincs, de itt sem túl sok. Nem tudom, hogy csinálják ilyen olcsón.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#397) tkazmer válasza fateless (#396) üzenetére


tkazmer
addikt

inkább tudod, hogy pesten mekkora haszonkulcsal dolgoznak:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#398) fateless válasza tkazmer (#397) üzenetére


fateless
veterán

Na igen.
Arra gondolok egyébként, hogy ezen a menün nincs semmi hasznuk, csupán az alapanyag, rezsi és bérek + járulékok fedezhetőek belőle, viszont így hosszabb nyitvatartást vállalhatnak, közben pedig ha jönnek be vendégek, akkor már haszon is van rajtuk. Tehát a menü nullszaldós, de a mellette levő egyéb szolgáltatások esetén már nem kell a járulékos költségeket megfizetni. Ráadásul mivel megszerettük a helyet, másoknak is ajánljuk.
Szerintem ha ilyen gondolkodással más éttermek is működtetnének "menü-szolgáltatást", sokban segítenék a saját üzletüket és mások életét is. (Persze ez a fajta gondolkodás Amerikában honos, nálunk a szedd-meg-magad-minél-jobban-a-lehető-legrövidebb-idő-alatt elv az uralkodó)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#399) hanee válasza fateless (#396) üzenetére


hanee
senior tag

Van ilyen Pesten is, csak mondjuk én nem mernék ott enni.. :U

(#400) tkazmer válasza hanee (#399) üzenetére


tkazmer
addikt

jaja, a moszkva téren is mazsolás íze van a kolbászos pizzának, pedig az árban nem alacsony színvonal..:)

(#398) fateless
nem hiszem, hogy nullszaldósra hoznák ki, valamennyi hasznuk szerintem simén van rajta. csak ne kérdezd, hogy miből készül:)

egyébként a miből készül témához hozzátartozik, hogy mo talán legelitebb vitorláskikötőjében is tesco narancslevet szolgálnak fel:)

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.